R.K. KAMER-CENTRALE LEIDEN. RADIO-PROGRAMMA'S m MAANDAG 12 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 De R.K. Kamer-Centrale „Leiden" kwam bijeen. De bijeenkomst was zeer goed be zocht. De voorzitter, de heer H. Bader, her- j dacht den overleden afgevaardigde, den heer Nic. Zwaan, voor wiens zielerust een gebed werd gestort. De voorzitter deelde daarna mede, dat de secretaris, de heer Van Berkel, hoewel aan de beterhand, door on- gesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. herinnerde aan twee belangrijke ge beurtenissen in de afgeloopen periode: de verloving van Prinses Juliana en de zweef partij van den gulden. Met het uitzicht op het verkiezingsjaar wekte spr. op tot groote activiteit, vooral van de jongeren. De situatie is voor de Staatspartij zeer verhelderd: 1. een samen gaan met de socialisten, al was 't dan „in uiterste noodzaak", is blijkbaar voor goed van de baan na de gebeurtenissen in Span je. 2. de twistappel van de devaluatie is eveneens opgeruimd; van de devaluatie had spr. hooge verwachtingen. De wnd.-secretaris, de heer H. J. van Mil, las de notulen, welke werden goed gekeurd. De voorzitter verwelkomde de Kamer leden Loerakker en Van der Weyden. Aan de orde was vervolgens de behande ling en vaststelling van de punten, welke de kring in het bijzonder program van actie wenscht opgenomen te zijn. Er waren 164 punten ingediend; het be stuur had „ordening" toegepast met het ver blijdend gevolg, dat er 11 punten resteer den. Er bleken echter „nakomertjes" te zijn: ni. Woerden en Hilligersberg.. De secretaris trad als rapporteur op, en gaf een korte toelichting. Na een uren-lang discussie werden de punten vrijwel onveranderd vastgesteld. Alleen de Leidsche afvaardiging boekte eenige successen. Door den heer Van der Top werd punt IX dat door het bestuur der Kamer-centrale was prijsgegeven opnieuw geformuleerd, in welk kleed het genade kon vinden in ieders oog. Op voorstel van prof. Berg werd in punt XI de noodzaak van internationale samen werking tot het verkrijgen van munt-sta bilisatie sterker beklemtoond, terwijl te vens op voorstel van denzelfden afgevaar digde de oorspronkelijke redactie van punt XII aanmerkelijk werd verbeterd. Over punt IV werd hevig en langdurig Strenger optreden, vooral tegen het com munisme werd geëischt. Een voorstel van enkele afdeelingen het woord „zorge" in punt IV te vervangen door „streven naar" is, ondanks hartstochtelijke verdediging, geduikeld met 17040 stemmen. Advies voor een program van actie. Het advies voor een programma van actie werd ten slotte vastgesteld als volgt: I. De R.K. Staatspartij streve naar de handhaving der Christelijke beginselen door: a. het bevorderen van een krachtige sa menwerking met die politieke partijen, welke met ons op het standpunt staan, dat in wetgeving en bestuur Gods wet tot op; perste richtsnoer moet worden genomen; b. door versterking van orde en ge zag; c. door krachtige strijd tegen de God- loozen-beweging en de openbare zedeloos heid; d. door tegengaan van oppervlakkig- afbrekende critiek op regeering en gezag dragers. Gevraagd door: Waddinxveen, Wasse naar, Leiden, Oegstgeest, Gouda, Hazers- woude, Alphen en Zevenhoven, Nieuw koop en Ter Aar, Voorburg, Woerden en Hilligersberg. H. Spoedigeomvorming of ordening van het maatschappelijke leven, zooals om schreven in de rictttlynen, behoorende bij het Algemeen Staatkundig program, (onder II staatstaak lid 8 blz. 15 en 65), met ge leidelijke opheffing van Crisisinstituten. Gevraagd door: Waddinxveen, Wassenaar en Leiden, Pijnacker, Oegstgeest, Gouda, Alphen, Reeuwijk, Boskoop, Ter Aar en Schiebroek, Woerden. Hl. Doelmatige bestrijding der werk loosheid en behoorlijke verzorging der werkloozen ook ten plattelande door: a. zooveel mogelijk productief werk te laten verrichten; b. nieuwe of bestaande industrieën waar noodig te steunen; c. werkverruiming vooral voor de jon geren; d. zoo mogelijk verkorting van arbeids duur; e. verdergaand verbod voor meisjes- en vrouwenarbeid; f. steunverhooging bij verhooging van kosten der eerste levensbehoeften. Gevraagd door: Waddinxveen, Veur, Wassenaar, Leiden, Pijnacker, Oegstgeest, Gouda, Hazerswoude, Alphen, Zevenhoven, Hoogmade, Reeuwijk, Boskoop, Ter Aar, Schiebroek, Voorburg, Woerden en Hille gersberg. IV. De R.K. Staatspartij zorge voor maatregelen tot een krachtige handhaving van het gezag, waardoor de ongebreidel de, gezagondermijnende propaganda vooral van Communisme en Nationalisme in alle uitingsvormen aan banden worde gelegd. Gevraagd door: Veur, Waddinxveen, Wassenaar, Gouda, Alphen, Nieuwkoop, Reeuwijk, Voorburg en Hillegersberg. V. Met alle ten dienste staande midde len worde getracht handelstractaten af te sluiten, om het verloren afzetgebied voor landbouw, tuinbouw en industrie te her overen. De uitvoer worde overgelaten aan particulieren, zoo noodig voorloopig nog via de crisisinstituten. Bij verdeeling der Clea ring-contingenten houde men rekening met de tuinbouw- en veeteeltproducten als zijn de een eerste volksbelang. Gevraagd door: Veur, Wassenaar, Leiden, Pijnacker, Gouda, Alphen, ReeuwijkT Bos koop, Rijp wetering, Ter Aar. VI. De R.K. Staatspartij schenke meer dere aandacht aan den middenstand, door wettelijke bescherming van het kleinbedrijf en regeling van het filialenstelsel. Bestrijding van het cadeaustelsel; Uitbreiding van de wettelijke bepalin gen op de oneerlijke concurrentie; Vestigingseisch met inschakeling van het behoefte-element. Gevraagd door: Veur, Gouda, Alphen en Reeuwijk. VII. Vooral ten opzichte van de groote gezinnen wordt de verdeelende rechtvaar digheid zooveel mogelijk betracht door: a. afschaffing van extra-heffingen op eerste levensbehoeften; b. uitbreiding van het stelsel van kin dertoelage, met verplichting voor de pu- bliek-reohtelijke lichamen en instelling van een Rijks-Kindertoeslagfonds; c. rechtvaardiger verdeeling der belas tingen; d. bijzo-ndere maatregelen ter beveili ging van de moreele kracht der kinderrijke gezinnen. Gevraagd door: Veur. Wassenaar, Leiden, Pijnacker, Oegstgeest, Gouda, Hazerswou de, Alphen, Reeuwijk, Boskoop, Rijpwete- ring, Ter Aar, Schiebroek, Voorburg, Hil legersberg. VIII. Onvoorwaardelijke handhaving van het bijzonder onderwijs, met een recht vaardige gelijkstelling en subsidieering in al zijn geledingen Gevraagd door: Wassenaar, Gouda, Al phen, Ter Aar, Hillegersberg. IX Opheffing, zoowel uit overweging van algemeene landsbelangen, als van de belangen onzer R.K. volksgemeenschap en hare leden, van de sprekende achterstelling van de Katholieken bij bezetting van over heidsfuncties. Gevraagd door: Wassenaar, Oegstgeest, Alphen, Reeuwijk, Ter Aar, Schiebroek, Voorburg, Hillegersberg. X. a. Men streve naar internationale samenwerking om gemeenschappelijk de chaotische toestanden in de internationale productie en het internationale handelsver keer te verbeteren o.a. door stabilisatie dei- wisselkoersen. b. Men streve naar een nationaal zoo laag mogelijk ren te-type, waardoor de drukkende lasten op tuinbouw er. veeteelt bedrijven, alsook cp het geheele bedrijfs leven worden verlicht en waardoor, gezien de nieuwe monetaire toestand, eventueel verhoogde bedrijfskosten, welke leiden moet tot prijsstijging door verlaging der vaste lasten worden opgevangen. Gevraagd door Wassenaar, Leiden, Pijn acker, Gouda, Hazerswoude, Alphen, Reeuwijk, Voorburg. XI. Opheffing van de belemmeringen voor missioneering in de overzeesche ge westen. Gevraagd door: Wassenaar en Gouda. Na vaststelling dezer punten, drong de penningmeester der Centrale, de heer Hou- dijk uit Boskoop, er met ernst bij de afdee lingen op aan vóór 31 December hun fi- nancieele verplichtingen aan de Centrale te voldoen. Hebt vertrouwen! Het lid der Tweede Kamer, de heer A. J. Loerakker heeft vervolgens een korte toespraak gehouden. Er is niets, waaraan meer behoefte bestaat, dan aan de geest van vertrouwen. Gesproken is uit en te na over Communisme enz., maar laat men toch het Communisme en Fascisme niet zien in de officieele verschijnings-vorm, maar in de stelselmatige ondermijning van het ver trouwen o.a. aan de stempellokalen, aan de veilingen enz. Er wordt geroepen: er moeten daden ge steld worden, doch degenen die dit roepen zijn zij, die de eerste daad nog moeten stel len, behalve de daad van afbreuk. Spr. wees op de woorden van mr. Gese ling, dat wij, nu de gouden standaard is prijs gegeven, „op een ander platform" zijn gekomen. Een andere economische politiek zal nu moeten volgen. Op de daden van onze vertrouwensman nen mogen wij critiek uitoefenen. Waar noodig is critiek zelfs gewenscht, mits het critiseeren niet geschiedt in een vorm, die schadelijk is voor het vertrouwen. Als men waarde hecht aan een gezonde volksinvloed, bedenke men, dat deze alleen in stand kan worden gehouden door een algemeen ver trouwen. Spr. hekelde de geloofsgenooten, die het vertrouwen in alle Katholieke instellingen ondergraven. Eigenaardig is, dat, terwijl aan de Staatspartij: sufheid, dufheid en conservatisme wordt verweten, van den zelfden kant een concentratie wordt be pleit van alle democratische partijen, óók van de R.K. Staatspartij! Alle propaganda is goed, uitstekend, mits men steeds daarbij insluit herstel van het ondermijnde vertrouwen. Spr. heeft van zijn leermeester, een zij ner vroegere leiders, geleerd, dat geen re geering, geen democratie, geen Kath. Staatspartij mogelijk is, zonder vertrou wen. Het schijnt, dat dezelfde leider van standpunt veranderd is, en thans het ver trouwen ondergraaft door, naast de emi nente leiding van de R.K. Staatspartij, zelf standig leiding te willen geven. Nadat de heer Lom bert namens de ge heele vergadering dank had gebraoht aan den waarnemend secretaris, den heer Van Mil, voor de keurige vervulling van zijn taak als rapporteur, en nadat bij de rond vraag nog vele kleine zaken ter sprake waren gekomen, werd te half zeven de ver gadering gesloten. GEMENGDE BERICHTEN TWEE JONGENS TE WATER GEFIETST. Een van hen verdronken. Gisteravond ongeveer kwart voor ze ven, geraakten twee jeugdige fietsers, door nog niet opgehelderde oorzaak, bij de aanlegplaats van Geldrop te water. Op het hulpgeroep der jongens snelde de heer N. Dekkers ter hulp. Hij begaf zich ge heel gekleed te water. Het gelukte hem de beide jongens te grijpen, doch hij was niet in staat de beide jongens aan wal te brengen. Hij moest één van hen los laten, die jammerlijk verdronk. De andere jon gen, de twaalfjarige Nolen afkomstig uit Helmond, werd gered. Het lijk van den anderen, den dertien jarigen Baggermans, eveneens uit Helmond, werd een uur la ter bovengebracht. AUTO IN HET WINSCHOTERDIEP GEREDEN. Vier inzittenden weten zich te redden. Hedenmorgen acht uur is een auto uit Zwaagwesteinde, waarin vier personen waren gezeten, door tot dusver onbekende oorzaak onder Groningen in het Winscho- terdiep gereden. De auto sloeg over den kop en verdween geheel in de diepte. De inzittenden, de 44-jarige heer B. van der Heide, die de auto bestuurde, zijn 17- jarige zoon S. van der Heide, de 45-jarige heer G. Elzinga en de 73-jarige F, Vene- ma, allen wonende te Zwaagwesteinde, wisten zich, zij het dan ook met moeite, te redden. Drie van hen bekwamen snij- wonden. Zij werden naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar zij verbonden werden. De 73-jarige heer Venema had een groote hoeveelheid water binnen gekregen. Hij moest in het Academisch Ziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. De auto is later door een kraanwagen op het droge gebracht. FIETSRIJDERS DOOR AUTO'S GEGREPEN. Een wielrijder, die op de Hartveldsche brug bij Diemen dooi een expeditie-auto van een der Amsteroamsche dagbladen werd aangereden, is aan de gevolgen over leden. Het lijk is naar het Wilhelminagast- huis overgebracht. De politie van bureau Linnaeusstraat stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Zaterdagmiddag is te Ruinerwold de 78- jarige Roelof Smilde, die op een rijwiel reed, aangereden <ioor een motorrijwiel bestuurd door den concierge van de Rijkslandbouw- winterschoo] te Meppel. S. bekwam zoo ernstige verwondingen dat hij aan de ge volgen is overleden. De politie onderzoekt de schuldvraag. Zaterdagmiddag reed de 14-jarige J. Mulder, uit Naarden, op den Lambertus Hortensiusweg te Bussom geheel rechts van den weg. Op het oogenblik, dat hü een rechts van oen weg staanden vrachtauto wilde passeeren, werü hij ingehaald door een auto, bestuurd door den heer F. uit Bussum Deze gaf signalen, dat hij wilde passee ren. De jongen keek om en schrok zoo, dat hij voor den auto den weg overstak. De autobestuurder trachtte door geheel links uit te halen, een aanrijding te voorko men, doch de jongen werd toch nog gegre pen. De knaap bekwam een schedelfrac tuur en werl in hoogst zorgwekkenden toe stand naar de St. Gerard us Majella-stich- ting overgebracht, waar hij is opgenomen. Men vreest voor zijn leven. MEISJE DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Zij wilde op een rijdende tram springen. Een ernstig ongeluk is Zaterdagmiddag gebeurd op de kruising van de Vijzelgracht en de Weteringschans te Amsterdam. Een tram, komende u it de richting Prin sengracht, stond bij de halte stil, wachtend op het veilige lichtsignaal. Toen het groene licht ging branden, zette de oestuurder zijn wagen aan. Een jong meisje van 21 jaar, wonende aan de Plantage Muidergracht sprong nog op het achterbalcon van den motorwagen van de in beweging zijnde tram. Zij viej en kwam onder den bijwagen, die daardoor ontspoorde. Ernstig verminkt werd zij dood onder den wagen vandaan gehaald. Het lijk is naar een der ziekenhuizen overgebracht Hét tramverkeer ondervond door het on geluk vertraging en werd eenigen tijd om gelegd. MEISJE UIT EEN KAR GEVALLEN. Met het hoofd op den weg terecht gekomen. Zaterdag is te Oude Niedorp een droe vig ongeval met doodelijken afloop ge beurd. Omstreeks half twaalf reed P. Hel der met zijn 5-jarig dochtertje in een drie- wielige boerenkar. Toen het kind tijdens het rijden plotseling opstond verloor het zijn evenwicht en viel uit de kar. Het meis je kwam met het hoofdje op den weg te recht en was op slag dood. LIJK GEVONDEN. Onder de gemeente Megen is Zaterdag middag in de Maas drijvende gevonden het lijk van den 35-jarigen B. V. die sedert eenigen tijd werd verimst. Men vermoedt, dat de ongelukkige, die uit Schayk afkom stig is, door de duisternis is misleid en ver dronken is. DINSDAG 13 OCTOBER. Hilversum l 1875 M. KRO-uitzendiog. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.3012 00 Godsd. halfuurtje. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonpï. 2.00 Vrouwen uurtje. 3.00 Modecursus. 4.05 Gramofoonplaten en KRO-Melodis- ten m.m.v. zangsolist 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 De KRO- Melodösten. 6.40 Esperanto-cursus. 7.00 Bericnten. 7.15 Causerie,, Wat deze tijd leert". 7.35 Sporthalfuurtje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonplaten. 8.20 P. Godwin's orkest. 8.40 Chansons. 9.00 Paul Godwin's orkest. 9.20 KRO-symphonie-orkest en solist. 10.05 Gramofoonplaien. 10.10 Zang en piano. 10.25 Gramofoonplaten. 10.30 Berichten ANP. 10.35 KRO-symphonie-orkest. 11.1512.00 Gramofoonplaten. H v e r s u m II, 301 M. AVRO-uitzending. 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonpï. 10.30 De Octophonikers. 11.00 Huish wenken. 11.30 De Cctophonikers. 12.45 Orgelspel en zang. I.30 Gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.05 W. Honsbeek's Ensemble. 6.30 RVU. Lezing. „De moderne jeugd in Nederland". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Fluit en piano. 7.30 Enge'sche les. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Renova-kwintet. II.00 Berichten ANP. 11.10 Dansmuziek. 11.4512.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 12.10 Populair orkestconcert. 12.50 Het Camborne Town-orkest en so list. I.352.20 Jack Wilson's kwintet. 4.40 Het Forum Theater-orkest. 5.35 Het Schwiller strijksextet en solist. 6.45 Het Orpheus-Trio. 7.20 Orgelspel. 8.20 Radio-toon eel met muziek. 10.00 BBC-Zangers. 10.30 Het FBC-Midland-orkest. II.3512.2C Dansmuziek. Keulen. 456 M. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Leipz Symphonie-orkest en solisten 3.35 Kamermuziek. 6.00 Omrcepkleinorkest, koor en solisten. 8.359 20 Voordracht. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. 8.50 Orkestconcert en zang. 9.35 Zang, operette en revue. 11.0512.35 Dansmuziek en populair con cert. Brusse. 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salon orkest. 1.30 Klein-orkest. 1.502 20 Gramofoonplaten. 5.20 Salon-orkest. 6.50 en 7 20 Gramofoonplaten. 8.20 Klein-orkest. 9.20 Cabaret. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon-orkest. 1.50—2.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salon-orkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Klein-orkest. 9.20 Cabaret. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon-orkest. I.502.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.25 Voordracht. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Zang en voordracht. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Populair concert en dansmuziek. 9.50 Kamermuziek. 10.5011.20 Literair-anuzi'-aal program ma. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.05 Keulen. 12.20 Brusj»el VL 14.20 Diversen. 14.50 Parijs Radio. 15.35 Keu'en. 16.20 Parijs Radio. 17.20 Brussel VI. 18.50 Diversen. 19.15 München. 21.50 Berlijn. 23.20 Weer.en of div. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Londen R. II.20 Droitwich. 14.20 Londen R. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, chef afd. Gem.-Pl. 19.30 Droitwich. 19.50 Londen R. 20.20 Droitwich. 21.20 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). BRAND IN EEN OLIEMOLEN. Brandweerman bij blusschen ernstig gewond. Zaterdagmorgen omstreeks half elf heeft een felle brand gewoed in den oliemolen van J. L. van Nieuwenhuizen, graanhandel aan de Kleine Koppel te Amersfoort. Het vuur woedde het hevigst in de kap, waar zich het drijfwerk voor de machines be vindt. Politie en brandweer verschenen nage noeg gelijktijdig voor het brandende ge bouw. De brandweer tastte het vuur met vier stralen water aan, dat betrokken werd uit de voor het gebouw strooxndene Eem. Na eenigen tijd slaagde men er in de vlam men te bedwingen, doch de molen brandde gedeeltelijk uit. HOFSTEDE UITGEBRAND. Gistermiduag omstreeks half vier is in de groote warmoezeniershofstede van de weduwe H. Wolters te R ess en gemeente bemmel, brand uitgebroken. Aangezien de bewoonster afwezig was, kon men zich niet direct toegang tot de woning verschaffen, zoodat slechts een klein gedeelte van den inboedel kon worden gered. Ook een zes tiental varkens kwam in de vlammen om. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is, doordat vonken uit den schoorsteen op het rietendak zijn gevallen en dit daardoor vlam heeft gevat. De schade werdt door ver zekering gecekt. SIGARENMAKERU UITGEBRAND. In den racht van Zaterdag op Zondag omstreeks half 2 heeft een zware brand ge woed in de sigarenmakerij van P. G. Th. op de le verdieping van het perceel Reitz- sraat 4 te 's-Gravenhage. De brand werd pas ontdekt, toen de in wendige vuurzee een op afstand zichtbaren uitweg had gevonden. In dit doodloopend gedeelte van de Reiizstraat zijr. namelijk geen woningen, doch uitsluitend werk- en bergplaatsen gevestigd. Een in de garage onder de werkplaats gestalde vrachtauto van den brandstoffenhandelaar W. kon nog tijdig in veiligheid worden gebracht. De brandweer heeft met twee motorspui ten gebluscht, wat nog te blusschen viel, toen aan der voorraad tabak reeds een on tijdig einde was gekomen. Ook de werk tuigen en vvrdere in de werkplaats aanwe zige goederen werden door de vlammen ver teerd. Dë eigenaar van de sigarenmakerij, die dezen Zaterdagmiddag op den gebruike- lijken tijd had verlaten en dien men nog niet op de noogte had kunnen stellen van het gebeurde, omdat in den nacht elk ge geven omtrent zijn naam ontbrak, kwam eerst in der. loop van den Zondagmiddag, toen hij toevallig in de buurt wandelde, tot de ontdekking van hetgeen was geschied. Hü heeft zich toen onmiddellijk om inlich tingen tot de politie gewend. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. STOOMKUTPERIJ AFGEBRAND. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een zware brand gewoed in de stoom- kuipery van J., te Mook. Het vuur was zoo fél, dat de brandweer vrijwel machteloos stond. De geheele fabriek is uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. TIMMERFABRIEK IN FRIESLAND AFGEBRAND. Gistermorgen vroeg is brand uitgebro ken in de timmerfabriek van de Gebr. Peter te Luinjeberd (Fr.). Het vuur greep snel om zich heen en in weinige oogenblikken stond de geheele fabriek in lichter laaie. De brandweer uit Heerenveen kwam met de motorspuit ter plaatse, doch zij kon niet verhinderen, dat de fabriek in de asch werd gelegd. Zü moest zich slechts beperken tot het nathouden van de belendende perceelen. De hoeveelheid opgeslagen hout en enkele machines vielen den vlammen ten prooi. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De aangerichte schade wordt door verzekering v gedekt. N.S.B. „schilders" uit Eindhoven te 's-Bosch gearresteerd. Zaterdagavond zijn door de Bossche po litie vijf N.S.B.'ers uit Eindhoven gear resteerd, die bezig waren de straten te be schilderen en beteeren met N. S. B. re clame-opschriften. De politie had aan dezen reclame-tocht natuurlijk spoedig een einde gemaakt, en heeft direct daarop de beschilderingen on leesbaar gemaakt door zand of i.d. er op te strooien. Kort hierna ontving zij echter telefonisch bericht, dat een N. S. B.'er bezig was de letters weer zichtbaar en leesbaar te maken. Onmiddellyk ging zij er weer op uit, en arresteerde den „schoonmaker". Het bleek te zijn zekere H. uit Den Bosch. Deze persoon bleek naderhand bij de po litie reeds gesignaleerd te staan en nog 7 dagen te goed te hebben. Hij is daarop direct ingesloten, en is nu in de gelegenheid zeven dagen rustig over zyn daden na te denken. „Mndmrg."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9