J. M. KROL De wereld in vogelvlucht BEDRIJFSRADEN. AGENDA VRIJDAG 23 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, nevelig tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 768.8 te München. Laagste barometerst.: 736.3 te Isafjord. De depressie bij IJsland beweegt zich hoofdzakelijk in Noord-Oostelijke richting en wordt door een rug van hooge drukking gevolgd, terwijl de vorige hooge drukking zich over de Oostzee uitbreidde. In Schot land valt regen bij matigen Zuid-Weste lijken wind, Ierland heeft na regen opkla rend weer. In Engeland is de lucht betrok ken en zal vermoedelijk eenige regen val len. In Scandinavië is de vorst vrij sterk afgenomen. In Noorwegen werd het zeer zacht en valt regen. Duitschland heeft veel mist in het Noorden en regen in het Mid den en Zuiden, bij zeer zwakke luchtbe weging. Frankrijk heeft windstil weer met bedekte lucht in het Noord-Westen en zon nig weer in het Zuiden. In onze omgeving is zacht weer met ochtendnevel en weinig of geen regen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. ,Van Vrijdagnamiddag 5.18 uur tot Zaterdagmorgen 6.13 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 24 Oct. voorm. 8.14 en nam. 8.58 uur. OP NAAR DE SLUITING Nu al praten over sluiting? Ja, het blijkt noodig te zijn. Er is zoo'n geweldige belangstelling voor de tentoonstelling, dat we nu reeds, ook al staan er ons nog drie zware dagen te wachten, moeten gaan denken: „Hoe moeten wij met die groote stroom menschen werken, opdat alles or delijk en netjes verloopen kan". Wij gaan optrekken dan, Zondagavond naar de slui ting. We gaan ons scharen om de, offi- cieele afgezant van onzen roemrijk regee- rende Paus Pius XI, die zich juist door de belanstelling voor het missiewerk, die in Nederland bestaat, op geheel bijzon dere wijze verbonden gevoelt met ons dier baar vaderland. Wij zullen Hem onze hulde brengen in de persoon van Zijne Hoogwaardige Ex cellentie, den Pauselijke Internuntius, Z. H. Exc. Mgr. Paolo Giobbe. En het hoogtepunt van onze tentoon stelling zal bereikt worden als Mon seigneur Giobbe de groote zaal zal betreden en daar de Katholieken van Leiden en omstreken vindt, vereenigd in één groote machtige liefde voor de uitbreiding van Christls' Rijk op aarde. De toevloed zal geweldig zijn!! We zijn ervan overtuigd. En daarom zal het AL- MA-bestuur zijn uiterste krachten inspan nen om alle teleurstelling te voorkomen. Het publiek moet echter zelf mee werken. Daarom: Voorziet u tijdig van plaatsen, door voor af plaats te bespreken voor de officieele sluitingsplechtigheid in den foyer, Zon dagavond half 9. Gelegenheid tot plaatsbespreken: Aalmarkt (achterzijde Stadsgehoorzaal). Vrijdagavond 810 uur a 15 cent extra. Entree-prijs 0.50. Het belooft een spannende Zondag te worden voor België. Zooals men weet had den de Rexisten, de Belgische fascisten, een groote opmarsch naar Brussel geor ganiseerd, wat gezien het verzet, dat spontaan daartegen vooral in socialistische kringen rees, tot groote verwarring en on lusten in de straten van Brussel aanleiding zou hebben gegeven. De regeering heeft daar een stokje voor gestoken en de de monstratie verboden. Minister-president v. Zeeland heeft gis teravond dat verbod gerechtvaardigd in een radio-rede, waarin hij o.m. zeide. dat in België geen regeering van de straat ge duld kan worden. De leider der Rexisten. Prae-adviezen van mr. A. Steinkuehler en dr. C. Beekenkamp. In het Amstelhotel te Amsterdam is gis teren onder voorzitterschap van prof. mr. C. W. de Vries, hoogleeraar aan de Han- delshoogeschool te Rotterdam, de eerste ge combineerde bijeenkomst gehouden van de thans door de Regeering ingestelde bedrijfs- raden. Het doel der vergadering was, op zakelijke wijze de huidige bedrijfsraden- wet te bezien en na te gaan wat thans reeds op het gebied der bedrijfsraden mogelijk is en welke verbeteringen wenschelijk zijn, zulks aan de hand van prae-adviezen van mr, A. Steinkuehler te Eindhoven over „De wenschelijkheid van verordende be voegdheid voor bedrijfsraden" en van dr. C. Beekenkamp te Leiden over „De be drijfsraad als orgaan van uitvoering". In zijn rapport komt mr. Steinkuehler tot de volgende conclusies: 1. De wettelijke verbindendverklaring van collectieve contracten is te prefereeren boven het toekennen van verordende be voegdheid aan bedrijfsraden, waarbij het terrein der lopnregeliing wordt "uitgescha keld. 2. Nochtans is het gewenscht, den be drijfsraden verordende bevoegdheid te geven voor zaken, die buiten de loonrege ling staan, zoolang een wettelijke bindend- verklaring der C.A.O. niet mogelijk is, en ook dan nog, voor zaken, die niet tegelijk met de C.A.O. verbindend verklaard kun nen worden, omdat zij daarin niet zijn op genomen. 3. Teneinde het bereikbare na te streven, dient men het aandringen op verordenende bevoegdheid te beperken tot die sociale maatregelen, die reeds bestaan en in het be drijf als algemeen geldend worden nage leefd. 4. Meer speciaal is verordende bevoegd heid noodzakelijk .voor die algemeen gel dende sociale maatregelen, die door het afzijdig blijven van een kleine groep ge vaar loopen af te brokkelen of te niet te gaan. Dr. C. Beekenkamp had zijn betoog als volgt samengevat: 1. De bedrijfsraden wet heeft aan den be- drijfsraad een taak opgelegd als college van advies en uitvoering: a. in algemeenen zin; b. in enkele met name genoemde gevallen. 2. Algemeen is men van gevoelen, dat de regeering en de verschillende overheids organen nog veel te weinig gebruik maken van den bedrijfsraad als college van advies en uitvoering. 3. Hoewel erkennend, dat de periode, ge durende welke de bedrijfsraden werkzaam zijn, nog betrekkelijk kort is, en dat dus daaruit nog geen definitieve gevolgtrekkin gen zijn te maken, vreezen wij toch, dat, indien er geen grondige verandering komt, de bedrijfsraden op dit punt geen succes zullen blijken te zijn. 4. Aan den aandrang om den bedrijfs raad behalve een taak op sociaal terrein, ook economische bevoegdheden toe te ken, nen, dient voor alsnog niet gevolg te wor den gegeven door een wetswijziging in dezen zin, dat aan alle nieuw in te stellen bedrijfsraden direct een economische taak wordt toevertrouwd. Blijkt evenwel een bestaande bedrijfsraad ten dezen tot vol doende ontwikkeling te zijn gekomen, dan is er geen bezwaar tegen, dit lichaam ook bevoegdheden op economisch terrein te geven. 5. Alvorens verdere plannen te maken tot uitbreiding van de bestaande wet, dient men eerst de wettelijke mogelijkheden van thans behoorlijk te gebruiken, waarbij eenerzijds meer activiteit van de zijde der overheid niet overbodig schijnt* en ander zijds de bestaande raden moeten toonen, aat zij hun bescheiden taak verstaan. 6. Wanneer zoo èn de overheid èn de be- drijfsgenooten bereidheid toonen om den berdijfsraad tot een levenskrachtig orgaan te maken, is de toekomst ervan verzekerd, dan is er ook allerminst aanleiding voor pessimisme. Léon Dégrelle, heeft ondanks het verbod verzekerd, dat de betooging toch zou door gaan en dat de Rexisten zich Zondag in grooten getale te Brussel zouden bevinden. Er waren reeds voor Zondag tientallen ex tra-treinen naar de Belgische hoofdstad in gelegd en het plan van de socialisten was reeds om door een algemeene spoorwegsta king het vertrek van deze treinen onmo gelijk te maken. De regeering heeft ech ter deze extra-treinen verboden. Nu zullen de Rexisten op Zaterdag naar Brussel rei zen en bij hun kameraden onderdak vin den. Het belooft Zondag te zullen spannen in Brussel; troepen zijn reeds geconsig neerd om aan alle eventualiteiten het hoofd te bieden. In Spanje vlot het nog maar steeds niet met de opmarsch naar Madrid. Gisteren is de oprukkende activiteit der nationalisten weer ingezakt, waarschijnlijk als gevolg van een tegenaanval der roode militie. Veel zal dat verzet op den duur wel niet baten: de regeering ziet dat zelf ook wel in, want volgens de berichten zou de re geering reeds besloten hebben om naar Barcelona te verhuizen. Intusschen verga dert vandaag de non-interventie-commis sie te Londen. Het spant daar ook, want de kans is groot, dat Rusland zich terug trekt. Reeds liggen schepen klaar in de Russische havens om naar Spanje te ver trekken. De nationalisten hebben besloten, alle Russische vaartuigen in de Spaansche wateren aan te houden en de doorzoeken. Wordt contrabande ontdekt, dan wordt het schip in den grond geboord. Het einde van dat alles is nog niet te overzien. OUDERAVOND VAN DE ST. FRANCISCUS-HORDE. Woensdagavond organiseerde de Welpen- horde van de St. Franciscusgroep een Ouderavond in de Aula van de R.K. H.B.S., alhier. Tegen 8 uur vulde deze zaal zich bijna geheel met de ouders en familieleden van de optredende Welpen en met een groot aantal belangstellenden van wie wij in de le plaats willen noemen Pastoor R. Smitz O.F.M., die door zijn aanwezigheid weder om van zijn sympathie met het Jeugdwerk in zijn Parochie blijk gaf. Voorts zagen wij de Zeereerw. Pater A. Smitz O.F.M. uit Venlo, de oud-Aalmoezenier van de St. Francisous-groep, de Zeereerw. heer G. v. d. Velde O. Praem., van de Abdij „Berne" uit Heeswijk, de „kamp"-Aalmoezenier van de Groep, de Zeereerw. Pater-Directeur drs. B. de Goede O.F.M., verschillende leeraren van de R.K. H.B.S. en de Aalmoezeniers van alle Kath. Verkenners-groepen in de stad. Mede waren aanwezig vertegenwoor digers van andere Kath. Jeugdgroepen in Leiden als de Graal, de Kruisvaart, de Kath. Verkenners en enkele bevriende leidsters van de Ned. Padv. Ver. Precies op tijd werd geopend met de Horderoep welke vlot werd uitgevoerd en met een openingswoord door Aalm. Dis- mas van Galen O.F.M., die zich zeer inge nomen toonde met het werken van de St. Franciscus-groep en aller aandacht vroeg voor 't optreden van de Horde op dezen avond, welke de laatste zou zijn waarop cnder de bekwame leiding van Akeela Noordman zou worden gewerkt. Hierna werd begonnen met de opvoering van „De Zeeroovers" waarvan 't eerste bedrijf ons nog juist liet hooren hoe Akeela een verhaal van een jongen, die door zee roovers was gevangen genomen, beëindig de en hoe de Welpen zelf ook wel zeeroo vers willen zijp, terwijl enkele anderen wel eens gevangen zouden willen worden door zeeroovers. Het tweede bedrijf bracht ons in 't „roo- vershol", waar rond 't vuur de Roover- hoofdman en z'n mannen beraadslaagden wat te doen met de 2 Welpen, die ze hadden gevangen genomen en die gebonden in een hoek lagen. Na een korte „exercitie" en een aardig zeerooverslied verlaten dan de roovers het hol om op buit uit te gaan en van deze gelegenheid maken de gevange nen gebruik om te ontsnappen, waarbij de in de Horde opgedane kennis van knoopen- leggen en seinen hun'goed van pas komt. In 't dei'de bedrijf zien we de twee dap pere Welpen dan terugkomen in de Horde- kring en hooren hun wedervaren vertel len en met veel bravour vertellen ze van hun ontsnapping en van de roovers, die „groente kookten mfet de deksel op de pan!" Maar groot is hun verbazing, als dan Akeela hun duidelijk maakt, dat ze zijn beetgenomen, dat de „roovers" hun eigen wol venbroertjes waren, dot hun Gids de „rooverhoofdman" was en dat Bagheera bij de roovers „Lange Tom" heette. En om de teleurgestelde Welpen heelemaal te overtuigen zingt dan de Horde 't Zeeroo verslied, waarmee dit aardig en goed ge speelde Welpenspel werd beëindigd. Toen moest 't scherm zakken maar.... 't bleef open en een tweetal Welpen boden hun scheidende Akeela een fraaie fauteuil aan, vergezeld van een bloemenhulde. Hierop volgde - Hopman Aalders, die Akeela toesprak als Groepleider van dë St. Franciscus-gro9p en haar niet alleen dank te voor alles wat zij voor de Horde had gedaan, doch die ook dank bracht voor de prettige samenwerking met de andere leid sters en leiders van de Groep en haar na mens allen als herinnering aan deze sa menwerking een ingelijste groepsfoto aan bood van de laatst gehouden Koempoelan in Dorst (N.-B.). De oud-Akeela van de Horde, voorgang ster van de scheidende leidster, bracht eveneens een bloemenhulde, waarna Pas toor Smitz, als pastoor der Parochie, waar in Akeela als welpenleidster gewerkt had, met enkele hartelijke woorden zijn waar deering voor haar werk uitsprak. Hierna dankte Akeela met een kort woord, waarin duidelijk te beluisteren viel hoeveel moeite het haar kostte de Horde te verlaten, waarin zij zoovele jaren prettig gewerkt had. Ze dankte daarvoor niet al leen haar mede-leidsters en haar Welpen, doch ook de ouders, bij wie zij zich steeds de welkome gast voelde als zij 't belang van de Welpen bij hen kwam bespreken. En Akeela liet dan ook niet na een beroep op de ouders te doen om met haar opvolgster in dezelfde tegemoetkoming samen te wer ken. Onmiddellijk na de pauze werd door Aalmoezenier van Galen op geestige wijze de trekking verricht van de inmiddels ver kochte lootjes, die in hun zoete verpak king vlot van de hand waren gegaan. Hierna kondigde het programma aan: „Chineesche vuurbezwering" en liet de Horde op een fantastisch verlicht tooneel een fraai uitgevoerde dans zien, die door aankleeding en uitvoering niet naliet de bijval van allen te verwerven. Toen daarna weer 't gordijn openzwaai de hadden de Welpen zich om 't kampvuur geschaard, waaraan mede aanzaten de aal moezenier Pater v. Galen, Pater Smitz en de Zeereerw. heer v. d. Velde, alsook de Groepleider, Hopman Aalders. Vroolijke zang en luide yells wisselden af met een aardige uitbeelding van de verschillende rimboedieren, waarbij de vervaarlijk brul lende Shere Khan, de logge Baloe en de sissend voortschuifelende Kaa de slang gedachten aan rimboe en oerwouden opriepen. Nadat de Westminster-klokken de aan dacht om de Jamboree hadden gevestigd en een vroolijk lied ons in den Zomertijd had doen inleven, riep Baloe met verhalen uit 't kampverslag herinneringen op aan die heerlijke dagen. De oogjes van vele Welpen werden ech ter al klein en een canon wekte hen uit hun kajmpdroomen op voor de sluiting met 't Wilhelmus en een zeer mooi Maria-lied, waarna Aalmoezenier van Galen op de ge bruikelijke wijze het kampvuur sloot met het zegenen van de Horde. Rest nog te vermelden, dat mej. Lin- denhoff en de heer Raaphorst de pauze's op aangename wijze met piano- en viool muziek wisten te vullen. Al met al mag de Horde terugzien op een zeer geslaagde ouderavond, welk een goed beeld gaf van een zorgvuldige voor bereiding onder bekwame leiding. LEIDSCHE EXPLOITATIE MAATSCHAP PIJ VOOR ONROERENDE GOEDEREN. JaarlijkSche algemeene vergadering. In de bovenzaal van café-restaurant „In den Vergulden Turk" is gistermiddag de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden van de Leidsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende Goederen. Ingevolge verzoek van den president- commissaris, den heer G. E. v. d. Werff, die ongesteld was en mede op verzoek der overige commissarissen trad de heer J. J. de Cler, algemeen adviseur van commis sarissen, ingevolge art. 32 der statuten op als plaatsvervangend voorzitter dezer ver gadering. Mogen wij thans hopen, aldus spr., in zijn openingswoord, dat door de monetaire toestand een eind is gekomen aan de inzinking der waardedaling van onroerend goed en ook aan de inzinking der huren. Minister Colijn heeft in zijn jongste radiorede gezegd: door losmaking van den gulden van het goud krijgen wij dezelfde toestand, die heeft bestaan van 1914 tot 1924. Hoe men op politiek gebied ook mag denken: deze minister toch is een der knapste mannen van onzen tijd en als hij dan deze bewering doet, dan mag men hopen dat wij dus die tijd van de hoogconjunctuur van het onroerend goed 19141925 weer terug krijgen. En als wij dan gezamenlijk een beteren toestand te gemoet gaan, laat dan minister van Lith de Jeude geen roet in het eten komen werpen door het vaststellen van een min der aan te bevelen wet omtrent de lint bebouwing. En laat het Provinciaal be stuur niet te ver gaan met de naar spre kers meening in strijd met de wet be staande verordening op uitwegen op Pro vinciale wegen. Spr. deed ook een woord van protest hooren tegen het gemeente bestuur van Leiden en Oegstgeest die uit sluitend geleid door theoretici en niet door menschen van de practijk hun uitbrei dingsplannen, die van hoogmoed getuigen, hebben vastgesteld. De gemeentebesturen zelf maken de bouwexploitatie. door hun voorschriften te duur. Vandaar de hooge huren, de te lage prijzen van den opstal, vandaar de ruine voor de houders van en de aandeelhouders in onroerend goed. Daarom, aldus spr. tenslotte, moeten wij eendrachtig samenwerken, zoo noodig met één of meer gerechtelijk benoemde be windvoerders om de zaken der Lemvog in de voor de aandeelhouders en obliga tiehouders meest voordeelige banen te leiden. Nadat de aanwezigen hadden goedge vonden dat deze jaarvergadering, die vol gens de statuten in Juni moet worden ge houden, thans plaats vond, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De di recteur bracht het reeds eerder door ons gepubliceerde jaarverslag uit, dat even eens werd goedgekeurd. Bij de bespreking van balans, winst- en verliesrekening wees de heer Paardekoo- per er op dat de debiteuren-post 25000. bedraagt. Daarvoor is een reserve 'van 17000.— in het leven geroepen en thans wordt deze reserve met 2000.vei'hoogd. Wat is hiervan de reden? De heer v. d. Berg deelde mede, dat commissarissen deze verhooging noodza kelijk achtten, waaruit men kan opmaken dat deze post van 25000.niet al te stevig is. De heer Bergei's informeerde naar de mogelijkheid van de verlaging der hypo theekrenten. De heer v. d. Berg antwooi'd- de, dat daarover niet kan gesproken wor den als men zoover achter is met de ren tebetaling. De hypotheekhouders werken echter bij het verstrekken van credieten ten zeerste mee. Nadat de balans- en winst- en verlies rekening waren goedgekeurd deed de voor zitter, alvorens de rondvraag aan de orde te stellen eenige mededeelingen. Hij her innerde eraan, dat een tweetal crediteu ren beslag heeft doen leggen, waarna de Maatschappij surséance van betaling heeft aangevraagd. Nadat één der crediteuren de onderhandelingen over de zaak weer had geopend is de surséance voorloopig in getrokken. Als echter geen regeling met de crediteuren kan worden getroffen, zal de surséance toch doorgaan. De heer Meyex's gaf als zijn meening te kennen, dat de hypotheekhouders bezig zjjn uit de Maatschappij te halen wat er uit te halen is. Als men hun gestes gade slaat, kan men van hun hulpvaardigheid niet veel terugvinden. Spr. geloofde dat de eenige weg is bij de hypotheekhouders er op aan te dringen om de renten der hypotheken te verlagen. Ook den heer Paardekooper leek het een absolute noodzakelijkheid en boven dien een billijkheid tegenover de obliga tiehouders, dat de hypotheekrenten wor den verlaagd. Als dat niet geschiedt, als Vrijdag. R.-K. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. Vrijdag, Jaarvergadering Leidsche IJsclub, in De Harmonie, 8.30 uur. Maandag, R.K. Middenstandsver. „De Hanze", praatavond in den Vergul den Turk, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Oct. a.s. waai'- genomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. OITM1GEN 1 DE NIEUWE MODELLEN 6689 l Ook hierin iets aparts. Breestraat149 alle rente moet worden betaald, laat men dan maar liquideeren. De voorzitter wees er op dat de hypo theekhouders hun recht van preferentie uitoefenen. Spr. was evenwel ook van meening, dat er van verschillende rente- typen nog wel wat af kan. Men moet ech ter niet vergeten, dat de hypotheekhou ders hun renten niet kunnen vei'lagen, zoolang het rentetype van de pandbrieven gehandhaafd blijft. Spr. deed echter de toezegging, dat met de crediteuren, die de beslag-legging bewerkstelligd hebben, ge tracht zal worden een regeling te treffen, terwijl bij verschillende hypotheekbanken op verlaging der renten zal worden aan gedrongen. Na dit antwoord sloot de heer de Cler plotseling de vergadering, maar de dis cussie duurde daarna nog voort. Een der aanwezigen merkte op, dat commissarissen niet alleen de belangen der aandeelhouders behartigen, maai' ook vertegenwooi'digers der hypotheekbanken zijn. De heeren v. d. Berg en Kouwenho- ven kwamen daar evenwel ernstig tegen op. De heer Paardekooper protesteei'de tegen de wijze waarop de heer de Cler probeerde aan de debatten een einde te maken en achtte dit niet de juiste wijze om de Lemvog er bovenop te helpen. De heer de Cler antwooi'dde dat de Maatschappij er niet meer bovenop te hel pen is, waarna verschillende aanwezigen vroegen wat hij hiermee bedoelde. De heer de Cler legde uit, dat naar zijn mee ning de obligatiehouders er toch niet meer uitspringen. Critiek op de hypotheekban ken kan de Lemvog alleen benadeelen. Mi'. Bolsius lichtte nog eens de moei lijkheden toe, die tot de surséance hebben geleid. Na de devaluatie zijn de vooruit zichten der Maatschappij echter beter ge worden, zoodat een schikking met credi teuren mogelijk ook gemakkelijker zal zijn. Televisie in dienst der reclame. De firma Peek en Cloppenburg aan de Breestraat heeft in haar oude pand op den hoek der Mandemakerssteeg vandaag en morgen iets bijzonders te zien. Prof. Glüok Bellaohini uit Weenen geeft hier een televisie-demonstratie, die onge twijfeld de aandacht zal weten te ti'ekken. Het televisie-toestel, dat' hier in de eta lage 'n prachtige reclame voor de heeren- kleeding maakt, is een klein kastje, uiter lijk een radiokastje, waai'in boven de af- stemschaal een klein scheim van circa 30x30 c.M. is aangebracht. Op dit scherm zullen heden en mox'gen van 38 uur te levisiebeelden worden- geprojecteerd van mannequins, die in het gebouw van de fir ma aan het publiek de oostuums zullen toonen. Explicaties zullen bij de gedragen costuums met behulp van hetzelfde televi sie radio-apparaat worden gegeven, zoodat deze op straat voor het publiek te verstaan zullen zijn. Volgens prof. Bellachini wijkt de door hem gevolgde methode voor het overbren gen van levende beelden belangrijk of van het tot dusver gebruikte. Wat speciale vermelding verdient is wel, dat het projectiescherm de beelden niet mat, doch in kleuren weergeeft. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 1387. De Leidsche Zout keet, Leiden, Oude Singel 248. Overl. Comm.: F. H. A. Driessen, d.d. 18 Oct. 1936. 1858. N.V. De Leidsche Katoenmaatschap pij voorheen De Heyder Co. in liquidatie, Leiden. Overl. Comm.: F. H. A. Driessen, d.d. 18 Oct. 1936. 6768. Firma W. H. Ruffelse, Leiden, Utrechtsche Veer 1, hoofdagentschap voor auto- en motorbenden. Volmacht verleend aan: Mevr. C. I. Ruffelse-Petri, Leiden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2