WOENSDAG 7 OCTOBER 1936 DE LEJDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BURGERLIJKE STAND UITSLAANDE BRAND. Meubelmakerswerkplaats in vlammen opgegaan. Hedenochtend bij het aanbreken van den dag bemerkte een waker van den Nacht veiligheidsdienst, die zijn controle-ronde deed bij de N.V. Rotogravure Mij. aan het Galgewater, een brandlucht in de omge ving. Al spoedig constateerde hij, dat er brand was uitgebroken in de meubelma- kerswerk- en opslagplaats van den heer H. J. de Bolster, Noordeinde 22. Deze werk plaats is gelegen achter de woning en win kel van den heer de B., uitgang gevend in het straatje naast de Rotogravure Mij. De brandweer was spoedig onder lei ding van den heer Couzy en den commis saris, den heer Meyer, aanwezig en tastte het vuur met vier stralen aan via boven genoemd straatje en via de Valkensteeg, waarbij de slangen via den brandladder over de daken van verschillende pakhui zen moesten worden geleid. Hoewel de meubelmakerswerkplaats om geven lag door verschillende belendingen, wist de brandweer het vuur, dat hardnek kig woedde en werkplaats en opslagruim te geheel vernielde', tot dit eene pand te bedwingen. De er omheen liggende percelen liepen geen of geen noemenswaardige schade op. De oorzaak van den brand is vermoede lijk te wijten aan het wegspringen van een vonk uit de lijmpot-kachel, waardoor het vuur den geheelen nacht heeft liggen smeu len. De aangerichte schade wordt door ver zekering gedekt. VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Hedenmorgen te 6.10 uur is een vracht auto, geladen met 2200 K.G. schapenwol en bestuurd door M. de K. uit Bergschenhoek op het Kort Rapenbuig omgeslagen en Maandagavond half acht vergaderde de Raad onzer gemeente ten Raadhuize. Aan wezig alle leden. Voorzitter: burgemeester L. R. Middelberg. De opening geschiedde door den voorzitter op de gebruikelijke wijze. Hierna las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Medegedeeld werd een brief van Ged. Staten, houdende opmerkingen van admi nistratieven aard, betreffende'de gemeente rekening 1934. Aan die opmerking zal tege moet worden gekomen en daartoe in han den gesteld van Burg. en Weth. ter afdoe ning; dankbetuiging van de Harmonie-ver- eeniging „Kunst en Vriendschap", voor verleende subsidie; proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger; ver zoekschrift van de bewoners van Dinthoom cm ontheffing van betaling van z.g. „Hoorngeld". Na toelichting van glen voor zitter, wordt op voorstel van Burg. en Weth. besloten adressanten van de con- tractueele verplichting te ontslaan. Vaststelling van gemeente rekening. Hierna werd de agenda aan de orde ge steld en overgegaan tot voorloopige vast stelling van de gemeenterekeningen, dienst 1935. Blijkens het rapport van de commis sie tot nazien dier rekeningen, n.l. van de gemeente Zoetermeer en de voormalige ge meente Zegwaart, waren geen op- of aan merkingen te maken. Overeenkomstig voor stel Burg. en Weth. werden de gemeente rekeningen voorloopig vastgesteld met al- gemeene stemmen. Behandeling van de begrooting. Vervolgens werd de hoofdschotel ter ta fel gebracht: Vaststelling van de gemeente- begrooting, dienst 1937. De voorzitter maakte de algemeene opmerking, dat de begrooting sluitend- is gemaakt, zonder be lastingverhoogd g, terwijl de straatbelas ting nog niet behoefde ingevoerd te worden. Wat echter de toekomst brengen zal is nog twijfelachtig. De geraamde posten waren zeer grondig bekeken en de uiterste zuinig heid was betracht. Vervolgens geeft spr. gelegenheid aan de leden tot het houden van algemeene beschouwingen. Door den heer Duinisveld werd van die gelegenheid gebruik gemaakt. Spr. zeide niet de bedoeling te hebben algemeene be schouwingen te houden, doch meer eenige opmerkingen te maken. Meerdere jaren had spr. op bezuiniging aangedrongen en bij het bestudeeren der begrooting had hij gezien, dat Burg. en Weth. in die richting hadden gewerkt en in praktijk gebracht. De kapi- taalsdienst was spr. echter niet duidelijk en hoopte voor een volgend jaar een over zichtelijker indeeling daarvan. De voorzitter gaf den heer Duinisveld in overweging met den gemeente-secretaris over deze aangelegenheid te spreken en ter zake inlichtingen te verzoeken, waaraan bij voorbaat met welwillendheid zal worden voldaan. Daarna werd overgegaan tot'?/rtikelsge- wijze behandeling van de begrooting. Bij de post kosten huishoudelijk bestuur vroeg de heer Scheer of deze post niet ge schrapt of hierop niet bezuinigd kon wor den. Hierover volgt geen bespreking. De heer Glas wenschte de post onderhoud woonwagenkamp verhoogd te zien en brengt hieromtrent verschillende wenschen naar voren. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak bij Burg. en Weth. in onderzoek is en het niet in de bedoeling ligt deze kwestie op de lange baan te schuiven. De heer Glas bepleitte rij wiel toelage voor de nachtwakers. De voorzitter lichtte toe, diat deze aangelegenheid geregeld wordt door de verordening van de veld wachters, en wees op het verschil in dienst- dwars over de tramsporen terecht geko men. "Waarschijnlijk heeft de bestuurder den lichtzuil en den vluchtheuvel te laat bemerkt en den bocht te kort genomen, waardoor de lading die topzwaar was den wagen heeft doen omslaan. Daarbij raakte de wagen ook den lichtzuil, die achterover gedrukt werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch het tramverkeer was meer dan een uur gestremd,* eerst in beide richtingen, daarna in de richting BreestraatStation, zoodat de passagiers hier moesten overstappen. Nederlandsche Reisvereeniging. In den „Vergulden Turk" hield de afd. Leiden van de N. R. V. gisteravond haar algemeene vergadering onder leiding van den heer Harde weg, die er in z'n welkomst woord op wees dat zoowel hijzelf als de secretaris de heer Mooi, bedankt heeft voor de bestuursfunctie zonder dat er eenige samenhang tusschen beider bedanken is ge weest. De heer Mooi heeft te drukke bez.g- heden, terwijl spreker zelf zich niet lan ger met het optreden van het hoofdbestuur vereenigen kan. Uit een staat van het ledental bleek, dat dit tusschen 1 Januari en 1 September j.l. van 1103 tot 1181 (dus met 78) gestegen is. Na een kort rapport namens de afgevaar digden naar de in Apeldoorn gehouden al gemeene vergadering, volgden mededee- lingen omtrent het winterprogramma. Aan de orde was nu de verkiezing van een voorzitter. Candidaat gesteld wa ren de heeren van der Horst, Mennes en Ponsen. Gekozen werd met'18 van de 24 uitgebrachte stemmen de vice-voorzitter, de heer J. A. van der 'Horst. Verder werden gekozen de heeren M. Blitz (met 17 stemmen) en L. A. Mennes (met 23 stemmen). verrichting van de veldwachters en nacht wakers. De heer Scheer ondersteunde het voor stel van den heer Glas. De héér Van der Tas stelde voor de nachtwakers een rijwieltoelage van 15. per jaar te verleenen. Dit voorstel werd met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. De bad- en zweminrichting. De post subsidie Bad- en Zweminrich ting vergde nog al eenige bespreking. De voorzitter zeide, dat deze post op de begrooting was gebracht, in verband met de ontvangsten van de exploitatierekening. Hieruit is gebleken, dat er een tekort is van ruim 200.terwijl werd voorgesteld om 100.subsidie te verleenen. Spr. lichtte het groote nut toe eener badinrichting en meer het initiatief van de ingezetenen tot stichting hiervan. In het belang van de volksgezondheid is instandhouding gebo den. De heeren Scheer, v. d. Tas en Roos wa ren tegen subsidie of wilden door tarief- verhooging of bijdragen door particulieren het tekort zien te dekken. De heer Groenewegen stelde op den voorgrond, dat hij geen zwem-enthousiast was, doch het nut eener bad- en zwemin richting, met behoorlijk toezicht en con trole inzag en uit dien hoofde vóór subsi die was. De heer Van Straalen uitte zich in gelijken zin. De post werd, met de stemmen van de heeren Scheer en Van der Tas tegen, I gehandhaafd. De post bewaarscholen! Hierna volgden de besprekingen bij de post subsidie Bewaarscholen. De heer Scheer begon met op te mer ken al eerder bezwaren tegen dergelijke subsidie naar voren te hebben gebracht. Naar zijn meening hadden dergelijke in richtingen geen reden van bestaansrecht. De post is veel te hoog, aan wat er tegen over staat. Spr. hoopte, dat het volgend jaar de post geschrapt zou zijn en stelde thans voor de post te halveeren. De heer Van der. Tas (St. Ger. Partij) zegde niet veel te voelen voor béwaar- schoolonderwijs en wenschte zijn stem niet te geven voor subsidie aan de R.K. Be waarschool, op welke inrichting misleidend godsdienstondei wijs wordt gegeven. Spr. hield op zijn manier een theologisch dis puut en verkocht vele hatelijkheden aan de Katholieke geloofsleer, als knielen voor beelden enz., enz. De voorzitter ontvvoordde, dat het hier 'geen plaats is voor het houden van theolo gische disputen, wees op het nut van voor- bereidend onderwijs en, op de wettelijke bepalingen, die gelden voor het lager on derwijs. De heer Scheer zeide het niet geheel eens te zijn met den heer v. d. Tas, doch meen de, dat een raming van 800.niet te ver dedigen is. De heer Van Duyvenbode vreesde, zoo de Raad deze post niet handhaaft, de Raad zich zal blameer en. De heer Scheer (A.R.) zegt nu, aan het adres van de katholieken: „jelui gunnen het den onzen ook niet". Hierop werd door de heeren Groenewe gen en Van Well waardig en heftig gepro testeerd. De heer Lamens (H.G.S.) zette zijn standpunt uiteen en gaf te kennen geen bewondering te hebben voor bewaarschool- onderwijs. Principieel was hij tegenstander van subsidie van de R.K. Bewaarschool op dezelfde gronden als zijn medelid van der i Tas. Door verschillende leden werd nog het woord gevoerd,v waarna de pest in stemming werd gebracht. Vóór handhaving der post waren de heeren Groenewegen (R.K. St.), Smits (R.K. St.), Duinisveld (R.K.), Glas (S.D.A.P.), Van Well (R.K. St.), Van Duy venbode (V.B); tegen: de heeren Scheer (A.R.), Rcos (A.R.), Van Straalen (C.H.), Lamens (H.G.S.), en Van der Tas (St. Ger. P.). Het voorstel-van der Tas om geen subsi die te verleenen aan de harmonievereeni- ging werd niet ondersteund. Bepleit werd v'erhooging post Burg. Arm bestuur. Op voorstel van den voorzitter zal gewacht worden hce de toestand zich ont wikkelt, daar nog altijd tot verhooging kan worden overgegaan. Verder werd over verschillende posten nog het woord gevoerd, doch veranderin gen in de aangeboden begrooting werden niet aangebracht en verder werd deze in ontvang en uitgaaf als aangeboden vast gesteld. Op eenige verzoeken om ontheffing schoolgeld werd afwijzend beschikt. Een aanvullings-kohier hondenbelasting 1936 werd vastgesteld. Op eenige verzoeken ontheffing honden belasting 1936, werd besloten deze te hal veeren. Op het verzoek van de R.K. Schoolbe sturen om in'gevolge art. 205 ter der L.O.- wet uitbetaling van 80 pet. der geschatte waarde van oude scholen, werd overeen komstig advies van Burg. en Weth. afwij zend beschikt. De voorzitter deed mededeeling van het rapport van den gemeente-opzichter, waar uit bleek, dat de toestand van de scholen van dien aard is, dat binnen 30 jaren zeer zeker belangrijke vernieuwingen zullen plaats hebben, in 't bijzonder van de R.K. Jongensschool, wat betreft de voorste drie lokalen, de gang en voor de R.K. Meisjes school, die eveneens ook niet aan redelijk te stellen eischen voldoet. Spr. zeide inder tijd van den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Delft stukken te hebben ontvangen betreffende den toestand van beide scholen. Op grond hiervan en mede een binnen afzienbaren tijd te ver wachten aanvrage om vernieuwing en ver betering, werd voorgesteld het verzoek af te wijzen. Besloten werd, na toelichting van den voorzitter de asehschuur a 0.50 per week aan den heer E. W. Ooms alhier te ver huren. Tot wijziging van art. 26, alinea 6 en 8 van de Bouwverordening voor deze ge meente werd besloten. Een wijziging der begrooting 1936 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag verzocht de heer van der Tas des morgens tusschen 4 en 6 uur de lantaarns te deen branden, ten behoeve van de menschen, die in dien tijd naar hun werk moeten. De voorzitter zegde toe, een en ander in overweging te nemen. Met een dankwoord sloot de voorzitter deze belangrijke vergadering. Evenals de vorige vergadering was de publieke tribune wederom flink bezet. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Een brug over deWetering. Voor het leggen van een brug over de Piswetering, in het verlengde van den weg naar en door het Boschpark, welke brug noodzakelijk is om de sportterreinen aan de overzijde dier wetering te kunnen be reiken, was het noodig, dat de gemeente met den eigenaar van de halve wetering en de landerijen aan de overzijde, den heer L. de Wit, alhier, aanging een over eenkomst inzake vestiging van een op stalrecht op diens evenbedoelde eigen dommen. Met het oog op de spoedige afwerking van de sportterreinen kon met het aan gaan dezer overeenkomst niet worden ge wacht, daar voor de vereeniging die de sportterreinen aanlegt, t.w. de Alphenr sche Voetbalvereeniging „Alphen", zeker heid moest bestaan dat haar terreinen ook inderdaad behoorlijk zouden zijn te be reiken. Voor het opstalrecht is deze gemeente aan den eigenaar der bezwaarde eigen dommen verschuldigd voor éénmaal een bedrag van tien gulden. Verdere finan- cieele gevolgen vloeien voor onze gemeen te uit de gesloten overeenkomst niet voort. Voorts deelen wij B. en W. mede, dat in de hiervoor bedoelde overeenkomst tot vestiging van het opstalrecht is bepaald, dat de brug met uitsluiting van anderen, alleen bestemd zal zijn voor diegenen, aan wie door B. en W. schriftelijk vergunning is verleend, terwijl zij ook krachtens die overeenkomst bevoegd zullen zijn aan ver- eenigingen voor korteren of langeren duur onder door hen te bepalen voorwaarden, vergunning te verleenen tot het gebruik maken van de brug ten behoeve van die vereenigingen. Het ligt in hun voornemen op grond dezer bepalingen, aan de eigenares der sportterreinen, t.w. de voetbalvereeniging „Alphen" de voor haar, voor de exploi tatie dier terreinen noodige, vergunning te verleenen tot het gebruik maken van de brug, tegen betaling van een recht daar voor van 10.voor eenmaal en verder van één gulden per jaar. Hierdoor zullen de kosten voor de gemeente uit het ver kregen opstalrecht voortvloeiénde, tevens zijn gedekt. Afscheid kapelaan Jong. Hedenavond (Woensdag) om 8 uur zal in de St. Joseph- zaal, op initiatief van een comité, dat ge vormd is uit de besturen der vereenigin gen waarvan kapelaan Jong adviseur was, een officieele afscheidsavond worden ge organiseerd. Leden dier vereenigingen die door om standigheden geen officieele uitnoodiging moch'en ontvangen, worden, met alle pa rochianen, verzocht van die geboden ge legenheid, langs dezen weg kennis te ne men. LEIDEN. Geboren: Christina d. v. J. Honsbeek en A. Thiel. Jacoba d. v. J. Siere en A. C. Wielinga. Ondertrouwd: H. M. Keijzer jm. 21 j. en M. v. Zanten jd. 21 j. F. Hofenk jm. 27 j. en A .Burgerjon jd. 24 j. BOSKOOP. De brug over de Gouwe. Hedenmorgen is de brug over de Gouwe in werking gesteld. Burgemeestér en wet houders gingen met het brugdek omhoog en omlaag. De ingenieurs van den Rijks waterstaat Van der Walle Koek van Leeu wen, De Ridder en Hanskamp woonden de ingebruik-stelling bij. HAZERSWOUDE. Mica. Zaterdag 10 October a.s. zal in den voormi.idag een vliegmachine boven deze gemeente circuleeren en namens het landelijk Mica-comité verschillende attrac ties uitwerpen. Ook zullen er vanwege het plaatselijk Mica-comité waardebonnen uit geworpen worden. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: 'Goedgekeurd. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Mica. A.s. Zaterdag 10 October begint de groote Mica-actie in de plaatsen Rijp- wétering, Hoogmade, Oud-Ade. Voor el- ken 50 cent die men bij een Mica-winke lier koopt krijgt men gratis een Mica bon. Van het Algemeen Mica Comité in Amsterdam kwam het bericht dat de Mica vliegmachine ook onze 3 plaatsen bezoekt op a.s. Zaterdag 10 October. Boven elke plaats werpt de vliegenier een parachute uit, waaraan een waardebon bevestigt is. Deze waardebon kan bij een Mica-winke lier ingewisseld worden. TELEGRAMMEN ONGERUSTHEID OVER EEN OCEAANVLIEGER. ZOETERWOUDE (H. R.) Prcpagandavergadering R. K. Staats partij. Maandagavond werd door de af deeling van de R. K. Staatspartij in sa menwerking met de propagandaclub een vergadering gehouden in het patronaaks- gebouw. als inzet van de verkiezingsactie 1937. De voorzitter, de heer v. Mil, be sprak in zijn openingswoord de vraag of het na het ernstige woord van ons Door luchtig Episcopaat van verleden Zondag nog noodie was een propaganda-vergade- ring voor de R. K. Staatspartij te houden. Spr. richtte vervolgens een hartelijk woord van welkom tot den spreker van dezen eersten propagand a-avond, den heer Drs. P. Kasteel en tot de talrijk op gekomen belangstellenden. Na het zingen van een couplet van „Roomsche Büid- schan" werd het woord gegeven aan den heer Kasteel, die od dezen avond, wilde soreken over „De R. K. Staatspartij in dezen tijd". Voor het goede begrip toont spr. eerst aan, dat wij ons eoed bewust moeten ziin van de waarheid dat wij zonder R. K. Staatkundige organ-'satie niets waren en niets konden zijn. Teruggaande tot den tijd van Koning Willem I geeft spreker achtereenvolgens een heel stuk s+aatkun- dige geschiedenis, waarin vooral werd uit^eskooeld de groote achterstelling der Katholieken Sor. huldigt het groote werk van Dr. Schaenman z.«ï., het begin van onze Staa+soarlij. Het is nog zoo lang n;et geleden, dat de katholieken als achterlijk woeden beschouwd. Thans zijn er die wel w'llen inrien, dat wij als katholieken er ziin, maar er zijn er ook die ons vreezen, er ziin er zelfs die bij enkele gelegenhe den slechts weten d^t wij er ook zijn. Bij de mobdicotie. in 19">4 en bij de vereis- smg in 1918. toen herinnerden zij zich dat het toch maar goed was dat die kathohe- ken er ook waren. Thans moeten aRen wo'en. dat wij er zijn. allen moeten weten, d=t wii. een derde van de bevolking, het eens zün over de landsverdediging. De lir'-erzifde moet goed weten dgt wij niet wiRen dat zü komen aan ons bijzonder onderwiis. Wii zien om ons heen een groo te verwarring en leven in een geweldige crisis, maar die heeft met ons staatkundig steVel h'ma niets te maken en met een verandering in het regeerintsstelsel is de crisis niet op te lossen. Hiervoor is maar een mogelijkheid: dat wii buiten- landsche markten trachten te bekomen. Sm\ erkent ten volle dat het hier niet vo'maakt is; het feit is nu eenmaal dat wii rekening hebben te houden met an dere groepen. Voor een m*oot deel hebben wii de toekomst in handen. Sor. besoreekt dan de gevaarlijke en ge sloten actie van het Communisme en de fascistische stelsels w^ke zich in ver schillende vormen opdienen. Sor. gelooft niet, dat de N.S B. iets zal bereiken, maar toch mogen wii het gevaar niet ond°r- schatten en ook niet overschatten. Wij moeten begriiopn dat de Bisschopoen niét voor niemendal ons aaysooren, dat wij aaneen gesloten moeten zijn: wij hebben te zorgen dat ook ons nageslacht kan le ven in een land waar met de katholieke belanden wordt rekening gehouden. Spr. gelooft, dat de R. K. Staatspartij veel ge daan heeft en nog veel kan doen. dat deze partij een van de sterkste partijen kan zijn, die voor onze stoffelijke maar ook voor onze geestelijke belangen kan zor gen. en daarom wil hij allen aansporen juist in dezen tijd de R. K. Staatspartij sterk te maken. Een langdurig applaus vplgde op deze met aandacht gevolgde rede, welke ruim 1 y2 uur had geduurd. Na een korte pauze was er gelegenheid voor het stellen van vragen, waarvan slechts een matig gebruik werd gemaakt. Dit was zeker een bewijs voor het duide lijke en heldere betoog. Spr. wilde dit in ziin slotwoord, waar ook enkele leden der N.SB. aanwezig waren even vastleggen, omdat het zijn eenige bedoeling is de heldere waarheid en zijn eerlijke overtui ging naar voren te brengen. De voorzitter dankte den heer Kasteel voor het vele wat hij ons hedenavond had gegeven *en sprak den wensch uit, dat er binnen korten tijd geen enkele katholiek hier aan den Hooge Rijndijk zou staan naast de R. K. Staatspartij. De voorzitter dankte ook pastoor Vas- tenhoven, die voor de eerste maal hier aanwezig was, voor zijn tegenwoordigheid. Onder de vele aanwezigen waren ook Rector Westgeest van „de Goede Herder" en kapelaan Krom. De avond, welke werd opgeluisterd met muziek en door de pro pagandisten werd benut voor den verkoop van bonnetjes voor het verkiezingsfonds, Is goed geslaagd. LONDEN, 7 Oct. (A.N.P.) Men maakt zich ongerust over het lot van den vlie ger Bjoerkv.all, van wien men nog steeds niets heeft gehoord. (Bjoerkvall had een Oceaanvlucht ondernomen; hij wilde rechtstreeks van New York naar Stock holm vliegen). BLIKSEM TREFT VOETBALLERS NEW-YORK. 7 Oct. (A.N.P.) In Can- tcn, Ohio (V.S.), heeft de bliksem een aantal voetballers getroffen, terwyl zij op het terrein van een school aan het spelen waren. Een leeraar werd gedood, 11 scho lieren werden gewond. ARRESTATIE VAN RADEK BEVESTIGD MOSKOU, 7 Oct. (A.N.P.) Officieel wordt thans bevestigd, dat Karl Radek ge arresteerd is. Uit het onderzoek zou zijn gebleken, dat Radek heeft deelgenomen aan de samenzwering van Zinofjef. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. NOTARIS A. J. M. SCHERMER Te Den Haag is op 73-jarigen leeftijd in het R. K. Ziekenhuis overleden de heer A. J. M. Schermer, die gedurende een dertig tal jaren notaris daar ter stede was. Notaris Schermer was geboortig uit Lei den, waar ook zijn vader notaris was. De plechtige Requiem zal plaats vinden Donderdag a.s. te 10 uur in de Parochiekerk aan de Elandstraat, waarna te plm. 12 uur ce begrafenis in het familiegraf op het R. K. Kerkhof aan de Zijlpoort alhier zal ge schieden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 7 October. Veemarkt. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 234 Vette Kalveren: le kwal. 5660 ct. (enkele beste hooger), 2e k wal. 4654 ct.; 3e kwal. 4044 ct. per K.G. levens gewicht. 66 Nuch tere kalveren f 812 per stuk. 228 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5354 ct., Zware varkens 5253 ct., 'Vette varkens 5051 ct. per K.G. slachtgewicht. Vette kalveren korten aanvoer stuggen handel met vaste prijzen. Nuhctere kalveren aanvoer gewoon, prijzen vrijwel onveran derd, Varkens korten aanvoer, vluggen handel en hoogere prijzen. BOSKOOP, 6 October. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015, Rosa mundi 3051. Hadley 17 25, Claudius Pernet 1531, Columbia 10 17, Butterfly 12—26. Wilh. Kordes 14—27, Rosalandia 1529, Florex 1419, Wendland 2035, Edith Helen 3064, Aug. Noack 0118, Else Poulsen 1528, Gloria Mundi 1526, Pink Perfection 2541 Pechtold 1121, Briarcliff 2038, Chrysanten, groot- bloemig 4080, idem tros 515, Gynerium 5080, Physalis Franchettii 1225, Clema tis Durandii 1624, idem Prins Hendrik 1.26, idem l'Azursteir. 71, Pernettia 55 1.Pernettia p. st. 60. KOUDEKERK, 6 Oct. Vrije veiling. Aanvoer 2327 eieren. Kipeieren 4.705. eendeieren /)3.103.20, boter 6872 ct. kaas 2326 ct., konijnen 351.00, kippen 501.00, hanen 4590, duiven 725 ct. VEUR, 6 October. Vrije veiling. Aanvoer 24281 kipeieren: ƒ4.905.80, 192 eendeieren ƒ3.053.30, 9 ganzeneieren 5, 162 kippen: ƒ0.201, 3 eenden: 50 ct., 67 konijnen ƒ0.401.50, 52 duiven: 730 ct. VOORSCHOTEN, 6 Oct. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks f6, kuikeneieren ƒ4.504.70, konijnen per st. 301.10, kip pen 4065, hanen 50.80. duiven 1014. WOERDEN, 7 October. Kaas. Aanvoer 473 partijen. Met rijksmerk le kw f 2225; idem 2e kw. f 2022. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAMt Londen 9.21 Berlijn 75.00' Parijs 8.80 Brussel 31 6» Zwitserland 42.001 Kopenhagen 4100 Stockholm 47 00 Oslo 4(1.00 New York l.Stii/j Praag GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3