ZATERDAG 10 OCTOBER 1936 DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Aan de agenda van den gemeenteraad op Maandag a.s. is nog toegevoegd: Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, den heer W. van der Laan. Voorstel tot aankoop van de perceelen Haarlemmerstraat Nis 259, 261, 263 en 265 en Pelikaanstraat Nis 22 en 24 en tot vast stelling van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. Voorstel tot beschikbaarstelling van gel den in verband met de wet, houdende tij delijke maatregelen tot het tegengaan van prijsopdrijving. Voorstel inzake verhuring van de drie nieuw aangelegde voetbalvelden in den Stadspolder. AANKOOP PERCEELEN. De gemeente heeft in openbare veiling de hand kunnen leggen op het complex winkelhuizen aan de Haarlemmerstraat Nis. 259, 261, 263 en 265, en aan de Peli kaanstraat Nis. 22 en 24 voor de som van 18.710.verhoogd met 823.40 vei- lingskosten. Vermits de aankoop van deze panden voor de gemeente gewenscht is, geven B. 'en W. den Raad in overweging: a. aan te koopen in het belang van de volkshuisvesting het winkelhuis aan de Haarlemmerstraat No. 259, hoek Pelikaan straat, met aangrenzende winkel en ma gazijn aan de Haarlemmerstraat No. 261, samen groot 98 M2., het winkelhuis aan de Haarlemmerstraat No. 263, groot 80 M2., het winkelhuis aan de Haarlemmer straat No. 265, groot 72 M2., met recht van uitgang door poort naar den Ouden Rijn, het winkelhuis aan de Pelikaanstraat No. 22, groot 46 M2., en het winkelhuis aan de Pelikaanstraat No. 24 groot 26 M2., voor den prijs van 18.710.in totaal; b. een bedrag van 19.550.te hunne beschikking te stellen ten behoeve van den sub a bedoelden aankoop en de kos ten, welke op dezen aankoop vallen. TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Ingevolge de wet van 30 September 1936 houdende tijdelijke maatregelen tot het tegengaan van prijsopdrijving, kan de Burgemeester in verschillende gevallen overgaan tot inbezitneming van goederen, teneinde die goederen tegen ten hoogste de vastgestelde of de normale prijzen ter beschikking van de bevolking te stellen. Alvorens tot een inbezitneming, als "vo renbedoeld, te kunnen overgaan,, moet de daarvoor door de gemeente te betalen schadevergoeding vooraf zijn uitgekeerd of verzekerd. Die schadevergoeding bedraagt in geen geval meer dan 90 procent van den hoog- sten prijs waarvoor de goederen ter be schikking van de bevolking kunnen wor den gesteld. Tegenover de schadevergoedingen staan derhalve de opbrengsten van ter beschik kingstellingen. Hoewel zich in deze gemeente nog geen omstandigheden voordoen op grond waar van de vrees gewettigd is, dat tot inbezit nemingen zal moeten worden overgegaan, komt het toch wenschelijk voor rekening te houden met de mogelijkheid, dat de Burgemeester van de bij genoemde wet aan hem toegekende bevoegdheden ge bruik zal moeten maken. In verband hiermede geven B. en W. in overweging een crediet van 15.000. te hunner beschikking te stellen ter be strijding van de aan eventueele in bezit nemingen verbonden schadevergoedingen en kosten en daartoe vast te stellen den overgelegden begrootingsstaat. VERHURING VOETBALVELDEN. In de Raadsvergadering van 12 Novem ber 1934 werd besloten een drietal voet balvelden aan te leggen op terreinen der gemeente in den Stadspolder, achter de Lucas van Leydenstraat en de Bakker Korffstraat Deze velden zijn thans ge reedgekomen, zoodat tot de verhuring kan worden overgegaan. Als huurders komen in aanmerking de Leidsche Voetbalver- eeniging „Sportman" voor terrein A, de afdeeling Leiden van den Nèderland- schen Arbeiders-Sportbond voorterrein B, en de Commisie voor Ontwikkeling en Ontspanning van werkloozen voor ter rein C. De sportvelden A en B kunnen worden verhuurd tegen een jaarlijksche vergoe ding van 175.per terrein, zulks voor- loopig tot 15 Augustus 1937, in afwachting van den inbreng van de terreinen bij de Sportstichting. Vermits ten aanzien van het voor de Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning bestemde terrein nog nader over leg is gewenscht, waren B. en W. te mach tigen, dit veld op nader overeen te komen voorwaarden, eveneens tot 15 Aug. 1937, aan de Commissie in gebruik te geven, tegen een vergoeding berekend naar een bedrag van 150.per jaar. Deze huur- som zal op de begrooting van de Commis sie worden gebracht, in het vertrouwen, dat de Minister van Sociale Zaken aan dezen post zijn goedkeuring hecht. In dat geval draagt het Rijk in de kosten bij op den voet van de subsidieering in de uit-* gaven voor den werkloozensteun. Bij de politie is aangifte gedaan door den winkelier G. alhier, dat iemand, die iets bij hem kocht met een Belgisch vijf francs stuk in plaats van met een rijksdaalder wil de betalen. Winkeliers dienen dus wel steeds op hun hoede te zijn. In de gisteravond gehouden vergadering van de Mij. der Ned. Letterkunde heeft prof. dr. A. E. Swaen, oud-hoogleeraar te Amsterdam, een voordracht gehouden over „De Valkerij en haar beteekenis in de Kunst", terwijl dr. J. B. Manger Jr. sprak over „Letterkunde in de radio". ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer J. v. d. Wey- den, bankwerker eerste klas der centrale werkplaats der S.L.F., den dag waarop hij 25 jaar geleden als machinist in dienst kwam van het Electr. Bedrijf. De jubilaris is gistermorgen gecomplimenteerd met dit heuglijk feit. Op zeer prettige wijze heeft de directeur zich eenigen tijd onderhou den met den jubilaris, betreffende het be drijf, daar deze de wording heeft meege maakt en het groot heeft zien worden. Daarna werd den jubilarii de gebruikelijke gratificatie ter hand gesteld en kon hij het verdere van dezen dag in huiselijken kring doorbrengen. Ten zijne huize werd de heer v. d. Wejj- den door het personeel, dat hem een prach tige rook-leestafel aanbood, verrast, ter wijl z'n echtgenoote een bloemenmand ten geschenke kreeg. Aan allen, die dezen dag voor hem tot een onvergetelijke hebben gemaakt, sprak de jubilaris ook namens zijn echtgenoote en doohter zijn welgemeenden dank uit. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 6820. N.V. Algemeene Export Mij., Voorschoten, Burg. Treubstr. 38, import, export en com missiehandel in den ruimsten zin. Afkom stig uit Rotterdam. 6819. J. P. Meyer, Voorschoten, Leid sche weg 76, handel in granen en pluimvee voeders enz. E.: J. P. Meyer, Voorschoten. Wijzigingen: N.V. „De Leidsche Courant", Dagblad voor Leiden en Omstre ken, Leiden, Papengraoht 3234. Overl. comm.: J. P. Creyghton, dd.. 3 Oct. 1936. 3272. L. C. ter Louw, Alphen a. d. Rijn, van Mandersloostraat 38, brood- en koek- bakkerij. Uittr. E.: L. C. ter Louw, d.d. 1 Nov. 1936. 3114. W. Oudshoorn en Zonen, Leiden, Oude Vest 17, aannemersbedrijf. De eige naar W. 'Oudshoorn Jr., is uitgetreden, en heeft aan de nieuwe eigenaren: W. Ouds hoorn Sr. en H. C. Heemskerk het recht verleend den naam W. Oudshoorn en Zonen te blijven voeren. Opheffing. 6720. „Nooit Gedacht", Woubrugge, Voorstraat 103, graanmalerij. In de gisteren gehouden jaarvergadering van de Afd, Leiden van het Nationaal Jon geren Verbond werd het bestuur als volgt samengesteld: P. J. Yperlaan, voorzitter; mej. H. C. van Santen, secret. (Cobetstraat 89); L. F. L. J. Hartkamp, penningmeester; mej. E. Hartelust, J. Kooreman, H. W. van Riet Paap Jr., leden. BIOSCOPEN. Trianon. Trianon heeft zijn deuren weer geopend. Trianon is Trianon gebleven. Er is niets veranderd aan het gezellige interieur; er is geen verandering gekomen in de kwali teit van de programma's, welke steeds pri ma waren. De talrijke gasten, die de zaal gisteren avond vulden hebben ongetwijfeld een goeden indruk van het theater mee naar huis genomen. Het programma was zeer afwisselend: interessante journaals, o.a. van de 3 OotOber-optocht en.... van de devaluatie! Het gekleurde teekenfilmpje nergens worden zulke mooie teeken filmpjes vertoond als in Trianon was kostelijk, artistiek, vernuftig en geestig uit gewerkt. „Hoogspanning op de lijnen", de groote film voor de pauze is een boeiend ver haal van twee telefoon-monteurs, de een op het goede, de andere op het slechte pad. Tusschen beiden in staat een schattig meiskei en nog andere meiskes, die min der schattig zijn. De monteur met het booze geweten wordt vermoord, maar door wie? De brave monteur is het, die via 'n enthousiaste onderzoekingstocht langs de nummers van een telefoongids, de moordenares ontdekt. Het eind is vol maakt happy. Het ontbreekt in deze film niet aan spanning, een spanning, die door de dwaze voorvallen van een der mon teurs telkens met een fiksche lach wor den onderbroken. Het hoogtepunt van deze openingsvoor stelling was natuurlijk Maurice Chevalier in „De Geliefde Vagebond". Het is- een echte Chevalier-film, waarin Maurice een zeer chevaleresque rol speelt. Het is een bijna ideale film. Van welken kant men deze vertooning ook bekijkt: er valt niets op aan te merken, slechts te prijzen. Cine- matographisch is de film een waar kunst stukje; de handeling is boeiend door on verwachtste wendingen; het spel, niet al leen van den hoofdpersoon, maar van alle acteurs is perfect; de inhoud is vlekkeloos in moreel opzicht, geestig en opgewekt, met een tikje sentimentaliteit. Een trio van vagebonden, een man, een meisje en een jongetje, is onafscheidelijk aan elkaar verbonden een band, die wel iswaar dreigt verbroken te worden, doch de dreiging wordt afgewend. Naast het spel van Monsieur Chevalier, met zijn liedjes en zijn luim, was hei acteeren van het toch bijzonder'aardig. Een zeer mooie en amusante film, die men niet moet verzui lt; gaan bewonderen. Namens de nieuwe directie werden door den voorzitter van den Ned. Bioscoopbond, den heer André de Jong, de gasten on der wie gemeentelijke en militaire autori teiten verwelkomd. E enige bloem stukken sieiv.en de zaal. Ongetwijfeld zal ook onder de nieuwe directie „Trianon" zijn goede naam en faam handhaven. Casino. In de Hollandsche film „Kermisgasten" hebben Henriette Davids, Johan Kaart en Fientje Bergheggen, het publiek, dat deze week Casino bezocht, dermate geamuseerd dat de directie gemeend heeft de film te prolongeeren, ten einde nog velen in de gelegenheid te stellen te komen genieten van het vlotte, humoristische spel van bo vengenoemde filmartisten, die telkens de zaal doen daveren van lachen. Voor de pauze de film „Vrouwenoogen", een buitengewoon genoeglijk filmwerk, voortreffelijk gespeeld en knap geregis- steerd, bevattende de geschiedenis van een bankier, die door een dame vijf dagen op haar villa gevangen gehouden wordt om hem daardoor te verhinderen een groote speculatie te ondernemen, die den onder gang van zijn concurenten zou ver oorzaken. Het mooiste is, dat de heele ge schiedenis eindigt met een huwelijk van deze twee. Ook het voorprogramma is goed verzorgd Het bevat de journaals, een prachtig ge kleurde teekenfilm en een cultuurfilm „Avonturen van een cameraman". Het is een prettig programma voor volwassenen, Luxor In het voorprogramma van deze week wordt o.m. een fragment gegeven van den bloedigen burgerkrijg in Spanje. De zware dynamiet-aanslag op het Alcazar is door Paramount o m. hierop vastgelegd. Na een aardige teekenfilm gaat voor de pauze „de Groote Sensatie' een vermake lijke AmeriKaansche klucht met Ricardo Cortez en Marguerite Churchill in de hoofd rollen. Deze film brengt in beeld hoe 'n verslaggever van 'n weekblaadje beroemd wordt door üe arrestatie van 'n berucht bankroover. Na de pauze wordt als hoofdfilm gegeven „Slotaccoord", een dramatisch# levensfilm van de Ufa met Willy Birgel, Lil'Dagover, Maria Koppenhöfer, Maria v. Tannady, Theodoor Loss en Petei Boste in de hoofd rollen. Slotaccoorc geeft de geschiedenis weer van 'n ongelukkig echtpaar, dat een kind tot zich neemt, waarover als kinderjuffrouw wordt aangesteld de moeder van het kind. Willy Birgel speelt hier de rol van di recteur der Berlijnsche Staatsopera, Lil Dagover is zijn echtgenoote. Sterk spel van belde persoren, maar in mindere mate van de overige medewerkenden brengen deze film tot 'n huogtepunt van filmkunst Daar bij komt nog de muziek, welke in deze rol 'n zeer grooi aandeel heeft. Orkest, koor en solisten der Berlijnsche Staatsopera geven 'n eminente uitvoering van de Negen de Symphonic van Beethoven, zooals in 'n bioscoop slechts zelden gehoord zal wor den. Om 't gegeven in deze hoogst dramatische film is zij slechts toelaatbaar voor volwas senen. LIdo. Een rijk programma heeft Lido deze week, rijk aan variatie, rijk aan spanning, rijk aan sensatie, als men wil, en rijk aan humor. Een programma, dat iedereen be vredigen moet. De hoofdfilm is „De gevangene van het Haaieneiland", een buitengewoon sterke film, die van het begin tot het eind u on weerstaanbaar meesleept. Het is de geschie denis van een gerechtelijke dwaling uit het jaar 1865, toen de Amerikaansche presi dent Abraham Lincoln na het beëindigen van den burgeroorlog tusschen Noord en Zuid door een fanaticus werd neergescho ten. Een dokter, die den gevluchten moor denaar verbond, wordt als diens medeplich tige aangezien, in staat van beschuldiging gesteld en veroordeeld door een krijgsraad, die meer om politieke redenen het vonnis uitsprak dan uit kracht der bewijzen. De dokter, dr. Mudd, met overtuiging gespeeld door Baxter, wordt tot levenslang veroor deeld op het z.g. Haaieneiland, een strafge vangenis in de buurt van Florida, aldus genoemd wegens de vele haaien, waarvan het omringende water wemelt, en die elke ontsnappingspoging al bij voorbaat ijdel doen schijnen. Toch slaagt de gevangen dr. Mudd er in, geholpen door een neger, om te ontvluchten. Hij bereikt een schip, dat door zijn vrouw gecharterd is, doch verder brengt hU het niet, want de be wakers achterhalen hem daar en brengen hem terug. Nu schijnt zijn toestand hope loos, maar een ramp brengt redding. De gele koorts woedt onder de bewoners van de gevangenis en de gevangene wordt weer dokter. Zijn heldenmoed doet hem gratie verkrijgen. Een prachtige film, tragisch, maar vol van de ruwe kracht uit deze bewogen epi sode van Amerika's geschiedenis. De andere film is niet minder spannend. Het is een „Vlucht over de grens", een ver haal om niet na te vertellen, zoo vol avon turen. Het gaat er om, een kind over de Mexicaansche grens te brengen, maar voor dat het zoover is, heeft u momenten be leefd van spanning en ontspanning, van beklemming en van schaterend lachen. Een aardige attractie van verleden week is bewaard gebleven, n.l. de stereofilm, een film, waarin behalve lengte, breedte en hoogte ook diepte zit. Tot nu toe zijn de experimenten met de stereofilm het sta dium der proefnemingen nog niet te boven. Men moet dit filmpje dan ook beschou wen als een aardige demonstratie van wat er met dit procédé bereikt kan worden. Wij gelooven dat er toekomst in zit, wanneer de techniek volmaakter zal zijn geworden. Wij hebben geloofd in de toekomst van de geluidsfilm en zij is er gekomen. Wij ge looven ook in de toekomst van de kleu renfilm en na de overwinning op de tech nische moeilijkheden zal ook de stereofilm de bioscooptheaters veroveren. Wat nu nog „Spielerie" is, zal later gewoon zijn. De stereofilm is van een verbluffende realiteit. Wij zijn thans zóó aan de vlakke film ge wend, dat wij meenen geen behoefte te heb ben aan films met diepte en perspectief, maar de tijd zal komen, dat wij ook deze vinding accepteeren als de eenig aanvaard bare mogelijkheid. Een journaal, waarin de 3 October feestelijkheden zijn opgenomen, completeert dit kfeurige programma. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag 11 Oct. te half 12 en na het lof bijeenkomst. Te 12 uur Paladijnen-vergadering. Maandag te half acht Tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 8 uur Maria- Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag half acht Tooneelclub „Adolf Kolping" en te 7.45 uur Biljartclub ADO. Zaterdag geen bijeenkomst. Zondag 18 October: 16e Stichtingsfeest. Algemeene H. Communie, gemeenschap pelijk ontbijt en feestavond met opvoering van „Vlammende Vleugels". K. J. M. V. Maandag 12 Octboer: Jan Mol, ambtenaar R. K. Middenstandsbond, bisdom Haarlem spreekt over: „Devalua tie". Dinsdag 13 October: Maria-Congre- gatie. Woensdag 14 October: Aanvang cur sus jonge Bakkers in de bakkerij van den weled. heer M. A. Hollen, aanvang 7.30 uur. Donderdag 15 October Studieclub avond. VEUR-LEEDSCHENDAM. R. K. Staatspartij, afd. Jongeren. Gis terenavond kwam de R. K. Staatspartij., af deeling Jongeren „Jhr. Ruys" te Veur- Leidschendam in algemeene vergadering bijeen. Na de gewone opening worden de notulen onveranderd vastgesteld en enkele inge komen stukken voor kennisgeving aange nomen. Ter tafel komt het voorstel tot oprichting van een zangclub. Dooi den voorzitter en den heer H. Bakker, die belangloos de lei ding op zich zal nemen, wordt de bedoeling van deze club nader uiteengezet, waarna zich enkele leden als lid opgaven. Aan de orde komt het vaststellen der cur susavonden Staatsinrichting en voorstel tot het houden van ontwikkelingsavonden. De secrtaris geett van een,en ander een duide lijke uiteenzetting en wat de bedoeling is van het bestuur, terwijl de mededeeling wordt gedaan, dat op een der ontwikke lingsavonden het bestuur een spreker zal vragen, b. v de Eerw. Heer H. de Greeve of Pater Barr de Greeve, welke avond dan tegen een klein entree toegankelijk zal zijn en waarvan het bestuur een groot succes verwacht. Een en anderwordt na enkele vragen en opmerkingen en na toelichting zJi.s. goedgekeurd. In behandeling komt het door enkele leden samengestelde reglement hetwelk ar tikels ge wij z*. wordt behandeld en 'na en kele op- en aanmerkingen en enkele kleine wijzigingen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Na een geanimeerde rondvraag volgt slui ting met den Chr. groet. STOMP WIJK. Te water gereden. Voor de meelfa briek van de firma Blonk aan de Oost- vlietweg is gisterenmiddag het paard van J. Roos te Leidschendam,- dat voor een wagen gespannen was, geladen met 11 mud kolen, geschrokken van een lading kunstmest, welke des morgens voor ge noemde fabriek gelost was. Het gevolg was, dat paard, wagen en lading kolen in den Vliet terecht kwamen. De heer R. en zijn zoon konden nog juist van de kante lende wagen afspringen. De zoon van R. sprong daarop dadeïijk te water om de strengen door te snijden, waardoor het paard vrij kwam en op het droge kon worden gebracht. Nadat de wagen op den weg was getrokken, heeft men met haken de zakken uit het water gehaald, doch deze waren alle ledig. Vermeld dient, dat de maximum breedte van den weg tusschen de fabriek en den Vliet 4 Meter is, zoodat het dus zeer onverantwoordelijk is daar van nog 1 Meter als opslagplaats te ge bruiken. De politie is met een en ander in kennis gesteld. VEUR. Werkverruimingscommissie. De te Veur benoemde commissie tot werkver ruiming, in hoofdzaak voor de Jeugd, is samengesteld als volgt: Wethouder Schra- der, voorzitter, H. J. van Delft, secretaris^ J. Th. Maal en R. de Brinker, leden Werk gevers, W. A. de Weerd. lid werknemers, Van bevoegde zijde vernemen wij. dat om trent de interlocale Commissie aan de pers nadere gegevens zullen worden ver strekt. Ook voor de Gemeente Stompwijk zal nog een Commissie benoemd worden. Aanklacht. Naar aanleiding van het bericht inzake de aanklacht wegens belee- diging tegen v. d. Z., verzoekt men ons mede te deelen, dat dit Th. v. d. Z. uit Voorburg is. Gewetensgeld. De Burgemeester der Gemeente Veur deelt mede, dat door een R. K. Geestelijke aan hem een bedrag van 125.is ter hand gesteld als zijnde ge wetensgeld van een werklooze. Genoemd bedrag is in de gemeentekas gestort. Zitting Armbestuur. De voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur van Veur zal in plaats van Dinsdag 13 October a.s. zit ting houden op Woensdag 14 October d. a. v. ten raadhuize des morgens om 9.30 uur. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. MINISTERIEELE WAARSCHUWING TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, op grond van het resultaat van een inge steld accountantsonderzoek naar de hoog te van prijzen aan een Nederlandschen textielfabrikant een telegrafische waar schuwing doen toekomen en onmiddellijke herziening der prijzen geëischt. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor:Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Oct. Groenten veiling. Andij vie f 0.500 80, Korten f 11.30, Komkom mers f 13 20, Bloemkool I f 215.20, id. II f 1.50—9, Witte kool f 1.10—5, Roode kool f 1.105.60, Savoye kool f 1.104.0, Groe ne kool f 1.102.50, China kool f 2.102.50, Meloenen f 314, Pieterselie f 0.30, Prei f 0.80—1.70. Radijs f 0.70—1.60, Kropsalade f 0.50—2.40, Selderie f 0.30—0.80, Bleek- selderie f 5—8, Knolselderie f 22.70, Wor telen f 23.70, Perziken f 111 -per 100 stuks. Kroten f 1—2, id. gekookt f 26, Snij boonen f 629 Stokboonen f 931, Pronk- boonen f 3.1011.70, Stamboonen f 329, Witloof f 12- -25, Boerenkool f 1.503, Pos telein f 37, Spinazie f 2^—13, Tomaten A f 5—14.40, id. B f 5.20—17, id. C f 3—13.40, id. CC f 2—7.80, Uien f 1—2.40, Wortelen f 12.40, Wortelen f 12.10, Spruiten I f 817, id. II 311, Aardappelen f 1.90 2 60, Nero f 6.90 per 100 kg. Turfmarkt. Geen aanvoer Laagste prijs f 7, hoogste prijs f 8 per 1000 stuks. Botermarkt. Fabrieksboter prima f 1.47, Boerenboter prima f 1.42 1/21.50. Handel goed. VEUR, 9 Oct. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 2.504.10, 2e soort /i 1.502.30, 3e soort 1.201.30, kropsla le soort 0.501.90, peen 2.503.60, bloemkool le soort f 4.106.80, 2e soort 1.503.tomaten midd. 2.808.40, gr. ronden 3.00—8.90, 2e soort 2.70—8.20, 3e soort 1.50—6.10, bónken 1.804.60, rijp 6—7, andijvie per 100 50—80 cent, spinazie per 4 kg. 1849 cent, postelein 3.504 10, rabarber per 100 bos 12, snijboonen 1826 cent, spercieboonen 10 18 cent, radijs 5080 cent, prei f 1.60 2.40, selderie 5070 cent, meloenen 518 cent, druiven 8.5010.60. BOSKOOP, 9 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 12—19 ct., Kraus 40—63 ct., Hadley 20—37 ce., Cladius Pernet 3045 ct., Columbia 15—23 ct., Butterfly 15—17 ct., Wilh. Kor- des 1019 ct., Mme Jules Bouché 24 ct., Rosalandia 1724 ct., Florex 2035 ct., Phoebe 18 ct., Wendland 3060 ct., Rosa mundi 4067 ct., Edith Helen 3045 ct., Aug. Noack 1227 ct., Else Poulsen 2036 ct., Gloria Mundi 20—36 ct., Pink Perfec tion 38 ct., Paul Grampel 1530 ct., Briar- cliff 1834 ct., Ingar Ohlson 3553 ct., El len Poulsen 1625 ct.. Chrysanthen, groot- bloemig 0.60—1.10, id. tros 8—17 ct., Sneeuwbessen 1825 ct., Gijnerium 4060 ct., Physalis Franchettii 12—30 ca., Ger- bera 15 ct., Clematis Durandii 1527 ct., id. Prins Hendrik 1.502.l'Azurstern 1.40, Pernetia 3056 ct., Pernettia per stuk 3055 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Oct. Groenten- veiling. Bloemkool I 12.0015.40, idem II 5.607.20, groene kool 0.801.60, knol selderie 3.804.00, per 100 stuks; peen 3.70—4.90, prei 1.10—1.40, per 100 bos; uien 2.302.60, gele kool 1.501.90, roode kool 1.402.00, per 100 K.G.; waspeen 2065 ct., kroten 2040 ct., per kist van 20 K.G. TER AAR, 9 Oct. Centrale veiling. Spinazie 14—32 cent, andijvie 6—11 cent, sla 0.501.10, slavellen 710 cent, prin- sesseboonen 2.15, kassnijboonen 1.70 2.40, stek 0.651.35, witte pronkers 0.15 0.80, roode pronkers 0.15—0.35, postelein 2.70—3.40, uien 1.401.80, roode kool 1.503.40, witte 2.105,00, savoye 3.10 5.00, Chineesche kpol 1.001.60, groene savoye 1.603.00, kroten 2.60, radijs 1.20 1.50, seldery 0.300.50, rabarber 1.00, peen 23 cent, bloemkool ly,13 cent, komkommers 1.50, druiven per pond 11 cent, tomaten 9 1.50—4.60, idem B 2.60 5.60, idem C 1.50—2.80, idem CC 1.00, idem BB 1.502,40, prei 5.00. NOORDWIJKERHOUT, 9 Oct. „De Een dracht. Dubb. boonen 1.902.50, enkele m. dr. 1.25—1.95, id. z dr. 1.50—1.60. ROELOFARENDSVEEN, 9 Oct. Groen tenveiling. Druiven 810 cent per pond, spinazie 2 cent per kilo, andijvie 60 cent per 100 struiken, sla 0.503.70 per 100 krop, tomaten A 1.402.15, idem B 1.401.80, idem C 1.001.50, idem CC 2535 cent per bak van 25 pond, snijboo nen 1.70—2.60, stek 0.85—1.05 per 10 K.G. VINKEVEEN, 9 Oct. Groentenveiling. Spercieboonen 1725, Snijboonen 8 23, Pronkboonen 1.508, Stamspercieboo- nen f 1723, Tomaten A 611.40, id. B. f6—11.40, id. C. f 4—8, id. CC 2—3.40 p. 100 K.G. Bloemkool ƒ1.50—12, per 100 stuks, Kropsla f 0.502, per 100 stuks, Spi nazie 210, Postelein 2—6, per 100 KG. Bleekselderie ƒ25 per 100 struik, Peen 25 pier i00 bos, Witlof 1217 per 100 K.G., Andijvie 0.501 per 100 stronk, Meloenen 1018 per 100 stuks. WISS ELNOTEERIN GEN (AMSTERDAM! Londen 9.19 Berlijn 75.50 Parijs 8.77 Brussel 3160 Zwitserland 43.25 Kopenhagen 4105 Stockholm 47.40 Oslo 46.' 0 New York 1.88 Praag -

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3