VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: M. F, Berkhout, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer W. G. Duijnisveld. De voorzitter Opent de ver gadering met een kort woord en herdenkt de verloving van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een vijftal missiven van Ged. Staten, goed keurende eenige genomen raadsbesluiten. Een missive van Ged. Staten meldende, dat zij de beslissing omtrent aankoop van grond van de heeren H. en I. Deurloo en J. Roodenburg hebben verdaagd. Een pro ces-verbaal van kasopname van den ge meente-ontvanger op 23 September j.l. door het controleerend bureau; kas en boeken zijn in orde bevonden. Al deze stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. Verschenen is het verslag omtrent den toestand der. Gemeente van 1931 tot en met 1935. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een sluitende begrooting. Thans wordt de Gemeentebegrooting aangeboden dienst 1937 en die van de Ge meentebedrijven. Deze begrooting zal bij de leden van den raad circuleeren. De voorzitter zegt, dat het college van B. en W. er in geslaagd is, deze begrooting zon der belastingverhooging slui tende te maken. De post onvoorziene uit gaven is zelfs 1000 hoog er geraamd dan bij de vorige begrooting. De gastarieven zullen in de naaste toekomst een groote verlaging kunnen ondergaan, daar het con tract met Leiden zal worden herzien. De totale verlaging des gastarieven zal de som van 1000 bedragen. Daar in de vorige raadsvergadering de stemmen staakten, omtrent het voorstel van B. en W. om den heer R. Waals als gemeente-veearts eervol te ontslaan, komt thans dit voorstel in herstemming. Het wordt aangenomen met 6 tegen 4 stem men. Vóór stemmen de leden: P. Koot, Vie- veen, D. Limburg, W. A. A. J. Baron Scbim- melpenninck van der Oye, en de beide Wet houders :J. A. Mens en C. Eggink. Tegen stemmen de heeren: J. Brag gaar, H. Mul holland, A. Verboon en J. Bakker. Vervolgens worden 3 obligaties van 500 en één obligatie van 100 uitgeloot en wel de nummers 72, 89, 94 en no. 116. In één der vorige vergaderingen heeft de raad een verordening vastgesteld op de heffing en invordering van een vergoe ding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. Ged. Staten wenschen in deze verordeningen en kele wijzigingen van administratieven aard aan te brengen. B. en W. stellen den raad voor aan den wensch van voornoemd col lege te voldoen. Eveneens hebben Ged. St. eenige opmerkingen gemaakt omtrent de redactie der verordening op de heffing en inning van leges ter secretarie enz. Ook aan deze opmerkingen wenschen B. en W. tegemoet te komen.,Aldus besloten zonder discussie of hoofdelijke stemming. Besmettelijke ziekte-gelden. Daarna wordt punt 7 der agenda aan de orde gesteld n.l. de vaststelling der veror dening besmettelijke ziektegelden. De oude verordening was gegrond op het in komen. In de toekomst zullen echter door den dienst der rijksbelastingen geen gege vens meer verstrekt worden omtrent het inkomen, doch enkel omtrent de verschul digde vermengde hoofdsom in Gemeente fonds en vermogensbelasting, zoodat de be staande verordening aan den nieuwen grondslag moet worden aangepast. Art. 3 dezer nieuwe verordening luidt aldus: Van de ten laste der gemeente komende kosten wegens reiniging en ontsmetting is ver schuldigd door belanghebbenden, voor wie het overeenkomstig art. 63 lid 4 sub b der L.O. wet 1920 vastgesteld totaal bedrag van de hoofdsom der gemeentefondsbelasting en vermogensbelasting bedraagt: 8 of meer doch minder dan 20: 10 pet. van de kosten; 20 of meer doch minder dan 36: 15 pet. van de kosten; ƒ36 of meer doch minder dan 50: 25 pet. v. d. k.; 50 of meer doch minder dan 66: 40 pet. v. d. k.; 66 of meer doch minder dan 80: 60 pet. v. d. k.; 80 of meer doch minder dan 96: 80 pet. v. d. k. Wordt aldus aangenomen. De zekerheidstelling voor den tijdelijken gemeente-ontvanger is door den raad vast gesteld op 7000. De zekerheid is gegeven door een hypotheek van 8000. B. en W. stellen den raad voor deze zekerheidstel ling goed te keuren, doch afstand te doen van het pandrecht op de vordering voor zoover het betreft sectie B no. 3203 groot 34 c.A. voor wegverbreeding. Aldus goed gevonden. Huurverlaging. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor, in verband met het voornemen van de regeering om de steun verleening te wij zigen o.a. door intrekking van den huur- toeslag om de huren van de met rijksvoor- schot gebouwde woningen van de Voor- schotensche Bouwvereeniging met 0.25 per week te verlagen. De minister kan zich met dit voorstel vereenigen. De heer J. Brag ga ar vraagt of ook de woningen van het nieuwe gedeelte van het park voor deze verlaging in aanmerking komen. De voorzitter antwoordt bevesti gend. Deze verlaging geldt voor alle wo ningen behalve voor 2 woningen, die wor den bewoond door personen met een hoo- ger inkomen. Van het bestuur der Hervormde school is een verzoek ingekomen om afkoop ver goeding ex. art. 205 der L. O. wet 1920. B. en W. stellen den raad voor op dit verzoek gunstig te beschikken en 80 pet. van de ge- I schatte waarde, is 16.554, uit te keeren I op 1 Januari 1937. Aldus besloten. Door den heer C. Jaket is verzocht om ontheffing van het bepaalde in art. 22 le lid sub b der Bouwverordening voor het inrichten van een garage aan het perceel no. 45 tot werkplaats voor lakspuitinrich ting. Wordt aangenomen. Door den heer J. Vers tee gen en Co. is verzocht om verlaging van personeele be lasting voor hunne bedrijven en deze ge lijk te stellen met winkels, wat een ver mindering van inkomsten zal geven voor de gemeente van 1247. B. en W. advi- séeren den raad, gelet op den financieelen toestand der gemeente, niet aan het ver zoek van adressanten te voldoen. De heer C. Mulholland acht deze argu mentatie van B. en W. niet juist. Het gaat er om, dat niemand onbillijk wordt behan deld. De heer J. Braggaar zegt, zich wel te kunnen vereenigen met dit praeadvies van B. en W. Immers de inkomsten zouden aan merkelijk dalen en de winkeliers moeten om 8 uur sluiten, doch de caféhouders om elf uur en mogen dus 3 uur langer open blijven. De voorzitter antwoordt, dat de perso neels belasting ook op andere personen zwaar kan drukken. Eenerzijds moet de ge meente in het belang der burgerij vele uit gaven doen en daartegenover zeer zeker toezien op de inkomsten, die behouden moeten worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarna met algemeene stemmen besloten afwijzend op het adres te beschikken. Naar aanleiding van een schrijven van het Centraal Bureau voor verificatie en fi- nancieele adviezen der vereeniging van Ned. Gemeenten te den Haag stellen B. en W. den raad voor met ingang van 1 Ja nuari 1937 de kosten voor controle van de bedrijven vast te stellen op ƒ400 en con trole van de Bouwvereeniging op 100. Al dus besloten. Vervolgens adviseeren B. en W. den raad zich aan te sluiten bij de vereeniging Stad en Landschap van Zuid-Holland. Het lid maatschap der vereeniging bedraagt 5 per jaar. Wordt aldus aangenomen. Bijdragen onderwijs. Het bestuur van de Christ. H.B.S. te Lei den verzoekt een bijdrage in de kosten over het jaar 1933. De kosten per leerling heb ben over dat jaar bedragen ƒ48.47 en de school is bezocht door 7 8/12 leerling ge middeld. Besloten wordt een bijdrage toe te kennen van 374.65. Het bestuur der R.K. H.B.S. „St. Bona- ventura" te Leiden verzoekt eveneens een bijdrage in de kosten voor 1933. De kos ten per leerling in dat jaar hebben bedra gen 80.59 per leerling en de school is be zocht gemiddeld door .41/4 leerlingen uit déze gemeente, Besloten wordt een bijdra- gé te verleenen van ƒ342.50. Volgens de vastgestelde rekening der ge meente bedraagt de vergoeding voor de bijzondere scholen per leerling 14.09. Besloten wordt de vergoedingen als volgt vast te stellen: Voor de R.K. Jongensschool 2592.56. Voor de R.K. Meisjesschool ƒ2085.32. Voor de Christ. School 2987.08. Voor het pensionaat Bijdorp Afd. G. L. O. 362.82. Daarna wordt besloten over te nemen een gedeelte van de Erasmus-straat onder de gewone voorwaarden van den heer J. van Os. Verbetering kruispunt. Punt 16 der agende vermeldt een zeer belangrijk voorstel ter verbetering van den gevaarlijken toestand aan het kruispunt van de Schoolstraat met de Gebroeders Treubstraat. B. en W. stellen den raad voor, aan te koopen voor dit doel twee panden ,toebehoorende aan den heer J. J. Oltshoorn te Voorburg no. 2 en 4 voor de som van 8000, en een pand van den heer A. J. Turion voor ƒ5000. De kosten van aanleg straat en pleintje bedragen met overdrachtskosten enz. 1520. Aldus totaal 14.580. De heer A. Verboon juicht deze verande ring wel toe, doch meent, dat er half werk wordt verricht met het oog op den Leid- scheweg, die aldaar zeer nauw is. De heer J. Braggaar meent integendeel, dat de kos ten aan deze verbetering goed besteed zyn, want het is een zeer gevaarlijke hoek. De heer D. Limburg meent, dat B. en W. op den goeden weg zyn door dergelijke ver beteringen tot stand te breógen en ver wacht in de toekomst van het college nog meerdere dergelijke voorstellen. De heer C. Mulholland meent, dat de toestand aldaar thans beter is dan hij in de toekomst zal worden en wil aldaar signalen plaatsen. De voorzitter verdedigt dit voorstel met klem. B. en W. hebben terdege de finan- cieele gevolgen onder de oogen gezien en meenen dat het wel gewettigd is een derge lijke uitgave te doen, daar het moment, nu het ijspaleis ledig is, zeer gunstig is om al daar een behoorlijken toestand te scheppen. Nadat de heer Bakker nog eenige opmer kingen heeft gemaakt omtrent de breedte van dein weg, wordt dit voor onze gemeen te zeer belangrijke voorstel, waardoor een einde aan een onhoudbaren toestand wordt gemaakt met algemeene stemmen aange nomen. Benoeming gem een te-ontvanger. B. en W. bieden den raad de volgende voordracht aan: 1. H. N. van Amerom, 2. W. J. H. A. Boot. De benoeming gaat in per 1 Januari 1937 en op dien datum wordt de heer van Amerom ontslagen als boekhouder bij de bedrijven. Met algemeene stemmen wordt de heer H. N. van Amerom tot gemeente-ontvanger benoemd. Salarisregeling. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor de salarissen als volgt vast te stellen: de jaarwedde klerk bij Maatschappelijk Hulpbetoon met ingang van 1 December 1936 op ƒ950ƒ1710. met 8 jaarlijksche verhoogingen van 95 en met ingang van 1 Januari 1937: a. de jaarwedde van den kassier der be drijven (beheerder van de centrale kas'* op f762.50: b. van den klerk bij de Gemeentebe drijven op 8001300 met 5 jaarlijksche verhoogingen van ƒ100; c. administrateur bij Maatschappelijk Hulpbetoon op ƒ1520; d. concierge Raadhuis genot vaai vrij wonen; e. agent der arbeidsbemiddeling tevens ambtenaar der werkloosheidsverzekering op ƒ175; f. gemeentebode op ƒ600 met vrije kleeding en schoeisel; g. die van schrijver bij de politie op ƒ600. h. die van boekhouder der bedrijven (hoofd van de centrale boekhouding) van ƒ2042.50 tot f 2612.50 met 4 jaarlijksche verhangingen var» 142.50. Met aleemeene stemmen wordt deze sa- larisregéHng aangenomen. Op de reclames inzake de hondenbelas ting van de heeren I. Vermaak en G. G. Hofman wordt afwijzend beschikt, terwijl over de reclame van dein heer M. van der Broek gunstig wordt beschikt. Daarna k^mt aan de orde de vaststelling van Ca-oitulanten-verordenin-g. Aanvanke lijk was de gemeente aangewezen om meerdere gemeentebetrekkingen door caoi- tula-nten te doen innemen, doch het is E. en W. gelu-kt slechts twee functies hier voor bij verandering in aanmerking te doen komen n.l. de betrekking van gemeente werkman en van meteropnemer en incas seerder. Het is een wettelijke verplichting. Wordt aldus besloten. De jaarwedde voor dein veldwachter voor de vervulling van den nachtdienst wordt vastgesteld op ƒ450 per jaar. Vervolgens wordt de Bouwverordening aangevuld met een artikel 23a, de zooge naamde welstandsbepaling om moeielijk- heden te voorkom én. Nadat nog eenige besluiten comptabiliteit worden genomen, steller B. en W. den raad voor het bedrag voor het onderhouds- fonds der woningen van de Voorschoten- sche Bouwvereeniging van 29 te brengen op 35 per woning. Aldus besloten. Ingekomen is een missive van het be stuur van de Voorscholensche Bouwver eeniging meldende dat met algemeene stem men iè besloten om de vereeniging te ont binden en het bestuur de gemeente de be zittingen der vereeniging aan te bieden. Dit adres Wordt gezonden naar B. en W. om praeadvies. Reeds langen tijd geleden is een adres ingekomen van landbouwers om verlaging van keurloonen voor'in nood geslachte die ren en verlaging van de tarieven omtrent het gebruiken van de noodslachtplaats en den Winkel. De voorzitter heeft hierover met Leiden gecorrespondeerd, doch zonder eenig resul taat, zoodat in de keurloonen geen veran dering kan worden gebracht. Wel stellen B. en W. den raad voor, om eenigérmaté aan de verlangens van de veehouders tege moet te komen en de kasten van het ge bruik van den winkel en de noodslacht plaats met 50 pet. te verminderen en dus van ƒ6 op ƒ3 te brengen. Na eenige bespreking wordt aldus be sloten. Rondvraag. By de rondvraag uit de heer J. Braggaar zijne ontevredenheid over de invoering van de contraprestatie bij de steunverleening zonder daarin den raad te kennen. HU acht het werken voor steun een groot gevaar voor loondruk en het heeft geen enkele moreele beteekenis. Ook de heer D. Limburg heeft verbaasd gestaan over het werk voor steun zonder dat de raad op de hoogte is gesteld. Het had beter geweest er nader over te praten al heeft spreker geen vrijheid om dit systeem zonder meer af te wimpelen, daar het voor de betrokkenen beteekent een ze kere derving van inkomsten. De heer C. Mulholland noemt eenige onbiliykheden op in dit systeem en vraagt of daar niets aar te doen is. De voorzitter deelt den raad mede, dat het college van B. en W. voornemens was, na goedkeuring door den Minister, de con traprestatie voor steun, die in meerdere ge meenten is ingevoerd, te bespreken, doch juist een dag na de laatste raadsvergade ring kwam de goedkeuring af voor twee GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDB Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 7 October, des morgens te 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter is de bur gemeester, de heer A. Warnaar, die de ver gadering opent met gebed. Met een enkel woord brengt de voorzitter in herinnering de blijdschap en feestvreugde, die ook in deze gemeente tot uiting kwam bij de verloving van onze geliefde Prinses Juliana met Prins Bernhard, en spreekt daarbij den wensch uit, dat Gods rijken zegen moge rusten op die verloving en het a.s. huwelijk, en dit moge zijn tot heil voor ons Nederland. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die onveranderd worden goedge keurd en vastgesteld. De voorzitter spreekt er zijn blijdschap over uit dat de heer Jac. de Kort, na ongesteldheid van enkele we ken, weer in zooverre mag zijn hersteld, dat hij weer ter vergadering aanwezig kan zijn. en spreekt den wensch uit, dat hij weer ge heel zal mogen herstellen. Hierop volgt mededeeling van ingekomen stukken w.o. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger op 3 October, waarbijalles accuraat in orde werd bevon den. Mededeeling van den Minister van Sociale Zaken dat bij de verloving van de Prinses aan steuntrekkenden en die in werkver schaffing werken, een bedrag van f 2.50 extra zal worden uitgekeerd, en ook aan kastrekkers aanvullenden steun voor die week zal worden verleend, waaraan door B. en W, bereids is gevolg gegeven. Goedkeu ring van het Provinciaal bestuur inzake het leeningsbesluit. Mededeeling van het bestuur der R.K. school aan den Groenendijk dat het accoord gaat met 't besluit van den Raad tot uitkeering van hét bedrag in eens voor de school, terwijl daartegen door het R.K. Kerk bestuur voor de school in de Oostbuurt eeni ge technische en theoretische bezwaren wer den ingebracht, die echter na bespreking zijn opgelost. De voorzitter deelt mede, da bij beschik king van den Minister op ruimer schaal dan tot heden onvermengde margarine mag wor den verstrekt en aan gezinnen van 2 tot 5 personen ook deze boter mag worden ver strekt. Inzake het vaststellen van een verorde ning voor de geitenfokvereeniging, deelt de voorzitter mede, dat door B. en W. een be spreking is gehouden met het bestuur van ge noemde vereeniging, waarbij het bestuur van oordeel was voor niet-leden een be drag van 2 te moeten vaststellen. B. en W. waren echter van meening, dat een bedrag van 0.75 voldoende was. Bij de gehouden bespreking merkte de heer M. Scheel op, dat er wegens een ontstaan conflict, zich en kele leden hebben teruggetrokken en een eigen vereeniging hebben opgericht en nu elkander concurrentie aandoen. Door ver schillende leden wordt hun meening over déze zaak gezegd, waarop tenslotte op voor stel van B. en W. met 7 tegen 4 stemmen besloten werd in de verordening een bedrag van 0.75 vast te stellen. De voorz. stelt daarop aan de orde: Voor stel van B. en W, tot goedkeuring van de rekening der vereeniging „Werkverschaffing". De ontvangsten en uitgaven bedroegen 1844.88. Het nadeelig saldo was vermin derd van 129.08 tot f 108.80. Aan arbeids loon was uitgekeerd f 829.De rekening wordt goedgekeurd met uitzondering van de stem van den heer Jac. Loomans. De verordening op het beheer van het Wa terbedrijf wordt opnieuw vastgesteld tot 1938. Aankoop antospult. Hierop komt in behandeling een voorstel tot aankoop van een autospuit Naar aanlei ding van de reeds gehouden bespreking over deze zaak op de vorige vergadering, waarbij besloten werd pogingen aan te wenden bij Brandwaarborg Maatschappijen om voor dit doel een bijdrage te verkrijgen, hebben B. en W. gevolg gegeven. Het resultaat is geweest, dat alleen de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij bereid werd bevonden een be drag van 500 bij to dragen, onder zekere voorwaarden, die echter na onderlinge be spreking werden gewijzigd. Aangezien geen meerdere aannemelijke offerten voor de le vering van een autospuit waren ingekomen, stellen B. en W. nu voor de aanbieding van de firma van Bergen te Heiligerlee, de leve ring van een autospuit tegen een prijs van 4750 benevens 4 pt, omzetbelasting, met overname van de motorspuit tegen een be drag van f 300 te accepteeren. Onder de voorwaarden zal worden opgenomen 10 jaar garantie. Na gehouden bespreking waar aan verschillende leden deelnamen en waar bij door den voorz. over enkele punten na dere toelichting wordt verschaft, wordt met algemeene stemmen besloten overeenkom stig het voorstel van B. en W. De voorz. doet mededeeling betreffende de uitslag van de prijsopgave van de beplanting der nieuwe begraafplaats. Door verschillen de kweekers in de gemeente was prijsopgave verstrekt van de levering en beplanting fn massa en ook biervoor in verschillende per- ceelen. Het komt B, en W. géwenscht voor dit werk te doen uitvoeren in perceelen, waarvan de kosten volgens de prijsopgave zal bedragen 1600, Het werk zal worden opgedragen aan de kweekers: T. Wezelen burg L.Zn., L. van Veen Pzn., Gebr. van Kla veren, Ravensberg, Gebr. van 't Wout, J. B. Timmerman en Jac. Matze. Bij de bespre king informeert de heer G. Goedhart of de gemeente-opzichter genoeg deskundige is om bij dit werk toezicht te houden. De voorz, zegt, dat de heer T. Wezelenburg Kzn. zich bereid heeft verklaard van advies te willen dienen, zoo ver het hem wegens de tijd mo gelijk zal zijn, wat dankbaar is aanvaard. Met algemeene stemmen wordt biertoe be sloten. Bijdrage voor tentoonstellings- gebouw te Boskoop. Hierop kómt aan de orde een voorstel van B. en W. om 10 pet, te garandeeren inzake de stichting van een tentoonstellingsgebouw te Boskoop. De voórz. doet omtrent deze zaak breedvoerige mededeelingen waaruit blijkt, dat het voornemen van Boskoop ia voor de te houden tentoonstelling een ge bouw te stichten, waarvoor een bedrag van 75.000 zal benoodigd zijn, waarvan door particulieren reeds een bedrag van ƒ8000 la toegezegd, zoodat resteert een som van 67.000. Door B. en W. is reeds enkele ma len voor deze zaak te Boskoop een confe rentie bijgewoond, waarbij besturen van om liggende gemeenten waren vertegenwoordigd. Daar ook onze gemeente groot belang heeft bij de te houden tentoonstelling, daar dit eën reclame bedoelt voor het boom- en plantenbedrijf, komt het B. en W. voor in het belang van de kweekers in de ge meente, voor een bedrag van 10 pet. garant te zijn, en stellen daarom voor hiertoe te besluiten. Bij de gehouden bespreking waar aan bijna alle leden deelnemen, worden ver schillende punten nader toegelicht door den voórz, en erop gewezen, dat door Boskpop reeds een Waarborgfonds fs opgericht, waar op voor 2000 is geteekend. De heer Scheel vraagt of het belang van de kweekers in deze gemeente bij de tentoonstelling wel zoo is dat het bedrag dat daarvoor moet worden gevoteerd, verantwoord zal zijn. De voorzitter doet duidelijk uitkomen, dat afzet gebied voor de kweekers een noodzaak is, en dit wordt ongewijfeld met de tentoonstel ling bevorderd. Het voorstel in stemming ge bracht wordt aangenomen met 101 stem, die van den beer M. Noordam. Inzake een voorstel tot wijziging van bet besluit tot het aangaan van een geldleening, waartoe op de vorige vergadering werd be sloten, wordt góedgevonden de aflossing van het bedrag van 73.000 te doen gaan over 30 jaar. Goedgevonden wordt wijziging der begrooting, dienst 1936. Bij de rondvraag wórdan door de heeren M. Scheel en Jac. Looman enkele vragen ga- daan, die door den voorz. worden beant woord. Hierop sluiting der vergadering. maanden, zoodat men genoodzaakt was een.besluit te nemen en deze aangelegen heid ressorteert bfj B. en W. Spreker meent, dat werken onder alle omstandigheden de voorkeur verdient. Ook voor de arbeiders zelf, die ƒ0.30 per uur ontvangen en ook voor de burgery, die dam tenminste iets terugontvangt voor de lasten, die de bur gerij heeft op te brengen. De heer J. Bakker vraagt den voorzit- tei of het niet mogelijk is dat aan den ont slagen veearts een wachtgeld wordt toe gekend. De voorzitter antwoordt ontken nend, daar de betrokkene niet onder het ambtenarenreglement valt, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. TOONTJE VAN TEUTEN. DE MILLIONAIR. 259. Weldra passeerde hij een weiland waarin een stier stond. Niet zoodra had het beest den rooden doek die Toontje droeg in de gaten gekregen of hij stormde op Toontje toe en gaf hem een f linken stoot met zijn horens tegen diens zitvlak. 260. In een prachtigen boog vloog Toontje over een schutting heen en kwam op den vetten rug van een varken terecht, iie er met zijn zonderlingen last schreeuwend van door ging, terwijl de stier aan de andere kant van de schut- boos bleef staan kijken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14