Het was weer fè u w s DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ALMA. Namens de loterij-commissie wordt dank gebracht aan degenen, die prijzen voor de loterij hebben gezonden, een verzoek gedaan aan allen, die prij zen hebben toegezegd, aan deze toezegging gevolg te geven en de beloofde prijzen toe te zenden aan een der volgende adresesn: Rector Beune, St. Lidwina-gesticht, Zoe- terw. Singel, den heer v. Heteren, Haar- lemmerstr. 142, den heer Boucher (firma v. Cleef) Haarlemmerstraat 172. HET NIEUWE STADHUIS. GescheDk van de burgerij. Naar wij van welingelichte zijde verne- nen is men met volledige instemming van gehoorzaal. Meer onmiddellijk aan de feestviering ging vooral de openstelling van het Luna park op het Schuttersveld en aangezien dit Vrijdagmiddag van 3—6 uur geopend was, bestond er begrijpelijk reeds onmiddellijk een overweldigende belangstelling voor het feestterrein. Dan kwam de onmiddellijke inleiding tot 3 Octoberfeest, de taptoe aanden voor- HET POLITIE-RAPPORT VAN 3 OCTOBER. Slechts kleinigheden. Er hebben zich op den 3 October-dag ge lukkig geen ernstige ongevallen of voorval len voorgedaan. De ongevallen zijn alle met lichte verwondingen afgeloopen. On danks de enorme drukte, die op het Schut tersveld heeft geheerscht (men heeft 72739 toegangskaarten verkocht, 10.000 meer dau verleden jaar) hebben de E.H.B.O.-leden slechts een paar schrammen en builen be hoeven te verbinden en enkele flauwge vallen personen te behandelen gekregen. Een achttal menschen heeft bij de poli tie aangifte gedaan van de vermissing van een portemonnaie met §en gezamenlijke in houd van 70. Er zijn drie inbraakjes ge pleegd. Bij de fam. H. in de Borneo-straat is een colbert-costuum ontvreemd. Bij de fam. P. aan den Haagweg is ingebroken, maar daar wordt niets vermist. Bij de fam. S. aan den Rijnsburger weg is het geheele huis doorzocht en zijn waarschijnlijk sie raden ontvreemd, maar daar de familie af wezig, is kan men niet vaststellen wat pre cies vermist wordt. De politie heeft zestien-maal proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van de loterij-wet en vijfmaal wegens hazard spel. Vijf personen zijn opgebracht wegens openbare dronkenschap en een wegens we- derspannigheid tegen en beleediging van de politie. DE 3 OCTOBER-DAG IN CIJFERS. Met de blauwe tram zijn op het traject KatwijkNoord wijkScheveningenDen Haag en Voorburg Zaterdag 38.671 perso nen naar Leiden vervoerd. Het vorig jaar 34.384. Voor het traject HaarlemLeiden zijn de cijfers nog niet binnengekomen. Met de spoorwegen zijn Zaterdag te Lei den aangevoerd 17700 personen. Het Schuttersveld is door ongeveer 72.000 betalende bezoekers bezocht. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Woensdagavond om 1% uur wordt ge opend het triduum voor de leden van het St. Franciscus Liefdewerk, welk triduum wordt geleid door den zeereerw. pater L. Zonderland O.F.M. Donderdag en Vrijdag is iederen morgen H. Mis en onderrichting te 6 y2 uur en iede re avond Lof en predicatie te iy2 uur. Zaterdag is eveneens de H. Mis en onder- riohtin gte 6 uur en 's avonds gelegenheid om te bichten. Handelsregister K. v. K. Wijziging 1089. Firma Burgersdijk Niermans, Leiden, Nieuwsteeg 1. Boek handel. Procuratie verleend aan J. L. Stam. Jac. v. d. Burg. De heer Jac. van den Burg, hoofdleeraar aan de muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst alhier, heeft tegen begin November 1936 ontslag als zoodanig ge vraagd wegens vertrek naar Amerika, al waar hij zich metterwoon gaat vestigen. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel alhier. Winkel- en woonhuizen Haarlemmer straat 259, hoek Pelikaanstraat, 261, 263, 265, Pelikaanstraat 22 en 24 na afmijning tezamen in bod 17.610. Kooper de heer J. J. de Cler qq alhier voor 18.710. Winkelhuis Oude Rijn 130-130a hoek Pe likaanstraat en winkelhuis met bovenwo ning Pelikaanstraat 27-27a tezamen in bod 6.300. Kooper de heer J. J. C. de Cler c.s. qq voor 6.300. Winkelhuis met bovenwoning Haarlem merstraat 267a en b in bod ƒ5.900. Kooper de heer N. van der Star c.s. qq alhier voor 5.900. Werkplaats met bovenwoning Hoefstraat 10 in bod 2000. Kooper de heer J. W. van Hagen qq alhier voor 2.475. Winkelhuis Haarlemmerstraat 257 hoek Pelikaanstraat 23 en winkelhuis Pelikaan straat 25 na afmijning resp. in bod 8.900 en ƒ1.465, zijn niet gegund. Prof. dr. C. de Boer, alhier, is benoemd tot lid van de examencommissie Fransche, Italiaansche en Spaansche Taal en Letter kunde, welke door den Minister van O., K. en W. is belast met het afnemen van de dit jaar te houden akte-examens. Dr. D. Wiersma, toegelaten als privaat docent in de experimnteele psychologie aan de Universiteit te Leiden stelt zich voor zijn colleges aan te vangen met een openbare les op Woensdag 7 Otcober, des namid dags te 4.15 uur in het Klein-Auditorium. Voor het vanwege de Ned. Chem. Ver. te Utrecht afgenomen analyst-examen eerste gedeelte slaagde de heer J. P. Rie del alhier. Toen aan na ,NEE1- secretaris en de wetlHet R'damsch Tepe. In het v. d. Werffj' burgemeester van dekan men verzekerd schijnwerpers verlich:10UWburg een genoeg" standbeeld van Leid<en doorbrengen, meester daar fierder ket R'damsch Hofstad Het was onmogelijk-11 vallen op het blij- het standbeeld te schroeger al meer in den gramma hier werd afoond. groot gedeelte der chen zich kostelijk ver maakt ~mêi' den kleermakersgezel (Cor v. d. Lugt Melsert) die zich in rok een heele heer voelde en het zelfs tot minister bracht, dank zij het feit, dat de kleeren den man maken Het was een prettige avond. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. M. Fontein, Leiden, de heeren C. de Ru H.J.zn., Leiden, P. H. Valentgoed, Leiden, Th. C. van Gelder, Den Haag; Propaedeutisch examen Theologie de heer J. A. van Nieuwenhuyzen, Achthui zen; doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid de heeren M. G. L. Schouwenburg, Amster dam, J. R. Vergragt, Boskoop, D. J. Rueb, Den Haag; economisch doctoraal-examen Indologie de heeren W. Hollmann, Zeist en H. D. Meyenfeldt, Voorburg; propaedeutisch examen Theologie de heer E. S. de Lint, Den Bommel KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Pastoor te Spierdijk den Weleerw. Heer A. C. van den Berg; tot Pastoor te N i e u w-V e n n e p den Weleerw. Heer H. A. C. M. Wennen; tot Pastoor te Kwadendanime den Wel eerw. Heer J. P. Buys; tot Pastoor te Katw ij kaanden R ij n den Weleerw. Heer C. J. Hesp, thans Rector van de St. Jacob-Stichting te Dor drecht; tot Kapelaan te 's-Gravenhage (H. Jozef) den Weleerw Heer J. P. van Houten; tot Kapelaan te Haarlem (O. L. Vr. Ro zenkrans) den Weleerw. Heer J. F. M. Desain, thans Kapelaan te Scheveningen (H. Ant Abt); tot Kapelaan te Amsterdam (H.H. Mart. van Gorcum) den Weleerw. Heer J. Th. J. de Wit; tot Kapelaan te Waddinxveen den Wel eerw. Heer N. Tromp, Neom.; tot Kapelaan te 's-Gravenliage (H. Teres, v. h. K. J.) den Weleerw. Heer Z. van der Klein; tot Kapelaan te Beverwijk (H, Agatha) den Weleerw. Heer P. J. Jong; tot Kapelaan te Alphen aan den R ij n den Weleerw. Heer C. M. Broers; tot Kapel aar. te Boskoop den Wel eerw. Heer B. G. H. Keijer; tot Kapelaan te Wateringen den Weleerw. Héér B. J. Drost, thans assistent te N o o r d- w ij k. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Vordering tegen de gemeente Noordwijk. Voor de Haagsche rechtbank zijn heden de pleidooien gehouden in de zaak betref fende twee vorderingen van den heer Gooi, oud-commissaris van politie te Noordwijk, contra de gemeente Noord- wijk. De heer Gooi was destijds directeur van het levensmiddelen-distributiebureau in genoemde gemeente en vorderde 8250 als salaris over de periode van 1 Februari 1921 tot 1 September 1925, zoomede een schadevergoeding wegens onrechtmatige daad, omdat niet is voldaan aan zijn ver zoek om eervol ontslag. Voor eischer pleitte mr. Andreoli en voor den gedaagden burgemeester van Noordwijk: mr. Westerouen van Meeteren. Mr. Andreoli schetste de financieele moeilijkheden, welke zich bij de liquidatie van het levensmiddelenbureau hebben voorgedaan en welke men op rekening van den heer Gooi heeft willen schuiven. Het is echter nooit de bedoeling geweest, dat de heer Gooi aansprakelijk zou worden gesteld voor de financiën van het levens middelenbureau, waarvoor een admini strateur was aangewezen. Mr. Westerouen van Meeteren herinner de er aan, dat de heer Gooi als directeur van het bureau 1800.— per jaar genoot en dat hij per 1 Februari 1921 tot liqui- dateur van dat bureau is benoemd. Het sprak vanzelf,- dat daarmee zijn direc- j teurs-functie eindigde en er was dan ook geen aanleiding meer om hem die voor de liquidatiewerkzaamheden 500.per jaar zou ontvangen verder nog met 1800.per jaar te salarieeren. De werk- zaamheden waren gecombineerd met zijn ambt van politie-commissaris. Van eenige vordering op grond van art. 1401 Burg. Wetboek kan hier geen sprake zijn, omdat de verhouding typisch ambtelijk was. Voor de gemeente bestond alleszins aanleiding om het eervol ontslag aan te houden, waar de heer G. schromelijk tekort zou zijn ge schoten in zijn beleid als comptabel amb tenaar. Er ontbraken gelden uit de kas van het levensmiddelenbedrijf en nu moge het waar zijn, dat een ander dan de heer G. zich die gelden had toegeëigend, dit neemt niet weg, dat de gemeente den heer G. als comptabel ambtenaar daarvoor heeft aangesproken, omdat hij had behoo- ren te zorgen, dat de controle in orde was. In zijn dupliek wees mr. Andreoli er nog op, dat de gemeente den heer G. 2000. had aangeboden, indien deze zijn vorde ring zou hebben laten vallen. De rechtbank zal Donderdag 5 Novem ber uitspraak doen. BURGERLIJKE STAND DOODSLAG TE OSS. Dader tot zes jaren gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof te Den Bosch heeft he den arrest gewezen in de zaak tegen den arbeider J. J. van B. uit Oss, die door de Bossche rechtbank was veroordeeld tot tien jaren gevangenisstraf, omdat hij op 11 December 1929 tijdens een vechtpartij in een café aan den Heuvel te Oss opzette lijk G. van G. met een mes verschillende messteken heeft toegebracht, waardoor deze van het leven beroofd. In hooger beroep had de advocaat-gene raal zeven jaren gevangenisstraf geëischt. Het Hof heeft heden 't vonnis van de recht bank formeel vernietigd en opnieuw recht doende, van B. veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes jaren. LAATSTE BERICHTEN NIET BETALING VAN OVEREEN GEKOMEN HUUR DOOR ONDER STEUNDEN WERKLOOZEN. De Minister van Sociale Zaken deelt het volgende mede: Het is mij gebleken, dat vele ondersteunde werkloozen in verband met het feit, dat hun huurbijslag met in gang van 13 September jl. werd verlaagd, eigenmachtig een door henzelf vastgestelde huur aan den huiseigenaar hebben aange boden of betaald. Een dergelijk optreden is uiteraard vol komen onjuist. De tusschen verhuurder en huurder overeengekomen huur dient betaald te worden. Zij, die hiermede in gebreke blijven, stellen zich bloot aan alle wettelijke ge volgen, daaraan verbonden. VRACHTAUTO TEGEN GOOISCHE TRAM. Alleen materieele schade. Hedenochtend om elf uur is op het kruispunt EngwegNieuwe Bussummer- weg te Huizen (N.-H.) een zwaar beladen vrachtauto van de firma Nieuwboer uit Amsterdam in aanrijding gekomen met een benzinerijtuig van de Gooische tram, rij dende in de richting Blaricum. De vracht auto werd ongeveer vier meter opzij ge schoven. Het voorbalcon van een tramwa gen is geheel in elkaar gedrukt. De wagen bestuurder die op het laatste oogenblik nog sterk heeft geremd, bleef ongedeerd. Dank zij de zwaarte van de vrachtauto is deze niet onderste boven geworpen. De chauffeur kreeg slechts een paar lichte schrammen. Het verkeer was eenigen tijd gestremd. Een werklocomotief heeft de baan ten slotte vrijgemaakt. De oorzaak van de botsing is toe te schrijven aan het feit, dat de chauffeur verzuimd heeft de tram voorrang te ver- leenen. EEN COCAINE-AFFAIRE. Bij een inwoner van Hendrik Ido Am bacht vervoegde zich eenigen tijd geleden een zekere K. K., wonende in Tuindorp te Rotterdam, die vriendschappelijke betrek kingen onderhield met den Ambachtenaar. Deze Rotterdamsche vriend vroeg bij die gelegenheid of de ander niet wist waar hij cocaine kon krijgen. Hij wilde wel 210 gulden per ons betalen. De Ambachtenaar knoopte dit terdege in de ooren en toen dan ook enkele dagen later een onbeken de bij hem kwam, die vertelde, dat hij co caine te koop had voor een prijs van 150 gulden per ons, ging hij hier grif op in, omdat daar een winst van niet minder dan 60 gulden per ons aan zat, terwijl de man over 4>< ons beschikte. De Ambachtenaar toog met den onbekende op weg naar den Rotterdamschen vriend, die de cocaine keurde en tot de slotsom kwam, dat het puike waar was, die hij direct met een flinke winst zou verkoopen. De onbekende kreeg 350 gulden voorschot, waarmede hij genoegen nam, aangezien de rest onmid dellijk betaald zou worden wanneer de cocaine verkwanseld zou zijn. De Am bachtenaar en de Rotterdamsche vriend gingen direct daarop naar een dokter, die toegestemd had de cocaine voor 210 gul den per ons te koopen. Ongelukkigerwijze was de dokter met vacantie, zoodat de koop niet kon doorgaan. De onbekende vond dit evenwel minder erg. Hij zou voor- LEIDEN. Geboren: Jacobus Ferdinand Antonius Maria, z. van A. F. de Buijn en G. J. A. M. Pels Paulus Lambertus, z. van P. L. v. d. Walle en C. Smit Hendrik Willem, z. van H. v. d. Vlist en A. H. Swaak Cornelia, d. van J. Molnar en E. C. Vogels Geertje, d. van A. Hou waart en M. v. d. Vlis Jan Hendrik, z. va*1 Th. Noorloos en B. Ippel Simon, z. van L. v. d. Stelt en W. Voort Johanna Maria, d. van P. A. Opdam en H. M. de Winter Jacob, z. van A. Groot en G. Zwijnenburg Mag- dalena Maria Thekla, d. van J. Bierholz en J. de Mooij. Ondertrouwd: C. v. d. Zwan jm. 21 j. en W. Blankestein jd. 22 j. W. F. v. d. Blom jm. 28 j. en S. S. Kok jd. 20 j. Overleden: L. Baartman dr. 1 wk. F. Wijting ongeh. vr. 64 j. loopig met de 350 gulden genoegen nemen en de rest van het geld zou hij dan wel krijgen, wanneer de koop eindelijk tot stand gekomen zou zijn. De Ambachtenaar nam de cocaine zoolang onder zijn hoede en thuis bekeek hij het kostbaar goedje nog eens nader. Toen kwam hij echter tot de onverwachte en ongedachte ontdek king, dat het goedje niets anders was dan doodgewoon keukenzout. Aangezien hij een prijs van 350 gulden voor 4 y3 ons zout een te groote prijsopdrijving vond, gaf hij het zaakje aan by den veldwachter. De recherche is toen aan het werk ge gaan en weldra slaagde zij er in, den Rot terdamschen vriend K. aan te houden, evenals de onbekende, die ook op den Lin ker Maasoever woont. Deze K. is geen on bekende van de politie. Toen hij van zijn bed gelicht werd, heeft de politie in één moeite door ook de woning maar eens ge ïnspecteerd en met succes, want er wer den nog eenige honderden boekjes ge smokkeld sigarettenpapier aangetroffen. Beide mannen zijn in het hoofdbureau in gesloten als verdacht van oplichting. ZANDKUIL INGESTORT. Drie-jarig kind gedood. Terwijl eenige kinderen Zaterdagmiddag te Wezep (Gem. Oldebroek) in een zandkuil aan het speler; waren, stortte een gedeelte der kuil in, waardoor het drie-jarig zoontje van den grondwerker J. van 't Ende uit Wezep bedolven werd. Nadat door toege schoten hulp de kleine bevrijd was, bleken de levensgeesten reeds geweken. KINDJE OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmorgen om tien uur is het 2-jarig zoontje van de familie S. te Barneveld, door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het knaapje speelde bij de garage van de firma K„ waar zijn vader boek houder is en lette niet op de vrachtauto, welke achteruit rijdende, uit de garage kwam. BRAND OP EEN BOERDERIJ TE HUIZEN Hooivoorraad verloren gegaan. Vanmiddag om half een is, vermoedelijk tengevolge van het spelen met vuur door een groepje kinderen, brand ontstaan op het erf van de dubbele boerderij van de landbouwers Rebel, gelegen in de Beemster- boerstraat te Huizen. Dank zij het snelle optreden van de brandweer, kon de brand beperkt worden tot een- groote hooiberg en een hooischelf. Er is ongeveer 25.000 K.G. hooi verloren gegaan. De nablussching vorderde verscheidene uren. TELEGRAMMEN idnvmjudraini BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. jaar worden afgelost, met amortiseeringen, die in het eerste jaar van den looptijd zullen beginnen. Ter verzekering van de betaling van rente en aflossing der leening zal men een zeer matige buitengewone belasting op onroerend bezit heffen. MARKTBERICHTEN DE DEVALUATIE VAN DE LIRE. De zitting van den Italiaanschen Ministerraad. ROME, 5 Oct. (A. N. P.). In het vervolg van zijn zitting is de ministerraad voortge gaan met de bestudeering van den monetai- ren toestand. Er werd goedkeuring gehecht aan een decreet, waarin besloten wordt tot egalisatie van de lire in goud, waarbij re kening gehouden wordt met de waarde vermindering van de voornaamste buiten- landsche valuta's. De lire zal ingevolge dit decreet een waarde hebben van 4.6777 gram goud per honderd lire nominaal, ter wijl volgens de pariteit van 1927 de lire 7919 gram per 100 waard was. Vervolgens hechtte de ministerraad goedkeuring aan een decreet betreffende de controle op de binnenlandsche prijzen met het doel een stijging van de kosten voor levensonderhoud te beletten, benevens een ander decreet, waarin de d o u a ne - rechten ad valorem, die bij decreet 24 September 1931 zijn ingevoerd, worden opgeheven en waarin den leider der regeering de bevoegdheid gegeven wordt, later het systeem van rechten op goede ren te wijzigen, met inachtneming van den nieuwen monetairen- en prijzentoestand. Hierna besloot de ministerraad tot uit schrijving van een af koopbare leening, waarvan de opbrengst zal moeten dienen tot het exploiteeren van de resultaten der overwinning in Oost-Afrika en aan het land de middelen zal moeten verschaffen de nationale veiligheid te waarborgen. Eigenaars van onroerende goederen zullen gehouden zyn in te schrijven op deze nieu we leening tot een bedrag van 5 pet. van de netto-waarde van hun onroerend bezit, dat getaxeerd zal worden op de basis der kapitalisatie-coëfficienten en van de belast bare opbrengsten. De leening, die voorzien is van de uitgebreidste waarborgen en vrijgesteld is van alle tegenwoordige en nog te heffen belastingen, met inbegrip van successie- en schenkingsrechten, zal in 25 LEIDEN, 2 Oct. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5070 cent, komkom mers 1.003.10, bloemkool f 1.708.40, idem II 1.502.70, roodekool 1.002.10, savoyekool 3.70, groenekool 1.002.50, meloenen f 315, prei 0.801.00, radijs 1.20—1.40, kropsalade 0.502.50, sel derie 30—80 cent, bleekselderie 5—8, knolselderie f 2.002.10, wortelen 2.00 2.70, per 100 kg.: snijboonen f 320, stok- boonen f 721, pronkboonen 1.80—2.40, stamboonen 3—19, postelein f 24, spi nazie 29, tomaten A 3.00—5.40, B. 3—6, C 3.00—4.40, CC 2.00—3.40, uien 1.902.30, wortelen 1.001.40, spruiten I 28, spruiten II 24, aardappelen 1.90—2.20. AMSTERDAM, 5 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevgoerd: 605 vette koeien, waarvan de prijzen waren 5862 cent enkele hooger, 4856 en 4046 cent per kg. slachtgewicht; 110 melk- en kalf- koeien 125220 per stuk, 99 vette kalve ren 2e kwal. 4854 cent en 3e kwal. 4046 cent per kg. levend gewicht; 76 nuchtere kalveren ƒ.814, 71 schapen 1823 per stuk; 437 varkens: vleeschvarkens van 90 110 kg. 51—52 cent, zware 50—51 cent en vette varkens 4849 cent per kg. slacht- gewicht. Overzicht: Runderen groote aan voer, stugge handel door hooge vraagprij zen, doch deze kunnen niet gemaakt wor den en blijven als vorige week, enkele pri ma kwaliteit hooger. Vette kalveren korte aanvoer, handel redelijk met vaste, doch iets hoogere prijzen. Nuchtere kalveren ge wone aanvoer, vlugge handel, hoogere prij zen. Schapen gewone aanvoer, handel stug, prijzen als vorige week. Varkens matige aanvoer, handel vlug, prijzen hooger. ROTTERDAM, 5 Oct. Vee. Totale aan voer 2206 stuks; 568 vette runderen, 220 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren, 875 schapen en lammeren, 538 varkens, 1 bok. Prijzen per kg.: vette koeien 61, 56 en 42 48 cent, vette ossen 56, 50 en 4448 cept, vette kalveren 87, 77 en 5762 cent, var kens (levend gewicht) 43. 42 en 41 cent; schapen 43, 39 en 29 cent, lammeren 40, 34 en 27 cent. Prijzen per stuk: schapen 23 1812, lammeren f 14.50118. Over zicht: vette koeien en ossen aanvoer rui mer, handel redelijk en prijzen iets hooger dan jl. Dinsdag prima koe tot 65, os 61; vet te kalveren aanvoer als vorige week, han del willig, prijzen hooger, prima 97 cent; Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen iets stijver; var kans aanvoer groot, handel vlot, prijzen hooger, beste koe 1 cent boven noteering, een klqin partijtje schapen voor export verkocht. DELFT, 3 Oct. Kaas. Aangevoerd 35 sta pels komijne kaas, prijs 40424345 ct, per kg. Handel willig. UTRECHT, 3 Oct. Vee. Aanvoer 2360 stuks. Stieren 2328 cent, slachtkoeien 2e soort 27—31 cent, slachtkoeien 3e soort 23 26 cent per pond; vaarzen 120180, pinken 100140, melkkoeien f 150230, kalfkoeien 160240, varekoeién 120 180, magere kalveren f 6085, nuchtere 611, magere varkens 1930, schram men 1319, biggen 8.0012.50, magere schapen f 1525, lammeren 1014 per stuk. Boter 8085 cent, kaas 20—30 cent per pond. Eieren 45 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 9.341/2 Berlijn 75.75 Parijs 8.90 Brussel 3195 Zwitserland 43.80 Kopenhagen 41 75 Stockholm 48 20 j Oslo 47.00 j New York 1.90 I Praag tfimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiii^ S Den 26"cn Oct. a s. hopen S onze geliefde Ouders H. VESSEUR ■E en E H. C. v. WIERINGEN 5 den dag van hun 25-jarig E r huwelijk te herdenken. E Dat God hen nog lang S moge sparen is de wensch van hun dankbare Kinderen. s 5 Oude-Wetering, 4 Oct. 1936, 6228 r?iinii niPiiiiiiiiiiiiiiiiiiif iiiiiiït

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3