MAANDAG 21 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE B. V. L. De volgende correspondentie ontleenen we aan „De Oranje-Garde". In verband met zekere geruchten is de volgende correspondentie gevoerd, die wij hier zonder commentaar afdrukken: Delft, 24 Augustus 1936. Aan den Weled. Gestr. Heer Res.-Kapitein D. J. Karres. Secr. Gew. Landstorm Comm. Z.-H. West, Wassenaar. WelEd. Gestr. Heer, Het Moderamen van het Hoofdbestuur der Oranje-Garde in Nederland, de C. O. G. R. neemt beleefd de vrijheid zich met het onderstaande tot u x wenden. Naar aanleiding van geruchten, die ons bestuur in den loop dezer maand bereikten, alsof de weleerw. Hr. Ds. H. Thomas, Ger. Pred. te Leiden, 2e voorz. van de Oranje- Garde, en de WelEd. Gestr. Heer E. Raams, Landel. Commandant van de Oranje-Garde niet op eervolle wijze de B.V.L. te Leiden zouden hebben moeten verlaten, verzoekt bovengenoemd bestuur daaromtrent na dere opheldering. De plaats die genoemde Heeren in ons Hoofdbestuur bekleeden, wettigt het vriendelijk verzoek om te mo gen vernemen of dit uittreden door uwe Commissie als een eervol ontslag betiteld kan worden. Met bij voorbaat vriendelijken dank voor beantwoording van dit schrijven. Hoogachtend, Het Moderamen voornoemd, P. A. v. SCHUPPEN, Voorz. G. VAN OEL, Secr. Wassenaar, 26 Augustus 1936. Aan het Moderamen van de Centrale Oranje-Garde-Raad, te Delft. Mijne Heeren, In antwoord op uw schrijven van 24 Augustus j.l. moge het Dagelijksch Bestuur van de gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland West" U het volgende be richten: Dat Ds. H. Thomas en de Heer E. Raams niet op eervolle wijze de B.V.L. te Leiden zouden hebben verlaten, is een gerucht, dat geen enkelen grond heeft, en slechts op achterklap en kwaadsprekend-kan berusten. In verband met een reorganisatie van de plaatselijke landstormcommissie van Lei den, zijn enkele Heeren, die buiten Leiden woonachtig waren in verband met be treffende regelen te dezer zake aan de georganiseerde plaatselijke landstormcom missie van Leiden, ontvallen. Tot deze Heeren behoorde ook de Heer E. Raams. Hier zij direct aan toegevoegd, dat de Heeren Raams en Ds. Thomas gaarne hun advies gegeven hebben voor de vorming van de georganiseerde plaatselijke com missie, welk advies in algemeene trek ken inderdaad door ons Dagelijksch Be stuur gevolgd is. Dat Ds. Thomas, die lid was van de georganiseerde plaatselijke commissie, voor zijn lidmaatschap bedankt heeft, vindt zijn oorzaak in het feit, dat Ds. Thomas zich in een enkel opzicht niet kon vereenigen met de zienswijze van de georganiseerde plaatselijke commissie. Intusschen werd Ds. Thomas echter ver zocht alsnog op zijn bedanken als lid van de plaatselijke landstormcommissie terug te willen komen, op welk schrijven echter nog geen antwoord werd ontvangen. Zoowel Ds. Thonfts als de heer Raams hebben veel voor de propaganda van den Bijzonderen Vrijwiligen Landstorm gedaan, waarvoor de gewestelijke landstormcommis sie hen gaarne erkentelijk is. In de komende wintersamenkomst van de af deeling Leiden, zal de Voorzitter van de Gewestelijke Landstormcommissie zeker woorden van hartelijken dank spreken tot de Heeren, die niet de Landstormbeweging, maar wel de plaatselijke landstormcom missie van Leiden hebben verlaten, en on der hen ook tot de heeren Ds. Thomas en E. Raams. Wanneer er van „ontslag" sprake kan zijn van de Heeren, die uitgevallen zijn uit de georganiseerde plaatselijke commis sie van Leiden, die allen zonder onder scheid gaarne de Landstormbeweging blijven steunen, dan is dit ontslag, ook van de Heeren Ds. Thomas en E. Raams, na tuurlijk volkomen eervol. Hoogachtend, Voor het Dagelijksch Bestuur van de gewestelijke landstormcommissie „Zuid-Holland West". De Voorzitter, w.g.) ROOYAARDS, De Secretaris, (wg.) D. J. KARRES. 't Is alles hutspot. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de 3 October Ver. betreffen de de Revue ,,'t Is alles Hutspot". R. K. Zangver. „Pulchri Studio". De leden worden verzocht allen heden avond op tijd op de repetitie te komen, daar niet alleen de zang, maar ook het spreek koor zal worden gerepeteerd. En met het oog op de vele werkzaamheden zullen de repetitiën wat later zijn afgeloopen. Zaterdagavond te kwart voor negen is op de markt een benzine-lantaarn in de kraam van den fruitkoopman M. V. uit elkaar ge sprongen. Een gedeelte van het tentzeil en eenige bananen-kratten verbrandden. De motorspuit was spoedig ter plaatse, doch den brandweer kon zich tot nablusschen bepalen. WIJZIGING DER STEUNREGELING. Brief van B. en W. aan den minister gepubliceerd. In verband met de in de laatst gehouden raadsvergadering gedane toezegging, om den terzake van de wijziging van de steun regeling tot den Minister van Sociale Za ken gerichten brief ter kennis van den raad te brengen, vergezeld van de gegevens, welke B. en W., voor zoover mogelijk en noodig, hebben verzameld en van een toe lichtende nota, publiceeren B. en W. thans dezen brief en de bedoelde nota. De brief luidt als volgt: Aan Z.Exc. den Minister van Sociale Zaken. Hierbij hebben wij de eer Uwe Excel lentie te berichten, dat een door ons inge steld onderzoek, met betrekking tot de ge volgen van de wijziging van de steunrege ling, overeenkomstig uwe circulaire van 31 Juli j.l., in de eerste plaats heeft aangetoond, dat de afschaffing van den huurtoeslag, al thans voor een gedeelte van de in deze ge meente ondersteunden, eenige verlaging van den steun tengevolge zal hebben. Deze verlaging wordt door ons College zeer betreurd, aangezien de ondersteunden ook zonder deze verlaging onder de lang durige werkloosheid reeds financieel en moreel zeer gebukt gaan. In de tweede plaats is gebleken, dat door de berekening van den steun, voor hen, die in 4 jaar geen 26 weken hebben gewerkt, naar 'n standaardloon van 19.per week, een aanzienlijk aantal gezinnen in deze ge meente zwaar zal worden getroffen. Wij verzoeken* Uwe Excellentie daarom beleefd, mede gelet op Uwe, blijkens de pers bij het onderhoud met de wethouders van eenige groote gemeenten, gedane toe zegging ten deze, ook voor Leiden het standaardloon te stellen op een hooger be drag dan aanvankelijk is geschied. Het vorenvermelde onderzoek kon uiter aard met het oog op den beschikbaren tijd, niet volledig zijn, doch de uitkomsten van het onderzoek wettigen alleszins onze mee ning, dat de conclusies door een volledig onderzoek zouden worden bevestigd. Burgemeester en Wethouders van Leiden, (get.) A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. (get.) VAN STRIJEN, Secretaris. Op 3 Sept. is door den Minister van So ciale Zaken bericht, dat het standaardloon voor Leiden nader werd vastgesteld op 21 per week, welke nadere vaststelling een be langrijke verbetering van de aanvankelijke wijziging voor de betrokkenen inhield. Voorts wordt ook de toelichtende nota ge publiceerd, waarin de cijfers zijn opgeno men van de financieele gevolgen voor de ondersteunden, na deze wijziging. Deze cij fers zijn gelijkluidend met die, welke wij op Dinsdag 8 September in ons raadsverslag hebben opgenomen. Wij kunnen dus voorloopig volstaan met daarnaar te verwijzen. LEIDSCHE SPEELTUINVER. „ZUIDERKWARTIER". Herdenking van het 10-jarig bestaan. Bovengenoemde vereeniging heeft Zater dag haar 10-jarig bestaan herdacht op een feestavond in „Zomerzorg", welke druk be zocht was. Zóó druk zelfs, dat stoelen moesten worden bijgezet om allen een zit plaats te kunnen verschaffen. De voorzitter der feestcommissie, de heer Metselaar heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder het wakkere bestuur en voorts de vertegenwoordigers van Ooster-, Noorder- en Westerkwartier, de Woning- bouwver. „Ons Doel" en van de Ver. „Onze Tuin". Spr. bracht verder dank aan de vele leden en donateurs, die in de afgeloopen zes maanden extra finantieelen steun ver leenden, waardoor de taak der feestcom missie aanmerkelijk werd verlicht. Als ge volg van hun offervaardigheid kon o.a. uit breiding worden gegeven aan het speel materiaal in den vorm van eéh groote hob- belbank. Spr. eindigde met een introductie van de jongste onderafdeeling der vereeni ging, de tooneelclub en een aanbeveling voor de tombola. De voorzitter van het bestuur, de heer P. C. Merts bracht op zijn beurt hulde aan de feestcommissie, welke gebleken is tot won deren in staat te zijn en zich oprechte vrienden van het speeltuinwerk getoond hebben. Niet alleen verblijdde zij het bestuur met een gift voor de kas en de aanbieding van een hobbelbank, daarnaast maakte zij zich ook nog verdienstelijk bij de organisatie van het jaarlijksche tuinfeest en thans volgt nog dezen avond. En dat alles buiten de vereenigingsfinantiën om! Na de verschillende vereenigingen te hebben dankgezegd voor de aangeboden bloemstukken en gelukwenschen, gaf spr. een overzicht. De exploitatie van den tuin kost jaarlijks 650. zoodat er, enkel om den tuin te kunnen open houden, minstens 120 leden moeten wezen, die bereid zijn elke week een dubbeltje te offeren. Spr. deed een dringend beroep op de aanwezige niet- leden om de gelederen te versterken; wel licht komen dan weer vette jaren in het vooruitzicht. Tot besluit richtte spr. nog woorden van dank tot den volijverigen penningmeester, den heer Planjer en diens echtgenoote en tot den steeds blijmoedigen portier M. Ra- sink. Mogen beiden nog lang aan de ver eeniging verbonden blijven. Nadat gezamenlijk het vereenigingslied was gezongen, bood de voorzitter der W.B.V. „Ohs Doel" en van „Onze Tuin", de heer M. H Noteboom met een hartelijke toespraak gelukwenschen aan, waarbij hij zijn vreugde uitte over de voorspoedige ontwikkeling dezer speeltuinvereeniging, welke uit „Ons Doel" is ontstaan. Daarna was het woord aan de jongste loot van den 10 jaar ouden stam, de tooneelclub, be staande uit jongens en meisjes van 14 jaar en ouder. Er werd een tweetal tooneelstuk- jes opgevoerd „Het dekmanteltje" en „Gekke Jan", waarmede de jeugdige execu tanten veel succes oogstten. De spelers leefden zóózeer in hun rol mee, dat zij om hun eigen grapjes vaak nog harder lachten dan het publiek in de zaal! De heer Metselaar, die deze club leidt, had eer van zijn werk en werd door den voor zitter met de prestaties zijner discipelen geluk ge wenscht onder aanbieding van een tastbaar bewijs van waardeering. Het optreden van een viertal meisjes en van den karakter-humorist Toontje allen eigen krachten! completeerde het pro gramma, dat werd afgewisseld met vroo- lijke muziek van „The Blue Rhythm Boys". Een bal inder leiding van den heer Ant .de Groot besloot dezen waarlijken feestavond. St. Josephs-Gezellen-Vereeniging. De Gezellen worden herinnerd aan de verplichte vergadering op Dinsdag a.s. te 8% uur. Daar op dezen avond zal spreken de Zeeereerw. Pater Evodius van de Snoek mag geen Gezel ontbreken. Ook alle oud-retraitanten en ook dege nen, die geen uitnoodiging mochten ont vangen hebben en al diegenen, die belang stelling heeft in het retraitewerk worden Donderdagavond te 8% uur verwacht op de recollectie-oefening aanwezig te zijn. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Inbraak. Gisternacht is in den Hoorn ten huize van den heer J. S. ingebroken. Door het verbreken eener ruit wisten de dieven zich toegang te verschaffen. Tot zoover kan worden nagegaan werd een kistje inhou dende pl.m. 20 gulden ontvreemd. Aanrijding. In wijk Hoorn werd de auto, bestuurd door C. alhier, aangereden door den bestuurder van een tegenligger. De wagen van den heer C. werd zwaar beschadigd terwijl de andere bestuurder zoo vriendelijk was snel verder te rijden. ZOETERWOUDE. Hanze. Vrijdagavond hield de R.-K. Middenstandsvereeniging een goed bezoch te ledenvergadering. De voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, opende de vergadering met het openings gebed en sprak daarna een wolkömstwoord waarin spr. zijn tevredenheid uitsprak over de opkomst, als een goed begin van de winteractie. Na de lezing van de notulen volgde de ballotage van twee nieuwe le den. Vervolgens komt aan de orde de be noeming van een lid -'•an het bestuur we gens ontslagname van den heer A. J. El- derhorst. De heer Chr. M. v. d. Meer werd bij en kele candidaatstelling gekozen. Dan volgt mededeeling van de indiening van het verzoek tot wijziging van het Raadsbesluit waarbij de Geerbrug onders hands zou worden opgedragen aan een fir ma buiten de gemeente. Hierbij was ingekomen een brief van het dag. bestuur van d-, kath. Raadsfractie houdende de verdediging van de belangen van den middenstand door den voorzitter luidende: Ik kan mij volkomen indenken, dat er ontstemming heerscht onder de bouwvak patroons in deze gemeente. Men heeft voor deze zaak het vertrouwen gegeven aan een firma buiten de gemeente, terwijl de bouwwerken voor deze gemeente tot nog toe door de aannemers uit deze gemeente tot volle tevredenheid worden uitgevoerd. Deze menschen zijn nu zonder meer gepas seerd. Dit heeft hen ongetwijfeld zeer ge griefd. Bovendien moeten wij niet uit het oog verliezen, dat ook zij een moeilijken tijd doormaken en dat ook zij belasting betalers zijn. Waarom hebben B. en W. het voorstel tot aanhouding niet aanvaard? Dan waren wij van al deze moeilijkheden bespaard gebleven. Nu blijkt zelft, dat van de zijde van B. en W. de zaak niet vol doende was voorbereid. Nadat het aanvankelijk genomen plan tot het doen bouwen van een vaste brug was gevallen met 83 stemmen, is door den voorzitter aan B. en W. het verzoek ge richt met nieuwe plannen te komen, waar bij rekening wordt gehouden met de ver schillende meeningen, welke in den Raad naar voren zijn gekomen o.a. een houten en een betonnen klapbrug, waarbij tevens rekening wordt gehouden met het adres van de Hanze. Uit de vergadering wordt dank gebracht aan het bestuur voor de activiteit en waar deering uitgesproken over de houding van de Kath. Raadsfractie. Nadat ook het antwoord van B. en W. was voorgelezen waarbij mededeling wordt gedaan dat de brug publiek zal aanbe steed worden, zijnde het aangenomen voor stel van B. en W., wordt niet verder op de zaak ingegaan, omdat een raadslid on schendbaar is, waarbij het mogelijk is in de openbare vergadering beschuldigingen te doen, die in geheime zitting, blijkens de uitspraak van den voorzitter van de karth. fractie, niet waar zijn gemaakt. Na deze behandeling doet de secretaris mededeeling omtrent de samenwerking van de standsorganisaties. De Mica-actie wordt nu besproken, waar bij wordt medegedeeld, dat het comité be staat uit de heeren Joh. Vlasveld, voorzit ter, C. T. J. Paardekooper, secretaris, F. v. d. Krogt, penningmeester, G. v. d. Hoe ven en J. Vaneman. Twintig middenstanders-winkeliers en handelaars nemen deel aan de Mica-actie, waarvan het officieel programma spoedig bekend zal worden gemaakt. De nu volgende klachten-serie over hooge personeele belasting, hooge electrici- teitstarieven, waterleidinggelden, slechte wegen, selchte straatverlichting, slechte verbindingsmiddelen enz. enz. worden be sproken en als aangetoond als een beeld van den noodtoestand waarin de gemeen te verkeert en waarmede ook de midden- standsbelangen zoo zeer getroffen worden. Vooral de lage uitkeeringen bij werk loosheid, waarmede de handeldrijvende middenstand zoozeer gedupeerd wordt is aanleiding tot een ernstige bespreking en het Dag. Bestuur wordt opgedragen met de kath. Raadsfractie deze belangen te be spreken. Ook wordt besloten aan den Raad der gemeente om verbetering van den toe gang van den Hoogen Rijndijk naar den Ommedijk te vragen en vooratl aan te drin gen op een goede verlichting ook na tien uur van énkele punten der gemeente, maar vooral op genoemde plaats. De afgevaardigde naar de Centrale Raadsvergadering op 9 Juni en naar de Ned. R.-K. Middenstandsbond op 21 Juni brengt verslag uit. De afgevaardigden naar de Oranjever- eeniging, de heeren Th. Opdam en L. v. d. Geest worden definitief aangewezen. Nu volgt de benoeming van de commis sie voor ontwerp en uitvoering van het winterprogram 19361937. Bij acclama tie worden benoemd de heeren Joh. Vlas veld C. P. J. Paardekooper, Chr. M. v. d. Meer, L. Dolle en Th. Opdam. Uit de vergadering komt als eerste wensch naar voren: dezen winter geen gel den te voteeren voor een bonte avond maar financieel medewerken aan de feesten bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De behandeling van de begrooting 1937 wordt aangehouden tot na samenstelling winterprograni. Hierbij komt 't wederzijdsch verplicht lid maatschap weder aan de orde. Het bestuur wil deze verplichting wel handhaven, maar dan moet de begrooting daar op ingesteld worden, zoodat ook nu weder de zaak aan gehouden wordt. Omtrent de medewerking van de afdee- ling aan de Mica-actie worden geen bin dende besluiten genomen. Het bestuur zal volop blijk van belangstelling en medewer king geven. De heer F. v. d. Krogt brengt verslag uit van het le halfjaar 1936 van de Onderl. Ziekteverz. (O.Z.V.). Ontvangsten ƒ81. Uitgaven ƒ52.45. Saldo 28.55 gevoegd bij de reserve maakt het kapitaal ƒ308.85. De voorzitter wekt nog eens op tot toe treding nu de eersten gezorgd hebben voor een reserve. Bij de rondvraag komen bezwaren naar voren over de financieele druk die de vent vergunningen meebrengen voor de bona fide handelaren. Het bestuur zal deze be zwaren nog eenmaal bespreken met het be stuur van de N. R. K. M. en de Kamer van Koophandel. Voor de middenstands-retraite van 29 Sept. tot 2 October gaven zich nu reeds 5 leden van het retraitefonds op. Hierna slui ting. ZOETERWOUDE (DORP). Dansclub D.O.N.Z. Leerlingen en belangstellenden verwijzen wij naar een advertentie in dit blad betreffende een te houden vergadering op Dinsdag a.s., des avonds te half negen in het Patronaatsge bouw. LAATSTE BERICHTEN UITGEBREIDE DIEFSTALLEN BIJ DE FIRMA STOKVIS TE ARNHEM. Leden ondergeschikt personeel en vier handelaren gearresteerd. Bij de firma W. J. Stokvis' koninklijke fabriek van metaalwerken te Arnhem, is aan het licht gekomen, dat sedert vele jaren op groote schaal diefstallen hebben plaats gevonden. De politie heeft dezer dagen ingegrepen en een aantal personen, behoorende tot het ondergeschikte personeel, gearresteerd, terwijl verder vier handelaren in sanitaire artikelen te Arnhem, die zich aan heiig zouden hebben schuldig gemaakt, in arrest zijn gesteld. De politie heeft een groote hoeveelheid artikelen, voornamelijk behoo rende tot de afdeeling sanitair, in beslag genomen. Het onderzoek in deze zaak wordt met kracht voortgezet. Vermoedelijk zullen nog meer arrestaties volgen. VAN VIERHONDERDVIJFTIG GULDEN BEROOFD. In den afgeloopen nacht heeft een inwo ner van Enschede, de groentenkoopman M., die onder invloed van sterken drank verkeerde, bij de politie te Glanerbrug aan gifte gedaan, dat hij was beroofd van een bedrag van ruim 450. Uit het vrij onsamenhangende verhaal van den man kon worden opgemaakt, dat hij met een hem onbekenden persoon ver schillende café's had bezocht. Na sluitings tijd zou een derde persoon nog een flesch sterken drank halen, waarop M. met den ander buiten in het veld zouden wachten. Tijdens dit wachten is M. in slaap geval len. Toen hij wakker werd, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn jas was stukgesne den en dat zijn portefeuille was verdwe nen. Onmiddellijk heeft de politie van Gla nerbrug, in samenwerking met de Ensche- desche recherche, een onderzoek ingesteld dat tot resultaat had, dat de identiteit van den vermoedelijken dader kon worden vastgesteld. Deze persoon, de 29-jarige tim merman van Z., die in Glanerbrug woont, is vannacht van zijn bed gelicht. Hoewel hij ontkent en geen geld op hem werd ge vonden, heeft de politie voldoende bewij zen in handen. De man zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. De derde persoon is nog niet opgespoord. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Heinrich Paul Max, z. van C. A. P. Gottlieb en M. A. Drathen. Ma ria, d. van J. C. v. Houten en E. Teijn. Ondertrouwd: E. W. C. Langezaal jm. 23 j. en K. J. v. Rooijen jd. 24 j. D. J. v. d. Berg jm. 23 j. en S. M. Ouwerkerk jd. 27 j. A. Delfos jm. 28 j. en M. Over vliegt jd. 22 j. D. v. Erkel jm. 23 j. en M. Harland jd. 19 j. C. J. Kloots jm. 26 j. en S. C. Wijling jd. 27 j. Overleden: M. Th. J. Verdurmen- Theunissen vr. 61 j. L. P. Bader zn. 26 j. TELEGRAMMEN DE TOELATING DER ABESSIJNEN TE GENèVE. Bespreking der Oslo-staten. KOPENHAGEN, 21 Sept. (A. N. P.). De bijzondere verslaggever van de „Berlings- ke Tidende" weet te melden, dat de minis ters van buitenlandsche Zaken van Dene marken, Finland, Nederland en Zwe den, zoomede een vertegenwoordiger van Noorwegen gisteravond de plannen heb ben besproken met het oog op een niet- erkenning der volmachten van de Abes- sijnsche delegatie. In deze bespreking heeft men zich alge meen uitgesproken tegen een uitsluiting van Abessinië. Onder deze omstandigheden, aldus de correspondent, is het mogelijk, dat de op lossing der Abessijnsche kwestie langer tijd zal vergen dan men verwachtte. Men acht het niet uitgesloten, dat de plenaire zitting van den Volkenbond een voorstel zal worden voorgelegd, waarbij de geheele kwestie zou worden uitgesteld, totdat het Permanente Hof van Interna tionale Justitie er over zal hebben beslist. (Het A. N. P. verneemt in dit verband uit Genève, dat het inderdaad juist is, dat de vertegenwoordigers van de Oslo-staten en Nederland; zooals dit gebruikelijk is aan den vooravond van bijeenkomsten van den Volkenbond, een bespreking heb ben gehouden. In deze bijeenkomst zijn alle hangende kwesties besproken. De Oslo-staten streven er naar een ge meenschappelijk standpunt in te nemen. Welk standpunt dat is staat nog niet vast, daar dit afhankelijk is van de wijze, waarop een kwestie aan de orde zal wor den gesteld). MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 21 Sept. Vee. Totaal aanvoer 2570 stuks, 566 vette runderen, 282 vette kalvere, 3 nuchtere kalveren, 639 varkens, Prijzen per kg.: vette koeien 58, 54 sn 3846 cent, vette ossen 54, 48 en 4044 cent, vette kalveren 85, 75 en 48 54 cent, varkens (levend gewicht) 39, 38 en 37 cent, schapen 43, 38 en 29 cent, lam meren 39, 33 en 27 cent, Prijzen per stuk: schapen 221912, lammeren 14108 Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel traag, prijzen lager, beste koe 63, veste os 57 cent, vette kalveren aan voer groot, handel slecht, prijzen min der, best kalf tot 95 cent; schapen en lam meren aanvoer aanmerkelijk ruimer, han del kalm, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven; varkens aanvoer iets min der, handel levendiger, prijzen prijshou dend, enkele partijen schapen voor export verwocht. AMSTERDAM, 21 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 479 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 57ë2, 4655 en 3846 cent per kg. slaehtge- wicht; 102 Melk- en kalfkoeien 170225 per stuk, 96 vette kalveren: 2e kwal. 40 52 en 3e kwal. 3038 cent per kg. levend gewicht nuchtere kalveren 711 en 117 schapen 1720 per stuk; 526 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg.: 4748 cent, zware 4647 cent en vette 4445 cent per kg. slachtgewicht. Over zicht: Runderen behoorlijke aanvoer, han del kalm, eerste kwaliteit prijshoudend, andere soorten iets afbrokkelend. Vette kalveren korte aanvoer, handel sleepend met lagere prijzen. Nuchtere kalveren ge wone aanvoer, handel kalm en prijshou dend. Schapen behoorlijke aanvoer, handel lui, prijzen lager. Varkens behoorlijke aan voer. handel gedrukt, prijzen vrijwel on veranderd. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.26 Londen 7.463/lfi New York 1.475/lfi Parijs 9.6915/1( Brussel 24.881 Zwitserland 48.001 Madrid Oslo37.48V4 Kopenhagen 33.333/t Stockholm38.483/, Milaan Praag 6.091/.? Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3