'AME!) RUBRIEK Nieuwe Najaarsstoffen. Wat zal de komende mode ons brengen Practische kleeding voor huis en school. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Voor den komenden winter zullen groote en kleine ruiten gedragen worden en voor mantels vischgraat- en diagonaal weefsels naast pastel kleurige effen en fluweelen weefsels. De grootere meisjes dragen veelal effen rokken met geruite blouses of omgekeerd, terwijl wij de kleintjes meer met allerlief ste gesmookte jurkjes zien. Gestreept fla nel wordt veel voor jongensblouses ver werkt, desverkiezende met effen kraag en manchetten, die in de blouse geregen wor den. Bepaald practisch kunnen wij deze lichte garnituren voor jongens niet noemen. Zoowel jongens als meisjes dragen spor- De herfstmode brengt ons inderdaad wonder mooie stof fen, die wat de kleuren be treft volstrekt niet alleen op enkele herfsttinten zijn aan gewezen, doch we zien mooie tinten groen, rood, grijs en bruin, de laatste in diepe warme tinten. De mooiere soorten wollen weefsels doen de kleuren dan ook prachtig uitkomen en het is een genot het mooie souple angora of het meergekleede cloqué te aanschouwen. Angora werd dezen zomer reeds veel gedragen in mooie patel tinten en deze harige stof is zoozeer in den smaak gevallen, dat men er niet gaarne afstand van zal doen. Duvetine hebben wij enkele jaren slechts sporadisch zien opduiken, doch ook dit zal zich een plaats trachten te veroveren en wordt bijzonder veel voor mantels verwerkt. Meestal is het effen, doch soms ziet men het met zeer kleine ingeweven werkjes. Soepele japonstoffen kunnen in ieder geval interessante ver werkingen ondergaan. Nu eens ziet men er japonnen met bij passende mantels van, dan weer is de rok effen en de jumperblouse van het zelfde angoraweefsel, doch met een zijden motiefje, meest kleur op kleur. Tweed is eveneens weer in trek evenals de kleine ruitjes z.g. pieds de. poules, die op effen rokken worden gedragen. Diagonale streepen in dezelfde kleur ingeweven of in smalle variaties geven een aardig geheel. In tegenstelling met deze zachte, soepele weefsels zien wij bouclé, dat van sterk gedraad materiaal wordt geweven en soms wel eens aan de grove handweefsels doet denken. Plastische effecten, veelal op met de hand of machinaal op de kleeding gewerkt, zijn nieuw en we hebben voor middag japonnen zelfs plastische geribt of bestikt wollen georgette. Alles wat Cloqué, Cotelé, Angora en Bouclé heet, behoort behalve nog een groote verscheidenheid van andere weef sels thuis in het moderegister 1936/37 Aangezien deze stoffen meest effen zijn wordt de garneering in een geheel andere afstekende toon aangebracht. Het eerste model links is een Casaque van grijsachtig groene angorastof met flu weelen pofmouwen, dat zich goed leent om een bestaand model te moderniseeren. De bovenste blouse is van wijnrood zijden crepe en heeft een garneering van smalle strookjes of plissé's, Vlotte chabot met en kele bloemen. Beneden zien we zen zeer gekleeden blouse, die zoowel van kant als van bro kaat of soie de cirée gemaakt kan worden, welke dan met soutache bestikt wordt. De eerste der drie japonnen is van wol len cloqué en heeft een garneering van smal soutache. De casaque die aan beide zijkanten knoopjes heeft, wordt gedeeltelijk open gelaten. De effen angore japon heeft treksluitin- gen aan de zakken en een velours chiffon garneering aan den hals; rok met plooien. Het laatste model is van tweed met puntige halsuitsnijding, waarin een shawl gedragen wordt. Opgestikte zakken en groote knoo- pen. „EUCALYPTUS GROEN EN OLIFANTEN GRIJS." Thans, nu wij nog vol zijn van vacantie- herinneringen werken de mode-ontwerpers steeds door om ons te ven-assen met een keur van nouveauté's. Een der eerst verrassingen zijn de daag- sche japonnen en de rokken, waarvan het sportieve deel aanmerkelijk korter wordt. 500 Niet zóó kort en nauw gelukkig als de kokertjes, die ons een jaar of acht terug het loopen nagenoeg belemmerden. Het is heel gemakkelijk om bestaande rokken te moderniseeren, omdat eenvoudig de zoom wat breeder gemaakt wordt óf men geeft de rok een hoogere taillelijn, hetgeen even eens aan de nieuwe eischen der mode tege moet komt. De moderne silhouette legt den nadruk op de schouders en mantels worden meer malen om het armsgat opgevuld met een laagje watten. De ballonmouwen handhaven zich, ter wijl het al te strenge van vele mantels en klassieke modellen verzacht wordt door op gestikte biezen en neromes. De rok kan niet slank genoeg werken en de plooien worden dan ook nagenoeg over de geheele lengte opgestikt, daarna flink geperst om ze zoo min mogelijk uit te doen springen. Tot betrekking tot het bovendeel der ja ponnen diene, dat op de nauw aansluitende rokken zeer veel casaques worden gedra gen, die meestal óf aan de voorzijde óf aan de zijkanten opvallen door lange splitten. Het gedeelte boven de taille is aanslui tend, vaak met een rij knoopen in het mid den. Sommige casaques hebben ruim klokken de volants, doch dit is slechts om gedragen te worden door zeer slanke figuren. Men ziet veel effen zwarte of heel donkerblauw wollen of satijnen rokken met bont bedruk te zijden casaques, ook cloqué valt zeer in den smaak. De halzen zijn en blijven hoog opgeknipt en hebben ten overvloede nog opstaande kraagjes, zijn daarenboven zelfs nog met een tulle ruche afgewerkt. De mouwen zijn veelal lang en aangesloten bij de eenvou dige modellen en geven hierdoor vooral voor meer gezette figuren een afkleedende lijn. Voor deze laatste categorie zal de V- vormige halsuitsnijding echter gehand- haaft dienen te blijven, zij het ook beschei den. Ruches, chabots, plissé's, shawls en dergelijke details. Voor de overgangsmaanden zijn de korte fluweelen mantels zeer en vogue, trouwens de mouwlooze modelletjes zijn eveneens zeer practisch om op kille dagen in huis gedragen te worden. Men ziet niet alleen zwart doch ook alle kleuren jalkjes dragen, die meest aansluiten en om een middel een ceintuur hebben met klein schootje. Breede ceintuurs zullen overwegend veel gedra gen worden, doch allen door zeer slanke figuren. Tasschen zijn meer populair dan ooit en om ze nog meer te doen uitkomen worden de sportieve modellen ten overvloede nog in kleurig doorgestikt of het tres afgezet. De middagjaponnen hebben veel plissé's, nu eens bestaan de mooien hieruit, dan weer de tuitvormige zakken, terwijl ook kragen deze afwerking zeer veel te zien geven. Kleuren zullen veel afwisseling geven in de herfstmode, waardoor een ander beeld gegeven wordt dan wanneer wij al leen herfsttinten zien, hoe mooi deze ove rigens zijn. Het mooie eculyptus-groen en voor oudere dames het meer stemmige olifanten grijs opgevroolijkt door diep bleu of mooi rood, verder bourgogne rood en pruimen blauw-paars zijn wondermooie tinten, die fleur geven aan sombere herfstdagen. Een grijs geheel b.v. als complet of wandel- costume wordt veel sprekender indien er een levendig gekleurde hoed, handschoe nen en tasch bij draagt. Extra-attractie voor onze dames. De huishouding in crisistijd. Dezer dagen is een merkwaardig boekje verschenen. Het is getiteld „De Huishou ding in Crisistijd" en werd geschreven door een huisvrouw, die midden in het leven staat en daarom de moeilijkheden, waar mede iedefce huisvrouw heeft te kampen, ten volle kent. Het voeren van een huishouding is de laatste jaren veel en veel moeilijker gewor den. Wij hebben ons langzamerhand van alles moeten ontzeggen, omdat het inko men op onrustbarende wijze verminderde. Het woord „bezuiniging" stond als het ware in ons doen en laten gegrift en, helaas, hebben we dikwijls moeten bezuinigen op de allernoodzakelijkste levensbehoeften. „De Huishouding in Crisistijd" is in deze tijden een onmisbaar boekje. Iedere huis vrouw en ook ieder meisje, dat te eerüger tijd de moeilijke taak van het besturen van een huishouding op zich zal nemen, moet dit boekje in haar bezit hebben. Wij hebben er daarom de hand op weten te leggen als bijzóndere attractie voor onze lezeressen, die wij ten sterkste aanraden dit boekje spoedig aan te vragen, omdat de voorraad niet onuitputtelijk is. Zend even twintig cents in postzegels aan Het Practisch Modeblad, Postbus 36 te Den Haag of gireer twintig cents op postreke ning 203203 van Het Practisch Modeblad. Aan al onze lezeressen wenschen wij veel succes ermede. Bij het maken van kinderkleeding moet men er steeds op bedacht zijn goede stoffen te verwerken en steeds iets meer te nemen dan strikt noodig is. Schijnbaar is het voor- deelig om goedkoop materiaal te koopen, doch men vergeet, dat het veel meer slijt en gauwer uit het model raakt, trouwens bok veel eerder kreukt, omdat er veel m« katoen dan zuiver wol in de stoffen ver werkt is. Kinderkleeding moet ook hecht en sterk in elkaar zitten, want anders ziet men o, zoo gauw tornen en losse knoopen. Moeders, die zelf de kleeding barer kin- Herfstmode-premie voor onze lezeressen. VANDAAG AANVRAGEN I Het doet ons genoegen in staat te zijn onze lezeressen te wijzen op een premie, welke de bijzondere aandacht van de da mes ten volle verdient. Het is een mode premie, waarvan iedere rechtgeaarde vrouw zal smullen. „Herfstkeur", zoo is de naam van deze premie, en is niet alleen een fraai herfstmode journaal, maar ook een alge meen blad voor de vrouw, zoodat men er ook recepten in vindt en talllooze wenken op huishoudelijk gebied. Een groot aantal van de nieuwste modellen, geteekend door de knapste mode-ontwerpers, en lezens waardige, interessante artikels maken „Herfstkeur" tot een begeerenswaardig be zit. Ieder van onze lezeressen wil natuurlijk deze premie in haar bezit hebben. Men kan haar aanvragen hij Het Practisch Modeblad, Postbus 36 te Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels of per giro op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. Doe het vandaag nog! De premie wordt u dan omgaand kosteloos toegezonden. Adressen op postpaketten, die forsch ge schreven moeten worden kan men het best schrijven met een lucifers, die scherp ge punt is en in inkt gedoopt wordt. Spiegellijsten worden als nieuw, indien ze afgenomen worden met een zijden fla nellen doekje, waarop een weinig melk is gedruppeld. deren maken hebben trouwens wel de er varing opgedaan, dat het maken van goed koop materiaal de moeite niet loont. tieve lusters van twee, geheel of gedeel telijk gevoerd. Het schoolpak van den jongen is met een broek van geribd fluweel en heeft een flanellen of vyella blouse, terwijl het 68- jarige meisje naast hem een wil mouseline jurk aan heeft met strookjes of plissé's af gewerkt en kleine knoopjes. Het kleintje links beneden heeft een jurk je van wollen stof met omliggend kraagje en smockwerk aan rug- en voorzijde, en manchetten en zakken. De practische schooljurk voor het groote zusje bestaat uit Schotsch geruite rok met effen blouse, die even naar links met knoo pen sluit en zakjes heeft met treksluiting. De rok met bretels van het meisjes mid den boven is met opgestikte plooien en van effen stof gemaakt, terwijl rechte stofree- pen op de rokband geknoopt worden. Ge ruite blouse. Het linker manteltje is aansluitend en heeft opgestikte plooien en sluiting in het midden, terwijl de mantel er naast open en gesloten gedragen kan worden en van diagonaal stof is. ONS PATRON EN HOEKJE. MIDDAGJAPON. VKK 1795. Prijs per patroon 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze japon heeft een opgestikte bies langs de puntige halsuitsnijding en groote strik van satin. De rok is nauw om de heu pen aangesloten en wordt naar den onder kant toe wijder. Mouw met lange manchet, waarboven de ruimte wordt ingehaald. Spe ciaal willen wij de aandacht vestigen op deze aardige mouw, welke zéér modern is en buitengewoon goed kleedt. Garneering van kleine knoopjes, welke ook in het mid den van den rug kunnen worden aange bracht. Smalle ceintuur om het middel van stof met eenvoudige gesp. Patronen in de maten 44, 46, 48, 50. VOOR ZEER GEZETTE FIGUREN. WK 1818. Prtfs per patroon ƒ0.25 plus ƒ0.05 voor adm.- en verzendkosten. Ten einde aan de talrijke verzoeken te gemoet te komen, ons gedaan van de zijde onzer abonné's om een japon in de groote maten te ontwerpen heeft onze coupeuse aan dit verzoek voldaan. Het model heeft geen aan den rok ge^et bovendeel, doch heeft aanéén geknipte banen, midden vóór en achter, terwijl de verkorte rijbanen naar onderen toe klokken en de rok de noodige onderwijdte verleen en. In de taille sluit de japon even aan, terwijl een smalle ceintuur gedragen kan worden, doch niet vereischt wordt. Puntige hals uitsnijding met volant kraag. Rechte mouwen, met volants onder den elleboog. Patronen verkrijgbaar in de maten 46, 48, 50, 52. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat...» Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14