Koninklijk bezoek aan Rotterdam. VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 DE LEIDSC'HE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE MAASSTAD JUICHT KONINGIN EN VORSTELIJKE VERLOOF DEN TOE. BEELD VAN KRACHT EN ENERGIE TIJDENS TOCHT LANGS DE MAASHAVENS. ONTVANGST TEN STADHUIZE EN RIJTOER DOOR DE STAD. Het heeft, na den zegetocht door den Haag en den blijden intocht in Amsterdam, even geduurd voordat Rotterdam, de twee de stad des lands, de gelegenheid kreeg kennis te maken met den toekomstigen Prins-Gemaal en in staat werd gesteld Ko ningin en Prinses blijk te geven van de gevoelens van trouw en aanhankelijkheid, die onder de Rotterdamsche bevolking le ven en die vooral tot uiting komen bij een blijde gebeurtenis als de verloving van onze Kroonprinses. De aankomst aan het Maas station, Tengevolge van het spoorwegongeluk bij Woerden en het opruimingswerk op dit traject arriveerde het hooge gezelschap niet zooals aanvankelijk de bedoeling was met den gewonen trein 106 uit Utrecht, waar aan de salonrijtuigen zouden zijn gekop peld, maar met een extra -trein, die via Amsterdam naar Schiedam was geleid en vandaar over de Ceintuurbaan naar het Maasstation, waar de locomotief met de beide koninklijke standaarden eenige mi nuten vroeger dan aanvankelijk verwacht was, te 12.29 uur zichtbaar werd. De trein reed door toe voor het eerste perron. Het salonrij tuig stopte precies voor den Ingang van de wachtkamer eerste en tweede klasse niet rooken, en even later betrad de Koningin het perrön, gevolgd door Prinses Juliana en Prins Bernhard. Eerbiedig werden de hooge bezoekers door de wachtende autoriteiten begroet, waarna zij door de Prinses aan Prins Bern hard werden voorgesteld. In de wachtka mer-, die in de laatste dagen ijlings was opgeknapt en versierd was met groen en tapijten, terwijl portretten van de Konin gin en van Prinses Juliana en haar Ver loofde aan de wanden waren aangebracht, -boden twee meisjes de beide vorstelijke bezoeksters bloemen aan. En zoo was het korten tijd na aankomst van den trein, dat het hooge gezelschap door de wachtkamer buiten het station trad. Een oorverdoovend gejuich van de hier toegelaten genoodigden en van het publiek -bjj de hekken ging op. Een roffel van de /^tamboers der mariniers weerklonk en, '.terwijl de Koningin en haar gevolg over <len looper het plein in de richting van de 'eerewacht overstak, zette de Koninklijke "Marinekapel uit den Helder, die rechts van "de eerewacht stond opgesteld, het Wilhel- mus in. Toen het oude lied verklonken was, na derde de Koningin de eerewacht, die zij, na het vaandel te hebben begroet, met een lichte buiging, inspecteerde. De wacht be- - stond uit 120 man mariniers met tamboers .en pijpers van het garnizoen te Rotterdam, onder bevel van kapitein P. J. van Gijn. Aan den aanlegsteiger van de veerboot Oosterkade—Antwerpsche hoofd lag het door de gemeente Rotterdam dikwijls voor representatieve doeleinden gebruikte vaar tuig „Stad Rotterdam", echter nog nauwe- .lijks herkenbaar door de veranderingen en verfraaiingen, die de boot had ondergaan. Aan boord van de „Stad Rotterdam" scheepte de Koningin en het vorstelijke verloofde paar zich in met de aanwezige Rotterdamsche autoriteiten, de Commissa ris der Koningin, en de leden van het ge volg, bestaande uit de grootmeesteres van H. M. Gravin van Lynden van Sandenburg en de grootmeester van H. M. Graaf de Monceau, de dienstdoende grootmeester van de Prinses, de heer Juckema van Bur- mania baron Rengers van Warmenhuizen, de eerste hofdame van de Koningin Jonk vrouw van Tets, de beide hofdames van de Prinses baronesse van Heemstra en freule de Brauw, de eerste stalmeester der Konin gin jhr. Verheyen, de particuliere secretaris der Koningin C. S. Sixma baron van Heemstra, de kamerheer der Koningin jhr. mr. Dedel, de kamerheer der Prinses mr. baron Baud, de adjudant van H. M., kapi tein Phaff, en de ordonnans-officier jhr. van Kinschot. Aan boord van de „Stad Rotterdam" be vonden zich de directeur van het haven bedrijf ir. Coomans en de havenmeester van Rotterdam, de heer Kortland. De tocht op de Maas. Onmiddellijk nadat de koninklijke stan- daard aan boord van de „Stad Rotterdam" was geheschen, maakte de boot zich van den steiger los, en toen begon een der mooiste vaarten die een vorstelijk gezin ooit door de eerste koopstad van het land kon maken. Het was een uiterst sympathie ke gedachte, bij dit bezoek aan Rotterdam dë rijtoer door de stad te laten vooraf gaan door dezen tocht langs de Maas, die, ondanks de crisis welke ook Rotterdam niet gespaard heeft, de voedende levens ader is van alle welvaart, alle bedrijvig heid, alle arbeid, waaraan Rotterdam zijn beteekenis dankt. Voorafgegaan door booten van den rijks havenmeester en den gemeentelijken ha vendienst en geflankeerd door twee boo ten van de rivier-politie doorkliefde de „Stad Botterdam" het water in de richting van de Willemsbrug, onder het gejuich van het publiek, dat zich langs den waterkant had opgesteld op de Oosterkade, de Boompjes, dé Willemskade en de Park kade. Voorbij de Willemsbrug, ter hoogte van de Reederijstraat, vormden twee reus achtige drijvende brugkranen een eere poort, waaronder het vaartuig met de hooge bezoeksters .aan boord doorvoer, en hier begon een défilé als de Maas nog zelden heeft gezien. Op ongeveer 150 meter af stand van den Noordelijken oever, aldus de breedte van het vaarwater begrenzend, lagen in lange rij de schepen van de Rot terdamsche haven, een soort parade van alle typen booten, die de Maas bevaren en die bijdragen tot de welvaart van Rotter dam, die de koopstad behulpzaam zijn bjj haar arbeid' of die uiting geven aan dë macht en het aanzien der Maasstad. Naast het opleidingsschip „Nederlanden" lag het schoolvaartuig „Prinses Juliana". Dan volgden in bonte afwisseling van sierlijk heid de ranke jachten en pleziervaartuigen van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeni- ging „De Maas", Hoe contrasteerden hier mee de gedrongen rompen der sleepbooten met hun hooge schoorsteenen en stuur hutten. Naast deze sleepbooten lagen tal van b edrij fsmotorboo ten der verschillende ha venbedrijven, en verder drijvende kranen, bokken, baggermolens en tenslotte, aan het einde van de bijna zes kilometer lange rij, de grootste Nederlandsche baggerzui» ger van de firma Volker, die ongeveer ter hoogte van de Merweehaven lag, Dicht onder den wal passeerde het ko ninklijke vaartuig deze unieke verzame ling schepen, die de grootste belangstelling wekte der vorstelijke personen. Langs de Lloyd-kade, de Lekhaven, de LJselkade en de Merwee-baven kwam men ter hoogte van het droogdok aan het einde van de lange reis. Hier staken de vaartuigen schuin de rivier over, dieht langs het machtige vlaggesehip der Rotterdamsche haven, de gepavoiseerde „Statendam", aan den over kant der rivier terug tot aan de Waalhaven, die werd ingevaren tot den Noord-Oostelij ken hoek, waar aan pier 1 van den Titaan steiger te ongeveer half twee de „Stad Rot terdam" vastmaakte. Dicht bij den met vele vlaggen versierden steiger stonden de hofauto's te wachten, waarmee de rijtoer door Rotterdam zou worden gemaakt De rijtoer door het Zuiden van Rotterdam. Rijkelijk is de Rotterdamsche bevolking vandaag door het koninklijk bezoek be deeld, want naast den tocht door de ha ven heeft de Koningin een rijtoer door de stad gemaakt langs een parcours van niet minder dan 28 kilometer lengte. Be grijpelijkerwijze heeft langs dezen afstand het publiek ruimschoots gelegenheid gehad den stoet van dichtbij gade te slaan, hoe wel er natuurlijk tal van punten waren, v/aar de belangstelling zich concentreerde en de politie slechts met moeite den weg kon vrijhouden. De langs den weg geschaarde organisaties waren zoo verdeeld, dat velen op min der drukke punten stonden opgesteld. In totaal hadden ongeveer 350 organisaties, waarvan ruim veertig van buiten Rotter dam, zich hiervoor opgegeven, met een to taal ledental'van bijna 80.000. Bij den aan komststeiger stonden dan ook ongeveer 2000 bewoners van Barendrecht geschaard, die de Vorstinnen en den jongen Prins lui de toejuichten, terwijl de bewoners van Oud-Charlois zelf zich niet onbetuigd lie ten. Politie-motorrijders openden den stoet, waarin de auto's van den burgemeester en den hoofdcommissaris gevolgd werden door de open auto, waarin de Koningin had plaats genomen, met naast haar Prinses Ju liana en tegenover haar Prins Bernhard. Er volgden nog vijf hofauto's met het gevolg, terwijl ook jhr. van Karnebeek in een der hofauto's had plaatsgenomen. Met een gang van circa 12 K.M. per uur reed de stoet langs zeer vele straten naar het stad huis. De ontvangst ten stadhuize. Op het vrijgehouden gedeelte voor het stadhuis stond het Rotterdamsche Aubade- koor opgesteld, versterkt met een twintig tal zangvereenigingen. De zangers werden geflankeerd aan de eene zijde door de le den van den Bij zonderen Vrij willigen Land storm, aan de andere zijde door de leden van de Burgerwacht, terwijl daarnaast aan weerskanten stonden opgesteld de reserve officieren en oud-strijders, ridders M.W. O., ridders, enz. Bij aankomst ten stadhuize werd de Ko ningin ontvangen door burgemeester Droogleever Fortuyn, die beneden in de halle de overige leden van het gemeente bestuur voorstelde, namelijk de wethou ders A. B. de Zeeuw, J. B. J. Ratté, R. J. Dijk en den gemeente-secretaris mr. M. Smeding. De Koningin, de Prinses, Prins Bern hard en het gevolg werden vervolgens naar de burgerzaal geleid, waar zich een gezelschap van genoodigden had verza meld. Hier Waren bijeen de leden van den gemeenteraad met hun dames, de Rotter damsche leden van Eerste en Tweede Ka mer, vertegenwoordigers der rechterlijke macht, de leiders der verschillende ge meentelijke instellingen en diensten, de hoofden der verschillende kerkgenootschap pen en vertegenwoordigers van de geeste lijkheid, vertegenwoordigers van weten schap, kunst, nijverheid en handel, en al len verrezen eerbiedig van hun zetel toen de hooge bezoeksters de burgerzaal be traden. Toen allen hadden plaatsgenomen hield de burgemeester mr, P. J. Droogleever Fortuyn een toespraak. Toen de burgemeester zijn beëin digd had klonken de tonen van het orgel, en toen het orgelspel was verklonken, noo- digde de burgemeester H. M. en de vorste lijke verloofden uit, zich naar het balkon van het raadhuis boven den hoofdingang aan den Coolsingel te willen begeven. Een daverend gejuich ging uit de wachtende duizendkoppige menigte op toen de vorste lijke personen op het balkon verschenen, een gejuich, dat verheugd en hartelijk door de Koningin zoowel als door Prinses Ju liana en Prins Bernhard werd beantwoord. Het werd pas stil, toen de zanghqlde een aanvaing nam en de verzamelde zangers het door G. Leenheer gedichte en J. C. An- dreae getoonzette welkomstlied inzette. Hierop volgde een speciaal Prinses Juliana en Prins Bernhard opgedragen lied met tekst van dr. K. H. de Raaf op het be kende Lippische wijsje van den eenen sol- daat van „Lippe-Detmold" eine wunder- schöne Stadit", En toen de zanghulde be sloten werd met het Wilhelmus werd dit uit duizenden kelen meegezongen en was het of er een Oranje-golving over den Coolsingel voer toen duizenden met hun oranje gekleurd programma der zanghulde naar de leden van het vorstelijk gezin wuifden. De rijtoer door het Noorden der stad en het vertrek van het Maas-station. Het bezoek aan het stadhuis duurde juist een half uur. Drie uur reden de ko ninklijke auto's weer voor en werd af scheid genomen van de ten stadhuize aan wezige genoodigden, terwijl nog eenige vluchtige blikken werden geworpen op de honderden bloemstukken, die hier van morgen waren afgegeven en die thans in de burgerzaal en langs de 'trappen prijk ten. Het langste gedeelte van de rijtoer moest nu nog volgen. Met onvermoeibare minzaamheid bleef de Koningin langs de geheele zeer lange route het enthousiast juichende, publiek zijn geestdriftig huldebetoon beantwoor den, bleven Prinses Juliana en Prins Bern hard met onverstoorbare opgewektheid de Juide toejuichingen in ontvangst nemen, steeds weer vriendelijk terugwuivend. Het was inmiddels ruim kwart over vier geworden, toen het Maas-station werd be reikt. De afzetting was;. ongeveer zooals van morgen. In de tot ontvangstsalon inge richte wachtkamer namen de Koningin en de beide verloofden afscheid van de Rot terdamsche autoriteiten, die het gezel schap den geheelen dag hadden vergezeld en zoowel de Koningin als de Prinses spra ken tegenover burgemeester Droogleever Fortuyn hun voldoening over het schitte rend geslaagde bezoek uit. Even voor half vijf stapte het hooge ge zelschap, voor zoover dat althans met Ko ningin en Prinses naar het Log terugkeer de, in het voor de wachtkamer aan het eer ste perron staande salonrij tuig en onder het hoera-geschaj der reizigers, die van de andere perrons het vertrek konden gade slaan, zette te half vijf de trein zich in be weging, waarmee het einde was gekomen van dit koninklijke bezoek. ALPHEN AAN DEN RIJN. Botsing. In de Julianastraat is gister avond omstreeks 6 uur een auto van de posterijen op een handwagen gebotst. De hevige slag deed vele bewoners opschrik ken, zoodat in een oogwenk een groote menigte zich om den gesneuvelden wagen verdrong. De wagen stond onbeheerd, zoo dat persoonlijke ongelukken niet plaats hadden. De bestuurder van de auto werd verblind door het licht van een tegenlig ger. Hengelaarsvereeniging „Ons Genoegen". —Woensdag vierde de Hengelaarsvereeni ging „Ons Genoegenhaar 15-jarig be staan, en bewees daarmede weer eens dat Alphen trotsch op haar mag zijn. De bovenzaal van „Contant" was her schapen in een feestgebouw door middel van wimpels en guirlande; Op het tooneel was de mooie banier der vereeniging op gesteld, welke in de toekomstige plaatse lijke optochten ook zeker niet mag ontbre ken. Deze werd geflankeerd door een ge weldig groote visch, waarvan de bek reeds bewees, dat hij vaak gebeten had. Aan de andere zijde was de tropheeën-kast opge steld. Nadat de voorzitter de heer P. van Veen het openingswoord had uitgesproken, wer den achtereenvolgens zeer goede opbou wende wenschen geuit door talrijke zuster- vereenigingen uit de Rijnstreek en Bol lenstreek. Kernachtig was de toespraak van den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstre ken, die door het schenken van een fraaie groote wisselbeker „Ons Genoegen" een jaarlijksche schitterende prijs bezorgde. Daar zelfs de oudste geroutineerdste sport- hengelaar met door zon gebruind kaal ge leerd hoofd toch geen twee maal achter een het meeste kan vangen, zal de be ker gedurende een jaar telkens bij een an der lid prijken. Hengelsport Leiden schonk eveneens een beker. Een luid applaus volgde toen ook D. V.V. uit de Sleutelstad ee beker schonk. De Ruischvoorn uit Leiden vulde de me- j daillekast aan, en ook Advendo, Lisse, schonk eveneens een herinneringsmedaille. Daarna trad het trio v. d. Woerd—Beur- se op en menigmaal golfden de lachsalvo's door de ramen over de Kromme Aar. Tijdens de pauze werden door enkele da mes gesloten enveloppen verkocht. In een ommezien waren alle verkocht en geopend, en bleek „Ons Genoegen" zelfs hiermede nog meer gaf, dan erwacht werd. Toen de voorzitter sloot met oprechten dank waren alle sporthengelaars, hun vrou wen en meisjes, zelfs alle sporthengel-af- kammers het roerend met hem eens. De mu ziek van het trio v. d. Stoel, de wacht- momentjes reeds verdienstelijk gevuld heb bende deed bij het keurig gezellige §lot- bal haar best. Kortom, alles was af. LEIDERDORP. Sportstichting. Het raadsbesluit tot vaststelling van' de statuten van de Sport stichting „Leiderdorp'' is door Ged. Sta ten goedgekeurd, /oodat binnenkort de sa- menstelling van het bestuur der Sport stichting kan worden verwacht. ZOETERWOUDE. Gemecntebegrooting 1937. De door Burgemeester en Wethouders den Raad aangeboden begrooting voor den dienst 1937 sluit in den gewonen dienst in ont vangsten en uitgaven met. 142.723,41 en in den kapitaaldienst in ontvangsten met 28.577,93; in uitgaven met 25.440,73 en een batig slot van 3.137,30*. Bij de ontvangsten opent deze begroo ting met een batig slot" (in den gewonen dienst) van f 11.582,70 ovet 1935, terwijl de begroeting, 1936 opende met een batig slot van 37 10,23. De uitkeeringcn uit het gemeentefonds zijn geraamd, voor wat be treft de bijdrage voor de jaarwedden van burgemeester en secretaris, evenais het vorig jaar, n.l. 3000.terwijl de hoofde lijke uitkeering per inwoner in totaal onge veer 150Q lager is geraamd. Aan op brengst straat belasting wordt geraamd, bij gelijke heffing als over 1936, n.l. 6 opcenten op de kadastrale opbrengst der bebouwde eigendommen en 1 opcent op die der on gebouwde eigendommen, 8600.-— of 360.meer dan over '36. Het desbetref fende kohier wees voor 1936 eene opbrengst aan van rond 9300.*—, doch B. en W. ach ten een bediag van 700.— oninbaar. Aan rente van kapitalen wordt evenals het vorig jaar een inkomst geraamd van 1107 en aan huur van huizen f 650.tegen 675.— over 1936. De opbrengst van het schoolgeld loopt telkenjare achteruit en wordt thans geraamd voor de openbare school op 225— en voor de bijzondere scholen op f 1350.Verwacht wordt dat van het Rijk in 1937 eene hoogere uitkee ring uit net Werkloosheidssubsidiefonds. wordt verkregen dan over 1936. Dit jaar bedraagt die uitkeering 38,2%, terwijl voor 1937 berekend wordt 40,3%, zij het dan ook dat zulks niet van de volledige uitgaven werdt genoten. De totale uitkeering wordt geraamd op 8146,75 tegen f 6681— over 1936. Voorgesteld wordt de heffing der belas tingen onveranderd te laten, ondanks dat de opbrengst voor verschillende lager is. De uitkeeringen van het Rijk aan hoofdsom grondbelasting worden geraamd op f 8125; tegen 6150.over 1936, Dit is toe te schrijven aan eene hoogere uitkeering van de opbrengst grondbelasting der onge bouwde eigendommen; voor 1936 bedroeg deze uitkeering 35% en voor 1937 wordt gerekend op 50%. De opbrengst op de grondbelastingen worden geraamd op 7740.— tegen het vorig jaar f 7300,—; opbrengst hoofdsom personeele belasting het vorig jaar f 2700.— thans 2400.—; terwijl de opbrengst van 200 opcenten op de personeele belasting voor '37 wordt ge raamd op 20.000— en voor 1936 was ge raamd 23.000—. De opbrengst over 1935 bedroeg nog f 26.000—. Aan opbrengst 38 opcenten vermogensbelasting wordt ge raamd 1630—, terwijl voor het loopende belastingjaar berekend is op eene opbrengst (bij 40 opcenten) van f 1800—. De op brengst der 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting wordt voor elk der jaren 1936 en '37 berekend op 12,500 en de hondenbelasting op 450.Overi gens zijn er geen ontvangposten die ons aanleiding geven ze te vermelden. Bij de uitgaven zien we eene salariskor ting geraamd van 21/2% voor burgemees ter, wethouders, secretaris en ontvanger, terwijl de overige posten van hoofdstukken II vrijwel gelijk zijn aan de ramingen van het vorig jaar, behalve dat rekening is ge houden met de in 1937 te houden verkie zing voor de leden der Tweede Kamer, welke eene uitgave vorderen zal van rond 172—, Aan rente van geldleeningen wordt rond 750.meer geraamd dan over 1936 en aan aflossing f 500—, waartegenover staat, dat een bedrag van 1861— in uit gaven komt te vervallen, hetgeen nog in 1936 moest uitgekeerd worden aan de be sturen der bijzondere scholen, ais vei'goe- dihg voor terreinen en gebouwen. In den loop van 1936 is aan de schoolbesturen de afkoopsom betaald, waarvan thans rente en aflossing onder voornoemde uitgaven zijn upgenomen Aan uitgaven voor armlastige krankzin nigen wordt een bedrag van 7920— noo- dig geacht, waarvan de provincie 1842— betaald. Voor ondersteuning van behoefti- gen in geld in natura en onderstand in huishuren wurdt in totaal geraamd 1600— evenals vorig jaar, terwijl aan steun voor werkloozen, waarin het Rijk bijdraagt wordt geraamd 23.006.tegen f 18.000— in het vorig jaar. Voorrekening der ge meente wordt voorts geraamd een bedrag van 2000.— voor hen die niet onder de rijkssteunregeling vallen en 400.voor het verleenen van toeslagen in de kosten der doktersfondsen. D eoverige uitgaven van den gewoner, dienst geven geen aanleiding voor vermelding, terwijl de kapitaaldienst eene uitgave vermeld van f 24.200— te dekken door eene leening voor verbete ring van de wegendokken. Crisis-comité, Donderdagmorgen ver gaderde het plaatselijke crisiscomité onder voorzitterschap van den burgemeester, die mededeeling deed van een dankbetuiging van het voormalig Nat. Crisiscomité voor -de verleende medewerking, alsmede den heer van Bemmelen, nieuw lid, welkom heette. Door den secretaris werd gerapporteerd dat over het tijdvak 2 April t/m. 8 Septem ber j J. aan steun B. werd uitgegeven 116.48. Voor het geheele jaar is beschik baar 378,05, zoodat er dus neg rond f 260 aan steun verleend kan worden. Hierna werden 40 aanvragen van 'het B-comité behandeld, waarvan er slechts 2 werden afgewezen, Ten behoeve van de 38 die in gewilligd werden moest een qrediet ver leend worden van ongeveer f 120.=», ter- wijl diverse naturagoederen die zich nog in ■het magazijn bevinden, als dekens, katoen» schoenen etc werden toegedacht. Vervolgens werden 23 aanvragen behan deld van niet steuntrekkers. De penning meester van comité A. deelde mede dat er nog ongeveer f 55— in kas is. Slechts 2 aanvragen werden afgewezen, terwijl ten, behoeve van de overigen een bedrag van ongeveer f 20— werd beschikbaar gesteld*, alsmede diverse natura-goederen. In bespreking kwam vervolgens, in ver» band met de opheffing van het Nat. Crisis» comité om de werkzaamheden van het plaat» selijk comité eveneens te staken, Met alge» meene stemmen werd daartoe besloten, EventueeLe vorderingen kunnen nog bij den- penningmeester worden ingediend voor l November a.s. Eveneens werd met alge» meene stemmen besloten de zorg voor nood lijdenden nog niet te staken, doch een nieuw comité op te richt genaamd „Comité voor bijzondere nooden", waarvoor de geldmldw delen uitsluitend verkregen moeten worden door collecten in de gemeente, of bijdragen van vereenigingen en particulieren, Het batig saldo van het opgeheven comité A, gaat eveneens over. Van het Nationaal Comité voor bijzondere nooden zijn even wel geen natura ^goederen te verkrijgen zooals van het Nat. Crisiscomité, Overwo gen zal worden of rechtstreeks tot aankoop van keeper, katoen etc. door het plaatselijk comité zal worden overgegaan. In den joop van November of December zal eene col lecte gehouden worden, Pluimvee-vereeniging. Dinsdagavond hield de pluimvee vereeniging „ik leer nog" de jaarvergadering in het Café van Mej. Pijnacker onder leiding van den voorzit ter, den heer F. den Hartog. Door de secre taris, den heer M. v. Leeuwen, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd Uit het jaarverslag bleek dat er in het afgeloopen jaar voor een bedrag van 7561.08 werd geveild. Ter veiling werden aangevoerd 151.632 kipeieren, 6358 eendeieren, 40 K.G. boter, 2286 KG. kaas, 368 kippen, 528 hanen, 32 eenden, 1003 ko nijnen en 154 duiven. De penningmeester, de heer W. de Groot, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar, saldo in kas vorig jaar f 93.87, inkomsten 418.24, uitgaven 395.37, batig saldo 22.87, alzoo een saldo in kas van 118.74. Door de heeren Koot en v. d. Voort waren/ boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden de hoeren. W. de Groot, B. de Jeu en H, v. Teyllngen werden met groote meerderheid van stem men herkozen. In de commissie voor con trole werden benoemd de heeren N. Koot en Th. v. d. Voort en ais plaatsvervangers de heeren J, v, Vliet en A. Noordman, Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer v. d. Voort besloten, dat in het vervolg de geveilde stukjes kaas niet meer direct zullen worden afgegeven doch na be taling op een afgestempeld briefje zullen, kunnen worden afgegeven. De voorzitter vertrouwde dat alle leden zouden willen medewerken bij deze gewijzigde methode. Na een dankwoord van den voorzitter werd deze vergadering gesloten, waarna zooals gewoonlijk eenige gelukkigen de verrassingen in ontvangst namen. Roodvonk. Bij een tweetal kinderen, aan den Hooge Rijndijk is roodvonk gecon stateerd. Werkloosheid. Gedurende de maand September werden bij het orgaan der open bare arbeidsbemiddeling alhier 103 werk zoekenden ingeschreven. Daarvan werden er door bemdideling van den agent 2 ge plaatst, Op het einde der maand bedroeg het aantal ingeschreven werkzoekenden nog 81. Werkloozen en doktersfonds. Op een. verzoek van een paar werkloozen om op schorting der verplichting >m zich te ver zekeren bij een doktersfonds is door B. en W. afwijzend beschikt. Op den steun van hen die thans nog niet tot een dergelijke verzekering zijn overgegaan zal het bedrag der contributie worden ingehouden. De verzekering die de gemeente dan sluit is duurder dan wanneer de werkloozen ze zelf aangaan. ZEVENHOVEN. Personalia. De heer G. Stigter, brie venbesteller alhier wordt overgeplaatst naar Alphen aan den Rijn. Velen zullen hem noode zien vertrekken. Gered. Het ruim 2-jarig zoontje van den burgemeester geraakte in een onbe waakt oogenblik in den langs den weg loo pende Ringvaart. Zijn tienjarig broertje bedacht zich geen oogenblik en sprong hem na; al zwemmende bereikte hij den kant en smaakte het genoegen den kleine te redden. Sehapenschurft. De in deze gemeente heerschende sehapenschurft heeft zich weer met een geval uitgebreid; de haard dezer dierenziekte is de Texelsche markt; door dat daar de kerklammeren zijn gekocht, zijn verschillende veestapels besmet. G e b o r e n: J. C. d. van G. Versteegt en J. Koot.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6