UIT DE OMGEVING DONDERDAG 1 OCTOBER 1936 UE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield gisteren een openare vergadering. De voorzitter her denkt de verloving van de Prinses. De vereischte medewerking wordt ver leend tot aankoop van leermiddelen ex art. 72 der L. O.-wet 1920 ten behoeve der R.-K. ULO-school. Aan de Chr. H. B. S. te Lelden wordt de gevraagde bijdrage toe gekend, waarbij de heer Meskers opmerkt, dat Leiden altoos goedkooper voor het voortgezet onderwijs is dan Haarlem. Bij punt 5-voorstel inzake afkoop rentevergoe ding ex art. 205 ter der L.O.-wet 1920 wordt geruimen tijd stilgestaan. Het blijkt hierbij, dat er een misverstand bestaat tus- schen wethouder Vermeer en den voorzit ter. Nadat duidelijk is komen vast te staan, dat de te stellen voorwaarden geenszins beteekenen eenig wantrouwen opzichtens de besturen der bijzondere scholen,- wordt het voorstel aangenomen, hetgeen een be duidend voordeel voor de gemeente betee- kent. De aangevraagde suppletoir-subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur groot ƒ3000 wordt met alg. st. verleend. In zake vaststeling van een verordening, re gelende het toekennen van wachtgeld en pensioen aan gewezen wethouders en het toekennen van pensioen aan hunne wedu wen en weezen wordt opgemerkt, dat het hier een wettelijk voorschrift betreft. De heer Loerakker heeft behoefte naar voren te brengen, dat als de wethouders op hun ouden dag niet meer krijgen dan die paar luttele centen, ze slecht beloond zijn. De voorzitter zegt, dat hier geen beloo ning gegeven wordt evenredig aan de ver diensten, maar het kan nu eenmaal niet anders. ,De verordening wordt met alg. stemmen vastgesteld. De regeling inzake het verstrekken van crediet aan kleine kweekers, wordt voor een aar verlengd; een en ander geschiedt geheel conform het advies der Commissie van Toezicht. Thans komt aan de orde: salarisherzie ning van het gemeente-personeel. B. pn W. hebben al het mogelijke beproefd om meer te bereiken; ze hebben in ieder geval nog wat bereikt; verwerping zal weinig effect aoretren. We kunnen de vaststelling niet meer verschuiven, omdat de begrooting 1936 nog niet is goedgekeurd. Na eenig ge praat wordt de herziening met alg. stem men aangenomen. Bij punt 10, voorstel tot wijziging der regeling ex art. 212 der gemeentewet, geeft de voorzitter een verklaring. De prac- tijk vraagt voor B. en W. een grootere vrij heid; het college is gaarne bereid na iedere desbetreffende transactie in de eerstvol gende vergadering van den Raad daarvan mededeeling te doen. Na nog wat discus sies komt het voorstel in stemming en wordt aangenomen met 114 stemmen. Te gen stemden de heeren Fijma, Spilker, van Lierop en Paase. Het Crediet van ƒ350 voor het aanbrengen van eenige straat- kolken wegens het verleggen van de tram baan aan de Leidsche Straat wordt met alg. stemmen toegestaan. Hierna komt het ver zoek, om een crediet van 615 voor aan schaffing van een bezuinigingsapparaat ten behoeve der centrale verwarming van het Raadhuis. Weth. Vermeer zegt, dat het een onhoudbare toestand is in de ka mer van den burgemeester en in die van den secretaris. Berekend wordt, dat er jaarlijks ƒ200 zal worden bezuinigd. De heer Van Zanten kent de apparaten in de practijk en juicht het voorstel toe. Het cre diet wordt met alg. stemmen verleend. Enkele begrootingswijzigingen, dienst 1936 worden goedgekeurd, alsmede het kohier aanlegbelasting 1936 vastgesteld. Tot leden der commissie tot onderzoek der gemeen te-rekening 1935 worden benoemd de hee ren Goemans, Kijne en Fijma. ver zoek in zake vrijstelling honden be lasting wordt ingewillig. Met 9 te gen 6 stemmen wordt aan den heer G. L. Pijnaker een interpellatie toegestaan in zake wijziging der steunv er leening. Weth. Vermeer beantwoordt de gestelde vragen en geeft een breede en zakelijke beschou wing van wat het College van B. en W. deed voor d'e werkloozen. Een adres van de Vereeniging van „Eigen Werkers" wordt na breede uiteenzeting voor kennis geving aangenomen. Tegen de heeren Pij naker en Paase. Aan J. van Zanten wordt ontheffing verleend van de bepalingen van het uitbreidingsplan inzake openruimte- maat. De eindcijfers der gemeente-reke ning 1933 worden gewijzigd. De voorz. deelt nu nog mede, dat de heer B. Rijnveld be dankt heeft als afgevaardigde in de com missie van toezicht crediet kleine kwee kers; in zijn plaats wordt gekozen de heer Bijl van Duivenbode. Nog deelt de voor zitter mee, dat de Provinciale weg Drie sprongLoosterweg IIBeeklaan ter ver betering eerstdaags wordt aanbesteed. Hier na een korte rondvraag en sluiting te ruim 6 uur. LISSE. Auto-botsing. Op den hoek Heereweg— Bondstraat onder deze gemeente vond gis terenmiddag een tamelijk ernstige autobot sing plaats. Een luxe-wagen, komende uit de richting Haarlem wilde vanaf den Hee reweg de Bondstraat inslaan toen een per sonenauto, komende uit de richting Leiden, tegen de auto aanreed. Men hoorde het knarsen van remmen en het rameien der beide wagens. De personenauto, komende uit de richting Haarlem nam de z.g. bin- nenbocht, zoodat de bestuurder van de auto, komende uit de richting Leiden o.i. geen schuld trof. De inzittenden kwamen er wonder boven wonder allen met den schrik af. Een der wagens werd deerlijk gehavend aan een zijde, terwijl de andere slechts licht gehavend werd. De politie was ter stond ter plaatse en maakte van deze aan rijding proces-verbaal op. KATWIJK. Vereeniging van schipper-eigenaars van loggers. De vereeniging van schipper-eigenaars van loggers heeft te Katwijk aan Zee ver gaderd om te beraadslagen over het met ingang van 1 Jan. 1937 in werking tredend Kon. Besluit, waarbij bepaald wordt, dat geen uitvaartcertificaat zal worden ver strekt aan die visschersvaartuigen, die eigen netten aan boord hebben, waarvan de maaswijdte niet ten minste 7H c-M. is. Men achtte dit een ingrijpende bepaling, die aan de loggers, ter vernieuwing van him netten, een kostenbedrag zou opleggen van ongeveer 150 per vaartuig. Men zou vragen den maatregel niet te willen door voeren, tenzij dit internationaal gebeurt. Mocht het wel tot uitvoering komen, dan een soepele toepassing, opdat rekening kan worden gehouden met krimping van het netgaren. Men oordeelde het noodig, dat de maaswijdte van het nieuwe net moest zijn 9 y, c.M., opdat dit net, na krim ping, door taning, etc., aan den gestelden maat van 1y2 c.M. zou kunnen voldoen. Daar het hier ook belangen betreft van kleine kustvisschers en bemanning, zal steun voor dit doel worden gezocht bij den Ned. Bond van Visschers en bij den chr. transportarbeidersbond. Mededeeling werd gedaan, dat het be stuur op 19 Sept. LI. een conferentie met de Visscherij-centrale had gehad, waarop het voornemen om te komen tot vischdistribu- tie aan werkloozen werd ter kennis ge bracht. In hoofdzaak van belang voor de loggers en kustvisschers was, dat het de bedoeling was kleine schol (z.g. schol 2) uit de markt te nemen, zoodra de marktprijs was geval len tot ƒ4 per 50 K.G. Unaniem verklaarde men zich tegen een dergelijke regeling, vooral omdat de keu- ringsgrens hooger kwam te liggen, terwijl bij afkeuring dan slechts te aanvaarden zou zijn de puf prijs. Alleen Leimuiden zou als aanvoerplaats van dergelijke vosch worden beschouwcL De bedoeling was de proef voorloopig in October en November te houden. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 2 October des namiddags om twee uur, ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Inge komen stukken en mededeelingen. 3. Rap port der Commissie tot het nazien der ge- meent erekening over 3935 en voorloopige vaststelling dier rekening. 4. Verordening ter voorkoming, wering of beteugeling van besmettelijke ziekten in scholen en kinder bewaarplaatsen. 5. Wijziging van de over eenkomst betreffende de levering van gas door de gemeente Lisse aan de gemeente Sassenheim. 6. Reclame Wegenbelasting. 7. Heffings- en Invorderingsverordening schoolgeld. 8. Begrooting 1936. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Te 5.15 uur nm. had bij het Burgemeester Vernédepark een aan rijding plaats tusschen een personenauto bestuurd door Mevrouw Hoos geboren Montigney, wonende te Rijswijk (Z.H.) en een met paard aangespannen sleeperswa gen besturd door A. J. Kriek wonende te Leiden. Twee wielrijders reden op den weg, welke Mevrouw Hoos wilde passeeren, zoo- dat de auto van Mevrouw H. in de tram baan terecht kwam. Auto en sleepers wagen werden niet ernstig beschadigd, doch de fiet sen werden zeer beschadigd. Mevrouw H. verklaarde bereid te zijn de schade te ver goeden. Geboren: Henricus Petrus Gerardus, z. v. D. Scholten en Th. A. Delissen. Ge rardus Hendrikus Maria, z .v. G. H. van Giezen en J. van Amsterdam. Joseph Aloysius, z. v. J. W. Wesenaar en A. C. Hen- sen. Nicolaas Wilhelmus, z. v. N. W. Kaandorp en A. Waasdorp. Ondertrouw d:J. Brouwer, 28 jaar en S. J. Rol, 28 jaar. Ingekomen: A. Slegtenhorst, Pape laan 84, van Leiden. H. J. v. d Heide, Papelaan 84, van Leiderdorp. L. Sweris- Borreman, Leidscheweg 344, van Leider dorp. J. H. Sweris, Leidscheweg 344, van Leiden. J. E. Kampschuur-van Santen, Leidscheweg 183, van Makassar N.O.I. C. G. Tol, Wijngaardenlaan 18, van Am sterdam. G. Dijkstra, Landweg 5, van Haarlem. M. Rademaker, Haagweg 19, van 's-Gravenhagie. Vertrokken: C. C. Romijn, naar Leiden. B. Rijshouwer, naar Oegstgeest. Th. van Bohemen, naar Leiden M. M. Tijssen, naar Lisse. J. C. W. Thoolen, naar Driebergen. C. van Schie, naar Schiedam. M. M. T. Steinmetz, naar Lei den. P. Goedkoop, naar Zuid-Afrika. H. Jansen, naar 's-Gravenhage. J, J. v. d. Eist naar Den Haag. VOORHOUT. Vergadering D. V. V. Onder voorzit terschap van den heer H. Zuidhoek, kwam D. V. V. in café Boerhaave in vergadering bijeen, ter bespreking van de a.s. te hou den jaarlijksche tentoonstelling vart klein vee en pluimvee. Het bestuur is het met het houden eener tentoonstelling niet ge heel eens, in verband met de financieele zorgen, die daarvan het gevolg zijn. Het bestuur stelde deze vraag aan de verga dering, om in principe een uitspraak te verkrijgen. Een tentoonstelling zal de ver- eenigingskas weer geheel uitputten. De hierna voorgelezen notulen der vorige vergadering door den waarnemend secre taris C. van Werkhoven, werden onveran derd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer A. Eggen, waarin hij ontslag neemt als waarnemend voorzitter. Het bestuur is in meerderheid voor het voorstel om de leden dezer vereeniging die elders op een tentoonstelling willen inzenden, de helft van het inleggeld te vergoeden voor niet meer dan twee inzen dingen. Hierdoor meent men te bereiken, dat de veredelingssport in deze vereeni ging beoefend zal blijven. In de plaats van de te houden tentoon stelling stelt het bestuur voor een film te doen vertoonen, handelend over pluimvee en kleinvee; geheel dus in de lijn van het doel der vereeniging. Om het doel der ver eeniging: veredeling van het kleinvee en pluimvee-ras, nog meer nabij te komen, wil het bestuur aan de prijswinnaars die elders op een tentoonstelling een prijs hebben behaald, uit de vereenigingskas eveneens een prijsje beschikbaar te stellen. Dit geldt natuurlijk alleen voor de leden. Na een opmerking van den heer De Vroo- men, waarin hij zijn bevreemding uitdrukt dat eerst werd besloten door de leden tot het houden eener tentoonstelling, en nu het bestuur met een afwijzend voorstel komt, zegt de voorzitter nogmaals dat naar zijn meening de' kas moet gespaard blijven, ter voorkoming dat de vereeni ging in de schuld zou geraken. Na nog in den breede te hebben gedis cussieerd over het a1 of niet houden eener tentoonstelling, wordt bij schriftelijke stemming met 6 stemmen vóór en 13 stem men tegen uitgemaakt, dat dit jaar geen tentoonstelling zal worden gehouden. De heer De Vroomen stelt dan nog voor, om bij drie tentoonstellingscommissies te in form eeren of het mogelij 1 is een clubin zending te houden, en wal daarvan de kos ten zullen zijn. Nadat nog van gedachten wordt gewisseld sluit de voorzitter deze bijeenkomst onder dankbetuiging voor de gevoerde besprekingen. WASSENAAR. Ingekomen: J. v. Arenthals, NR., verpleegster uit Rotterdam, Gravestraat 1 A. J. Mulder en gez., in agenturen, uit Amsterdam, Korenlaan 25 A. Leder geb. Bannholzer, R.K., dienstbode, uit Rijswijk, Rijksstraatweg 586 F. Bodewein, vreemd, R.K., hulp i. d. huishouding, uit Oberhau- sen-Sterkrade, v. d. Doesl. 1 W. G. Bronk, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Pr. Ma- rielaan 11 M. A. A. Bühlen, vreemd, R.K., leerl. kokkin, uit Munster, Eikenlaan 35 S. Dijkstra, geen, dienstbode, uit Voorschoten, Plein 18 H. E. Vossevelde geb. Everhard,N.H., zonder beroep, uit Zutphen, Joh. de Wittstraat 3 M. C. Fre- nay, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1 F. Heins, N.H., bakkers knecht, uit Harlingen, Langstraat 18a J. D. M. Kluyskens, R.K., zonder beroep, uit Heydhuizen, Wittenburgerweg 178 C. F. de Kok, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Konijnenlaan 36 C. A. Leembrugge, V.K., zonder beroep, uit Den Haag, Poortlaan 3 C. H. M. Moree, N.H., zonder beroep, uit Middelburg, Havenstraat 9 C. H. Mulder, geen, dienstbode, uit Vlagtwedde, Amazone laan 6 M. de Niet, N.H., dienstbode, uit -•Den Haag, Buurtweg 90 W. Osterland, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Berkheistraat 40 H. L. Oussoren, G.K., leeraar, uit Dordrecht, Backershagenlaan 26 A. de Rook, geen, telegrafiste, uit Den Haag, Prinsenweg 38 A. E. Roos, Rem., chef reisbureau, uit Parijs, van Calcarlaan 7 H. W. J. Sieling, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Waalsdorp, Barakkenkamp A. D. C. van Stam, G.K., zonder beroep, uit Den Haag, Buurtweg 112 B. A. Staphorst, R.K., landbouwer, uit Noordwijk, Kerke- hout 44 Wed. E. Moersch geb. Setppat, vreemd, huishoudster, uit Amsterdam, Ker- keboschlaan 4 J. van Veen, G.K., dienst bode, uit Zeist, Zijdeweg 33 P. H. Vink, R.K., dienstbode uit Bergh, Teylingerhorst- laan 21 A. L. Furfbein en zoon, E.L., zonder beroep, uit Londen, Groot Haese- broekscheweg 12. Vertrokken: E. M. R. Botzen naar Den Haag, Thomsonlaan 113 A. Knörl naar Rotterdam, Rochussenstraat 343 B J? H. W. H. A. ter Horst naar idem A. Evertse naar Haarlemmermeer, Aalsmeer- derweg 335 (en gezin) H. Bendera Ra den Mas naar Leiden, Apothekersdijk 16 A. Th. Bruns naar Den Haag, Kruisbessen- straat 12 J. M. C. Witvliet en gezin naar Leiden, Zeemanlaan 10a C. E. Frommels naar VI aar dingen, Schiedamscheweg 198 J. P. D. Fuchs naar Den Haag, Lange Voor hout 68 J. Schellenbach en gezin naar Den Haag, idem B. P. Bornhaupt geb. van Maarseveen naar Hilversum, Loos- drechtscheweg 15 P. G. Kleinschmidt naar Goes, Oostwal 25 Wed. Kooiman geb. Rollin Couquerque naar Den Haag, Celebesstraat 41 M. Kirchhelle naar Den Haag (Schev.), Stevinsfcraat 79 G. H. M. Ruedisulj naar Den Haag, Hobbemastraat 43 A. v. d. Berg en vr., naar Den Haag, Benoordenhoutscheweg 134 F. M. Lee naar Den Haag, idem M. J. Couvee naar Leiden, Burchtsteeg 1 E. Meinert naar Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 10 A. Dillen en gez. naar Utrecht, Alex Numan- kade 69 J. v. d. Heijden naar Rotter dam,, Avenue Concordia 108 C. A. Knol naar Den Haag, Emmakade 181 C. M. v. d. Ham naar Voorburg, Parkweg 90. Geboren: Tjark Gerhard, z. van C. van Lindern en J. A. Strink Daim Wil- helmina Jacoba, d. van W. J. G. Hendriks en W. van G angel en Wilhelmina Elisa beth, d. van A. Rooseboom en A. J. Hek- kema. Ondertrouwd: H. S. van der Lee en L. A. Pluygers. Onder voorzitterschap van den Burge meester vergaderde gisteren de gemeente raad. Afwezig was de heer Ph J. Iden- burg. Na mededeeling ingekomen stukken ging de raad op voorstel van den voorzitter over in geheime zitting. Na heropening der vergadering werden benoemd de leden van de commissie van bijstand in het beheer van Openbare Wer ken, bediijven en financiën en voorts de leden van de commissie voor strafverorde ningen en voor onderzoek van geloofsbrie ven. Tot lid van Maatschappelijk Hulpbetoon werd herbenoemd de heer C Mansvelt. Besloien werd tot verkoop van 700M2 bouwterrein langs de Storm van 's-Grave- sandeweg voor den prijs van 8.86 per M2. Voorgesteld werd een gewijzigde verorde ning houdende pensioen en wachtgeldrege ling voor Wethouders. Aangenomen werden voorstellen tot ver hooging van het subsidie aan Maatschap pelijk Hulpbetoon voor steun aan werk loozen met 25.000.en voor armenzorg met 19.000.Ter dekking van deze uit gaven worden aangewezen de saldi van de bedrijven. Op voorstel van B. en W. wordt de be slissing omtrent het ontwerp van het plan van uitbreiding der gemeente voor 3 maan den verdaagd, wijl het onderzoek der inge komen bezwaarschriften nog niet is geëin digd. Besloten wordt de ambtswoning van den secretaris te voorzien van een centrale ver warmingsinstallatie, waarvoor een crediet van 1250.wordt toegestaan. In verband hiermede zal het bedrag, waarmede de jaar wedde wordt verminderd wegens het genot van vrije woning met 90.worden ver hoogd. In een lijvig stuk hebben B. en W. ter kennis van den Raad gebracht, dat het hun College, ondanks de op den oud-Comman dant der Brandweer, die met zooveel toe wijding een kostbaar brandweermuseum heeft bijeengebracht uitgeoefenden aan drang om opgaaf van de voorwerpen, welke aan de gemeente toebehooren, teneinde deze te kunnen verzekeren tegen brand schade, niet is gelukt deze opgaaf te ver krijgen en dat zelfs een onderhoud over deze zaak niet werd ingewilligd. Hierin zien B. en W. aanleiding, om den Raad voor te stellen niet langer een toelage te verlee- nen, het tot museum ingericht lokaal niet meer ter beschikking te stellen en de eigen dommen der gemeente terug te vorderen. De voorzitter deelt mede, dat hij dezer dagen van den oud-Commandant een schrij ven heeft ontvangen, waarin deze zijn hou ding betreurde en alsnog om een onder houd vroeg ter regeling van deze kwestie. In verband hiermede stellen B. en W. voor dit punt van de agenda af te voeren, waar toe werd besloten. De samenstelling van de politie. Hierna was aan de orde vaststelling van een verordening overeenkomstig artikel 223 der gemeentewet, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der po litie. B. en W. hadden een verordening aan geboden waarin rekennig gehouden werd met de wenschen van den Minister en gaven in hun prae-advies te kennen, dat zij volharden bij hun meening, dat een ver der gaande besnoeiing der inkomens iederen redelijken grond mist, en dat zij het ont werp geven in den vorm, gewild door het gezag, dat in deze het laatste woord mag spreken. De heer Hendriks stelt voor, dat de Raad het besluit neme, dat de Raad van mee ning is, dat voor een verder gaande be snoeiing geen reden is. De voorzitter meent, Getrouwd: T. J. Laupman en H. M. de Voogt. Overleden: Leonardus Bartholomeus Vogels 1 j. ZOETERMEER. Goud-zoekers. Deze gemeente wordt onveilig gemaakt door goudopkoopers- (sters). Men tracht bezitters van oud-goud te bewegen tot verkoop. Het te verkoopen oud-goud wordt gewogen met centen. Zoo veel centen als het goud weegt, krijgt men guldons uitbetaalt. Hoewel zeer aanlokke lijk, blijkt bij narekening, dat men nog geen 1/3 van de waarde heeft ontvangen. Geboren: Elisabeth Gijsbertha Maria, d. van A. P. Nühn en E. Heyduck. Ondertrouwd: A. Klos 23 j. en C. van Elleswijk 17 j. dat dit niet gaat. Men zal dan in de ver ordening andere cijfers moeten geven. De heer Hendriks wijst erop, dat de po litie een zekere standing moet ophouden, zij kunnen niet met gewone arbeiders wor den gelijkgesteld. Zij moeten zelfstandig blijven. Het thans voorgestelde loon is on voldoende. Hij stelt voor deze naar B. en W. terug te verwijzen. De heer Boender uit zich in denzelfden geest. Hij wijst voorts op de devaluatie, waarin ook een verkapte verlaging is be sloten en aanvaardt geen verantwoording voor deze salarissen. De heer Dresselhuys deelt de bezwaren van den heer Hendriks. Hij wijst op den hoogen levensstandaard hier en kan zich in verband hiermede niet vereenigen met het' voorstel. De heer Kiewiet de Jonge vindt het niet juist, dat B. en W., die zeggen dat zij geen reden aanwezig achten tot verdere ver laging van de salarissen, even verder op merken dat men het Centraal gezag maar moet volgen. Hij weet wel, dat wij in een moeilijken tijd leven en moeten aanpassen, maar alles heeft zijn grenzen. Wanheer voortgegaan wordt op de wijze als in het praeadvies aangegeven, dan is er voor het uitvoerend orgaan in de gemeente geen taak meer. Spreker wil echter practisch zijn en vragen deze kwestie mondeling met den Minister te bespreken. De voorzitter wijst erop, dat, voor het ge val de Raad deze regeling niet voor zijn verantwoording wil nemen, hij zal moeten aangeven, welke de jaarwedden zullen zijn. Er moet een regeling komen. Aan den heer Kiewiet de Jonge antwoordt hij, dat B. en W. voor een groote moeilijkheid stonden. De Minister had te kennen gegeven hoe hij de regeling wenschte. Zou de Raad die regeling niet overnemen, dan zou het ge volg zijn, dat geen Koninklijke goedkeu ring weid verkregen. De autonomie komt hierbij niet in het gedrang, uit voorbeelden wisten B. en W. dat bij het niet volgen van den wensch van den Minister, de jaarwed den bij Koninklijk Besluit zouden worden geregeld. B en W. hadden kunnen zeggen, dat dit maar moest regelen. maar dit wilden B. en W. niet doen. Daarover moet de Raad beslissen. Hij wijst er ver der op, dat mondeling hierover niet te praten valt met den Minister. Men wordt verwezen naar het bureau voor ambte narenzaken en daarmede is overleg ge pleegd. Hij deelt mee, nog dezen morgen een brief te hebben ontvangen waarin wordt gevraagd, hoe het met de regeling staat. Deze brief is geschreven na den dag der devaluatie. In tweede instantie wordt hierna gedeli bereerd over hetgeen te doen staat, waarbij de meerderheid uitstel van behandeling voorstelt met het oog op de onzekere tijds omstandigheden, terwijl de heer Wildt Meijboom een wijziging der voorgestelde salarissen bepleitte. Na stemming werd het voorstel Dressel huys tot aanhouding aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. Hierna werden eenige comptabiliteitsbe- sluiten vastgesteld, alsmede kohieren van retributiegeld en hondenbelasting. Aan C. J. L. Coster te Rijnsburg werd overeenkomstig de bouwverordening tot op richting van een broodbakkerij aan den Oostdorperweg vergunning verleend. Tot onderwijzer aan de openbare Ulo school werd met algemeene stemmen be noemd de heer C. van den Bosch te Helle- voetsluis. Na een besloten zitting werd op voorstel van B. en W. besloten tot onteigening in het belang der Volkshuisvesting over te gaan van een perceel grond, groot 194 M2, gelegen aan den Oostdorperweg in eigen dom toebehoorende aan den heer P. L. Al kemade alhier. Hierna sluiting. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 247. De menschen die het vreemde schouwspel zagen hie ven van schrik hun handen in de hoogte. Zoo'n raar lucht verschijnsel hadden ze nog nooit gezien. 248. Toontje deed de deksel van den vuilnisemmer open juist toen hij langs den top van een klimpaal ging op een terrein waar wedstrijden werden gehouden in het mast- klimmen. Boven aan den paal hing een groote ham, die Toontje er ijlings afplukte, tot woede van de menschen die zoo hun eersten prijs verloren zagen gaan. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10