ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. PRINS BERNHARD BIJ DE NEDERL. HANDELMAATSCHAPPIJ. De eerste kennismaking. Zooals reeds gemeld is, heeft Z. H. Prins Bernhard zijn werkzaamheden bij de Nederlandsche Handelmaatschappij te Amsterdam aangevangen. Gisterochtend te tien uur arriveerde de vorstelijke gast in gezelschap van zijn secretaris jhr. Roëll op het kantoor der maatschappij, waar hij door den president-directeur mr. D. Cre- na de Iongh werd verwelkomd. Na in de directiekamer ontvangen te zijn, heeft de heer Crena de Iongh met den Prins een rondgang gemaakt door de verschillende afdeelingen van de handelmaatschappij, tijdens welke de chefs der afdeelingen aan Z. H. werden voorgesteld. Vooral de archief-afdeeling trok de aan dacht van den Prins. Donderdag was per rondschrijven van de directie aan alle leden van het perso neel der Nederlandsche Handelmaat schappij mededeeling gedaan van het feit, dat Prins Bernhard met het doel econo mische studies te maken eenigen tijd op de bank werkzaam zou zijn. De Prins zal tijdens zijn verblijf bij de bank van de chefs der afdeelingen alle be- noodigde inlichtingen ontvangen, terwijl tevens in het rondschrijven mededeeling wordt gedaan ook andere: inlichtingen te verstrekken. In de circulaire wordt tevens vermeld, dat wanneer de Prins zijn werk zaamheden zal hebben aangevangen, het werk normaal zal worden voortgezet. Voor Prins Bernhard is op de diréctie- afdeeling een speciale werkkamer inge richt. Vrijdagmiddag om half vijf vertrok de Prins weer en werd afgehaald door zijn secretaris. Toen hij in zijn auto stapte ging er uit het talrijke publiek, dat zich bij den hoofdingang had opgesteld een luid hoera op. Gisteravond omstreeks half acht, is Prins Bernhard, in gezelschap van zijn secretaris, jhr. ir. W. G. Roëll ten Paleize het Loo gearriveerd. Zijn terugkomst ge schiedde vrijwel geheel onopgemerkt. Slechts eenige belangstellenden bevonden zich in de omgeving van het Paleis, daar op het bassa-cour de lichten waren ont stoken, waaruit de wachtenden de gevolg trekking maakten, dat hun geduld beloond zou worden. Inderdaad was dit het geval. Tegen half acht snorde een grijze auto de Paleislaan op, waarin de Prins en zijn secretaris waren gezeten. Voor het bordes van het Paleis werd gestopt, H. K. H. Prinses Juliana verscheen ^in de opening van de Paleisdeuren en trad naar buiten, waar zijt op het bordes haar verloofde be groette. PRINS BERNARD IN ENSCHEDE Prins Bernard is hedenochtend per auto uit het Loo naar Enschedé vertrokken, in gezelschap van zijn secbetaris, jhr. Ir. Roëll De Prins bracht een bezoek aan de fa briek Rigtersbleek van de Fa. Van Heek aldaar, om zich van den gang van zaken in het textielbedrijf op de hoogte te stel len. R.K. handelaren in manufacturen In hotel Riche te Arnhem hield de Ne derlandsche R.K. bond 'van handelaren in manufacturen en aanverwante vakken „St. Willibrordus" haar algemeene vergadering waarvoor uit alle deelen van het land tal van belangstellenden bijeen waren geko men. Nadat de voorzitter van de afdeeling Arnhem, de heer N. A. Hoefsloot, een kort welkomstwoord had gesproken, hield de bondsvoorzitter, de heer M. F. Kempkes, zijn jaarrede. In plaats van den afgetreden secretaris, den heer A. C. A. Blom uit Amsterdam, werd de heer A. Peeters, Amsterdam, be noemd. De aftredende bestuursleden, W. H J. van Mansum en J. G. SchulteLage werden herkozen. Bij de behandeling van de afdeelings- voorstellen werd een bespreking gewijd aan de fabricage van vereenigings-klee- ding. Inzake het stemrecht op bondsver gaderingen werd besloten, een nieuwe pro gressieve regeling te treffen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een voorstel-Delft tot regeling van het markt wezen; hierbij werd o.m. herinnerd aan de in Duitschland bestaande Gewerbe-Ord- nung, volgens welke de herkomst van op de markt gebrachte goederen bekend moet zijn. Het ligt in de bedoeling, om in samen werking met de zuster-organisatie en de contact-commissie uit de inkoop-combina ties concrete gevallen voor te leggen aan de desbetreffende fabrikanten. Tot slot van den dag werd in touring cars een uittocht gehouden naar het natio nale park De Hooge Veluwe. LUCHTVAART BRITSCH VLIEGTUIG VERMIST. Het vliegtuig „Boadicea" van de Impe rial Airways wordt vermist. Het toestel is Vrijdagmiddag 12.44 uur van Croydon naar Parijs vertrokken met enkel post en vracht aan boord. De bemanning bestond uit een piloot en een marconist. Het laatste bericht van het toestel werd te 13.08 uur ontvangen en luidde, dat het vliegtuig de Britsche kust verliet. Omstreeks vier uur werd uit Parijs ge meld, dat het toestel nog niet was aange komen. Omstreeks 6 uur werden een aantal toe stellen uitgezonden om naar het vermiste vliegtuig te zoeken. UIT DE OMGEVING R.-K. Gemeenteraadsleden in Staten- Kieskring „Gouda". Vrijdagavond kwamen de R.-K. Gemeen teraadsleden in den Statenkieskring „Gou da" ter vergadering bijeen in „Concordia" te Gouda. De heer J. Bakker, directeur van het Central Hanze-Bureau te Den Haag, hield een beschouwing over het prae-advies van mr. Bach, dat op het congres der federatie op Zaterdag 3 October a.s. te Arnhem, be handeld zal worden en dat luidt: „De ge meente en de Ordening in het Midden- standsbedrijf'. De kwantitatieve ordening der vestiging in ambacht en detailhandel, het jrecht- streeks ingaan tegen overbezetting kan als een taak voor de gemeentelijke overheid beschouwd worden. Spr. hoopt, dat de ge meentelijke bevoegdheid op dit gebied in de nieuwe wet opgenomen zal worden. Het maken van plaatselijke verordeningen op dit terrein zal hierdoor vergemakkelijkt worden. Volgens prae-adviseur zal de gemeente in verschillende vormen tot redding van be staansmogelijkheid de vestiging kunnen beperken. De gemeente zal goed doen alleen op te treden ten aanzien van die branches, waarin overbezetting feitelijk is geconstateerd en waarin onomstootelijk kan worden aange toond, dat de minimale bestaansmogelijk heid der bedrijfsgenooten ernstig gevaar loopt. Branchegewijze optreden is derhal ve gewenscht en geen-verordening ten aan zien van „het winkelbedrijf" in zijn alge meenheid. Een andere vorm is een algemeen vesti gingsverbod met mogelijkheid van onthef fing ter beoordeeling door B. en W. Een dergelijk individueel vergunningsstelsel kan als tijdelijke noodmaatregel alleen worden aanvaard, als in de regeling af doende waarborgen zijn gesteld voor zake lijk deskundige en volkomen onpartijdige beslissingen. Om zijn eenvoud wellicht te prefereer en schijnt een objectieve spermaatregel, waar bij de vestiging van een 'bedrijf in bepaal de branches, welke door den Raad met name aangewezen zijn ,voor een bepaalden tijd algeheel wordt verboden. Betreffende de beperking van winkel bouw kan de gemeente volgens de Woning wet gebruik maken van haar bevoegdheid. Bij het uitbreidingsplan van de gemeente en bij de bepaling van de bouwvoorschrif ten kan zij het aantal, het karakter en de plaatsen van de winkels vaststellen. Wan neer in den bebouwden kom woonhuizen veranderd Worden in winkels, kan zij hier- tegen maatregelen treffen. Ook het ventwezen kan het gemeentebe stuur afdoende beheerschen en regelen naar het algemeen belang. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft immers het vorig jaar alle gemeentebesturen in over weging gegeven om, zoo noodig, over te gaan tot stellen van een maximum voor het aantal uit te reiken ventvergunningen. Van zeer groot belang zijn de midden standsraden, welke reeds in verschillende plaatsen bestaan. Hierdoor bestaat immers een permanent contact tussehen gemeente bestuur en middenstand op het heele ge bied van handel en nijverheid, terwijl deze middenstandsraad een adviseerend karak ter heeft. De duidelijke toelichting van den heer Bakker, die nog vele vragen te beantwoor den 'had, verwierf veel applaus. De voorziter, de heer A. C. Deerenberg, uit Schoonhoven, hield een pleidooi voor deelname aan het Congres te Arnhem, waarvoor meerdere leden zich opgaven. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren H. J. van de Poll uit Bodegraven en J. Bakker uit Voorburg. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. LEIDSCHENDAM. Bazar Wit-Gele Kruis. In het R. K. Vereenigingsgebouw had gisterenavond de officieele sluiting plaats van de Bazar, wel ke van 22 tot en met 24 September gehou den werd ten bate der veresniging bij ge legenheid van haar 121/2-jarig bestaan. Zeer zeker is deze bazar, wat het finan- tieele 'betreft, o.i. een succes geweest, waar toe de ijverige dames-verkoopsters zeker het hunne hebben bijgedragen. Burgemeester Keijzer, die in alles zijn volle medewerking heeft verleend, was dezen avond wegens ongesteldheid verhin derd. Door den voorzitter werd dezen avond met den Chr. groet en een kort woord ge opend, waarna nog diverse prijzen werden verloot en. vervolgens de trekking plaats had van de liefdadigheidsloterij, enz. Door de R. K. Harmonie „St. Cecilia" werd de avond met diverse vroolijke nummers op aangename wijze opgeluisterd. Van den uitslag der liefdadigheidsloterij welke eveneens ten bate der Vere'.niging gehouden werd, zullen wij slechts enkele hoofdprijzen noemen en wel: le prijs: 1 rijwiel op No. 274; 2e prijs: 1 eetservies op No. 469; 3e prijs: 1 theeservies op No. 364 en 4e pry's: 1 koperen gasstel met ketel op No. 358. De andere prijzen van het Blanca- Liefdewerk en het Consultatiebureau vielen op Nos. 90, 72 en 112. Op het einde werd door den voorzitter aan allen dank .gebracht, die hadden mede gewerkt tot het welslagen van deze bazar, waarop hij sloot met den Chr. groet. Vermeld zij nog, dat de fleurige kleeder dracht der Dames-verkoopsters, welke wel in den smaak viel, werd geleverd door de firma Hoppezak .uit Leiden. Wij meenen wel, dat de Bazar aan het doel, waarvoor deze werd opgezet, heeft beantwoord en het Bestuur dus hierop met genoegen kan terugzien. K.J.M.V. Maandag 28 September a.s. te 8.30 uur ledenvergadering in de club zaal. (De heer Schneiders* die dien avond zou spreken, is door ziekte verhinderd). De agenda bevat o.m. Installatie nieuwe mode rator. Bespreking winter-program. Bespre king diverse voorkomende zaken enz. Dinsdag 29 Sept. te 8 uur Maria-Congre- gatie. Donderdag 1 October Studieavond. St. Josephsgezellen. Zondag 27 Sep tember te half 12 en na het Lof bijeen komst. Maandag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 8 uur Maria- Congregatie, daarna ontspanning. Donderdag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping" en biljartclub A.D.O. Zaterdag na het Lof bijeenkomst. Zon dag 4 October aanvang van de winterwed- strijden in schaken, dammen, kruisjassen, pandoeren en biljarten. LISSE. De harddraverij. Wij willen bij deze nog even de aandacht van het paarden- sportminnend publiek op de as. Donderdag 1 October te houden kortebaan-draverijen vanwege de Harddraverijvereeniging „Lis- se en Omstr." 'vestigen. De courses zullen wederom gehouden worden op het mooi gelegen terrein van gebrs. Vreebrug achter „De Wtite Zwaan". Blijft het mooie weer zooals we hopen aanhouden, dan is de baan in uitstekende conditie. Dit jaar is er ook weer een voormiddagdraverij, waarvoor de inschrijving reeds heetf plaats gehad. Hieronder zijn weer uitstekende kortebaan- dravers zoodat we dus in den voormiddag al op een groote belangsteling mogen re kenen. Des namiddags krijgen we een dra verij van meet, waarop het puikje van kor- tebaandravers verschijnt waarvoor steeds een enorme belangsteling bestaat. OEGSTGEEST. Staatspartij. In „St. Willibrord" hield de afd. Oegstgeest der R.-K. Staatsparty een vergadering onder voorzitterschap van den heer A. J. Vester. Bij de opening her dacht de voorzitter het overleden lid, den heer Kortmann, die als raadslid de belan gen der kath. partij krachtdadig heeft be hartigd en bevorderd. Aan de orde kwam vervolgens de samen stelling van het program van actie. Het bestuur stelde voor: krachtige mede werking aan de handhaving en uitbrei ding van maatregelen tot verzekering van de orde en rust in den lande. Betere en rechtvaardige verdeeling inzake belasting heffing, rekening houdend met de groote gezinnen. Bij de bespreking van dit punt kwam ook de vrijgezellenbelasting ter sprake, waarvan o.m. de heer Smit de grond van billijkheid niet inzag, wat hij met voor beelden aantoonde. De heer L. van Elzen wees er op, dat iedere belasting wel eens min of meer iemand onaangenaam treft. De heer W. Dijsselbloem verwijst naar een passage in de troonrede. Er wordt op gemerkt, dat de heer D. geen lid der Staatspartij is waarop de heer D. antwoordt als belangstellende deze vergadering te be zoeken en ook als belangstellende het woord te hebben gevraagd. De voorzitter heeft sulks niet gehoord, en wist niet, dat de heer D. geen lid der Staatspartij is, anders zou spreker hem het woord niet. hebben gegeven. Spreker vraagt verder, of de heer D. zich thans nog als lid wil"opgeven. De heer D. wenschte dit nog niet te doen en kan nog niets toezeggen. Spreker meent, dat het heel logisch en systematisch is, eerst eens te gaan zien, alvoren-. als lid toe te treden. De heer L. v. Elzen zegt, dat het toe laten van niet-leden een precedent schept. Er kunnen op deze wijze wel N. S. B.'ers de vergadering bezoeken. De heer Dijssel bloem wijst er op in Den Haag en andere plaatsen wel te zijn toegelaten. De voorzitter zegt tenslotte, dat hier geen plaats is voor belangstellenden en geeft voorts de heer D. te verstaan, dat het be ter is de vergadering te verlaten, waar aan wordt gevolg gegeven, waarmede het incident is gesloten. De heer Zandvliet vestigt de aandacht er op, dat de rijwielbelasting op de groote gezinnen zwaar drukt. De voorzitter er kent dit. Er is echter een regeling voor gratis plaatjes. De heer L van Eisen stelt nog voor: De R.-K. Staatspartij streve er naar, dat door het kath. volksdeel een redelijk deel der openbare functies wordt bezet. Na eenige discussie en gegeven toelich ting wordt dit punt a j genomen. De heer Kerkhoff stelt voor: Het be- drijfs- en vervoerwezen worde beter ge regeld. Na toelichting wordt ook dit punt aan genomen. De heer Sommeling bepleit bepalingen voor het bindend en ontbindend verklaren van arbeidsovereenkomsten. Ook aangeno men. De redactie der beide voorstellen zal door 't bestuur worden vastgesteld. Bij de rondvraag mrden eenige zaken van internen aard besproken. Voorts wordt gewezen op 't aanwerven van nieuwe leden en propaganda ter ver spreiding van de „Opmarsch" De voorzitter wil er op wijzen, dat van de 35 cent con tributie, die de meeste leden betalen, waar van een gedeelte nog aan de centrale moet worden afgedragen, niet veel actie kan worden gevoerd. Daarbij komt nog de zaal- huur der vergaderingen enz. Noodzakelijk moeten de inkomsten althans voor 1937 worden verhoogd. Spreker hoopte, dat meerdere leden die daartoe financieel in staat zijn, vrijwillig een hoogere contributie willen betalen. Nog velen zijn geen lid der R.-K. Staats partij, waaronder zelfs leden van het kerk bestuur, hetgeen toch wel te betreuren is. Binnenkort zal per circulaire aanmelding van lidmaatschap worden gevraagd Het bestuur is in vele opzichten van goe den wil, doch de noodige middelen ontbre ken, aldus de voorzitter. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Gistermiddag te onge veer 4 uur reed een reclame-auto van de Vim op de Willem de Zwijgerlaan, om geven door kinderen. Al spelend geraak te een knaapje van 5 jaar, geheeten J. Ne- derhof, onder de auto. Met een gekneusd linkerbeen en eenige schaafwonden aan het rechterbeen werd het kind opgenomen. Dr. H. de Boer verleende geneeskundige hulp. De bestuurder v. B. uit Rotterdam, treft geen schuld. WARMOND. Jubileum. Op 1 October aa. hoopt de heer M. Sikking, besteller te Warmond, zyn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. Deze feestdag zal echter tevens zijn postale loop baan afsluiten, daar hy op dezen zelfden datum met pensioen den dienst zal verla ten. Moge hij, die alom in Warmond een be kende en geziene figuur is, nog zeer lan gen tijd in goede gezondheid van deze wel verdiende- rust genieten. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE—GROENENDIJK. „St. Bernardus". Woensdagavond werd ten huize van den heer van der Voort een algemeene ledenvergadering gehouden der sportver. St. Bernardus. Door den secretaris werden eenige mede- deelingen gedaan omtrent de indeeling voor de compétitie 19361937. Daarna werd voor de diverse elftallen een aan voerder benoemd, voor het eerste elftal N. v. d. Zwaan, voor het tweede Joh. van Goozen en voor de Jun. D. Spierenburg. Vervolgens kwam ter vergadering de heer Loohmann, die bereid is de gymnastiek lessen te geven en wel twee avonden per week in het clublokaal. Nadat door den voorzitter eenige mededeelingen hierom trent (de contributie vc!or deze onderaf- deeling is zeer laag gesteld) werden ge daan, werd deze geanimeerde vergade ring gesloten. Ook niet-leden kunnen aan deze gymnastieklessen deelnemen. KOUDEKERK Aanbesteding. Door den architect J. W. Reijneveld te Leiden, is gistermorgen voor rekening van de fa. Gebr. Oppelaar alhier aanbesteed de verbouwing van het kantoor en een loods. De uitslag der inschrijvingen voor met sel- en timmerwerk luidt als volgt: D. Leenheer ƒ2920, J. L. van Bennekom te Hazerswoude 2588, G. de Graaff 2020, W. J. Jongeneel 1979. Het werk is aan den laagsten inschrijver W. J. Jongeneel gegund, terwijl het schilders werk is ge gund aan Joh. A. Hortensius voor 139. Waar geen woonplaats is vermeld zijn deze alhier woonachtig. Gevestigd: van Maastricht, Antje P. Kersloot van Leiden, Johanna W. van Doesburg van 's Gravenhage, Anton G. Smit van 's Gravenhage Cornelia Bal van Hazerswoude, Catharina W. Luiten van Alphen a. d. Rijn, Fred er ik P. Geer lof en gezin van Alphen a. d. Rijn. Eli sabeth Horstman. Vertrokken: naar Nieuwersluit, Hen drik van Leeuwen naar Zuilichem, Ger- rit Schalk naar 's Gravenhage, Reinier Geerlof naa r's Gravenhage Maria J. S. Lieverse -naar Leiden, Willem K. van Katwijk naar Haarlem, Wilhelmina A. M. Jongeneel naar Leiden, Lambertus Oppelaar naar Utrecht, William E. van Wijngaarden naar Hooge- en Lage Zwa- luwe, Antonia J. Bezuijen naar 's Graven hage, Willem Geerlof en gezin naar Ha zerswoude, Wed. C. Kraan en gezin. WOERDEN Straatversieringen. Na de oprichting van een nieuwe buurtvereeniglng op de Steenkuilen, zijn de bewoners van de Van der Valk Bouwmanlaan en omgeving er toe overgegaan een dergelijke vereeniging op touw te zetten. Men zal bij voorko mende gelegenheden gaan versieren, maar ook de vereeniging ten nutte maken voor eventueele belangen. In principe is door een comité uit de Voorstraat-bewoners besloten ter gelegen heid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins "Bernhard voor een waardige ver siering van deze straat te ^rgen. KERKNIEUWS DE WONDEREN TE LOURDES. Tien personen genezen in het afgeloopen jaar. Het bekende medische onderzoekbureau te Lourdes heeft een jaaroverzicht gepu bliceerd, waarin wordt vastgesteld, dat in den loop van het jaar 25000 pelgrims naar Lourdes kwamen. Van hen zijn tien perso nen als wonderbaar genezen door het bu reau ingeschreven. Onder hen bevonden zich personen, die volslagen lam waren, ter wijl anderen door de kanker reeds half wa ren weggeteerd. BIJEENKOMST VAN DE NEDERLANDSCHE BISSCHOPPEN. Donderdag zijn te 's-Hertogenbosch ten huize van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Die pen, de Bisschoppen der Nederlandsche Kerkprovincies, n.l. Mgr. Dr. De Jong, Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Hopmans, Bisschop van Breda, Mgr. Diepen, Bisschop van Den Bosch, Mgr. dr. Lemmens, Bisschop van Roermond en Mgr. Huibers, Bisschop van Haarlem, in vergadering bijeen ge weest. RETRAITE NOORDWIJKERHOUT - Middenstands-retraite. Bij deze berichten wij, dat in plaats van de retraite dames Middenstand van 69 October, een tweede Middenstands-retraite wordt gehouden voor heeren Middenstand van 69 October. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Gegslaagd: Economisch doctoraal-examen Indologie de heer M. Brouwer, Oegstgeest; candidaatsexamen Geschiedenis mej. F. E. J. van Everdingen, Wassenaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5070 cent, kroten 1.001.10, komkommers 1.004.80, bloemkool I 2.0010.80, 'bloemkool II 1.504.20, wittekool 3.90, roodekool 1.503.80, savayekool 1.505.00, groe- nekool 1.001.90, meloenen f 318, pieterselie 3060 cent, prei f 0.801.50, radijs 1.30, kropsalade 0.501.50, selde rie 3070 cent, bleekselderie f 914, knolselderie f 2.302.80, wortelen 2.00 3.50, rabarber 20 cent, perziken 0.5010, per 100 kg.: kroten f 1.001.10, kroten ge kookt 24, snijboonen 320, stokboo- nen f 321, pronkboonen 1.504.10, stamboonen f 316, postelein 24, spi nazie 26, Tomaten A 3.004.40, B. 3.00—4.60, C. 3.00—4.40, CC 2.00—2.80, uien 1.202.50, wortelen f 1.002.50, spruiten I 2.007.50, spruiten II 1.50 5.60, aardappelen 1.40l.OOè 26 Sept. Boter. Aanvoer 695 kg. fa- brieksboter prima 1.41, boerenboter prima 1.361.40 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 21 tot en met 26 Sept. Aangevoerd 200.000 stuks lange turf prij zen 78 per 1000 stuks. UTRECHT, 25 Sept. Kaas. Aanvoer 80 wagens met 25.500 K.G. Rijksmerk eer ste kwal. 2022, rijksmerk tweede kwa liteit 1719, alles per 50 K.G. Handel redelijk. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Sept. Groen tenveiling. Bloemkool I 3.205.60, idem n 1.501.90, groene kool f 0.80 1.30, knolselderie 3.603.90, per 100 stuks; peen 2.503.70, prei 1.201.40, per 100 bos; uien f 1.30—1.80, gele kool 1.201.40, roode kool 1.401.60, per 100 K.G.; waspeen 0.350.55, kroten 0.200.30, per kist van 20 K.G. BOSKOOP, 25 Sept. „Öe Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 815 ct., Marcel Rouyer 612 ct., Hadley 2030 ct., Claudius Per- net 2040 ct., Columbia 1015 ct., But terfly 10—22 ct, Wilh. Kordes 15—25 ct., Mme Jules Bouché 1016 ct., Rosalandia 1521 ct., Florex 1230 ct., Rosa Mundi 4054 ct., Weudland 4064 ct., Kraus 40—65 ct., Edith Helen 20—55 ct., Aug. Noack 1525 ct., Else Poulsen 1523 ct., Gloria Mundi 2042 ct., Perfection 40 ct., Paul Grampel 1220 ct, Briarcliff 1631 ct., Ellen Poulsen 815 ct., Str. van Nes 1016 ct., Peohtold 4062 ct. Diversen": Chrysanten gr. bl. 4080 ct., idem tros 1540 ct., Dahlia's 410 ct., Pernettia 2031 ct., Physalis Franchetti 814 ct., Clematis Durandii 1622 et., idem Prins Hendrik 100110 ct., idem Le Coultre 100 ct., Zinnea 1723 ct., Acerblad 915 ct., Ligustrum 1522 ct., Primula p. st. 15 cent. ROELOF AREND S VEEN, 25 September. Groentenveiling. Druiven 710 cent per pond, bloemkool 1)46 cent per stuk, sla 501.50 per 100 krop, tomaten A 40 50 ct., idem B 4065 ct., idem C 37)4, ct., idem CC 2530 ct. per bak van 25 pond, snijboonen, 0.951.45, stek 3570 ct., princesseboonen 8590 ct., dubb. stam boonen 50 ct. per 10 K.G. TER AAR, 25 Sept. Centrale veiling. Spinazie 2729 cent, andijvie 610 cent, kas-snijboonen 1.101.75, kas-stek 0.30 0.95, peulen 0.401.10, prinsesseboonen 0.751.05, dubb. stamboonen 1.10. witte pronkers 1534 cent, postelein 2.Ó02.40, uien 1.201.90, roode. kool 2.003.60, sa- voye kool 2.404.20, groene savoye 1.00 2.40, witte kool 2.404.00, seldery 3050 cent, Chineesche kool 40 cent, peen 23 cent, sla 0.501.40, bloemkool 1)48 ct., meloenen 312 cent, komkommers 1.00 4.60, tomaten 1.002.20, druiven 10 cent, per pond. VINKEVEEN, 25 Sept. Groentenveiling. Spercieboonen 3.0013.00, snijboonen 3.0016.00, pronkboonen 1.50*3.00, stam- spercieboonen 3.0019.00, tomaten A 3.00—3.40, idem B 3.00—3.60, idem C 3.00 3.20, per 100 K.G.; groene komkommers 1.002.00, idem gele 1.004.00, bloemkool 1.505.00, kropsla 0.502.00, per 100 stuks; spinazie 2.007.00, postelein 2.00 3.00, per 100 K.G.; bleekseldery 2.003.00, per 100 struik; peen .2.004.00, per 100 bos; witlof 10.00—19.00. per 100 K.G.; an dijvie 0.501.00, per 100 stronk. VEUR, 25 Sept. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.503.20, 2e soort 1.001.80, 3e soort 1.00, gele komkom mers le soort 2.604.50, 2e soort 1.20 2.80,.3e soort f 1.001.10, kropsla le soort 0.501.20, peen 2.004.50, bloemkool le soort 3.005.50, 2e soort 1.503.10, tomaten midd. 1.502.20, gr. ronden 1.502.90, 2e soort f 1.50, 3e soort f 1. bonken 1.001.40, rijp 1.202.10, andij vie per 100 5080 cent, spinazie per 4 kg. 836 cent. postelein 2.003.80, snijboo nen 620 cent, spercieboonen 316 cent, radijs f 0.501.20, spercieboonen 316 cent radijs 0.501.20, selderie 3080 cent, meloenen 322 cent, druiven 8.509.80, prei 1.50—2.20

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7