DONDERDAG 1 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER IETS KOELEB. DE BILT SEINT: Matige Noordelijke tot Noord-Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler. Hoogste barometerst.: 770.5 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 756.1 te Memel. Het hoogedrukgebied nam op de Brit- sche Eilanden slechts weinig af maar breidt zich sterk over Scandinavië uit. De diepe depressie op den Oceaan strekt zich van de Azoren tot Groenland uit maar blijft zich in Noordelijke richting bewegen. Op de Britsche Eilanden nam de bewolking toe en «teeg de ochtendtemperatuur, Scandinavië heeft opklarend weer met lichte vorst in Midden- en Noord-Zweden, in Duitsch- land valt in het Oosten en Zuiden nog vrij veel regen. Frankrijk heeft bedekte lucht met mist in het Westen. De verplaatsing van de hoogedrukking naar Scandinavië zal het grootendeels droge weer doen voort duren met eenige daling van temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 14.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 7.08 uur tot Vrijdagmorgen 6.29 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 2 Oct. voorm. 3.55 en nam. 4.16 uur. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming bijzonder hoogleeraar. Nadat bij Koninklijk Besluit d.d. 24 Augustus 1936 Stbl. 1368 de Universiteits raad van het Leidsch Universiteits Fonds gemachtigd was tot het instellen van een leerstoel in de Grieksche Archaeologie, is door den Universiteitsraad, krachtens be sluit van 8 Februari j.l., benoemd tot bij zonder hoogleeraar in de Grieksche ar chaeologie, de heer dr. C. W. Lunsingh Scheurleer te 's-Gravenhage.* Tot curatoren van dezen leerstoel zijn benoemd mr. W. C. Beucker Andreae te 's-Gravenhage, mr. K. P. van der Mendele te Rotterdam en dr. P. C. Molhuysen te 's-Gravenhage. Oefening Heilig Uur. De leden van den Vriendenkring ter eere van het Allerheiligst Sacrament worden hierbij herinnerd aan de Oefening van het Heilig Uur, welke hedenavond van half negen tot half tien zal gehouden worden in de parochiekerk van den H. Leonardus a Porto Mauritio. Ook leden van den Vrien denkring uit andere parochies worden drin gend verzocht deze Oefening bij te wonen. Maria-Congregatie afö. Meisjes (Hartebrug). De leden der Maria-Congregatie, afd. Meisjes (Hartebrug) worden beleefd ver zocht morgenochtend kwart voor 8 de ge zongen H. Mis bij te wonen ter gelegen heid van het 40-jarig kloosterfeest van den weleerw. pater Frigge. R.-K. Bond v. Transportarbeiders. Ieder neme er goed nota van, dat vanaf heden geen zitting meer zal gehouden wor den in den R.-K. Volksbond om contribu tie te innen. De contributie zal vanaf Maandag 5 October door den bode opge haald worden. Ook kan men het 's Maan dagsavonds doen bezorgen bij den penning meester den heer Th. v. d. Voort, Schut terstraat 2a. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6814. R.K. Begrafenis Associatie „Ad Sanctos", Lei den, Oude Rijn 172a, Venn.: H. A. van Po- lanen en J. A. van Polanen, Leiden. Zwem-inrichting „De Zijl" In de Zweminrichting „De Zijl" zijn in het tijdvak 11 Mei26 September 1936 in totaal 71680 baden genomen. MUZIEK. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Bovenbedoelde Vereeniging opent haar nieuwe seizoen met den hier ter stede wel bekenden Engelschen Zanger Keith Kalk- ner. Behalve stukken van Bach, Brahms en anderen geeft hij ook Japansche, Italiaan- sche en Schotsche liederen. Aan den Vleugel Theo van der Pas, waar over'wij niets behoeven te zeggen. Er bestaat nog gelegenheid om lid te wor den van deze Vereeniging; men zie daar voor achterstaande adverentie. REVUE „T IS ALLES HUTSPOT". De 3 October-pi'et is, vroeger dan andere jaren, reeds gisterenavond ingezet met de première van de revue ,,'t Is alles huts pot". Aan deze revue, die was samengesteld door Henri ter Hall en muzikaal verzorgd was door Gerrit van Weezei twee hee- ren, die experts zijn in 't insceneeren van dergelijke kijkspelen werd deelgenomen door leden van Leidsche dilettanten-clubs en door de Leidsche orchest-vereeniging „Musica". Op de repititie, zelfs op de „generale", moet het flink gestormd hebben; de lei ders wilden een revue, terwijl de Leide- naars om dezen tijd van het jaar een on overkomelijke, doch verklaarbare, neiging toonden om er hutspot van te maken. Gelukkig hebben de leiders overwon nen. Deze revue is hutspot, zooals iedere revue bestaat uit een allegaartje van uit- eenloopende ingrediënten. Maar de uitvoe ring ervan was lang geen „hutspot". Henri ter Hall verklaarde zich gisteravond voor 60 pet. tevreden, doch misschien, dat hij aan een dilettanten-gezelschap te hooge eischen stelt. Het publiek heeft zich zeer goed geamuseerd. Het was hutspot met klapstuk; de verschillende tafreelen wer den getracteerd op gul applaus en nu en dan een „open doekje". Deze revue is gemaakt volgens het ge bruikelijke recept: tafreelen, aaneengere gen door de uitstapjes van twee „komie ken" als entr' actes en besloten met „fi nales". In de proloog houdt Boerhaave, die zooals vele oud-Leidenaars, bij het naderen van 3 October, naar zijn aardsche woonste de is teruggekeerd, een praatje-op-rijm met de Stedemaagd, waarbi, de oude heer het gemeentebestuur in gebreke stelt bij de bevordering van de lichamelijke gezond heid der burgerij. Waar blijft het sport park?, vraagt de hooggeleerde schim, waar blijft het overdekte zwembad? Ook de verloving van Prinses en Prins vormt een onderwerp van gesprek, doch hier grijpt Gerrit van Weezei met zijn or kest in: het „Wilhelmus" wordt aangehe ven en door de volle zaal één van hart en één van zin overgenomen. Dan begint de revue. Twee vaderlands- livende schobbers, Jaap en Thijs, hebben op een lotje in de sweepstake gewonnen. Met dit fortuintje trekken de twee bede laars, door dokter Modern tot „dandies" omgetooverd, erop uit om van het leven te genieten. De verjongenskuur op een kindschen grijsaard, toegepast door dr. Modern, was tamelijk grof en een weinig-geslaagde imitatie van een dergelijke kunstgreep uit een andere revue. Maar dit was dan ook het éénige tafreel, dat niet voldeed. De daarop volgende rij van babies maakte het weer dubel-en-dwars goed. Hoe Jaap en Thijs op een politiebureau terecht kwamen, herinneren wij ons niet meer. Zij zetten er de zaak op stelten, daaarbij gesecondeerd door een aange schoten student, die aan agent zyn sabel ontfutseld had en een opdringerige juf frouw. Het waren charmante politie-agen- ten, deze „Madchen in Uniform". In het politiebureau was het een ongewoon vroo- lijke boel toen de agenten in koor een lied aanhieven, onderwijl zich poeierend en schminckend, tot een muis schrik en ont zetting onder de heldhaftige ordebewaar sters bracht. Behalve de sabel-historie werd een ander studenten-gijntje, het ka pen van de houten koe, evenmin vergeten. Jaap en Thijs steken vervolgens een bezoek af aun de bollenvelden. Een mooi tafreel, vol kleur en fleur. Lang wisten de twee boemelaars zich daar niet te amuseeren. Het noodlot bracht hen in een nachtveiligheidsdienst, en den eersten nacht den besten snapten zij reeds een inbreker. Het was een rumoerig ta freel, maar geestig bedacht en geestig ge speeld. Zij weten Jieelhuids aan de hachelijke situatie te ontsnappen en vol vreugde zon gen zij de „Schlager" van deze revue: ,,'t Is hutspot in Leiden", daarbij dapper bijgestaan door de stampvolle zaal. Met een mooie finale „A. B. C." eindigt het eerste gedeelte, welke finale tevens een hulde inhield van het bestuur der 3 Octo- bervereeningin en 'n opwekking om lid van deze echt-Leidsche vereeniging te worden. Vóór de pauze begon heeft de voorzitter der 3 Octobervereeniging, de heer W. v. d. Laan de heeren Henri ter Hall en Gerrit van Weezei en de executanten gehuldigd in woorden en bloemen. Jaap en Thijs trokken tijdens de pauze over de grens. Als het doek opnieuw om hoog gaat, vinden wij hen in Tirol, waar vroolijke dansen worden uitgevoerd. Maar de schoonheid van het eigen land lokt hen terug naar Leiden, waar de lof bezongen wordt van Leiden en van de omligende dorpen. Een mooi gemonteerde en artistiek zeer geslaagde scène. Dwaas was de protest vergadering van Sinterklazen, die als eisch indienden: een borrel per visite, contingenteering van Sinterklazen enz. Er is geschaterd evenals om de recruten-scène, waarbij Jaap het hoogste woord had, en om de vischpartij. Het waren geestige vondsten, die ka rakteristiek waren voor de revue in haar beste dagen: vroolijk-sarcastisch en leuk- stekelig op landelijke en plaatselijke toe standen. Een aparte vermelding verdient het entre acte liedje „De Vischvrouw", dat pittig werd gezongen, en het welgeslaagde ballet tijdens een der finales. De revue eindigde met een „helden- vereering", waarbij hulde werd gebracht aan Willem van Oranje, Van der Werf, Jan van Hout, Van der Does en Boisot. Het was een pakkend einde. De dilettanten kunnen met voldoening op hun prestaties terugzien: er zat vaart in deze vertooning; er werd goed gespeeld en heel goed gezongen, de muzikale illus tratie was in de puntjes. De beide grap penmakers hebben hun wel zeer moeilijke VAN ONZE ADVERTEERDERS. Dansinstituut IV. F. v. Wijk. Met ingang van morgen is het dansinsti tuut van den heer W. F. van Wijk, ver plaatst naar Hoogewoerd 108, het voor malige Rijks Ethnografisch Museum. Rui me lokalen maakten het den heer v. Wijk mogelijk voor een goede inrichting te zor gen. Rechts van het gebouw bevindt zich de groote leszaal. Links is een zaal inge richt voor vergader- en feestzaal, waarbij een tooneel is opgeslagen, dat uitstekend dienst kan doen. Ook achter in het gebouw ligt nog een vergaderzaal, welke via het Utrechtsche Veer is te bereiken. Voor ver dere bijzonderheden leze men de adverten tie in dit nummer. Spraakstoornissen. Onder de spraakstoornissen is het stot teren wel de meest voorkomende kwaal. De stotteraar is een ongelukkig mensch, die niet alleen gebukt gaat onder zijn eigen lijden, maar die ook nog door zijn mede- menschen wordt bespot. In het leven is de stotteraar steeds in het nadeel, niet alleen reeds vroeg op schoo*, maar ook bij latere studie, in zijn beroep, in het gezelschaps leven. Het is echter nog weinig bekend dat spraakstoornissen in zeer korten tijd ver holpen kunnen worden. Voor alle gebrek kig sprekende menschen in Leiden en om geving bestaat daarvoor thans de gelegen heid. Het bekende instituut „Demosthe- nus", Oegstgeesterlaan 21, geeft thans les sen aan slecht sprekende menschen van iederen leeftijd. Zie de advertentie elders in dit nummer. rol kranig vervuld; het publiek heeft zich uitstekend geamuseerd. Deze eerste 3-October-revue was onge twijfeld een succes. Vermelden wij nog, dat de première werd bijgewoond door: Burgemeester mr. Van de Sande Bakhuyzen; den gemeentesecretaris, mr. Van Strijen; de wethouders der heeren mr. Tepe, Splinter, Verwey en Van Stra len; den rector magnificus der Leidsche Universiteit prof. dr. J. van der Hoeve; den garnizoenscommandant, overste Ko- ningsfeld, den commandant van hef 6e R. V. A., overste De Jongh en door de afge vaardigden van studenten-corporaties. REGELING VAN EERSTE-HULP BIJ ONGEVALLEN OP 2 EN 3 OCTOBER. De gemeentelijke Eerste-Hulpdienst blijft ongewijzigd doorwerken; is' dus als ge woonlijk telephonisch op te roepen. Verder zal hulp worden verleend door de Eerste Leidsche E. H. B. O. Brigade in samenwerking met de afd. Leiden van het Nederlandsche Rooóe Kruis, en door de afd. Leiden van de Ned. Vereenigging voor E. H. B. O. (later te noemen de Vereeni ging). Gedurende de feesten op het Schutters veld op 2 en 3 October zal een hulppost van Brigade en R. K gevestigd zijn in de school aan het veld. De Vereeniging zal vertegenwoordigd zijn bij de taptoe op Vrijdag en o.a. een post vestigen in de schermzaal van den heer Gijsberti Hodenpijl (Langebrug). Op Zaterdagmorgen zullen bij de Ko- raalmuziek leden der Vereeniging aanwe zig zijn, terwijl bij de uitdeeling van ha ring en wittebrood een post bij de Waag door E. H. B. O. en R. K. wordt bezet. De Vereeniging zorgt voor Stille Rijn en op de Hoogstraat reeft de fa. „De Faam" wel willende de vestibule ter beschikking ge steld. Zoo mogelijk gaan met de vloot van af de Kettingfabriek eenige gediplomeer den (reddend zwemmen) mede. Bij het opstellen van den optocht zullen E. H. BD. Brigade en R. K. aanwezig zijn. Leden der Vereeniging blijven bij den stoet, ook in de rust, en vestigen een post in het markthuisje hoek Oude Singel Beestenmarkt van 1 uur v.m. tot 1 uur n.m. alsmede in het gebouw Nutrix, Hooge woerd van 16 uur 's middags; de vroe ger jaren bestaande post Blauwpoortbrug vervalt. Vanaf 9 uur des avonds vestigen E. H. B. O.-Brigade en R. K. een post in het station. Voor de hutspottochten zullen Brigade en Roode Kruis en Vereeniging zich verstaan met de betrokken leiders der tochten, de eersten voor de wielrijders, de laatsten voor de wandelaars. Gistermiddag te ruim 5 uur is op het kruispunt ZeemanslaanLorentzkade de 62-jarige wielrijder G. S. N. aangereden door een luxe auto, bestuurd door L. J. W. K. De wielrijder liep een hersenschudding op en wonden aan het gelaat. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Zieken huis vervoerd. In verband hiermede wor den getuigen, die het ongeval gezien heb ben, verzocht zich te melden aan het po litiebureau, afd. recherche. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Geneeskunde de hee ren W. Betist Oegstgeest; C. Wijn- veldt, Leiden; J. C. Nieuwland, Rijs wijk; J. van Nes, Noord wijk; J. Fer guson, den Haag; A. G. Bicker, den Haag; G. J. Velds, Oegstgeest; D. de Heer, Rotterdam; 'A. Fortgens, Voorscho ten; G. J. Idema, den Haag; H. H. Erd- brink, den Haag; M. A. J. van Dongen, Leiden; W. Polak, Rotterdam; J. Maris, Leiden; R. Reisberman, Leersum: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer J. de Visser, Bloemendaal; H. W. Poldermans, Leiden. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. DE DOODELIJKE AANRIJDING TE LEIDEN. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den monteur J. P. van P., uit Lei den en den koopman S. van der H. uit Delft, die terecht hebben gestaan wegens het aan hun schuld te wijten hebben, dat in den ochtend van Zondag 3 Mei in de Breestraat te Leiden, mevrouw van L. door de auto van v. P. zoodanig werd aan gereden, dat zij aan de gevolgen is over leden, voor welk feit tegen ieder der ver dachten 6 maanden gevanigensstraf ge- eischt. De rechtbank veroordeelde van P. tot drie maanden hechtenis, met intrekking van het rijbev/ijs voor den tijd van een jaar en tot betaling van een schadevergoeding ad 70.aan den bloemist C. J. M. Hos- man, wiens winkelpui door die aanrijding vernield werd. De verdachte van der H. werd vrijgesproken. Voorts veroordeelde de rechtbank den verpleger G. A. H. uit Amsterdam gedeti neerd, wegens oplichting tot een jaar ge vangenisstraf, met aftrek van drie maan den voorarrest. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden den deurwaarder C. E. van N„ uit Den Haag, die op 10 Juli j.l. op den Veen- weg te Veur, met zijn auto <ien onbe- waakten overweg van de Spoorwegen pas seerde, op het oogenblik, dat een trein na derde, met het gevolg, dat de auto door dien trein werd gegrepen, waardoor een der inzittenden lichamelijk letsel bekwam, tot 50 subs. 25 dagen. De logementhouder L. D., uit Amster dam, die op 22 April op den nieuwen rijks weg te Oegstgeest met zijn auto het met een paard bespannen voertuig van den veehouder H. Tolboom aanreed, werd ver oordeeld tot 50 subs. 25 dagen en tot be taling eener schadevergoeding ad 150. INBRAAK BIJ DEN BURGEMEESTER VAN ZWAMMERDAM. In den nacht van 31 Juli op 1 Augustus is ingebroken in de woning van den heer P. Hoogenboom, burgemeester van Zwam- merdam, waarbij de dieven, via een plat, door verbreking van een raam boven de serre zich toegang verschaften en o.m. een actetasch, een aantal lepels en vorken, als mede zilveren voorwerpen ontvreemdden. Inbeslagname van het gestolene leidde spoedig tot opsporing van de daders, de 19-jarige schippersknecht W. B., en de 20- jarige D. M. M„ timmerman, die zich we gens dit feit te verantwoorden hadden. Beide legden een volledige bekentenis af. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, betoogde, dat beide verdachten recidivisten zijn, die het vorig Jaar wegens een dergelijk feit hebben te recht gestaan, waarvan M.werd vrijge sproken. Gezien een ongunstig reclassee- ringsrapport eischte de Officier tegen elk der verdachten een jaar gevanigenisstraf. Uitspraak 16 October as. Op 28 Mei j.l. werd door de politie te Delft op de Groote Markt aldaar bij een boekenstal in beslag genomen een drietal deelen van „De amusante bijbel", voorzien van een aantal illustratieën. Tegen den 36- jarigen koopman A. R„ uit Den Haag, werd proces-verbaal opgemaakt op grond van overtreding van art. 147 W. v. S., waar bij o.m. strafbaar is gesteld het zich in het openbaar bij geschrift of afbeelding door smalende godslasteringen op voor gods dienstige gevoelens krenkende wijze uit laten. R., die zich heden wegens dit feit voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden had, horde 100 boete, subs 50 dagen hech tenis en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd tegen zich eischen. Uitspraak 16 October. MISHANDELING. De Haarlemsche Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 36- jarigen los werkman P. D. uit Zaandam, die terecht heeft gestaan wegens mishan deling van den 68-jarigen P. K., die aan de gevolgen is overleden. Verdachte had den ander, in een tuin te Zaandam, een slag op het hoofd gegeven, waardoor deze voorover op eer; kist is gevallen. Hij bleef bewusteloos iitrgen en is naar een ziekenhuis overgebracat, waar hij tien dagen later is overleden. Verd. was ontstemd geweest, omdat K. aan een meisje, met wie hij omgang had gehad, iets verteld had uit het verleden van verdachte. De Officier van Justitie had een gevan genisstraf van een jaar geëischt. De rechtbank veroordeelde hem heden tot een gevangenisstraf van negen maan den. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Hanze. In Casa-Cara werd een ver gadering van de Middenstandsvereeniging en van de Hanze gehouden ter vaststel ling van een eventueel alhier te houden Mica-week. De voorzitter, de heer Van Ton geren zette een en ander uiteen. Bepaald werd dat het bestuur der Middenstandsver eeniging de leiding op zich zal nemen, in dien het voorstel aangenomen wordt. De voorzitter deelde mede, dat de dit jaar te houden Mica-week veel afwijkt van de eerste, die van verleden jaar. Na stemming bleek dat de meerderheid voor het houden GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de gemeentelijke bureaux, zoomede het Ste delijk Museum „de Lakenhal" en het bad huis aan de Van der Werffstraat, op Zater dag 3 October a.s., zullen zijn gesloten en dat het Bureau van den Burgerlijken Stand op dien dag zal zijn geopend van des v.m. 9 tot 10 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseering Afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentius-Ver., Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Sept. tot en met Zaterdag 3 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. Zondag 4 Oct. a.s. nemen waar: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door Mej. J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Daarop werd een comité van actie ge kozen. Hierin zvllen twee leden zitting nemen uit Katwijk aan den Rijn, de heeren W. Caspers en A. J. Mulder. De zeven gekozen leden uit Katwijk Zee waren de heeren C. van Tongeren, A. Brou wer, B. J. Dijkdrenth, W. J. Zwaan, H. J. Plan je, W. van Beelen en J. Vooys. Om aan de bezwaren van de tegenstem mers tegemoet te komen zal zooveel mo gelijk de winkelweek een plaatselijk karak ter dragen. Het comité zal de plannen ver der uitwerken voor een volgende vergade ring. De voorzitter deed nog een beroep op de winkeliers cm allen aan deze winkel actie deel te nemen, ten einde deze zoo goed mogelijk te doen slagen. LEIDSCHENDAM. B.V.L. Gisterenavond had de officieele opening plaats van het nieuwe scbietlo- kaal van den B.V.L. te Leidschendam. De Burgemeester verwelkomde speciaal kapi tein Boulogne en stelt het op hoogen prijs, dat majoor Boots en echtgenoote hier aan wezig zijn. Ook alle anderen heet hij har telijk welkom en brengt hulde aan den heer Perquin voor het vele, dat deze tot stand heeft gebracht voor den B.V.L. Spre ker merkt op, dat hij heeft gelezen, dat Ge'neraal majoor de Jong den militairen dienst gaat verlaten, maar dat hij behou den blijft voor den B.V.L. Dit doet hem groot genoegen en hij stelt voor een tele gram te zenden, waarin dit tot uiting komt en hem hierin tevens beterschap toe te wen- schen. Daarna verzoekt hij Kapitein Bou logne om de nieuwe schietbaan met het le schot te openen. Kapitein Boulogne vraagt, of hij dat werk mag verdeelen met Majoor Boots, dan zal hij zelf het theore tische gedeelte nemen als Majoor Boots het practische voor zijn rekening neemt, daar deze meer gewoon is met het kleinere wa pen om te gaan. Hij deelt mede, dat hij door Generaal Duijmaer van Twist is op gebeld uit de Tweede Kamer, die hem ver zocht zijn plaats te willen innemen te Leid schendam. Spreker zet duidelijk uiteen, waarom z.i. het bestaan van de B.V.L. nood zakelijk is. Kapitein v. d. Zande spreekt nog woor den van dank tot den Burgemeester en den heer Perquin voor de bereikte resultaten. Daarna wordt door Majoor Boots het eerste schot gelost op de nieuwe baan, natuurlijk roos. Hij brengt dank voor de totstandko ming van deze nieuwe baan en voor het geschenk van den burgemeester en de land- stormers bij zijn 25-jarige echtvereeniging en overhandigt dan aan den burgemeester een sigarenknipper in het model van een granaat, eveneens aan Kapitein Boulogne voor het vele, wat hij voor den B.V.L. doet, terwijl Kapitein v. d. Zande het kleine kruis ontvangt voor zij prestatie bij de 4 daag- daagsche afstandmarschen. De heeren bren gen dank aan Majoor Boots. Het woord werd daarna nog gevoerd door den heer Rooij aards en den heer Meeuwisse van Voorburg. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Th. Blokland hield de R. K. Volks bond te Leidschendam zijn le vergadering van het winterseizoen. Onder begeleiding van de Harmonie „St. Cecilia" wordt het Strijdlied gezongen, ter wijl „St. Cecilia" vercler de vergadering met eenige nummers aangenaam opluisterde. Door den voorzitter wordt dan namens bestuur en leden de Harmonie, in het bij zonder ook de directeur, de heer B. van Veen, gehuldigd met de behaalde succes sen, waarbij hij de hoop uitspreekt, dat steeds op den ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Als een klein aandenken én als blijk van hooge waardeering overhan digt hij een enveloppe met inhoud. De voor zitter van „St. Cecilia" dankt voor de hul de en voor de groote medewerking, welke steeds van den Volksbond is ondervonden. De heer J. de Langen brengt een verslag uit van de Centrale raadsvergadering. De Geestelijk Adviseur, kap. Vugt, com plimenteert eveneens de Harmonie en on derstreept de woorden van den voorzitter om Katholieken van de daad te zijn. Een voorstel van het Bestuur om in het vervolg de vragen voor de rondvraag schrif telijk in te dienen, wordt met vrijwel alge meene stemmen aangenomen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2