VRIJDAG 23 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT GIERDE BLAD - PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Vergadering van den Raad der gemeen te op Woensdag 21 October des v.m. 10 uur. Afwezig met kennisgeving de heer Jac. Loomans, verder alle leden tegenwoordig. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar, die de vergadering opent met ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen, deelt de voor zitter mede, dat het bedrag van de winst aan de boter, die verkrijgbaar is aan de secretarie, zijnde 1.40 per week, van zoo geringe beteekenis is voor den Middenstand, dat het beter is hierin geen verandering te brengen. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken. Verzoek van den gémeente-ontvanger, den heer A. Heester man, hem met 1 Januari 1937 eervol ont slag te willen verleenen, waartoe met al- gemeene stemmen werd besloten. Verder was ingekomen een verzoek van het be stuur der Chr. School aan den Rijndijk om op grond van art. 72 der L.O.-Wet, de gas verlichting in de school te doen vervangen door electriciteit, waarvan de kosten zou den bedragen de som van 400.De voor zitter zegt, dat B. en W. hebben gemeend, gezien de tijdsomstandigheden en het on dergeschikt belang voor de school bij de verandering, hierop te moeten adviseeren afwijzend te beschikken, daar zuinigheid eén eisoh van noodzakelijkheid is. De heer G. Goedhart spreekt zijn teleurstelling uit met het standpunt door B. en W. ingeno men om afwijzend te doen beschikken, daar hét belang van het onderwijs terdege ge moeid is met een goede verlichting in de school. De voorziter wijst er op, dat de vérlichting voor de Lagere school van on dergeschikt belang is bij het onderwijs, daar slechts zelden hiervan gebruik moet worden gemaakt. Wel zou het een groot gerief zijn wanneer de school electrisch zou zijn verlicht, maar voordeel bij het on derwijs is het niet, waarbij komt dat de gasbuizen nog niet behoeven te worden ver nieuwd. Na gehouden bespreking wordt be sloten afwijzend op het verzoek te be schikken. De heer Goedhart stemde tegen. Hierop komt in behandeling een voor stel tot vaststelling van een verordening op de heffing, en een op de invordering van gelden, als bedoeld in art. 21 der Besmet telijke Ziektewet. Na voorlezing en be spreking wordt de verordening op de hef fing, en tevens die op de invordering met algemeene stemmen vastgesteld. Op voor stel van B. en W. wordt besloten tot on- derhandsche verhuring van een stukje tuin grond, groot ruim 3 Are, bij de Koude- kerksche brug, aan den heer De Graaf al hier, voor den tijd van twee jaren, tegen 10.per jaar. Naar aanleiding dat om de 5 jaar de verordening betreffende de nog geldende strafverordeningen moeten wor den herzien, worden deze, voorgelezen en besproken, en overeenkomstig het Voorstel van B. en W. vastgesteld. De voorzitter stelt daarop aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging van de instructie van den hulp-keurmeester bij den Keurings dienst van vee en vleesch, en geeft daar bij de noodige toelichting. De hulp-keur meester, die eerst tijdelijk voor een jaar was benoemd, welke benoeming eerst met 3 maanden en daarop met 9 maanden was verlengd, zal nu met 1 Febr. 1937 2 jaar in fuetie zijn geweest. Noodig zal nu zijn, dat met ingang van 1 Febr. 1937 deze zaak definitief is geregeld. Daar het echter twijfelachtig is of de hulp van den hulp-keurmeester voortdu rend noodig zal zijn, stellen B. en W. voor niet over te gaan tot een vaste aanstel ling als ambtenaar van de gemeente, daar dit wel eens op een schadepost zou kunnen uitloopen, maar de voorzichtige weg te be trachten en hem aan te stellen op arbei dercontract om, zoo het noodig zou blij ken te kunnen ontslaan en art. 1 van de instructie in dien zin te wijzigen. Daar de hulp-keurmeester met de gang van zaken goed op de hoogte is, heeft hij altijd ge legenheid, wanneer dit hem gewenscht voorkomt, te solliciteeren naar een andere betrekking, waartoe hij volkomen bevoegd is. Het salaris, dat was vastgesteld op een aanvangssalaris van 1500 met 8 één jaar- lijksche verhoogingen van 50 tot een maximum .van 1900, zou ook moeten wor den verhoogd en gebracht van 1800 tot een maximum van 2400. B. en W. zijn echter van meening, dat het salaris wat door hem wordt genoten, voldoende is, en daar'hij nu met 1 Febr. 1937 twee jaar in functie is geweest, heeft hij recht op een bedrag van 1600. Bij de gehouden bespre king verklaren zich de heeren A. J. de Jong en M. Noordam met de voorgestelde wijziging volkomen te kunnen vereenigen, en zag de heer M. Scheel gaarne wanneer ontslag noodig zou blijken, dit in elk ge val niet op korten termijn toe te passen. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig de voorgestelde wijziging van B. en W. besloten. Aangeboden wordt de be grooting der gemeente over 1937, waarvan het total der ontvangsten en uitgaven is gebracht op 187.663.62, met aan onvoor ziene voor 1714.25. De kapitaaldienst sluitend in ontv. en uitgaven met een be drag van 1174.38. De ontvangsten en uit gaven van het Waterbedrijf bedragen 15.480. en van de kapitaaldienst 689.24. Tot leden der commissie van onderzoek der begrootingen worden gekozen de hee ren: N. P Kaptein, M. Noordam en Jac. Loomans. Goedgevonden wordt wijziging der begrooting dienst 1936. Bij de rondvraag informeert de heer M. Noordam naar de toestand bij de Copière- kade. Na het sluiten der vergadering zal door de voorzitter hieromtrent eenige me dedeeling worden gedaan. De heer G. Goedhart brent het sluiten der Koudekerk- sche brug voor doorvaart op Zondag ter sprake. D% voorzitter zal hieromtrent na- deré inlichtingen inwinnen en sluit daar op dé vergadering, w&arop de raad in ge heime zitting gaat. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Donderdag kwam de Raad dezer ge meente in voledige zitting bijeen. De voorzitter spreekt een openingswoord naar aanleiding van de verloving sedert de laatste vergadering van onze kroonprinses. Een commissie uit den Raad, bestaande uit de heeren C. Breedijk, S. Splinter en J. van der Laan adviseert over de aan vrage van P. Stam e.a. om den stroomprijs voor kracht vanaf 1934 te verlagen. De commissie wil niet over 1934 alsnog een verlaging voorstelling, noch ook treden in een verlaging over 1936 en volgende ja ren teneinde eerst af te wachten de moge lijke bedrijfsomvorming, doch stelt voor over 1935 een lager tarief toe te passen. Hiervan zullen 7 grootere afnemers profi- teeren. Lang wordt hierover gediscussieerd tot met algemeene stemmen hiertoe beslo ten wordt. Het kampeerverbod. De vereeniging Gemeentebelang deed per gezegeld adres een poging om het kampeer verbod opgeheven te krijgen om dan een verordening in het leven te roepen, waar bij vergunning verleend kan worden on der voorwaarden. De meeste heeren zijn van meening, dat dergelijke vergunning met voorwaarden heel mooi is op papier, doch in de practijk komt daarvan niets terecht. Het 'advies wordt dan ook afgewe zen met dezelfde stemmen, waarmede het verbod is ingesteld. Tegen inwilliging ver klaarden zich de heeren Verhaar, Bree dijk, Blijleven, Van der Tol, Van der Laan, Baas en Splinter. De heer Stam hield zich buiten stemming. Wegens de totstandkoming van een N.V Kuijfs Vuil- en Baggerbedrijf worden de overeenkomsten voor den. vuilafvoer uit Leiden en Wassenaar in dien geest ge wijzigd. De voorz. bespreekt de mogelijkheid tot het instellen van een controle-dienst in samenwerking met 2 of 3 andere ge meenten op de steun-uitkeering voor werkloosheid. De minister van Sociale Zaken bevordert dit, door het verleenen van een subsidie in de kosten tot een be drag van 50 pet., terwijl de minister van Defensie hiervoor een capitulant beschik baar wil stellen uit het leger, die in het ge not blijft van zijn salaris, teneinde aldus een bestaan te waarborgen. Uitvoerig wordt hierover gesproken tot men in principe hiertoe besluit met een proeftijd van een jaar. Aan den gemeente-werkman H. van der Teut en de schoonhoudster van de dorps- hooi, P. van Soest, die in het vorig jaar ó>r den tijd van een jaar benoemd wer- wordt een vaste aanstelling gegeven. btf pet. De heer Baas dringt er op aan, dat ook de arbeider van het Ontginningsbedrijf, die alreeds eenige jaren op arbeids-overeen- komst werkzaam is, van een vaste aan stelling wordt voorzien. Ook de voorzitter toont zich hiervan een voorstander, te meer nu aan alle beambten, die werkzaam zijn bij de waterleiding en het electrisch bedrijf een vaste aanstelling is toegekend. In een volgende vergadering zal hierover worden beslist. De heeren J. Baas, H. Blijleven en J. van der Laan hebben de gemeentereke ning over 1935 onderzocht en adviseeren tot voorloopige vaststelling over te gaan, waartoe besloten wordt. Het batig saldo is ongeveer 1700, een minimum-record. Aangeboden wordt de gemeente-begroo ting voor 1937, die blijkbaar met moeite sluitend gemaakt is kunnen worden. Vastgesteld wordt een nieuwe school geldverordening om deze te doen aanpas sen bij de gewijzigde wettelijke bepalin gen, waarbij de gemengde hoofdsom in de plaats treedt van de inkomstenbelasting. Voor ieder minderjarig kind zal 5 pet. van den aanslag in mindering worden gebracht, in de lijn van de gezinspolitiek. Goedgekeurd wordt een onderlinge over eenkomst met een kweeker uit de bollen streek voor het toekennen van een recht van huur en koop van met stadsvuil opge hoogd rietland om daarop aanvankelijk bij wijze van proef, verschillende soorten van bloembollen te telen. Het R.K. Schoolbestuur te Noorden en het Bestuur van de Christelijke school heb ben ingevolge art. 205 der L. O. wet ver zocht uit te keeren 80 pet. van de waar de, waarop hun scholen in 1920 getaxeerd zyn. Dit hebben B. en W. toegestaan. Hier voor moet ƒ43656 geleend worden, waar toe B. en W. de vereischte machtiging ver krijgen. Uit de rondvraag bleek, dat met één eigenaar nog geen overeenstemming is be reikt voor de vaart, wat nu binnenkort voor de rechtbank komt. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Jl. Woensdag kwam de 'raad der gemeen te Woubrugge, onder voorzitterschap van den burgemeester, in het gemeentehuis bijeen. Met kennisgeving was afwezig de heer Boot. Na opening met gebed worden de notulen door de secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Enkele inge komen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek is ingekomen van den eige naar der woningen A. Nos. 148 en 149, welke reeds eerder onbewoonbaar ver klaard zijn, om verlenging van den termijn van ontruiming. Z. h. st. wordt besloten de gevraagde verlenging, onder goedkeu ring van Ged. Staten, te verleenen voor een jaar. Reclames hondenbelasting 1936 en school geld 19361937 worden, overeenkomstig het voorstel van B. -en W. behandeld. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt voor het dorp Wou brugge in de vacature II. de Boer, be noemd de heer A. Hoekstra. Aan de orde wordt gesteld het voorstel van B. en W; tot voorloopige vaststelling der gemeenterekeriihg en" de rekening der bedrijven. Het rapport der commissie, belast met het nazien der rekeningen, wordt voorge lezen, waarna de rekening der gemeente wordt vastgesteld op een batig saldo van 12.013.61. De rekeningen der bedrijven worden resp. vastgesteld tot een batig saldo in de rekening van baten en lasten van 2173.94 (G. E. B.) en 105.32 (G. W. B.). Behandeling van de begrooting. Hierna vindt de behandeling plaats van de begrootingen voor den dienst 1937. Bij de algemeene beschouwingen geven B. en W. enkele toelichtingen. De noodza kelijkheid van aanschaffing van een nieu we brandspuit wordt betoogd, terwijl het tevens wenschelijk wordt geacht het slan genmateriaal uit te breiden. De hiertoe benoodigde gelden zullen uit het kasgeld der gemeente genomen worden; jaarlijks zal. ter reserveering van het bedrag der uitgave, een bijdrage van den G. D. aan den K. D. plaats hebben. De motorspuit (een tweewielige met een V-8 motor) zal onder toezicht van den Provincialen Zuid-Hollandschen Brand- weerbond gebouwd worden. Nu de bouw van de nieuwe o. 1. school zoover gevorderd is, dat het aanleg van een voetpad langs dat gebouw kan worden overgegaan, achten B. en W. het juist, dat hiertoe thans wordt overgegaan. De hier aan verbonden kosten beloopen pl.m. 750.welke uitgave eveneens uit de kasmiddelen bestreden wordt, met een 10- jaarlijksche bijdrage van den G. D. aan den K. D. van 75. Teneinde de waarde van den omliggen- den grond te verhoogen en tevens een behoorlijk geheel te verkrijgen bij de O. L. school stellen B. en W. voor over te gaan tot aanleg van een plantsoen van geringen omvang. Tot dezen aanleg kan worden overgegaan, omdat van de Ned. Sierteeltcentrale de noodige materialen kunnen worden betrokken; het ligt dan ook in de bedoeling het werk, voor zoover mogelijk, in werkverschaffing uit te voe ren. Ten slotte wijzen B. en W. op het steeds toenemende werk ter gemeentesecretarie. Deze toeneming staat in een onevenredige verhouding tot de ontwikkelde arbeids kracht der ambtenaren, die overbelast zijn met werk en regelmatig overuren moeten maken. Een toestand, welke B. en W. on- gewenscht achten. Zij zijn ervan over tuigd, dat het personeel naar beste ver mogen werkt, doch de menschelijke krach ten zijn niet onuitputtelijk. Teneinde aan de toenemende werk zaamheden het hoofd te kunnen bieden, stellen B. en W. voor een bedrag hiervoor op de begrooting uit te trekken. Mocht blijken, dat de noodzakelijkheid aanwezig is van aanstelling van een nieuwen amb tenaar, dan hebben B. en W. geen vooraf gaande goedkeuring van den Raad noo dig. Aldus wordt goedgevonden. Bij de verdere behandeling der begroo ting wordt door geen der leden het woord meer verlangd. Z. h. st worden de verschillende beslui ten genomen inzake bovengenoemde on derwerpen. Voorts wordt besloten voor het dienst jaar 1937/1938 55 opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, 200 opc. op de hoofdsom der personeele belas ting, aanstelling voor 1937 van een tijde lijke brugwachter te Hoogmade en aanstel ling voor 1937 van den heer Brouwer te Al phen aan den Rijn als tijdelijk gemeente- opzichter. Besloten wordt eveneens een bedrag van 3000.aan de reserve toe te voegen. De begrootingen worden hierna z.h^t. vastgesteld- De begrooting voor den dienst 1936 wordt z.h.st. gewijzigd. Bij de rondvraag verzoekt de heer Don ker B. en W. aandacht te willen schenken aan het gedeelte van den weg vanaf het verharde gedeelte in het Noordeinde van Woubrugge tot den weg naar het Paddegat. De heer Anker vraagt naar de verhuur van de woning B. 138. De voorzitter zegt, dat B. en W. veel voelen voor verkoop, in dien zich gegadigden aanmelden. De heer van Ruiten brengt, namens de onderlinge brandwaarborgmaatschappij, dank aan den Raad voor de wijze van rege ling inzake braqdvoorziening in den Zuid hoek van Roelofarendsveen. Niets meer aan de orde 2ijnde, sluit de voorzitter de vergadering. UIT DE RIJNSTREEK ïifM j ALPHEN AAN DEN RIJN. Straatnamen. B. en W. zouden nu1 reeds willen bepa len. welke namen aan de straten in ver schillende wijken, dié nog moeten wor den aangelegd, zullen worden gegeven. In aansluiting op de gevolgde gewoonte, stellen B. en W. voor, dat de straten in de verschillende complexen de namen zullen dragen van bekende: a. Nederlandsche schilders; b. dichters en schrijvers; c. staatslieden; d. Koloniën. Met namen, ontleend aan de eerste groep van personen, zouden B. en W. wil len betitelen de straten, welke in de toe komst zullen ontstaan in een ten zuiden van het gedeelte der Van Boetzelaerstraat dat ligt voorbij de Bloemhofstraat gepro jecteerd complex. De straten ontworpen in het complex, dat zich, naar B. en W. verwachten, ten oosten van de Toussaintstr. en noordelijk van de Jongkindt Coninckstr. zal ontwikke len, zouden B. en W. namen willen toe kennen die herinneren aan onze groote dichters en schrijvers. Voorts zou een wijk. met straten, wel ker namen de herinnering levendig hou den aan bekende Nederlandsche Staats lieden, zijn te vormen ten westen van den huidigen Buitenv/eg en ten westen van het terrein waarop het nieuwe radhuis zal verrijzen. Voor de straten, welke in nabije of verdere toekomst zullen worden aangelegd in het complex tusschen de Lemzonlaan en de Zuider-Nassaustraat, zouden de namen kunnen worden gekozen van de voornaamste eilanden in den Oost en West-Indischen Archipel. Voorts willen B. en W. er nu reeds de aandacht op vestigen, dat, naar hun mee ning voor de naaste omgeving van het te stichten raadhuis, wanneer de bouw daar van voltooid is en de plantsoenaanleg tot stand gekomen, meer concreet zal moeten worden afgebakend ook in verband met de aanvaarding van het legaat het begrip „Burgemeester Visser- pa r k". Ten slotte vestigen B. en W. de aan dacht op het volgende: Nu het zich laat aanzien, dat de bebouwing zich in de naas te toekomst zal uitbreiden ook ten wes ten en ten noorden van den Buitenweg, achten B. en W. dezen naam, welke als het ware uitdrukt een zekere afsluiting der bebouwing aan die zijde, niet juist meer. Zij meenen dat aan dezen weg in derdaad geen beteren naam kan worden gegeven dan die van den ontwerper t.w. den oud-burgemeester onzer gemeente, dr. H. J. Lovink, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal en zouden als naam voor dezen weg dan ook willen vast stellen „D r. L o v i n k 1 a a n". VERGIFTIGING OPGEHELDERD. Eigen bereide margarine ondeugdelijk? De oorzaak van de tot het gezinVan Leeuwen beperkt gebleven vergiftigings verschijnselen is nog niet opgehelderd. Dat de genuttigde worst bedolven was, is onwaarschijnlijk geworden, nu is geble ken, dat bij een in Boskoop wonende zes tienjarige zuster van mej. van Leeuwen, die in het gezin een dag heeft gelogeerd, zonder echter van de worst te eten, zich eveneens de bekende vergiftigingsverschijn selen hebben voorgedaan. Het zou niet onmogelijk zijn, dat het in middels weggeworpen restant van zelfge maakte margarine schadelijke bestanddee- len heeft bevat. In de toestand der patiënten is sinds gisteren een lichte verbetering ingetreden. Geboren: Arie z. van M. Keijzer en A. Weerheim Fleuris Leendert z. van A. Blom en M. C. Groenendijk Wijntje d. van M. Verkade en J. van Klaveren Cornelia Willemijntje Anna d. van A. Kromhout en C. J. Nagtegaal Annigje d. van H. F. Prümers en D. J. Maassen van den Brink. Gehuwd: Gerard van den IJssel 25 j. en Gerritje Britsemmer 24 j. Jan Noor- dermeer 35 j.( won. te Rockanje, en Dina Jongejan 31 j. Cornelis Roest 24 j. en Gerritje Jacoba Boezaard 21 j., won. te Katwijk. Overleden; Alida van Neut, 70 j., geh. met Corn. Alblas Elisabeth Stins 72 j., wede. van- W. Tuijn Dirk Evers 26 j., geh. met J. van Halen, overl. te Lei den Jacob Bol 93 j., wedr. van A. van Egmond. - Gevestigd: Ruurd Melles Steffens van Wassenaar Theodorus Nederhoff en gezin van Boskoop Katharina Bruinsma van Doniawerstal Gerardus Bos van" Zoetermeer Anthonius W. v. d. Werf van Reeuwijk Pieter J. van Wilgen en gezin van Boskoop Petronella Kruijt van Amsterdam Hendrika W. van dei- Steeg van Wassenaar Jan Nagtegaal en gezin van den Haag Jacobus H. A. v. d. Héijden van Bodegraven. Vertrokken: Maria Pijnaker naar Vianen Johannes Hoogeveen naar Was senaar Johannes H. Hoogeveen naar Middelharnis Theodora J. Rijsdijk naar Zoeterwoude Laurens W. v. d. Laarse naar Katwijk Frederik Egeter naar Soerabaia (N.O.I.) Arie L. Zaal naar Koudekerk Jacoba J. Koot naar Ha- zerswoude Zacharias van Diggele naar Rotterdam. Aanbesteding. Door den architect de heer G. W. Vis werd in de benedenzaal van „de Vergulde Wagen" aanbesteed voor rekening van de N.V. Nederl. As- phaltfabriek voor het loodgieters en fit- tersbedrijf alhier, het afbreken en weder opbouwen van een bergplaats, ketelhuis, enz. De inschrijvingen waren als volgt: Gebrs. Bons, perceel A massa 5864. perceel B bergplaats 4557.perceel C ketelhuis f 1307.A. Bergshoeff perc. A 5850.—, B 4100.— C. f 1750.—; W. v. d. Louw perc. A 5659.A. v. Dam perc. A 5442.—, B 4142.—. C 1300.—; W. v. d. Helm perc. A 5379.C. de Raat en J. Tolk perc. A 5182.B 3800.—, C. 1700.—; J. Vonk perc A. 5180.J. Gesman, H. Oudenes en H. Turkenburg perc. A 5127.K. Mulck- huijzen, Nieuwerbrug perc. A 5125. B 3300 C 1825.—; S. J. Postma en J. A. v. Vliet te 's-Gravenhage perc. A t 5100.—; F. Donker perc. A 4796.—, B 3620.—, C 1176.—; J. C. Snel perc. A 4725.—, B 3530.—, C 1220.—: L. v. Beusekom perc. A 4698.H. Oudenes perc. A 4620.—. B 3576.—, C 1044.—. Laagste inschrijvers deyLangen en v. d. Berg te Bergambacht voor perceel A mas sa 4446.perc.. B bergplaats 3444. perc. C ketelhuis 982.De gunning werd aangehouden. Waar geen woonplaats vermeld wonen inschrijvers te Alphen aan den Rijn. Verkooping. Bij de gisteren ten over staan van notaris Boks in hotel „De Ver gulde Wagen" gehouden verkooping, werd het winkelpand Raadhuisstraat nr. 249 in bod staande op 3900.afgemijnd op een bedrag van 375.door den makelaar A. Vis q.q. te Alphen aan den Rijn en het winkelpand Kooftstraat nr. 307 te Alphen. aan den Rijn in bod staande op 2200. afgemijnd op een bedrag van 300.door den heer G. Gesman te Alphen aan den Rijn. WILT U IETS WETEN? Vraag v. L. te N. inzake overneming inboedel. Antwoord: Beslaglegging kan in dat geval ongedaan gemaakt worden. Bewezen moet worden, dat de goederen, waarop beslag is gelegd, aan een ander toebehoo- ren in eigendom. Een stuk op zegel, en geregistreerd, is voldoende. Vragen inzake opzegging van een dienstbode wegens een bepaalde ziekte. Antwoord: Het meisje heeft na het verlaten van haar dienstbetrekking geen recht meer op vrije doktersbehandeling. Wanneer veertien dagen vacantie uitdruk kelijk is afgesproken, heeft zij nog recht op een week, met kostgeld. Vraag inzake de treWking van de groote persloterij. Antwoord. De trekking heeft plaats gehad op 31 Jan. 1936 en is in zijn geheel gepubliceerd in „De Leidsche Courant" van 5 Februari 1936. Vraag: Kunt u mij ook mededeelen, of het juist is dat de z.g. Rijswijksche kas gesubsidieerd wordt door het Rijk. Antwoord: Ons onbekend. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT (uitr.) pass. 21 Oct. te Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND (thuisr.) vertr. 22 Oct. van Santos. KON NED. STOOMB. MIJ. BERENISE arr. 22 Oct. van Danzig te Kopenhagen. CERES vertr. 22 Oct. van Kymassi naar Candia. JUNO arr. 22 Oct. van Barcelona te Tar ragona. VENUS van Portimao naar Genua pass. 22 Oct. Gibraltar. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NIEUW HOLLAND vertr. 21 Oct. van Sydney naar Singapore. ROGGEVEEN vertr. 21 Oct. van Kaap stad naar Port Natal. STAGEN vertr. 21 Oct. van Port Natal naar Singapore. SWARTENHOUDT vertr. 20 Oct. van Batavia naar Hongkong. HOLLAND- AMERIKA-LIJN. .BEEMSTERDIJK, Rotterdam naar Bal timore vertr. 20 Oct. van Boston naar Pro vidence. NICTHEROY van Rotterdam naar Van couver vertr. 21 Oct. van Londen en pass. Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. JAARSTROOM (uitr.) arr. 20 Oct. te Cess Riv. MAASKERK arr. 21 Oct. van Rotterdam te Hamburg. REGGESTROOM vertr. 22 Oct. van Am sterdam naar West Afrika, via Bordeaux. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALPHACCA (thuisr.) pass. 21 October Madeira. STOOMVAART MIJ OCEAAN. ACHILLES, Japan-Rotterdam arr. 22 Oct. te Penang. IDOMENEUS van Japan naar Londen- Rott. 21 Oct. 11.38 v.m. 70 mijl Z. van Land's End. PHRONTIS, v. Amsterdam naar Batavia arr. 21 Oct. te Port Said. POLYPHEMUS, v. Liverpool naar Bata via. pass. 21 Oct. Gibraltar. RHESUS vertr. 22 Oct. van Amsterdam naar Londen. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (HollandAustralië Lijn) ALHENA arr. 22 Oct. van Hamburg te Antwerpen. (HollandOost Azië lijn), GAASTERLAND (thuisr.) vertr. 20 Oct. van Singapore.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13