STADS NIEUWS DINSDAG 6 OCTOBER 193b DE LEIDSLHÜ COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Noordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verande ring in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771,5 te Ona. (Aan de Noorsche kust). Laagste barometerst.: '751.1 te Perpignan. Het hoogedrukgebied, waarvan de kern voor de Noorsche kust is gelegen, bleef vrij wel stationnair. Alleen wordt het thans aan zijn Noord- en Noord-Oostzijde aangetast door een daalgebied, dat Zuid- of Zuid oostwaarts schijnt te bewegen. In Noord- Noorwegen viel onder invloed hiervan reeds matige neerslag bij stijging van tem peratuur. In Midden-Scandinavië komt nog matige vorst voor. De Oostzeedepressie vulde een weinig op. Zij vertoont aan haar achterzijde nog krachtige Noorden winden, die over het vasteland polaire koude aan voeren. Ten onzent daalde de temperatuur boven 3000 meter weer 6 graden. Op 4000 meter wordt een record-koude aangetrof fen van minus 22.5 graad (vorig record min 21.6 op 14 October 1925), Tengevolge van de nachtelijke uitstraling daalden in Oost-Nederland en Midden-Duitschland de temperaturen aan den grond onder het vriespunt. In Oost-Duitschland kwam on der den invloed van de depressie nog zware neerslag voor. De Oceaan-depressie heeft weinig meer te beteekenen. Over de Brit- sche Eilanden is het weer nog rustig met voor den tijd van het jaar vrij lage tem peraturen. Ook in Noord- en Midden- Frankrijk blijft het koud. In Zuid-Frank rijk zijn onder invloed van de depressie over de Golf van Biscaye, Spanje en de Golfe du lion de temperaturen gestegen. De drukveróeeling ten onzent wijst op een tijdelijk naar Noord krimpend en wind met iets toenemende bewolking. De neerslag kansen zijn klein. In de temperatuur komt weinig verandering. Lü CHTTEMPER ATUUR. 8.6 gr.» C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 5.55 uur tot Woensdagmorgen 5.42 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee, op Woensdag 7 Oct. voorm. 7.09 en nam. 7.42 uur. PRINS BERNHARD REED TE HARD! De maximum-snelheid voor voertuigen bedraagt in de hoofdstad 40 K.M. Het komt nogal eens voor, dat haastige automobilis ten te hard rijden en de verkeerspolitie stelt nu en dan „vallen" op. Hedenochtend^ waren het de forensen uit het Gooi, die bij het binnenrijden der stad op den Amstel- dijk gecontroleerd werden. Een der automobilisten, die zich met zeer grooten spoed naar zijn werk begaf, was Z. H. Prins Bernhard. „Uwe Hoogheid rijdt met te groote snel heid", zeide de agent, die de auto aanhield. „Dat is jammer", antwoordde de Prins. „Ja, u rijdt 80 K.M. per uur". „Hoeveel boete moet ik daarvoor beta len?" vroeg Prins Bernhard. In Duitschland worden verkeersovertre- ders ter plaatse beboet. Hier volgt voorloo- pig slechts een bekeuring. De agent heeft het dezen keer echter bij een waarschuwing gelaten. „Als Uwe Hoogheid morgen weer te snel rijdt, moet ik U bekeuren". Waarop de Prins zijn onderbroken tocht kon voortzetten. WONINGBOUW. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt de volgende cijfers mede omtrent den woningbouw in Nederland. 12 3 4 Augustus 1936 1.910 2.453 373 2.080 Juli 2.460 2.729 267 2.462 Juni 1.961 3.140 334 2.80'J Mei 2.529 3.247 364 2.333 April 2.218 2.907 497 2.410 Maart 3.033 2.591 286 2.305 Februari 2.395 2.509 281 2.228 Januari 2.655 2.727 259 2.468 December 1935 1.763 3.119 435 2.684 November 2.358 4.110 230 3.880 October 2.776 4,666 409 4.257 September 3.121 4.083 567 3.516 Augustus 2.950 3.625 284 3.341 1 met den bouw begonnen, 2 gereedgekomen woningen, 3 onbewoonbaar verklaarde, gesloopte en aan haar bestemming onttrokken woningen. 4 netto vermeerdering. De uitwijzingskwestie tusschen Duitschland en Nederland. Nog geen oplossing gevonden Naar men weet, is in Berlijn gevestigd de Nederlandsche Burgervereeniging „Hol- landia", welke vereeniging tracht voeling te houden met Nederlanders in de Duitsche hoofdstad en de goede verstandhouding tus schen Nederland en Duitschland te bevor deren. Toen dan ook de Duitsche regeering de bekende represaille-maatregelen had ge troffen en naar aanleiding \ran de uitwij zing van vier Duitschers uit Nederland, vier willekeurige te Berlijn woonachtige Neder landers aanzegging hadden gekregen, het land te verlaten, heeft deze vexeeniging on middellijk overleg, zoowel met Duitsche als Nederlandsche instanties, gepleegd, met het doel, intiekking van dit besluit van de Duitsche regeering te verkrijgen. De vier uitgewezenen waren allen lid van Hollandia en het spreekt dus vanzelf, dat deze vereeniging het als haar plicht beschouwde, de belangen dezer vier leden in dit geval tot de hare te moeten maken. Bovendien rezen zeer .verontrustende vra gen, als: wanneer zullen nu wij, overige leden van Hollandia, aan de beurt komen? En zal de rechtspositie van Nederlanders in Berlijn thans niet ernstig geschaad worden? Tot op den dag van heden is het niet ge lukt voor deze kwestie een bevredigende oplossing te vinden. Hollandia meende, dat het gewenscht was, dat twee leden der ver eeniging als haar afgevaardigden de zaak nog eens met de Nederlandsche regeering gingen bespreken. De heeren W. H. A. de Heer en C. D. Homburg werden daartoe aangewezen en hebben thans een week in Nederland vertoefd, gedurende welk ver blijf zij besprekingen hebben gevoerd zoo wel op het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, als op het Ministerie van Justitie. In een onderhoud, dat een verslaggever van het A.N.P. met deze heeren heeft ge had, hebben de afgevaardigde van „Hollan dia" eenige mededeelingen over den stand van zaken gedaan. Een prestige kwestie. De heeren hebben den indruk gekregen, dat de toekomst voor hen, die door het uitwijzingsbesluit van de Duitsche regee ring zijn getroffen, weinig rooskleurig is. De heele kwestie komt neer, aldus onze zegslieden, op een prestige-kwestie. Immers dc Duitsche regeering heeft aan haar ver zoek aan de Nederlandsche regtering, een nader onderzoek in te stellen naar de mo tieven, die tot de uitwijzing de" vier Duit schers hebben geleid, het bekende dreige ment gekoppeld, hetwelk voor onze regee- ring aanleiding was, op het verzoek tot een dergelijk onderzoek niet in te gaan. De Nederlandsche regeering is nog steeds van meening, dat het eerste woord in deze kwestie thans door Duitschland moet wor den gesproken. De Duitsche regeering daarentegen, is, naar onze zegslieden meenden, van oordeel, dat de Nederlandsche regeering ten onrech te een „beleefde mededeeling" van een lid van het Duitsche gezantschap in den Haag als een dreigement heeft opgelat en dat zij niet eerder in onderhandeling kan treden over deze kwestie, voordat de Nederland sche regeering van haar kant daartoe het initiatief heeft genomen. Met allen eerbied voor het standpunt van onze regeering. hebben de afgevaardigden van „Hollandia" de Nederlandsche regee ring in ernstige overweging gegeven, of de belangen van vier Nederlandsche families in Berlijn moeten worden opgeofferd aan een prestige-kwestie. Het is hun vaste over tuiging, dat de Duitsche regeering wel ge negen zou zijn aan een voor de uitgeweze nen gunstige oplossing mede te werken. Ook zijn zij van meening, dat de Neder landsche regeering zich steeds te weinig heeft ingelaten met de positie van Neder landers in Berlijn. De heer Homburg licht je deze stelling met eenige voorbeelden toe. Hij verzekerde, dat zijn vader indertijd na een 22-jarig verblijf in Berlijn, genood zaakt was het land te verlaten omdat tegen hem driemaal proces-verbaal is opgemaakt. Het betrof een auto-aanrijding, een be lastingzaak en een kwestie van ongeoorloof- oe concurrentie. Slechts licht overtredin gen, maar Nederlanders, die driemaal voor een dergelijk feit geverbaliseerd zijn, wor den nu eenmaal over de grens gezet. De heer Homburg kreeg toen een jaar om zijn zaken te regelen, hij was fabrikant in oliën en vetten en moest toen het land verlaten, terwijl hem slechts was toegestaan, tien n.ark mede te nemen. De zaak van den heer Hombrug St. is thans in handen van zijn zoon. „Ik heb", zoo vertlede de heer Homburg Jr., „tweemaal een overtreding begaan. Ik kreeg tien mark boete voor een auto-aan rijding en vijftig mark voor oneerlijke con currentie. Als mijn vrouw nu eens na 7 uur (sluitingstijd voor winkels in Berlyn) inkoopen zou doen, of mijn kirderen zou den ergens een ruit ingooien, dan zou de Duitsche regeering volkomen in haar recht zijn, als ze mij het land uitwees. Het is dan ook volstrekt niet uitgesloten, dat dit zou geschieden". De heeren hebben zich her haaldelijk afgevraagd, waarom de Neder landsche regeering nooit aanleiding heeft gezien om dergelijke gevallen eens met de Duitsche regeering te bespreken. Ten slotte vroeg de verslaggever den ac countant de Heer, wiens uitwijzing later is ingetrokken en voor dien toen de heer Sta pels in de plaats is gekomen, of hij wist. waaraan de intrekking van dit besluit was toe te schrijven. Waarom de een wel, de ander niet? Het antwoord hierop luidde, dat naar zijn meening zulks het gevolg is van stappen, die door een groot concern in Ber lijn zy'n gedaan, waarbij de betrokkene als accountant in dienst is. Dit concern was vroeger in Joodsche handen. De huidige di rectie staat thans voor een moeilijke be- lastingku estie en moest bij herhaling een beroep cp den accountant De Heer doen, die ook onder de vroege directie bij deze kwestie was betrokken geweest. De huidige directie heeft de Duitsche regeering er op gewezen, dat zij ernstig benadeeld zou wor den, als haar accountant De Heer genood zaakt zou worden, het land te verlaten. Voor dit argument schijnt de regeering ge zwicht te zijn en zoo gebeurde het, dat een ander moest worden uitgewezen. De heer Stapels vertoeft thans nog in Berlijn, om dat een der uitgewezen Duitschers wegens ziekte neg in Nederland is. De overige drie uitgewezenen verblijven thans in ons land. Tandarts Hess woont op kamers in den Haag; hij mag hier geen practijk uitoefe nen, omdat hij geen Nederlandsche diplo ma's heeft en leeft van een kleine, hem van staatswege verleende, toelage. De heer Van Lith Harrebomee woont in Gouda. Hij leeft van een pensioen en zou volgens onze zegslieden wel kans op een Nederland sche betrekking hebben. Naar men zich zal herinneren, werkte hij in Berlijn als ver taler op een nieuwsbureau. De heer Peters, eens een welgesteld kunsthandelaar in Ber lijn, woont ir. Amsterdam en leeft, even als de heer Hess van de hem van staats wege verstrekte toelage, die hem niet in Staat zal stellen in ons land een zaak te vestigen. Zijn vrouw zet de kunsthandel in Berlijn voort. Er doet zich hierbij nog een moeilijkheid voor. De heer Peeters was lid van de Kul- turkammer van welke instelling als kunst handelaren lid moeten zijn. Mevrouw Pe ters is dat niet en het is de vraag of zij het kan worden. De heeren Homburg en de Heer achtten het niet uitgesloten, dat het ook mevrouw Peters op den duur onmoge- 33 lijk zou worden gemaakt, den kunsthan del in Berlijn te blijven voortzetten. „Wij kunnen „Hollandia" weinig hoop vols mededeelen, als wij haar straks rap port moeten uitbrengen over onze bespre kingen in Nederland. Wij hadden echter ook niet verwacht, met een definitieve op lossing naar huis te gaan. Het is slechts onze bedoeling geweest, nogmaals de aan dacht van de Nederlandsche regeering voor deze kwestie te vragen er. haar de opvatting van de Nederlandsche kolonie te Berlijn over te brengen. De Nederlandsche kolonie blijft van meening, dat aan de waardigheid van de Nederlandsche regee ring in het algemeen geen afbreuk mag worden gedaan, maar dat het onderhavige geschil niet van zoo groot belang is, dat het bestaan van vier afmilies er aan moet worden geofferd." DIES NATALIS R.-K. UNIVERSITEIT. Zaterdag 17 October zal de dertiende dies natalis der R.-K. Universiteit gevierd wor den. Hierbij zal de pauselijke internuntius te 's-Gravenhage, Z.H.Exc. Mgr. P. Giobbe, tegenwoordig zijn. Des namiddags zal de rector-magnificus, prof. dr. Th. Baader, een rede uitspreken in de aula der universiteit. De pas benoemde gewoon hoogleeraar in de missiologie en Oostersche theologie prof. dr. A. J. M. Mulders zal, Maanwag 12 Oc tober a.s„ zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in de aula der R. K. universiteit. COLLECTE HAAGSCH CRISIS COMITé. De totale opbrengst van de Zaterdag j.l. gehouden collecte ten bate van het Haagsch Crisis Comité bedraagt 14.877.69. VER. „KATHOLIEK LEIDEN" Belangrijk bericht! Op Zondag 11 October a.s. bestaat de ge legenheid om onder leiding van „Katholiek Leiden" een bezoek te brengen aan de Graaltentoonstelling te Amsterdam in de voormalige Catharinakerk. Het behoeft geen betoog dat dit bezoek ten zeerste aanbeveling verdient, gezien het feit, dat wegens de enorme belangstelling de tentoonstelling verlengd is tot 18 Oc tober. Door overleg met de directie der Spoor wegen en het bestuur van de tentoonstel ling hebben wij bereikt, dat de kosten zoo laag mogelijk zijn. De kosten zijn, trein en toegangsprijs tentoonstelling inbegrepen, bij deelname 10 personen ƒ1.69; id. 25 en meer ƒ1.3214. Gezien de lage kosten, vertrouwen wij, dat vele leden der aangesloten vereenigin- gen hiervan zullen profiteeren. Ook voor niet-aangesloten vereenigingen en alle Katholieken bestaat gelegenheid zich aan te sluiten. Opgave tot deelname kan geschieden tot uiterlijk Zaterdagmorgen 10 October 12 uur, bij den secretaris van „Katholiek Lei den", J. v. d. Fluit, Nieuwe Brugsteeg 2. Kunstsmeedwerk Henri van Dijk. De tentoonstelling van het kunstsmeed werk, vervaardigd door Henri van Dijk, sinds enkele weken te bezichtigen bij de firma van Kesteren, Capteynstraat, zal we gens de groote belangstelling verlengd wor den tot 15 October. Het aantal bezoekers heeft de verwachtingen overtroffen. Meer dere grootere en kleinere werkstukken, die alle het stempel 'dragen van een ongerep te, levendige kunstenaarsvisie, gepaard aan een bedreven vakmanschap, werden tijdens deze tentoonstelling verkocht. Handelregister K. v. K. Nieuwe inschr ij vingen: 6817. Noord-Hollandsche Maatschappij voor den Houthandel, Woubrugge A 73. Handel in hout en houtproducten. (Afkomstig uit Am sterdam). 6816. N.V. Mode-Magazijnen Warnecke, Leiden, Stationsweg 4 en 6b. Handel in en het vervaardigen van of doen vervaardigen van dames- en heerenmodeartikelen. (Ned. Staatscrt.: 24 September 1936, Bijvoegsel nr. 1252). Dir.: W. J. H. Warnecke, Leiden. Comm.: J. A. J. Warnecke, Leiden. Maat schappelijk kap.: 10.000.waarvan ge plaatst en gestort: 4.000. Wijzigingen: 653. „Het Kousen- en Sokkenhuis" W. J. H. Warnecke, Leiden, Stationsweg 4. Deze zaak is omgezet in een naamlooze vennootschap. (N.V. Mode-Maga zijnen Warnecke). 4412. Heerenmodemagazijn „Modern" W. J. H. Warnecke. Leiden, Stationsweg 6b. Deze zaak is omgezet in een naamlooze ven nootschap. (Zie: N.V. Mode-Magazijnen Warnecke). 2811. Gebr Bloemendaal, Rijnsburg, Vliet Noordzijde 79. Electrische smederij. Door uittreding van den vennoot M. C Bloemen daal is de vennootschap onder firma ont bonden. Het bedrijf wordt voortgezet door H. Bloemendaal, onder den naam: Herman Bloemendaal 6296. „De Eensgezindheid". Leiden, Le vendaal 167. Brpodbakerij en winkel in kruidenierswaren. Wijz. handelsn. in: W. Teleng. Wijz. uitgeoef. bedr.: broodbakkerij opgeheven; thans alleen kruidenierswinkel. De hier ter stede tot arts bevorderde semi- arts L. A. Hanrath is bestemd tot reserve- officier van gezondheid 2e kL bij de land macht. VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In den foyer van het hotel „Den Burcht" heeft de Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken een bijzondere aigemeene le denvergadering gehouden ter bespreking van de situatie, waarin de huiseigenaren door de opvolgende ministerieele besluiten van de laatste weken in zake de gedeel telijke, later de geheele afschaffing van den huurbijslag voor de steuntrekkenden, zijn gekomen. Deze vergadering, die door een groot aantal leden werd bezocht, werd mede bij gewoond, door den hoer S. J. Mook, voor zitter van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers, tevens secretaris van het Weer standsfonds tegen georganiseerde huursta- kingen. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer J. Zitman, een overzicht van de plaatselijke moeilijkheden, welke men had ondervonden, nadat de steunregeling wij ziging had ondergaan en van de maatre gelen, welke het bestuur van den Verhuur dersbond heeft gemeend te moeten nemen, alsmede van het onderhoud, hetwelk een deputatie van dit bestuur heeft gehad met den burgemeester en den wethouder van Sociale Zaken van Leiden. Hij rele veerde, dat het bestuur reeds wekenlang bezig is door een enquête gegevens te ver zamelen, waarin de huurverlagingen van de laatste jaren tot uiting zullen komen. De heer Mook, hierna het woord verkrij gende, deelde mede, dat de Nederlandsche Bond regelmatig in requestsn en tijdens de vele audiënties den Minister van Sociale Zaken op de hoogte houdt van de moeilijk heden welke de huiseigendom ondervindt en dat zij door bemiddeling van de Con tactcommissie besprekingen houdt met de vertegenwoordigers van de hypotheekban ken, de levensverzekering-Maatschappij, enz. ten einde rente- en aflossingsverla gingen te verkrijgen van hypothecaire lee ningen. In kernachtige bewoordingen schetste hij hoe de exploitatie van wonin gen thans wordt ontwricht door terreurda den van hen, die eigenmachtig en eenzij dig huurverlagingen trachten af te dwin gen, welke daden sociaal ontoelaatbaar zijn. Immers de Regeering heeft duidelijk gezegd, dat alleen door overleg tusschen huurder en verhuurder, vermindering van de huurprijzen mag worden verkregen. Thans zijn wij door de geheele afschaf fing van den huurtoeslag en de nieuw ver hoogde steunregeling als overgangsbijslag, in een gewijzigd stadium gekomen. De steuntrekkers krijgen weder het be drag, dat zij voor 13 September ontvingen uitbetaald en zullen vanaf 12 October de vroeger overeengekomen huurprijzen op nieuw moeten gaan betalen, terwijl tegen over hen, die huurbetaling geheel of ge deeltelijk weigeren, maatregelen zullen worden genomen. Uit de besprekingen, welke hierop volg den, bleek duidelijk, dat men geen genoe gen zal blijven nemen met de adviezen, welke de huurders van hunne organisatie ontvangen. Het bestuur kreeg opdracht om hen, die na 12 October aan hunne huurbe- talings-verplichtingen niet voldoen, te la ten dagvaarden en de woningen van hen langs gerechtelijken weg te doen ontrui men. De heer Mook gaf advies, hoe de af- deelingen hiertoe financieelen steun zullen kunnen verkrijgen. De in de laatste weken eigenmachtig in gehouden huurgelden, welke als huurschuld werden ingeschreven, zullen de verhuur ders individueel met hunne huurders op soepele wijze dienen te verrekenen. De wenschelijkheid werd geuit, dat de eischen van de Overheid, betreffende den bouw van arbeiderswoningen gematigd zullen worden en dat de nog ongewijzigd AGENDA Dinsdag, De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag, R.-K. Bond van Handels- Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering „De Harmonie". 8.15 uur. Donderdag. A.R.K.A. 's morgens half acht H. Mis in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph; 's avonds 8 15 uur ledenvergadering in den Burcht. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond afd. Leiden. Lezing met lichtbeelden door een der Witte Zusters uit Afrika. Burcht 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Oct a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telefoon 274. VAN OKIE ADVERTEERDERS. SIGARENMAGAZIJN „DE OUDE TIJD". In perceel Breeslraat 140 is heden ge opend het sigarenmagazijn „De Oude Tijd". Goedkoope maar goede sigaren, zonder luxe verpakt en verzorgd, dat is het devies van „De Oude Tijd" en wanneer zij daar in slaagt naar den zin der rookers, dan kunnen vele klanten het gevolg zijn. Men neme daarom eens proef. gebleven hooge grond- en straatbelastingen spoedig een belangrijke verlaging zullen ondergaan. Het bestuur vroeg de leden onmiddellijk aan het kantoor van den Bond aangifte te doen, wanneer huurbetalingen niet naar behooren plaats vinden of zich persoonlijk met de hiertoe benoemde commissie, op de zittingsavonden, welke men op het kan toor kan vernemen, in verbinding te stel len. Nadat eerst uit den boezem van de ver gadering en later door den voorzitter aan den heer Mook dank was gebracht voor de leerzame inlichtingen, welke hij dezen avond heeft gegeven, werd de rustig ver- loopen vergadering door den voorzitter ge sloten. BEZOEK DER WIENER SaNGERKNABEN Het beroemde Weensche Jongenskoor, dat ook in ons land zich een groote reputatie mocht verwerven zal in October en Novem ber a.s. een korte tournee door Nederland maken. De tournee zal achtereenvolgens gaan over Delft, Maastricht, Rotterdam, Den Haag, Leeuwarden, Groningen, Assen, Winschoten, Alkmaar, Den Helder, Bussum, Enschede, Amersfoort, Haarlem, Amster dam, Leiden, Gouda, Hengelo, Utrecht, Schiedam, Tilburg, Breda, Roosendaal, Mid delburg, Dordrecht, Nijmegen, Deventer, Eindhoven, Venlo. Op het programma staan geestelijke lie deren, volksliederen, Weensche walsen en eenige opera's van Mozart, Schubert e.a. Alle werken werden nog niet voor dien in Nederland ten gehoore gebracht. GOUDEN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer A. Valken- burgh zijn vijftigjarig jubileum bij de N.V. v/h E. J. Brill, uitgeversfirma aan den Oude Rijn alhier. De jubilaris is gisteren op hartelijke wijze gehuldigd en in tegenwoordigheid van di rectie en psrsoneel toegesproken door den burgemeester, mr. A. van de Sande Bak- huyzen, aie den jubilaris mededeelde, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem oe bronzen eeremedaille der Oranje Nas- sau-orde te verleen en. Onder applaus spelde de burgemeester den jubilaris de onderscheiding op de borst. De heer Th. Folkers, directeur der N.V., complimenteerde vervolgens den heer Val- kenburgh en bood hem een gouden horloge met ketting aan, terwijl hem door den heer F. J. Barends, namens het technisch per soneel, een enveloppe met inhoud en na mens het kantoorpersoneel door den heer A. J. Wagemans een mand bloemen werd aangeboden. De jubilaris dankte hierna in hartelijke woorden voor de talrijke bewijzen van be langstelling. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriana, d. van G. F. Huner en J. Eichhorn Catharina, d. van C. Dreef en C. Boom Adriana Henriëtte Helena, d. van W. A. F. A. Plasmeijer en J. Elstgeest Johan, z. van B. Klootwijk en C. Honsbeek Frans Evert Hendrik, z. van J. G. Grosman en J. Noort Theo- dorus, z. van D. Schouten en C. L. Blom Cornelis Leendert, z. van C. A. Keijzer en A. M. Paase Geertruida, d. van N. v. 't Wout en C. Hogenes Paul, z. van W. Chroszcz en A. E. Fath Pieter, z. van D. Vermeulen en J. v. d. Eist Wopke, z. van J. M. de Ridder en J. Jonker Fijgje, d. van F. Hofman en A. H. H. dc Buhr Hans Joost, z. van J. P. Werre en M. G. Anthonisse Wilhelmina, d. van L. Robbers en J. Barendse Agnes Johanna, d. van A. v. Du uren en E. M. v. d. Post Dirkje, d. van M. de Kier en G. Keereweer. Gehuwd: H. J. Engels jm. en M. E. H. Vreeburg jd. C. J. Kloots jm. en S. Chr. Wij ling jd. Overleden: P. A. v. Wijk-BLesheuvel vr. 45 j. J. P. Creyghton m. 69 j. H. Schmerenbeck-Thönes, wede. 86 j.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2