STADS C NIEUWS ALMA WOENSDAG 7 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER ZACHTER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen neerslag Iets zachter. Hoogste barometerst.: 770.4 te Aberdeen. Laagste barometerst.: 749.5 te Marseille. De hoogedrukking verplaatste zich in Zuidelijke richting. In het Noordwesten verschijnt een nieuwe daling, de depressie in het Noordoosten nam sterk af, die in het Zuiden werd in de Middellandsche Zee vrij diep. In Scandinavië is de vorst bijna ver dwenen en er valt op vrij veel .plaatsen regen. Op de Britsche eilanden daalde de ochtendtemperatuur in het binnenland tot onder het vriespunt; de meeste plaatsen hebben kalm en vrij zonnig weer. Ook in Frankrijk is het grootendeels helder en de temperatuur is er in het Zuidwesten sterk gedaald; Aan de Middellandsche Zee stormt het uit West en Noord. In Zwitserland valt lichte sneeuw, in Duitschland in het Oos ten regen, terwijl het Westen opklarend weer heeft. Bij de verdere verplaatsing van de hooge drukking naar het Zuiden is naar Noord west loopende wind met stijgende tempe ratuur en weinig of geen neerslag te wach ten. LUCHTTEMPERATUUR. 9.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnam, 5.53 tot Donderdag voorm. 5.44 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 8 Oct. voorm. 8.14 uur en nam. 9.uur. WORDT BRUIN BROOD DUURDER? De Tarwe-centrale heeft gisteren de aan bieding van T. C.-tarwe hervat, nadat er gedurende ruim een week geen aanbiedin gen op de graanmarkt zijn geweest. Thans werd een prijs genoteerd, welke in vergelijking met de vorige noteering een verhooging beteek ent van 24%. De notee ring voor deze inlandsche tarwe was name lijk 9.80. De tarwe was slechts te verkoopen aan vlakmolenaars voor krop en Zeeuwsche bloem. Bovendien werd de bepaling ge maakt, dat geen groote rpartijen dan 50 ton konden worden geleverd en dat de par tijen niet mochten worden doorverkocht. In de kringen van den graanhandel heeft deze noteering eenig opzien gewekt en vrij algemeen acht men als consequentie van deze verhooging in den prijs van het meel, een verhooging van den prijs van het bruin brood onvermijdelijk. „Telegraaf". ROTTERDAMSCHE K. v. K. WIL HET ROER OMGOOIEN. Het psychologisch moment. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam heeft een adres aan den Raad van ministers gericht over de gevolgen van de monetaire gebeurtenissen. Zij spreekt als haar oordeel uit, dat de Nederlandsche crisis-politiek thans, voor zoover zij door monetaire oorzaken wordt beheerscht, kan worden afgebroken. Ons land staat in dit opzicht weer op hetzelfde punt, waarop wij ons bevonden, voordat de val van het pond krachtiger ingrijpen nood zakelijk maakte. De Kamer acht thans een psychologisch moment gekomen, om het roer weder te wenden. Zij adviseert tot een principieele verandering van richting in de binnenland- sche economische politiek. Wat den agra- rischen steun betreft, geeft de Kamer in overweging op korten termijn het bedrag vast te stellen, dat ook na de daling van den wisselkoers van den gulden waarschijn lijk voorloopig noodig zal blijken, om voor het bedrijfsleven heilzame maatregelen, welke niet in de monetaire sfeei zijn ont staan, te financieren. Haar staat daarbij eerder een afschaffing van heffingen in volgorde van schdelijkheid, dan een gelijk tijdige algemeene verlaging pondspondsge wijs voor oogen. Soortgelijke overwegingen pleiten voor verlaging van invoerrechten, waardoor hooge lasten op buitenlandsche goederen worden gelegd. In denzelfden tijd zullen talrijke contingenteeringen van den invoer van goederen kunnen worden op geheven. Niet anders zal moeten worden gehan deld met den steun aan zeescheepvaart, voor zoover daarmede valuta-concurrentie wordt overbrugd, terwijl voor het overige zal kun nen worden gestreefd naar algeheele af schaffing, in overeenstemming met Enge land, waar, naar de Kamer aanvoert, in de scheepvaartkringen hetzelfde verlangen naar het algemeen loslaten van de subsidie politiek bestaat. Wat nu, middenstander? De Nederlandsche Middenstandsbank N.V. in samenwerking met de bureaux van den Kon. Ned. Middenstandsbond, den Ned. R. K. Middenstandsbond en den Chr. Middenstandsbond heeft een bro chure uitgegeven, onder den titel „Wat nu, middenstander, nu de waarie van den gulden zich gaat wijzigen". In deze bro chure wordt de vraag onder de oogen ge zien, hoe de middenstander zich behoort te gedragen tegenover de moeilijkheden, welke zich als gevolg van den nieuwen monetairen toestand voordoen. Het groote vraagstuk is hier natuurlijk dat der prijsverhooging. Allereerst wordt tot eer van den Neder- landschen middenstand geconstateerd, dat gevallen van prijsverhooging bij den de taillist practisch niet geconstateerd zijn, een bewijs, dat de middenstand zijn taak in grooter verband goed heeft begrepen. Voorts wordt de wet tot het tegengaan van prijsopdrijving besproken en erop ge wezen, dat niet elke prijsverhooging (be halve voor bepaalde in de bekende mi- nisterieele circulaire aan de burgemees ters genoemde artikelen) als onredelijke prijsopdrijving is aan te merken. Er is ook een -gemotiveerde prijsverhooging. Wanneer dat het geval kan zijn, gaat de brochure in 't kort na. O.a. wordt stel ling genomen tegen de zienswijze, dat men geen hoogere prijzen zou mogen vragen voor nog aanwezige oudere voorraden. Te recht wordt gezegd, dat deze zienswijze bedrijfseconomisch volstrekt onjuist is en wordt erop gewezen, dat wanneer men thans zijn ouden voorraad tegen den ouden prijs verkoopt, men een bedrag aan Hollandsche guldens ontvangt, dat niet meer voldoende is, om den voorraad in gelijken omvang aan te' vullen. Wanneer derhalve de goedorenprijzen in den groothandel opslaan, zal ook de de taillist tot prijsverhooging gerechtigd zijn, ook al heeft hij nog oude voorraden. De brochure is zeer beknopt, doch geeft in heldere, bewoordingen de o.i. juiste richtlijnen aan, welke de middenstander thans in acht heeft te nemen. Bij twijfel of bij vermoeden van onre delijke prijsopdrijving van de zijde van fabrikant of grossist. wende men zich tot zijn organisatie. VAN ONZE ADVERTEERDERS. VOOR DE HUISVROUW. In dezen lijd moeten de huisvrouwen bij haar inkoopen meer dan ooit letten op kwaliteit en reputatie van hetgeen zij koo- pen. Dan is men pas zeker, dat men doel matig en zuinig gekocht heeft. Mogen wij op dit gebied even een nuttige wenk geven? Wij zien in de winkels, dat Radion onze huisvrouwen tijdelijk een bijzonder buiten kansje bezorgt! Waht behalve dat men zeker is van de superieure kwaliteit van Radion en van de zoo welkome geschenkenbons, krijgt men tot uiterlijk 21 November a.s. nog geheel extra geschenken en wel bad handdoeken met keurig gestreepte rand en flinke theedoeken! Dus practische artikelen, die in de huishouding uitstekend te pas komen. De huisvrouw, die hier gebruik van maakt, krijgt zeker de volle waarde voor haar geld. RECHTZAKEN GELEGENHEID TOT HAZARDSPEL? Voor de rechtbank te Almelo werd heden een proefproces behandeld inzake de z.g.n. grijp-automaten, waarvan er vele in de hoofdsteden geplaatst zijn. Terecht stond de handelaar B. uit Hen gelo. verdacht van het geleegnheid geven tot hazardspel. Uit de verklaringen van B. bleek, dat er met deze automaten veel geld te verdienen is, soms wel honderd gulden per week. Een ingenieur uit Hengelo, als deskun dige gehoord, verklaarde, dat hij de auto maten geprobeerd had. Hij had 78 maal een dubbeltje in de automaat gedaan, doch er was maar 19 maal een voorwerp van zeer geringe waarde uitgekomen. Volgens een vertegenwoordiger van de maatschappij, die de automaten in den handel brengt, kunnen alle voorwerpen ge grepen worden, doch het hangt er van af, hoe het apparaat is ingesteld. Het O.M. eischte tenslotte tien gulden boete, subs, vijf dagen hechtenis met ver beurdverklaring van de automaat. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdv. Scheikunde de heer A. J. Dijks man, Rotterdam; doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdv. Plantenkunde mej. J. de Zeeuw, Oegstgeest; doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdv. natuurkunde de heer F. K. du Pré. Den Haag; doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer J. J. M. Veraart, Den Haag; candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren B. W. Ha/eman, Den Haag, A. A. Bakker, Den Haag en mej. J. M. Leen- ders, Den Haag. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent de heeren A. A. Olivier, Hof van Delft, J. J. M. Saraber, Delft, mej. S. M. van Leeuwen, Den Haag. JAC. CREYGHTON. t In allen eenvoud heeft de uitvaart en be grafenis plaats gehad van een onzer meest hooggeachte stadgenooten, den heer Jac. Creyghton. De kapel van het St. Elisabethsgesticht was vanmorgen om half tien geheel ge vuld ook een grooter kerk zou geheel bezet zijn geweest! De zeereerw. rector R. Reynen droeg het heilig Misoffer op; Zusters zongen devoot de Gregoriaansche gezangen. Hier waren tegenwoordig de zeereerw. heeren pastoors Th. Beukers, I. Smeets en R. Smitz, een afgev. van den hoofdraad der St. Vincen- tiusver., de heer Charro van Kempen uit Den Haag, afgev. van de St. Vincentius uit Alphen, .talrijke bestuursleden en le den van alle conferenties der St. Vincen- tiusver. in Leiden, ged. commissarissen, di recteur en hoofdredacteur van de „Leidtche Courant", de heeren dr. Walenkamp. San ders, Eergers, v. Hamersveld en Wilmer, het R.-K. Parochiaal Armbestuur, de hee ren Noordman, Filbry, ir. Fehmers, Grün- demann, Stumpel, de presidente van de St. Elisabethver., mej. Coebsrgh, de voor zitter van den Voogdijraad, rar. Eolsius, hst lid van den Voogdijraad ir. Hoogen- boom, enz. Na de absoute trok de lijkstoet naar de begraafplaats, aan den Zijlsingel. Het omfloerste vaandel der St. Vincen- tiusver., dat in de kapel naast het altaar had gestaan, werd meegedragen; daar achter liepen zeer vele Vincentianen. 't Is sympathiek om aldus een medebroe der op zijn tocht naar de begraafplaats te begeleiden! Op het kerkhof was de belangstelling uit alle kringen en standen der samenleving zeer groot. Behalve de reeds genoemden, zagen wij hier den secretaris van den Voogdijraad, mr. Briët, pastoor Ch. Meysing uit Was senaar, den heer v. Aggelen, bestuurslid van den Armenraad, den heer J. Stadhou der, intieme vrienden en anderen, onder wie, ongetwijfeld, vele dankbare zielen De welesrw. heer kapelaan W. Hessipg verrichtte de ceremoniën der beaarding. Na de beaarding werd door de menigte, die in een grooten kring rondom het graf was geschaard, gezamenlijk gebeden. Een kleinzoon, de heer F. Boon, dankte namens de familie voor de betoonde be langstelling. „Dat het koor der Engelen u ontvange en gij met den armen Lazarus van weleer de eeuwige rust moogt hebben." DE HANZE. Opening van het winterseizoen. De R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" hield gisteravond in café-rest. „In den Vergulden Turk" haar eerste ledenver gadering van het winterseizoen, wélke door verschillende jongere leden werd bezocht. De voorzitter, de heer J. Schcondergang, heette in het bijzonder welkom den vvel- eerw. father B. Verheef, die zou spreken over de Missie in Afrika. Spr. herdacht vervolgens het overlijden van den heer J. P. Creyghton, die de eerste voorzitter van de Lefdsche Hanze is geweest. Voor zijn zielerust werd gebeden. De notulen der vorige vergadering wer den na lezing goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was aller eerst een schrijven van den Ned. Midden standsbond „de Hanze"..om naar aanleiding van de jongste monetaire regeeringsmaat- regelen den detailhandel gewoon door te laten gaan, alle middelen aan te wenden oni prijsopdrijving en hamsteren tegen te gaan en aldus de hoofdbesturen der orga nisaties te steunen. Van den burgemeester van Leiden was eveneens een schrijven ingekomen om in onze gemeente te waken tegen ongemoti veerde prijsopdrijving en wanneer zich ge vallen van dien aard voordoen dit onver wijld te zijner kennis te brengen. De heer Bergers merkte naar aanleiding hiervan op, dat verhooging niet zoo spoe dig zal geschieden, behalve wanneeraan de bron verhoogd wordt. Waar dit b.v. voor de varkensprijzen het geval was, zouden de slagers genoodzaakt zijn geweest de prijzen te verhoogen, doch nu de regeering de cri sisheffing op de varkens heeft laten vallen, is verhooging niet noodig. De voorz. wijst er in verband hiermede op, dat de minister waarschuwt tegen onge motiveerde prijsverhoogingen. Na de installatie van eenige nieuwe le den, volgde de behandeling van de agenda, voorstellen en de begrooting voor den a.s. Centrale Raad. Hiérbij kwam o.m. ter sprake het voor- stel-Leiden aan den Centralen Raad om bij de regeering aan te dringen tot spoedige be handeling van de Wet op de Vestigings- eischen en het Sperverbod. Bij de discussies hierover waren alle sprekers het er over eens, dat een dringend beroep op de regeering via het hoofdbe stuur noodig en gewenscht is. Enkelen drongen hierbij aan tot een zoo kras moge lijk aandringen, andaren, o.a. de Geest, ad viseur prof. Cleophas, maanden aan tot voorzichtigheid en daardoor te trachten zooveel mogelijk te bereiken. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad wordt hierna benoemd de heer C. Schinck. Tot lid van het bestuur in de vacature van den heer G. J. van Daene wordt hier na eveneens de heer C. Schinck gekozen. Hierna was het woord aan den weleerw. father B. Verhoef, die sprak over de Mis sie in Afrika. Afrika beslaat een oppervlakte van 321.000.000 K.M.2 met een aantal inwoners van ongeveer 135.000.000. Daarmee be- hoort het tot de dunst bevolkte gebieden. Ruim een derde van Afrika is woestijn. De bevolking bestaat hoofdzakelijk uit negers, terwijl in Midden-Afrika nog een Pyg meeën-stam leeft. Spr. schildert een klein tafereeltje van het leven van dit dwergvolk, waarna hij een en ander vertelt over het godsdienstig leven der Afrikanen. De sterkst verbreide godsdienst is die van den Islam, der Mo hammedanen, die fanatieke propagandis ten voor hun godsdienst zijn. De Arabieren zijn handige zakenlui, maar weten tegelijk hun godsdienst te propageeren. De vraag hoe dit mogelijk is, vindt gemakkelijk een oplossing in 'den godsdienst zelf, die den aanhanger gelegenheid laat zijn hartstoch ten te botvieren. Toch is er van den Mohammedaan wel iets te leeren, want zijn godsdienst gaat bij hem voor alles. De Katholieke godsdienst heeft in de laatste jaren in Afrika mooie resultaten kunnen boeken, vooral in Oeganda. Kenya en Belgisch Congo. Naast deze twee godsdiensten is er nog het heidendom. Er zijn in dit zwarte we relddeel nog 70 millioen heidenen. Spr. weidt dan verder uit over de Katho lieke Missie in Afrika, welke zich voor een groot deel bevind4 bij de Nyassa-, Tanga nyika- en Victoriameren. Dit laatste meer is tweemaal zoo groot als Nederland. Kard. Lavigerie begon in Afrika het mis siewerk en deed ontzettend veel ter bestrij ding van den slavenhandel. In 1894 werd aan de Fathers van Mill Hill een gedeelte van het uitgestrekte mis siegebied toegewezen. In 1904 werd het Victoriameer overge stoken naar Kavirondo, dat in 1926 tot pre fectuur werd verheven met Mgr. Brandsma als eerste overste. In 1934 weird Kavirondo apostolisch vicariaat, doch Mgr. Brandsma stond hier slechts 9 maanden aan het hoofd. Na zijn dood werd hij opgevolgd door fa ther Stam, die thans als Missie-; bisschop zijn vacantie in Nederland doorbrengt ten dienste der Missie, om n.l. overal steun te vragen. Er ligt hier voor de Katholieke Missie nog een groot arbeidsveld open, want de neger is godsdienstig, hij erkent een opper wezen en heeft slechts leiding noodig. De Katholieke Kerk alleen kan den neger vol doende en bevredigend helpen. Daarom besloot father Verhoef zijn le zing met een dringend beroep op zijn toe hoorders om ijverige missievrienden te zijn, wijl de Katholieke Kerk alleen Afri ka kan helpen in intellectueel, zedelijk en godsdienstig opzicht. Na een dankwoord van den voorzitter kreeg father Verheef gelegenheid onder de leden rond te gaan voor een offertje en we meenen te mogen zeggen, dat de op brengst niet tegenviel. Hierna verkreeg prof. Cleophas het woord om mede te deelen, dat over twee weken een praatavond zal worden gehou den aan de hand van de vragenlijsten, die van de Hanze-leden waren ingekomen naar aanleiding van de door het bestuur uitge geven vraag: Wat hebben we aan de Hanze? Spr. vond hierbij tevens een aanknoo- pingspunt voor de Katholieke Actie „Vóór God", welke naar aanleiding van het Bis schoppelijk schrijven tegen de God-loos heid haar werk thans zal beginnen. Ook de sociale organisaties hebben hier in een belangrijke taak te vervullen, doch daarvoor is allereerst noodig, dat deze or ganisaties gezuiverd worden van de elemen ten, welke er niet in thuis hooren. Uit een zeker geestelijk medelijden is geduld, dat sommigen bleven meeloopen; dat zal nu echter moeten veranderen, wijl alleen mannen van karakter en degelijk katholie ke geloofsovertuiging leiding kunnen en mogen geven. Nogmaals het vraagpunt: Wat hebben we aan de Hanze, aanrakend, zegt spr. daar bij in de eerste plaats te- denken aan ideëele goederen, welke te bereiken zijn. Om nog meer te bereiken denkt spr. aan de oprichting van 'n studieclub in de Han ze, waarin men tezamen kan komen om zijn belangen te bespreken. De rondvraag leverde hierna nog ver schillende onderwerpen van bespreking op, waarvan we als voornaamste naar voren brengen het voorstel van den heer Bou- chier aan het bestuur om te trachten te voorkomen, dat volgend jaar wajineer 3 October op Maandag valt de taptoe op Zaterdagavond wordt gehouden, zeer tot schade van de winkeliers. Met 'n hartig woordje wekte de voorz. hierna de Hanze-leden op ter vergadering te komen op 28 October, wanneer de praat avond zal worden gehouden. PIJLTJESDAG JEUGDWERK. Ter wille van de extra-collecte, die voor a.s. Zondag door den Bisschop is uitge schreven, zal de jaarlijksche verkoop van de pijltjes ten bate van de Katholieke Jeugdbeweging, die aanvankelijk op Zon dag 11 October gesteld was, tot nader orde worden uitgesteld. Augustinus-Faucy Fail-. Vrijdag en Zaterdag zal in het „Eigen Huis" der R.K. Stud.Ver. „Sanctus Augus- tinus" een fancy-fair gehouden worden ten bate van de studentenconferentie der St. Vincentiusvereeniging. De toegang tot deze fancy-fair is kosteloos. Vertrouwd wordt, dat velen deze gelegenheid omnu de winter in aantocht is de kas eens danig te versterken, met beide handen zullen aangrijpen. De fancy-fair is Vrijdagavond na 8 uur en Zaterdagmiddag na 2 uur ge opend. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.-K. Bond van Handels- Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering „De Harmonie", 8.J5 uur. Donderdag. A.R.K.A. 's morgens half acht H. Mis in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph; 's avonds 8 15 uur ledenvergadering in den Burcht. Donderdag. Ledènvergadering R. K. Vrou wenbond afd. Leiden. Lezing met lichtbeelden door een der Witte Zusters uit Afrika. Burcht 8 uur. Vrijdag, Fancy Fair der R.K. Stud.Ver. „S. Augustinus", Rapenburg 24, ten bate van de Studentenconferentie der St. Vineen tiusver., vanaf 's avonds 8 uur. Zaterdag, vanaf 's middags 2 uur .voortzet ting der Fancy Fair van S. Augustinus. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Oct a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telefoon 274. DE MISSIELOTERIJ. De groote tentoonstelling, die na de vol gende week heel Leiden dagen lang in spanning brengen zal, moet weer een krachtdadig middel zijn tot herleving van de katholieke missieliefde. Men behoeft nog niet zoo heel oud te zijn, om zich 't grootsche enthousiasme te herinneren, waarmede twaalf jaren gele den de eerste A.L.M.A. gevierd is gewor den. Maar dan moet men ook goed begrijpen, dat zulk een geweldig mooie onderneming in haar welslagen afhankelijk is van een goede voorbereiding. Welnu de financieele voorbereiding moet vooral gedragen worden door de loterij, Als deze niet zou slagen, dan zou de hee- le tentoonsteling wel eens een financieele strop voor de missionarissen kunnen wor den. Dat mag nooit!!! Maar dan ook: Loten koopen!!! En meer dan een per hoofd!!! Twintig duizend moeten er geplaatst worden. Voor 25 cents vier kansen op een prijs ter waarde van honderd gulden!!! Loterijcommissie. (ALGEMEENE LEIDSCHE MISSIEACTIE) 13-25 OSTOBER Ieder koopt MINSTENS één lot a 25 cent. Ieder koopt het geïllustreerde programma-boek a 25 cent. 6240 HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. De Vereenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland werd he den in het Gemeenlandshuis gehouden. Door den dijkgraaf werd mededeeling gedaan van gezonden gelukwenschen ter gelegenheid van de vorstelijke verloving. Mededeeling werd gedaan van het ont slag aan den heer Couperus, bode van Rijn land, in welke functie niet meer zal wor den voorzien. Voorts werd mededeeling gedaan van de restant-geldleening van een bedrag van 100.000 tegen 4 pet., bij de „Nederlanden van 1845". Vastgesteld werd de verordening op de waarborggelden. Behandeld werden de bezwaarschriften tegen de aanslagen in Rijnland's Bunder- geld overeenkomstig de goedkeuring van de commissie voor het Gaarderboek. Pachtvermindering van 70 pet. over het jaar 1936 werd voor de Oegstgessterlanden wederom toegestaan, waardoor deze lan den thans een opbrengst van 300. per H.A. hebben. Pachtvermindering van 45 pet. overeen komstig de goedkeuring van de andere mede-eigenaren-grootwaterschappen, werd toegestaan van de Celia's Hoeve. Inlichtingen werden nog gevraagd over de ruilverkaveling van deze landen. Overeenkomstig de adviezen der finan cieele commisie werden de oninbaarver klaringen van diverse huren en recognities goedgekeurd. De dag der openbare behandeling der begrootiri/g werd vastgesteld op Woens dag 25 November 1936. De heer Speelman vroeg inlichtingen over uitgravingen ten behoeve van aanleg van nieuwe wegen; de heer Duinisveld deelde mede verschillende gevallen van uitgravingen in Delfland en Schieland. De dijkgraaf deelde mede, dat bij eventueele vergunningen voor uitgravingen, deze me- dedeelingen voor hem van nut zouden kunnen zijn. De heer Heemskerk vroeg inlichtingen over het gereconstrueerde gemaal te Spaarndam, hetwelk op 15 Sept. 1.1. gereed is gekomen. De dijkgraaf deelde mede, dat het werk volkomen tot tevredenheid van het college is tot stand gekomen, en twijfelde er niet aan, of bij de bezichtiging door de hoofd ingelanden, welke eerstdaags zal plaats hebben, ook zij tevreden zullen zijn over de schitterende uitvoering van het gemaal. Hierna werd de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2