DONDERDAG 8 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 COMPETITIE L.D.V. Hedenavond zal de competitie der Leid- sche Damvereeniging wederom een aan vang nemen. In afwijking met de speel wijze van het vorige jaar, zal nu gespeeld worden in twee groepen. De indeeling is dan als volgt: De oneven nummers zijn in de eerste groep ingedeeld, de even nummers in de tweede groep. Door deze aardige attractie kunnen thans de lagere klassen strijden tegen de eerste klassers. Na afloop zal het aantal behaalde winstpunten beslissen welke spelers in het le, 2e 3e en 4e tiental zullen worden inge deeld. De spelers dienen er rekening mede te houden, dat wanneer zij geen afschrij ving van een te spelen wedstrijd geven, daarvan een nu het resultaat zal zijn. Voor verdere mededeelingen, die voor het welslagen van deze wedstrijden van be lang zullen zijn, verwijzen wij naar de mededeelingen in het Clublokaal. Vele prijzen zijn door de.leden voor deze wedstrijden aangeboden. Extra willen wij vermelden, dat voor de spelers, die de meeste punten behalen van den kampioen Klees en van den ex-kampioen Optendrees een extra prijs beschikbaar is gesteld. En thans met sportieven geest aan het dammen! WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De tweede avond. We beginnen wat meer in de atmosfeer te komen. Rook blijft reeds hangen en ter wijl een gewoon mensch ergens op de bou levard zijn diner zit te gebruiken, roepen hier de galerij bewoners in het sportpaleis de eerste aanmoedigingen van den avond naar hun favorieten. Op het middenveld staan mensch en met 'handschoenen aan, al len vreemdelingen in dezen koffiemolen van spaken en dunne banden. Het feit, dat de zesdaagsche dit jaar sa menvalt met de automobieltentoonstelling is hier zeker niet vreemd aan. Ze staan daar met gezichten, waarop af te lezen, dat ze niet direct kunnen begrijpen, waarom en waarvoor het noodig is, dat dertig jon ge kerels gedurende zes maal vierentwin tig uur over het stuur gebogen liggen, ter wijl duizenden anderen er naar zitten te kijken alsof het apen in een kooi zijn. En ondertusschen duwen de beenen op de pedalen en schuift een lange slang van vijftien wielrenners onophoudelijk van het eene naar het andere eind over de baan. Pijnenburg en Wals hebben een ronde ach terstand, terwijl het hoofdpeleton uit vijf paar renners bestaat, waarbij SchönPel- lenaers. Het gaat met een kalm gangetje in het rond. Het avondeten en de sprints van half acht liggen hun waarschijnlijk nog zwaar op den maag en ronde na ron de wordt weliswaar in behoorlijk tempo gereden, doch zonder echter eenigen strijd te zien te geven. „Het gaat fijn", vertelt Pijnenburg ons. „We glijden er doorheen als een knikker in een bak zeep". Pijnenburg is eenigszins verkouden en een stapel nieuwezakdoe ken komt over de schutting aanrukken en terwijl de Brabander rustig verder zijn druiven eet, zit een van zijn helpers op ge heimzinnige manier met kleine stukjes iso latieband aan een wekker te knoeien. Met veel zorg worden ze ergens anders af genomen en op een anderen plek opge zet. Als de operatie tenslotte gelukt is. blijkt dit de meest geschikte methode te zijn om aan te geven wanneer Wals afge lost moet worden. Maar in de praktijk schijnt deze handeling toch niet altijd zoo patent te werken, want plotseling breekt beven onze hoofden een helsch lawaai los en in minder dan een onderdeel van een seconde gaat Pijnenburg van zijn rustbank om te zien wat er gaande is. Wals is aan het uitloopen en hoewel de isolatieband- brokken nog zeven minuten rust aanwijzen, springt Pijnenburg toch maar op een fiets, om Wals bij te staan. Het is vijf minuten over half tien, dus nog bijna een half uur. voordat de tweede serie sprints van den avond beginnen. De heksenketel is echter aangeroerd en goedschiks of kwaadschiks moeten de renners mee. Het feit echter, dat Pijnenburg zulk een waarde er aan hechtte zelfs nog voor het einde der eer ste vierentwintig uur niet te veel achter te komen is een sprekend bewijs, dat hij ten eerste zijn tegenstanders niet onderschat, doch ten tweede te meer een aanduiding, dat de twee Hollanders er waarschijnlijk hun zinnen op hebben gezet a.s. Maandag avond als eersten over den eindstreep te gaan. Wals, die reeds eenige ronden als een motor op hoog toerental heeft meege draaid, rijdt intusschen kalmpjes langs den benedenkant van de baan, terwijl Pijnen burg de Nederlandsche kleuren hooghoudt. Het zal zonder twijfel een prachtige zes daagsche worden voor het populaire Hol- landsche koppel. Wals doet nu al reeds veel van zich spre ken in de Fransche pers, door zijn schitte rend rijden in de sprints van gisterenavond. De „Intransigeant" van heden vergelijkt hem met Piet van Kempen in zijn glorietijd, een compliment zooals Wals er zeer zeker geen beter had kunnen krijgen. De hevige opleving is echter niet van langen duur geweest en na tien minuten is de betrekkelijke rust weer teruggekeerd. Het blijkt dat SchönPellenaers aan den kop staan en PijnenburgWals op twee ronden. Met dezen stand gaan dan de sprints van tien uur beginnen. De stand voor het intreden van de neu tralisatie hedenmorgen was: Aan den kop: 1. Olmodi Paco 126 pnt.; 2. AertsBuysse 62 pnt.; 3. Archambaud Lapebie 52 pnt.; 4. SchönPellenaers 41 mt. Op één ronde: 5. S. MaesDepauw l pnt. 6. GuimbretièreMagne 35 pnt. Op e ronden: 7. PijnenburgWals 67 pnt. -7rie ronden: 8. PecqueuxTonnelier 89 9. IgnatDyot 67 pnt.; 10. Leducq UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Petrus Cornelis Johannes z: van J. C. van Veen en J. A. van der Meer. Jacobus Antonius z. v. P. J. Klein en C. J. M. Hogenboom. Nicolaas Cor nelis z. v. N. H. van Klink en A. Zaal. Catharina Johanna Maria d. v. H. L. Huig- sloot en A. M. Klein. Ondertrouwd: Cornelis Bouwmees ter jm. 23 j. en Adriana Johanna Vis, 22 j. Getrouwd: J. L. van Reeuwijk en A. M. de Graaf. G. L. Langeveld en C. J. Heemskerk. Overleden: Gerarda Waasdorp, wed. van P. Spruijt 85 j. NOORDWIJKERHOUT. Mica. Morgenavond 8 uur vindt in café „de Zwaan" alhier, de opening plaats van de Mica. De opening zal geschieden door den burgemeester. Iedere belangstel lende is van harte welkom. De harmonie zal na de opening een muzikale wandeling door het dorp maken. N. V. C. De voetbalvereeniging N. V. C. vergaderde in de zaal van café „Het wapen van Noordwijkerhout". De vergade ring was goed bezocht. De voorz. opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom, in 't bijzonder den G. A. en den heer Boelin. De notulen wer den onveranderd goedgekeurd. Dan ver krijgt de heer Boelin het woord, die in een kernachtig speechje de leden opriep aan het werk van de R. K. Staatspartij deel te nemen door zich aan te sluiten bij de propagandaclub. De jongeren van thans zullen over eenigen tijd degenen zijn, die het werk der Staatspartij moeten voortzetten. Vroegtijdige scholing is daar om noodzakelijk. Spr. doet dan ook he denavond een beroep op al de jongeren hier aanwezig om zich als lid en propa gandist bij hem op te geven. Een drietal personen gaven zich als lid op. Punt 3: Mededeelingen. De competitie- indeeling werd medegedeeld en in 't bij zonder de verslechtering der indeeling voor het 2de elftal. Getracht zal nog wor den verbetering te verkrijgen. Met het oog op het nieuw gevormde derde elftal zegt de secr. dat bij enkele spelers daar van een misverstand heerscht. Er zjjn er ten minste, die zeggen: ik betaal mijn bondscontributie nog niet, daar ik eerst de indeeling moet weten. De zaak is echter anders. Eerst moet de bondscontributie betaald zijn, voordat het elftal wordt op gegeven. Men zorge dus voor spoedige af doening. Bij de ingekomen stukken wordt mededeeling gedaan van een missive van B. en W., waarin toestemming is ver leend tot het organiseeren van een loterij. Bij de bespreking reisgelegenheid wordt uitvoerig nog eens de werkwijze van het reisfonds uiteengezet en spoort de voorz. alle leden nog eens aan daaraan voor eigen gemak deel te nemen. Dan is aan de orde het zeer belangrijke agendapunt: clubavonden. Met algemeene stemmen wordt besloten deze wederom te organiseeren. Tevens besloot men op deze clubavonden een groote zesdaagsche te organiseeren, waaraan seniorleden en be gunstigers en donateurs kunnen deelne men. De donateurs en begunstigers moeten evenwel een inleggeld betalen van 25 cent per persoon. Het wedstrijdreglement wordt dan voorgelezen en verwekt groote hilariteit. Het succes daarvan is dan ook reeds verzekerd. Een ieder wordt dan ook aangeraden eens nadere inlichtingen bij het bestuur in te winnen. Prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld en het is mogelijk, dat men twee of meer prijzen per avond wint. De voorz. spoort dan de leden aan, nu de competitie weer gaat draaien, steeds de sportiviteit hoog te houden en zich zelf steeds te beheerschen. Gehoorzaamheid aan de aanvoerder is ook een allereerste vereischte. De G. A. wekt alle leden nog eens op om steeds een waar spbrtman te zijn en te blijven en stelt als ideaal de Engelsche sportman. Bij de rondvraag vraagt W. v. d. Berg om een vaste geleider voor het eerste en de heer v. Kampen om een aanvoerder te Dayon 17 pnt. Op vijf ronden: 11. Deneef Char lier 82 pnt. Op zes ronden: 12. Wambst Lacquehaye 14 pnt. Op acht ronden: BouchardLamoureux 52 pnt.; 14. Grillo Gilliberti 32 pnt.; 15. Terreau—Benoit Fau- re 27 pnt ALBERT VAN SCHENDEL EN HET WERELDUURRECORD. Binnenkort recordpoging tc Arcachon. Volgens een mededeeling in l'Auto heeft Albert van Schendel verklaard, behalve het werelduur-record voor tandems tezamen met Magne. van plan te zijn ook het ïndivi- dueele wereldrecord te verbeteren. De aan val op dit record zal plaats vinden op de wielerbaan te Arcachon, zoodra het wat warmer is, zoo mogelijk tegen 15 Octo ber as. Ook Richard is van plan een aanval te doen op het wereld-uur-record van Olmo. Hij is met zijn constructeur en vergezeld van zeer lichte fietsen naar Milaan ver trokken, waar de recordpoging zal plaats vinden. Richard is namelijk van meening, dat de baan in Milaan de snelste ter wereld is. Zooals men weet denken Magne en Van Schendel hetzelfde van de wielerbaan te Arcachon. Na de Parijsche zesdaagsche zal Dayen zich tevenseens naar Milaan bege ven om met Richard te trachten het we- reld-uur-record voor tandems te verbete- De Olympische amateur-kampioen op den weg, de Franschman Charpentier, heeft be sloten met ingang van 17 October tot de be roepsklasse over te gaan. Zijn vriend, de sprinter Chaillof, zal dan eveneens prof worden. kiezen voor het derde elftal. Beide spre kers worden naar genoegen beantwoord en dan sluit de voorz. de vergadering op gebruikelijke wijze. ROELOFAREND SVEEN. VERGADERING GROENTEVEILING. Machtiging to* benoeming van een directeur. Dinsdagavond hield de R.-K. Coöp. Tuin- dersvereen. „Eendracht Maakt Macht" een buitengewone ledenvergadering in de St. Pancratiuszaal, waarvan de opkomst zeer talrijk was; ongeveer 200 leden waren aan wezig. Te ongeveer 7.45 uur opende de onlangs nieuw gexozen voorzitter, de heer W. van der Zwet Pzn., met een woord van welkom de vergadering en na eenige waar- deerende woorden te hebben gewijd aan den oud-voorzitter, den heer G. van der Meer Bz., welke om gezondheidsredenen genoodzaakt is geweest, voor zijn functie als voorzitter te bedanken, verzoekt hij den secretaris voorlezing van de notulen der vorige jaarvergadering, welke zonder aanmerkingen werden vastgesteld. De kassier, de heer J. van der Meer Czn., gaf hierna een kort overzicht van de vei ling over het afgeloopen seizoen, hetwelk bestond uit een opsomming van den aan voer der verschillende producten met door- sneeprijs in vergelijking met de aanvoer en doorsneeprijs der producten van 1935, alsmede het omzetcijfer tot 1 October 1935, waaruit bleek, dat deze omzet weer be langrijk lager was dan het vorig jaar. Thans was aan de orde het belangrijkste punt der agenda, het punt waarvoor in hoofdzaak deze vergadering was belegd, n.l. „Machtiging volgens artikel 19 der sta tuten, tot het benoemm van een directeur". Alvorens echter tot dit punt over te gaan wijdde de geestelijk adviseur, kape laan Hofstede, eenige waardeerende woor den aan den overleden directeur, wijlen den heer N. Wagenaar, waarin Z.E. in schoone woorden de goed hoedanigheden van den heer Wagenaar als veilingdirec teur schetste en verzocht daarin een kort gebed v. d. zielerust van den overledene, waaraan door de vergadering gaarne werd voldaan. Hierna kwam dan het belang rijke punt in behandeling en deelde de voorzitter de vergadering mede, dat het bestuur reeds 4 maal voor deze gewichtige aangelegenheid bijeen was geweest en met den geest, adviseur de aangelegenheid rijpelijk had besproken en overwogen en dat ten slotte het geheele bestuur eenpa rig van meening vas om weer een direc teur te benoemen. Het gaat dus thans hier om, zegt spreker, kan het bestuur de machtiging hiervoor krijgen van de verga dering? Een der leden vraagt hierna waarom het bestuur het noodig oordeelt om een di recteur te benoemen, waarop de geestelijk adviseur antwoordt, dat er een centraal gezag moet zijn over de geheele veiling, zoowel over het veilingwezen als over de werkzaamheden op het kantoor en dit een man moet zijn met groot verantwoordelijk heidsbesef en de noodige capaciteiten, wel ke dit gewichtig ambt vereischen. Nadat nog meerdere leden hierover het woord hadden gevoerd, bleek ten slotte uit den geest der vergadering, dat zij de machtiging wel wilde verleenen, wanneer de naam of namen werden genoemd van degenen die het bestuur voor dit gewich tig ambt had uitgekozen. Ofschoon volgens artikel 19 der statu ten alleen maar de machtiging der leden wordt vereischt *oo gaf het bestuur na eenige beraadslaging toch aan het verlan gen van de vergadering gehoor en deelde de voorzitter mede, dat de 2 candidaten voor deze functie waren, de heeren Nic. Turk en N. Bakker Hzn. Deze mededee ling werd door de Vergadering gunstig ont vangen, zoodat na eenige woordenwisse ling op de vraag van den voorzitter, of het bestuur nu de machtiging van de ver gadering kan verkrijgen, deze machtiging zonder eenige tegenwerking werd verleend. Nadat door den voorzitter nog eenige mededeelingen werden gedaan van huis- houdelijken aard en de rondvraag niets belangrijks opleverde sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst en de gevoer de discussies de vergadering met den chr. groet. ZOETERMEER. Geboren: Bernardus Johannes Maria d. van J. P. Kneppers en A. C. Vollebregt. Helena Maria Theresia d. van G. T. Stein en B. F. Tetteroo- Ondertrouwd: O Ottens 32 j. en T. J Blonk 28 j. Getrouwd: P. J. Dijkman 50 j. en A. P. Rodenburg 39 j. J. de Wilde 26 j. en C. D. Hoogteijling 21 j. Overleden: M. Rietveld 77 jaar on gehuwd. TER AAR. Tuinbouwcursus. Dank zij de onver saagde actie van de plaatselijke afdeeiin- gen van den L.T.B. en Chr. B. en T. B. is het gelukt wederom een tuinbouwcursus te organiseeren, want mocht het vereisch te aantal leeningen niet aanwezig zijn geweest, dan stond het te bezien of wij de voigenae jaren ooit een cursus moenten opzetten onder Rijkstoezicht en Rijkssub- stuie. Ditmaal heert het aan teil deelnemers de verwaenting zelfs overtroffen; in to taal hebben er zich 23 aangemeld. Gisteravond is deze cursus officieel ge opend in de koffiekamer van de veiling, waaroij tegenwoordig waren de Rijks- tuinbouwconsuient Koeman, en de be sturen van bovengenoemde organisaties. Het was voor den leider der cursus, G. van Loo, een aangename taak haar te openen. Na eerst lof gebracht te hebben aan den heer Voigering, aan wiens voort varendheid het groo tenueels te danken is, dat de cursus doorgang kon vinden, werd door spr. in groote lynen het werkplan uitgestippeld, wat zeaer veel studie zal vereischen met de noodige opoffering. Alle deememers kregen de aansporing trouw de lessen te volgen en met vlijt het opgegeven huiswerk te verrichten. De Rijkstuinbouwconsulent, het woord verkrijgende, wees op het nuttige van het tuinbouwonoerwijs, om vooral veelzijdige kennis te krijgen van ons vak, wat in de toekomst noooig zal zijn. Ijverig moeten de lessen gevoigd worden en niet één keer zonder doeltreffende reden verstek laten gaan. Spr. bracht beide organisaties dank voor de extra bemoeiingen welke tot dit succes geleid hebben. De heer J. Volgering, voorz. van de commissie, uitte zijn tevredenheid over de groote opkomst, en is er van overtuigd dat het onderwijs rijpe vruchten zal af werpen. Den cursisten wordt in ernstige overweging gegeven goed nota te nemen van het verhandelde, steeds volgzaam en onderdanig te zijn. Mogelijk zult gij wel eens wat op moeten offeren, doch later zal men met dankbaarheid terugzien op datgene in uw jonge jaren geleerd. Als spr. hulde heeft gebracht aan het veilings- bestuur voor het geheel gratis afstaan van de koffiekamer, wordt de leerlingen op het hart gedrukt ditgebouw niet te be schadigen, evenmin zich wanordelijk te gedragen na cursustijd. Tot slot werd door den heer v. Spron- sen het woord gevoerd. De practicus, J. Wijs, gaf nog een schema van zijn lessen waarna de bijeenkomst gesloten werd met de mededeeling dat de eerste les begint a.s. Vrijdag. Dan aan den slag jongens! INGEZONDEN STUKKEN Nieuwkoop, 6 Oct. Geachte Redactie, Het is naar aanleiding van een ledenver gadering der R.-K. Staatspartij, afd. Nieuwkoop, waarvan een verslag voor komt in Uw veelgelezen blad van Woens dag 30 September 1936, Eerste Blad, dat or.derget. als abonné een weinig plaats ruimte vraagt. In het verslag komt voor, dat langdu rig werd beraadslaagd om te komen tot vergrooting van ledental. Ongetwijfeld juist. Maar er is meer, en zeker zoo be langrijk. De aandachtige toehoorder zal het niet ontgaan zijn, dat het bestuur van gen. afd. alles in het werk stelt de een heid te bevorderen, een moeilijke taak. Daarnaast heeft het bestuur te kampen met de financiën. Uit de besprekingen toch is overduidelijk gebleken, dat vele leden de verhoogde contributie niet of zeer moei lijk kunnen betalen. Wat nu? Er is geld noodig om de zoo noodige propaganda zoo intensief mogelijk te voeren. Hen, die de verhoogde contributie niet kunnen betalen, loslaten kan niet. Zij toch willen ook goe de Staatspartij'ers zijn, zij hebben echter lediing noodig, laat men hen los dan is de kans groot dat -ij worden misleid. En dit moet worden voorkomen en het is daarom, dat onderget. gemeend heeft dit onder de oogen te moeten brengen van hen, die op de vergadering aanwezig wa ren. Mogelijk zijn er onder hen die door een aparte financieele bijdrage het bestuur der afd. kunnen helpen, zij bevorderen boven dien de zoo hoog noodige eenheid. U bij voorbaat dankend, Een lid der R. K. Staats- partij, afd. Nieuwkoop. Ter Aar, 6 October. Mijnheer de Redacteur, In uw blad van 2 October heb ik gele zen, dat in de vergadering van de R. K. Staatspartij van Langeraar gesproken is om een adres te richten aan het R.-K. kerkbestuur om oen nieuwe kerkplank in Langeraar. Maar ik vraag mij af: is dat niet wat verregaande. Zou het kerkbestuur dat zelf niet weten, en reeds lang gezien hebben, dat die plank ongeveer verrot is. Daarom komt het mij raar voor. Maar zou den die menschen totch door willen gaan, dat ze dan vragen om een plank of brug, die op z'n minst tweemaal zoo breed is, dan die er nu ligt met een beide kanten een stevige leuning (natuurlijk een draaibrug). Zoo iets is daar hard noodig. Thans moe ten d,e menschen de plank passeeren. Bo vendien staan al die menschen te wachten op den openbaren rijweg, en bij het druk ke snelverkeer zal dat op den duur niet zonder ongelukken blijven. Met dank voor de verleende plaatsruim te Een pr.rochiaan van Langeraar. WILT U IETS WETEN? V r a a g A. V. inzake deurwaardersbeslag en een contract van eigendoms overdracht. Antwoord: Dat contract is en blijft geldig. Wanneer er evenwel een deurwaar der komt om beslag te leggen, zal hij niet uitmaken of zoo'n contract al of niet geldig is, doch legt hij beslag zonder op dat con tract te letten. Degene, die de eigendom van den inboedel heeft verkregen, kan dan opheffing van het beslag vorderen. Hij wen de zich daartoe tot een advocaat. Voor huur schuld is het echter onverschillig of de voor dat beslag vatbare goederen al dan niet aan den huurder tofebehooren. STOOMVAARTBERICHTEN KON NED STOOMB MIJ. E ACHILLES 7 Oct. van Genua te Ve netië. AMOR 5 Oct. te New York. CERES 7 Oct. van Bourgas n. Varna. CRIJNSSEN (thuisr.) pass. 6 Oct. 10 u. n.m. Flores. IRENE 7 Oct. van' Kopenhagen n. Gdynia MEROPE 7 Oct. van Salonica te Istan- boul. TITAN 6 Oct. van Neaplaya naar Ky- massi. TITUS 7 Oct. van Kymassi te Pyli. KON PAKETV MAATSCHAPPIJ. NIEUW HOLLAND 6 Oct. van Singapore te Sydney. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BINNENDIJK, Rotterdam n. Norfolk, 5 Oct. te Baltimore. BURGERDIJK, New Orleans naar Rot terdam, 4 Oct. te Houston. BILDERDIJK, v. Tampico n. Rotter dam, pass. 6 Oct. Lizard. DAMSTERDAK, v. Vancouver n. Li- verpool-R'dam, 6 Oct. 10 u. 23 m. v.m. 590 M. W.Z.W. van Valentia. LEERDAM, van R'dam n. Baltimore, pass. 6 Oct. Bevezier. NICTHEROY van Vancouver 1. v. South- amoton, n. R'dam, 6 Oct. te Londen. DRECHTDIJK 7 Oct. v. R'dam n. San Francisco via Londen. SPAARNDAM 7 Oct. v. New York te Rotterdam. STATENDAM 7 Oct. v. New York te Rotterdam. KOTTKRDAMSCHE I.LOYD KERTOSONO (thuisr.) 7 Oct. 5 uur nam. van Londen n. R'dam. KOTA GEDE (uitr.) 7 Oct. van Port Said. BALOERAN 7 Oct. van Rotterdam n. Batavia. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (HollandAfrika Lijn.) JAGERSFONTEIN (thuisr.) wordt 9 Oct. te Genua verwacht. SPRINGFONTEIN (thuisr.) wordt 9 October te Duinkerken verwacht. STOOMVAART MIJ OCEAAN. EURYMEDON 6 Oct. van Liverpool n. Macassar. SOSUS VSGSU UkSNGSil WSLVAAliT TOONTJE VAN TEUTEN. DE MILLIONAIR. 257. Toontje wandelde langs het trottoir toen er opeens een auto in volle vaart langs hem reed en de bestuurder begon hard tegen hem te schreeuwen dat hij uit moest kijken. In zijn angst vloog Toontje in een lantaarnpaal die in tweeën brak, terwijl Toontje het bovenste stuk op zijn hoofd kreeg. 258. Toontje vond het wel een beetje gevaarlijk worden in de stad en hij kocht daarom wat levensmiddelen die hij in een doek knoopte en aan een stok over zijn schouders hing, waarna hij de stad verliet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10