UIT DE OMGEVING MAANDAG 26 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HOOGMADE. Voorinbrekers aangezien. Twee monteurs van het waterleidingbedrijf, die in de buurtschap Hoogmade de leidin gen op lekkages controleerden hebben een onaangenaam avontuur beleefd, door dat men hen voor inbrekers aanzag. Toen zij met hun zaklantaarn bij de woning van den heer G. een lek nazoch ten, aldus meldt „De Vooruit", werden zij plotseling door twee mannen en •en herdershond overvallen. Voordat «e hevig geschrokken arbeiders op tegenweer waren verdacht, lagen zij op den grond en zagen zich bedreigd door gebalde vuisten en blikkerende tanden. Gelukkig bleek nog bijtijds dat er een wederzijdsche vergissing in het spel was. Bij het licht van een zaklantaarn werd vastgesteld, dat de „inbrekers" ambtena ren in functie en de „overvallers" acht bare burgers waren. De heer G:, die door het gestommel voor zijn woning was gewekt had gedacht met inbrekers te doen te hebben. KATWIJK. Geboren: Klazina, d. vam M. v. d. Plas en J. v. B eel en Johanna, d. van P. Guyt en N. Guyt Harmen, z. van H. A. v. d. Anker en L. Krijgsman Petro- mella, d. van P. v. d. Plas en J. Ouwehand Groetje, d. van A. v. d. Bent en M. v. d. Oever Jacob, z. van J. Hoek en L. v. Rhijn. Ondertrouwd: G. v. d. Plas en C. Klok J. Remmelszwaal en A. Lutjeharms H. v. Duyn en L. Plug J. Meijvogel en A, Pronk J. Haasnoot en M. Ippel. Overleden: Betje Koster 72 j. geh. met J. M. de Wti Teunis Nijgh 77 j. wedm. van J. v. d. Plas Jacob van der Plas 34 j. echtgenoot van A. Schaap. LISSE. „Herwonnen Levenskracht". De eer ste prijs van de verloting van „Herwonnen Levenskracht", een tandem, is gevallen op no. 1802. NOORD WIJKERHOUT. Volksbond. In café „de Zwaan" ver gaderde de R.K. Volksbond, afdeeling Noordwijkerhout. Dit was de eerste ver gadering in het winterseizoen. De voorzit ter, de heer M. v. d. Togt, opende met den chr. groet en heette alle aanwezige leden hartelijk welkom, in het bijzonder den geestelijken Adviseur en den Districts-be- stuurder Angenent. Vervolgens was aan de orde installatie van den Geestelijk Ad viseur en een 40-tal leden van den St. Pau- lusbond. Met eenige welgekozen woorden installeerde de voorzitter den nieuwen Gees telijk Adviseur, Kapelaan de Kleermaker. Een 40-tal nieuwe leden werden hierna ge ïnstalleerd door den Districts-bestuurder; deze nieuwe leden zijn allen lid van den RJC. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". De heer Angenent zeide bijzonder verheugd te zijn over het feit, dat 40 nieu we leden zijn toegetreden, dit is een de monstratie van hernieuwd vertrouwen, want de z.g. „verloren schapen" zijn we derom teruggekomen. Den laatsten tijd hooren we van de vakbonden wel wat an ders; herhaaldelijk is getracht het ver trouwen in de organisatie te ontnemen, om zoodoende te brengen wat den laatsten tijd overal wordt geperdikt „dictatuur". De ka tholieke arbeidersbeweging is, Goddank, nog kerngezond, een groot gedeetle begrijpt waarom men georganiseerd moet zijn. We hebben noodig principieele menschen in principieele bonden. Spreker toonde verder in zijn installatie-speech aan, welke stof felijke voordeelen het lidmaatschap van den bond meebrengt. Hij wees op de groote woord e van „Herwonnen Levenskracth", inkoop-vereenigingen, levensverzekering „Concordia", de ontwikkeling van onze menschen o.a. de gehouden studiedagen in de afgeloopen zomer, waaraan door vele afgevaardigden van afdeelingen is deelge nomen. De actie welke hiervan uitgegaan is wordt in het komende seizoen voortgezet, zoodoende kan, wanneer allen meewerken in het raam der organisatie, alles bereikt worden. Spreker roept dan ook de nieuwe leden hartelijk welkom in de gelederen van den bond en feliciteert hen met hun geno men besluit. Hij hoopt, dat zij navolgers mogen worden van den grooten St. Pau lus, den Apostel, patroon van hun vak- vereeniging. Hierna werd overgegaan tot behande ling van punt 4 der agenda, n.l. bespre king actie Volksrant. Bij punt 5 werd be sproken de gelegenheid om deel te ne men aan de werkkampen voor jongeman nen. 90 jonge mannen kunnen 6 weken lang werken in de werkkampen bij de Benedic tijner Priory te Egrnond. 2 jaar zal dit du ren. Een kamp duurt dus 6 weken, biedt gratis kost en inwoning, geeft geestelijke en lichamelijke verkwikking en als loon 1.75 zakgeld. Bij punt 6 werd het win- terprogramma bekend gemaakt. 3 avonden zullen in den loop van den winter voor afwerking van dit programma noodig zijn. Gesproken zal worden tegen het commu nisme. Op den eersten avond wordt ge sproken over „Hoe het communisme ge groeid is". Op den 2en avond „Waafom de Paus waarschuwt tegen het communisme", den 3en avond over: „Onze moderne kruis tocht tegen het communisme". Na een op wekkend woord door den geest. adv. volg de sluiting. ZILK. Prijs jassen. Voor het eerst In dit sei zoen werd Zaterdagavond in café „Duin zicht" van den heer H. van Riessen ge- prijsjast om carbonade. Na een gezellige en vlot gespeelde wedstrijd werden prijs- R. K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerbaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenscbte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. winnaars als volgt: 1ste prijs P. Grimber gen en J. Zuiderduin, 2de pr. R. Bakker en Nic. v. d. Berg, 3de pr. P. Pijppers en C. Bakker. OEGSTGEEST. Staatspartij. Dinsdagavond houdt de R.K. Staatspartij een bijeenkomst in St. Willibrord, waarbij mr. Donders uit Lei den als spreker zal optreden. Deze bijeen komst is belegd om te komen tot oprichting van een jongeren-groep. Daarom mag geen enkele jonge vrouw of jongeman van 17 25 jaar ontbreken op deze bijeenkomst. Vermelden we nog, dat de Harmonie „Triumph" bereid is gevonden bovenge melde bijeenkomst met enkele nummers op te luisteren. STOMP WIJK. Geboren: Frederica Wilhelmina d. van N. v. d. Bos en J. C. Bötger Engel- bert z. van E. Lebbing en P. M. v. d. Goest. Ondertrouwd: P. Q. van Dijk en J. M. v. d. Ven. Gehuwd: J. H. Heppe en J. C. Ver berg C. v. d. Eijk en Th. G. Kempe naar. VEUR. Geboren: Christina Kosma Johanna d. van H. J. Houthuizen en Chr. Hammer- schmidt Hendrica Catharina Maria d. van H. J. v. d. Helm en C. A. Vieveen Jochem z. van J. G. v. d. Hout en G. v. d. Marei Cornelia Johanna d. van P. de Ruyter en J. Verdouw. Ondertrouwd: H. F. P. Elligens en H. M. A. Heijnen. VOORSCHOTEN. Sluiting Mica-Campagne. Zaterdag avond, na het sluiten van de winkels, heeft in hotel Deurloo de officieele slui ting plaats gehad van de Mica-campagne. Het meerendeel der deelnemende winke liers had zich omstreeks half elf in één der zalen verzameld, toen de heer C. Bins, voorzitter van de plaatselijke en gezamen lijke commissie, een korte terugblik hield over de gevoerde campagne. Er was een begrooting gemaakt, waarbij rekening was gehouden met de tijdsomstandigheden en spr. kon constateeren, dat men ongeveer 20 pet. daarboven was gekomen. Ongeveer 40 zaken hadden aan de Mica-campagne deelgenomen; er was alleen tegenwerking ondervonden van de bakkers en de sla gers. Spr. dankte allereerst burgemeester M. F. Berkhout voor zijn volle medewer king, alsmede de plaatselijke muziekver- eenigingen „Benvenuto" en ,,St. Laurens" en de politie. De samenwerking met de leden van de Hanze was schitterend ge weest en spr. hoopte dat deze reclamecom- missie permanent benoemd zou worden en dat de Hanze en Tosca mogen groeien en bloeien. De heer L. J. Los sprak, namens de deel nemende winkeliers, een woord van dank aan de commissie voor de betoonde acti viteit en de zorgen. Indirect voordeel heeft deze Mica-campagne zeer zeker op geleverd, aldus spr., want de aandacht van het publiek is gevestigd geworden op den middenstand tegenover het grootbedrijf. De tastbare resultaten zullen gezien wor den in de toekomst. De commissie moet voortgaan, waarop zij op de medewerking van de leden kan rekenen. Ten slotte heeft nog gesproken de voorzitter van de middenstandsvereeniging uit Wassenaar, de heer W. J. Koppenol. Wassenaar was achtergebleven, maar het deed spr. genoe gen, dat de campagne in Voorschoten ge slaagd was. Spr. hoopte op een inniger sa menwerking in de toekomst en dat in 1937 een nog grooter succes mag geboekt worden. Namens de Wassenaarsche mid denstandsvereeniging zegde hij alle mede werking toe. Nadat nog was bekend gemaakt, welke families in het bezit waren gekomen van waardebonnen, geworpen uit een vlieg tuig, had de verloting plaats van een tweetal taarten, die werden uitgeloofd onder de ingezetenen, die door het uitste ken van de vlag, blijk gaven met de deel nemende winkeliers mee te leven. De Mica-campagne 1936 was hiermede geslo ten. „Guido Gezelle". Zondagavond gaf de tooneelafdeeling van de Jozef gezellen ver - eeniging „Guido Gezelle" eene uitvoering in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier. Te ongeveer acht uur was de groote zaal geheel bezet met belangstellenden. De weleerw. heer L. de Brabander, kapelaan der parochie, opende de feestavond met een woord van welkom tot de aanwezigen en uitte zijne tevredenheid over de groote belangstelling op dezen avond en sprak den wensch uit, dat in deze win ter cam pagne de uitvoeringen beter zullen worden bezocht dan in den vorigen winter, om aldus belangstelling te toonen in het jeugd werk der parochie. De tooneelvereeniging voerde een kluchtspel op in drie bedrijven getiteld: Sally als redacteur. Het onbe daarlijk lachen der aanwezigen bewees, dat het spel zeer vermakelijk was. De pauzen tusschen de bedrijven werden aan gevuld met muziek van drie vroolyke jongens. Aan het einde van dezen avond sprak kapelaan de Brabander een woord van dank tot de spelers voor het genotene van dezen avond. WARMOND. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Hoogenboom hield de afdee ling Warmond van den Ned. R.K. Volks bond een algemeene vergadering in Hotel „de Stad Rome". De nieuwe geestelijk ad viseur, Kapelaan ten Hengel, werd door den voorzitter welkom geheeten. Het woord was hierna aan den spreker van dezen avond, Kapelaan Van Rijn-Oever, die als onderwerp had gekozen: „Het offensief in dezen tijd". Spr. bedoelt hiermede op de eerste plaats het inwendige offensief, dat uit moet gaan naar onze ziel. Wij moeten onze ziel dichter bij Christus brengen, want Christus moet het middelpunt van ons le ven worden. Wij, Katholieken, hebben een Leider die ons volle vertrouwen verdient, een Leider met een prachtprogramma, een Leider, die zeer zeker zal slagen. Deze Lei der is Christus. Ieder, die volgens dit pro gramma werkt en leeft vindt rust en vrede, met als eindbelooning het eeuwig geluk. En om dichter' bij Christus te komen, aldus spreker, bestaat een uitstekend middel, n.l. het houden van een retraite. Krachtig spoorde spreker de leden aan, aan de re traite deel te nemen. Na deze toespraak was het woord aan den penningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel verslag, waaruit bleek, dat een batig saldo te boeken viel. In de vaca ture van ziekenvader werd benoemd de heer W. den Dunne. De voorzitter heeft vernomen, dat nog zoovele leden van den Volksbond buiten de Kiesvereeniging staan en spoorde deze leden aan alsnog lid der Staatspartij te worden. De geestelijke advi seur wees eveneens op de noodzakelijk heid daarvan. Nog deelde de voorziter mede, dat het Patroonsfeest gevierd zal worden op 3 November a.s. met een groote tooneeluit- voering. Hierna sluiting. ATHLETIEK SILVERRUSH OP DUINDIGT Van de Trekvogels Tijdens de concourses op Duindigt hield de athletiekvereeniging de Trekvogels gis termiddag een veldloop onder den naam Silverrush van Duindigt, waarvoor niet minder dan 177 loopers waren ingeschre ven. De prijzen bestonden uit zilveren kunstvoorwerpen. De deelnemers waren verdeeld in 4 klassen. Klasse D startte het eerst, 75 seconden later klasse C, 125 seconden later klasse B en 165 seconden later klasse A. Een flin ke handicap dus voor een traject van 5000 M., waarvan het gi'oote deel over gras liep De uitslag luidde: 1. S. Smit, Kromme nie, in 17 min. 29.8 sec., 2, F. van der Wal- le, Poeldijk in 17.29.8 (D-klasse), 3. H. Jan sen, Leiden in 17.36.1 (D-klasse), 4. N. v. Straaten, Rotterdam (D-klasse), 5. A. van Leeuwen, Wassenaar (D-klasse), 6. J. Baars, Dordecht (D-klasse), 7. J. G. Snel- ders, Arnhem (D-klasse), 8. B. Rijkelijks- huizen, Poeldijk (D-klasse). 9. H. Kroon, Abcoude (D-klasse), en 10 J. Grimme, Was senaar (D-klasse). De 10 eerst aankomenden waren dus al len uit de D-klasse, een bewijs, dat voor de anderen de handicap te zwaar was. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. In deze week moeten 7 wedstrijden ge speeld worden, n.l.: Op heden Maandag: Philidor IICaissa I (2e kl. B.); Kolopato LisseNoordwijk II (3e kl. B.); Lisse IIHazerswoude II (4e klasse). Op Dinsdag: Bodegraven IStudenten I (le kl.); 2 Koningen ILeiderdorp II (2e klasse A). Op Woensdag: Gymnasium IL. Arb. II (3e kl. A.). En op Donderdag: Katwijk IRoelof- arendsveen I (2e kl. B.). SIMULTAAN SéANCE G. BOSSCHA. Gisteren gaf de heer G. Bosscha alhier, in het Volksgebouw aan de Heerengracht een simultaanséance voor de leden der Leidsche Arbeidsschaakclub en eenige gas ten. Na 2% uur spelen was het resultaat, dat de simultaanspeler 18 spellen had ge wonnen, 2 remise maakte tegen P. Beek man en J. R. Baart en 2 verloor tegen G. Rol en M. L. Ouwerkerk. DAMMEN DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN" „G. S." speelde haar eerste competitie wedstrijd tegen St. Raphaël uit den Haag voor de le klas competitie van den R.K. Haagschen Dambond. De strijd werd goed ingezet, daar G.S. met niet minder dan 151 wist te winnen. De gedetailleerde uitslag luidt: St. Raphaël Gez. Samenzijn L. W. ScholtesG. Geerlings 1i M. ScholtesA. G. de Jeu 11 W. HeydraA. Jansen 11 J. BaptisteJ. J. Bekker 02 J. ScholtesW. Jan son 02 H. BaptisteJ. L. C. v. Leeuwen 11 J. C. SensP. Geerlings 11 G. BlomA. v. d. Reyden 02 A. ScholtesC. H. Klein 02 H. BlomH. B. Stipdonk 02 Totaal 515 A.s. Donderdag speelt G. S. thuis tegen O.D.B. uit Voorburg. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE De uitslagen van de laatste week hebben weinig verrassende uitslagen gebracht. De sterke spelers wonnen alle hun partijen, waarvan eenige met gering verschil ge wonnen werden. Ongeslagen in dit tour- nooi zijn nog C. Th. Duivenvoorden, P. Duivenvoorden Jr., Alf. Duivenvoorden, J. Duivenvoorden, B. Mastenbroek, G. C. Degger. De resultaten luiden: P. Duivenvoorden Jr. 150 39 17 3.84 H. Verdel 143 39 11 3.67 J. Duivenvoorden A. v. Rijn 150 49 18 3.06 93 49 .17 1.81 P. Halfschepel 150 62 13 2.41 Th. Duivenvoorden 96 62 13 1.54 BILJARTEN FEDERATIE VAN BILJARTBONDEN IN NEDERLAND. Voor bovengenoemde federatie hebben Zondag de jaarlijksche wedstrijden plaats gehad waaraan werd deelgenomen door Utrecht, Rotterdam, den Haag en Leiden. Hierbij wist Leiden beslag te leggen op den uitgeloofden beker door het behalen van het hoogst aantal caramboles. Deze wed strijden zijn onder zeer groote belangstel ling verspeeld te Rotterdam in café „Het Gouden Hoofd", onder leiding van den heer de Bruyn. Op prima materiaal werden deze wedstrijden verspeeld doch over het alge meen is er niet te sterk gespeeld. De meeste spelers bleven onder hun gemiddelde. De stand na de eerste helft luidt: Alf. Duivenvoorden R. v. Dijk Rotterdam Leiden Utrecht Den Haag jesp. gew. verl. car. 7 6 1 941 7 4 3 933 7 3 4 837 7 1 6 628 De eindstand luidt: Leiden 14 7 7 1793 Rotterdam 14 10 4 1760 Utrecht 14 9 5 1759 Den Haag 14 2 12 1305 Daar geen der Leidsche spelers' beide partijen gewonnen heeft is er dit jaar geen kampioenschap naar Leiden gekomen, doch de fraaie beker, geschonken door „de Oran jeboom" en door Rotterdam beschikbaar ge steld voor dien Bond, welke de meeste ca ramboles in dit tournooi behaalde, is door Leiden gewonnen. KA3ÏPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Vierde klasse groot biljart cadre Te Rotterdam is het kampioenschap van Nederland vierde klasse groot biljart cadre verspeeld. De einduitslag was als volgt: 1. Knoop 5 972 181 42 5.36 2. v. d. Jagt 5 993 223 32 4.49 3. v. d. Heyden «t 975 171 48 5.70 4. Niessen 4 899 180 39 4.99 5. de Vogel 4 867 215 40 4.03 6. Vink 3 913 248 37 3.68 7. Dubois 2 910 217 46 4.19 8. Duran 2 860 219 32 3.92 Door dit resultaat is Knoop kampioen geworden, terwijl hij zal promoveeren naar de derde klasse evenals Van der Heyden, aangezien beiden met een alge meen gemiddelde van boven de 5 hebben gespeeld. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN POORT VAN CLEEF. Voor bovengenoemde nederlaag wedstrij- cen hebben de volgende vereenigingen in geschreven: O.D.I. I en II, Delft; de Sport I, Scheveningen; Groene Laken I en II, den Haag, Luto I tot en met Vin, Lisse; Ex celsior I, Lisse; V.I.O.S. I, Lisse; Ons Ge noegen. I en II, Lisse; Flora I, Noordwijk, Kl. Rustoord I, Roelof arendsveenT.O.G. I en II, Leiden; D.O.S. I en II, Leiden; de Poedelaars I, Leiden. De loting had het volgende resultaat: 4 Nov. Gr. Laken II, 6 Nov. Luto IV, 9 Nov. de Poedelaars I, 11 Nov. Luto I, 13 Nov. O.D.I. II, 18 Nov. T.O.G. II, 20 Nov. Luto III, 23 Nov. Luto IV, 25 Nov. Flora I, 27 Nov. O.D.I. I, 2 December Ons Genoe gen II, 4 Dec. D.O.S. II, 7 Dec. de Sport I, 9 Dec. D.O.S. I, 11 Dec. T.O.G. I, 16 Dec. Kl. Rustoord I, 18 Dec. Luto V, 4 Januari Luto VIII, 6 Jan. Gr. Laken I, 8 Jan. Ons Genoegen I, 13 Jan. Luto VII, 15 Jan. V.I. O.S. I, 22 Jan. Luto II, 29 Jan. Excelsior I. 150 46 14 3.28 117 46 11 2.54 PAARDENSPORT SPRINGCONCOURSEN OP MEYENDEL. Zaterdag heeft de Zuid-Holl. Jachtver- eeniging in den springtuin van „Meyen- del" te Wassenaar een drietal springcon coursen gehouden, waarvoor veel belang stelling bestond. De uitslagen luiden: Springconcours I: 1. kapitein J. N. Breu- nese met Simplex, gereden door mevr. Hammer, 0 fouten in 48 sec.; 2. J. H. W. Pasman met Nectar, 0 fouten in 57 sec.; 3. L. Hazeu met Nia, 4 fouten in 57 sec. (na overspringen); 4. mej. Gerritzen met Sofia, gereden door H. Druijvendyk en J. H. W. Pasman met Buchanan, beiden j 4 fouten in 51 sec.; 5. mej. E. Tack met Mystery, 4 fouten in 52 sec.; 6. Rijstal W. Huigen met Sandur, gereden door R. Wentges, 7 fouten in 65 sec.; 7. Tattersal Manége met Piola, gereden door J. Goos- sens, 8 fouten in 53 sec.; 8. zelfde eigenaar met Schupo, gereden door mej. Sijthoff, 8 fouten in 57 sec.; 9. E. Kraijenbrink met Afra, 9 punten in 67 sec.; 10. Tattersal Manége met Lilliput, gereden door mej. Dietz, 14 fouten in 98 sec. Springconcours II: 1. J. Parqui met Jack 0 fouten in 48 sec.; 2. mr. Thomas Forman met Tjjl, 0 fouten in 60 sec.; 3. P. v. d. Linden met Figaro, 3 fouten in 66 sec.; 4. kapitein J. N. Breunese met Simplex, ge- reden door mevr. Hammer, 4 fouten in 47 sec.; 5. E. Ph. Elias met Paprika, 4 fouten in 57 sec.; 6. A. Tjeenk Willink met Igo, 7 fouten in 63 sec.; 7. mevr. v. d. Boom met Enquin. 11 fouten in 74 sec.; 8. dr. H. M. E. Schürmann met Big Ben, 11 fouten in 75 sec. Mej. Pauptit reed Olympic van de N.V. Oranje Manége buiten mededinging en maakte geen fouten. Springconcours III: D. Modderman met Königshusar, 0 fouten in 52 sec.; 2. P. v. d. Linden met Figaro, 3 fouten in 63 sec.; 3. J. Parqui met Jack, 3 fouten in 67 sec.; 4. A. J. H. Boeseken met Flirt, 4 fouten in 49 sec.; 5. Ph. Pander met Cocktail, 7 fou ten in 62 sec.; 6. J. H. W. Pasman met Buchanan, 8 fouten in 61 sec.; 7. H. v. d. Bergh Jr. met Quick, 11 fouten in 63 sec. en 8. J. A. Ruijs met Marigold, 11 fouten in 66 sec. COURSES OP DUINDIGT. Op het sportpark Duindigt werden gis teren draverijen gehouden, waarvan de resultaten luiden: Zevende aanmoedigingsprijs (prjjzen- draverij 4e klasse, afstand 1740 M.): 1. Zonnestraal (eig. Ph. Knijnenburg) K.M. tijd 1 min. 40.9 sec.; 2. Achilles (eig. stal Zeezicht) K.M. tijd 1 min. 40.2 sec.; 3. Aleida Scott (eig. H. Dragt). Unionprijs: ren op de vlakke baan, af stand 1300 M.: 1. Sarafar (eig. J. O. J. Hiddema) K.M. tijd 1 min. 28 1/5 sec.; 2. Yatagan (eig. stal Gruno). Kampioenschap der heerrijders: draverij over 2800 M.: 1. Allegheny (eig. M. Fran ce) K.M. tijd 1 min. 33 1/4 sec.; 2. Victo ria (eig. H. v. d. Pol) K.M. tijd 1 min. 34 7/10 sec. Toscaprijs: prij zendraverij 2e en 3e klasse, afstand 2040 M.: 1. Xaisine Scott (eig. stal R.) K.M. tijd 1 min. 33 sec.; 2. Yankee Scott (eig. stal B.) 1 min. 34 3/10 sec. Upsalaprijs: ren op de vlakke baan over 1800 Meter: 1. Kenya (eig. luit. G. F. Im- mink) tijd 2 min. 6 2/5 sec.; 2. Vin Pur (eig. P. Marseille); 3. Mephistopheles (eig. The Balfour Farm). Tourterelleprijs: handicap le klasse, af stand 2000 M.: 1. Lillian W. Axworthy (eig. stal Good Luck) totaal tijd 3 min. 3 4/5 sec.; 2. Olympia (eig. Th. L. v. d. Sande) totaal tijd 3 min. 5 2/5 sec. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 287. Weldra zag hij een meneer, die een zware houweel droeg. „Kom vlug mee", zei hij, „er ligt iemand onder de sneeuw bedolven, die moet je uitgraven. 288. Weldra waren ze weer op de plaats waar Toontje on der de sneeuw lag. Alleen zijn petje stak er nog boven uit De man hief zijn zware houweel op. „Een, twee huuuup en met een forsche zwaai begroef hy de houweel in de sneeuw.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10