MAANDAG 12 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 EMMA—U. V.S. 1—2. Buiten verwachting heeft U.V.S. van Em ma in Dordrecht met 2—1 gewonnen. De U.V.S.-ploeg, die in den eersten competi tiewedstrijd zoo een goed spel wist te ont plooien, heeft uit tegen Unitas en thuis tegen Alphen wel teleurgesteld. Met groote spanning wachtten wij op het resultaat tegen Emma, die aan de spits van de rang lijst stond en deze moest nu voor onze stad- genooten het hoofd buigen. Het was een zeer spannende wedstrijd, en wat Emma isschien in techniek vóór had, vergoedden de blauw-witten door tempo en enthousiasme. Wat het laatste aangaat was het geweldig hoe het elftal gewerkt heeft. Men kon al aan het kwieke opkomen der U.V.S.-ers zien, dat er een heid bestond het elftal heeft zichzelf weer gevonden en het succes was verdiend. De eerste helft kenmerkte zich door een licht overwicht der Leidenaars; Emma had werkelijk niet veel in te brengen. Hoe zij ook probeei-den te spelen, het lukte niet, aangezien zich de U.V.S.-ers met een bra- vour in den strijd wierpen, die bewonde ring afdwong. Het was een enthousiast spel, waarbij telkens het spel goed open is ge houden. U.V.S. was sterker en mocht voor de rust vier corners nemen,tegenover Emma één. De middenlinie die dezen middag prachtig speelde, zat goed achter de voor hoede aan. Wallaart beheerschte het ge- heele middenveld en Regeer en v. d. Reij- den kenden van geen opgeven en wierpen zich goed in den strijd. Ook de beide backs waren in hun element en Kramp be hoefde weinig in te grijpen, maar wat hij kreeg verwerkte hij subliem. Maar dezen middag was er ook een voorhoede bij U.V.S. die zich verdienstelijk weerde. Vooral van Goor, PlatteeJ en Onvlé zijn te noemen, de anderen waren wel wat minder. In den 30sten minuut gaf Onvlé een prachtigen voorzet en van Goor kopte den bal onberispelijk in. Wat niemand gedacht had, was gebeurd, U.V.S. had met I0 de leiding. En nog hadden de blauw-witten het spel in handen, één keer redde de doel- lat Emma voor een grootere nederlaag. Maar in de 38e minuut gaf de Emma links buiten een scherpen voorzet, die de Emma middenvoor prachtig en onhoudbaar voor Kramp, in het doel deponeerde. Hiermede was de stand met gerust 11 gelijk. Algemeen was op het terrein bekend, dat Emma pas na rust goed zou loskomen. Het tempo van U V.S. was zoo groot geweest, dat zij nu wel niet meer zouden volhouden. Hoe anders is alles uitgekomen Weliswaar was Emma de geheele tweede helft in de meerderheid, maar de spelers hielden het spel te kort. U.V.S. trok haar binnenspelers terug en zoo was het voor Emma een moei lijke taak om te scoren. Nu toonde de U.V.S.-achterhoede, dat ze haar mannetje wel kon staan. De spanning steeg voor de supporters tot in het ondragelijke, steeds viel Emma aan, onderbroken door een vlug gen uitval van U.V.S. Bij één van die snelle uitvallen smaakte van Goor in de 31e mi nuut va nde tweede helft het genoegen het winnende doelpunt te scoren (1—2). Nog harder werkten de U.V.S.-ers voor de over winning en hoe Emma het ook probeerde, het lukte niet en telkens moesten zij op letten, dat bij de snelle U.V.S.-uitvallen niet verder werd gescoord. Met het eindsignaal van den goed leidenden scheidsrechter van Tissel uit Utrecht sprongpn elf spelers en alles wat U.V.S. gezind was, de lucht in en wij mogen den spelers een compliment niet onthouden. Dat was een U.V.S.-elftal, dat zóó spelende, nog tot meer overwinningen in staat is. De eerste punten zijn binnen blauw witten; zorgt ervoor dat er spoedig meer komen en dat kan. ALPHEN—D.CX. 2—2. Een record aantal toeschouwers woon den deze wedstrijd bij, die in een gelijk spel is geëindigd. De s*rijd was zeer span nend en het aanzien waard. Beide ploegen wogen goed tegen elkander op, vandaar dat de spanning wie met de overwinning zou gaan strijken, er tot het einde toe inbleef. Onder leiding van scheidsrechter J. Lawen- dcwerd een half drie begonnen. De bezoe kers pakken dadelijk flink aan, doch hun aanvallen blijven onbenut. Alphen neemt daarna het spel eenigen tijd in handen, maar het schieten der voorhoede laat nog al wait te wenschen over, zoodat enkele kansen verloren gaan. Als dan de bezoe kers plotseling eeh tegenaanval onderne men, wil Hesseling het leder onderschep pen, hij beoordeelt den bal evenwel ver keerd, zoodat deze in eigen doel belandt (0—1). Niet onmoedigd begint thans de thuisclub de bordjes om te hangen, zoodat het DCL-doel het eenige malen zwaar te verantwoorden krijgt. Nadat keeper en lat voor de bezoekers enkele malen redding hebben gebracht, gelukt het Bezemer kort daarna den stand op gelijken voet te bren gen (1—1). Alphen blijft geruimen tijd ecnig overwicht uitoefenen, totdat even voor rust van Leeuwen bij een voorzet van links den bal via keepers handen in 't net schiet (21). De tweede helft geeft een getrouw beeld van de eerste, de bezoekers zwoegen haard om den gelijkmaker, doch telkens weet de Alphen-defensie door krachtig ingrijpen het terrein te zuiveren. Ook het DCL-doel moet he meermalen ontgelden en telkens den- kij we Alphen haar voorsprong te zien ver- grooten. Integendeel zijn het de bezoekers, die eenige minuten voor het einde door Noordzij het net weten te vinden (2—2). A. S. C.POSTDUIVEN 2—1. De vele aanhangers van A. S. C. zullen gisteren wel eenige benauwde oogenblik- ken doorleefd hebben toen. drie minuten voor het einde een haast zekere zege nog in gevaar dreigde te komen. De voorsprong die toen 20 bedroeg begon op haar grondvesten te wankelen, doordat een doelschop van Freyser juist tegen Kwee terecht kwam om vervolgens terug te stuiten voor de voeten van een der voor hoede-spelers van de Postduiven, die deze onverwachte kans dankbaar benutte (2—1). DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Ajax—Blauw Wit 2—1. Reeds na twee minuten kon van Nol door een blun der in de Ajax-verdediging met een goed schot scoren, waarbij doelman Keizer ook al niet vrij uitging (0—1). Intusschen bracht dit doelpunt de spanning er on middellijk in. De aanvallen van Blauw Wit werden hoofdzakelijk geleid door den snellen Bergman, die van Ajax door den niet minder snellen en handigen Stam. Er was ruim een half uur gespeeld, toen van Wijngaarden den bal kreeg toegespeeld. In het duel met Hellingman geraakte de bal over de lijn, zeker wel een halve me ter. Hellingman stopte, positief overtuigd, dat mo^t worden ingegooid. Ook grens rechter Couton vlagde, doch de heer Boek man kon op dat moment onmogelijk op liet appeleeren letten of het vlaggen van den grensrechter, mede door zijn positie in het veld, bemerken, daar hij zijn aan dacht op het spel had moeten richten. Van Wijngaarden, doorspelend, had n.l.snel voorgezet, het leder belandde bij van Ree- nen en met een fraai boogschot, juist over de handen van Ferwerda heen, verdween het leder in het doel (1—1). Natuurlijk protesteerden de Blauw Wit-spelers opge wonden tegen dit doelpunt. Scheidsrech ter Boekman liep tien naaf Couton toe en stelde hem driemaal achtereen de vraag, of de bal in of uit was geweest, waarop de Ajax-grensrechter antwoordde, dat de bal in was geweest. Over het vlaggen vertel de hij, dat het meer een reflexbeweging was geweest. Dat een dergelijke houding door het publiek niet werd toegejuicht, in tegendeel men stak zijn verontwaardiging niet onder stoelen of banken, viel te be grijpen. De 'aanvallen der gasten waren sneller en droegen een meer open karak ter. Zooals menigmaal geschiedde, ge beurde het ook nu: tijdens het overwicht van Blauw Wit ondernam de Ajax-voor- hoede een onverwachten uitval, Stam drong tot bij de doellijn door, zette kort een handig naar binnen en van Reenen had geen moeite zijn club de leiding te geven (2—1). Direct daarna was het rus ten'. In de tweede helft werd niet meer ge doelpunt. Sparta—Feijenoord 01. Er ontspon zich aan weerszijden een zeer snelle strijd, waarbij beide partijen vrijwel tegen el kander waren opgewassen. Langzaam maar zeker werd Feijenoord echter op eigen helft teruggedrongen. Technisch was Feijenoord beter dan Sparta, doch haar middenlinie nam te -veel een verdedigende houding aan, waar door de voorhoede vrijwel aan haar lot werd overgelaten en haar aanvallen hier door weinig te beteekenen hadden. In de tweede helft, was Feijenoord di rect in'den aanval en kon Cohen een hard schot van Barendregt ternauwernood uit zijn doel houden. Vlak hierop schoot de zelfde speler, in vrije positie, nog geen twee meter van 't doel, hoog over. Bij Feijenoord was Kantebeen inmiddels ver vangen door van Lüijk. Ook Vfauwdeunt moest van verder spelen afzien en werd eveneens vervangen. Bij een aanval van Sparta slaagde Papenhove er in van Male te passeeren, doch dit doelpunt werd we gens buitenspel niet toegekend. Nog geen minuut later nam Feijenoord de leiding toen Barendregt van dichtbij doelpuntte (0—1). K. F. C.—H. B. S. 5—2. Dank zij het bekende „systeem" heeft K.F.C. een ver diende, zij het ook wat geflatteerde, 5^-2 overwinning op H.B.S. behaald. De Haag- sche aanval liep steeds vast op de in die pe W-formatie spelende ploeg der thuis club. Dii'ect na den aftrap ging K.F.C. er vandoor en scoorde door de Boer, doch te recht werd dit doelpunt wegens buiten spel niet toegekend. De uitvallen der thuisclub waren zeer gevaarlijk en nadat tweemaal de Haagsche deklat redding ge bracht had, zette Kruiver goed voor en had de Boer weinig moeite K.F.C. de lei ding te geven (1—0). H.B.S. pakte nog beter aan, doch nog voor de rust waren het van Wens veen en de Boer, die den voorsprong tot 3—0 vergrootten. Na de hervatting had het spel geruimen tijd weinig te beteekenen en, eerst toen H.B.S. door van Vliet met een goed ver schot den achterstand tot 31 verkleinde, kwam er weer teekeniog in den strijd. Het duur de maar kort, voordat de Boer na fraai werk er 41 van maakte, maar nog gaf H.B.S. niet op. Tien minuten voor het einde was een hard schot van v. d. Vegt, den Kooger keeper te machtig (42), doch kort voor het laatste fluitsignaal bracht de Boer den stand op 52. Het is echter behoudens nog een gevaar lijk moment bij dit enkele doelpunt geble ven, zoodat het dan toch weer eens een overwinning voor de rood-zwarten is ge worden. Verdiend was deze overwinning ten volle al hebben allen zich tot het uiterste in moeten spannen om het zoover te brengen. Bij A. S. C. vlotte het ditmaal bijzonder goed, met de verdediging als het beste deel van de ploeg. De halflinie bezondigde zich nogal eens aan te ver terugtrekken, wat aan de voorhoede niet ten goede kwam. Het was opmerkelijk hoe dikwijls deze voorhoede in het buitenspelvalletje liep. Met een klein weinigje opletten had dit voorkomen kunnen worden. Verschil lende goed aangegeven ballen gingen op deze manier verloren. De Postduiven beschikken over een zeer beweeglijke ploeg, die soms haar lichaams kracht te veel gebruikte, maar doelpun ten maken verstaan de heeren niet, al thans voor zoover zij glstermidag lieten zien. Over den wedstrijd het volgende: Vanaf den aftrap gaan de gasten een be zoek aan Freyser brengen, welk bezoek niet geaccepteerd wordt. Ook aan de over zijde zijn de backs niets gesteld op de A. S.C.-voorhoede. Nadat er tien minuten gespeeld zijn ADO—-Stormvogels 1—0. ADO had direct het beste van het spel en aanval op aanval werd op de Stormvogelsveste on dernomen, maar de gebrs. Haak stonden pal en ook doelman Hollenberg wist met de vele schoten wel raad. Langzamerhand wist Stormvogels zich los te werken en volgden er eenige harde schoten van Schildwacht, welke door paal en lat werden gekeerd. Bij een snellen ADO-aanval gaf Loof den bal dpor aan Top, die snel doorbrak en zijn voorzet werd door Loof onhoudbaar inge kopt. Zoo was na 18 minuten de. stand 10. Zonder wijziging brak de rust aan. Na de rust was Stormvogels het meest in den aanval en het laatste kwartier werd de ADO-veste als het ware belegerd. Met man en macht wist ADO den stand echter ongewijzigd te houden. HaarlemV. U. C. 32, Direct is Haarlem in den aanval en neemt na onge veer een minuut spelen uit een hoekschop de leiding als Smit l'raai inkopt. (1—0). Dan komt V. U. C. even opzetten en spoe dig is den gelijkmaker daar als Mieras een voorzet van rechts weet te benutten (11). Wederzijdsche aanvallen volgen met Haar lem iets in de meerderheid. De roodbroe- ken nemen dan voor midvoor v. d. Hulst de leiding (2—1). Na rust is eerst V. U. C. in den aanval. Een plotselinge uitval van V. U. C. bracht den bal voor het Haarlem-doel bij Klein en met een schot van dichtbij is de stand wederom gelijk (22). Circa tien minuten voor tijd wist Effern eindelijk Haarlem de leiding te bezorgen (3—2). Het ging hierna even heftig toe, maar in den stand kwam geen verandering meer. D. F. C—R. C. H. 2—4. De wedstrijd heeft een sensationeel begin als Punt reeds in de eerste minuut succes heeft met een vrijen schop op verren afstand van het Haarlemsche doel (10). Na 20 minuten spelen ziet de Smit kans van links den voorsprong tot 2—0 te vergrooten. Thans begaat D. F. C. de groote domheid het wat gemakkelijk op te nemen, met het gevolg dat de Haarlemmers het spel vrijwel ge heel in handen nemen, Tien minuten voor de rust opent v. d. Horst de score voor R, H. S, met een onhoudbaar schot (2—1), kort daarop gevolgd door den gelijkmaker van den voet van Hellingman (2—2). Na de hervatting komen de gasten lang zamerhand in de meerderheid. Reeds na korten tijd geeft Hoogendoorn zijn club de leiding (2—3). De Dordtsche verdediging kan de snelle Haarlemmers niet baas en na een fout van Litz vergroot v. d. Horst den voorsprong tot 24, waarmede het einde komt. V. S. V—Z. F. C. 21. Voor de rust kan alleen Michel het doel vinden, ofschoon Pil en Doets heel veel moeite hebben gehad om de voorhoede van V, S. V. in bedwang te houden (1—0). Nauwelijks is de strijd hervat of Teeüng plaatst den bal naar Sterk en deze weet Dijkstra met een on- baar schot te passeeren (1—1). Later ver rast Michel den Zaanschen doelverdediger met een ineens ingeschoten bal (20). Van der Griendt bezorgt dan Z. F. C. een penalty en daaruit van Marle zijn club het eerste en laatste doelpunt (21). Xerxes—Excelsior 31. Xerxes speel de zonder Lagendaal voor wien v. d. Vaart invalt. Excelsior heeft twee inval lers. Uit een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied scoor£ van Oort (10). Na 10 min. krijgt van Oort een goede pass van v. d. Vaart en het is 20. Na de rust pakt Excelsior wat beter aan. Na 10 min. slaagt Niehof er in een voorzet van Bouter in het net te loopen (2—1). Er komt wat meer spanning en het tempo wordt wat opgevoerd. Na een half uur breekt de Jong weer snel door, hij plaatst den bal voor de voeten van v. cL Vaart, die onhoudbaar inschiet (31). C. V. v.—D. H. O. 1—0. Bijna ver streek een half uur- van interessanten strijd, zonder dat één der ploegen het tot het gewenschte succes wist te brengen. Toen kwam Zaanen er goed voor te staan en onhoudbaar vloog de bal hoog in het net (1—0). C.V.V. bleef na de rust sterker zonder het Boot al te moeilijk te maken, 'n In zinking dreigde haar noodlottig te wor den, toen D.H.C. onstuimig opdrong en alles in het werk stelde om den gelijkma ker te scoren. Het gelukte haar niet en langzamerhand kwam er weer evenwicht in den strijd. Verandering kwam er ech ter niet meer. krijgt v. d. Leeden een prachtkans maar mist meters. Het is echter slechts uitstel, want twee minuten later lost Mooten een kogel, die van de paal in het veld terug ketst juist voor de voeten van Van Duuren die deze onverwachte aanbieding heel dankbaar aanvaardt (10). Tot aan de rust gaat het spel dan tame lijk gelijk op en neer, waarbij aan beide zijden een kopbal juist over de lat gaat. De tweede helft begint met een Postduiven- overwicht. Er gevaarlijk blijkt dit echter niet te zijn, Seerève en Schoneveld weten er wel raad mee. Het gefladder der Postduiven duurt zoo 'n kwartiertje, dan vindt A S. C. het genoeg en gaat ook weer eens wat meer aanval len. Als even een half uur gespeeld is beoor deelt de Haagsche keeper een voorzet van Van Duuren verkeerd, v. d. Leeden is er even eerder bij- en de voorsprong is ver groot tot 20. Een moment lijkt het er op, dat er nog een doelpunt zal volgen, maar het schot gaat juist naast. Na nog eenige aanvallen en met nog drie minuten gebeur de hetgeen wij in den aanvang reeds ver meld hebben en waardoor de overwinning nog in gevaar dreigde te komen. Het is echter zooals reeds vermeld zon der ongelukken verloopen en onveranderd kwam het einde. SCHEVENINGEN—LUGDUNUM 4—2. Dit was weer eens een ouderwetsche Scheveningen—Lugd.-ontmoeting. In niets verschilde dit treffen van vorige ontmoe tingen. Wederom sjouwden de gastheeren van het begin tot het einde, tegen een wel beter spelend Lugd., dat echter het juiste tegenspel niet kon toepassen, het was te veel afwachtend. En wederom werd Lugd. verslagen, omdat even de Lugd.-ploeg ge deprimeerd bleef toezien. Het was alles ge lijk aan zoo vele voorgaande ontmoetingen. Het begin was niet best voor de Leidsche ploeg, daar reeds na 3 min. midvoor de Roode een voorzet van rechts in eens langs keeper Duyzend kanjerde (10). Lugd. trok zich dat slechte begin echter niet aan en wierp zich vol élan in den strijd. Na 5 minuten forceerde groen-wit een hoek schop, die door de Roo goed voor doel ge plaatst, door Vermond schitterend werd ingekopt (1—1). Geleidelijk nam de thuis club het initiatief van den aanval weder om over; speciaal de meerdere robustheid gaf hier wel den doorslag. Toch duurde het tot 10 min. voor de rust voor en al eer Ver loop, keeper Duyzend wederom wist te pss- seeren (2—1). De laatste minuten waren onbetwistbaar voor Lugd., in wdke perio de de Roo met een goed schot de partijen op gelijken voet bracht (2—2). De tweede helft gaf aanvankelijk een groot Lugd.-overwicht te 7:en, doch de schutter ontbrak. Nu bleef het bij te tamme schoten waar Top c.s. wel raad mee wisten. 10 minuten na de pauze brak het fatale moment voor Lugd. aan. De Lange veroor zaakte free kick op den rand van het straf schopgebied; deze door linksbinnen Storm genomen, verdween via de paal ineens, zon der dat één Lugd.-speler dit kan verhin deren in het net (3—2). Dit ietwat fortuin lijke doelpunt ontnam even de ware strijd lust bij Lugd., echter voldoende voor de thuisclub om direct hierop andermaal te scoren (42). Wel herstelde Lugd. zich nadien keurig, doch Scheveningen gaf bun geen kans meer en het einde kwam met denzelfden stand. Het was hard voor de Lugd.-ploeg, doch de thuisclub verdiende een kleine overwinning. Scheidsrechter Aarsen leidde correct. HOCKEY ZUID-HOLLAND SC HE HOCXEYBOND. Docos H—H. D. S. Ill 2—5. In den aanvang leek het of beide partijen goed aan elkaar gewaagd waren en waren de gastheeren niets meer in de meerder heid, wat bleek uit een na 10 minuten spe len fraaien push van den middenvoor van Docos (1—0). Dit noopt H, D. 3. tot feller spel. De verdediging van Docos kreeg het zwaar te verantwoorden van het fraaie samenspel van H. D. S.'s voorhoede. Deze wist den stand toen op gelijk en even la ter op winst te brengen (12). Na de thee was Docos echter ver in de minderheid. Het -ntbrak aan het noodige samenspel, en in de voor de rust bevredi gend spelende achterhoede boterde het niet. Deze laatste zag zich verschillende malen gepasseerd, waaraan de winst van H. D. S. te danken was. Nog eenmaal wist de Docos-middenvoor te scoren en zoo ein digde deze onder goede leiding staande wedstrijd met 5—2 voor H. D. S. 3. Docos P. T. T. 9—1. De cijers bewijzen wel, dat bier Docos verre in de meerderheid was. Sneller spel en behoorlijk plaatsen onderscheidden haar spel van dat van de gasten. Het begon eenigszins weifelend, maar Docos' spel nam spoedig een uitstekenden vorm aan, zoodat na 15 minuten spelen de stand reeds 20 was. Met de weinige aanvallen van P. T. T., die evenwel toch fel waren, wist de achterhoede van de gastheeren wel raad Voor de rust werd nog tweemaal ge scoord. Na de rust lijkt het of P. T. T. bij de pakken is neer gaan zitten, en in weinige minuten weet de fraai spelende voorhoe de den stand tot 80, resp. door schoten van den middenvoor, den linksbinnen en den rechtsbuiten, op te voeren. Nu gaat P, T. T. alles op alles zetten, te laat echter. Eenmaal weten ze door een fraai schot van hun linksbinnen de eer te redden. De ove rige aanvallen stranden echter alle op de achterhoede van Docos, die door een ffraai schot van den linksbinnen dé score tot 91 verhoogde. Vooral aan de uitstekende half linie dankt Docos deze groote overwin ning. Dames: ZuldwijckTempo 1—2. Het spel gaat geregeld op en neer. Tem po iets meer in den aanval, maar door het telkens buitenslel staan van haar links buiten, worden mooie kansen verknoeid. Maar ze weten toch voor de rust eenmaal te scoren. Na de rust vallen de Zuidwijck- dames flink aan. vooral de rechtervleugel combineert goed en maken de stand gelijk (1—1). Door een scshltterende run van Tempo's linksbuiten schiet deze onhoud baar in. De Zuid wij ckdames houden vol maar Tempo's achterhoede weet de stand in haar voordeel te houden. Heeren: ZuidwijckB. B. C. 9—6. In een zeer snellen wedstrijd, waarin de ticktechniek der gasten veel beter af was dan bij de Zuid wijekers, hebben de Rotter dammers verdiend gewonnen. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. Alle doel punten waren onhoudbaar en de Zuidwijck keeper heeft zich kranig gehouden, want hij werd goed op de proef gesteld. Het spel werd snel heen en weer ge speeld maar de R. B, C. achterhoede was te goed op dreef om de Zuid wijekers hun doel in gevaar te laten brengen. ZWEMMEN NIEUW ESTAFETTE-RECORD. D. J. K. legt de 4 X 200 Meter af in 9 min. 52.4 sec. Tijdens de Zaterdagavond in het Noor- derbad te Groningen gehouden zwemwed strijden, heeft de ploeg van D. J. K. (Am sterdam), het Nederlandsch record op de 4 maal 200 meter estafette met 2 2/10 sec. verbeterd. De ploeg bestaande uit de zwem mers Kreffer, Winckel, van Schouwen en Scheffer, bracht het record op 9 min 52.4 sec. Het oude record stond op naam van de H. P. C. uit Heemstede met 9 m. 54.6 op 19 April 1936 te Haarlem gevestigd door de Zwemmers Kemper, Mooi, Sipkema en ten Hacke. De gemaakte tusschentijden waren: Kref fer 3 min. 28 sec.; Winckel 2 min. 28 sec.; van Schouwen 2 min. 29 sec. en Scheffer 2 min. 27.4 sec. KORE*BAK NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klas Z.-H.: Deetoa—HSV 7—3; HKV DKC 4—4; Rozenburghet Zuiden 1—4: FluksOns Eibernest 35. 2e klas A. Z.-H.: HSV H—Velox 6—3; VreewijkReady 24; het Zuiden II Achilles 1—6; GymnasiastenFluks II 9—4. 3e klas A Z.-H.: HSV ni—Gymnasias ten n 23; OdiVieus Orientis 91; Achil les IIEmma 62; PhoenixHet Zuiden III 1—7. Ie klas N.-H.: Koog ZaandijkSportief 32; SwiftBlauw Wit 19; Kattenburg Westerkwartier 24; DTVLuto 2—3. Ie klas Gelderland: ZKCVada 35; Onder ons't Overschotje 35. Ie klas Overjjsel: Zwart WitHKC 2 3; RigtersbleekNaas 20; DOSAKC 10—2. Ie klas Noord: Nlc—WWMD 3—3; Sparta—Vitesse 2—3; Rood Zwart—Wordt Kriek 0—13. FLUKS—ONS EIBERNEST 3—5. 't Gaat weer dezelfde richting uit van vorige jaren: bij hooge uitzondering schijnt Fluks het tot een overwinning te kunnen brengen. Ook nu is het weer een neder laag geworden, al had Fluks vóór de rust tot tweemaal toe de leiding. In het begin zijn de gasten slechts wei nig in de meerderheid. Hun aanval doelt over 't algemeen te ver terwijl aan den Leidschen kant De Wolf met enkele goe de schoten geen geluk heeft. Langzamer hand wordt de Haagsche aanval gevaar lijker, een oogenblik wordt de Flukskorf fel bestookt, maar punten blijven nog uit. Wanneer er ongeveer een half uur ge speeld is, neemt Fluks echter de leiding door Buys, die na een mooien voorzet van mej. Verhoeven zuiver inschiet. Als spoe dig daarna Ons Eibernest door dameshan- dën dit punt beantwoordt, is er juist ge floten. Tegen de pauze komen dan de pun ten los: Hedeman maakt gelijk. Dadelijk daarna heeft Fluks weer de leiding door Frans v. d. Waals, maar 't duurt slechts korten tijd of Coster Sr. brengt het spel weer op gelijken voet. Met den stand 2—2 komt de rust. Als weer begonnen is, blijkt de Fluks- aanval weinig samenspel te kunnen ont wikkelen, De Haagsche verdediging is goed, maar ondanks dat al komt het toch nog tot een bestoken van den korf, hetgeen ech ter geen resultaat oplevert. Het spel van Ons Eibernest is vlotter. Na 20 minuten toonen de gasten hun meerderheid: Cos- ter Jr. maakt 2—3, terwijl 't spoedig daar na 24 is door Dingjan. Een strafschot, dat de gasten in de beginopstelling toege wezen krijgen, wordt door Hedeman in een doelpunt omgezet 25. Fluks tracht den achterstand te verkleinen, hetgeen een paar minuten voor 't eind gelukt door een doelpunt van Buys. Maar met dezen stand 3—5- moet Fluks zich tevreden stellen, want spoedig wordt dan het einde aangekon digd. WANDELSPORT DOCOS. Gisteren hebben de Docos-tippelaars deelgenomen aan de eerste der serie mar- schen welke de R.-K. S. V. „Teylingen" te Sassenheim organiseert. Dit eerste optre den in de Wandelsport is voor Docos zeer zeker succesvol geweest. De geheele groep, alhoewel nog klein, maakte een zeer goe den indruk en kwam geheel zonder uitval lers nog zeer fit binnen. Wij raden alle le den van Docos aan zich in grooten getale op te geven voor de volgende marsch welke op 8 Nov. te Sassenheim wordt gehouden en waarvan de afstand 25 K.M. zal bedra gen. Deze afstand kan voor niemand een bezwaar zijn, ook het inschrijfgeld is zeer laag, slechts 40 ct. Leden van Docos geeft U zoo spoedig mogelijk op bij den leider der afd. Wandelsport H. J. Overdieck, Oude Singel 148, Leiden. BILJARTEN DUITSCHE KWESTIE IN DEN N. B. B. OPGELOST. Dommering lid van verdienste. In Krasnapolsky te Amsterdam werd Za terdagmiddag een buitengewone spoed- elschende vergadering van den Nederland- schen Biljartbond gehouden, waarop werd besloten het verbod voor Nederlandsche spelers, om in Duitschland op wedstrijden uit te komen, op te heffen, waardoor de schorsing van den N. B. B. door de U. I. F. A. B. (Internationale Biljartbond) auto matisch ophoudt. Aan het eind van de vergadering werd besloten den bekenden biljarter Domme ring voor zijn vele uitstekende prestaties in een lange reeks van jaren verricht, to' lid van verdienste te benoemen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7