ALMA 18-25 OCTOBER VRIJDAG 16 OCTOBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 IETS OPKLAREND. DE BILT SEINT: Matige, in het Noorden nog krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind, half tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, iets kouder. Hoogste barometerst.: 770.7 te Rochefort. Laagste barometerst.: 734.4 te Nordöyan. In den. toestand komt thans weinig ver andering. De depressie is het Oosten vult snel op en trekt naar Oost-Europa weg, die bij IJsland ligt thans voor de Noorsche kust en sluit aan de Westzijde tijdelijk af. Op den Oceaan komen nieuwe depressies in zicht. Boven Groenland bleef de luchtdruk laag. in het Zuid-Westen hoog. De hooge druk in de Golf van Biscaye breidde zich nog over Frankrijk uit. In Zwitserland melden de hooge toppen hooge tempera turen en groote droogte. De temperatuur in de bovenlucht boven ons land en Cen traal Europa is, hoewel niet meer zoo hoog als gisteren, toch nog boven normaal De regens hielden op in Engeland, In Frankrijk en in ons land. Over het alge meen is opklarend weer te wachten met wellicht later weer lichte regenbuitjes. LUCHTTEMPERATUUR. 13.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 5.33 uur tot Zaterdagmorgen 6.00 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 17 Oct.: voorm. 3.22 uur en nam. 3.37 uur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind te De Bilt 16 October te 10.40 uur aan de posten van Hoek van Holland, tot de Belgische grens: „Weest op uw hoede". ALLE Katholieken uiten hun belangstelling voor de Missie door het bezoeken der Tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal van KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert Dinsdag a.s. des namiddags 2.30 uur in de Vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt om.: Bespreking van de maatregelen getrof fen tegen ongemotiveerde prijsopdrijving. Adres inzake de bij K.B. getroffen rege ling, volgens welke de bijdragen te betalen voor den Keuringsdienst van Waren afhan kelijk zijn gesteld van de inschrijving in het Handelsregister. Aanwijzing van een adviseerend lid en een plaatsvervangend adviseerend lid in het Curatorium van het Economisch Tech nologisch Instituut in Zuid-Holland en Zeeland. Benoeming van een voorzitter en tevens van twee leden in het Rijnlandsch Borgstel lingsfonds. Adres inzake verdeeling der clearinggel- den bij de clearing NederlandDuitseh- land. Vaststelling van de lijst voor subsidies voor 1937. Vaststelling van de Begrooting voor 1937. Sluiting. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland verzoekt ons, belang hebbenden te willen herinneren aan den zitdag van den vertegenwoordiger van de Commissie voor den Nederlandsch Zuid- Afrikaanschen Handel, den heer J. M. Donker, welke zal worden gehouden ten kantore van de Kamer van Koophandel. Stationsweg 43, te Leiden, op: Dinsdag 20 October a.s. des voormiddags van 9.30 12 uur. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6267. Consumptie-Ijs fabriek „La Milano", Leiden, Morsch- straat 46. N. Venn.: A. Gregori. Leiden. 5685. Naamlooze Vennootschap „Noord wij ks Bouwbedrijf", Noordwijk, Egbert de Grootstraat 32a. De zaak is met ingang van 17 April 1936 in liquidatie getreden. Liq.: G. H. Krau, Noordwijk. 6244. Drukkerij Dekker en Co., Noord wijk aan Zee, Hoofdstraat 43, drukkerij, kantoorboekhandel. Wijz. uitgeoef. bedr.: kantoorboekhandel is d.d. 1 Oct. 1936 op geheven; thans alleen drukkerij. MUZIEK. RESIDENTIE-ORKEST onder Issay Dobrowen. Met de grootste verwachtingen gingen wij naar hel^Residentie-Orkest, dat onder Issay Dobrowen zou concerteeren en ge noten hebben wij van het voortreffelijk Re sidentie-Orkest onder dezen merkwaardi- gen dirigent. Een rhythmiek vibreert, die duize len doet. Alles is sterk, heftig uiterlijk en innerlijk, met scherp dwingend gebaar. Elk détail slaat hij gade, geeft het weer, geen instrument ontgaat hem. Bravo voor het orkest, dat ook den dirigent niet uit 't oog verloor en met zoo'n toewijding den niet licht te bevredigen dirigent in zijn intenties navolgde, en hem de volle over vloeiende maat heeft toegemeten. „Benve- nuto Cellini" was het begin en dirigent Do browen heeft de superbe muziekziel van Berlioz door en door bestudeerd, flitste om en over en door ons heen met ver nuft en geest, 't Werd voor ons een groot uitbundig muziekfeest. Willem Andries- sen speelde hierna het „4e pianoconcert van Beethoven", met beide cadenzen van hem zelf, en in dit overschoone werk kon hy zich uitleven in klankschoon, in dynami sche contrasten en mooie cantilenen. Hij speelde met onbetwistbaar meesterschap, met duidelijk beheerschte expositie en prachtige pianistiek. Een zeer eigene mu zikaliteit, een apart interpretatie-vermogen, inleving in den geest van 't werk, weldadig en sensibel, doorwrocht met soms opstor mende accenten, en van zoo'n waren een voud, dat het tot een indrukwekkende, stil- makende bewondering uitgroeide. An- driessen vermag dank zij zijn inspiree- rende fantasie en dichterlijke beschouwing het hoogste te bereiken. Merkwaardig de twee zoo geheel verschillende naturen van Andriesen en Dobrowen samen te hooren musiceeren. De begeleiding werd door den dirigent fel in kleur gezet, omlijstte het werk creatief en zeer suggestief. Andries- sen's artistiek voldragen spel bracht de vele aanwezigen in verrukking. Het enthou siast applaus kwam nagenoeg niet tot een einde. Ook in Debussy's „Nocturnes" hield de dirigent de spanning hevig vast. Van de broze en toch zoo raak gekleurde teeke- ningen, de fantastische droomen benadert hij de idee. zoodat wij bij zoo'n intense ver tolking Debussy's visioenen volkomen kun nen medeloven. „Nuages" een en al schakeering, licht en relief. „Fêtes", illustratief geaccentueerd, doorleving, uitgesproken wil, betooverende klanken en geëxalteerde feestroes. Dan Bï-ahms' 2e Symphonie. De ras-mu sicus dirigeerde haar uit 't hart. Strak hield hij de expansie, in forsch klankwe zen. Fel belicht hij de contrasten. Het or kest met zijn voortreffelijk strijkkwintet en uitnemende bezetting der solo-instrumen ten speelde prachtig, het koper oppermach tig van klank. Er was homogeniteit in sa- xnenvoelen en verwerken der gewaarwor dingen. Zoo vloeide alles natuurlijk en in tuïtief in en over elkaar. Er is kranig en emotioneel gespeeld en ternauwernood was het laatste accoord weggestorven of de geestdrift stormde op in eindeloos applaus en bravo's om te danken voor de sublie me vertolking. Een bloemenhulde voor den dirigent. J. K. Christelijke Oratorium-Ver. „Con Amore". Bovengenoemde vereeniging, die eenigen tijd haar gewone koorstudie heeft moeten onderbreken, omdat zij verschillende lie deren voornamelijk met Hollandsche tekst voor gramofoon-opname moest zin gen, ontving kortgeleden de vereerende uitnoodiging om in de Pinksterweek een der Pinkstercantaten van Joh. Seb. Bach voor de microfoon uit te voeden, gecombi neerd met enkele andere werken. Dit is oorzaak, dat haar oorspronkelijk program voor het winterseizoen gewijzigd werd. Zij hoopt nu in de week van Kerstmis een Wijdingsconcert te geven in een van de verwarmde kerken alhier, met medewer king van een viertal solisten, het strijkor kest van het Nederl. Kamerorkest en orgel; in de week van Pinksteren hoopt zij een uitvoering te geven in de Stadsgehoorzaal met medewerking van solisten en volledig orkest. Voor de Kerstuitvoering staat op het pro gramma de Advents-cantate van Joh. Seb. Bach: Nun komm, der Heiden Heiland, en het eerste deel van „der Messias" van G. F. Handel. Het programma voor de tweede uitvoering zal nog nader worden gepubli ceerd. UIT DE OMGEVING NIEUWVEEN. TWEE WONINGEN IN DE ASCH GELEGD. De bewoners konden zich met moeite redden. In de buurtschap Blokland (bij Nieuw- veen) heeft hedenmorgen vroeg een felle brand gewoed, waardoor twee woningen in de asch zijn gelegd. Te ongeveer vijf uur had de arbeider G. van der Toren, die in de huiskamer van zijn woning bezig was koffie te zetten, het ongeluk, over het vloerkleed te struike len, waardoor hij legen een brandend pe troleumstel viel. In een oogwenk stond de geheele kamer in lichter laaie. Het vuur deelde zich zoo spoedig aan de andere vertrekken mede, dat de vrouw van Van der Toren en zijn drie kinderen, die bo ven sliepen, zich met groote moeite in vei ligheid konden stellen. Door den sterken wind vatte tevens de aangz-enzende woning van den bejaarden heer H. yan Harten vlam. Een en ander ging zoo snel in zijn werk, dat er vrijwel geen gelegenheid bestond, den inboedel naar buiten te brengen. Doordat de brand weer van Mijdrecht, die gealarmeerd werd, niet verscheen, waren binnen korten tijd beide woningen tot den grond toe afge brand. De inboedel van Van der Toren werd geheel mede door het vuur vernield. Beide woningen, welke in eigendom toe- behooren aan den heer C. Buys, waren te gen brandschade verzekerd. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Donder dagavond in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer V*7. Compeer Voorzitter de heer J. A. Bakhui zen, burgemeester der gemeente. v De voorzitter memoreert nog even de verloving van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en de waardige wijze waar op dit feest te Rijnzaterwoude is gevierd. Aan de orde komt dan de vaststelling van de gemeenterekening dienst 1935. De commissie, bestaande uit de heeren P. Jan sen. N. Disseldorp en G. Bergshoeff, heeft de rekening onderzocht en stelt voor deze vast te stellen Gewone dienst inkomsten ƒ32.463.30, uitgaven 31.301.58. Batig slot ƒ1161.71. Rekening dient er echter mede gehouden te worden, dat het restant der extra bijdrage uit het werkloosheidssubsi- diefonds en het restant der belaslingbij- drage nog niet van het rijk ontvangen zijn, hoewel zij wel in de rekening zijn opgeno men. In afwachting van de werkelijke ont vangsten dient de rekening echter vastge steld te worden. Kapitaaldienst inkomsten ƒ40.704.40. uit gaven 40.704.40s Batig slot nihil. De rekening wordt dan overeenkomstig het advies van dc commissie vastgesteld. Burgemeester en Wethouders bieden daarna aan de begrooting voor het jaar 1937. De Gewone dienst sluit in inkomsten en uitgaven met 3199.11. Kapitaaldienst inkomsten 660, uitgaven ƒ1740. Nadeelig slot 1080. De heeren J. A. de Bruijn, N. Disseldorp en P. Jansen, die tot lid van de commissie met het nazien der begrooting worden be noemd, nemen hunne benoeming aan. Ten slotte wordt de post steun aan werkloozen op de begrooting dienst 1936 nog met 500 verhoogd, aangezien reeds te voorzien is, dat deze post niet toereikend zal zijn. Hier na sluiting. WOUBRUGGE. De begrooting. Burgemeester en Wet houders, hebben den Raad de Degrootingen der gemeente en der bedrijven (G.E.B. en G.W.B.) voor het dienstjaar 1937 aangebo den. Wij geven hieronder enkele cijfers uit dit materiaal. De dienst 1937 begint met een batig sal do van den dienst 1935 groot 12.013.61. Na opsomming der verschillende uitgaven en inkomsten kunnen B. en W. een post on voorziene uitgaven :opnemen van 5 pet. der uitgaven, hetgeen in overeenstemming is met den wensch van Ged Staten. Daarnaast .is het mogelijk gebleken een bedrag van ƒ3000.te reservéëren, waardoor de ge meentelijke reserve is opgevoerd kunnen worden tot 21.028.Dat dit bedrag geen luxe blijkt te zijn, kan worden afgeleid uit het feit, dat van het batig saldo een gedeel te is ingespeeld voor 1937. Tot verhooging van belastingen is niet beuoeven te worden overgegaan. Geheven zullen worden 80 en 20 opc. resp. op de grondbelasting gebouwd en ongebouwd, 200 opc. personeele belasting (opbrengst ƒ8660), 38 opc. verm. bel. (ƒ815), 55 opc. gemeentefondsbelasting (opbr. ƒ3433.34), uitkeering uit het gemeentefonds 13.146.69. Ingevolge de nieuwe regeling inzake subsidieering in de kosten van krankzin nigen heeft de gemeente de eerste jaren voordeel van deze regeling. Aai? ondersteuning aan v/erkloozen is ge raamd f 8000, terwijl voor werkverschaf fing en onderhoud van wegen door werk- werkloozen resp. is geraamd 400 en 700. Voor burgerlijke ondersleuning (in nalura hoofdzakelijk) is uitgetrokken 1000. De bijdrage van het Rijk in de kosten van werkloosheidsuitgaven '33 pet.; is geraamd op 2639.70. Aangezien het bedrag van on dersteuning hooger is dan over het tijd vak Juli 1935—1936 wordt in het meerde re bedrag slechts 16.5 pet. subsidie ontvan gen. De geraamde winst op het G.E.B. be draagt ƒ2769.78 (winst 1935 ƒ2176.94), de geraamde winst op het G.W.B. ƒ501.92 (winst 1935 105.32). Enkele kapitaalsuitgaven hebben B. en W. kunnen dekken zonder hiervoor geld- leeningen te sluiten. Door het verleenen van een bijdrage van den gewonen dienst aan den kapitaaldienst wordt deze kapi taalsuitgave herkregen. Het totaal der inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst bedraagt 94.369.95. ACADEM1ENIEUWS LEIDEN. Geslaagd. Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer A. F. van Velzen, Schiedam; Doctoraal examen Indisch Recht de heer A. M. van Hoof, Haarlem. Doctoraal examen Geneeskunde de heer J. A. F. Coebergh, Nijmegen. Artsexamen 1ste gedeelte: Mej. A. M. C. de Boer, Haarlem; A. W. Herweyer, Lei den; J. J. van Eyle, Den Haag; H. G. A. Hordijk, Den Haag; Soetan Assien Tahar, Leiden. Bevorderd tot art's: Mej. C. L. de Roos, Wassenaar; W. Nanning, Den Haag. FlNANCIëN EN ECONOMIE Jaarverslag der N V. Philips Gloeilampen. BELANGRIJK MINDER WINST. In het jaarverslag der N.V. Philips Gloëi- lampenfabrieken worden eerst in het kort de factoren vermeld, die in overwegende mate oorzaak zijn geweest van het belang rijk lager batig saldo der exploitatiereke ning ad 4.063.910.in 1936'36 tegenover ƒ9.271.237.— in 1934—'35. Daarbij wordt erop gewezen, dat ondanks het feit, dat de exportwaarde van de in Nederland gevestigde bedrijven der Ven nootschap in 1935 nog 9 procent van den totalen Nederlandschen uitvoer bedroeg. Uit de jaarcijfers voor Nederland van het centraal bureau voor de statistiek blijkt, dat het export-belang der gloeilampen en radio-industrie sedert 1929 met zestig pro- procent is gedaald. De dreigende depre ciatie van vreemde valuta's en de transfer moeilijkheden hebben de resultaten der venootschap gedurende het verslagjaar in nog sterkere mate dan vorige jaren on gunstig beïnvloed. Aan termijndekking te gen valuta-risico's immers waren aanzien lijke kosten verbonden, terwijl tegenover bedragen, welker transfer aan restrictie onderworpen was, in verband met de waar- deeringsmethode der vennootschap, aan zienlijke reserve's moesten worden ge vormd. Ook heeft de verder gaande daling der netto-opbrengst per stuk door verla ging van het markt-prijsniveau voor gloei lampen, radio-lampen en radio-apparaten in verschillende landen de uitkomsten ge drukt. Tenslotte hebben gedurende de top- maanden van den verkoop de gespannen politieke verhoudingen in Europa in een aantal landen de kooplust van het publiek dusdanig verflauwd, dat de verkoop spe ciaal van ontvang-apparaten, hiervan den terugslag ondervond en de productie dien tengevolge op een lager niveau moest wor den ingesteld, dan oorspronkelijk was voor zien. De verand erin gen ten gunste van onze venootschap, voortvloeiende uit de afkon diging van het goud-emborga, zoo ver volgt het jaarverslag, kunnen als volgt worden omschreven. De hier te lande genomen maatregelen zullen in de eerste plaats onze balans-po sitie versterken, voorzoover onze bezittin gen (o.m. die in vreemde valuta's) een hoogere waarde in guldens zullen verkrij gen. De nieuwe waardeering zal afhanke lijk zijn van de mate, waarin depreciatie in Holland en elders tenslotte zal plaatsvin den. Verder zal onze exploitatierekening een verbetering ondergaan voor den ver koop in die landen, waar de opbrengst in guldens hooger zal zijn dan voorheen. Bo vendien zal voor de werkgelegenheid in onze fabrieken hier te lande van belang zijn, in welke mate de ^"ed er landsch e gul den ten opzichte van de belangrijkste we reldvaluta's uiteindelijk zal deprecieeren. De omzet in geld heeft gedurende het verslagjaar nog een lichte stijging vertoond ten opzichte van het vorige, ondanks de in de inleiding genoemde tend enz tot verdere daling van'de gemiddelde netto-opbrengst. De investeeringen in fabrieken en fabrieks- Jnrichtingen zijn in deze verslagperiode la ger geweest dan in de voorgaande, in ver band met het feit, dat enkele groote fabrie ken in het buitenland hun voltooiing heb ben bereikt. De post „debiteuren" in onze concern-balans is aanzienlijk gestegen door de verdere uitbreiding van den omzet door middel van het huurkoopsysteem. De resultaten van dit systeem zijn tot he den toe gunstig. Verliezen van beteeken is heeft het ons tot nu toe niet opgeleverd. De effecten zijn als gewoonlijk gewaar deerd tegen den beurskoers van 30 April 1936, of tegen een lageren koers, indien ons bezit in eenig fonds relatief groot is. De post „liquide middelen" in onze con cern-balans is gedaald tot f 67.650.895. tegenover 74.615.082.per 30 April 1935, waarin begrepen zijn de in het bezit van ons concern zijde ingekochte en ingeruilde obligatiën Philips en gewone aandeelen ge meenschappelijk bezit". „Hoewel niet tot deze verslagperiode behoorende, zij hier nog vermeld, dat op 24 Juni j.l. van de in bezit van de N.V. Phi lips radio zijnde obligatiën een bedrag ad 14.250.000.door onze vennootschap is overgenomen en ingetrokken, terwijl bo vendien op 1 Juli j.l. 1.500.000.door uit loting is afgelost. Overeenkomstig artikel 4 van de trust- acte hebben wij den trustee medegedeeld, dat wij per 16 Januari 1937, tot aflossing van het resteerende bedrag, der obligatie- leening zullen overgaan". „De omzetten in geld van het concern in de erste vier maanden van het boekjaar 1936'37 vertoonen ten opzichte van de overeenkomstige periode van het verslag jaar een niet onbelangrijke stijging. Daar de eerste maanden van het verslagjaar eveneens een beduidende omzetstijging ten opzichte van het daaraan voorafgaande jaar aanwezen, zonder dat deze stijging zich daarna in gelijke mate heeft doorge zet, is voorzichtigheid geboden in de voor spelling van de verdere ontwikkeling van den omzet in het loopende boekjaar. De opbrengst in guldens per eenheid van onze voornaamste artikelgroepen vertoonde tot einde September nog steeds een da lende tendenz. Door de hier ter lande ge troffen monetaire maatregelen is, zoover op het oogenblik te overzien, is een stijging dezer opbrengst waarschijnlijk. De ver kochte aantallen zijn belangrijk grooter. Dit komt het sterkst tot uitdrukking bij onze ontvang-apparaten, waarvan de technische uitvoering zeer wordt gewaardeerd en waarvoor het seizoen zich zeer gunstig laat aanzien. In verband met de onzekerheid, AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Geloof en Wetenschap, lezing prof. dr. Barge over de afstam ming van het Nederlandsche volk, Turk, te 8 uur. Vrijdag, Vriendenkring ter eere van het Allerheiligst Sacrament, alg. le denvergadering, Gebouw St. Jos. Gezellen, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Oct a.s waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 594, E. R. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telefoon 274. LAND- EN TUINBOUW TUINBOUWTEELTREGELING 1937. De regeeringspersdienst meldt: Omtrent de tuinbouwteeltregeling voor het jaar 1937 kan betreffende de teelt van sla en spinazie onder glas en de beper king der meermalige teelt van warmoe zerij gewassen in druivenkassen, het vol gende worden medegedeeld: 1. De teelt van kropsla en spinazie in kassen, serres en warenhuizen, waarin druivenboomen zijn geplant, is verboden, ten zij: a, de druivenboomen ter vernieuwing zijn afgezaagd en de teelt plaats vindt in de jaren, waarin het eerste en tweede schot ontstaat. b. nieuwe druivenboomen zijn geplant en de teelt plaats vindt in de jaren, waar in het eerste tot en met het vierde schot ontstaat. Verder zal in druivenkassen de teelt van alle warmoezerijgewassen beperkt dienen te blijven tot een teelt en een product per jaar. 2. het aantal kroppen sla, dat zoo wel warm als koud- onder glas ten hoog ste mag worden geteeld, is verder bepaald als volgt: a. voor platglas: 1. op 20 per raam al dan niet bij ten hoogste 2 stuks kool per raam. 2. op 16 per raam bij ten hoogste 2 stuks kool per raam. 3. op 16 per raam in peen- en radijs- rijen zonder kool. 4. op 12 per raam in peen- en radijs- rijen met ten hoogste 5 stuks kool per raam. b. voor warenhuizen: -. 1 op 20 per raam bij uitsluitend kropsla. 2. op 16 per aam bij ten hoogste 2 stuks per raam. c. voor kassen en serres: 1. op 16 per vierkante M. bij uitslui tend kropsla. 2. op 12 per vierkante M. bij ten hoog ste 2 stuks kool per vierkante M. Onder „kool" wordt in het bovenstaan de zoowel spits- als bloemkool, alsook roode-, witte- en savoyekool verstaan. 3 de getallen per raam of per vierkan te M. onder 2 vermeld gelden voor elk raam en voor elke vierkante M. afzonder lijk, met dien verstande, dat de grootte van het raam wordt vastgesteld op 150 bij 80 c.M. en voor ramen van grootere of kleine re oppervlakte de onder 2 genoemde getal len naar evenredigheid gelden. 4. de teelt van kropsla onder glas in combinatie met eenig warmoezerij gewas, anders dan onder 2 vermeld, is verboden. Evenwel is bij de onder 2b en c aangege ven teelten de teelt van tomaten en boonen toegestaan en is na 15 Februari 1937 bij de onder 2a aangegeven teelten de teelt van bloemkool geoorloofd. 5. het telen van kropsla onder hetzelfde glas is in de periode van 1 Januari tot 30 Juni van eenig teeltjaar slechts eenmaal toegestaan, zoodat het overleggen van sla op sla in -die -periode eveneens is verboden vooral buiten onze grenzen, blijft groote voorzichtigheid geboren en zal een zuinig beheer in alle onderdeelen van onze orga nisatie het parool moeten blijven". De winst- en verliesrekening sluit met een voordeelig saldo van ƒ4.063.910. Het onverdeeld dividend-saldo van het vorig boekjaar bedraagt 24.456. Ter beschikking van aandeelhouders js dan ƒ4.088.366.—. Hiervan kan worden uitgekeerd: aan houders van 6 procent cum. pref. winstd. aandeelen 6 procent van f 15.822,000 is ƒ949.320: aan houders van gewone aandeelen 6 procent van ƒ52.220.250 is ƒ3.133.215, te zamen ƒ4.082.535. Waarna overblijft een onverdeeld divi dend-saldo van 5.831. KERKNIEUWS Geen audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week géén audiëntie- verlee nen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2