VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 Ver. Sa. Veronica. Zondag 11 Oct. wordt in de Hartébrugs- kerk een schaalcollecte gehouden voor de Ver. Sa. Veronica tot steun aan stille ar men. Het bestuur rekent op een milde bijdra ge van alle parochianen, die nog iets kun nen missen, opdat zij haar zegenrijk werk „kleeding verstrekken aan hoofdzakelijk stille arme gezinnen" dezen winter nog in ruime mate zal kunnen voortzetten. Te vroeg in den winkel. Hedenmorgen is een groote spiegelruit vernield van den slager P. V. aan de Steen straat, toen twee koeien, begeleid door C. V. uit Haarlem, tegen elkaar opdrongen en in de ruit terecht kwamen. De dieren be kwamen geen letsel, de ruit was verze kerd. VAN M'N BOEKENTAFEL KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Liederenavond Keith Falkner. Het eerste concert van den Kunstkring steled ons in de gelegenheid den langbe- loofden zanger Keith Falkner te hooren, die verleden winter door ziekte verhinderd was te komen, 't Is eigenlijk een zeldzaam heid, als men een man een liederenavond hoort geven (een enkele uitgezonderd) van daar dan ook, dat wij de kennismaking van een paar jaar geleden, met belangstelling wilden hernieuwen; en laten wij direct ver melden, dat deze hernieuwde kennismaking interessant is geweest. Hier hoorden wij weer eens een echten zanger, met een pracht barvtongeluid, vol en krachtig, met een stralende hoogte en het bourdon van een bas. Technisch maar ook innerlijk zingt hij voortreffelijk. Een voudig en absoluut beheerscht geeft hij uiting aan elk zijner gevoelens waarvan uit hij meermalen de melodische charme ont leent. Zijn forte is van toonkleur sonoor, zijn mezza voce is van de intiemste klank schoonheid, daarbij is zijn ademtechniek zeer virtuoos evenals zijn coleratui*en in de klassieke muziek en zijn stijlgevoel is zeer gecultiveerd. Falkner is een zanger die de muziek zoo wel in haar objectieve als subjectieve ont roeringen realiseert. Want was zijn text- uitzegging niet telkenmaal voortreffelijk naar expressie? Het ontroerend eenvoudige lied „Zum neuen Jahr" van Mönch von Salzburg (13701400) gaf hiervan toch zeker blijk. Zijn zangkunst in "Carisimi's aria liet toch niets te wenschen over. En welke een kleurschakeering gaf hij in Handel's „Revenge Timotheus". Dat was •realiteit van zingen. Een frissche wind waait over het terrein van zijn programma. Interessante liederkeuze uit de klassieke litteratuur Duitsch, Italiaansch en Engelsch. Dan liet hij Brahms aan het woord met zijn „Vier ernste Gesange", die hij met de groot ste beheersching, heel fraai vertolkte. Het derde lied ontroerde door de soepelheid van zijn mezza-voce. De reeks Engelsche liederen, die volg den van Stanford, Francis Toye en Arm strong Gi'obs liggen hem uitstekend. Hier gevoelt hij zich geheel op eigen terrein. Al vragen deze liederen de noodige vaar digheid, welke Falkner ten volle bezit. Het volkslied is bij hem in uitstekende handen. Mooie liederen in oude of nieuwe zetting. Het eerste der twee Japansche liedjes: „Imayo" doet zeer meditatief en melancholiek aan. Hij zong ze in de hoo- gere beteekenis van zanger dan volgde een oud Engelsch liedje om met een Schot- sche „Ballade" te eindigen, voortreffelijk in voordracht. Hij bezit een gezonden zin voor humor, absolute beheersching van rhythme en nuance en weloverwogen sa menvoegen van de détails, waardoor een lied als 't ware tot een gaaf gebouw wordt gemaakt, en volzongen klankweelde. Wij genoten van van der Pas, die van elke be geleiding een kunststukje maakt. Over tuigde karakteristiek hierin, stijlzuiver. Zoo was er veel eenheid tusschen hen, Aan 't slot voor hen beiden veel applaus en een toegiftje. J. K. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. BEGRAFENIS NOTARIS A. J. M. SCHERMER. Hedenmorgen om 12 uur vond, nadat eerst in de Parochiekerk aan de Eland straat te Den Haag de H. Mis van Requiem was opgedragen door den weleerw. Pater Vogels S.J. met assistentie van den wel eerw. Paters Teunissen en de Nijs, op de R. K. Begraafplaats aan de Zijlpoort alhier de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen Notaris A. J. M. Schermer, die dezer dagen op 73-jari- gen leeftijd te Den Haag in het R. K. Zie kenhuis overleed. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Notaris G. J. van Gent en Notaris W. G. Pauwels beiden uit Den Haag, namens de Ver. van Notarissen, Mr. A. v. d. Eist, de heer M. Frericks, directeur Venduhuis der Notarissen te Den Haag en Mevr. J. C. WolffBolder, makelaar te Den Haag. In den stoet kwamen o.a. mede. Mr. Li- bourel, uit Delft, Dr. J. Coebergh uit Nij megen en verdere familie. De zeereerw. heer Pastoor Th. M. Beu kers, pastoor der St. Petrusparochie, ver richtte de absoute en beaarding. Mr. H. M. A. Coebergh uit Leiden dankte alle aanwezigen voor de betoonde belang stelling. Een krans dekte de kist. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 421 Firma D. Warring en Zonen, Leiden, Haarlemmerweg 6. Handel in eieren, wild, gevogelte en cor- ned-beaf. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens groot handel in margarine en eetbare vetten. Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A.V. Petrus Canisius. Het October-nummer van het zoo bij uitstek keurig geiedigeerde apologetische maandschrift „Het Schild" opent met het slot van de artikelen-serie van prof. dr. L. Bender O.P. over: Dispensatie in huwe lijkbeletselen. O.a. wordt in dit slot artikel een antwoord gegeven op de prac- tische vraag: hoe wordt dispensatie aange vraagd. Voor den geloovige is het vol doende als hij weet, dat hij zich in elk geval tot zijn pastoor kan wenden, maar het is toch wel eens interessant te lezen, hoe zoo'n dispensatie-aanvrage in z'n werk gaat. In het volgende artikel van de hand van pater J. Th. Rosmulder S.J. treffen wij een afdoende bestrijding aan van een bewe ring, neergelegd in een proefschrift voor den doctorstitel in de godgeleerdheid aan de Leidsche universiteit, in welk proef schrift o.a. beweerd werd, dat twee Pausen in «de derde eeuw een ketterij zouden heb ben aangehangen. Het betreft hier de ket terij der z.g. Modalisten, volgens welke er geen drie onderscheidene goddelijke perso nen zouden zijn, doch slechts één, en welke dwaling de officieele leer zou zijn geweest in Rome onder de Pausen Zephyrinus en Callixtus. De geleerde Jesuiet toont aan, hoe dat praatje in de wereld is gekomen en dat de bron ervan een allesbehalve ge loofwaardige is. Zeer opmerkelijk is het werk van een Haagschen dominee, 'waarvan drs. J. Taal melding maakt. Deze predikant heeft zich ni. tot taak gesteld om Katholieken en Protestanten nader tot elkander te bren gen door den liederenschat van beiden te publiceeren en zoo de Katholieken bekend te maken met het beste, dat er leeft in Pro- testantsche liederen en de Protestanten te leeren wat er omgaat in de poëzie der Ka tholieke Kerk. Hij geeft een bundel uit speciaal bestemd voor de Katholieken, wel ke editie ook het „Evulgetur" van de Kathol. Kerk verkregen heeft, en een bun del speciaal voor de Protestanten bestemd. Die „oecumenisch" doel is in hooge mate sympathiek en wij wenschen den protes- tantschen predikant het succes toe, dat hij met zijn werk beoogt. Ten slotte vervolgt prof. H. Reijnen van Rolduc zijn interessante studie over de ver houding van Erasmus en Luther, een zeer goed geschreven en bijzonder goed gedo cumenteerde verhandeling, die in dezen tijd, nu de figuur van Erasmus na 400 jaar wederom in het centrum der belangstelling is komen te staan, zeer up to date is. De rubriek „Op den Uitkijk" bevat even eens wederom zeer belangwekkende arti keltjes o.a. een mededeeling over een be langrijke" beslissing vna den H. Stoel in zake het deelnemen van Katholieke Ja panners aan nationale Japansche feeste lijkheden, welke nog geheel gebaseerd zijn op het aloude Sjintoïsme. Ook hier blijkt weer, hoe zeer de Kerk zich weet aan te passen. Zoolang deze feestelijkheden een godsdienstig karakter dragen, kan zij na tuurlijk geen toestemming tot deelneming verleenen, maar zoodra zij het karakter van oude volksgebruiken gaan aannemen, wil de Kerk haar geloovigen niet verbieden daaraan deel te nemen. De Vragenbus is als altijd leerzaam en een Boekbespreking alsmede Correspon dentie completeeren het geheel. Ier en vertaler, neen, hij verzorgde ook zelf zijn décors, hij reisde zelf om contrac ten af te sluiten, hij spoorde tooneelschrij- vers op, hij zorgde zelf voor de corres pondentie en de financiën. Is het na dit alles te verwonderen, dat ondergeteeken- den, die zijn werk van nabij hebben waar genomen, spontaan besloten, Balledux en zijn gezelschap bij de viering van het eerste lustrum dankbaar te gedenken? Geenszins! Zij willen daardoor Balledux het bewijs leveren, dat zij zijn streven met sympathie volgen en dat zij overtuigd zijn, dat hij belangrijk werk verricht voor de goede zaak. Indien deze herdenking op 13 October a.s. in den Koninklijken Schouwburg zou kun nen vergezeld gaan van eene feestgave, het zou de harten der medespelenden dank baar en erkentelijk stemmen en een waar deering zijn voor hun werken en streven. De commissie van Aanbeveling: H. J. BORGHOLS. W. J. v. DIJCK. JAC. H. STEIJN. Mr. J. F. DE VILDER. UIT DE RIJNSTREEK BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petronella Cornelia d. van P. Walraven en A, J. A. Geerlingh Lu cas z. van W. P. Holswilder en J. v. d. Reijden Roza Marianne d. van V. E. Bloemkoper en J. den Hartog. Ondertrouwd: C. J. v. d. Zeeuw jm. 28 j. en H. Nestier jd. 31 j. Overleden: M. S. Gordijn d. 6 we ken A. Hombergen m. 68 j. J. Neute- boom-Labordus vr. 79 j. LUCHTVAART GROOTE BRAND IN CANADA QUEBEC, 9 Oct. (A.N.P.) In de Ca- nadeesche bedevaartsplaats Sainte Anne de Beaupré heeft een groote brand gewoed, waardoor- zeven hotels, drie winkels én tien woonhuizen in de asch zijn gelegd. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Dinsdag 13 October des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling der No tulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel inzake een adres van G. ten Brummeler e.a. betreffende verbetering van den Meije- weg en den weg in Buitenkerk. 5. Behan deling van een bezwaarschrift inzake Hon denbelasting. 6. Voorstel tot wijziging der verordening op het beheer van het Elec- triciteitsbedrijf. 7. Voorloopige vaststelling der Gemeente-Rekening en Rekening van het Electriciteitsbedrijf over 1935. 8. Be noeming leden Raadscoóimissiën. 9. Voor dracht tot wijziging der Begrooting voor den dienst 1936. 10. Vo:rstel tot vaststel ling van een verordening op de heffing van Leges ter Secretarie enz. 11. Aanbieding Gemeente-Begrooting en Begrooting Elec triciteitsbedrijf voor 1937. Postkantoor. Tot directeur van het P.T.T.-kantoor alhier is per 1 November 1936 benoemd de heer J. v. d. Veen, thans in gelijke functie werkzaam te Eist. NIEUWKOOP Koster Ned. Herv. Kerk. Tot koster van de Ned. Herv. Kerk is benoemd, de heer C. van der Laan, zulks in de plaats van den heer C. van Leeuwen, die 57 jaar deze functie bekleedde en wegens zijn hoo- gen leeftijd ontslag vroeg. Geboren: Josephiée d. van N. de Pa ter en J. G. de Swrt. Agatha Petro nella d. van M. Kwakkenbos en P. A. de Bree. LETTEREN EN KUNST EERSTE LUSTRUM „VEREENIGDE HAAGSCHE SPELERS". De „Ver.eenigde Haagsche Spelers" vieren dit seizoen hun eerste lustrum. Een eerste lustrum is op zichzelf een simpel feit, maar in dit geval toch wel iets bijzonders, omdat het de eerste maal is, dat een Katholiek georiënteerd Beroepstooneel in de gele genheid is, dit te vieren. Alle pogingen wel ke vroeger tot het stichten en in stand houden van een Katholiek Beroepstooneel werden ondernomen, zijn steeds mislukt. En er is dus reden tot bijzondere verheu genis, nu het aan het gezelschap „Vereenig- de Haagsche Spelers" gelukt is den eersten mijlpaal te bereiken. Zulks heeft groote offers gevraagd van de oprichters Pater H. Duurkens S.J. en Pierre Balledux, want in tegenstelling met de omstandigheden bij door anderen ge dane pogingen was hier bij de stichting geen kapitaal aanwezig, zoodat de lasten in hun volle zwaarte op de oprichters drukten. Zij meenden eerst te moeten too- nen, dat het gezelschap noodig was, om eerst daarna steun te vragen aan alle Roomsch-Katholiekan, die van de noodza kelijkheid overtuigd waren. Van welk belang de oprichting van de „Vereenigde Haagsche Spelers" voor R.K. vereenigingen is, blijkt wel uit het reper toire 19361937, dat niet minder dan 18 stukken bevat, welke zonder uitzondering voor opvoering in een R.K. milieu geschikt zijn, ja, voor het grootste deel zuiver Ka tholieke stukken zijn. De R.K. Vereeni gingen hebben daardoor een keuze zooals zij voordien nimmer gehad hebben. Daar in ligt voorzeker niet de minste verdienste van Pierre Balledux en zijn medewerkers. Ondergeteekenden weten, welke offers Pierre Balledux gebracht heeft, om zijn ideaal te bereiken. Zij weten ook met hoe veel energie'hij de afgeloopen 5 jaren ge werkt heeft, om de tallooze moeilijkheden, welke een beginnend gezelschap ontmoet, te boven te komen. Pierre Balledux was niet alleen directeur, regisseur, toone01*-"0 SPORT DE NA-KAAG Prachtig aantal inschrijvingen Het zeilseizoen nadert thans met ras se schreden het einde, doch het mooie herfstweer laat niet na zijn gunstigen in vloed op de zeilerij uit te oefenen. De Na-Kaag van dit jaar heeft over ge brek aan deelname niet te klagen. De zei- gers willen van het mooie weer profitee- ren zoolang zulks mogelijk is en zij doen dit ongetwijfeld ook, wanneer het weer dezen Zaterdag en Zondag hem niet inden steek laat. Bijna honderd inschrijvingen zijn voor deze Na-Kaag binnengekomen, verdeeld over veertien klassen en daaruit blijkt voldoende, hoe groot de animo onder de zeilers is. We zien bij deze Na-Kaag zelfs nog nieuwe gezichten of bijna nieuwe gezich ten. Onder de deelnemers bemerken we thans ook zeilers, die dikwijls op de Ka- gerplassen zeilen zonder nochtans aan wedstrijden mede te doen. Dit is b.v. in de 45 M2. Kruiser klasse, die door vier zeilers vertegenwoordigd is, het geval met J. de Sok en H. W. v. d. Steen. De twee anderen zijn aloude bekenden, n.l. C. A. Vermaat en J. H. C. Sieverts. Merkwaardig is het overigens hoe groot b.v. de deelname is in de Vrijbuitersklasse, waarvoor de laatste jaren zelfs voor de zomerwedstrijden maar matige belang stelling bestond. Vier deelnemers, w.o. mej. v. d. Horst, zullen elkaar hier om de prijzen bekampen. De Regenboogklasse geeft als steeds 'n behoorlijk aantal inschrijvingen te zien. We tellen er veertien, allen op de Kager- plassen bekende zeilers. In de 12 M2. zullen de Nauta's, Saraber, Gebhard, Marlet en Schepers weer tegen elkaar uitkomen. De deelname in de Olympiajollen is ge ring. Borgerhoff Mulder en Ritman zijn voorloopig de eenigen. Ook de Draken- en Pampusklassen tel len weer een bevredigend aantal deel nemers en de jollenklassen doen natuur lijk weer „de deur dicht" met e helft van het totaal aantal deelnemers. We hebben dus niet teveel gezegd wan neer we beweren, dat de animo onder de zeilers nog behoorlijk is. De wedstrijden vangen Zaterdagmiddag te half 'drie, Zondagochtend te 10 uur aan. LEIDEN, 9 Oct. Vee. Aangevoerd: 884 runderen, 260 kalveren, 784 schapen, 679 varkens; 34 stieren 120260, 46—56 ct. per K.G. schoon gewicht, handel tame lijk stroef: 226 kalf- en melkkoeien 110— 245, handel duur; 310 varekoeien e.a. 90—160, handel stug; 214 vette koeien 120215, 3860 ct. per K.G. schoon ge wicht, handel stug; 127 graskalveren 18— 50, handel stug; 23 vette kalveren 3070, 4878 ct. per K.G. schoon gewicht, handel stug; 110 nuchtere kalveren 710, handel vlug; 150 vette schapen 1824, handel flauw; 400 vette lammeren 1114, handel flauw; 434 weideschapen 1318, handel flauw; 34 zeugen 35—70, handel redelijk; 347 mest varkens 15—29, handel tamelijk; 298 biggen 9—11.50, handel tamelijk; 7 paarden; 6 veulens; 20 bokken en geiten 2.009.00, handel traag. Kaas. Aangevoerd 107 partijen; Goudsche kaas 85 partijen, Leidsche kaas 22 partijen. Zware 26.00; le soort Goud sche koos 23.00—25.00 2e soort idem 20.00 22.00; le soort Leidsche kaas 23.0025.00 2e soort idem 21.00—22.00, per 50 K.G. Handel matig. ALKMAAR, 9 Oct. Kaas. Aangevoerd 55 stapels, zijnde 120.000 K.G. Fabrieks- kaas kleine 21.00, boerenkaas kleine 20. boerenkaas commissie 22.50, per 50 K.G. Handel goed. 's-HERTOGENBOSCH, 9 October. Boter. Aanvoer 14 500 K.G. Hoogste prijs 1.43. Laagste prijs /ƒ1.38, Middel prijs ƒ1.41 per K.G. LEEUWARDEN, 9 October Vee. 88 Enterstieren 100165, 102 Twenterstieren 165270 per stuk, 403 Vette koeien 110 215 per stuk, 3655 ct. per K.G., 1238 Melk -en kalfkoeien 105220, 88 Pinken ƒ65130, 10 Vette kalveren ƒ2058, 1053 'Graskalveren ƒ18—85, 324 Nuchtere kal veren 99, 816 Vette schapen 1323. 335 Weide schapen 10^19, 476 Lammeren 615, 625 Vette varkens ƒ35125 per stuk, 3845 cent per K.G. 52 Magere var kens 2050, 263 kleine biggen 713, per stuk. 36 Bokken en geiten, 25 Paarden Totaal aanvoer 6024 stuks. Kaas. Sletuelkaas 1024 ct. Gou- dakaas 2021 ct., Edammerkaas 1722 ct. per K.G. Aanvoer 2532 K.G. Mijnboter ƒ1.38—1.15, Veilingboter ƒ1.33—1.15 per K.G. Aanvoer 1/) 10/6 1/12 vaten. Com- miessie 64. Overzicht: De aanvoer nam heden flink toe, het ruime aanbod kwam echter den handel niet steeds ten goede. De handel in stieren was door het ruimer aanbod minder vlug, terwijl ook de prijzen iets lager wa ren. De handel in vette koeien voor wat de beste soorten betreft, was nog redelijk goed te noemen, terwijl zij prijshoudend te plaatsen waren, overigens eveneens we gens zuimer aanbod iets minder. De han del in melk- en kalfvee was eveneens min der vlug en niet geheel prijshoudend, de af loop iets minder. Graskalveren ruimer aan bod. Geschetste kalveren nog duur, doch niet hooger, overigens eveneens minder. Vette kalveren prijshoudend, nuchtere kal veren ongeveer prijshoudend, varkens ga ven niettegenstaande den grooten aanvoer, een vlotten handel te zien met hoogere prij zen. Wolvee met ruimer aanbod en rede lijken handel, ongeveer prijshoudende doch niet hooger. Maandag werden door de N. SIGARENWINKEL UITGEBRAND. v- c- 87 varkens overgenomen. Woensdag 76 en heden pl.m. 250. Hedenmorgen heeft een felle brand ge- BODEGRAVEN, 7 Oct. Eierenveiling. woed in het sigarenmagazijn van den heer Aanvoer 6260 stuks. Prijzen: kippeneieren Hartsuiker in de Korte Begijnestraat 12 te wit f 4.705.00, bruin 4.90—5.10. kui- Haarlem. De heer H. wilde omstreeks half keneieren 3.50-4.30, eendeneieren 3.20 twaalf de kachel in den winkel aanmaken, 3.70 per 100 stuks, kippen 3085 cent waarbij hy per ongeluk een bus met pe- Per stuk. troleum omstootte. De petroleum vatte BOSKOOP, 8 Oct. Bloemenveiling, vlam en in een oogwenk stond de winkel *°zen Per bos van 18 stuks: Golden °Pbe DE WERELD-RACE DER DRIE AMERIKANEN. Ekins bijna een week eerder te Manilla De heer Ekins is vanmorgen met het extra vliegtuig van de K.N.I.L.M., een Douglas DC. 2, van Batavia naar Manil la vertrokken, via Balikpapan, Malabang, en Ilo-Ilo, een afstand van 3500 K.M^ Het K.N.I.L.M.-toestel zou dus morgenavonn reeds op de Philippijnen kunnen zijn. Hij had gerekend den 13aen October voet aan land van de Philippijnen te kunnen zet ten, maar de extra vlucht levert hem ruim twee dagen winst op. In elk geval is de Scripps Howard-man ruimschoots op tijd voor de China Clip per, die den 16den October dezer van Ma nilla het luchtruim zal kiezen. Mejuffrouw Kilgallen en haar collega Kerian zullen waarschijnlijk eerst Dins dag. 13 October, te Penang landen, van waar het aansluitend lijntoestel met bijna twet dagen vertraging naar Hongong zal vertrekken. In Honkong kunnen de wereldreizigers niet eerder dan Donderdag, 15 dezer ver wacht worden, zoodat het tweetal onmo gelijk voor den 16den te Manilla kan aan komen. Hun eenige kans is nog, dat de Amerikaansche regeering geen toestemming tot passagiersvervcer wil geven voor de op 13 October vertrekkende vliegboot van de Pan American Airways. In dat geval zou het drietal weer bij elkaar zijn aan boord van de China Clipper, die vijf da gen later vertrekt naar San Francisco. Wanneer Ekins den 16den wel met de China CJipper mee mag, zal hij de reis om de wereld in 19 dagen volbracht hebben, waarbij hij onderweg nog vijf dagen uit heeft kunnen rusten op het strand van Manilla. LAATSTE BERICHTEN KIND UIT HET RAAM GEVALLEN. Gisteren is het driejarig jongetje Bouw meester in een pand aan de Groote Vissche- rijstraat te Rotterdam uit een raam op de tweede verdieping gevallen. Het kind kwam terecht op een 8 a 9 meter lager ge legen plaatsje. Met een hoofdwond en een hersenschudding is het ventje naar het ziekenhuis Coolsingel gebracht, waar het in den afgeloopen nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. in lichterlaaie. De vrouw van den heer H., die op de bovenverdieping aan het werk was, wist met haar driejarig dochtertje aan de ach terzijde van het huis uit een raam te sprin gen en via een schuurtje in den tuin van de buren te komen. De brandweer had het vuur met eenige stralen op de waterlei ding spoedig bedwongen. De winkel en de daarachter gelegen ka mer brandden geheel uit, terwijl de hui zen aan de overzijde van de smalle straat geblakerd werden. Van een tegenover den sigarenwinkel gelegen dameskapsalon sprong een spiegelruit. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. TELEGRAMMEN NIEUW COMPLOT TEGEN STALIN? PARIJS ,9 Oct. (A.N.P.) De „Matin" meldt, dat in Moskou een nieuw complot tegen Stalin is ontdekt. Onder de ver dachten zouden zich de vroegere ambas sadeur in Londen, Sokolnikof, de Oekra- insche Sovjet-leider Kotsjoebinski, de vroeger leider van de Russische handels delegatie in Frankrijk, Piatakof, en Sere- briakof bevinden. Al deze verdachten zijn in arrest gesteld. KOUDE EN SNEEW IN FRANKRIJK PARIJS. 9 Oct. (A.NP.) In de Voge zen en eenige streken in het Zuiden heerscht een koudegolf en is sneeuw ge vallen. In totaal zijn tengevolge daarvan negen personen om het leven gekomen, ar te T.wn. lia 1218 cent, Hadley 2037 cent, Co lumbia 1221 cent, Butterfly 15—27 cent. Mac Keiler 12 cent, Wilh. Kordes 1531 cent, Rosalandia 1828 cent, Florex 20 35 cent, Rosa Mundi 4065 cent. Wendland 4060 cent, Chas. P. Kilham 1526 cent, Edith Helen 3051 cent, Aug. Noack 15— 24 cent, Else Poulsen 2035 cent, Briar- cliff 20—31 cent. Chrysanten, grootbloe- mig 5090 cent, idem tros 616 cent, Gij- nerium 4050 cent, Physalis Franchetti 13—27 cent, Clematis Durandi 1722 cent, Clematis Prins Hendrik 1.251.50. Cle matis The President 31 cent, Pernettia 40 64 cent. NIEUWVEEN, 8 Oct. Eierenveiiing. Aangevoerd: 1166 kippeneieren 3.654.90, 64 eendeneieren 3.50, per 100 stuks; kaas 22 cent per pond. NOOTDORP, 8 October. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kip peneieren f 4.905.85; eendeneieren f 3.00— 3.20; ha*-^ f 0.55—0.70; kippen f 0.35 0.60; ka f* 0.20—0.27. RIJPVVx. TERING, 9 Oct. Veiling. Aanvoer: 694 kippeneieren 4.905.10, hen- neneieren 3.003.40. 27 eendeneieren 3.00, per 100 stuks; 5 eenden 4050 ct.. 30 ko nijnen 0.151.10, U hanen 3054 ct.. 7 kippen 0.33—0.60, 10 duiven 812 ct.. per stuk; kaas 2442 ct. per K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.23' Berlijn 75.00* s Parijs -3.79' Brussel 31 70 Zwitserland 43.25 Kopenhagen 41 00' 's Stockholm 47 55 Oslo 46.00> H New York l.88\s Praag

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3