J. VAN OER STOK MAANDAG 12 OCTOBER 193o DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Breestraat 155 en 152 - Mare 104 Voor het najaar ontvingen wij vele nieuwe modellen en decors in TAFEL-, ONTBIJT- en THEESERVIEZEN Zooals U bekend is. zijn wij hierin altijd SPECIAAL goed gesorteerd - Daar wij deze zendingen nog juist vóór de verhoogingen ontvingen, kunt U nu nog gedurende enkele weken voordeelig een mooi Servies koopen! - De prijzen van mooie serviezen waren echter gedurende 2 jaar reeds zóó laag, dat verhoogingen niet kunnen uitblijven. Doet nu nog Uw voordeel! - Eventueel reser veeren wij gaarne voor eenige maanden! OAIZE ETALAGES! HOE WORDT HET WEER REGEN EN ZACHTER. DE BILT SEINT: Meest matiger, later tijdelijk toenemende Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Aan vankelijk half tot zwaarbewolkt, later betrokken met tijdelijke regen. Vooral des avonds zachter. Hoogste barometerst.: 772.9 te Valentia. barometerst.: 740.9 te Ingö. Sinds gisteravond kwam er een groote verandering in de verdeeling van het weer. De as van het langgerekte gebied van hoogen luchtdruk begon zich Zaterdag reeds langzaam naar het Zuiden te ver plaatsen en daarmede verplaatste ook het gebied van koude naar het Zuiden. In den nacht kwam een depressie uit het Noorden van Scandinavië naar de Oostzee en een ander over IJsland naar de Noorsche Zee, waardoor ten Noorden van den meridiaan van ons land de koude Noordelijke- en Oostelijke winden naar West omgingen, zoodat de warme luchtstroom, die de laat ste dagen over IJsland naar de Noorsche kust was waargenomen, zich thans over de kustlanden der Noord- en Oostzee uit breidt. Hiermede veranderde ook het aan zien van de lucht en viel er eenige regen In Frankrijk en het Zuiden van Duitsch- land nam de koude toe, en in Frankfort kwam de temperatuur tot minus vijf gra den Celsius. Op IJsland stijgt de barome ter weer snel en brengen arctische winden na de warme periode, weer polaire koude. Het is te verwachten, dat de warme lucht- massa's op het geheele vasteland de koude zullen verdrijven en de depressie overal een weeromslag zal teweeg brengen, met sterk toenemende bewolking en lichten re gen, later wellicht weer volgd door een koude-inval. LUCHTTEMPERATUUR. 13.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 5.42 um* tot Dinsdagmorgen 5.50 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 13 Oct.: voorm. 1.19 en nam. 1.36 uur. AMBTSAANVAARDING PROF. DR. A. J. M. MULDERS Prof. dr. A. J. M. Mulders, be noemd tot gewoon hoogleeraar in de missiologie en de Ooster- sche theologie aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, heeft hedenmiddag zijn ambt aan vaard met het uitspreken eener rede, getiteld: missiologie en Oostersche theologie. Het begrip: missiologie of missie wetenschap, aldus spr., kan men als volgt omschrijven: de methodische en systema tische kennis en voorstelling van de voort planting des geloofs in de missielanden. En, omdat de missiewetenschap, wil zij een logisch en organisch geheel vormen, zoowel het geschiedkundig verloop en den tegenwoordigen toestand als de grondsla gen, wetten en regels der missioneering in het oog moet vatten, is hiérmede met een de omvang van de missieweten schap en derzelver verdeeling gegeven in missiege9chiedenis. mi-ssiekunde, missie- theologie, missierecht en missiemethodiek. Als hulpwetenschappen komen nog in aanmerking: taalkunde, volkenkunde en godsdienstwetenschap. Na ook de taak van deze onderdeelen der missieweten schap te hebben geschetst, spreekt spr. over derzelver ontstaan en beoefening. Ondanks vroegere verdienstelijke verhan delingen, wat de onderdeelen betreft, is de katholieke missiewetenschap als syste matisch geheel pas in de 20e eeuw ont staan. Spr. somt de verschillende institu ten op, waar tegenwoordig universitair on derwijs wordt gegeven in missiologie. Het feit, dat de missiewetenschap in officieele documenten onder de gewijde wetenschap pen wordt opgesomd, bepaalt haar theolo gisch karakter. De missiewetenschap bezit niet alleen waarde voor de missiepractijk, waar aan zij een beredeneerde en betrouwbare handleiding geeft, maar ook voor de we tenschap, met name voor de godgeleerd heid. Zij biedt bovendien een middel ter opwekking, behoud en verlevendiging van den missieijver en dus tot bloei van de Kerk. Na deze gedachten te hebben uitgewerkt, besluit spr. met toespraken tot H.H. H.H. Exc. den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland, die deze leeropdracht ver strekken, tot Z.H. Exc. Mgr. Hopmans, tot de collega's en tot de studenten. UIT DE R. K. STAATSPARTIJ. t LANDDAG KIESKRING 's-HERTOGENBOSCH. Zondagmiddag is in Den Bosch een groote Lanodag gehouden, georganiseerd door den kieskring 's-Hertogenbosch van de R. K Staatspartij, waaraan, naar schat ting, een 15.000 personen hebben deelgeno men. Omstreeks twee uur 's middags formeer den de deelnemers zich op een centraal punt, vanwaar men met muziek en vlaggen en groupe optrok naar de markthallen, waar de Landdag gehouden werd. De Landdagbijeenkomst. Aanwezig waren o.m. minister Deckers, jhr. mr. Sasse van IJsselt, lid der Eerste Kamer, mr. Fr. Teulings, Max van Poll, Th. Schaepman en v. d. Putt, allen leden der Tweede Kamed, voorts leden der Gede puteerde Staten der Provincie Noord-Bra bant, leden der Provinciale Staten, de bur gemeesters van den Bosch en omstreken, mgr. Sweers, alle leden van het eere-comité en de vertegenwoordigers van de Rijks- kieskring-organisaties en vele andere ge- noodigden. Het openingswoord werd uitgesproken door den heer J. J. Belien, voorzitter van den kring ,,'s-Hertogenbosch" der R. K. Staatspartij. Vervolgens kwam als eerste spreker aan het woord prof. mr. C. P. M. Romme, lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land en voorzitter der katholieke gemeen teraadsfractie te Amsterdam; deze sprak over: „Herstellen willen wij! Orde in den Staat". Rede van prof. mr. C. P. M. Romme. De spreker weer er op, dat de levenstocht van het beginsel loopt door de practische daad. En deze daad zou spreker willen ver- deelen in twee punten; het eene is: de daad van verweer, het andere: de daad van aan val. Prof. Romme wilde op dezen Landdag opkomen tegen deze ziekelijke toestanden, waarbij in de vertegenwoordigende licha men van Nederland menschen worden toe gelaten en geduld, die noodzakelijkerwijze elementen van wanorde en revolutie met zich mededragen. Over het tweede punt, dat Van de daad. sprekend, verklaarde de spreker, dat de taak, die voor katholiek Nederland is weg gelegd, vervat ligt o.m. in de Encycliek ..Quadragesimo Anno", die alle katholieken een gewichtige zending te vervullen geeft. Deze zending zag prof. Romme hoofdzake lijk in een omzetting van onze klassen maatschappij in een standenmaatschappij, waarbij de menschen weer in natuurlijke groepeeringen samengevoegd zullen wor den. In zijn slotwoord wees de redenaar er op, dat slechts bij een eensgezind, aaneengeslo ten samengaan der katholieken de voorge stane katholieke ideeën over omzetting van de huidige Klassenmaatschappij in een stan denmaatschappij verwezenlijkt zullen kun nen worden. Daarom deed de spreker een warm beroep op alle 15000 aanwezige katho lieken om één te zijn in de practische ver wezenlijking hunner principen. Als tweede spreker voerde vervolgens het woord de heer Jos. Veltman, die sprak over: „Vernieuwen kunnen wij! De jeugd met ons". Rede van Jos. Veltman. Spreker ving zijn rede aan met te zeg- gen, dat de enorme opkomst dezen Land- I dag heeft gemaakt tot een der grootste en meest succesvolle in het mobilisatieplan der R. K. Staatspartij. Uit den verkiezingsstrijd moet de katho lieke Staatspartij zegevierend te voorschijn treden. Dat kanals gij het wilt, zegt spreker. Door harden strijd in het verleden zijn wij een machtige partij geworden. De grootste: één millioen mannen en vrouwen volgen de vlag der katholieke Staatspartij. En de nieuwe lichting? De jongeren onze aanwas zij tellen straks 250.000 krachtige, doelbewuste jonge mannen én vrouwen. Spreker werd gevraagd op dezen Land dag een kort woord te spreken onder den titel: „Vernieuwen kunnen wij. De jeugd met ons". Wat moet er vernieuwd worden? vroeg spreker. De maatschappij, de samenleving. Wat er van terecht komt zal grooten- deels afhangen van de katholieken, zal afhangen van de Brabantsche mannen en vrouwen, vooral van de jongeren, van de jeugd, van onze katholieke jongens en meis jes. Wie zou zich aan deze grootsche, maar heerlijke taak willen onttrekken? alzoo spreker. Welke jonge kerel uit onze Jonge Werkman, uit onzen Jonge Middenstand, uit onze Jonge Werkgeverskringen zou hier weigeren mee te doen? Niemand! In het slot van zijn rede deed spreker een warm beroep tot de katholieke jeugd van Nederland en Brabant om zich met groote vurigheid en geestdrift in de rijen der ka tholieke Staatspartij te scharen. „De jeugd met ons, en met de katholieke Staatspartij ter overwinning!!" zoo be sloot spreker zijn geestdriftig gestemde rede. Als laatste spreker verkreeg de zeereerw. pater H. de Greeve het woord; hij sprak over: „Handhaven zullen wij- Ons beginsel wint". Rede van H. de Greeve, Pr. De zeereerw. heer De Greeve begon met op te merken dat massale bijeenkomsten voor hem steeds iets aangrijpends hadden. Zoo ook deze Landdag met zijn 15000 deel nemers. Naar de meening van spreker zijn er on der de katholieken nog immer duizenden die zich bedrinken aan de leuzen, leugens en praatjes van partijen, die niets positiefs te schenken hebben. We leven in een waren beginselstrijd, al dus spreker. Onze tijd is economisch en fi nancieel in alle opzichten, een moelijke tijd. De groote vergissing van hen, die de R. K. Staatspartij in raad of gedachte verlaten, bestaat, volgens den spreker, hierin, dat zij niet meer tot onderscheid tusschen de fei ten en het oeginsel zien. De meeste katho lieken, die achter de N. S. B. loopen, wor den meestal door hun verkeerd inzicht ge leid. De economische facturen drijven boven, de strijd om. het dagelijksch brood, verduistert hun denken. Hier ligt de ver gissing, aldus de redenaar. Men ver geet dat he' beginsel voorrang heeft op de feiten. De bisschoppen oordeelen slechts naar het beginsel en zij beseffen dat slechts langs dien weg ook de feiten, voor zoover zij verkeerd zijn, in het reine gebracht kun nen worden. Vervolgens behandelde de zeereerw. spre ker de verschillende systemen, waarmee men getracht heeft de welvaart te verze keren. Doch alle zijn op een mislukking uitgeloopen, zeide spreker. Voor katholieken kan er slechts één sys teem bestaan namelijk het systeem, dat een uitvloeisel is van de woorden van Chris tus: „Zoek eerst het rijk Gods en de rest zal u worden toegeworpen". Op het einde van de vergadering sprak de heer Beliën namens den partijvoorzitter, die verhinderd was aanwezig te zijn, het slotwoord. Hierin wees deze vooral op de voor de katholieken noodzakelijke eenheid, overeenkomstig het meermalen herhaalde woord van de bisschoppen. Met den Chr. groet sloot hij daarna deze zeer ge slaagde vergadering, waarna het. Pauslied werd gezongen. Na afloop kwamen verschillende autori teiten het oestuur van den kring geluk wenschen met deze buitengewoon goed ge slaagde manifestatie. Kring Den Helder wil zich niet bij voorbaat aan eenige politieke partij binden. De Kring Den Helder van de R. K. Staatspartij hield Zaterdagmiddag te Alk maar een algemeene vergadering ter be spreking van de punten, die de afdeelin- gen in het Bijzonder Program van Actie voor de verkiezingen algemeen opgeno men wenschen te zien. Naar aanleiding van het voorstel-Hoorn, waarin o.a. krachtige handhaving van de Christelijke grondslagen van het volksle ven en handhaving van het gezag werd gevraagd, alsmede een krachtdadig op treden van den Staat op het gebied der economische ordening en de bescherming van het gezinsleven, voerden verschillende sprekers het woord. De meesten achtten het gevaarlijk, zooals het Kringbestuur dat wilde, zich bij voor baat vast te leggen op den wensch naar samenwerking met bepaalde politieke par tijen. Het hart neigt wel naar een samen werking met de andere Christelijke par tijen, maar, zoolang me niet voldoende garanties heeft op het gebied van de eco nomische ordening en ook op andere pun ten moet men deze neiging beheerschen. Een voorstel van het bestuur, de wen schen van Hoorn en het prae-advies van het bestuur waarin o.a. aangedrongen werd op een samenwerking met de andere Christelijke partijen in een motie vast te leggen, werd zeer bestreden, met het gevolg, dat het bestuur besloot dit voor stel maar weer in te trekken. De vergadering vereenigde zich hierna geheel met de door Hoorn geuite wen schen. DE OPHEFFING VAN DE TRAM RHENEN—ARNHEM Naar wij vernemen is thans door de N.E.M. een besluit genomen, inzake de opheffing van den tramdienst op het baan vak RhenenArnhem in dien zin dat de tram van dit baanvak zal moeten verdwij nen. Reeds heeft de Maatschappij een twaalftal autobussen aangeschaft, die ieder 37 reizigers kunnen vervoeren. De nieuwe dienst zal vermoedelijk in den loop van de volgende maand aanvangen. Omtrent het overige deel van de lijn Arnhem Amersfoort is nog geen beslissing gevallen. ADVIES-COMMISSIE TOT OPRICHTING VAN ANTI-WOEKER INSTELLINGEN. Het Dagelijksch Bestuur van de Neder- landsche Vereeniging voor Volkscrediet- wezen en Woekerbestrijding heeft een commissie ad hoe ingesteld, om het be stuur van voorlichting te dienen, omtrent hetgeen gedaan kan worden om, ten bate van de arbeiders, waar noodig de oprich ting te bevorderen van instellingen ter voorziening in noodzakelijke credietbe- hoeften, van borgstellingsfondsen, van con- sultatiebureaux van bemiddeling en voor lichting en dergelijke. In deze commissie hebben zitting geno men: H. Lindeman, Ned. Verbond van Vak- i vereenigingen; Henri Hermans, R. K. Werk- I lieden verbond; W. de Jong, Chr. Nat. Vak- j verbond; M. M, Cohen, Ned. Vakcentrale; M. L. van Putten, Ver. van Ned. Gemeen- j ten; G. H. Kolf, Ned. Spaarbankbond (Mij. I tot Nut van het Algemeen); Mr, J. Everts, WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN HITLER EN HET COMMUNISME. Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze bracht in de „Nederlander" de zoo dikwijls ge hoorde bewering naar voren, als zou Hit- Ier Duitschland (en indirect ook ons land) voor het communisme hebben bewaard. De redactie van de Nederlander teekende hierbij aan: „Wij erkennen in geenen deele, dat Hitier Duitschland voor het bolsje wisme heeft bewaard. Wij zijn inte gendeel van meening, dat nationaal- socialistisch Duitschland op den duur meer kans zal loopen slachtoffer van ondergrondsch communistisch ge wroet te worden dan een Duitschland, dat had voortgebouwd op de grond slagen, door mannen als Stresemann en Brüning gelegd. Voor dankbaarheid jegens Hitler is dan ook voor ons, Nederlanders, hoe genaamd geen reden". De Standaard geeft hierop nog den volgenden commentaar: Nog nooit is in de geschiedenis de revolutie door de contra-revolutie be zworen. Wel tijdelijk onderdrukt. Groen van Prinsterer heeft op ver schillende plaatsen in zijn geschriften daarop herhaaldelijk gewezen. Contra revolutie en dictatuur hebben tegen over het revolutie-beginsel geen we zenlijke kracht. Tegen de Revolutie het Evangelie, was Groen's wapenkreet. Politieke be keering is noodig, zoo zegt hij ergens in zijn geschriften. Anders wordt de revolutiestroom wel tijdelijk onder drukt, maar stroomt met grooter kracht ondergronds voort, om plotse ling met geweld uit te breken. Het komt er op aan, deze waarheid bij het beoordeelen van wat Hitier tot stand bracht, goed in het oog te vat ten. AGENDA Dinsdag, afd. Leiden Ned. Reisv. voor Ka tholieken, Den Burcht, 8.30 uur. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereendging afd. Leiden zitting i. h. gebouw der St. Vincentius-Ver„ Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Oct a.s waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 594, E. R. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553 en J. "Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telefoon 274. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerbaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DLNSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewensebte inJicbtfsgen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- slraat 30. secretaris van den Armenraad te Amster dam: Mr. Th. J. Eskens, jur. adviseur van de Ned. Ver. v. V. Woekerbestr.; Mr. Th. A. Fruin, Oud-Directeur van het Volkscre- dietwezen in Ned. Indië en P. A. van Ag- gelen, secretaris van de Stichting Leidsch Borgstellingsfonds, namens de Nederland- sche Ver. voor Volkscredietwezen en Woe kerbestrijding. Voorzitter van de Com missie is Mr. Th. A. Fruin. Secretaris P. A. van Aggelen, Morschweg 20, Leiden. De commissie zal 15 October a.s. haar werkzaamheden aanvangen. DE TARIEVEN DER DUITSCHE SPOORWEGEN. Aanpassing aan die van concurreerende trajecten, welke <®oor de devaluatie zijn verlaagd. Men meldt uit Berlijn aan de „N. R. Crt.": De rijksspoorwegen hebben enkele hun ner tarieven aangepast aan die van con curreerende trajecten, welke door de de valuatie zijn verlaagd. Men heeft in de eerste plaats te doen met tarieven voor den uitvoer van Duitsche stations over Duit- sche zeehavens naar het buitenland. De nieuwe tarieven gelden o.a. voor het ver voer van houtwaren, porselein, ijzer en staal, papier, carton, calcium, bier, garens, glas, lincustra enz. van de Duitsche ver zendstations naar de Duitsche zeehavens. Voor deze transporten zullen thans gelijke tarieven gelden als voor het vervoer per spoor over de DuitschNederlandsche grens naar Rotterdam en Amsterdam resp. over de Duitser-Belgische en de Duitsch- Fransche grenzen naar Antwerpen en le Havre. Afwikkeling achterstallige handels vorderingen op Duitsche debiteuren. Sedert de laatste publicatie is tot 10 Oc tober 1936 door de Nederlandsche bank in totaal een bedrag van omstreeks rm. 1.200.000 van de op haar Sonderkonto bij de fieutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de beguntsigden afgere kend. De nummers van deze posten liepen van 9282593219. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks rm. 3.8 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-posten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer rm. 450.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgorde nummer was 31780. Het totale bedrag van de op het Treu- haenderkonto Niederlande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op 't oogenblik omstheeks rm. 7.8 millioen. De Treuhaenderkonto-posten waarvoor koersfixeering verkregen is, zijn hieronder begrepen. De nieuwe motorrijtuigen op de lijn Gouda-Alphen Voor eenige dagen deelden wij mede, dat op deze lijn gx-ootere vierassige motor rijtuigen zouden komen. Thans is beslist dat deze rijtuigen, met ingang van 19 de zer, op den spoorweg zullen gaan rijden. STATIONNEEBVERBOD OP WEG DEN HAAG—ROTTERDAM. De A.N.W.B. deelt ons mede, dat de Mi nister van Waterstaat op het betreffende gedeelte van den rijksweg 's-Gravenhage Rotterdam tusschen Hoornbrug en het Shel'l station bij de splitsing voor Delft een sta- tionneerverbod heeft gelegd (een verbod om stil te staan anders dan tot het onmid dellijk uit- of instappen van personen). Op de rijwielpaden langs dien weg is een stopverbod gelegd en op de rijksparallelwe gen een parkeerverbod (een verbod om voertuigen te laten stilstaan anders dan tot het onmiddellijk uit- of inlaten of uit- of in stappen van personen of het onmiddellijk laden of lossen van goederen). Deze maat regel zal aan de veiligheid van het ver keer op dien weg, welke door de opening van het vliegveld Ypenburg aldaar ernstig in het gedrang is gekomen, zeker ten goede komen. DE HEER H. STULEMEYER OVERLEDEN Oud-burgemeester van Bergen op Zoom en Schiedam en oud-wethouder van Rotterdam. Na een verlijf van eenige weken in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam over leden de heer H. Stulemeyer, oud-burge meester van Bergen op Zoom en Schiedafh en oud-wethouder van Rotterdam. De heer H. Stulemeyer werd geboren te Rotterdam op 27 October 1867, werd oor spronkelijk voor het onderwijs opgeleid, doch ging spoedig in den handel. In 1906 vestigde hij zich te Rotterdam, waai' hij in betrekking kwam bij de Rotterdamsche huidenclub. In 1909 werd hij voor de R.K. fractie lid van den Rotterdamschen ge meenteraad. In 1911 werd hij benoemd tot wethouder, welke functie hij tot 1919 be kleedde. In 1918 werd de heer Stulemeyer benoemd tot lid van de Tweede Kamer, hetgeen hij gebleven is tot 1925. In 1924 werd hij benoemd tot burge meester van Bergen op Zoom, welke stand plaats hij in 1929 verwisselde voor Schie dam. In 1935 is de heer Stulemeijer als burgemeester van deze gemeente afgetre den. WILLEM MOOIJMAN f Willem Mooijman is Zaterdagavond in den ouderdom van 69 jaar overleden. Vier jaar geleden, bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, heeft hij den dienst van den R. K. Fabrieksarbe.dersbond, welker toegewijde secretaris hy was, verlaten. Maar vergeten is men deze temperament volle, hard werkende en stuwende figuur niet; niet in zijn bond en niet daarbuiten, want Mooijman was een universeel man, belangstellend in alles wat de katholieke arbeidersbeweging betrof en door heel de beweging als een der besten gewaardeerd. Een leven van hard en onverdroten wer ken had Iiij achter de rug. Juist een kwar- eeuw geleden stond hij aan de wieg van den toenmalige R. K. Fabrieks-, Haven- en Transportarbeidersbond. Hij was de spil waar veel, zoo niet alles om draaide. Al de wisselingen in den bond, die niet altijd zijn instemming hadden, heeft hij meegemaakt. Honderd moeilijkheden heeft hij het hoofd geboden. Hij was veler vraagbaak, en voor werk, gevraagd of ongevraagd, schrikte hij nooit terug. Met de pen en met het woord wist hij goed overweg. Als bondssecretaris was hij tevens redacteur van het orgaan, dat hij belangrijk en belangwekkend wist te hou den. Men had geen gemakkelijke weer partij aan hem, ook niet op vergaderingen, maar hij was en bleef een gentleman. Mooijman is lid van de Haagsche ge meenteraad, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland geweest. In beide colle ges was hij op zijn plaats en vervulde zijn mandaat nauwgezet. Z. H. de Paus begiftigde hem met het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice; H. M. de koningin benoemde hem tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. „Volkskrant".

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2