VRIJDAG 2 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 Uitvoering van de wet tegen prijsopdrijving MINISTERIEELE CIRCULAIRE AAN DE BURGEMEESTERS. De minister van binnenlaftdsche zaken heeft de volgende circulaire aan de bur* gemeesters gezonden: Op 30 September j.l. is afgekondigd de wet van den zelfden datum, houdende tij delijke maatregelen tot het tegengaan van prijsopdrijving. De wet is in het Staatsblad opgenomen en onmiddellijk in werking getreden. Zooals uit de artikelen 1, 2 eri 3 blijkt, kunnen door de regeering op verschillend gebied regelingen inzake prijzen worden vastgesteld. Daarnevens verbiedt artikel 4 prijsop drijving voor die gevallen, waarvoor de artikelen 1, 2 en 3 niet zijn toegepast. Zoo lang beschikkingen, als in de genoemde wetsartikelen bedoeld, niet zijn genomen, geldt artikel 4 dus ten aanzien van alle goederen, diensten en huren. De beide maatregelen vinden in de voor naamste plaats hun sanctie in artikel 8 van de wet. Voor wat het toezicht op de naleving Van artikel 4 betreft vestig ik er de aan dacht op, dat, zooals trouwens ook uit de officieele stukken betreffende de wét blijkt niet elke prijsverhooging zon der meer als prijsopdrijving kan worden aangemerkt, doch dat daarvan slechts dan sprake is, indien de verhooging niet als een noodzakelijk uitvloeisel van de op monetair gebied ge nomen maatregelen kan worden be schouwd. Elk geval zal dus op zich zelf moeten worden be-, zien. Zoo is het mogelijk, dat tengevolge ▼an hoogere inkoopsprijzen de vèrkooper voor de noodzaak wordt gesteld ook zij nerzijds de prijzen te verhoogen. Blijft zulk een verhooging binnen redelijke grenzen, dan is prijsopdrijving niet aan wezig. Bij twijfel verdient het aanbeve ling, dat mén zich, naar gelang van het geval, direct in verbinding stelt met een der departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, van Landbouw en Vissche- rij of van Sociale Zaken, welke departe menten alle telefonisch te bereiken zijn onder letter „G". Ik stel er prijs op hieraan toe te voegen, dat ik anderzijds gaarne zal zien, dat in duidelijk aanwijsbare gevallen van prijs opdrijving met kracht wordt op getreden en dat alsdan niet wordt volstaan met een waarschuwing, doch dat de politie-ambtenaren aanstonds ingrij pen door het opmaken van procesver baal. Naast de hiervoor besproken voorzie ning opent artikel 5 van de wet de moge lijkheid voor den burgemeester der ge meente tot een onverwijld ingrijpen inge val van verdenking van overtreding dér artikelen 1 eh 4. „Ik moge er de aandacht op vestigen, dat de wet uitdrukkelijk van „gegronde" ver denking spreekt, hetgeen dus wil zeggen, dat slechts dan tot inbezitneming kan wor den overgegaan, indien het zoo goed als zeker is, dat in strijd met de in een mi- nisterieele beschikking als bedoeld in arti kel 1 gegeven voorschriften wórdt gehan deld of wel een prijsverhooging van goe deren, waarvoor zulke voorschriften niet gelden, geheel of gedeeltelijk ongemoti veerd is te achten. Het tweede lid van artikel 5 kent een zelfde bevoegdheid toe ingeval, zonder ge gronde redenen of in strijd met het doel der vet, geweigerd wordt te verkoopen. Als voorbeeld van gegronde redenen kan wor den genoemd een poging tot hamsteren door afnemers. Voor de goede orde wijs ik er op, dat elke inbezitneming ingevolge het bepaalde in Hd 1 en lid 2 van artikel 5, slechts die soort van goederen mag omvatten, ten aan zien waarvan de verdenking van prijsop drijving bestaat. De inbezitneming kan zonder eenige for maliteit geschieden. Wel bepaalt de wet, dat door de gemeente schadeloosstelling verschuldigd is, welke schadeloosstelling vooraf moet betaald zijn of voor welke be taling vooraf zekerheid moet zijn gesteld. Omtrent de wijze van voorafgaande zeker heidstelling, welke figuur naar ik vermoed wel uitzondering zal blijven, zullen bij Ko ninklijk Besluit nog nadere regelingen wor den vastgesteld. De in bezit genomen goederen worden, naar luid van artikel 5, derde lid, der wet, door den burgemeester zonder verwijl op door hem te bepalen wijze ter beschikking gesteld van de bevolking of bepaalde groe pen der bevolking en wel ten hoogste te gen de officieel geldende c.q. normale prij zen. De uitdrukking „bepaalde groepen der bevolking" maakt b.v. mogelijk in geval van inbezitneming van goederen bij den groothandel deze ter beschikking te stellen van de daarvoor in aanmerking komende detaillisten in de gemeente. Indien door u bijzondere ervaringen wor den opgedaan bij de handhaving der wet, dan wordt u verzocht daarvan regelmatig mededeeling aan het daarvoor in aanmer king komend departement te doen, terwijl voorts aan die departementen gaarne pe riodiek opgave wordt ingewacht van de ge vallen ,dat proces-verbaal werd opgemaakt of uwerzijds ter handhaving van de wet andere maatregelen werden genomen. Voorts houden de departementen zich aan bevolen voor alle mededeelïngen en aan wijzingen, welke voor een goede uitvoering der wet van nut kunnen zijn. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Filmavond. Gisteravond heeft de zeereerw. heer J. v. d. Burg, missionaris in Noorwegen, een filmvoorstelling gege ven in het R. K. Vereenigingsgebouw als tegenprestatie voor de gehouden collecte op 1.1. Zondag, welke een bedrag van 160.heeft opgebracht. Aan belangstelling heeft het niet ont broken en velen moesten zich zelfs met een staanplaats tèvreden stellen. Het was dan ook een prettige en tevens leerzame avond. Vertoond werden o.a. opnamen van Noorwegen's natuurschoon, walvischvangst en zouttransport. Na de pauze volgde een komische twee- actfer, die de stemming er goed inbracht. De missionaris uitte na afloop zijn harte- lijken dank voor de giften en de belang stelling, die de parochianen in zijn missie werk stelden. STOMPWIJK. S.N.A. Zondag a.s. trekt S.N.A. I naar het Noorden om daar den strijd aan te bin den tegen D.S.V. I. De sterkte van dit elftal is ons niet bekend, maar de uitslag van D.S.V. tegen Meerburg van Zondag j.l. be wijst wel, dat S.N.A. op moet passen. De Junioren a binden te half drie den strijd aan tegen D.S.V. a Junioren. Hier is ook oppassen de boodschap. Dus zullen wij den uitslag maar rustig afwachten.. WARMOND. Jubileum M. Sikking. De heer M. Sikking herdacht gisteren den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst trad als postbode in deze gemeente. Des morgens werd voor den jubilaris een Mis uit dankbaarheid op gedragen, die door zeer velen werd bijge woond. In den middag kwam het voltallig bestuur van de afdeeling Leiden der P. T.T. zijn medelid gelukwenschen en werd door den voorzitter onder een hartelijke toespraak aan den jubilaris een schitte rende mand bloemen aangeboden. Door den beheerder van het postkantoor werd mede namens het overige personeel een mooie uitgevoerde barometer aangeboden. Des middags was er gelegenheid, om den jubilaris te complimenteeren, waarvan een zeer druk gebruik gemaakt werd. On der hen die den heer Sikking de hand kwamen drukken waren o.m. Mgr. H. J. M. Taskin, President van het Seminarie, de pastoor en kapelaan, het voltallig col lege van Burgemeester en Wethouders, de gemeente-secretaris én overige personeel der gemeente en zeer vele particulieren. Een deputatie uit het Lageland bood den jubilaris namens „de Lage-landers" een keurige rooktafel aan. Des avonds werd hem door de muziekvereeniging St. Ma- thias een serenade gebracht, waarbij de voorzitter der vereeniging, de heer C. Zwetsloot, een mooie en gevoelvolle toe spraak hield. Het is voor den heer Sikking een onvergetelijke dag geworden en dui delijk is gebleken dat hij zich kan ver heugen in aller sympathie. De hulde den heer Sikking gebracht is alleszins ver diend, want in hem zullen wij iemand missen die de bereidwilligheid in persoon was, iemand met een opgeruimd humeur en een prettig en aangenaam karakter. Wij hopen van harte, dat hij nog veel plezier van zijn welverdiend pensioen zal heb ben en hij kan er van verzekerd zijn, dat Warmond hem zijn rust na deze 40 lange jaren van harte gunt. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDEGROENENDIJK. Ongeluk. Dezer dagen had mej. wed. van N. het ongeluk van de tweede trede van onder af der trap te vallen. Hoewel deze hoogte nog geen halve meter is, brak zij door deze val haar been. Nadat de hulp van dr. VI. was ingeroepen, achtte deze overbrenging naar het ziekenhuis te Lei den noodzakelijk. NIEUWKOOP. FELLE BRAND. In scheepmakerswerkplaats. Gisteravond te 5 uur brak brand uit in de scheepmakerij van S. H. v. d. Loo in het Zuideinde alhier. Een op het vuur staande pekpot was over gekookt en dit had de brand veroorzaakt. Fel sloegen de vlammen uit, wat in dezen bebouwde kom, het ergste deed vreezen. Gelukkig was in een minimum van tijd de motörspuit aanwezig, waaraan het te dan ken is, dat de brand uitsluitend beperkt bleef tot de scheepswerkplaats. Het op nau welijks 2 M. afstand gelegen woonhuis kon gespaard blijven. NOORDEN. D.S.V. Zondag is het een mooie dag voor D.S.V. Ze krijgen om 2.30 uur S.NA. I uit Stompwijk op bezoek. Dat is een geheel nieuw tegenstander. Wat ze dus prestee- ren weten wij niet. Wel weten wij, dat D.S.V. goed aanpakken moet, om de kost bare puntjes thuis te houden. Dit geldt ook nieuwe tegenstander. Wat ze dus prestee tegenstander krijgt. ZOETERWOUWE (H. R.) De dankbaarheid van een stier. Heden morgen, toen de arbeider V. als gewoonlijk een stukje koek aan een stier in het land kwam brengen, werd hij onverhoeds aan gevallen en tegen den grond gesmakt. Ge lukkig was hij nog in staat aan den 2den aanval van het wilde beest te kunnen ont komen. V. klaagde over pijn in borst en léndenen. De vragen van onzen tijd. Maandag avond zal een groote propaganda-vergade- ring worden gehouden in het Patronaat. De welbekende heer drs. P. Kasteel zal een rede houden over „De R.K. Staatspartij in onzen tijd". De belangstelling, ook van de dames, voor dezen -avond is weer bijzon dei* groot, temeer waar door verschillen de personen reeds verzocht is aan den kun- digen spreker vragen te mogen stellen. Rui me gelegenheid zal hiervoor worden gege ven. Wij verwachten weer een volle zaal. ZEVENHOVEN. Staatspartij. Dinsdagavond vergader de de afd. Zevenhoven van de R.K. Staats partij in Café Veenboer. Op vastgestelden tijd heette de voorz., de. heer A. P. v. d. Weijden, alle aanwezigen welkom en open de de vergadering met den chr. groet. De secr., de heer A. J. de Groot H.Pz., las de notulen. Ingekomen was een schrijven van de Kamer-Centrale Leiden, dat er tot 1 October gelegenheid was om punten op te geven voor het Program van Actie. Na eeni ge besprekingen werden 2 punten aangeno men, om deze op te zenden naar de Kamer centrale. Ie. Krachtige medewerking aan handhaving tot verzekering van orde ep rust onder de bevolking. 2e. De werkloos heid worde doelmatig bestreden door zoo mogelijk productief werk te laten verrich ten; een behoorlijke verzorging der werk- loozen, ook op het platteland, worde in acht genomen. De heer Kerkhoven gaf als afgev. van de Kamercentrale Leiden verslag, waarvoor de voorz. dank bracht. Bij de rondvraag ge komen vraagt de heer P. v. Tol, of er geen schrijven is ingekomenvan de Kamercen trale. De voorz. zegt wel te weten wat be doelt wordt. Een lid van onze afd. heeft een schrijven aan een bestuurslid van de Kamercentrale om inlichtingen voor een bijzonder geval. Laatstgenoemde heeft daarop geantwoord, welke weg gevolgd moest worden. Daar dit schrijven is aan gekomen bij den vrager, hebben wij (het bestuur) er niet over te praten; bij het be stuur is niets ingekomen. De heer van Tol is hier mee tevreden gesteld. De heer Bouwmeester bracht "eenige grieven en wenschen naar voren: O.a. over het pun- tenstelsel en propaagnda. De voorz. zeide, dat het eerstgenoemde, zuiver is; het is door het Hoofdbestuur goedgekeurd. En wat het tweede aangaat;, de klacht zal gron dig worden onderzocht. Hierna sluiting. =3 INGEZONDEN STUKKEN Roelofarendsveen, 2-10-'36. Groenteveiling R.A.-veen. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van 1 Oct. zou ik gaarne nog een kleine toelichting willen geven. Als een kat in het nauw zit, kan hij rare sprongen maken; dat was wel de eerste indruk die ik kreeg van de tragische worsteling in de strijd om het bestaan van inzender. Iemand, die maar even op de hoogte is, zal het stuitje ook direct wel hebben kun nen onderteêkenen met d?n naam van in zender. Maar afgezien daarvan het vol gende: Wij met onze democratische regee- ringsvorm willen dat stelsel ook in onze vereenigingen. Goed, waarom niet, als de vereenigingen toonen, die weelde te kun nen dragen. En daarom riep het veiling- bestuur alle leden op ter vergadering om tezamen een moeilijke kwestie te bespre ken, aan de vergadering de gelegenheid te geven om mede iets te zeggen. De na- i druk valt hier op „mede" zooals inzender zelf onderteekent. Hij neemt dus de ver keerde redeneering, om al het zeggen aan de leden te geven, en aan het bestuur een onevenwichtige invloed toe te kennen, welke tot een ordelooze vergadering moet leiden. Een dergelijke gang van zaken heeft altijd onprettige gevolgen voor de leden. We hebben dit enkele jaren terug in één van onze vereenigingen beleefd. Het wordt een ophitsen van vergadering tegen bestuur, en de eenige leuze: „Als de candidaat die 't bestuur wil maar niet wordt gestemd". Hecht de vergadering evenwel „geheel verantwoord" haar goed keuring aan het bestuurs-voorstel, dan kan dat bestuur die man kiezen, van wien het bij ervaring weet, dat die het meest geschikt is, het meest deskundig, en die ook voorheen getoond heeft zaken te kun nen regelen en tot een goed einde te kun nen voeren. Er zit wel iets goéds in het stukje van inzender 1 Oct., maar in de staart zit het venijn; Zijn voorstel om candidaat-lijsten te stellen was z'n goed recht, maar in plaats van de gevolgtrek king die hij daaruit ophaalt had hij beter een praatje over het weer kunnen houden. We hopen, dat onze belangen a.s. Dins dagavond goed behartigd worden, en dat er geen repetitie van het verleden wordt gehouden. Een ander lid. WILT U IETS WETEN? Vraa g inzake aangifte van schenkin gen. Antwoord: In *t algemeen behoort de aangifte van schenkingen te geschieden door den schenker en den begiftigde teza men of door beiden afzonderlijk. Beiden zijn zij voor het betalen van het schen kingsrecht aansprakelijk. Geen aangifte be hoeft te geschieden van die schenkingen, welke van schenkingsrecht zijn vrijgesteld, en daar onder vallen o.m. die schenkingen, welke een bedrag van 2000 niet te boven gaan. TELEGRAMMEN BEURZEN TE PARIJS HEROPEND. PARIJS, 2 Oct. (A. N. P.). Met ingang van heden zijn de effecten- en goederen beurzen heropend. DE SITUATIE IN SPANJE. De intocht van Franco te Burgos. BURGOS, 2 Oct. (A.N.P.) Gistermorgen is in een plechtigheid de macht overgedra gen aan generaal Franco, die door de junta tot staatshoofd is uitgeroepen. Bij het paleis van den militairen gouverneur werd Fran co verwelkomd door generaal Cabanellas. Franco werd met een onbeschrijfelijk enthousiasme begroet. De troepen defileer den voor hem, waarna hij zich naar de troonsalon van het paleis begaf, gevolgd door de stedelijke autoriteiten. Generaal Cabanelias zeide: „In naam van de junta draag ik u de hoogste staatsmacht over". Franco verklaarde daarop: „De overwinning is ons. Wij zullen het vaderland redden door het op te heffen. Ik heb uw medewerking noodig en ben er ze ker van, dat gij mij zult helpen. Leve Spanje". In een radiorede, gericht tot het Spaan- sche volk, zeide Franco, dat de aanstaande regeering zich zal inspannen om de sociale orde te herstellen door allen arbeiders werk te verschaffen. De godsdienstvrijheid aldus Franco zal gerespecteerd worden. Met andere landen zullen handelsge meenschappen tot stand komen en over eenkomsten zullen worden aangegaan met landen, die zich niet tegenover de Spaan- sche politiek stellen. Geen band zal kunnen bestaan met hen, die tegen onze beschaving strijden. Mededeelingen der nationalisten. LA CORUNA, z Oct. (A.N.P.) In een communiqué der nationalisten wordt mede gedeeld, dat de rechtschen het dorp San Cristobal in den sector Guadalajara hebben bezet en daardoor alle verbindingen met Siguenza hebben afgesneden. In den sec tor Granada hebben zij het dorp Santa Ana bezet. Bij Alcala Real zouden Je regeerings- troepen meer dan honderd, bij Avila 53 dooden verloren hebben. Mededeelingen der regeering. MADRID, 2 Oct. (A.N.P.) In overeen stemming met de verwachtingen hebben de opstandelingen een omvangrijk offensief ingezet in den sector Siguenza in Aragon. Volgens hier ontvangen berichten werden zij echter afgeslagen; zij verloren 200 doo den, terwijl _300 man gedeserteerd zouden zijn. DE MIJNRAMP IN HENEGOUWEN. BERGEN, 2 Oct. (A. N. P.). Het is thans bekend geworden, dat bij de ontploffing in de mijn te La Bouverie vier arbeiders gedood zijn. 22 mijnwerkers zijn zwaar ge wond, 10 arbeiders zijn nog niet bevrijd. LAATSTE BERICHTEN DOODELIJK ONGEVAL. Te Westerbork heeft gisteravond een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij de 38-jarige gehuwde arbeider J. W. G. Ot- tens, afkomstig uit tweede Exloërmond om het leven is gekomen. Ottens, die als loonploeger met een tractor bij het ont ginnen van heideveld te Westerbork werk zaam was, Wilde gisteravond na afloop van zijn werkzaamheden een blootgekomen zeer groote veldketel vérsiepen. Daarbij moest hij een greppel passeeren. Toen de tractor reeds er over heen was, L de gronct aan het verzakken gegaan, waardoor de wagen achterwaarts over den kop sloeg, terwijl O. daaronder terecht kwam. Het duurde geruimen tijd voordat men den zwaren wagen omhoog had kunnen wer ken. Het lichaam van O. was totaal ver morzeld. DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD De 15-jarige J. H. te Ginniken is he denmorgen om half elf bij het leggen van electrische spanningen in de centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen te Bi*eda, in aanraking gekomen met een der draden. De jongen was op slag dood. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. Boternoteering. De commissie-noteering voor Nederland- sche boter is voor de week van 5 tot 10 October vastgesteld op 66 cent per kg. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 October. Vee. Totaal aanvoer: 612 runderen, 239 kalveren, 846 schapen, 224 varkens, 6 paarden, 11 veulens, 34 bokken of geiten, 11 zeugen. Prijzen: 24 stieren 130260, schoon gewicht 4456 cent, handel traag; 226 kalf- en melk koeien 110220. handel lui; 226 vare koeien e.a. 95160, handel lui; 136 vette koeien 120230, schoon gewicht 4664 cent, handel tamelijk; fokkalveren 11 17 handel vlug; 87 graskalveren 1850, handel traag: 35 vette kalveren f 1875 schoon gewicht 4680 cent, handel slee- pend; 117 nuchtere kalveren 611, han del vlug; 80 vette schapen 1923, han del stug; 300 vette lammeren 1216, handel duur; 466 weideschapen f 1318, 111 mestvarkens 1428, handel zeer ma tig; 102 biggen f 811, handel matig; 6 paarden; 11 veulens f 80140, handel duur 34 bokken of geiten f 29, handel matig; 11 zeugen 3545, handel redelijk. Kaas. Aangevoerd 85 partijen, waar van 66 partijen Goudsche en 19 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 2224, 2e soort 2021, le soort Leidsche kaas 2325, 2e soort f 2122 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas goed BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen, tiido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jansje d. v. J. Marijt en J. C. Diepenbach. Ondertrouwd: J. Sira jm. 29 j, en M. Megchelse jd. 23 j. Overleden: G. M. v. d. Ham m. 63 j. P. A. v. d. Heide, wedn. 56 j. Chr. Ho- gens d. 29 j. Boter. Aanvoer 490 kg. prima Fa- brieksboter 1.49 en prima Boerenboter 1.401.46 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 28 Sept. tot en met 3 Oct. Aanvoer 125.000 stuks langeturf, prij zen 78 per 100 stuks. ALKMAAR, 2 Oct. Kaas. Aangevoerd 53 stapels, zijnde 110.000 kg. Fabriekskaas kleine 20.50, Boerenkaas kleine 19. Boerenkaas commissie 21.per 50 kg. Handel slecht. 'S HERTOGENBOSCH, 2 Oct. Boter. Aanvoer 16.600 kg., Hoogste prijs 1.49, laagste prijs 1.37 en middelprijs f 1.43 per kg. LEEUWARDEN, 2 Oct. Vee. 62 Enter stieren 100170, 85 Twenter stieren 170—275, 306 vette koeien f 115—215 per stuk 3655 cent per kg., 724 melk- en kalfkoeien f 110225, 70 pinken ƒ65130, 6 vette kalveren, 898 graskalveren f 1885 212 nuchtere kalveren f 59, 686 vette schapen 1323, 540 weideschapen 10 20, 453 lammeren 614, 286 vette var kens 25115 per stuk, 3440 cent per kg., 48 magere varkens f 1545, 141 kleine biggen 712. 38 bokken of geiten. 29 paarden. Totaal aanvoer 4584 stuks. Over zicht: De handel ter veemarkt was over het algemeen iets opgewekter. Stieren be trekkelijk korten aanvoer, vlot en iets duurder, geschetste kalveren behoorlijke handel met stationnaire prijzen. Vette kal veren weinig aanvoer, geen noteering. Nuchtere kalveren iets kleiner aanvoer, handel en prijzen iets beter. Varkens iets duurder. De wolveehandel was ondanks grooter aanvoer toch iets beter en flink prijshoudend. Maandag jl. nam de N. N. V. 111 en Woensdag 273 varkens over. Vandaag geen overname. Kaas. Sleutelkaas f 1113, Gouda- kaas 20. Aanvoer 1671. Boter. Mijnboter 1.39, veilingboter 1.351.34 per kg. Aanvoer 6 zesde va ten. Commissie 0.66. DELFT, 1 Oct. Vee. Aanvoer 3 paarden, 135 runderen, 100 nuchtere kalveren, 274 magere varkens, 415 biggen, 5 scha-pen of lammeren 11 geiten of bokken. Prijzen: paarden 50150, kalfkoeien f 25245, varekoeien f 75145, nuchtere kalveren 514, magere varkens f 1436, biggen 614, geiten of bokken 37, alles per stuk; rundvleesch 48 cent, 56 cent en 62 cent per kg. Boter 1.501.?0 per kg. Aanvoer 13 achtste en 2 zestiende vaten, wegende samen 280 kg. Handel kalm. BOSKOOP, 1 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1018 cent, Hadley 2037 cent. Clau dius Pernet 2041 cent, Columbia 1016 cent, Butterfly 2033 cent. Wilh. kordes 1015 cent, Mme Jules Bouché 2035 cent Rosalandia 1528 cent, Florex 2045 cent Kraus 25 cent, Wendland 4071 cent, Chas. P. Kilham 1220 cent, Edith Helen 40—67 cent, Aug. Noack 1017 cent. Else Poulsen 16—30 cent, Gloria Mundi 1527 cent, Paul Grampel 2038 cent. Str. van Nes 10—16 cent, Pechtold 20—38 cent Chrysanten, grootbloemig 4080 cent, id. tros 1540 cent, Gynerin 30 cent, Nerine 50 cent, Physalis Franchetti 1017 cent. Clematis Durandi 1824 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.10, Pernettia 35 50 cent, Ligustrum 612 cent. NIEUWKOOP, 2 October. Eieren veiling. Aanvoer 2346 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.005.75, kuikeneieren 3.003.85 en eendeneieren f 2.30—2.35 per 100 "stuks. NOOTDORP, 1 Oct. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werdén deze week de volgende prijzen genoteerd: 2526 kip peneieren 4.905.35, eendeneieren f 3.10 3.25, krieleieren f 3.65 per 100 stuks, ha nen 3065 cent, konijnen f 0.201.10 per stuk, kaas 20—26 cent per pond. RIJPWETERING, 1 Oct. Veiling R. P. V. Aanvoer: 869 kippeneieren f 4.504.80, henneneieren 2.903.20 per 100 stuks; 5 eenden 30—35 cent, 7 hanen 1155 cent 2 kippen 3545 cent, 10 konijnen 0.20 I.10 per stuk, kaas 3444 cent per kg. VEUR, 1 Oct. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 2.303.90. 2e soort 1.50—2.70, 3e soort f 1.00—1.60, wan kleurige 1.00—1.40; gele komkommers le soort 1.80—3.-70, 2e soort 1.50—2.20. 3e soort f 1.001.30. kropsla le soor 50—70 cent. peen 2.002.90, bloemkool le soort 2.004.90. tomaten midd. f 1.502.90, gr. ronden f 1.503.00. 2e soort f 1.502.10, 3e soort '1.00—1.30. rijp f 1/.00—1.50. andijvie per 100 50—60 cent, spinazie per 4 kg 1420 cent, postelein f 2.003.60. snijboonen 820 cent, spercieboonen 3—14 cent, radijs 5070 cent, druiven 5.20 II.70. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9 .HU/., Berlijn 71.00 Farijs 8 70 Brussel 31 00 Zwitserland 42.00' Kopenhagen Stockholm Oslo New York 1.85 Praag -

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3