VRIJDAG 23 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Ho tel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder de verkoop bij opbod plaats van de villa „Joma" met aangebouwde garage, erf en tuin, staande Haarlemmer straat 12a te Hillegom, groot 4 A. 84 c.A. Hoogste bieder de heer Joh. D. Philippo alhier voor 8300. Afslag over één week. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Alles wat van redelijken kwaliteit was kon deze week geplaatst worden en zoo goed als niets draaide door. Doordraaien is trouwens sinds langen tijd Ihier iets onbekends. Wat niet zeggen wil, dat de opbrengst bevredigend is. Neen, veel gaat juist boven den minimumprijs en als een producht den minimumprijs na dert, is het voor den tuinder mis. Vooral de grovere koolsoorten, gele, roode en groene kool gaan voor lage prijzen. Groe ne kool van f 0.60 tot f 0.90 per 100 stuks. Gele en roode kool brengt slechts van f 1.10 tot f 1.80 per 100 K.G. op. Met wasch- ipeen ging het deze week iets vlugger. De prijs was even beter en varieerde van f 0.50 tot f 0.70 per kist van 20 K.G^ Van knolselderie komt gelukkig nog maar een zeer matigen aanvoer. De prijs is te laag en zou bij toenemenden aanvoer nog slech ter worden. Thans noteerden we van f 1.90 tot f2.30 per 100 stuks. Bloemkool komt in vrij groote aanvoeren. Het is thans de ibloemkooltijd en van het verloop van den handel in deze dagen hangt voor de tuin ders veel af. De prijzen zijn momenteel te laag. Late soort wordt betaald met f 4.10 tot f 6.50 per 100 stuks, tweede soort brengt van f 1.50 tot f2.40 per 100 op. Kx*oten blij ven steeds op dezelfde hoogte, van f 1.20 tot f 1.60 per 100 K.G. Peen per bos is iets beter gevraagd dan vorige week. De prijs was f 4.10 tot f 4.90 per 100 bos. LISSE. Groene Kruis. De afdeeling Lisse van „Het Groene Kruis" hield gisteravond in haar wijkgebouw haar 33e jaarvergadering onder presidium van den 2en voorzitter, Dr. Ruys; hij deelde mede, dat de voorzitter, dr. Blok vanwege zijn hoogen leeftijd als voorzitter heeft bedankt. Dr. Ruys bracht hem namens bestuur en leden dank voor alles, wat hij in de reeks van jaren voor de afd. van „Het Groene Kruis" heeft ge daan. Door den heer A. H. Schrama werden de notulen gelezen en vastgesteld. De voor zitter herdenkt voorts het verscheiden van de magazijnmeesteresse, mej. Scheepmaker, die ons door den dood is ontvallen. Uit het finanti eel verslag van den pen ningmeester, den heer A. v. Pelt, bleek het volgende: Van de Gezinsverpleging hadden de ontvangsten bedragen 1482 en de uit gaven 1329.64, alzoo een saldo van 152.36. Van de afdeeling T.B.C. bedroegen de ont vangsten ƒ3152.37 en de uitgaven dito, waaronder ook en klein voordeelig saldo. Van de algemeene afdeeling bedroegen de ontvangsten ƒ2116.38 en de uitgaven 1120.45, alzoo een voordeelig saldo van 995.93. De heeren dr. de Graaf en A. II. Schrama werden als bestuurslid herkozen. Vervolgens werden candidaten opgegeven voor de vacature van voorzitter, waarvan de verkiezing in Maart zal plaats hebben. Genoemd werden de heeren dr. Koenen en dr. Duymaer van Twist. Het bestuur vroeg machtiging tot het stichten van een cursus voor spraakgebrek- kigen. Daar waren geen bezwaren tegen. De heer A. H. Schrama bracht verslag uit van de werkzaamheden der vereeniging. Door den heer A. H. Simonis, tandarts al hier, werd vervolgens een causerie gehou den over „Mond- en Tand-hygiëne", welke aandachtig werd gevolgd. Tentoonstelling Wijkverpleging. Even als alle jaren wordt vanwege de R.K. Ver eeniging voor Wijkverpleging voor alle ge zindten wederom een driedaagsche tentoon stelling gehouden in het Patronaatsgebouw, welke gisteravond door Pastoor v. Zuylen werd geopend. Zijneerw. wees er in den aanvang op dat dit nu al de derde tentoon stelling is welke door hem wordt geopend in het korte tijdsbestek dat hij hier is. Deze tentoonstelling heeft geen aanbeveling noodig. Gij allen kent Zr. Josepha en gij ziet haar menigmaal door het dorp fietsen en hier en daar binnen gaan. Waar zij bin nengaat brengt zij troost en opbeuring en verzachting. Dit werk heeft op deze plaats al rijke vruchten gedragen. Spr. hoopt, dat ieder naar vermogen deze tentoonstelling zal bezoeken en finantieel bedenken. Vervolgens verkreeg dr. Haase het woord, die allereerst hartelijken dank bracht aan den oud-voorzitter, welke door hooge ouderdom de parochie heeft verla ten, aan Pastoor Thomann. Hij heette den nieuwen Pastoor welkom. Spr. betreurde het, dat de financiën van de vereeniging zich steeds in dalende lijn bewegen. Daar om beval dr. Haase deze tentoonstelling met de daaraan verbonden verloting in ieders finantieele medewerking en belang stelling aan. Hij bracht een woord van dank aan de jonge dames voor het belang loos vervaardigen van hetgeen hier is ten toongesteld. Aan den heer de Wam voor het arrangeeren der vele artikelen, alsmede aan hen die bloemen hebben geschonken en last not least aan Zr. Josepha, de on vermoeide ziel van deze tentoonstelling. Bij haar drukke werkzaamheden als wijkzus ter, wist zij nog tijd te vinden, al was het dan ook soms in den nacht, deze tentoon stelling tot stand te brengen. Ook voor haar hopen we, dat de tentoonstelling een fi nantieel succes moge worden! Na dit officieele gedeelte werden de tal rijke aanwezigen uitgenoodigd een rond gang langs de enorme hoeveelheid artike len te maken en mede ook, als het kan, veelvuldig gebruik te maken van de ver schillende spelen en attracties en verlo tingen, waaruit het finantieele resultaat zal moeten worden geboekt! Wij wekken gaarne op tot een druk be zoek. Een aanrijding. Donderdagmorgen reed de heer K. met zijn motorrijwiel de Gasstraat uit en wilde de Kanaalstraat opdraaien. Van de Kanaalstr. kwam even wel een personenauto aangereden, waar onder de heer K. met zijn motorrijwiel te recht kwam. Wonder boven wonder bekwam de heer K. vrijwel geen lichamelijk letsel, terwijl zijn motorrijwiel geheel en al vernield werd. Van een en ander werd door de po litie proces-verbaal opgemaakt. Geboren: Josina Maria, dochter van J. C. H. van Kesteren en J. A. van der Voort Jacoba Petronella Johanna, doch ter van C. van Velzen en W. M. Kerkvliet Magdalena Cornelia dochter van G. Marseille en M. C. van Eendenburg. Getrouwd: C. J. Kapitein met E. C. Möller, beiden te Lisse. Gevestigd: A. M. van Holst uit Reeuwijk A. Huizer uit Haarlemmer meer T. Heeres Wed. M. B. Olwin, uit Amsterdam; C. M. Hh. van der Kraan uit Sassenheim J. M. van Dijk uit Utrecht H. J. Clemens uit Haarlemmer meer A. M. Schilpzand uit Hillegom. Vertrokken: G. Alders naar Pitts burgh (U. S. A.) A. J. van der Voorn naar Haarlemmermeer W. Nieuwen- huijs naar Heemstede W. J. van der Zijden naar Wassenaar N. M. Kuijper naar Bloemendaal. NOORDWIJKERHOUT. Kookcursus. Er zal eerstdaags gele genheid gegeven worden voor gehuwde vrouwen en weduwen met kinderen om geheel gratis een kookcursus te volgen. De cursus zal gehouden worden op Donder dag (voor het eerst Donderdag 5 Novem ber) des namiddags van 2.305.00 uur. Bij meerdere deelname worden twee cursus sen gegeven. De tweede cursus wordt dan gegeven van 7.009.30 uur. Zij, die zich voor dezen cursus willen opgeven, moeten zich mondeling of schriftelijk aanmelden op Maandag 26 October a.s. aan het Sint Josephhuis. De leiding van den cursus berust in handen van een gediplomeerde kookleerares. Vertrouwd wordt, dat men door ruime deelname zal toonen de gratis aangeboden gelegenheid op prijs te stellen. Door de zorg van den burgemeester is men er in geslaagd, dat deze cursus gegeven wordt. NIEUWVEEN. Begrafenisvereeniging. De Algemee ne Begrafenisvereeniging hield haar jaar vergadering in Café Schreuder onder voor zitterschap van den heer C. de Vries. De secretaris bracht een uitgebreid jaar overzicht uit; het aantal sterfgevallen was normaal geweest, het ledental bedraagt 226. De penningmeester deed verslag van den stand der kas. De inkomsten bedroegen 728.40, de uitgaven f 661.16, batig slot 67.24. Het rapport vermeldde de goedkeu ring op die boekhouding, en een woord van lof aan den penningmeester. De heeren B. Rekelhof en W. Bruyne werden als be stuursleden herkozen. Wegens vertrek van den heer J. W. Gee- sink, lid der centrale commissie, moest de commissie aangevuld worden. Bij gehou den stemming werd de heer G. van der Breggen gekozen. Na uitloting aandeelen sluiting der vergadering. Vertrokken: G. A. Rekelhof naar Ter Aar. Gevestigd: A. v. Leeuwen van Haar- lememrmeer. Geboren: Clazina, d. van G. Rietveld en D. Zemel. NOOTDORP. Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente is op 29 dezer des avonds te half acht ure ten Raadhuize in openbare ver gadering bijeengeroepen. De agenda vermeldt: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. inzake het Capitulantenreglement. Voor stel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de. ge meente Delft met betrekking tot het. open baar buitengewoon lager onderwijs. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening op de heffing van leges inzake het bevolkings register. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een bijdrage aan den Pol der Nootdorp ten behoeve van de brug in den Oudeweg. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van vergoedingen aan de bijzondere scholen. 6e wijziging der be grooting 1936. Begrooting der gemeente en van het Electriciteitsbedrijf voor het dienst jaar 1937. Rondvraag, sluiting. Commissie Bijzondere Nooden. In het Raadhuis vond de installatievergadering plaats van de Plaatselijke Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden. De voorzitter, burgemeester Schölvinck, installeerde het Comité met een toespraak, waarin hij het groote nut van deze Com missie uiteenzette. Het Comité werd reeds eerder erkend door het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. Deel daarvan maken uit voor de Gemeente Wethouder A. C. van der Helm, voor de Gereformeerde Diaconie de heer P. 't Hart, voor de Nederlandsch Her vormde Diaconie de heer P. Vis en voor het R. K. Armbestuur de heer P. J. van de Sande, terwijl Burgemeester Schöl vinck voorzitter is en de heer A. K. H. Breebaart secretaris-penningmeester. Doel van de commissie is het verstrek ken van moreelen en financieelenr steun in gevallen van zeer bij zonderen nood van allerlei aard. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot den Secretaris- Penningmeester. Bericht! Thans naast goudgele ook witte Puvol. Dit wrijft onzichtbaar weg en daarom is Purol (wit) zoo bijzonder aangenaam voor de verzorging van het gelaat. Zelfde prijzen. Doos 30, Tube 45 ct Bij Apoth. en Drogisten. 6655 Warm voedselverstrekking. Onder voorzitterschap van den burgemeester vergaderde deze week ten Raadhuize de leden van het opgeheven plaatselijk Crisis Comité. In deze bijeenkomst werd besloten de verstrekking van warm voedsel dezen winter per 1 November aan te vangen en deze voorloopig wekelijks te doen plaats hebben. Gezien het succes van den vorigen winter wordt ook nu niet getwijfeld of het werk van de heeren, die zich met de organisatie ook dit jaar weder zullen belasten, zal goede vruchten afwerpen. Deze commissie bestaat uit de heeren A. C. van der Helm, P. van 't Wout, A. A. Mooijman en J. W. Naaijen. Gaarne wordt evenals vorig jaar weder om een beroep op de burgerij gedaan, welk beroep zal bestaan in een langs de huizen te houden collecte, door verschil lende heeren omstreeks 15 Nov. e.k. De eerste aanrijding op den nieuwen Rijksweg! Gistermorgen reed op den Achterweg richting Zoetermeer een door den heer Post bestuurde luxe-auto. Bij de kruising op den Rijksweg gekomen werd zijn auto van achter aangereden door een op dien weg rijdenden vrachtwagen. De botsing ging met zoo'n kracht gepaard, dat de luxe-auto bijna een halve slag om draaide. De inzittenden van beide wagens bleken gelukkig geen verwondingen beko men te hebben. De auto's waren er minder goed aan toe: het achteronderstel van de luxe-auto was geheel ingedrukt, terwijl de voorruit totaal vernield was. De vrachtwa gen bekwam schade aan de bumper, linker portierruit en rechtervoorspatbord. De Burgemeester en veldwachter Bolk waren spoedig ter plaatse. De schade wordt on derling geregeld. Deze botsing bewijst wel de wenschelijk- heid, dat geen zijwegen op dezen snelver- keersweg uitkomen. OEGSTGEEST Volksbond. Genoemde afd. hield haar eerste ledenvergadering in dit seizoen, welke door den heer Dofferhoff #geopend werd. Van den centrale-inkoop is bericht ont vangen, dat dit jaar wederom dekens te gen lagen prijs beschikbaar zijn. Even tuele bestellingen kunnen bij den heer v. d. Berg worden opgegeven. De geestel. adv., kapelaan Sanders, werd door den voorz. met enkele hartelijke woorden geïnstalleerd. Tevens sprak de voorz. een dankwoord aan den vertrok ken adv., kapelaan Roest. De nieuwe ad viseur sprak een woord van dank. Een schrijven is ingekomen van den heer Doffèrhoff. dat hij als voorz. en be stuurslid der afd. bedankt. De voorz. zei- de, dat hij het in het belang der afdee ling acht zijn taak aan jongere en be voegde krachten over te dragen. Spr. dankt bestuur en leden voor den steun in de 10 jaren van voorzitterschap onder vonden. In overleg met het bestuur zal spr. de volgende vergadering nog leiden. Bij de rondvraag werden woorden van dank tot den scheidenden voorzitter ge sproken. Hierna sluiting. (Vanaf deze plaats spoort het bestuur de leden aan de volgende vergadering vol tallig te bezoeken. Laten we eens zien, dat we geen 15 maar 70 leden hebben). Geboren: Herman Pieter zoon van P. van Goinga en G. M. J, Leliveld, Almelo Ondertrouwd: C. M. Mechelse, 26 jaar, melkventer en El. Meijers 26 jaar zonder beroep, beiden wonende te Oegst- geest S. V. Cornelisse, 22 jaar, chauffeur wonende alhier en P. de Jong 20 jaar wo nende te Wonseradeel P. H. J. Bleijs- wijk, 25 jaar, chauffeur wonende alhier O. Rijnzichtweg 5 en G. E. Hünike, 19 jaar zonder beroep wonende alhier. Gevestigd: W. J. Macrander en gez. banketbakker Juffermansstraat 56 van Amsterdam A. G. Spaan, db., Koningin- nelaan 17 van Duiven (Gld.). Th. C. M. van Vliet, db., van Assendelftstr. 19 van Alphen a. d. Rijn A. A. M. Sanders, Rhijngeesterweg 35, van Warmond G. F. Bongers verpl Endegeest van Hille- gersberg M. G Kranenburg, verpl. En degeest van Mijdrecht C. J. Luijben, db., Endegeest, van Zoeterwoude M. Hoff mann, db., Warmonderweg 32, van Leiden E. v. d. Hoonaard, verpl.. Dorpsstraat 42 van Ermelo-Veld wijk F. Huitema, War monderweg 88, van Leiden A. J. G. Be- linfante en gez. off. van gez. N. I. Leger, Oranjelaan 19, van Kotaradja A. C. Captijn, db., Wald. Pyrmontlaan 14, van Haarlem Wed. A. van Nieuwkoop geb. Vlasveld de Kempenaerstraat 72 van Voor schoten T. Lekkerkerker en gez., leeraar Regentesselaan 53 van Warmond J. W. Jongman, handelsr., Geversstraat 26 van Zwolle P. J. Noorland, kant. bed., Su- matrastraat 40, van Den Haag J. Ouwer- sloot en gez., landarb., de Kempenaerstr. 69, van Rijnsburg M. M. de Raadt, huish. Geversstraat 59, van Leiden J. Dijk, Prins Hendriklaan 13 va.i Apeldoorn M. A. Goddijn, db., Wilhelminapark 9, van Sassenheim C. van Diemen en gez., melk slijter, Spaargarenstr. la., van Leiden S. J. Wanningen, broodbakker, Juffermans straat 52, van Amsterdam C. J. de Vrind, db., Nassaulaan 33, van Leiden. Vertrokken: J. W. van Wijnen en vr. van Duinzichterstraat 26 naar Leiden, Maredijk 35a J. C. Thiemann, banket bakker, van Duivenvoordestraat 39, naar Arnhem, Nieuwe Kr. 2 M. Th. den Boer, db., van Zoutkeetlaan 1 naér Ravenstein N.B., Laagstraat 28 Jkv. B. A. van de Poll, van Geversstraat 38 naar Engeland M. Borrosch, db., van Warmonderweg 10 naar Qelsenkirchen (Did.) C. J. van der Ploeg, db., van de Kempenaerstr. 33, naar Woubrugge, Hoogmade H. M. Lahr van Wald. Pyrmontlaan 18, naar Den Haag, Segbroeklaan 1. OUD-ADE. Diefstallen. Den laatsten tijd zijn aan de Jachthaven de Leede meerdere diefstal len geconstateerd. 2/Oo worden b.v. vermist een aanhangmotor, een gouden horloge en een groote partij conserven. Deze diefstal len hebben plaats gevonden door openbre king van enkele kajuiten van in de haven liggende jachten. De politie stelt een on derzoek in. ROELOFARENDSVEEN St. Josehp's Gezellenvereeniging. Woensdagavond had de eerste bijeen komst der Gezellen plaats. De goed be zochte vergadering verliep onder leiding van den vice-praeses. Na gebed en een Kol- pingslied werd het woord gegeven aan den praeses, den zeereerw. pastoor Onel. Op zeer interessante en geestige wijze sprak de praeses meer dan drie kwartier over den eersten Gezellenvader in ons land, n.l. praeses van Nispen. Pastoor had praeses van Nispen goed gekend vanaf zijn jeugd en zoo schetste pastoor een beeld van praeses van Nispen en zijn tijd, hetwelk nog lang voor den geest der Gezellen zal blijven. Onder de pauze bracht de collecte voor de zaligverklaring van Adolf Kolping bijna 3 op. Na eenige zakelijke besprekingen over het oprichten van Paladijnen, enz., bracht de vice-praeses, kapelaan Buys, dank aan den oud-senior, den heer J. Klein Ez. Voor zijn werk, gedurende 5 jaren, werd hem het eerelidmaatschap der vereeniging aangeboden met een stoffelijk blijk van waardeering, n.l. een fraai St. Jozefbeeld. De oud-senior dankte met goed gekozen woorden. Eenzelfde eer viel te beurt aan den heer Jo van Rijn Pz., die sinds on heugelijke jaren secretaris is geweest van het Commissariaat. De nieuwe senior P. Verdel spoorde de werkloozen nog eens aan voor de werkkampen in Egmond en deed ook een beroep op de Gezellen om bij voorkomende gelegenheden in de zaal zich zoo te gedragen, dat iedereen na afloop- kan zeggen: „Ja, daar was alles goed ge regeld, dat was een beschaafde Gezellen- avond". De praeses spoorde dan zelf de Gezellen aan om a.s. Zondag het hoogfeest van Christus Koning op grootsche wijze te vieren als echte soldaten-en strijders van^ Christus Koning. Staande zongen allen: Aan U, o Koning der eeuwen, en de vice-praeses sloot deze mooie avond met gebed. RIJNSBURG. Tuinbouw. Van verschillende kool soorten is de aanvoer thans toenemend. De prijzen zijn in het algemeen genomen, vrij slecht en voor de tuinders teleurstellend. Peen ging iets vlugger en de prijs wat beter, van f3.10 tot f3.60 per 100 K.G. Kroten gaan voor lagen prijs. De exploita tiekosten van dit artikel zijn echter laag. De noteering was f 1.10f 1.75 per 100 K.G. Uien brachten van f 2.20 tot f 2.40 per 100 K.G. Ook al geen loonende uitkomst. Roo de en gele kool blijven op een zelfde laag prijsniveau. Er wordt van fl.20 tot fl.80 per 100 K.G. voor betaald. Vrij slecht dus. Ook groene kool brengt weinig op, van f0.50 tot fl.40 per 100 stuks. Bloemkool noteerde in de eerste kwaliteit van f3.70 tot f 6.10 per 100. Tweede soort ging voor f 1.50f 2.60 per 100. Er werd nogal wat gekocht voor de zouter ijen. SASSENHEIM. Geboren: Hendrika Neeltje, dochtei van M. L. van der Hulle en van J. D. Boot Cornelis Gerard us Jacobus, zoon van W. J. J. Beijk en van M. C. Goddijn. Overleden: B. P. Roest, oud 87 jaar wed. van A. van der Voort. Getrouwd: P. J. Randsdorp, oud 27 jaar en P. H. Ammerlaan, oud 27 jaar. Vertrokken: H. M. van Zonneveld, Hoofdstraat 149, naar Baam M. Staring van Heemstrastraat 19, naar Leiden P. H. Ammerlaan, Hoofdstraat 171, naar Lisse. Gevestigd: C. van Veldhoven en gezin, woonschuit, van Nijmegen J. J. Geluk en gezin, woonschuit, van Nijmegen J. C. van Tintelen, Tijlloosstraat 36, van Wijk bij Duurstede J. Lindeman, Rust- hofflaan 1, van Doesburg H. van Lui- nen en gezin, Rijksstraatweg 45, Delft. VOORHOUT. Veiling D. V. V. De aanvoer was deze week iets minder dan vorige week. Niettemin waren 130 nummers aanwezig. Opmerkelijk was het weer, dat de half was konijnen gretig gekocht werden. Koop lust en belangstelling was zeer bevredi gend te noemen daar alle nummers wer den verkocht. De prijzen, welke besteed werden, waren als volgt: konijnen 0.35 I.30, slachtkippen 0.350.62; hanen tot 0.62, jonge hanen tot 0.52, duiven 11 15 cent, koerduiven 16 cent. Alles per stuk. Film. A.s. Zondagavond zal in het Pa rochiehuis een zeer bijzondere filmavond gegeven worden. Behalvte een uitvoerig bij pro gramma zal worden vertoond een uitstekend geslaagde film, opgenomen van de grootsche plechtigheden te Lourdes. Dit is de eerste sprekende film welke van Lour des is vervaardigd: men ziet niet alleen, maar men hoort de gezangen, de gebeden en maakt als 't ware alles mede. Overal waar deze film vertoond werd, trok zij volle zalen, hetgeen ook Zondagavond on getwijfeld het geval zal zijn, te meer daar ook vertoond wordt een zeer geslaagde film waarin o.a. optreden de drie wereldberoem de clowns, de drie Fratelilni's. Zie verder de annonce in dit blad. VOORSCHOTEN. Vrouwenbond. Op Woensdag 21 Oct. vergaderde de R.K. Vrouwenbond tot be kendmaking van het Winterprogram. De vice-presidente opende de vergadering met gebed, en deelde vervolgens het winter program mee, n.l.: 'n Vroolijke film in Nov. In deze maand zal eveneens de moedercur sus gehouden worden. Jaarvergadering met verloting in Januari. In Febr. viering van 't Patronaatsfeest. 's Morgens H. Mis met Alg. H. Communie, 's Avonds tooneeluit- voering. In de Vasten een Godsdienstige avond en vervolgens in 't voorjaar 'n spreker over Opvoedkunde. De leden werden nog 'ns flink aangespoord om op 't feest van Chris tus-Koning 'n speldje te koopen en te dra gen. Hierna werd 't woord gegeven aan den Weleerw. heer L. Brabander, die op mooie en duidelijke wijze de reis naar en 't ver blijf in Lourdes weergaf. Deze lezing ging gepaard met lichtbeelden, 'n Woord van dank aan den Eerw. spr. werd door de vice- presidente hierna uitgesproken, waarna de vergadering met gebed werd gesloten. Jeugdluchtvaartclub. In hotel Deurloo is Donderdagavond een propaganda-avond gehouden door de Jeugdluchtvaartcliub ter plaatse, aangesloten bij de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. De zaal was, vooral met jeugdige enthousiasten, tamelijk goed ge vuld, en het was jammer, dat zoo wei nig ouderen blijk geven met de jeugd te willen meeleven, want ook voor vele oude ren was nog wel iets kennis te vergaren of viel iets te genieten. Omstreeks halfnegen opende de voor zitter van de jeugdluchtvaartclub „Voor schoten", de heer J. A. Koevoet, met een woord van welkom. Hierna werd het woord verleend aan den heer H. J. Hage len, secretaris van de Centrale Jeugdcom missie, die een uiteenzetting van het doel en streven van deze clubs gaf. Na een korte pauzeering kregen de aan wezigen drie interessante films te zien. De ontwikkeling van de luchtvaart en K.L.M.; de Nederlandsche vliegtuigindustrie en Holland viert feest, episodes uit het leven van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Ten slotte vernamen wij nog, dat bin nenkort de nieuwe K.L.M.-film hier zal worden vertoond. Tijdens de pauze hadden wij gelegenheid enkele modellen in wor ding te zien, waaraan door de Voorsohoten- sche jeugd wordt gebouwd. Men zij gewaarschuwd. Een onbe kende, zich noemende Piket, bood alhier bij sommige personen sigaren te koop aan en deed daarbij een reeks verhalen, die echter misleidend blijken te zijn. Men zij dus op zijn hoede. Men vermoed dat deze persoon wederom bij andere inwoners een anderen naam heeft opgegeven. WARMOND. Reclame-actie „Kindergenot". Onder voorzitterschap van den heer S. G. van Stijn had in hotel de Stad Rome een alge meene vergadering plaats van het Comité Kindergenot. De voorzitter wees er op dat reeds vanaf de oprichting van het Comité er deelnemers waren, die zich niet met het doel en streven van het Comité konden ver eenigen, doch die, hetgeen juist zoo para doxaal klinks, toch uit zuiver eigen be lang lid van het comité waren geworden. Nu is er nog een tweede factor in het ge ding gekomen, die het bestuur aanleiding heeft gegeven om deze aangelegenheid nog eens grondig na te gaan en te zien of al of niet tot ontbinding van het comité moet worden overgegaan. Bedoeld wordt name lijk de getroffen monetaire maatregel door de regeering. Het bestuur meent te dezer zaken de beslissing aan de leden te moeten overlaten. Spoedig ontwikkelde zich over deze kwestie een uitvoerige gedachtenwis- seling. Er bleken zoowel voorstanders als tegenstanders voor opheffing te zijn. De voorstanders motiveerden hun meening met er op te wijzen, dat door de monetaire maatregelen vele inkoopsprijzen voor pro- dukten en artikelen zijn verhoogd, terwijl vele verkoopsprijzen niet of slechts zeer •matig verhoogd mogen worden. Om nu nog 2% van hun omzet af te staan voor aan schaffing van zegels voor kindergenot, is voor velen zeer bezwaarlijk. De voorstan ders tot instandhouding van het comité wezen op de groote voordeelen die het comité van kindergenot voor den Midden stand thans reeds afgeworpen en die in de toekomst voorzeker nog sterk zullen toenemen. Nadat alles nog eens overwogen was werd overgegaan tot stemming en werd met meerderheid van stemmen besloten, de zegelverkoop te doen eindigen. Om het pu bliek echter niet al te zeer teleur te stellen, en hen in de gelegenheid te stellen hun kinderen nog aan het winterfeest te doen deelnemen, zullen tot en met Zaterdag 5 December a.s. bij contante aankoop nog zegels worden verstrekt. Einde December of begin Januari zal dan nog een groot win terfeest worden gegeven. Om vele kinderen van dit feest te kunnen laten genieten, be hoeft slechts voor 60.aan zegels te wor den geplakt, terwijl nadere bijzonderheden later nog zullen worden bekend gemaakt. WASSENAAR. Wassenaarsche Postcluivenclub. Don derdagavond hield de Wassenaarsche Post- duivenclub een ledenvergadering. Overgegaan werd tot benoeming van een permanente kascommissie. Gekozen werden de heeren P. Bouwmans, J. F. van der Lely en W. C. van Beekum, die de be noemingen aanvaardde. Tot hokcontroleurs werden hierop benoemd de heeren P. Bouwmans en J. F. van der Lely. Hierop werd door den secretaris een inleiding ge houden over de tamme duif. Op een der eerstvolgende vergaderingen zal deze ir leiding worden gevolgd door een lezi over de Wetten van Mendel en de ter sing daarvan. Na rondvraag sluit:-"

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11