De legermanoeuvres in Brabant. SOSDS WSGSN ilüSNGSÏI VSLYAAtff MAANDAG 21 SEPTEMBER 1936 Ut LE1ÜSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. Voor de Blauwen wordt het ergste gevreesd TILBURG, 19 September. Zooals we aan het slot van ons vorig artikel ver meldden, hebben de Roode troepen op den eersten dag een prachtige overwinning behaald op den venand, en hun overmacht getoond door de Blauwen te dwingen zich in Westelijke richting te trekken tot ver achter de Zuid-Willemsvaart, waarna zij zelf eveneens een stelling konden nemen aan de overzijde van dit kanaal. De situatie na den eersten dag is derhal ve zoo geworden, dat de Blauwe partij in haar verdedigende terugtrekkende positie als front heeft de lijn VughtEschBox tel, terwijl daartegenover het Roode le ger dreigend staat op de linie Berlicum Schijndel. Vanuit deze stelling is dus Zaterdag de oefening voortgezet. Na een welver diende nachtrust te hebben genoten, was het Zaterdag voor de troepen en voor de pers natuurlijk ook weer vroeg aan treden. De Roode lichte brigade had heden tot opdracht de Vrijdag aangevangen op- marsch voort te zetten, krachtig door te stooten en zich in het bezit te stellen van Dongen en de daar aanwezige overgangen over het Wilhelminakanaal, terwijl de Blauwe partij, na het overwicht van den vijand den vorigen dag te hebben moeten erkennen, genoodzaakt was zich uit haar stelling aan het Halschewater vertragend terug te trekken naar genoemd kanaal. Ter uitvoering van zijn opdracht besloot de Roode commandant baron van Voorst tot Voorst op te trekken met twee ge vechtsgroepen in de voorste lijn, waarbij hij als Noordelijke groep aanwees het 2e en 3e bataljon wielrijders, versterkt met de 3 batterijen 7 centimeter veld en een compagnie mortieren. Deze groep moest Vught en den IJzeren Man passeeren en haar zwaartepunt leggen ten Noorden van Helvoirt. De Zuidelijke groep, bestaande uit het le bataljon wielrijders, kreeg be vel zich naar Haren te verplaatsen, zoo dat de aanvankelijk te bereiken linie zou worden CromvoirtHelvoirtHaren. Als reserve werd de geheele cavalerie bestemd, welke komend vanuit Schijndel, na het bereiken van de zoo juist genoemde linie, mede in het gevecht zoir worden ge worpen. Bij de Blauwe partij bleven aanvanke lijk in de voorste lijn het 13e en 14e eska dron wielrijders, terwijl voor de nieuw in te nemen stellingen aan het Wilhelmina kanaal werden aangewezen het 6e eska dron wielrijders en het 3e reserve eskadron huzaren. Toen wij na een verkennigstocht het eer ste contact met de troepen kregen on geveer half negen was de toestand zoo, dat de Noordelijke groep der Rooden met haar voorste afdeelingen opgerukt was tot onmiddellijk ten Zuiden van Vught tegen het Halschewater aan, terwijl de Zuidelij ke groep Esch had bereikt. De rooden schieten op rooden Even later trok een afdeeling van Noord bij Vught met drijf zakken over het Hal schewater en dwong de zich daar bevin dende blauw troepen zich terug te trek ken. Deze overgetrokken roode troepen hadden de bedoeling de blauwen, die de brug nabij Haler in den weg VughtSt. Michielsgestel bezet hielden, door een om trekkende beweging in den rug aan te vallen, doch inmiddels was deze brug reeds door de andere roode troepen op de blauwen veroverd, zoodat toen de omge trokken rooden het gevecht met schieten aanvingen, dat door de rooden bij de brug beantwoord werd en we het merkwaardi ge schouwspel konden gadeslaan, dat twee afdeelingen rood elkander bestookten. Onnoodig te zeggen, dat dit onderling treffen niet in het programma der oefening was opgenomen, doch uitsluitend gevolg was van na hevige gevechten ontstane bij zondere situatie, welke helaas ook in den wereldoorlog in werkelijkheid meermalen is voorgekomen. Even voor deze episode had de roode bezetting der brug nog een blauwen pantserwagen met stukken 6 veld en mitrailleurs onder vuur genomen en bui ten gevecht gesteld, zoodat wellicht uit de aanwezigheid van dezen weerloozen wagen het misverstand der omtrekkende rooden zou kunnen worden verklaard. Nadat het verband tusschen de roode troepen weer hersteld was, kreeg het 2e bataljon wielrijders opdracht om sprongs gewijs naar Cromvoirt te trekken en het 3e bataljon naar Helvoirt, waarna onge veer half twaalf de lijn CromvoirtHel voirtHaren werd bereikt. Dit was het moment om de cavalerie-re- serve in den strijd te betrekken en bevel werd gegeven, dat beide regimenten ten Noorden van den IJzeren Man langs over Voorste Distelberg door de Drunensche duinen moesten optrekken in de richting Loon op Zand. Daartoe begaf de cavalerie commandant zich per motor naar voren om het verband op te nemen met het 2e bataljon wielrijders, teneinde den verderen opmarsch der cavalerie voor te bereiden. Besloten werd toen met ongeveer 1 eska dron over den Noordrand der Drunensche duinen op te rukken naar Kaatsheuvel ter dekking van de rechterflank van den aan val, en om met de hoofdmacht voorafge gaan door een voorhoede, den Zuidrand BINNENLAND dezer duinen te volgen en den aanval op Loon op Zand op den linkervleugel te doen steunen met de 2 eskadrons huzaren op rijwielen. Minister Colijn op het gevechtsterrein. In afwachting van het voorbijtrekken der cavalerie wachtte ons echter bij Voorste Distelberg een bijzondere verrassing. Behalve de commandant van het veld leger en den commandant der lichte bri- ie verscheen eveneens op dit kruis punt minister Colijn, die dezen dag de oefeningen der lichte brigade was komen gadeslaan. Reeds om 7 uur des ochtends had de minister een bezoek gebracht aan den commandant der roode lichte brigade te Dungen en aldaar naar den toestand ge- informeerd, en vervolgens bij het com mando der blauwe partij aan het Halsche water. Ook had dr. Colijn een gevecht met pantserwagens bijgewoond. Hierin vonden we aanleiding den minis ter naar zijn indruk over dit gevecht te vragen. Het antwoord hierop luidde: „Het is een goed wapen, maar het is nog nieuw en men zal nog moeten leeren om er op de juiste wijze mee te manouevreeren, maar meer nog om er zich tegen te ver dedigen". Op onze vraag: „U bedoelt zeker, dat er infanteriegeschut moet komen?" zei dr. Colijn: „Er komt thans infanteriegeschut, doch er moeten ook nog meer pantserwa gens komen. Maar alles kan niet tegelijk". Hiermede was het gesprek geëindigd, en toen kwam juist de cavalerie in zicht. Na het voorbijtrekken begaven wij ons langs een omweg naar het terrein van den te verwachten strijd, doch de blauwe partij had zich reeds zoover teruggetrokken, dat er niet veel actie meer noodig was, zoodat Loon op Zand tegen half drie gemakkelijk genomen kon worden. Toch waren hier nog eenige aardige mo menten waar te nemen. Toen b.v. een ver dwaald peleton blauwe huzaren met ge trokken sabel van achter de roode linie kwam en in galop wilde doorbreken, wist een luitenant der rooden een achteraan- rijdenden wachtmeester, die zijn sabel niet getrokken had, op meesterlijke wijze tot staan te brengen en gevangen te ne men. Hetzelfde peleton, dat dus de rooden toen achter zich had, reed echter daarna een colonne roode wielrijders achterop, dat het gevaar wel zag aankomen, maar in de onmogelijkheid verkeerde snel ge noeg te keeren en stelling te nemen. Het peleton dreef toen de wielrijders zoover op, totdat het kans zag bij een zijweg links af te staan en zoodoende wist te ontkomen aan het dreigende gevaar in handen van de reeds op weg naar Dongen vooruit geschoven voorhoede der rooden te vallen. Een hachelijk, maar door de blauwe huza ren tot een goede oplossing gebracht avontuur. Zoo kwam geleidelijk meer en meer tee- kening in den eindstand van den strijd van dezen dag. De opmarsch van het Roode leger tot staan gebracht. Eindelijk ondervonden de rooden een meer krachtigen tegenstand van den blau wen vijand ongeveer halverwege tusschen Loon op Zand en Dongen. Hier werden zij -gedwongen hun opmarsch te staken, aan gezien de teruggetrokken verdedigende blauwe partij hier met het 6e eskadron wielrijders en het 3e eskadron huzaren met zware mitrailleurs een zoo sterke stel ling met een ruim schootsveld had inge nomen, dat de rooden hen hier niet uit konden verdrijven, zonder eerst de artil lerie In stelling te hebben gebracht. Ook hier was minister Colijn weder aan wezig, totdat de leider der oefeningen, ge- neraal-majoor Fabius, den verderen strijd neutraliseerde tot Maandagmorgen, het geen, ook met het oog op den Zondag, voor alle deelnemers aan strijd een welkome beslising beteekende. Want wij hebben het geconstateerd een tweedaagsche oefe ning van de lichte brigade is, vooral bij een zoo uitgebreid gevechtsgebied als thans, geen sinecure. Des te meer bewondering hebben we voor allen, meerderen zoowel als minderen en ook niet te vergeten de paarden, die deze dagen met opgewektheid en taai doorzet tingsvermogen, hebben doorworsteld. In dit verband willen we nog even wijzen op het, hoewel voor de cavalerie geschikte, doch overigens zeer moeilijke en zware terrein van de Drunensche duinen, dat niet alleen voor de ruiters, maar nog meer voor de huzaren per rijwiel een bijzonder vermoeiende en alle krachten vergende traverse vormde. Zooals uit het voorgaande volgt, is de opdracht aan de roode lichte brigade om Dongen te bezetten, tengevolge van op het laatst geboden tegenstand der blauwen, Zaterdag nog niet kunnen worden uitge voerd. De rooden geven het echter nog niet op en heden zal opnieuw getracht worden de blauwen achter het Wilhelmi- na-kanaal terug te werpen. Gezien het tot dusver door de rooden gepresteerde, vreezen we voor de blauwen het ergste. NEDERLANDS ZAAKGELASTIGDE IS UIT MADRID VERTROKKEN. Immuniteit legatiegebouw geschonden. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat dr. R. Flaes, tijdelijk zaak gelastigde te Madrid, in opdracht van de Nederlandsche regeering Donder dagavond de Spaansche hoofdstad heeft verlaten. Dr. Flaes is te Valen cia aan boord gegaan, met bestem ming naar Marseille. De oorzaak van zijn vertrek is de vol gende: In een door de Nederlandsche Legatie te Madrid gehuurd appartement voor welk appartement uitdrukkelijk immuni teit was verkregen bevinden zich se dert 11 September, tegen den zin van de legatie en ondanks herhaalde protesten, ambtenaren van de Süreté. Deze hebben Zondag j.l. meubelen en andere goederen, tot den inboedel van het gehuurde appar tement behoorend, geconfiskeerd en weg gesleept. Door bemiddeling van het Spaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft de zaakgelastigde Maandagavond een on derhoud gehad met den minister van Bin- nenlandsche Zaken om een formule te vinden, die binnen de grenzen van het mogelijke den aanslag op de immuniteit zou kunnen herstellen. De minister van Bïnnenlandsche Zaken bood dr. Flaes een oplossing aan, welke de laatstgenoemde aanvaardde, en welke op het volgende neerkwam: de sleutels van het apparte ment zouden aan de legatie worden afge geven op Dinsdagmorgen, waarna restitu tie der geoonfiskeerde en meegenomen goederen in ieder geval voor Dinsdag avond, zou volgen. Aan deze oplossing is echter geen uit voering gegeven: de sleutel werd niet af gegeven noch de weggehaalde goedereen teruggebracht. Integendeel, de politieauto riteiten zijn doorgegaan met het wegha len van goederen, van welk feit dr. Flaes schriftelijke mededeeling heeft gedaan aan den minister van Binnenlandsche Za ken, waarop niet werd gereageerd. Dinsdagavond heeft dr. Flaes den mi nister van Buitenlandsche Zaken ver zocht hem te mogen bezoeken. Deze mi nister bleek niet aanwezig te zijn. De on der staatssecretaris liet hem wachten, waarop dr. Flaes een brief heeft afgege ven met de mededeeling, dat hij, overeen komstig de hem verstrekte instructies, zou vertrekken. In de gegeven omstandigheden was een langer verblijf van den tijdelijken zaak gelastigde te Madrid uitgesloten, al is er geen sprake van een verbreking van de diplomatieke betrekkingen met Spanje. Dr. Flaes is daarop Donderdagavond vertrokken. De vice-consul Schlosser is belast met de behandeling der zaken van het gezant schap. DE NEDERLANDERS IN MADRID. Naar van Hr. Ms. gezantschap te Madrid wordt vernomen, bevinden aldaar ter stede nog aanwezige Nederlanders zich in goeden welstand. ZAANDAMS BURGEMEESTER MET PENSIOEN. Hij vestigt zich te Wassenaar. Burgemeester K ter Laan, die onlangs 65 jaar werd, zal op 1 Januari 1937 zijn ambt neerleggen. Hij zal zich te Wassenaar ves tigen, waar hij dezer dagen reeds een huis heeft gekocht. De heer Ter Laan werd in 1871 te Sloch- teren geboren en was aanvankelijk werk zaam bij het onderwijs. In 1901 kwam hij in de Tweede Kamer en hij was lid van den Haagschen Raad van 1905 tot 1914, toen hij benoemd werd tot burgemeester van Zaandam. DE NIEUWE WELDADIGHEIDS POSTZEGELS. Uitgifte van 1 December tot en met 5 Januari. De weldadigheidspostzegels (de kinder postzegels) zullen dit jaar op 1 December in omloop komen; de duur van uitgifte zal zijn tot en met 5 Januari d.a.v. Het ontwerp van dezen postzegel (een engel met een posthoorn) is van den teeke naar mr. J. Sjollema. Een serie prentkaarten (bloemenserie) wordt evenals verleden jaar, toen deze zulk een groot succes boekte, wederom uitge geven. Deze is ook dit jaar weer van H. Voerman. Verder zullen er nog een aantal kinder briefkaarten en een paar Kerst- en Oude- jaarskaarten zijn naar ontwerpen van St. Willebeek le Maire er. Anton Pieck. De bekende reclame-plaats: de sneeuw pop met het verkleumde jongetje, zal ook dezen winter wederom dienst doen. HANZE IN HET BISDOM HAARLEM. Op Dinsdag 20 October a.s. belegt de Hanze in het Bisdom Haarlem haar na- ja ars-centrale-raad in den „Dierentuin" te Den Haag. Na de H. Mis die te 9 uur zal worden gelezen door den geestelijk adviseur van de Haagsche afdeeling in de kerk van de H.H. Antonius en Lodewijk (Princesse- gracht), zal te ongeveer 9.30 uur de ver gadering beginnen. Na het behandelen der diverse belang rijke agendapunten en voorstellen van hoofdbestuur en afdeelingen, zal in de na middagvergadering door aalmoezenier K. Roncken, geestelijk adviseur van de Lim- burgsche Hanze, een rede worden uitge sproken onder den titel „Crisis en Orga nisatie". Besprekingen betreffende het Duitsche betalingsverkeer. De voor de tenuitvoerlegging van de N ederlandschDuitsche handelso vereen - komsten door de Nederlandsche en de Duitsche regeering ingestelde regeerings- commissies zijn te Hamburg samengeko men voor een van haar regelmatige zit tingen. Daarop aansluitend zal tusschen de bei de delegaties een eerste gedachtenwisse- ling plaats hebben ter zake van de ver lenging en wijziging van de overeenkomst nopens het Nederlandsch-Duitsche beta lingsverkeer van 5 December 1934, welke op 31 December 1936 afloopt. De duur van deze eerste etappe der besprekingen zal één tot twee weken bedragen. Distributie van onvermengde margarine. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen meegedeeld, dat voortaan aan gezinnen, bestaande uit twee tot en met vijf menschen, indien deze overigens aan de gestelde vereischten voor het verkrijgen daarvan voldoen, onver mengde margarine zal worden verstrekt, en wel 250 gram per gezin per week. Deze regeling treedt onmiddellijk in werking. Nieuwe spoorbrug over de Maas. Naar wij uit goede bron vernemen wordt door de directie der Nederlandsche Spoor wegen ernstig overwogen om de bestaande spoorbrug over de rivier de Maas te Ra- venstein, welke blijkens onderzoek niet meer bestand is tegen het snelle en zware trenverkeer, te vervangen door een nieuwe brug. Deze zal worden gebouwd op de zelfde pijlers als waarop de oude brug rust. Om het spoorwegverkeer niet te stagneeren blijft de oude brug liggen tot dat de nieuwe brug voor den treinenloop zal zijn opengesteld. Verder wordt de be staande spoordam ten Noorden en ten Zuiden van de brug tijdelijk verbreed en verlegd. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Een wegwedstrijd. Allereerst had zich te verantwoorden J. V. uit Bodegraven, die met eenige andere personen per rijwiel een soort wegwedstrijd had gehouden. Tijdens deze race had verdachte mej. K. aangereden die daarbij werd verwond en eenige we ken hierdoor ongesteld is geweest en zich onder doktersbehandeling had moeten stellen. Verdachte gaf een en ander toe en beweerde de juffrouw niet te hebben gezien, waarop de kantonrechter hem op zijn groote roekeloosheid en onverant woordelijkheid wees om zijn medemen- schen in gevaar te brengen. Na het hoo- ren van een getuige en genoemde juf frouw werd de zaak evenwel aangehou den omdat de schade die de juffrouw wil de vorderen niet kon worden vastgesteld, daar zij nog geen doktersrekening had en bovendien haar man voor machtiging van zijn vrouw mede ter zitting zal moeten verschijnen. H. C. v. d. H., wien 'n verkeersovertre ding ten laste was gelegd gepleegd te H a- zerswoude, werd na het hooren van getuige W., waardoor een en ander niet vast kwam te staan, vrijgesproken. Overtreding arbeidswet. J. B. had zich te verantwoorden wegens overtreding der arbeidswet. Verdachte die zelf niet was verschenen liet zich ver tegenwoordigen door zijn raadsman mr. A. Korver. Blijkens de dagvaarding zou verdachte 16 man hebben laten overwer ken. De ambtenaar overwoog in zfjn re quisitoir dat men hier met herhaling van overtreding der arbeidswet had te doen, zoodat hij een geldboete vorderde van 16 maal ƒ2.subs. 16 maal 1 dg. Verde diger wilde geen verweer voeren op ju ridische gronden, doch beriep zich op cle mentie aanvoerende, dat het 's morgens den dag der overtreding had geregend, terwijl genoemd personeel een tweetal schuiten moest teeren, die dien dag van de helling moesten, zoodat het hier een spoedgeval betrof. De ambtenaar die hier mede rekening wilde houden verminderde daarna zijn eisch tot 16 maal ƒ1.subs. 16 maal 1 dg. Veroordeeling conform. Recht van overpad? J. Sch. uit Nieuwkoop en S. Sch. uit Bodegraven bleken op verboden grond te hebben geloopen en met een wa gen te hebben gereden. Als verdediger trad op mr. de J. uit Gouda, die een uit eenzetting gaf, dat het hier een civiele kwestie betrof. De vader van verdachten en later zij zelf hadden steeds recht van overpad gehad over den grond van v. G., die hen nooit den toegang had geweigerd en hen ook nimmer had gewaarschuwd en wel eens een bord had geplaatst ver boden toegang en dit later dan weer voor eenigen tijd weghaalde. Verdediger be riep zich echter op erfdienstbaarheid op grond van art. 747 van het Burgerlijk Wetboek. De zaak werd daarop voor den tijd van 1 jaar geschorst, omdat partijen deze kwestie eerst civiel kunnen uitma ken. Niet juist geverbaliseerd. M. R. uit Bodegraven had zonder vergunning van B. en W. der gemeente Bo degraven een mestvaalt gehouden nabij zijn woning. Verdachte beriep zich erop een vergunning te hebben van B. en W., die hij ook werkelijk vertoonde. Verbali sant de agent van politie, zette evenwel uiteen, dat verdachte was geverbaliseerd wegens overtreding der Hinderwet. Dit was hem evenwel niet ten laste gelegd in de dagvaarding, zoodat hij werd vrijge sproken. Verkeersovertredingen. J. Sm. en A. Sm. uit Woubru gge hadden niet voldaan aan een bevel van den agent van politie Terh. om door te loopen en hadden zich in strijd met de politieverordening dier gemeente opge houden in de nabijheid der brug. J. J. S. liet verstek gaan doch A. S. was versche nen en beweerde wel te zijn doorgeloopen. Verbalisant verklaarde evenwel bedoelde personen herhaaldelijk te hebben gewaar schuwd en dat A. S. niet was doorgeloo pen of eerst wegliep en terug was geko men toen zekere C. S. tot den agent had gezegd: Dan mag u ook den wethouder die aan de andere zijde der brug stond wel wegjaren en verbaliseeren. De agent had uit de houding der jongens opge maakt, dat zij hem eens wilde probeeren, waarna hij hen had geverbaliseerd. Eisch en veroordeeling van ieder 2.subs. 2 dg. v. d. B. uit Koudekerk had met zijn vrachtauto onder de gemeente Hazers- woude gaande in de richting Leiden over enkele kilometers de achter hem rijdende auto's geen gelegenheid tot passeeren ge geven, hoewel deze bestuurders talrijke keeren signalen hadden gegeven. Toen in een bocht v. d. B. naar rechts uithaalde en één der andere auto's wilde passeeren was B. weer naar links komen rijden, waar door genoemde auto tegen een boom reed. v. d. B. ontkende en beweerde noch iets te hebben gehoord noch iets te hebben ge zien. Daar één der getuigen niet was ver schenen werd deze zaak aangehouden. A. M. uit den Haag werd wegens een verkeersovertreding in de Pr. Hendrikstr. te A1 p h e n, waarbij deze de wielrijder de R. had aangereden, veroordeeld tot 15.subs. 5 dg. met toewijzing der ci viele vordering ad f 4.65 aan den wielrij der. 472e STAATSLOTERIJ (Niet officieel)' 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 21 September 1936 Hooge Prijzen 1000.— 399 38278 20033 20616 400.— 7097 14308 200.— 16259 18384 20176 100.— 1120 5870 5123 8164 16168 17300 Prijzen van 70. 5 203 257 347 474 811 836 913 1289 1294 1346 1687 1825 1917 2020 2135 2151 2326 2344 2636 2705 2729 2798 2865 2942 3229 3370 3383 3447 3629 3737 3807 3850 3962 3997 4037 4140 4211 4506 4576 4740 5081 5235 5338 5371 5604 5613 5615 5820 5842 6091 6102 6137 6195 6222 6263 6366 6415 6439 6687 6872 6954 7035 7081 7084 7111 7117 7216 7446 7469 7474 7493 7550 7691 7949 7964 8061 8345 8356 8430 8575 8706 8740 8871 8912 8927 9003 9038 9044 9079 9180 9208 9318 9351 9369 9380 9499 9693 9708 9956 10349 10577 10583 10659 10763 10903 11008 11079 11086 11168 11216 11308 11350 11374 11403 12099 12216 12269 12370 12572 12591 12718 12775 13029 13257 13395 13657 13661 13810 13827 14020 14133 14212 14319 14353 14509 14592 14593 14629 14670 14765 14825 14936 15127 15343 15649 15676 15699 15861 15913 15916 16102 16154 16186 16465 16649 17110 17177 17209 17235 17429 17536 17675 18257 18363 18366 18423 18493 18597 18690 19252 19300 19309 19372 19622 19643 19948 19957 20029 20280 20935 20988 Nieten 62 64 83 181 190 224 239 284 307 409 412 421 491 540 541 554 565 631 646 670 785 795 808 849 931 967 1088 1144 1169 1303 1395 1422 1443 1471 1484 1500 1544 1574 1580 1593 1620 1701 1714 1748 1810 1833 1859 1889 1894 1910 1999 2001 2022 2069 2088 2119 2146 2150 2161 2192 2216 2225 2284 2327 2478 2591 2605 2730 2768 2806 2846 2864 2958 2981 3004 3008 3010 3046 3049 3056 3058 3110 3116 3117 3119 3125 3138 3213 3238 3268 3277 3305 3361 3367 3378 3399 3470 3485 3500 3553 3583 3586 3632 3713 3856 3980 4008 4061 4124 4235 4266 4307 4491 4517 4584 4600 4606 4663 4675 4714 4763 4785 4797 4850 4935 4961 4975 5013 5025 5066 5165 5179 5183 5199 5203 5204 5267 5301 5333 5352 5357 5413 5512 5533 5G68 5700 5731 5862 5907 6005 6051 6087 6125 6160 6280 6362 6365 6414 6438 6461 6503 6508 6557 6576 6668 6700 6720 6766 6815 6816 6856 6896 6945 7053 7119 7158 7196 7274 7315 7375 7413 7442 7501 7508 7532 7623 7673 7780 7966 8049 8068 8135 8190 8227 8250 8252 8277 8287 8328 8424 8463 8478 8522 8536 8652 8601 8668 8677 8685 8693 8772 8817 8881 8897 8901 9105 9119 9120 9170 9219 9541 9572 9644 9740 9760 9813 9818 9844 9868 10063 10233 10251 10300 10303 10316 10319 10354 10380 10466 10485 10507 10636 10666 10697 10712 10717 10744 10783 10799 10830 10913 10973 10976 10988 11026 11122 11140 11155 11176 11185 11209 11211 11212 11261 11311 11324 11347 11369 11376 11395 11418 11539 11540 11542 11545 11583 11663 11706 11749 11778 11785 11794 11824 11856 11860 11983 11984 11992 12013 12028 12036 12055 12184 12232 12248 12350 12415 12464 12478 12481 12554 12595 12604 12629 12638 12702 12730 12836 12842 12846 12861 12874 12394 12968 13043 13104 13108 13121 13182 13293 13318 13485 13527 13597 13660 13662 13734 13758 13760 13787 13797 13862 13878 13976 13979 14117 14143 14176 14222 14231 14274 14276 14310 14380 14421 14460 14506 14560 14625 14637 14655 14701 14703 14709 14717 14727 14752 14782 14800 14867 14898 14903 14911 15015 15018 15046 15055 15183 15189 15241 15262 15283 15326 15433 15441 15454 15456 15483 15494 15497 15556 15576 15587 15605 15614 15615 15691 15704 15720 15752 15841 15869 15932 15942 15970 15996 16035 16050 16074 16136 36183 16226 16233 16266 16326 16344 16378 16425 16522 16524 16526 16594 16605 16646 16767 16788 16790 16814 16884 16926 17002 17024 17064 17084 17097 17230 17241 17267 17275 17315 17339 17344 17402 17441 17442 17466 17483 17645 17678 17684 17712 17831 17866 17971 18016 18035 18041 18053 18178 18196 18217 18318 18336 18337 18492 18561 18583 18641 18651 18689 18720 18794 18830 18861 18913 18936 13965'19048 19089 19145 19156 19243 19266 19282 19298 19337 19351 19400 19520 19554 19572 19693 19861 19874 20137 20147 20163 20216 20225 20238 20448 20468 20542 20588 20638 20699 20722 20747 20759 20803 20825 20826 20889 20974

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7