'n R. in de maand! MAANDAG 21 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 Voor de ouders van gezonde, ravottende jon gens beteekent dat: ROBINSON koopenl Want nu moet rekening gehouden worden met de vele koude en natte dagen, die er weldra komen. Op zulke dagen zijn een paar stevige, warme schoenen aan den voet een ware uitkomst. Neemt U dan eens ROBINSON model 74. Een schoen, die buitengewoon pret tig zit, gemaakt uit het allerbeste bovenleer en voorzien van een haast onverslijtbare rub berzooi. ROBINSONS zijn de mooiste, makke lijkste en sterkste schoenen, die er ooit ge maakt zijn. Zóó sterk, dat ieder paar onvoor waardelijk wordt gegarandeerd. ROBINSON model 74. Een hooge schoen met rubber- zool, leeren binnenzool en extra leeren tusschenzool. Jongensmaten 26/27 28/31 32/35 36/39 Prijzen f. 2.75 2.95 3.50 3.95 Alle heerenmaten (No. 40 t/m 48) f. De heerenmaten ook verkrijgbaar met leeren m - 0— voering en watertong model 79 - Prijs fa Verlaagde prijzen!! Uw eigen winkelier verkoopt ze met plezier. RIE MASTENBROEK TE ANTWERPEN GEHULDIGD. Rie Mastenbroek is te Antwerpen harte lijk gehuldigd in verband met haar pres taties te Berlijn. Zij arriveerde Zaterdagmiddag in de Scheldestad, waar zij aan het station door de Antwerpsche zwemmers en zwemsters, die in grooten getale waren opgekomen, werd verwelkomd. Des avonds had de Ant werpsche zwemclub te harer eere een diner aangericht. Zondagmiddag woonde Rie Mastenbroek de internationade wedstrijden by in het zwembad aan de Langeveldstraat, tijdens welke zij werd toegesproken door den voorzitter van de Antwerpsche Zwemclub den heer Paumen. Buiten mededinging zwom Rie Masten broek mee in de tweede serie van de 100 M. vrije slag voor heeren, waarbij zij in den tijd van 1 min. 9.1 sec. tweede werd achter onzen landgenoot van den Hout van de Baronie te Den Bosch, die een tijd no teerde van 1 min. 8.1 sec. De verdere uitslagen van de nummers, waarin door Nederlanders werd uitgeko men, waren: 100 M. vrije slag heeren: finale: 1. Born- berger (Waterratten, Antwerpen) 1 min. 8.3 sec. 2. Minne .Waterratten) 1 min. 9.3 sec. 3. v. d. Hout (de Baronie, Breda) 1 min. 9.3 sec. 200 M. schoolslag heeren. 1. Kruithof (R ZC) 2 min. 55 sec. 2. Volonge (Antwp. Zwemclub) 3 min. 4.2 sec. 3. Pauwels (Antwp. Zwemclub) 3 min. 6.2 sec. WIELRENNEN NIEUW-S WEFT Gistermorgen werd de derde competitie- rit verreden, bestaande uit een klasse ment-wedstrijd. In de A-klasse kwamen vijf renners aan start voor een strijd over 20 ronden over 3 K.M. R. Riethoven en K. de Haas draaiden zeer stug en kwamen er na 40 K.M. pas beter in. Jammer was het dat W. Burgy reeds na de tweede ronde met pech had te kampen, waarna hij op gaf. J. Riethoven en J. Schüller hadden in- tusschen een voorsprong genomen, welke zij echter verloren lieten gaan, waarna J. Riethoven alleen doorging en steeds meer uitliep. Hij won alle klassementen onbe- dreig en wist een voorsprong te krijgen van 2 min. 46 sec. De eerste drie klasse menten bezette Schüller op fraaie wijze de tweede plaats, waarna R. Riethoven naar voren kwam en door de twee laatste klassementen te winnen met Schüller ge lijk te komen. Daar het laatste klassement doorslaggevend is, bezette R. Riethoven de tweede plaats. K. de Haas hield keurig vol en wist zonder achterstand als vierde te eindigen. De uitslag was: 1. Riethoven, 30 p., 2. R. Riethoven 21 p., 3. J. Schüller 21 p., 4. K. de Haas 12 p. 8 B-klasers bonden eveneens den strijd aan over 20 ronden. Direct werd er hier door W. v. Rooyen, M. Segaar, P. v. Zon en C. Ouwehand een hoog tempo ingezet, waarbij deze renners iets uitliepen. W. v. Rooyen won het eerste klassement met M. Segaar, P. v. Zon en Ouwehand resp. op de tweede, derde en vierde plaats. Intus- schen had P. Verberg door een lekke band opgegeven, terwijl even daarna ook P. v. Zon staakte. Bij het tweede klassement kamen H. Krimp, G. Ribot en G. v. d. Leest naar voren en brachten er meer spanning in. W. van Rooyen won weer met Krimp en Segaar op de tweede en derde plaats. Zeer tactisch reed intusschen G. Ribot door zich in ieder klassement zon der klassement zonder op te vallen te plaatsen. Hij bewees dat men ook met het hoofd erbij moet rijden. Na het derde klassement kreeg G. v. d. Leest en even daarna M. Segaar een in zinking en zakten af. W. v. Rooyen en H. Krimp liepen uit, doch aangezien H. Krimp in het eerste klassement niet was ge plaatst en W. van Rooyen het laatste won, kon laatstgenoemde de overwinning niet meer ontgaan. G. Ribot plaatste zich derde in het laatste klassement voor M. Segaar, welke ook een moedige course had gere den. Uitslag: 1. W. van Rooyen, 28 p., 2. H. Krimp 22 p., 3. G. Ribot, 14 p., 4. M. Segaar 13 p., 5. C. Ouwehand 7 p., 6. J. v. d Leest 2 p In de C klasse heeft Th. Holst een keu rige overwinning geboekt. In een mooi tempo wist hij een ronde (3 K.M.) uit te loopen), terwijl hij daarna wederom door ging en 34 sec. van de tweede ronde wist te nemen. De overige drie renners verston den elkaar geheel niet en hebben zeer slecht gereden. Indien geen kop geloopen wordt mag het toch niet plaats kunnen hebben, dat Th. Holst na een ronde te zijn ingeloopen, wederom alleen wegliep. De uitslag was hi»-r: 1. Th. Holst 25 p., 2 op 4 min. 44 sec. W. Rijsbergen 18 p., 3. H. Holswilder 17 p., 4. H. v. d. Biezen 10 punten. De stand der competitie is thans: A. klasse: 1. G. Schüller 6 en 8 en 6 is 20 p. 2. R. Riethoven 10 en 0 en 8 is 18 p. 3. K. de Haas 2 en 6 en 4 is 12 p. 4, 5 en 6. R. van Aart. H. de Jager en J. Riethoven, ieder 10 p, 7 en 8. G. eBrgman en W. Burgy, ieder 8 p. B-klasse: 1. W. van Rooyen 0 en 10 is 20 p., H. Krimp 2 en 8 en 8 is 18 p., 2. G. Ribot 10 en 2 en 6 is 18 p., 3. M. Segaar 8 en 2 en 4 is 14 p. 4. P. van Zon 4 en 6 2 is 12 p., 5, 6 en 7. G. Bosman, G. v. d. Leest en C. Ouwehand ieder 8 p. 8. G. Krimp 6 p., 9. P. Verberg 2 p. C-klasse: 1. Th. Holst 26 p., 2. H Hols wilder 18 p., 3 en 4. J. Hintzbergen en H. v. d. Biezen 10 p., 5. W. Rijsbergen, 8 p. fi. W. v. d. Berg 2 p. SWIFT. Onder zeer gunstige weersomstandighe den en ten aanschouwe van een talrijk pu bliek, werd gisteren door de Leidsche Ren en Toervereeniging „Swift" het kampioen schap langen afstand gereden. Het par cours, waar de wedstrijden gereden werden, was een ronde van pl.m. 1400 Meter. Deze moesten door de A-klasse 30 maal, door de B-klasse 25 maal en door de C-klasse 10 maal worden gereden. Het publiek, dat langs het geheele parcours den wedstrijd volgde, heeft genoten van een fairen en sportieven strijd in alle drie de categorieën. Vooral wanneer wij de renners tegen de steile klimming, welke in deze ronde lag, zagen opkomen, raakte het publiek in extase. In de A-klasse was het C. Verburg, die hier beslag op het kampioenschap wist te leggen. Reeds direct waren hier renners, die vanwege het zware traject den strijd moesten staken, zoodat Verburg en T. Maat nog alleen overbleven. Maat, welke langen tijd met een inzinking te kampen heeft ge had, wist heden Verburg kranig partij te geven. In de eerste zes ronden was er zelfs geen verschil wie van hen beide het sterk ste was, doch geleidelijk aan wist Verburg toch uit te loopen. Met een voorsprong van ongeveer 700 Meter kreeg Verburg in de 12de ronde kettingpech, waardoor zijn voor sprong in een achterstand werd omgezet. Niet ontmoedigd stapte hij, na zijn ketting er weer omgelegd te hebben, weer op, en in de 20ste ronde lag hij weer aan den kop. In de volgende ronden kwam in den stand geen verandering meer. De tijd van deze 30 ronden was 1 uur 9 min. 52 sec. Zat er in de A-klasse direct geen span ning, in de B-klasse des te meer. Hier start ten 6 renners, van wie men niet direct kon zeggen wie hier de zoo begeerde titel zou winnen. De eerste ronden werden geregeld door hen gezamenlijk afgelegd, met om de beurt koploopen. Jammer was het, dat in de 1de ronde, door maagkramp N. de Ro- mijn moest opgeven, en even later Brie man door een lekke band den strijd moest staken. Dat er bij laatstgenoemde voldoen de strijd aanwezig was, bleek uit het feit, dat hij direct op een andere fiets den strijd hervatte, wat door de sportcommissie ech ter verboden werd, aangezien in een kam pioenswedstrijd niet van fietsen verwisseld mag worden, evenmin, als dat men hulp van tempo door en in de 17de ronde zien we dat derde mag accepteeren. Inmiddels gingen de overige in straf Stavleu het tempo niet meer heeft kunnen volgen. Jac. de Groot en Bert Lodewijks, die zijn de twee die daarna het tempo aan gaven en waartusschen het ging. Elkaar niets toegevend en steeds goed bewakend, tolden deze steeds het eene rondje na het andere, met Stavleu op de derde plaats met 1 ronde achterstand. Tot de laatste ronde inging zaten Lodewijks en de Groot nog steeds bij eklaar, zoodat de sprint hier de beslissing moest brengen. Jac. de Groot bleek hierbij de sterkste en wist hierdoor beslag te leggen op den kampioenstitel, 2de B. Lodewijks, 3de Th. Stavleu. Bij de C-klasse was het P. Mink, die voor C. Kapaan, W. Rotteveel en P. Huisman beslag lag op den kampioenstitel. Ook hier werd moedig gestreden. C. Kapaan, welke door eenige pech van P. Mink geen gebruik maakte, verspeelde hiermee een mooie kans op den begeerden titel. Thans gaf hij aan Mink de gelegenheid om bij te trekken. P. Huisman, die in langen tijd niet had gereden, leverde hier een mooie prestatie door de 10 ronden geheel uit te rijden met slechts een halve ronde achterstand, W. Rotteveel gaf na de 5de ronde op. Een volgende maal beter! Tot slot een dankwoord aan diegenen welke geheel belangloos aan dezen wed strijd hun welwillende medewerking heb ben verleend met het waarnemen van een controlepost. MOTORSPORT DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE GARMISCH PARTENKIRCHEN, 19 Sep tember. Op den derden dag van de in ternationale zesdaagsche hebben de rijders met veel regen te kampen gehad. Daardoor waren de wegen niet gemak kelijk te berijden. Pechvogels bij de Ne derlanders waren van der Voort en Jaques Schot, die resp. een lekken band en een gebroken ketting opliepen. Zes Ne- derlandsche rijders zijn zonder strafpun- ten, waaronder het team van Hamersveld, den Ridder en Moejes. Bij de buitenlanders is de Duitsche rij der Scheel licht gewond bij een valpartij. De vierde étappe. Jac. Schot opgegeven wegens defect. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 20 Sep tember. Heden is de vierde étappe van den internationalen zesdaagschen motor wedstrijd verreden over een afstand van 467.5 K.M. Het traject leverde weinig moei lijkheden op. Onze landgenoot Jac. Schot is wegens een defect aan het stuur van zijn motor uitgevallen. Voorts tobt Fijma met een gebroken klepveer, zoodat hij zeer voorzichtig moet rijden. Het Neder- landsche a-team in den strijd om de zil veren Vaas is nog steeds zonder straf pun ten, evenals twee Engelsche en twee Oos- tenrijksche teams. Vrij van strafpunten zijn eveneens de individueele rijders Per- sgon, Bakker, Schut en Roest. ATHLETIEK NED. RECORD KOGELSLINGEREN VERBETERD Bij de wedstrijden tusschen de sterkste athletiekvereenigingen in Zuid-Holland gistermiddag op het Nenijto-terrein te Rot terdam gehouden, was ingelascht een num mer kogelslingeren om den titelhouder Houtzager van V. en L. Den Haag, in dit nummer gelegenheid te geven het record te verbeteren. Dit is hem gelukt en hij bracht het Ned. record op 46.43 M. Het oude record stond op naam van H. Kamer beek met 46.02 M. dateerend van 30 Juli 1928, gevestigd te Amsterdam. R.K. SPORTVER. „DOCOS". „Athleta". Onder begunstiging van het buitenge woon mooie weer werd gisteren het eerste gedeetle van de Tienkamp verwerkt om het clubkampioenschap van de pas her nieuwde Athletiekvereeniging. Deze wed strijden blinken int door zeer sportieven geest, die er bij de athleten onderling heerscht, wat de prestaties zeer verhoogde. Door omstandigheden kon gisteren geen honderd meter geloopen wonden. Deze is verschoven naar de volgende week, terwijl de 1500 M. reeds gisteren geloopen is. In het totaal-klassement van den eersten dag staan aan den kop de winnaar van vorig jaar A. v. Leeuwen met 58 pnt. Direct wordt hij gevolgd door A. Biluska met 57 pnt. Een verrassing was het, dat H. J. Aver- dieck de derde plaats wist te 'bezetten, wat zeer zeker niet verwacht was. De uitsla gen op de verschillende nummers zijn als volgt: 800 M.: 1. L. v. d. Klugt 2.12 min.; 2. A. v. Leeuwen 2,13 min.; 3. F. Kallenberg. Vèrspringen: 1. Joh. Slegtenhorst 5.43 M., 2. A. v. Leeuwen 5.30 M., 3. A. Biluska 5.25 M. Kogelstooten: 1. A. Biluska 11.23 M., 2. J. v. d. Hoeven 9.59 M., 3. A. Gieske 8.41 M. Hoogspringen: 1. A. Büuska 1.60 M., 2, 3 en 4. F. Kallenberg, Joh. Slegtenhorst en P. Verdel, allen 1.55 M. 1500 M.: 1. L. v. d. Klugt 4.39 min., 2. A. v. Leeuwen, 3. F. Kallenberg. Totaal klassement n aden lsten dag: 1. A. v. Leeuwen 58 pnt., 2. A. Biluska 57 pnt., 3. H. J. Averdieck 55 pnt., 4. F. Kallenberg 54 pnt., 5. P. Verdel 53 pnt., 6. Groenendijk 49 pnt., 7 en 8 A. Gieske en L. v. d. Klugt, beide 44 pnt. 9 en 10. A. Brusche en J. v. d. Hoeven beide 40 pnt., 11. A. Paardekoo- per 38 pnt., 12. J. Slegtenhorst 35 pnt., 13. W. Le Rütte 22 pnt. Ook by de Junioren, waar de Vyfkamp werd verwerkt, zijn mooie prestaties ge maakt. Zij lieten twee clubrecords sneuve len. De eerste door G. Kallenberg, die met vèrspringen de mooie sprong deed van 5.55 M. Het tweede record verbeterde J. Speet, die bij kogelstooten met een fenome nale stoot van 12.90 M. zijn oude record overtrof. De strijd in het totaal klassement gaat in hoofdzaak tusschen deze twee ri valen. Op het oogenblik staat J. Speet met één punt voorsprong aan den kop; of hij deze echter zal weten te behouden is nog niet veel van te zeggen. De voornaamste prestaties waren: Kogelstooten: 1. J. Speet 12.90 M., 2. Th. Reizevoort 9.12 M., 3. G. Kallenberg 8.39 M. Hoogspringen: 1. J. v. Rooden 1.55 M., 2 en 3 G. Kallenberg en J. Speet, beiden 1.50 M. Vèrspringen: 1. G. Kallenberg 5.55 M., 2. J. Speet 5.42 M., 3. C. Schalks 4.75 M. Totaal klassement 1ste dag: 1. J. Speet 19 pnt., 2. Kallenberg 18 pnt., 3. J. v. Roo den 14 pnt., 4. C. Schalks 13 pnt., 5. Th. Reizevoort 12 pnt., 6. P. Averdieck 6 pnt., 7. M. v. Steenbergen 3 pnt. Volgende week worden de kampen voortgezet. WILT U IETS WETEN? Vraag: inzake het terug vorderen van te hoog berekenden prijs. Antwoord: Dat zal zeer bezwaarlijk zijn, daar U blijkens de betaling steeds ge noegen hebt genomen met den bereken den prijs. Vraag: inzake de wettelijke moge lijkheid van een huwelijk tusschen oom en nicht. Antwoord: Behalve tusschen bloed verwanten in de rechte lijn en tusschen broers en zusters, is het huwelijk wettelijk verboden tusschen schoonbroer en schoon zuster, tusschen oom of oud-oom en nicht of achternicht, mitsgaders tusschen tante of oud-tante en neef of achterneef. Om ge- wichttige redenen aan dispensatie verleend worden, behalve voor de rechte linie en broers en zusters. Oom en nicht bestaan elkander in den derden graad volgens de wettelijke berekening. Volgens het Kerke lijk Recht wordt de graad van bloedver wantschap aldus uitgedrukt: Oom en nicht bestaan elkander in de zijlinie en den twee den graad gemengd met den eersten graad. Volgens Kerkelijk Recht is een huwelijk tusschen personen, die elkander bestaan tot en met den derden graad verboden. (Neef en nicht). Dispensatie is ook hier mogelijk, behalve in den eersten graad. lederen Dinsdag, en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 229. Daar kwam de kok woedend het dek op loopen. Hij zocht den koksmaat die nergens te vinden was 230. In zijn haast liep hij juist tegen den kapitein aan, achterover viel juist op de losse zool van den waterl die met de spijkers naar boven op het dek lag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12