VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 Drie wonderbare genezingen te Lourdes bevestigd. In de afgeloopen weken heeft het „Bureau des Constations" te Lourdes, drie gevallen erkend van genezingen, die niet op natuurlijke wijze verklaard kunnen worden. Dr. Valet, de directeur van het Bu reau des Constations deelde aan een K. W. P.-redacteur de volgen de bijzonderheden mede over deze zeer merkwaardige feiten, die wij hieronder laten volgen. LOURDES, (K.W.P.) 17 Sept. 1936. Het eerste geval betreft een zekere Adolf Mortreux uit Bauvin. Op 8 Februari 1934 bevond hij zich te midden van een groep arbeiders, die door een locomotief werden gegrepen. Hij werd zeer ernstig gewond: een fractuur in de wervelkolom, meerdere fracturen van het bekken, fractuur van het rechter kuitbeen enz. Hij verliet het hospitaal van Leus eerst op 26 Mei 1934, maar hij was in het geheel niet hersteld. Op 18 September d.a.v. waren de frac turen nog niet genezen, en zijn geheele en gedeeltelijke ongeschiktheid tot werken werd op 80 procent geschat. Een serie Röntgenfoto's, 42 in getal, toonden aan, dat zijn fracturen werkelijk nog bestonden. In dien tijd verteerden de weefsels van het rechterbeen en van het dijbeen over een afstand van zes centime ter. Volgens het medisch onderzoek op 20 September traden in dien tijd physieke storingen op. Men constateerde verschijn selen van jicht in de rechterheup, waar door ook de beweging van het dijbeen be lemmerd werd; zijn rechtervoet vervorm de, en hij kon dezen niet meer bewegen; alleen met behulp van krukken kon hij zich nog voortbewegen Bovendien moest hij een stijf corset dragen om recht te blij ven. De specialist schatte zijn geheel en ge deeltelijk onvermogen om te werken op 90 procent; op 19 September worden zijn frac turen nogmaals bevestigd, zoodat Mor treux een pensioen kreeg, en 190.000 franc incasseerde Het jaar 1935 ging zinder eenige verbe tering in de toestand voorbij. Zonder corset en krukken kon hij- niet loopen, hetgeen de laatste attesten van de doktoren nog uitwijzen. Ook de physieke storingen hielden aan. De plotselinge genezing. Met de diocesane bedevaart van Rijsel ging hij naar Lourdes; op 25 Augustus 1935 werd hij in de piscine neergelaten, on- wacht vielde hij zijn beenderen kraken, zonder dat hij pijn gevoelde. En toej^hij uit de piscine kwam, liep hij zonder kruk ken naar zijn dragers toe. In de morgen van 26 Augustus erkenden de doktoren op het Bureau zijn algeheele genezing, behoudens een licht mankheid, die bleef bestaan. Enkele dagen later werd het geval on derzocht door Professor Desplats en David uit Rijsel, die de genezing bevestigden. Op 28 Augustus 1936 werd de genezing be krachtigd en geregistreerd door de dok toren van het bureau, die in een bijzonde re zitting bijeen waren gekomen, om het geval te onderzoeken. Een tweede geval. Het tweede geval heeft betrekking op mevrouw Vitoux uit Nancy. Na verschil lende operaties aan de ingewanden, was haar toestand sinds 1928 zeer verergerd. De geneesheer, die haar behandelde, de geneesheer-directeur van het hospitaal te Epinal, schreef dat mevrouw Vitoux in de zeven jaren dat hij haar verzorgde, elf van de twaalf maanden per jaar te bed lag. Op 2 Februari 1935 ging zij naar het zieken huis Maringer te Nancy, waar de ziekte verschijnselen aan de lever en aan de nie ren, met pijnlijke crisissen en voortdu rend afscheiden van blaassteenen. Dit al les deed een spoedig einde verwachten. Op 25 Augustus 1935 kwam zij met de diocesane bedevaart van Nancy naar Lour des en bij het verlaten van de piscines voelde zij plotseling een lange koude ril ling: haar zwakheid verdween, zij kwam uit haar wagentje, en begon smakelijk te eten. Geen enkele storing deed zich nog voor, ook geen teonperatuuraverhooginig. Haar toestand was normaal, en al haar organen verrichtten hun dienst naar behoo- ren. Op 31 Augustus 1936 werd haar gene zing bekrachtigd door het Bureau des Constatations. Nog een genezing bevestigd. Mevrouw Isnardon uit Reini-en-Pro- vence leed sinds jaren aan een maagziek te, en in Februari 1935 werd zij in het zie kenhuis van Tarascon opgenomen, wegens een gezwel aan de onderste maagopening, wat uit het Röntgenologisch onderzoek te Avignon bleek. Met de ziekentrein van Tarascon ging zy naar Lourdes. Zij kon absoluut geen vloeibare spijzen verdragen, voortdurend moest zy braken, zij teerde uit, leed aan ematemesis, haar in gewanden werden zwart, en zij had boven dien geelzucht. Ziedaar haar toestand in die dagen. Tijdens de reis kreeg zij ver schillende morphine-injecties. Op 27 Augustus 1935, na een bad in de piscine, verdwenen alle symptomen van haar ziekte. Des middags at zij de gewone spijzen zonder daarvan hinder te onder vinden zonder braken, en zonder pijn. Vanaf dien dag nam zij twaalf kilo in gewicht toe, en werd haar toestand weer normaal. Ook deze genezing werd door het Bu reau bekrachtigd op 1 September 1936. Onder voorzitterschap van burgemees ter W. Keijzer kwam de Raad der ge meente Veur in openbare vergadering bij een. Secretaris is de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. Opening met gebed. Allereerst vraagt de voorzitter de aan dacht voor de blijde gebeurtenis van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana en wyst op de aanhankelijkheid van ons Vorstenhuis, dat het volk in deze dagen heeft getoond en hoe het volk heeft te kennen gegeven, dat de vreugde ban ons Vorstenhuis ook zijn vreugde is. Namens de gemeente, enz. spreekt de voorzitter zijn vreugde uit over de band, welke nu gelegd is en spreekt de hoop uit, dat deze verloving moge leiden tot een gelukkig huwelijk. Na goedkeuring der notulen, worden di verse ingekomen stukken, o.m. goedkeu ring Ged. Staten van de bouwverorde ning en van een geldleening, verdaging raadsbesluiten inzake aankoop grond en goedkeuring begrootings wijzigingen en kapitaaldienst 1935, etc. etc., na een vraag van den heer Koerts en na beantwoording door den voorzitter, voor kennisgeving aan genomen. De wijziging gemeentebegrooting 1935 en 1936; de wijziging van de op 29 Juli 1936 vastgestelde verordening op het ven ten en de wijziging van de op 30 April 1936 vastgestelde verordening tot wijzi ging der verordening op den keurings dienst van vee en vleesch worden z.h.s. goedgekeurd. Ter'tafel komt het voorstel tot het uit- leenen van gelden, welk Voorstel B. en W. intrekken, daar alles zijn normale verloop zal hebben en dè gelden dus op 1 October a.s. aan de besturen der bijz. scholen zul len worden uitbetaald. Het voorstel tot het verleenen van een aanvullend subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur over 1936 en de wijziging van de op 28 Juli 1936 vastgestelde verorde ning op de heffing van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister gaan zonder' eenige be spreking onder den hamer door. Aan de orde komt het voorstel tot wij ziging van het raadsbesluit van 18 De cember 1934 terzake overname van grond van M. J. Vrolijk te Veur.. De heer Zuijdwijk merkt op, dat als al les juist behandeld was geweest wij dan deze moeilijkheden niet hadden gehad. De voorzitter antwoordt, dat wij hieraan niet hadden ontkomen, wat hij nader uit eenzet Hij adviseert den Raad het voorstel aan te nemen, wat na enkele besprekin gen z.h.s. geschiedt. Het voorstel tot vaststelling eener ver ordening tot heffing van een retributie ter tegemoetkoming in de kosten voortvloeien de uit de met de gemeente Voorburg ge- Onder voorzitterschap van Burgemees ter W. Keijzer kwam de Raad der Gemeen te Stompwijk in openbare vergadering bij een. Aanwezig alle leden. Allereerst vraagt de voorzitter de aan dacht voor de blijde gebeurtenis van de ver- loving van H. K. H. Prinses Juliana en wijst op de aanhankelijkheid van ons Vorstenhuis, die het Volk in deze dagen heeft getoond. Namens het College, enz. spreekt ook hij hierover zijn vreugde uit en hoopt, dat deze verloving spoedig moge leiden tot een ge lukkig huwelijk. Diverse ingekomen stukken worden na een opmerking van den heer Vink en na toelichting door den voorzitter, voor kennis geving aangenomen. - Een adres van personen uit de Veene- straat, wier perceelen loozing hebben op de Smidssloot zal behandeld worden, als de definitieve stukken bij B. en W. zijn inge komen. De wijziging gemeentebegrooting 1935 en 1936; de wijziging van de op 30 Juli 1936 vastgestelde verordening op het venten, alsmede de wijziging van de vastgestelde verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch gaan zonder eenige bespreking onder den hamer door. Ter tafel komt het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en in vordering van een vergoeding voor het ver strekken van inlichtingen uit het bevol kingsregister, welk voorstel door den heer Vink breedvoerig wordt besproken, doch waar hij in hoofdzaak met het betoog van B. en W. kan accoord gaan en hij op enkele door hem geopperde bezwaren niet de ge- wenschte inlichtingen kan krijgen, gaat hij met het voorstel accoord, omdat hij de be zwaren niet zoo groot acht, dat hij hierom tegen het voorstel zou moeten stemmen. Het voorstel wordt dan z.h.s. aangenomen. Aan de orde komt het voorstel tot het verleenen van een aanvullend subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur voor 1936. De heer Willemse heeft niets tegen deze subsidie, z.i zullen echter de armen en het Armbestuur in een moeilijk parket komen, daar er nog minstens 8000.noodig zijn en er maar 4000.meer kan gegeven wor den en hij zou daarom gaarne vernemen, hoe B. en W. hiermede zullen klaar komen. De heer Vink zet in deze eveneens zyn standpunt uiteen, waarop weth. v. d. Bosch antwoordt dat B. en W. ook hieromtrent in moeilijkheden hebben gezeten. Hij was overtuigd, dat de begrooting van 20.000.— te laag was beraamd, B. en W. hebben nu maar besloten om voor te stellen het be drag van 4200.wat momenteel kan be schikbaar gesteld worden, aan het Burger lijk Armbestuur te verleenen, dan kan men later zien, of bij het nagaan dea be grooting nog iets kan gevonden worden en anders moet er iets anders op gevonden worden, daar er toch moet geholpen wor den. Het bestuur zal de uiterste zuinigheid betrachten, zooals dit trouwens reeds ge schiedt. Na lange besprekingen wordt het voorstel tenslotte z h.s. goedgekeurd. GEMEENTERAAD VAN VEUR sloten regeling betreffende toelating van leerlingen tot de handelscursus, alsmede het voorstel tot het verleenen van een bij drage in de kosten van onderwijs aan het hoorstomme kind van R. C. de Ruyter te Veur worden eveneens zonder nadere be spreking z.h.s. goedgekeurd. De heer Kerkhoff vraagt inlichtingen omtrent een ingekomen verzoek van den bestuurdersbond inzake standaardloon, enz., waarop de voorzitter antwoordt, dat eenzelfde verzoek is ingekomen van den R.-K. Volksbond, waarop door B. en W. schriftelijk is geantwoord, welk antwoord bij de stukken ter inzake lag en waarin om. 'werd medegedeeld, dat indertijd het standaardloon is verhoogd en er slechts 4 werkloozen in deze gemeente zijn, die de laatste 4 jaren geen 26 weken hebben ge werkt en deze hiervan geen nadeel onder vinden, omdat het standaardloon is -ver hoogd. Huurtoeslag is hier in de gemeen te niet van toepassing, terwijl een ver strekking van goedkoope levensmiddelen, etc. spoedig zal komen B. en W. zyn van meening, dat geen termen aanwezig zijn om zich tot de regeering te richten. De heer Kerkhoff is met dit antwoord tevreden, omdat geen enkele werklooze er de dupe van wordt en geeft B. en W. ge lijk, dat zij zich niet tot de regeering wen den. De heer Zuijdwijk vraagt de aandacht van B- en W. voor de Oranjefeesten en voor werkverruiming. Hij hoopt, dat het vol gende jaar de Oranjefeesten, zooals dit steeds het geval was, wederom in eere zul len hersteld 'worden. Wat de werkverrui ming betreft, merkt hij op, dat er vele ob jecten liggen te wachten, waarbij zoovele werkloozen te werk konden worden ge steld en hij dringt er bij B. en W. op aan om werk te zoeken voor de werkloozen en er voor te zorgen, dat er voor deze van den winter werk komt. De voorzitter antwoordt, dat er as Vrij dag Oranjefeest wordt gehouden, waarbij hij alle leden uitnoodigt; verder hoopt hij aan het verzoek van den heer Zuijdwijk te kunnen voldoen Wat de werkverrui ming betreft, dit heeft de volle aandacht van B en W. doch zij wachten op Ged. Staten; B. en W. zullen alles doen voor werkverruiming. De heer Blokland vraagt de aandacht van B. en W. bij de werkzaamheden bij den bouw van de huizen aan de Smids laan, waar door den aannemer met de eigendommen, enz. van de menschen raar wordt omgesprongen Weth. de Koning en weth. Schrader lichten deze zaak nader toe, waarop de voorzitter een ernstig on derzoek toezegt. Hierna gaat de Raad in geheime zitting ter behandeling belastingzaken. Het voorstel tot het nemen van een prin cipe-besluit tot het aangaan van een over eenkomst met de Gemeente Voorburg voor het bezoex van kinderen uit deze Gemeente aan den handelscursus te Voorburg wordt na een vraag van den heer Willemse en be antwoording door den voorzitter z.h.s. aan genomen. Het aanvullingskohier bedrijfsbelasting 1936 wordt z.h.s. a.ngenomen. De heer Vink heeft o.m. gevraagd, wat B. en W. hebben gedaan en of er voor even- tueele werkloozen nadeelen verbonden zijn aan de nieuwe steunregeling en of aan de werkverschaffing niet meer aandacht kan geschonken. Mevrouw Visser vraagt, wat B en W. heb ben gedaan met het ingekomen verzoek van den Bestuurdersbond. De voorzitter ant woordt, dat eenzelfde verzoek is ingekomen van den R. K. Volksbond, waarop door B. en W. schriftelijk is geantwoord, welk ant woord bij de stukken ter inzage lag en waarin o.m. werd medegedeeld, dat inder tijd het standaardloon van 16.tot 18. is verhoogd en er in deze gemeente 14 werkloozen zijn, die de laatste vier jaren geen 26 weken hebben gewerkt, waarvan er 8 zijn, die hiervan geen nadeel onder vinden, voor 1 beteekent de nieuwe regeling verhooging, terwijl er 5 zijn, die eenige vermindering krijgen, doch slechts tot be dragen van 24, 25 en 26 cent. Huurtoeslag is voor deze Gemeente niet van toepassing, terwijl een verstrekking van goedkoope levensmiddelen spoedig zal komen; B. en W. zijn daarom van meening, dat er geen ter men zijn voor deze Gemeente om zich tot de regeering te wenden. De werkverschaffing heeft de volle aan dacht van B. en W. De heer Vink heeft volle vrede met het antwoord van B, en W., doch niet wat be treft de huurtoeslag, daar indertijd door den Raad besloten is een huurtoeslag te geven. De voorzitter antwoordt, dat de regeering de huurtoeslag niet heeft goedgekeurd, waarop de heer Vink vraagt, waarom aan den Raad hiervan geen mededeeling is ge daan. De heer v. d. Bosch geeft de noodige toelichting. De heer Vink vindt de houding van B. en W. lang niet juist en vraagt waarom de huurtoeslag niet is uitgekeerd. B. en W. had den hieromtrent geen inlichtingen in te win nen, doch hadden de huurtoeslag moeten uitbetalen Van 1 Januari af. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. de werkloozen niets willen onthouden, doch zij de huuitoeslag niet hebben kunnen uit- keeren, omdat de af- en overschrijvingen van de begrooting 1935 niet waren goed gekeurd op 1 Januari en zij dus ook niet wisten, of het besluit van den Raad was goedgekeprd. B! en W. konden hiervan toch niet te verantwoording dragen en hun treft in deze dan ook geen schuld. Aan B. en W. wordt na enkele bespre kingen machtiging verleend aan de werk loozen 2.50 uit te betalen volgens minis- RECHTZAKEN INBRAAK TE ZWAMMERDAM Wegens diefstal van een bedrag van bijna duizend gulden, ontvreemd uit de brandkast van de firma J. A. Hoogendijk te Z w a m m e r d a m, in den nacht van 27 op 28 Augustus 1935, hebben voor de Rotter- damsche Rechtbank terecht gestaan D., De G. en M. Ze legden een volledige bekentenis af. D. deelde mede, dat hij tevoren ter plaat se een kijkje had genomen. Terwijl van D. op den uitkijk bleef staan, hadden ver dachte en M. de buitendeur opengebroken en daarna de brandkast geforceerd. Ver dachte meende, dat de brandkast niet meer dan 'zes honderd gulden bevatte. Per auto was het drietal naar Amsterdam en later naar Den Haag gegaan, waar een deel van den buit in drank is omgezet. Na het verhoor van den procuratiehou der van de firma Hoogendijk, getuige C. F. Blok, en van inspecteur Tas, eischte mr. Hoeffelman tegen ieder der verdach ten zes maanden gevangenisstraf. De verdedigers, mrs. F. Doeleman en F. Eikelenboom, verwezen naar hun eerder gehouden pleidooien. Uitspraak 1 October. De chauffeur Van P., uit anderen hoof de gedetineerd, stond vervolgens terecht, wegens heling van een deel van den buit. Hij erkende de verdachten uit de vorige zaak in zijn auto naar Zwammerdam te hebben vervoerd. Hij had hen later naar Amsterdam gereden en ontving onderwég een bedrag van 150. Ook tegen dezen man eischte mr. Hoef felman zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 1 October. Daarop is gepauzeerd. INBRAAK TE ALPHEN AAN DEN RIJN Na de schorsing heeft D. weer terecht gestaan wegens drie inbraken, resp. té Schiedam, Alphen aan den Rijn en Nieuwenhoorn gepleegd. Verachte gaf de feiten toe. In den avond van den tienden December van het vorig jaar had hij over een vlonder, de achter zijde van de gistfabriek Hollandia aan het 'sGraveland te Schiedam bereikt. Doordat de buitendeur openstond kon verdachte gemakkelijk binnenkomen. Verdachte be reikte via het laboratorium het kantoor, waar hij de brandkast trachtte te forcee- ren. Daar de deur te zwaar voor verdach- te's instrumenten was, ging hij onverrich- terzake. weer weg. Verdachte deelde me de, dat hij niet gestoord was. In den nacht van 11 op 12 October van het vorig jaar had verdachte zich door het uitbreken van een tuimelraam toe gang verschaft tot het kantoor van de N. V. Houthandel voorheen firma Sprey, te Alphen a. d. Rijn. Verdachte verklaarde, dat hij gehandicapt was, doordat het slot van de deur van de brandkast, waarin hij gaten boorde, dicht bij een muur was, waardoor hij zijn instrumenten niet kon ronddraaien. Hij probeerde de deur nabij de scharnieren, doch daar bood de brandkast meer. tegenstand, dan zijn instrumenten konden overwinnen: In den nacht van 24 op 25 October van het vorige jaar slaagde er erin de brand kast in het kantoor van de firma van den Ban en Bouman aan den Kanaalweg te Nieuwenhoorn te forceeren. De buit be stond Uit ongeveer 300 gulden. De rechtbank hoorde den procuratiehou der van de N.V. Branderij en Gistfabriek Hollandia II te Schiedam, getuige M. Vos, den directeur van de N.V. Houthandel voorheen firma Sprey te Alphen a. d. Rijn, getuige J. Sprey Tzn. en den graan handelaar. Bouman, firmant van de firma Van den Ban en Bouman te Nieuwen hoorn, die formeele verklaringen omtrent de ontdekking van de inbraken aflegden. Inspecteur Tas legde in een korte ver klaring verband tusschen de inbrakena De subsituut-officier varï Justitie, mr. F. Doeleman, eischte, een jaar gevange nisstraf wegens poging tot diefstal, twee maal gepleegd en wegens diefstal. Mr. F. Doelman, de verdediger, pleitte clementie. Uitspraak 1 October. TWEE GOOISCHE INBREKERS VOOR DE RECHTBANK Voor de Arr. Rechtbank te Amsterdam hebben twee personen, een 29-jarige schoenmaker en een 27-jarige kapper uit Hilversum terechtgestaan, die ervan wor den verdacht verschillende inbraken in het Gooi te hebben gepleegd. Zoo zouden zij in April 1936 een bezoek hebben gebracht aan een woning aan de Surinamelaan te Hilversum, waarvan de bewoners uitstedig waren. Zij hadden een ruit ingedrukt en de geheele woning was grondig doorzocht. Korten tijd later zouden zij hebben in gebroken in een woning te Huizen, waar kleeren, sieraden en een actetasch werden gestolen. Bij een huiszoeking bij een van deze verdachten, den schoenmaker, waarvan men vermoedde, dat hij meer van de in braak te Huizen wist, vond de politie een stuk van een gouden slotje, dat te Hil versum gestolen was. Ook vond men een terieele beschikking, ofschoon enkele leden het minder juist vinden, dat ook de Ge meente het zijne hieraan moet bijdragen. Eveneens wordt aan B. en W. machtiging verleend aan het Schoolbestur der Bijz. Scholen de 80% ineen uit te keer en in plaats van op 1 Januari 1937 op 1 October a.s. (wat aan de Gemeente een voordeel geeft van 450.en tot het sluiting van een kas- geldleening tegen 3%, groot 35.000.—. Hierna sluiting. deel van het goed, dat te Huizen was buit gemaakt. De twee verdachten, waarvan de politie waarschijnlijk niet ten onrechte meent, dat zij ook nog meer rooftochten op hun geweten hebben, ruamen een zeer ver schillende houding aan. De Huizer schoenmaker ontkende bij hoog en laag. Wel was er gestolen goed in zijn woning gevonden, maar, hoe dat mogelijk was, was voor hem een onop losbaar raadsel. Hij was waarschijnlijk dronken geweest toen iémand het hem in bewaring gaf, tenminste.... hij herinnerde er zich niets meer van. Zijn medeverdachte probeerde hem tot ander gedachten te brengen: „Beken nu maar eerlijk, dat we samen hebben inge broken te Huizen en te Hilversum". Het antwoord is minder geschikt om weer te geven, maar de kapper zweeg ver der maar liever en hield zijn goedgemeen de raadgevingen voor zichi De officer van justitie, requireerde te gen den kapper, die verminderd toereke ningsvatbaar is, een jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen. Tegen den ontkennenden verdachte luid de de eisch heel wat hooger: twee en een half jaar gevangenisstraf. De rechtbank zal 30 September vonnis wijzen. IN UW DAGBLAD. T crcT j\v ADVERTENTIES UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kostelooze inenting. Woensdag 23 Sept. a.s, zal in onze gemeente de gele genheid zijn opengesteld voor kostelooze inënting en wel voor de ingezetenen van Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts des v.m. 9 uur; idem van de L. Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwam merdam in het raadhuis in de Raadhuis straat des nam. 2 uur; idem van de L. Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Riddèrbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. v. Wermeskerken, arts des nam. 2 uur; idem van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastraat des nam. 2 uur.én idem van de H. Z. vanaf de Hofbrug tot aan de grens 'van Hazers- woude in het Huis der gemeente in de Julianastraat des v.m. 9 uur. Het is van belang dat bij de aanmelding trouwboek jes of geboortebewijzen der kinderen wor den medegebracht. Aanrijding. Nabij de Hofbrug werd gisteravond de wielrijdster J. H. door een vrachtauto aangereden. Het meisje viel van de auto, waardoor haar nieuw rijwiel zwaar werd beschadigd. Zij zelf, hoewel hevig verschrokken, bekwam geen letsèl. Geboren: Johanna Hermina, dochter van Hendrik Valkman en Jantina Alber- dina Wassen Theodorus Maria, zoon van Gerardus Hijsman en Maria Opdom Maria, dochter van Peter Abram Balle- gooijen en Adriana Kom Hendrik, zoon van Hendrik van den Ent en Geertrui Stouten Gerardus, zoon van Hendrious van Egmond en Clazina van Leeuwen Huibertus, zoon van Gerrit Vergeer en Jannigje de Rooij Geertje Pieternella, dochter van Carel Hendrik van der Leeden en Janntje Overvliet Johannes, zoon van Cornelis Herrewijn en Jansje Kranen burg Cornelia Petronella, dochter van Cornelis Willem Goebel en Cornelia Pe tronella Mulder Jacoba, dochter van Jacob Rijlaarsdam en Maria Cornelia Reij- neveld Cornelia Geertruida, dochter van Gerardus Antonius van der Pijl en Maria Anna van der Hut. Getrouwd: Dirk Lagerweij, 30 jaar met Theresia Jacoba van Abswoude 28 jaar Dirk Vond, 26 jaar met Korstina Jacomina Liedorp oud 20 jaar Jacobus Martinus Bouman oud 27 jaar met Corne lia Adriana Carolina Gudula Cunera Tolk oud 28 jaar. Overleden: Mardigje Peursum, oud 80 jaar, weduwe van Dirk Vonk. Gevestigd: Harry M. van Hofwegen Van Soest Maria Verhagen van Oegst- geest Adriana Dam van Hazerswoude Catharina Hendrika Boeren van Zwam merdam Lambertus Bakker en echtge- noote van Doetinchem Johannes M. Goedhart van Pijnacker. Vertrokken: Jan Hogervorst naar Vlissingen Hendrika J. Schram de Jong naar Delft Helana A. van der Zande n. Maassluis Pieter Bakvis naar Apeldoorn Immetje Griffioen naar Bodegraven Jelle Helder naar Dantumadeel Pieter den Ouden en gezin naar Boskoop. Alida J. den Ouden naar Rheden Antonius J. de Witte naar Zaandam Christina van Dam naar Haarlemmermeer Arendje van der Meij naar Voorschoten Aaltje van der Oest naar Haarlem Frederik P. Geerlof en gezin naar Koudekerk Nico- laas J. F. Timmens naar Fijnaart. ZOETERWOUDE. Hanze. De Hanze houdt dezen avond een zeer belangrijke vergadering. Behal ve de op den convocatie aangegeven te behandelen onderwerpen wordt ook nog het halfjaarlijks financieel overzicht van de onderlinge Ziekteverzekering behan deld. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13