MAANDAG 12 OCTOBER 1936 DE LE'DSCHE COlTRAVi EERSTE BLAD - PAG. 3 STADSNIEUWS DE KJ.M.V. OPENT HET SEIZOEN. „Ieder mensch heeft rond zich een kring van hongerenden". De K.J.M.V. heeft gisteravond het koude en barre seizoen geopend met een bijeen komst, die menig jong hart in gloed van vuur zal hebben gezet. Er waren vrij veel van Jonge Middenstanders opgekomen, om te luisteren naar het begeesterend woord van de redenaar, de zeereerw. heer Henri de Greeev. Er waren ook vele gasten aanwe zig, onder wie de Kapelaans Verhoofstad, Dorbeok en Lansbergen, pater Friedrichs van het Montfortaner-klooster; het lid der Tweede Kamer, de heer Engels; afgevaar digden van Hanze, Kath. Leiden, de Graal, Raadsfractie en van Zusitervereenigingen. Zij allen werden door den voorzitter, den heer Coster, verwelkomd, waarna -deze het woord verleende aan den spreker. „Ik kom spreken voor een hopelooze zaak" met deze woorden ving de wel eer w. heeft De Greeve zijn toespraak aan! Uit ondervinding weet spr., dat de massa van den Jongen Middenstand niet geluis terd heeft naar de wenschen en verlangens van den Bisschop. Men pocht er op, dat den Haag 200 leden had, het zouden er 2000 moeten zijn. De groote massa heeft het ver langen van het episcopaat niet geëerbiedigd. Er staan groote belangen op 't spel. Het gevaar is groot, dat de jonge middenstan der opgroeit naar hetzelfde model als hun vader. De middenstand is, als 't op bewe ging en actie aankomt, een zak zand. De middenstand bestaat uit honderd standen. Alle actie loopt te pletter op de midden stand. Voor dat gevaar moet de jonge midden stand bewaard worden, doch dan moet er heel wat gebeuren. Het zal hier niet beter zijn dan elders. De Jonge Middenstand is steeds geneigd van zijn vereeniging een amusements-club te maken. Amusement is hun gegund, doch moet 't alleen daarin be staan? We staan voor de moeilijkheid de jonge ren in te schakelen in het sociale leven. De ouderen moeten hun werk overdragen. Maar aan wie? Je gêneert je soms, als je in aanraking komt met communisten. De zen kan men overtuiging en propagandis tische kracht voor de verdoemenis niet ont zeggen. Waarom bij jullie niet? roept spr. uit: Omdat de overtuiging bij het gros van jullie aan de oppervlakte zit. In de kentering van dezen tijd, waarin de wereld, teijiidden van ontzaglijke con- vulsies, geleid wordt naar een nieuwe toe komst, heeft God een groot werk in jullie handen gelegd: de doorwerking van de Christelijke beginselen in het wereld-be stuur. De middenstand begrijpt dat niet; anders zouden niet zoovelen achter Mussert aan- loopen als ratten achter den rattenvanger van Hameln. Het gros van den middenstand is zich niet bewust van de ernst van het oogenblik, dat wij hem zoo noodig hebben voor het apostolaat in de wereld. Apostolaat, dat wil zeggen: „gezonden zijn", weten dat je op iets afgestuurd bent door God, wegbereider zijn naar het groote begrip van Katholieke Actie. Wanneer wij overwegen, wat God heeft gedaan voor het heil der menschen: het lijden en de kruisiging van Christus, de stichting van zijn Kerk, dan is 't duidelijk, dat ons oppervlakkige leven daarmede con trasteert. Christendom is óf een bezetenheid óf het is een formalisme. De Apostelen en onze andere groote voorgangers, zij zijn „beze ten" geweest van ijver voor Christus. Apostolaat is niet aardig of leuk, is niet iets waar men aai. „doen" kan of niet. Het Apostolaat zit vast aan je leven door het Doopsel, waardoor je bent uitgeschakeld in het mystiek leven van Christus' Lichaam. Je bijt een ingewijde en daarom moet je zijn een toegewijde. Evenals de wet van heit natuurlijke leven is de vruchtbaarheid, zoo wil ook het bo vennatuurlijk leven zich vermenigvuldigen. De Kerk groeit en heeft de innerlijke drang om te groeien, omdat zij leeft. Hieraan, als lid van Christus' Mystieke Lichaam niet te hebben medegewerkt, wil zeggen niet ge leefd te hebben. Het leven der Kerk is hef telkens opnieuw herboren worden van Christus in de menschen. Toch heeft de Missie ons Siberisch koud gelaten, al hebben wij ook geld gegeven en ons geabonneerd op missie-tijdschriften. Hebben wij in ons geheele leven ooit één minuut slapeloos gelegen, omdat God uit geroeid wordt in Rusland? Omdat de jeugd verbarbaart in Duitschland? Hebben wij ooit iets gevoeld van de onrust van Paulus, die de zorgen der gemeente dag en nacht voor zich zag? Wat God geeft, dat geeft hij niet alleen voor ons zelve, doch voof alle menschen. Paulus schreef, dat God ieder mensch zijn bekwaamheid geeft „met het oog op de vervolmaking van anderen, tot opbouw van het Lichaam van Christus". En Paulus laat daarop als in ontzetting, deze woorden vol gen: „Wee mij, als ik het Evangelie ver kondigd heb". Bfj het zien van de nooden der wereld, bij het zien van het hongeren en dorsten en bij het aanschouwen van de wonden van het Mystieke Lichaam van Christus, jagen die woorden ook ons naar de lippen. Ieder mensch heeft rond zich een kring van hongerenden, die noodig hebben een woord uit zijn mond, een gebaar van zijn handen. De heiligen „standaard-model" van hetgeen God van een mensch wil maken, menschen in wie God heeft kunnen wer ken zooals Hij dat wilde de heiligen zijn altijd omringd door een kring van anderen. Charles de Foucauld, die in de eenzaamheid van de woestijn leefde en vermoord werd, heeft nu duizenden vereer ders en vormt nog steeds menschen. Een andere figuur wil spr. nog voor den geest stellen: Sint Jan de Dooper, die na zijn meditaties in den woestijn, in de we reld verscheen van God vervuld. Zijn taak was geen ander dan te zijn: een stem, een loudspeaker. Een stem, die roept: „Midden onder u staat Hij, die gij niet kent". Zijn programma formuleerde hij in weinig woorden: „Hij groeien, ik minder worden". Deze taak heeft ieder onzer in de we reld te vervullen, in deze wereld, die ge broken is door de 150 jaar eigenwijsheid van het Liberalisme. Jullie moet inzien, dat je een andere taak te vervullen hebt, dan te zijn een allemachtig leuke kerel. Je moet een toegewijde zijn, maar dan ook voor 100 pct..J werken, zweeten, zwoe gen, studeeren, een goed representant zijn van Christus' Kerk. Neem als voorbeeld St. Jan de Dooper, die zijn longen stuk heeft willen roepen onder de menschen: „Midden onder u staat Hij, die gij niet kent". De redenaar besloot zijn toespraak met een hoop-gevend voorbeeld: de groote be langstelling van de Haarlemsche jongeren voor de politieke actie en met de verzeke ring te geven aan de ouders, dat zij hun zoons gerust in handen kunnen geven van de leiders, die hun blik gericht hebben op verre horizonten. Na de pauze heeft de herlevende too- neelclub van de K.J.M.V. opgevoerd het blijspel „De Landlbouw van Chicago", ge schreven naar een novelle van Mark Twain. De spelers waren beginnelingen in de too- neelkunst, en alle begin is moeilijk. Daar om willen wij geen critiek uitoefenen, doch slechts de hoop uitspreken, dat de herleef de K.J.M.V.-tooneelclub zal gaan Wedijve ren met andere stedelijke toorieelclubs in het beoefenen van deze, voor jonge men schen zeer aan te bevelen, kunst De gri meering was verzorgd door den heer Thoo- len. Aan het einde van den avond heeft voor zitter Coster dank aan allen gebracht, met name ook aan de Jazz-band, die voor vroo- lijke en pittige muziek heeft zorggedragen. LEIDSCHENDAM 50-jarig jubileum. Gisteren werd op zeer intieme wijze het 50-jarig jubileum herdacht van de heeren J. M. Roozenburg en C. Tetteroo als kerkzanger van het zangkoor van de H.H. Petrus en Paulus alhier. Tot intentie van de jubilarissen, m het priesterkoor hadden plaats geno men, werd de Hoogmis opgedragen. Door het zangkoor onder leiding van den direc teur H. van Beek, werd op zeer verdien stelijke wijze uitgevoerd de Missa in ho- norem Sanctissimae Trinitatis van Hub. Cuijpers; de solo's werden op keurige wij ze gezongen door den heer H. Bakker. Voor de Hoogmis werd gezongen het Veni Creator van Fr. Eppink, terwijl na de Hoogmis het Haec Dies van A. Giesen werd gezongen. Na de Hoogmis verzamelden zich de ju bilarissen en hun echtgenooten en de le den van het zangkoor in het patronaats gebouw, waar de geestelijkheid en het kerkbestuur en verschillende ingezetenen de jubilarissen kwamen complimenteeren. Van pastoor Kammers. die uitstedig is, was voor de beide jubilarissen een geluks telegram ingekomen. Door den directeur werd hen namens het zangkoor hulde en dank gebracht en een geschenk als blijk van dankbaarheid aangeboden. Ook werd door hem dank gebracht aan enkele le den van het zangkoor van Voorburg, die belangloos bij den zang onder de H. Mis hun medewerking hadden verleend. Door enkele heeren werd eveneens nog het woord 'gevoerd. Van het kerkbestuur, enz. waren eenige fraaie bloemmanden voor de jubilarissen ingekomen. Door het koor werden ook hier eenige mooie zangnummers ten gehoore gebracht Op het einde dankte de heer Roozenburg, mede namens de heer Tetteroo voor de hulde hun gebracht. VOORSCHOTEN Mica-campagne. Zaterdagmiddag is in hotel Deurloo de Mica-campagne door bur gemeester M. F. Berkhout officieel geopend Omstreeks half drie vulde de nieuwe ach terzaal van hotel Deurloo zich met vele genoodigden en deelnemende Tosca- en Hanze-leden, waaronder werden opge merkt de beide wethouders J. A. Mens en C. Eggink, de raadsleden J. Braggaar en A. Bakker, de heeren G. C. Verrips en J. H. Rutten, resp. hoofd der Gereformeerde en van de O. L. School. Namens de plaat selijke commissie sprak de heer C. Bins een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot burgemeester Berk hout. Spreker gaf uiting aan de erkente lijkheid van de deelnemende winkeliers, dat het hoofd der gemeente bereid was deze Mica-campagne te openen. Burgemeester Berkhout verklaarde gaar ne bereid te zijn deze campagne te openen en herinnerde aan het woord van welkom tot hem gericht namens den middenstand, voordat hij de gemeente binnentrad. De middenstand, aldus spreker, heeft het recht op ons aller belangstelling. Spr. noemde den middenstand de kern en de ruggegraat van het maatschappelijk leven. Hij heeft strijd gekend tegen markten en venters en nu tegen den groothandel voor zoover deze direct verkoopt aan den consument. Het is een groot belang, dat de middenstand zich kan handhaven, maar spr. doet een beroep op den middenstand, dat hij zorgt, dat de burgerij kan blijven koopen en doet tevens een beroep op de burgerij, opdat de mid denstand kan blijven. Er moet tactisch worden gehandeld en leiding gegeven, waardoor het gemakkelijk wordt in eigen kring te blijven koopen. Tenslotte sprak burgemeester Berkhout de beste wenschen uit voor het succes en slagen van deze campagne. Nadat de heer C. Bins een woord van dank had gesproken en den wensch geuit, dat eendrachtige samenwer king mag bestaan tusschen het hoofd der gemeente en de winkeliers, werd de eere wijn aangeboden. Ondertusschen was de jeugd in grooten getale op de Voorstraat verzameld en stond het harmoniegezelschap „Benvenuto" gereed om met commissie en genoodigden een rondwandeling door de gemeente te maken. Na deze rondwandeling onder de lustige tonen van het muziekgezelschap „Benvenuto" door de verschillende straten der gemeente, werd de stoet te ongeveer 4 uur bij hotel Deurloo ontbonden en werd begonnen met de kinderspelen voor meis jes van 9 tot 13 jaar, n.l. het „waschop- hangen", waaraan ongeveer 125 meisjes deelnamen. De gelukkige prijswinnaars waren: D. Kuipers, C. van Leeuwen, S. Schep. R. van Wendel, A. Berkhuizen, M. v. d. Burg, A. Verhoog, R. van Klaveren, A. Varkevisser, M. Nederlof, G. Boogaarts, A. Berkhuijzen, G. Adrichem, A. Dijkstra, R. Ewijk en I. Hakker. Onder de vlaggen de ingezetenen werden taarten verloot, die gewonnen werden door de dames 'Waayer en van Haasteren.. Incident tijdens het volksfeest. Zater dagmiddag tijdens de kinderspelen op de Voorstraat kwam de groentenhandelaar H. v. d. M. met een met paard bespannen wagen met groote snelheid de Voorstraat doorrijden, tot groot gevaar voor het vele publiek. Toen de chef-veldwachter v. d. Meer hem hierop 'opmerkzaam maakte, begon v. d. M. te schelden. Nadat hij nog eenige malen was gewaarschuwd om door te rij den en hieraan geen gevolg werd gege ven, is hij naar het arrestanten-lokaal ge bracht om voor den burgemeester te wor den voorgeleid. Deze arrestatie ging met geweld gepaard, zoodat chef van der Meer een dik-opgezette lip en de arrestant een verwonding aan het hoofd bekwam. Op het politiebureau werd hij verbonden en proces-verbaal opgemaakt wegens geen gevolg geven aan de opdracht en verzet tegen de politie. Kampioenwedstrijd. Zaterdagmiddag 3 uur werd op het Vitesse-terrein alhier een wedstrijd gehouden om het kampioen schap voor Zuid-Holland-Noord tusschen Pernix uit Leiden en V.E.S. uit Kijkduin. De wedstrijd werd gewonnen door Per nix met 6—4. Ongeluk. Tijdens den voetbal-wed strijd tusschen V.V.L. II en D.H.B. II had één der spelers van D.H.B. II het onge luk te vallen en brak zijn been. Dr. Fruij- tier en een lid der E.H.B.O. Brigade ver leende de eerste hulp, waarna hij per auto naar het ziekenhuis in het Westeinde werd vervoerd. WASSENAAR Tegen een paal gebotst. De 21-jarige wielrijder L. uit Le'iden, reed op den Deijl tegen een afscheidingspaaltje tus schen weg en rijwielpad. Hij bekwam ver wondingen aan handen en gezicht en klaagde over inwendige pijnen. Na eerste hulp-verleening door dr. Hubbeing is L. overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. idtfvauiddnm dagvaarding niet was gesteld, dat de deel nemers geen overwegenden invloed konden uitoefenen op de oplossing van dit prijs raadsel. De officier ging van dit voorstel in cassatie en is van meening, dat er zoodanige stelling in de dagvaarding niet noodig was, daar een en ander voortvloeide uit het overi gens gestelde. Mr. J. J. van der Velden uit Amsterdam heeft het beorep tegengesproken. Hij be toogde, dat de officier had dienen aan te geven, hoe mep door redeneering tot de conclusie kon komen als waartoe de offi cier gekomen was. Pleiter concludeerde tot niet-ontvankelijkverklaring van het be roep, subsidiair tot verwerping. Voor wat het subsidiaire betreft, merkte pleiter nog op, dat berekeningen hebben aangetoond, dat de kans om door bloot toeval den juis- ten uitslag van de 1ste klasse voetbalwed strijden der competitie te raden bedraagt: 1 op 531.441. Die kans is dus vrijwel uitge sloten. Om dus met kans op succes werk zaam te zijn, dient men allerlei omstan digheden te bestudeeren, statistieken te raadplegen enz, Het publiek, dat aan deze prijsvraag deelneemt, oefent dan ook over wegenden invloed uit op de kansbepaling. De advocaat-generaal, mr. van Lier, zal conclusie nemen op 26 October. LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen, Lido: Goedgekeurd, Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelis Arie, zoon van H. Groenewegen en A. C. Verhagen Wil- helmina Jacoba, dochter van J. M. Ooijen- dijk en W. J. Zeegers Adriana Johanna dochter van W. K. Heesterman en P. Krou- wel Anna, dochter van C. J. van Eijk en J. G. Lunenburg Aldert Cornelis, zoon van C. Eveleens en M. Jongkind Gerard, zoon van J. Schipper en T. Reu- rink Sara Helena, dochter van A. J. Kat- testaart en P. v. d. Bos Cornelia Jacoba, dochter van M. Wijman en E. B. van Leeu wen Pieter Freder'ik, zoon van F. A. Vreeken en J. Spek Adrianus, zoon van G. Haasnoot en E. van Dijk Petronella dochter van J. I. van Tol en I. Kesseboom Aart, zoon van C. Hak en C. Beij.. Ondertrouwd: H. F. Duffels jm. 27 jaar en H. Riethovenjd. 22 jaar G. Menijn jm. 31 jaar en J. de Koekkoek jd. 25 jaar H. v. d. Weijden jm. 27 jaar en A. M. Klinkhamer jd. 20 jaar. Overleden: H. Breijer m. 76 jaar J. E. GuldemondBlijleven vr. 69 jaar L. Hoogeveen m. 50 jaar. UIT DE RIJNSTREEK JONGEMAN VAN AUTO GEVALLEN. Door achterop rijdende auto gedood. Hedenmorgen om negen uur is tusschen het gehucht Angelslo en Nieuw-Dordrecht (gemeente Emmen) een ernstig ongeluk ge beurd. De jongeman G. G. uit Oever (Emmen), in dienst van den expediteur de L. te Noordbarge, reed mee met een vrachtauto van zijn patroon en stond op de treeplank, wegens een defect aan den radiator. De auto reed intusschen door. Toen de chauf feur wilde stoppen, is G. van den motor kap gevallen. Hij werd door een achter hem komende personen-auto gegrepen. De ongelukkige is kort na het ongeval over leden. HAZERSWOUDE Van de Mica. Zaterdagmiddag kwam het per vliegtuig en pers aangekondigde Mica-vliegtuig boven deze gemeente cir kelen. Zeer jammer was, dat de vlieger niet goed begrepen had, dat zoowel aan den Rijndijk als op het dorp waardebons moesten worden uitgeworpen. Zoodoende zijn de bonnen alleen op het dorp terecht gekomen. De bon van het Land. Comm. werd ge vonden door André v. d. Werf; H. Straver (rollade), E. Pennings (tulband), A. Boers (sigaren), F. Kouwenhoven (kaas), T. We zelenburg id.. Bram van Rijsel, R. van Vliet. Tevens bereikte ons weer een bulletin, dat aan de land. prijzen waren toegevoegd 30 rijwielen en een volledige keukenuit rusting met naar keuze, gas, alectr. of kolenfornuis en tevens weer een groot aantal waardebons. Ook zal vandaag een geluidswagen van het Land. Com. door de gemeente trekken. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad vergadert morgenavond te 7 uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notu len. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling begrooting waterleidingbedrijf dienst 1937. 4. Alsvoren gemeente-begrooting dienst 1937. 5. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1936. 6. Aanbieding vijfjaarlijksch gemeenteverslag 1931—1935. 7. Reclame schoolgeld. UIT DE GEVANGENIS ONTSNAPT. GREENFIELD, 12 Oct. (A. N. P.). Drie revolverbandieten, die wegens moord op een agent van politie gevangen zaten en binnenkort voor het gerecht zouden ver schijnen, zyn er gisteren in geslaagd, uit de gevangenis te ontvluchten, na een she riff te hebben neergeslagen. De aanvoerder der drie is een zekere Al Brady, een zes-en-twintig jarig jong- mensch, die zich ten doel heeft gesteld, Dillinger op zij te streven. Dillinger was, naar men zich zal herinneren, de eerste staatsvijand no. 1 en is eerst na een lang durige en opwindende jacht doodgescho ten. RECHTZAKEN HET AUTO-ONGELUK NABIJ GRONINGEN. Een der slachtoffers overleden. De 73-jarige heer F. Venema uit Zwaag- westeinde, inzittende van de auto welke hedenmorgen nabij Groningen in het Win- schoterdiep reed (men zie Gem. Berichten, 3de blad), is hedenmiddag om twaalf uur, in het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen, tengevolge van het binnen gekregen water en de doorgestane emotie, overleden. HUISGEZIN VAN DEN DOOD DOOR GAS VERSTIKKING GERED. Door ontwaken en kordate optreden van de huisvrouw. Door het wakker worden en het kordaté optreden var mevrouw Toom, wonende aan j de Kloosterkade te Delft, zijn haar huis- genooten van den dood door gasverstikking gered. In den atgeloopen nacht nam de vrouw, toen zij watcker werd, een sterke gaslucht waar. Onmiddellijk verliet zij het bed en j zette zij de ramen en deuren open, ter- wijl zij haai man wekte, die -zich onmid dellijk naar een in de nabijheid wonenden dokter begai. Deze waarschuwde op zijn beurt de politie. Bij onderzoek bleek, dat een slang van het gascomfoor was losge- i raakt. Drie van de zeven kinderen van het I echtpaar Tuom waren bedwelmd. Gelukkig konden zij allen weer worden bijgebracht, j Gebleken is, dat hei gascomfoor niet vol- gens voorschrift met de gasleiding was verbonden. Het betreft hier een soortgelijk geval als zich een maand geleden te Delft heeft voorgeoaan en waarbij het echtpaar O. het leven heeft verloren. INBREKERS AAN HET WERK. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Moordrecht ingebroken bij drie fami lies, n.l. bij ds. Kalkman aan de Dorp straat, den heer Hollander aan den Mid delweg en bij den heer Dirkzwager even eens aan de Dorpstraat, Ontvreemd wer den een aantal gouden en zilveren voor werpen en een bedrag van ongeveer veer tig gulden aan geld. Toen de inbrekers, twee in getal, bij den heer Dirkzwager opereerden, werden zij door den bewoner verrast, waarop zij ijlings met hun fietsen vluchtten. JEAN BATTEN VLIEGT NAAR NIENUW-ZEELAND. MELBOURNE, 12 Oct. (A. N. P.). De aviatrice Jean Batten heeft haar vlucht voortgezet naar Nieuw-Zeeland. Hoewel het vliegen over de zee van Tasmanië meer dan gewaagd wordt geacht, zijn de auto riteiten van meen ing, dat zij haar vertrek niet konden verhinderen. MARKTBERICHTEN HET RADEN VAN VOETBAL UITSLAGEN OVERTREDING DER LOTERIJWET De Hooge Raad behandelde heden een cassatieberoep van den officier van justi tie te Amsterdam contral L. P. aldaar. Deze P. stelde in een periodiek de gele genheid open om te raden naar de uitsla gen van te houden voetbalwedstrijden, waarin de ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Amsterdam in overtreding der loterij wet zag. De kantonrechter ver oordeelde P. tot ƒ50, boete subs. 10 dagen hechtenis. In hooger beroep heeft echter de recht bank te Amsterdam ontslag van rechts vervolging gegeven op grond, dat in de TELEGRAMMEN ERNSTIGE BOTSINGEN TUSSCHEN CHRISTENEN EN MOHAMMEDANEN. BEYROETH, 12 Oct. (A. N. P.) Te Alep po heeft een ernstige botsing plaats gehad tusschen leden van de christelijke vereeni ging „Het witte teeken", en jonge Moham medanen. De politie moest een beroep doen op militaire hulp, waarna de vechtenden verspreid konden worden. Toen waren echter reeds drie personen, van wie twee Armeniërs, neergestoken, terwijl dertig menschen gewond waren. De christelijke winkels en de Armeen- sche slagerijen bleven gesloten. De staking der typografen heeft een kalm verloop. AMSTERDAM, 12 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 606 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 57—61, 4856 en 4046 cent per kg. slachtge- wicht; 133 melk- en kalf koeien f 175220 per stuk, 98 vette kalveren 2e kwal. 45 50 en 3e kwal. 3644 cent per kg. levend gewicht; nuchtere kalveren 814 en 82 schapen 1722 per stuk; 532 varkens: vleeschvarkens van 90—110 kg.: 5354 cent, zware 52—53 cent, vette 51—52 cent pehr kg. slachtgewicht; 1 paard. Overzicht: runderen behoorlijken aanvoer, handel zeer traag, neiging tot dalen vooral aan het einde der markt. Melkkoeien behoorlijken aanvoer en handel, constante prijzen. Vette kalveren korten aanvoer, handel zeer gedrukt, prijzen lager. Nuchtere kalveren eveneens met korten aanvoer, weinig han del en vaste prijzen. Schapen iets beteren aanvoer, handel gedrukt, prijzen iets la ger. Varkens ruimen aanvoer, onveranderde prijzen, aan het einde der markt iets da lende. ROTTERDAM, 12 Oct. Vee. Totaal aan voer 271 2stuks. 659 vette runderen, 227 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 819 schapen en lammeren, 1000 varkens, 2 bok ken. Prijzen per kg.: vette koeieA 59, 54 en 3947 cent, vette ossen 54, 49 en 4245 cent, vette kalveren 85, 75 en 5560 cent, varkens, levend gewicht, 44, 43 en 42 cent, schaper) 42 38 en 29 cent, lammeren 40, 33 en 27 cent. Prijzen per stuk: schapen 221712. lammeren f 14108. Over zicht: vette koeien en ossen aanvoer rui mer., handel matig, prijzen iets lager, pri ma koe 63, os 59 cent, vette kalveren aan voer geliik als vorige week, handel stug, prijzen als vorige week Dinsdag; schapen en lammeren aanvoer iets korter ter maFk.t handel slecht, prijzen iess minder; 'varkens aanvoer groot, handel vasthoudend, prij zen iets stijgend 1 cent boven noteering. prima varken. BOSKOOP, 10 Oct. Bloemenveiling. Rozen oer bos van 10 stuks: Golden Op helia 1216 cent. Marcel Rouyer 1014 cent, Hadley 1830 cent, Columbia 1223 cent. Butterfly 1631 cent, Wilh. Kordes 1217 cent. Rooalandia 1426 cent, Wend land 4068 cent. Kraus 1325 cent, Chas. P. Kilham 3053 cent, Edith Helen 1218 cent, Aue. Noack 1830 cent. Pechtold 45 cent, Rriarcliff 2538 cent, Ellen Poul- sen 15—25 cent. In^ar Ohlson 3045 cent. Chryart»»n, grootbloemig 4090 cent, id. tros 818 cent. Gvnerum 384.5 cent, Phy- saT's FrapohQtti 1030 rent. Clematis Prins Hendrik f 1.70—2 00 7innea 10—15 cent. PeroeHia 3045 ce^t. Pernettia per stuk 2028 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3