SPORT Fraaie zege van het voorl. Ned.-elftal. DONDERDAG 22 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LAWNTENNIS NEDERLAND EN DE KONING GUSTAAF-BEKER. Het dagelijksch bestuur van den N. L. T. B. heeft in zijn bijeenkomst van gister avond definitief besloten deel te nemen aan de wedstrijden op overdekte banen tusschen Europeesohe landen om den Ko ning Gustaaf-beker. Zooals men zich herinneren zal, had de N. L. T. B. principiëel instemming betuigd en deze instemming is als een officiëele inschrijving opgevat. Ons land lootte mee, zou een thuiswedstrijd tegen Finland hebben, doch de Finnen zagen van de verre reis af. De wedstrijd, welke onze ploeg nu spe len moet, gaat óf tegen Frankrijk óf tegen Tsjecho Slowakije. In verband hiermee zal het bestuur van den N. L. T. B. zich met beide landen ir verbinding stellen. Winnen de Franschen, dan'zullen zij in ons land moeten spelen. De plaats van dien eventueelen wedstrijd zal de Apollohal te Amsterdam zijn, als de hal welke aan de internationale eischen beantwoordt. De datum van den mogelijken wedstrijd tegen Frankrijk zou in de tweede helft van November vallen. WIELRENNEN OM HET WERELDUURRECORD. Van Hout naar Milaan? Jan van Hout, die enkele jaren geleden officieus het wereld-uur-record van Oscar Egg verbeterde, heeft het plan opgevat het volgende jaar in Milaan een aanval te doen op het wereld-uur-record, dat enkele dagen geleden door Richard is verbeterd. Reeds thans is Van Hout ijverig in training gegaan, ten einde in het komende voor jaar in goede conditie aan den start te [kunnen verschijnen. Deze recordpoging zal in Milaan wor den gehouden, omdat deze baan die ge deeltelijk overdekt is beschouwd wordt als de snelste in Europa, wat ook wel be wezen is door het feit, dat zoowel Olmo als Richard daar geslaagd zijn het wereld uur-record te verbeteren.. DE ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Het Amerikaansche koppel WalthourCrossley geëngageerd. Naar wij vernemen is voor den Rotter- damsohen Zesdaagsche Wielerwedstrijd, welke van 612 November in de Nenijto- Hal te Rotterdam plaats vindt, het bekende Amerikaansche koppel WalthourCrossley geëngageerd. Deze ploeg heeft niet alleen dn Amerika doch ook in Europa een be roemde naam, daar zij na haar opeenvol gende successen in Amerika voor den laat- sten Zesdaagschen te Londen werd gecon tracteerd, waarin zij een voorname rol speelde en door haar sportief optreden en strijdlust tot de favorieten van het-publiek behoorden. Na den Zesdaagsche te Londen wisten WalthourCrossley zich in verschillende wedstrijden in Europa te onderscheiden, o.a. in de Deutschland-Halle te Berlijn en Stuttgart, waar zij zich tegen de sterkste Europeesche koppels als derde wisten te plaatsen. Aangezien WalthourCrossley spoedig weer naar Amerika terug gaan om in den Zesdaagsche te New-York te star ten, beteekent hun start te Roterdam waar schijnlijk hun tweede en laatste optreden in een Europeeschen Zesdaagsche. In de geschiedenis der Holiandsche Zes daagsche is de start WalthourCrossley een unicum, daar nog nooit een puur Ame- rikaansöh koppel hier startte. Slechts in 1934 startte de HollandschAmerikaansche combinatie BraSpenninxHill te Amster dam. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De Competitie. L. S. G. II wint voor de eerste klasse van Voorschoten I met vermoedelijk 73. De volledige uitslag luidt: J. v. Os (V.)W. B. Hofman 1/21/2 (L. S. G.) J. J. Braggaar—C. Slagmolen 01 N. J. v. d. EistA. Mulder 01 A. OudshoornW. v. d. Broek 01 W. VerverA. Zandvliet 10 Mevr. BraggaarM. Dieben xx R. J. OostergoB. C. de Mik 01 A. VolkersA. H. A. Vlasveld 10 J. J. DijkmanW. v. d. Reek 01 W. J. M. GrootendorstN. Mieïoo 01 Totaal 2 l/2x6 l/2x De afgebroken partij zal wel remise ver klaard worden. Voor de tweede klasse A. werd gespeeld: Oegstgeest ITaveno I. W. K. SasburgK. Kanbier 1/21/2 J. W. v. EekA. Sjardijn 1/21/2 P. C. SegaarH. J. Neuteboom 10 V. v. d. LindenA. Barkema 01 J. BroekstraJ. Jansen 01 J. OudegeestJ. F. Kriek Jr. 01 H. Th. JufferrnansP. Barkema 01 J. de With—H. C. Kriek 0—1 W. J. WoestenburgJ. Scharloo 01 A. A. Klinker—J. F. Kriek Sr. 1/2—1/2 De Engelsche tweede klasser Don- caster Rovers met 7-2 geklopt. Totaal 2 1/2—7 1/2 Deze uitslag zal menigeen verbazen, want Oegstgeest was het vorig jaar één der sterkste tientallen in deze groep en Taveno, dat zelfs de degradatie-wedstrij den had verloren, was door de nieuwe in- BAKHUYS DOELPUNTTE VIJFMAAL. Ongeveer 15000 toeschouwers hebben gis termiddag den oefenwedstrijd van het voor- loopig Nederlandsch elftal tegen de Engel sche tweede-klas prof-club Doncaster Ro vers op het Sparta-terrein bijgewoond. Met niet minder dan 72 werden de gasten verslagen. Indien men in aanmerking neemt, dat de linkervleugel niet uit inter nationals bestond, dat Anderiessen op het appèl ontbrak', dan vallen de cijfers dezer overwinning nog meer op. Vooral indien men bedenkt, dat de Rovers lang geen slechten wedstrijd hebben gespeeld. Doch één ding staat vast: de K.N.V.B. dient naar sterkere tegenstanders uit te zien. Immers het elftal, dat Nederland dezen middag vertegenwoordigde, was te sterk voor de tegenstanders, van wie men weinig of niets heeft kunnen leeren. De Doncaster Rovers demonstreerden een spel, dat zeker niet slecht genoemd kon worden, vooral wat techniek en samenspel betrof, doch de afwerking der aanvallen was hopeloos slecht, het verrassende ele ment ontbrak totaal, men volhardde vaak in het korte spel, hetwelk onze verdedi ging voor niet al te groote moeilijkheden stelde. En daarbij was het schieten der En- gelschen buitengewoon slecht, een fout, welke wij reeds zoo vaak bij de Engelsche prof-clubs hebben kunnen ontdekken. Juist dit onderdeel was bij onze landge- nooten beter verzorgd. Vooral Bakhuys, alhoewel hij uitstekend door den Engel sehen spil bewaakt werd, had er het oog in en niet minder dan vijf doelpunten kwa men van zijn voet, waarvan de eerste vier direct achter elkaar. Het is zeker in de eerste plaats aan hem te danken geweest, dat de score uiteinde lijk zoo hoog is geworden. Onvoldoende waren geen der voorhoedespelérs, doch be halve Bakhuys en Wels blonken de anderen toch ook niet uit. Drok b.v. was bepaald zwak en zijn schot was nergens. Heel wat kansen heeft hij verknoeid. Op den linker vleugel kwamen Bergman en van der Bout, naarmate de wedstrijd vorderde, er steeds beter in. Het was duidelijk te zien, dat beide spelers zich nog aan dit milieur moesten aanpassen. Bergman deed dit nog het beste en zijn doelpunt was van uitste kend gehalte. Zoowel Bergman als van der Bout zijn uitblinkers in clubverband, doch zoodra zij in een voor hen vreemde om geving worden overgeplaatst, is hun optre den minder resoluut, voelen zij het spel minder goed aan, en wordt hun optreden aarzelend. Vooral in de eerste helft ging er van dezen vleugel maar weinig kracht uit, doch, zooals reeds gezegd, ging het in het verder verloop van de ontmoeting veel beter. Ongetwijfeld zullen de K.N.V.B.-in stanties deze beide spelers in de toekomst in het oog houden. In de middenlinie waren van Heel en Pauwe uitstekend, terwijl Wilders op de spilplaats niet onverdienstelijk debuteer de. In Blauw-Wit heeft hij achter gestaan, kwam als spil uit en speelde j.L Zondag in de voorhoede. Men zou er o.i. goed aaa doen, indien deze speler gelegenheid kreeg cp een vaste plaats in een elftal uit te ko men. Het zou de rust in zijn spel en het vertrouwen' in eigen capaciteiten aanmer kelijk doen toenemen. Wij vonden de beide backs, Weber en Caldenhove beter dan nooit. Deze tenslotte nog jeugdige spelers, hebben nog een prachtige toekomst voor zich op interna tionaal gebied. Uit hun spel van gistermid dag bleek duidelijk, dat hun routine uit vo rige landenwedstrijden hun vertrouwen heeft vergroot en wij hebben weinig of geen fouten van deze beide achterspelers kunnen ontdekken. Dat kon helaas niet ge zegd worden van doelman Halle, dde..in de eerste helft zijn ouden vorm nog lang niet te pakken had, doch na de rust door eenige meesterlijke saves aantoonde, dat in mo menten van gevaar nog altijd op hem te rekenen valt. Wij zien zijn her-optreden in internationaal voetbal met vertrouwen te gemoet. deeling eigenlijk per gratie in deze groep opgenomen. Taveno heeft dus met deze klinkende overwinning dit jaar de compe- tietie goed ingezet. Bodegraven II wint waarschijnlijk van Hazerswoude I. In het Beursgebouw te Bodegraven speel den gisteravond deze tientallen, eveneens in de tweede klasse A, een wedstrijd met den volgenden uitslag: B. Batelaan (B.)Joh. v. Veen (H.) 01 S. Verburg—G. Ruys 10 W. B. IJdoJ. v. d. Toorn 01 T. HensenJ. P. Cok 01 G. M. DorrepaalJ. v. Veen 10 W. VerduijnA. Harkes 10 C. G. v. Dobben de Bruijn C. van Veen 01 C. KooijP. Dorsman xx J. A. VernooijP. Oppelaar 1*—0 W. v. LiemptM. Ravensberg 1—0 Totaal 5x4x In de afgebroken partij zijn veel remise kansen. In dat geval wint Bodegraven met 5 1/2—4 1/2. De wedstrijd. Onder leiding van dén heer Grootmeyer stelden de elftallen zich als volgt op: Voorloopig Nederlandsch Elftal: Doel: Halle. Achter: Weber en Caldenhove. Midden: Pauwe, Wilders en van Heel. Voor: Wels, Drok, Bakhuys, van der Bout en Bergman. Doncaster Rovers: Doel: Bradshaw. Achter: Shaw en Rodges. Midden: Gladwin, Bycroft, Mc Mahon. Voor: Keating, Malan, Dodd, Smith, Tur ner^ Na een kwartier opende Bakhuys do score uit een pass van Drok, waarbij de En gelsche verdediging bleef staan, wegens vermeend buitenspel (10). Enkele minu ten later kopte Malan op magnifieke wijze uit een corner, uitstekend door Keating genomen, den gelijkmaker in het net (11). Het spel was verdeeld met de aanvallen der gastheeren als gevaarlijker. Een kwar tier voor de rust maakte Bakhuys uit een voorzet van Bergman, onhoudbaar voor den Engelschen keeper, er 21 van en enkele minuten later was het "weer de mid- voor, die op dezelfde wijze, maar nu-uit een voorzet van Wels, den stand op 31 bracht. Vlak voor de rust wist Dodd met een prachtig boogschot Halle te verras sen. In de tweede helft waren de Engelschen even iets sterket, doch him aanvallen wa ren zeer slecht afgewerkt. Na een kwar tier maakte Bakhuys, in buitenspel-positie staande, er 42 van, waarop de Engelschen den moed opgaven. Bergman maakte num- mero vijf, na goed aangeven van van der Bout en nadat vlak voor tijd een Engelsch tegenpunt wegens buitenspel geannuleerd was, wisten Drok en tenslotte Bakhuys nog twee doelpunten aan het totaal toe te voe gen, zoodat het einde van dezen oefenwed strijd, welke in eigenlijken zin geen oefen wedstrijd was, met een 72 oyerwinning onzer landgenooten kwam. NEDERLAND—NOORWEGEN. Het Nederlandsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 1 November a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen Noorwegen zal uitko men, is ais volgt door. de keuze-commissie van den K.N.V.B. samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Weber (AGOVV) en Calden hove (DWS). Midden: Pauwe (Feijenoord), Anderies sen (Ajax) en van Heel (Feijenoord) aan voerder. Voor: Wels (Unitas), de Bock (Bloemen- daal), Bakhuys (HBS), Smit (Haarlem), en van Nellen (DHC). Reserve: Van Male (Feijenoord). Volgens de nieuwe bepalingen van de F.I. F.A. mag alleen de doelverdediger vervan gen worden en wel tot vijf minuten voor de rust. In dit verband zijn ook geen andere reserves gekozen. Op de rechts-binnenplaats wol men den Bloemend aal-speler de Bock een kans geven in plaats van Drok, die gistermid dag een minder goeden wedstrijd speelde, en wiens schot vooral vrij zwak was. Ove rigens zijn alle spelers, die in het vorig seizoen zoo succesvol hebben gespeeld, weer opgesteld. ENGELSCHE LEAGUE-ELFTAL WINT MET 2—0 VAN HET SCHOTSCHE. Gistermiddag werd op het terrein van Everton te Londen voor 25.000 toeschouwers een wedstrijd gespeeld tusschen het En gelsche en het Schotsche League-elf tal. De onverwachte overwinning van de Engel schen werd reeds in de eerste helft van den wedstrijd bevochten. Het was de on overtrefbare linksbuiten Bastin van Arse nal, die de score voor de gastheeren opende uit een onberispelijk genomen penalty. Ook het tweede doelpunt kwam van den lin kervleugel, toen. linksbinnen Westwod met een onhoudbaar schot den Schotschen keeper Dawson voor de tweede maal pas seerde. Na de rust werd er niet meer gescoord, hoewel de aan elkaar gewaagde voorhoe de eenige goede scoringskansen kregen. Het einde kwam met denzelfden stand als de rust. De Schotten, die de vorige week te Glas gow het Duitsche elftal met 20 verslagen hadden, hadden thans eenige veranderingen in dit elftal aangebracht, terwijl ook de Engelschen, die Zaterdag j.L zoo verras send met 12 door Wales waren geslagen, eenige andere spelers, oude bekenden ove rigens, in het elftal hadden opgesteld. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEES'i Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter A. J. Gerrevink. Secretaris R. Reitsma. Aanwezig 10 leden, afwezig de heeren Mr. Sprey, dr. Simon Thomas en Zandbergen. Bij de opening herinnert de voorzitter aan de verloving van H.K.H. Prinses Juliana. De notulen worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.a. een verzoek van Th. P. Varkevisser te Katwijk om alsnog vergunning te verleenen tot het plaatsen van een consumptietent met ben zinepomp op een terrein aan den Vinke- weg op de hoek van den Nieuwe Rijksweg, op welk verzoek door B. en W. bij besluit van 1 Augustus afwijzend is beschikt, en welke beschikking op 3 Augustus te zijner kennis is gebracht. B. en W. stellen voor den heer Varke vis ser in zijn beroep niet ontvankelijk te ver klaren, daar dit te laat is ingediend. Verzoek van het bestuur van de geiten- fokvereeniging om een subsidie voor het jaar 1937. B.en W. deelen mede, dat op de begrooting 1397 een subsidie van 22.50 is uitgetrokken. B. en W. deelen mede, dat de afvoer van de vuilnis naar het terrein aan den Broek- weg op 1 October jJ. is begonnen. Omtrent een bijdrage van de gemeente in het onder houd van den Broek'weg is nader overleg gepleegd met het bestuur van den Broek en Simontjespolder; overeengekomen is, de jaarlijksche bijdrage van de gemeente in het onderhoud te bepalen op 200.Hier voor wordt alsnog de goedkeuring van den Raad gevraagd. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op de heffing en in vordering van schoolgeld. De schoolgelden en de groote gezinnen. De afdeeling Oegstgeest van den R, K. Bond voor Groote Gezinnen verzoekt aan den Raad bij de vaststelling van de school geld-verordening le tot grondslag bij de schoolgeldheffing aan te nemen óf de personeele belasting, öf het totaal va i de hoofdsommen der ge meentefondsbelasting en vermogensbelas ting (vermengde hoofdsom); 2e op het op deze wijze bepaalde bedrag per leerling een reductie te verleenen van 5% voor elk minderjarig kind „ten laste" zoodat bij een gezin met 8 minderjarige kin deren „ten laste", waarvan 3 kinderen school gaan, betaald wordt voor elk dezer drie schoolgaande kinderen 100%7 X 5% 65% van het bedrag per leerling; 3 e dat deze reductie niet eindigt bij het vijfde kind, omdat daarvoor geen enkel ar gument aanwezig is en de ouders van groote gezinnen tegenwoordig in zulke moeilijke omstandigheden verkeeren. Volgens de thans geldende verordening wordt het schoolgeld geheven naar de be lastbare som dit is het zuiver inkomen, verminderd met kinderaftrek volgens de wet op de inkomstenbelasting, waarna nog rekening wordt gehouden met het aantal kinderen waarvoor aftrek heeft plaats ge had bij de bepaling van de belastbare som. 's Rijks belastingdienst verstrekt echter geen gegevens meer met betrekking tot het aantal kinderen, waarvoor kinderaftrek wordt verleend, doch alleen over het be drag der vermengde hoofdsom. Op grond hiervan stellen B. en W. voot een tarief vast te stellen dat aansluit aan het thans geldende tarief voor één kind, waarbij het maximum schoolgeld door daling der kosten per leerling is verlaagd van 90 tot 80 en door gebruikmaking van de bevoegdheid in artikel 65 der wet, dat zegt, dat het school geld kan worden verminderd wegens het in hetzelfde jaar bezoeken van een school door meer dan één kind een vermindering toe te passen bedragende: bij twee kinderen 10%, bij drie 20%, bij vier 30%, bij vijf 40%, terwijl van de zes de en elke volgende leerling geen school geld wordt geheven. Hierdoor worden de groote gezinnen, zij •het op andere wijze dan den Bond voor Groote Gezinnen vraagt, tegemoet gekomen. De verordening wordt na een paar opmer kingen goedgekeurd. Voorstel B. en W. tot het vaststellen van een verordening op de heffing van besmet telijke ziektegelden. Het betreft hier een verlenging der overeenkomst. Deze wordt goedgekeurd. Voorstel betreffende de verlaging van de salarissen der gemeente-ambtenaren. Het betreft hier een wensch van den minister. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Goedgekeurd. Voorstel tot verleening van subsidie aan inrichtingen voor bijz. middelbaar onder wijs. Door de vereeniging voor christelijk mid delbaar onderwijs te Leiden is verzocht een bijdrage te verleenen groot 2093.24 voor leerlingen uit deze gemeente af komstig die in het jaar 1933 de Chr. H.B.S. te Leiden hebben bezocht. Blijkens een overlegd afschrift van de door den Minister van Onderwijs, K. en W. goedgekeurde rekening en verantwoording over 1933 heeft het expl.-tekort 8882.63 bedragen of 48.87 per leerling. Een gelijk verzoek tot een bedrag van 756.60 is ingediend door het bestuur van de R. K. H.B.S, te Leiden en ook van de Chr. H.B.S. te Alphen tot een bedrag van 13.93. B. en W. stellen voor de subsidie te ver leenen, daar dit in het belang der gemeente is. Wordt goedgekeurd. De heer Kruizinga verzocht aanteekening er tegen te zijn. Verzoek van het bestuur der R. K. Meis jesschool „Duinzicht" om medewerking tot het verkrijgen van geld uit de gemeente kas voor het aanschaffen van nieuwe schoolbanken. De kosten bedragen 252. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw inhuren van den grond gebruikt als los plaats nabij de Kanaalbrug. Goedgekeurd. Aanleg van sportvelden in werk verschaffing. Voorstel tot het in werkverschaffing uit voeren van het aanleggen van sportvelden op de terreinen der gemeente aan de Abts- poelweg en tot het verhuren dier velden aan de Leidsche Mixed Hockeyclub. De kosten van het in orde maken der ter reinen zijn door den gemeente-architect be groot op plm. 5500.Hiervan wordt aan materiaal uitgegeven 1748.25 en aan loon 3651.50, terwijl 100.voor onvoorzien is uitgetrokken. Een gespecificeerde begroo ting wordt hierbij overgelegd. Hieruit blijkt, dat het werk een .groot loonpercentage be vat, terwijl het uit de kapitaaldienst kan worden gefinancierd. Aan de huursom van 800.is d'e vol gende berekening, waarbij uitgegaan is van de algemeen geldende huurprijs bij verhuur aan sportvereenigingen, n.l. 220,50 per H.A., ten grondslag gelegd. Het terrein is groot 2,3 H.A. wordt 2,3 X 220.50 507.15. Rentevergoeding aan- legkosten: Totale aanlegkosten 5500. af te trekken het bespaarde steunbedrag ad 1500.blijft 4000.Hiervan 4% ren te 160.Aflossingbestanddeel: af te lossen in 30 jaar 133.33. Totaal 800.48. B. en W. stellen voor het werk in werk verschaffing uit te voeren. De daarvoor ge stelde loon-regelingen kunnen ongewijzigd blijvgn. Voorts stellen B. en W. voor de aan te leggen sportterreinen onderhands aan de Leidsche Hockeyclub te verhuren voor den tijd van 10 jaar, te rekenen met ingang van 1 September 1937, tegen een huurprijs van 800 per jaar. De heer Uitenboogaard zou hoogere huur verlangen. De voorzitter ontraadt zulks. B. en W. merken nog op, dat de terreinen thans een bestemming krijgen, die geheel overeenkomt met die op het' uitbreidings plan aangegeven. De heer Paardekooper vindt den huurprijs eveneens te laag. Het voorstel wordt na eenige opmerkin gen aangenomen met 2 stemmen tegen. Het voorstel inzake loonregeling wordt teruggenomen, zulks op verzoek van Weth. van Egmond. Aanleg van tennisbanen op de Krocht. Voorstel tot verhuring van een gedeelte der z.g. „Krocht". B. en W. deelen mede, dat aanvankelijk de bedoeling was ook „de Krocht" voor sportterrein te bestemmen. Zij hadden reeds een begrooting laten ont werpen toen een verzoek binnen kwam van den heer J. Dagniaun om een gedeelte van „de Krocht", groot 112 X 54 M2. te mo- genhuren voor den aanleg van tennisbanen. B. en W. stellen voor d'aartoe te beslui ten tegen een huurprijs van 237. De hèer Sanders vindt de plaats niet ge schikt, bovendien hebben we reeds twee tennisvelden, die ook goed zijn. De voorzitter is juist het tegenoverge- stlede toegedaan en raadt aanneming van het voorstel aan. Op verzoek van den heer Sanders wordt dit punt der agenda aangehouden tot na de vergadering. Capitulanten-stelsel. Voorstel tot vaststelling van een c^-nu- lanten-wenordening. B. en W. stellen voor, als betrekkingen in vaste dienst dezer ge meente, welke met uitsluiting van andere gegadigden, slechts door capitulanten wor den vervuld, aan te wijzen de bedieningen van bode-concierge van het gemeentehuis en gemeente-arbeider. De heer Kruizinga is tegen het noemen van „gemeente-arbeider" en wenscht an dere benaming. De heer Rattenbusch wenscht nog meer dere aanwijzingen, wat de voorzitter ont raadt. Voorstel tot onbewoonbaar-verklaring van de perceelen no. 3 en 5 aan de Zout keetlaan. Blijkens de stukken van den in specteur van de Volksgezondheid en den gemeente-opzichter, zijn deze woningen niet meer door aanbrengen van verbeteringen in 'bewoonbare staat te brengen. Het voor stel wordt aangenomen. De rekening 1935 van 't grondbedrijf en de 'gemeenterekening 1935 worden goedge keurd. B. en W. bieden den Raad daarna de ge- meentebegrooting 1937 aan. Na korte rondvraag sluiting. In gedachten. „Kijk eens hoe de wind over de stoppels waait." „Ja, ik heb me ook vergeten te sche ren!"

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10