RIJKSPENSIOEN VOV VRIJDAG 2 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. HILLEGOM Verkooping. Gisteravond werd in ho tel Sistermans ten overstaan van notaris D. Lodder bij afslag geveild het winkel woonhuis Hoofdstraat 77 alhier groot 59 cA. Het perceel was ingezet op ƒ5050 en werd gemijnd op ƒ225 door K. Vérmey qq. alhier. Het pand werd gegund. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. De prijzen waren in dé afgeloopen week zeer laag en dus niet loo- nend en zelfs de gebeurtenis met den gulden heeft hierin geen verandering kunnen brengen. Er is van tuinbouwpro ducten zoo'n massa, dat de prijzen moei lijk kunnen oploopen tenzij er een onver- wachtsche flinke aanvoer kwam. De bloemkool ging in den loop dezer week iets naar boven in prijs, doch dit was een gevolg van de kleinere aanvoer door het koude weer. Werd tot en met Maandag tot hoogstens 6.80 betaald, Woensdag varieerde de prijs van 1ste soort van 6.40 10.30 per 100. T%veede kwaliteit liep van ƒ1.602.70. Gele en roode kool was slecht gevraagd met lage prijzen, van 1.202 per 100 K.G. en Groentjes brachten van 1 1.50 per 100 op. Met peén ging het al bij zonder slecht, vooral met waspeen die niet meer dan 0.250.35 per kist van 20 K.G. konden opbrengen. Uien bleven op hetzelf de lage peil, van 1.602 per 100 K.G. Kroten noteerden van 0.250.35 per kist ran 20 K.G. Vorige week werd erg ge klaagd over de aanwezigheid in sommige koolsoorten van luis, Het koude weer van de laatste dagen heeft veel goed gedaan voor de verdrijving hiervan en verwacht wordt, dat na enkele dagen hiervan zoo goed als niets meer zal zijn te zien. De zelfde plaag deed zich vorig jaar in erge mate voor in Noord-Holland, in de kool- Streek, veel erger als zulks hier het géval was. Begrijpelijk dat de tuinders gaarne nog eenige dagen koud en buiig weer zou den hebben. NOOTDORP. RIJWIELDIEFSTALLEN. De man, die zijn eerste vergrijp beging. In Augustus j.li heeft de Voorburgsche politie een zekeren T. v. d. P., afkomstig uit Den Haag, op heeterdaad betrapt bij den diefstal van een rijwiel uit een der portieken van de R. K. kerk aan het OoSt- einde te Voorburg. Van der P. is toen, na zich hevig tegen de politie te hebben ver zet, in arrest gesteld en herhaaldelijk aan een verhoor onderworpen. Bij die verhoo- ren beweerde hij steeds, dat hij zich voor heen nimmer aan een dergelijk feit schul dig had gemaakt en dat genoemde poging tot diefstal van een rijwiel zijn eerste ver grijp was. Het feit evenwel, dat sedert de arresta tie van v. d. P. het aantal gevallen van rijwieldiefstal opmerkelijk verminderde, was voor de Voorburgsche politie aanlei ding het onderzoek in verschillende rich tingen voort te zetten. In Stompwijk kreeg de politie nadere aanwijzingen en konden eenige fietsen in beslag worden genomen. Vandaar leidde het spoor naar Nootdorp, waar tot nog toe niet minder dan 75 rij wielen zijn aangetroffen, welke van dief stal afkomstig waren. Het ingestelde on derzoek heeft nu ook aan het licht ge bracht, dat de fietsen waren gekocht bij v. d. P., die in Nootdorp den bijnaam, had gekregen van Toon den fietsenman. De gestolen rijwielen bleken afkomstig te zijn uit Voorburg, Rijswijk, Den Haag en Delft. Het onderzoek wordt nog ftiet kracht voortgezet en verwacht wordt niet alleen, dat nog verschillende arrestaties zullen volgen, maar dat bovendien ook nog eènige tientallen fietsen in beslag zullen kunnen worden genomen. De ontvreemding van de rijwielen "heeft plaats gehad in het tijdvak van Januari 1935 tot Augustus 1936. Excursie. Op Maandag 5 October a.s. zal in deze gemeente een excursie plaats hebben van de Vereeniging ,,Het Nederland- sche Wegen-Congres", ter bezichtiging van de in aanleg door 'of langs de gemeente loo- pende Rijkswegen den HaagUtrecht en den HaagRotterdam en het nieüwe vlieg veld Ypenburg. Distributie varkensgehakt. Vanwege het Gemeentebestuur is alhier wéder een aanvang gemaakt met de distributie Van Varkensgehakt a 32 1/2 cent per blik aan werkloozen. Op aanvraag worden aan de werkloozen des Woensdags bonnen ver strekt (gezinnen tot en met 4 personen 1 blik, met meerdere personen 2 blik per week), welke uiterlijk des Maandags daar aanvolgende bij de slagers kunnen worden ingewisseld. De bonnen zijn strikt persoon lijk. Het is verboden deze te verhandelen of het op een bon verkregene te vêrkoopen op straffen van uitsluiting der distributie. NOORDWIJKERHOUT. Emma straat. De aanleg van de Emma- straat is zoo goed als klaar. Burgemeester en Wethouders hebben aan de R. K. Wo ningbouwvereniging „St. Antonius van Pa dua", alhier vergunning veileend tot den bouw van 22 woningen langs deze nieuw aangelegde straat. Er zullen 3 blokken ge bouwd worden. Gezien vanaf het Juliana- plein, waarop de nieuwe straat uitkomt wordt de situatie als volgt. Een blokje van 2 woningen komt met de voorgevels gekeerd naar het Julianaplein, dus langs de Julianastraat. Links komt een complex van 8 woningen en een complex van 4, rechts wederom een blok van 8 hui zen. De bouw geschiedt onder architectuur van het architectenbureau Molenaar en Siebers te 's-Gravenhage. Een en ander be- teekent een verfraaiing van dit nieuw ge deelte van het dorp en een mooie aanwinst van de Woningbouwvereniging die reeds zooveel tot stand gebracht heeft in het be lang van de Volkshuisvesting dezer ge meente. VERZEKER U THANS EEN RAAD VAN ARBEID EN SLUIT ÈËN BR.W.IB, Tentoonstelling „De Derde Orde". Zóóals zulks ieder jaar hier tér plaatsè is gewoonte is, zal ook dit jaar een tentoon stelling gehouden worden in het Parochie huis alhier, hoofdzakelijk bèstaande uit kleedingstukken vervaafligd door eenige dames, ovrmende een naaikransje. Dêzè kleedingstukken wórden na afloop van de tentoonstelling uitgereikt aan die gezinhen welke daar het meest voor in aanmerking komen. Aan deze tentoonstelling is tevens verbonden een fancyfair om de noodlij dende kas een beetje op peil te brengen. De tentoonstelling wordt geopend a.s. Zaterdagavond om 5 uur. Ieder, die nog het een of ander te missen heeft, wordt beleefd doch dringend uitgenoodigd zulks te bezorgen of eèn boodschap af te geven bij mej. Bekkers, RegenvlietWeg 16, alWaar men zich tevens schriftelijk moet vervoe gen om voor eeh gift in aanmerking te willen komen. Hopen wij, dat de tentoonstelling het gewenschte resultaat tnogé beréiken. Erin geloopen. Toen P. niet goed ge volg eenige fazanten had geschoten in den „Grooten Zilkerpolder", alhier, werd hij door de gemeentepolitie op heeterdaad be trapt met gevolg, dat hij geweer en fazan ten moest afstaat* en tot slot van het dra ma nog een dagvaarding te goed heeft van den kantonrechter om het geval nog eens nadér te bespreken. OUDEWETERING Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging St. Joseph hiéld haar drie-maande- lijksche ledenvergadering in hotel van den Bosch. Door den voorzitter, den heer J. C. de Jong ,werd déze vergadering met den christelijken groet geopend. Met wel gekozen woorden riep spr. allen een harte lijk welkom toe, doch inzonderheid richtte spr. zich tot den nieuwen geestel. adviseur, den zeereerw. heer J. G. A. Saraber, die voor de eerste keer de vergadering bij woonde. De pastoor dankte den voorzitter voor den aangenamen welkomstgroet tot hem gericht en gaf onder applaus van de aan wezigen de verzekering, dat de midden- standsvereeniging op zijn belangstelling kan rekenen, daar zijneerw. ervan over tuigd was, dat het juist de middenstand is, die door de tijdsomstandigheen veel moei lijkheden heeft te overwinnen. Hierna werd de agenda voor deze ver gadering vlug en zakelijk afgehandeld. Veel aandacht werd besteed aan dé te houden Mica 1936, daar deze voor den mdidenstand een belangrijk succes be looft te woren. De vergadering prees zich dan ook gelukkig aan deze grootsche mid denstands-reclame deel te kunnen nemen. De heer L. J. Beuk werd bereid gevonden de Mica's aan de deelnemers af te geven en zal ook op nader vast te stellen uren zijn garage beschikbaar stellen voor om ruilen van Mica's enz. Het secretariaat zal door den heer J. Bergman worden waar genomen. Nadere bijzonderheden zullen met raambiljetten en bulletins bekend worden gemaakt. Even dienen we te vermelden, dat de parachute met waardebon, welke door de vliegmachine, die de Mica zal komen aan kondigen boven Óudewetering zal worden uitgeworpen, door de gelukkige vinder persoonlijk bij den secretaris moet worden ingeleverd, die dan voor verdere afwikke ling zorg draagt. Besloten wordt op Zondag 4 October nabij de R.K. kerk bloempjes te verkoopen ten bate van het Santosfonds. Als afge- vaardigen naar de vergadering van den Centralen Raad op Dinsdag 20 October a.s te den Haag werden benoemd de heeren J. C. de Jong èn L. Hoekstra. Hierna sluiting. „Majella". Deze vereeniging hield Woens dag een ledenvergadering in Hotel Klein, waar verschuilende kwesties in Verband met de competitie behandeld werden. Zoo werden o.a. een drietal bestuursvoor stellen aangenomen. Volgens de beide eer ste Voorstellen verkreeg het bestuur het recht spelers wegens onsportiviteit én wan betaling te schorsen, voor een, uitsluitend door het bestuur vast te stellen, tijd. Het derde voorstel bedoelde het tegen gaan van een herhaaldelijk voorgekomen euvel, n.l. het bedanken van spelers gedu rende de zomerperiode. Van zulke spelers j zou in het vervolg een flink inleggeld ge heven Werden bij wedertoetreding. De vergadering had een geanimeerd ver loop en werd om ongeveer 9.45 u-ur door voorzitter van Es gesloten. Het programma voor Zondag vermeldt twee thuiswedstrijden, n.l.: 12.30 uur: Majella aV.V.L.a. 2.30 uur: Majella 1Meerburg 1. SASSENHELM. DOODELIJKE AANRIJDING. Bij het oversteken van den weg. Gisterenavond te ruim 8 uur kwam de 65-jarige wed. v. Bakkum, wonende in de v. Heemstrastraat, uit de kerk en wilde den weg oversteken óm huiswaarts te keeren. Hierbij had zij blijkbaar de aankomende luxe auto, gemerkt H 73198 niet gezien, waardoor zij werd aangereden. Het slacht offer, waarvoor direct doktershulp werd gehaald, werd op last van dr. Le Grand per ziekenauto naar Leiden vervoerd, waar bij leden van de E.H.B.O. bijstand hebben verleend. Te voren werd haar het H. Olie sel toegediend. OnderWeg naar Leiden is de patiënt aan de bekomen verwondingen overleden. De auto is in bèslag genomen; de politie heeft de zaak in onderzoek. Het lijk is later naar het St. Bernard-gesticht overgebracht. Personalia. Door het bestuur van den Roodenmolenpolder, gelegen onder Sassen- heim en Voorhout, is aangewezen voor be diening van de electrische bemaling, in de vacature wijlen den heer C. J. v. d. Post, de heer P. Th. Zwetsloot te Sassenheim. Geboren: Leunus Jacob, z. v C. Geluk en G. P. van Straten. Willemijntje, d. v. M. Uithoven en W. Kersten. Ondertrouw d: P. J. Randsdorp, oud 26 jaren en P H. Ammèrlaau, oud 26 jaren. G e t r o li w d: A. F. W. van Hal, oud 31 jaren eri G. Rombaüt, olid 27 jareh. I n g e k o m e n: S. L. van der Rraan en gezin, Leidsche vaart 5, van Warmond. G. E. M. van Dijk, Zuiderstraat 35, van Lis- se. G. Meijer, Hoofdstraat 315. van Lisse. Chr. M. J Beekman, Kerklaan 35, van Venraij. C. A. Witteman, Teijlingerlaah 81, van Haarlem. P. J. Noordermeer, van Heemsrastraat 37, van 's-Gravenhage. E Wilbrink, Bijdorpstraat 29, van Lisse. Vertrekken: J. P. Rotteveel, Kerk laan 60, naai Wassenaar. G. M. Th. van der Kraan, Lindelaan 3, naar Lisse. W. W. Broer, Zandslootkade 48, naar 's-Graven hage. C. M. WatSon, Teijlingerlaan 43* naar St. Joseph (Amerika). P. J. Diede- rikSrf Lindelaan 12, naar Oegstgeest. G. Rorribaiit, Gotivérneürlaan 52, naar Leider dorp. TER AAR. Staatspartij. Bizóridér gróót was dè opkomst niet voor de buitengéwone ver gadering van de R.K. Staatspartij, wélke speciaal was belegd om het program van actié 1937 te bespreken. Na openingswoord door den voorz., de heer M. Robertz, las de secr., de heer H; Volgering, de notulen. Thans belandende aan het belangrijkste agendapunt, n.l. bespreking program van actie 193Ï, doet het bestiiur mededeeling van zijn concept-program, wat er goedkeu ring aan de vergadering kon worden voor gelegd. Wij stippen hieruit de voornaamste punten aan: bescherming en doorwerking van de Christelijke cultuur; krachtige strijd tegen de Godloozen-beweging, krachtige strijd tegen zedenverwildering, handhaving en versterking van orde en gezag, geleide lijke omvorming van de individualistische- kapitalistische maatschappij in een op cor poratieve grondslag, voor groöté gezind èn zoo spoedig mógelijk afschaffing der extra heffingen op voedingsmiddelen, 't betrach ten van de gfodtst mogelijke rechtvaardig heid bij het benoemen van functionarissen voor openbare posten, voor onze land- en tuinbouwproducten verruiming van loonen- de export door grooter aandeel in de clea ring voor deze producten, krachtige maat regelen tot opheffing der werkloosheid, het aanwenden van pogingen die er toe kun nen leiden om zoo spoedig mogelijk weer eèn hechte samenwerking met de andere Christelijke partijen te bekomen, een en ander véreischt onder zeker voorwaarden. Op deze punten volgde een geanimeerde gedachtenwisseling en, na een paar aan vullingen, werd het program officieel vast gesteld. Hieruit moge wel blijken, dat het bestuur de zaak serieus heeft opgevat. Vooraleer overgegaan werd tot de rond vraag geeft de voorz. een uiteenzetting waarom men besloten heeft in den vervolge alleen schriftelijke vragen te behandelen. Het zich praepareeren op de gestelde vra gen en een vlot, zakelijk verloop, der bij eenkomst, zijn de twee motieven geweest tot dit besluit. Enkele leden konden zich hiermee niet vereenigen en het scheen wel GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester, die te ongeveer half tien de vergadering opende en eenige woorden sprak in verband met de verloving van H. K. H. de Prinses, onder mededeeling, dat hij namens de gemeente een telegra- fischen gelükwensch had verzonden. Daarna las de secretaris de notulen def vorige vergadérihg die onveranderd wer den vastgesteld. Bij de ingekomen stuk ken was een schrijven van den heer Star- tenburg dat hij tot zijn spijt verhinderd was de vergadering bij te wonen. Verder deed de voorzitter mededeeling van een schrijven van den Min. van Sociale Zaken, waarbij werd kennis gegeven van de extra stèünuitkeering ad f 2.50, welke blijkens zeggen vail den voorzitter door B. en W. ook is toegekend aan degenen die onder de gemeentelijke steunregeling vallen. Goedgekeurd zijn terugontvangen van Ged. Staten een 3-tal begrootingswijzi gingen 1936. waaronder tevens dat waar bij een crediet beschikbaar wötdt gesteld voor het uitdiépen der vaarten. Ged. Sta ten deelen evenwel mede, dat met het Uit diepen niet mag wofden begonnen alvo rens de Min. goedkeuring heëft verleend. Eveneens is goedgekeurd door G. S. de verordening tot wijziging der Bouwver ordening. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen, evenals een schrijven van S. H. B., waarhij deze klaagt over de vastgestelde verordening regelen de het verleenen van toeslagen in de kos ten der doktersfondsen. Een adres van D. H. te Hazerswoude om verhooging van zijn salaris als controleur der waterleiding wérd verwezen naar B. en W. om praé- advies. Daarna werden een tweetal be- grootingswijzigingen 1936 vastgesteld, ter- Wijl de begröotihg van het waterleidings bedrijf en de gemeentebegrooting Voor 1937 werdén aangeboden. Tot leden der commissie van onderzoèk werden be noemd de heeren Berg, Tijsseh en Meij- dam. Met algemeene stemmen werd daar na besloten tot wijziging der verordening op dé heffing eènër vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister; tot wijziging der verordening straatbelasting en tot vermindering van een tweétal aanslagen in de hondenbelasting. Aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden werd over 1933 eene subsidie toegekend van 20.voor een leerling uit Zoeterwoude, die de school heeft bezocht. Zonder eenige discussie werd vervolgens met algèmeene stemmen vastgesteld de verordening op de heffing van schoolgeld voor het lagér onderwijs, in verband met de plaats gehad hebbende Wetswijziging. De heer Wessel drukt er zijn blijdschap over uit dat de invorde ringsverordening thans bepaald, zooals wettelijk is Voorgeschreven, dat het school- géld thans geind moet worden door de onderwijzers. Spr. hoopte hiervan een gunstige opbrengst voor de gemeente. De openbare school. Conform het voorstel van B. en W. Werd met algemeene stemmen besloten, in ver band met het leerlingenaantal der O. L. school, de betrekking van onderwijzeres met ingaiig van 1 Januari a.s. op te heffen en aan mej. H. Kruis eervol ontslag té vérlèehen. Op een desbetreffende vraag van den heer Wessel werd geantwoord dat de onderwijzeres als kweekelinge aan dé school verbonden blijft, zonder eenigé vergoeding tot 1 Juli a.s. Daarna zal den Raad eventueel eeh nieuw voörstel wor den gedaan. De heer Paardekooper stélde de vraag, of het niet in het belang van hét onderwijs en tevens in het financieel belartg der gemeente is, om de openbare School op te heffen, nu de onderwijzeres moet verdwijnen. Spr. kan dat momen teel niet beoordeelen en vroeg aan B. en W. dat vraagstuk eens onder de oogen te zien. De heer Wessel noemde dit een deli cate kwestie waarover nu niet veel te re deneeren valt, doch z.i. is opheffing dier school een ramp voor de gemeente. De heer Paardekooper antwoordde dat hij zich nog niet uitgesproken heeft over de opheffihg; hij wenscht ingelicht te wor- deh om later te kunriëh beoordeelen. Met alle respect vóór de bekwaamheid van het hoofd der school lijkt het spr. niet in het belang van het onderwijs als deze on derwijs moet geven aan 7 klassen. De heer Wessel verklaarde er mede accoord te kunnen gaan dat B. en W. eens prae- adviés uitbrengen. De voorzitter zeide dat B. en W. aan het verzoek zullen voldoen, dóéh hij wilde nu reeds zeggen dat het college tegen opheffing is. De ndodslachtplaats. Ten aanzien van het contract met D. in zake hét beschikbaarstellen éener nood- slachtplaats, hetwelk in 1937 eindigt, vroe- gëfT B. ën W. den Raad hoe of nu gëhah- deld moest wordeh, 6mda+ D. geweigerd heeft de vergoeding te doen verminderen. De heer Paardekooper wees er op dat over 2 jaren het contract met Leiden inzake den keuringsdienst van vee en vleesch af loopt en hij hoopte dat dan geen nieuw contract met die gemeente meer gesloten zal worden. In afwachting daarvan is hij ér voor om het bestaande contract met D. stilzwijgend voor een jaar te verlengen. Een daartoe strekkend voorstel van spr. wérd gesteund dóór de heeren van Leeu wen en Mijdam én met alg. stemrhen aan genomen. Bij de nu volgende rondvraag beantwoordde de voorzitter de in eén vo rige vergadering gestelde vragen, Waarna een bespreking plaats had met een verte genwoordiger der Lichtfabrieken te Lei den over het betalen eener schadevergoe ding aan laatstgenoemde gemeente voor beschadiging van een lichtkabel. Hot be sluit van B. en W. om te betalen werd verworpen, terwijl besloten werd aan de directie mede te deelen, dat de gemeente zich niét aan betaling wii onttrekken, mits daarmede voor de toekomst de beta lingen van dergelijke aangelegenheden van de baan zijn. Ten slotte verleende de raad in principe medewerking voor het geven van een ontwikkelingscursus aan werkloozeh, waarna sluiting. tingsuur, doet de voorz. de toezegging het reeds vastgestelde besluit opnieuw in be spreking te brengen bij het bestuur. Hierna komen de schriftelijke vragen ih behandeling, behelzende een verzoek om verlaging contributie, en een adres te rich ten aan het kerkbestuur vóór verbetering Langefaarsche kerkplank. Een vluchtig overzicht van de financiën deed wel uitko men, dat aan contributieverlaging voorloo- pig niet is te denken; het opmonteren van de plank vond spontane bijval, alhoewel de Pastoor voorshands geen officieele toe zegging kon doen. Öit geval is ter berde gebracht bij het kerkbestuur,alwaar ver andering ook wenschelijk geacht werd. Een voorstel van mej. de Rijk, wijziging te brengen in het artikel betreffende can- didaatstelling, kreeg voldoende ondersteu ning, weshalve dit op de eerstvolgende ver gadering in behandeling zal worden geno- men. De heer Togni wenschte spoedige tot of het wel en wee van een vereeniging vol- stapdkoming van een rijweg Papeveer gens hen afhangt van een al of niet mon- i Korteraar, uitte voorts zijn teleurstelling delinge rondvraag. Zij wilden de traditie over het duikelen van de voorstellen „tege- handhaven, merkten nog op, dat velen hun meening niét goed óp papier kunnen zet ten. Anderen daarentegeh vonden het een wijze maatregel, een handeling die grooté tevredenheid zal schenken. Voorheen was immers de rondvraag een attractie met het fatale gevolg van vefwaiïing met persoon lijkheden, waardoor het eigenlijke belang der vereeniging Ver op den achtegrond kwam te staan, ja Zelfs schade ondervond. Als de Pastoor nog z'n instemming heeft betuigd, daarbij wijdende óp het late slui- moetkoming doktersfonds". Een lid van de fractie, dé heer H, Volgering, gaf de be weegredenen welke hun tot dit besluit ge noopt hebben. Tot slot stelt de heer A. Uyt- tewaal voor, iemand die lid is van de R.K. Staatsparten en tevens op „Vova" is ge abonneerd, een dergelijk persoon als lid te royeeren. Het bestuur zal ten deze van zijn bevoegdheid gebruik maken. Met een opwekking, allen propaganda te maken voor de Katholieke Staatspartij, volgt sluiting. WASSENAAR. DOODEDELIJKE AANRIJDING. Bij het oversteken van den weg. De 85-jarige heer v. d. K., wonende dr. Mansveltkade, werd, toen hij, al wan delende, nabij de Berkheistraat de van Zuijlèn van Nijevelts'radt overstak, gis teravond omstreeks 7.30 uur, gegrepen door een luxe auto, bestuurd door den heer V., en op slag gedood Het stoffelijk overschot is övef-gebracht naar de rouw kamer in het politiebureau, Duivensport. Opgericht alhier is eeh postduiven vereeniging die genaamd is Was- senaarsche Postduivenclub. In het dage- lijksch bestuur hebben zitting genomen de heeren K. I. Waasdorp, voorzitter: C. Ver steeg Jr., secretaris en L. H. de Kleine, pen ningmeester. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Op Maandag 5 October, des avonds half aóht, Vergadert dè Raad dezer gemeente ten Raadhüize. De agenda luidt: 1. Mededeelingen; 2. Voorloopige vaststelling gemeenterekenin gen dienst 1935; 3. Vaststelling gemeente begrooting dienst 1937; 4. Verzoeken ont heffing schoolgeld; 5. Vaststelling aanviil- lingskohier hondenbelasting dienst 1936; 6 Verzoeken ontheffing hondenbelasting; 8. Verhuur aschschuiver a 0.50 per week aan E. W. Ooms, alhier; 9. Wijzigingen art. 26, alinea 6 en 8 over de Bouwverordening; 10. Wijziging begrooting dienst 1936. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. t 249. Toen zweefde Toontje weer verder en toen hij voorbij de spits van een kerktoren dreef slingerden zich de draden van de ballon ér juist om heen. Toontje kroop uit de vuilnis emmer en maakte het zich gemakkelijk tusschen de ballon nen, waarna hij op zijn gemak de ham begon op te peuzelen. 250. Toen hij verzadigd was viel hij in slaap en hij be merkte niet dat door den wind die plotseling was komen opzetten de draden van den torenspits losraakten en hij zwevende op de ballonnen langzaam werd weggevoer Plotseling begon het hevig te onweeren en de bliksenv len schoten zig en zag door het luchtruim.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7