De Vorstelijke verloving DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 V Ze draaien er rondom heen. De SD.A.P. neemt ten opzichte van wat er in Spanje plaats vindt een houding aan, waarvoor de nadenkende leiders en leden zich ten slotte móeten schamen, als ze eerlijk willen zijn! Men kan dan ook in de socialistische pers kennis nemen van verwrongen goed praterij of van een soort handigheid, waardoor men de aandacht van zichzelf tracht af te leiden. Van dit laatste geeft A. B. K. in het „Volk" van gisteren een voorbeeld. Hij geeft daar zijn afkeuring te kennen over de vernieling van Spaansche heiligdom men, maar gaat dan aldus verder: Maar zoo verre als dan zulke gru welijke verwoestingen mij staan, zoo koud laten mij ook die protesten, die er tegen op gaan, komende van lie den en richtingen, die altijd gereed staan om het voor bewapening op te nemen. Wie voor de geschonden ka thedralen heeft gestaan, die de wereld oorlog had nagelaten, zal begrijpen, wat ik daarmee bedoel. En wie aan de duizenden bomen werpers denkt, die in de verschillende landen op het volvoeren van hun bestemming te wachten staan, die zal zich wel geen illusies maken omtrent het lot van Europa's bouwschatten en heiligdom men, als straks het vernielende vuur uit den hooge zal neerdalen. Dan zal er van geen ontziende vroomheid sprake kunnen zijn. De mi- titaire noodzaak gebiedt en de ver nielende vliegeniers hebben het ook niet in de hand, zoo maar precies uit te maken, waar hun verwoestende worp wèl of niet neer zal komen. Elke poging, om zich van deze gron dige vernieling der oude wereld bij voorbaat een voorstelling te maken, blijft ijdel. Wie onzer gruwt niet even zeer als A. B. K. voor een komenden oorlog? Wie onzer is er niet van overtuigd, dat allen alles moeten doen, wat zij kunnen, om een oorlog te voorkomen? Wij zouden A. B. K. willen vragen, of hij één Katholiek weet, die het voor bewape ning opneemt omdat hij zoo graag zou wil len vechten of anderen laten vechten! Neen, iedere katholiek is een voorstander van internationale ontwapening en is slechts in zooverre voor nationale bewape ning, als die noodig isterverdediging en bescherming. Deze feitelijke waarheden moet men niet trachten te verdraaien! HET VORSTELIJK PAAR TE WASSENAAR. Gistermiddag om half zes heeft het vorstelijk paar het paleis Noordeinde door het tuinhek aan den Hoogewal verlaten, om een bezoek te brengen aan de familie del Court van Krimpen, te Wassenaar. De heer G. M. del Court van Krimpen is een zeer bekend golfspeler. Een zijner dochters is met jhr. ir. Roël, den waarne mend secretaris van Prins Bernhard, ver loofd. De Prins chauffeerde de open auto van zijn moeder, de groote, groene Maybach- Zeppelin, en Prinses Juliana had naast hem plaats genomen. Voor de auto waarin het vorstelijk paar was gezeten, reed de auto van den wnd. secretaris van den Prins, jhr. ir. W. Roëll, die zelf achter het stuur zat en naast wien Prins Aschwin was gezeten. Het bezoek duurde ongeveer tot zeven uur, waarna het gezelschap, met uitzonde ring van jhr. Roëll, naar het paleis Noord einde terugkeerde, in welks omgeving het natuurlijk aan belangstelling niet ontbrak. Hartelijk toegejuicht door de wachten den, reed het vorstelijk gezelschap Prins Aschwin had thans ook in denzelfden wa gen plaats genomen het voorplein op. Nog even toefden de Prinses en de beide Prinsen op het bordes van het paleis, om te danken voor de geestdriftige toejuichin gen. PRINSES ARMGARD EN PRINS ASCHWIN. Vertrekken Zaterdag weer naar Detmold. Naar wij vernemen, zullen de Prinses van Lippe-Biesterfeld en Prins Aschwin heden, na afloop van de plechtigheid in het stadion te Amsterdam niet met de Konin gin, Prinses Juliana en Prins Bernhard naar Den Haag terug keeren. De kamerheer i.b.d. van Hare Majesteit, jhr. mr. W. F. Röell, zal de moeder en den broer van Prins Bernhard van Amsterdam geleiden naar de buitenplaats „Boekesteijn" in 's-Graveland, bewoond door jhr. J. A. Röell, die getrouwd is met een dochter van de dame du palais van Hare Majesteit, mevr. van Loon-Egidius. Vandaar zullen de Prinses van Lippe- Biesterfeld en Prins Aschwin Zaterdag naar Detmold vertrekken. DE PRINSES BIJ HET STALPERSONEEL Prins Bernhard met diens broeder Prins Aschwin j.l. Maandag een bezoek gebracht aan het koninklijk staldepartement. Dit be zoek had de volgende aanleiding. De vorige week Woensdag had een de putatie uit personeel van het Kon. Stalde partement, bestaande uit een wagenmees- ter en rijknecht, en een koetsier, aan de Prinses ter gelegenheid van haar verloving een bloemenmand aangeboden, welke zij op haar kamer in tegenwoordigheid van Prins Bernhard in ontvangst had genomen. Daarbij was een gelukwensch van het personeel gevoegd. Maandag jl. kwam nu het verloofde vor stelijke paar met Prins Aschwin aan het staldepartement en bezichtigde daar onder geleide van den eerste-stalmeester het ge- heele gebouwencomplex. Zoowel de stal len als het museum van uniformen, paar dentuigen en andere merkwaardigheden van vroeger op den dienst van het stalde partement betrekking hebbende Bij dit bezoek heeft de Prinses alle le den van het personeel zonder uitzondering de hand gegeven en hen bedankt voor de mooie bloemen, evenals Prins Bernhard. Het was een treffend schouwspel, te zien hoe de mannen, die bezig waren met ros kammen, wagen poetsen, smeden en andere bezigheden, waarbij men nu juist geen schoone handen kan hebben, inderhaast trachtten hun handen af te vegen of af te wasschen, terwijl de Prinses naderde om him de hand te drukken. Dit staalje van groote hartelijkheid en eenvoud heeft op allen, die daarvan ge tuige mochten zijn, een onvergetelijken in druk gemaakt.. BEGIN OCTOBER NAAR ROTTERDAM? Naar de „Tel." verneemt zullen Prinses Juliana en Prins Bernhard eerst eenigen tijd in de zomerresidentie der Koninklijke Familie vertoeven. Pas daarna zal men een officieel bezoek aan Rotterdam kunnen ver wachten. Het in uitzicht gestelde bezoek zal in het begin van de maand October te ver wachten zijn. Een geschenk van „de Princevlag". Dinsdag heeft in het gebouw Excelsior in de Zeestraat te 's-Gravenhage, de jaar- lijksche vergadering van de vereeniging „De Princevlag" plaats gehad onder voor zitterschap van den heer Joh. G. L. Berlott uit den Haag. Aan Prinses Juliana en Prins Bernhard zal worden verzocht, als huwelijksgeschenk van alle Princevlaggers in den landen te willen aanvaarden zijden vlaggen voor hun toekomstige woning en standaarden voor hun auto's. Het geschenk zou vergezeld gaan van een album met de namen van alle geefsters en gevers. Om ca. 9 uur werd de avond voortgezet als var ia-avond. EERSTE KAMER Vergadering van heden. Ontwerp-adres van antwoord op de troonrede. Aan de orde is het ontwerp-adres van ant woord op de Troonrede, het luidt als volgt: „Mevrouw, 1. De Eerste Kamer van de Staten- Generaal deelt levendig in de vreugde, door Uwe Majesteit te midden van de volks vertegenwoordiging uitgesproken, over het voorgenomen huwelijk van de Kroonprin ses, een gebeuren van zoo bijzondere be- teekenis voor het Nederlandsche volk. 2. Zij heeft van Uwer Majesteits mede- deelingen, betreffende sommige takken van nijverheid, de bemoeienis der overheid met het economisch leven, den toestand der openbare geldmiddelen, de bestrijding der werkloosheid, de betrekkingen met andere mogendheden, de gedragslijn der regeering bij het bestuur der buitenlandsche betrek kingen en den economischen en financieelen toestand in de overzeesche gewesten met groote belangstelling kennis genomen, daar bij met Uwe Majesteit dankbaar erken nende, dat, ondanks den zoigelijken tijd, het Nederlandsche volk gedurende het af- geloopen jaar zijne geestkracht heeft weten te behouden. 3. Het heeft de volle aandacht der Kamer, dat ontwerpen van wet zullen wor den aanhangig gemaakt, strekkende tot het openen van de mogelijkheid tot het verbin dend en onverbindend verklaren van be palingen uit collectieve arbeidsovereen komsten, tot herziening van het burgerlijk kinderrecht, tot het geven van eenige voor schriften omtrent stichtingen, tot wijziging van eenige bepalingen van de Lager-Onder- wijswet 1920 en van de dienstplichtwet, tot bestrijding van de lintbebouwing, tot ver betering der tertiaire wegen, tot overneming van een bedrag van 25 millioen aan Neder- landsch-Indische schuld, zoomede in zake de electriciteitsvoorziening. 4. Van ganscher harte stemt de Kamer in met Uwer Majesteits bede, dat de Al machtige God ons sterkte en wijsheid moge schenken bij het volbrengen der taak, die voor ons ligt". De 'heer De Merchant et d'A n- sembourg (Nat. Soc.) zegt, dat het adres de eenige gelegenheid is, waarbij de Kamer zich rechtstreeks tot den Kroon richt inzake het politiek beleid. Doch het adres is zonder inhoud en beteekenis, is een for maliteit. De Marxisten negeeren de Troon rede doch zijn in zoovere consequent. Doch hier wordt de Kroon tot een leeg symbool gemaakt, een muur gebouwd tusschen Kroon en Volk. Bij deze gelegenheid be hoorde de meening van het volk te worden weergegeven in tegenstelling met die van het kabinet, dat regeert tegen den wensch van het volk. De opvattingen van de Kamer over den politieken toestand en het regeerbeleid wor den nu niet weergegeven. Dit is beschamend voor het parlement en vernederend voor de Kroon, al moge men spreken van een gegroeide traditie. Slechts de vierde alinea is .voor de N.SB. aanleiding, haar stem niet aan het ontwerp te onthouden. De heer B r i t (A.R.) zegt, dat voor een politiek debat de aanwezigheid der Minis ters noodig zou zijn. Er had dan een uit- noodiging aan de ministers moeten zijn uit gegaan, hier tegenwoordig te zijn. Van deze gelegenheid moest zeide de vorige spre ker gebruik worden gemaakt om de noo- den van het volk kenbaar te maken. De opvatting, dat we ons rechtstreeks tot de Koningin zouden moeten wenden, hoe wel die niet kan antwoorden, is verouderd. Volgens de Kroon is de Kroon onschend baar en zijn de Ministers verantwoordelijk. Debat over de Troonrede moet met hen gevoerd worden. Spr. is er niet tegen, aan het antwoord een meer subjectief karakter te geven, doch spr. heeft zich bij de reeds jarenlang be staande traditie neergelegd. Dat de Tweede Kamer om redenen van practijk het adres heeft afgeschaft, is voor de Eerste Kamer geen reden, dit te volgen. Ze is geen copy van de Tweede Kamer. Van ouds heeft de Eerste Kamer ook de uiterste soberheid in het adres van ant woord steeds betracht en zich van politieke beschouwingen bij deze gelegenheid ont houden. De plechtige aanbieding en in ont vangst neming van het adres door de Ko ningin zijn geen zinlooze formaliteiten, evenmin als de plechtige opening der zitting van de Staten-Genehaal; ze berusten op een nationale traditie. De heer Mend els (S.D.) zegt, dat de Soc.-Democraten reeds vroeger hun stand punt hebben uiteengezet, en zich sindsdien tot een korte verklaring bepaalden. Het reglement van orde schrijft het zenden van een adres van antwoord niet voor. De leden zijn vrij om al of niet hun adhaesie er aan te betuigen. Beperkte men zich tot een notificatie der ontvangst van de troonrede zonder het uitspreken van eenig oordeel, dan was de staatsrechtelijke beteekenis van het adres voor de Soc. Dem. al zeer gering. Dan ware de aanbieding van een antwoord niet in overeenstemming met de waardig heid van de Kroon. De Soc. Dem. wilden ook geen politieke beschouwingen over het regeeringsprogram Rauwelijks en zonder dat de Tweede Kamer haar opinie had ge geven, behoort de Eerste geen politieke be schouwingen over het regeeringsprogram der regeering te houden. Nu de Tweede Kamer het adres heeft afgeschaft, moet de Eerste volstaan met het berichten der ont vangst van de Troonrede. Waar haalt de heer de Marchant de enormiteit uit1 staatsrechtelijk opzicht van daan, dat de Kamers persoonlijk contact zouden hebben met de Kroon? Die is on schendbaar, de Kamers hebben zich te wen den tot de ministers De heer De Marchant et d'A n- g e ra b o u r g: Ik heb niet gesproken van een persoonlijk contact, wel van recht- streeksch contact. De heer M e n d e 1 s zegt, dat de Kamer zich staatsrechtelijk en politiek van ant woord moet onthouden. Spr. is het met het traditie-argument van den heer Briët niet eens, Trouwens, de Tweede Kamer begaat ook niet elk jaar een onbeleefdheid. De Soc. Dem. blijven op hun standpunt staan. Het ontwerp-adres wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De vergadering gaat te 11.35 uur uiteen tot nadere bijeenroeping. BINNENLAND RIJKSMIDDELEN, Over de eerste acht maanden van dit jaar ruim 12 millioen beneden de raming gebleven. De Rijksmiddelen hebben over Augustus opgebracht 31.465,036, hetgeen ruim 639.000 meer is dan over Augustus 1935, en 504.000 meer dan de raming. De opbrengst over de eerste acht maan den van dit jaar was 235.592.528 en is daarmede ruim 12 millioen beneden de raming gebleven en f 8 millioen beneden de opbrengst over de eerste acht maan den van 1935. BEGROOTING VERKEERSFONDS. Ingediend is de begrooting voor het Ver- keersfonds 1937. De lagere raming der uitgaven ten laste van de afdeeling spoorwegen is het gevolg van beperking van het geraamde spoorwegtekort door verlaging van de af schrijvingen. Uitvoering is gegeven aan het denk beeld, de personeelsuitgaven en de uitga ven voor materieele behoeften, voor zoo veel deze gedaan zullen worden ten be hoeve van werken, waarvan de kosten uit den kapitaaldienst bestreden zullen worden, mede ten laste van dien dienst te brengen. Deze overboekingen leiden tot verlich ting van den gewonen dienst met een to taal bedrag van ƒ3.920.000. Opgemerkt wordt, dat het uitgetrokken bedrag van 31.700.000 tot dekking van het bedrijfsverlies der Nederlandsche Spoorwe gen betrekking heeft op het bedrijsfverlies over 1936. Uiteraard zal aanneming van het inge diende wetsontwerp tot reorganisatie van het spoorwegbedrijf eerst op het bedrijfs verlies over 1937 invloed kunnen oefenen. Maatregelen tot verdere reorganisatie van den inwendigen dienst zijn in voorbe reiding. Bij de afdeeling landwegen wordt opgemerkt, dat de vooruitzichten voor de naaste toekomst, wat de middelen betreft, welke voor den wegenbouw beschikbaar zullen kunnen worden gesteld, tot voor zichtigheid aannamen. De aanleg van weg no. 4, gedeelte Am sterdamSassenheim, zal in 1937 krach tig worden voortgezet. De verbetering van rijksweg no. 11 's-GravenhageHaagsche SchouwLeiden Bodegraven(Utrecht) zal worden voort gezet, bestaande in het verbreeden van de verharding tot 6 M. en den aanleg van een afzonderlijk rijwielpad ter breedte van 2.50 M. DE HEER VAN ZWANENBERG VRAAGT ONTSLAG ALS REGEERINGS- COMMISSARIS. Naar wij vernemen heeft de regee- ringscommissaris, de heer S. van Zwa nenberg, commercieel adviseur van het college van regeeringscommissarissen, den minister van landbouw en vissoherij verzocht hem binnen korten tijd van zijn functie te ontheffen- De heer Van Zwanenberg heeft dit verzoek inge diend om zich weer geheel aan de be langen van zijn eigen bedrijf te kun nen geven. De minister heeft het ver zoek ingewilligd, onder betuiging van zijn groote waardeering voor den door den heer Van Zwanenberg verrichten arbeid. De heer Van Zwanenberg, die een zoo belangrijke rol bij de uitvoering der land bouwer isispolitiek heeft vervuld, is presi dent-directeur van de Van Zwanenberg's fabrieken te Oss, voorts president-commis saris der Uithoornsche Baconfabriek en van de Wijnbergen's fabriek te Boxtel. Hij is voorzitter van den raad van beheer der Organon te Oss. De heer Van Zwanenberg belastte zich eenige jaren geleden, op verzoek der re geering, met de leiding der Nederlandsche Varkenscentrale en werd later ook benoemd tot directeur der Nederlandsche Rundvee- centrale. jln 1934 benoemde de regeering hem tot lid van het college van regeeringscommis sarissen voor de uitvoering der landbouw- crisiswet. In dit college had hij de functie van commercieel adviseur en had als zoo danig een grooten invloed op den gang van zaken met betrekking tot de landbouw- crisispolitiek. De heer Van Zwanenberg is in de laatste jaren een veelbesproken figuur geweest. Zijn persoon stond aan scherpe aanvallen van vele zijden bloot. Het feit, dat hij tot de grootste belanghebbenden bij de bacon- bereiding behoorde, is aanleiding geweest tot ernstige critiek op de keuze der regee ring om den heer Van Zwanenberg zoo nauw te betrekken bij de regeeringspoli- tiek. Uit bovenstaande mededeeling blijkt, dat de heer Van Zwanenberg thans geen ver dere bemoeienis met de uitvoering der land- bouwcrisiswet wenscht te hebben, doch zich weer geheel aan zijn omvangrijke zaken gaat wijden. DE DISTRIBUTIE VAN VARKENS GEHAKT IN BLIK. Vangt in de week van 2026 dezer aan. De minister van sociale zaken acht inschakeling van winkeliers gewenscht. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen een brief gericht waarin wordt medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt met de distributie van var kensgehakt in blik aan werklooze arbeiders aan te vangen in de week van 20 tot en met 26 September. Voor de verstrekking van het gehakt ko men voorloopig slechts in aanmerking werkloozen die ondersteund worden inge volge de uit' het Werkloosheids-sübsidie- fonds gesubsidieerde steunregeling of bij een uit dat fonds gesubsidieerde werkver schaffing zijn te werk gesteld. Aan gezin nen tot en met vier personen kan één bus, aan grootere gezinnen kunnen twee bus sen per week worden verstrekt. Nader zal worden overwogen of ook ondersteunden ingevolge de Armenwet in de distributie van gehakt kunnen worden betrokken. De inkoopsprijs voor de gemeente bedraagt 30 cent per bus; de verkoop aan de onder steunden en tewerkgestelden moet geschie den tegen 32 y2 cent per blik. Voor het geval de slagers bij de distribu tie van het gehakt zullen worden ingescha keld, behoort aan hen de uniform vastge stelde vergoeding van 1 y3 cent per blik te worden uitgekeerd. Zoo ook de grossiers te dezer zake mede hierin worden betrokken, zooals in enkele gemeenten geschiedt, zal de vergoeding aan grossier en slager teza men niet meer dan 1 y2 cent bedragen. In dien in de gemeente de distributie van ge hakt met uitschakeling van de slagers rechtstreeks van gemeentewege geschiedt wordt de inkoopsprijs voor de gemeente met 1 cent verhoogd en bedraagt deze al- zoo 31 cent per bus. De minister wijst er op, dat de voormelde vergoedingen vastgestelde vergoedingen zijn, waarvan afwijking niet mogelijk is. De minister acht het gewenscht, dat de winkeliers bij deze distributie niet worden uitgeschakeld; daarom verzoekt hij de ge meentebesturen met aandrang de verstrek king van dit gehakt door de daarvoor in aanmerking komende winkeliers, die daar toe den wensch te kennen geven, te doen geschieden. STRAFGEVANGENIS TE ALKMAAR WEER IN GEBRUIK. Het bij artikel 74 der begrooting van Ju stitie uitgetrokken bedrag van 170.000 zal moeten dienen om de tijdelijk buiten dienst gestelde straf gevangenis te Alkmaar te heropenen en zoo noodig enkele barakken bij de huizen van bewaring in dienst te kunnen stellen. THEODORUS VAN CELLES. Sluiting der Herdenkingsfeesten te St. Agatha. Op het feest van Kruisverheffing heeft in de Kloosterkerk van St. Agatha de Hoog waardige heer W. A. van Dinter, Magister- Generaal der Orde van het H. Kruis, een Pontificale Hoogmis opgedragen tot slui ting der feestelijke herdenking van het ze vende eeuwfeest van Theodorus van Celles. Als presbyter-assistens fungeerde de Prior van het kloostèr, de Hoogeerwaarde heer P. Hofman, als troondiakens de Zeereer- waarde heeren J. de Pater en dr. A. v. d. Fasch, als diaken en subdiaken de Zeer- eerwaarde heeren A. Vermeulen en C. Kau~ ling. De overige functies vervulden Eerw. fraters. Ceremoniarius was de Zeereer- waarde Zeergeleerde heer dr. E. Peeters. PROEFVLAK HOUTBESTRATING ROND HOUTKLOSJES. In een binnenkort te reconstrueeren weg- vak van den ook voor het doorgaande ver keer van belang zijnden weg van G inn eken naar Princenhage, n.l. de Burgemeester Kerstenslaan, waarvoor op 12 Augustus de aanbesteding heeft plaats gehad, zal over een lengte van 15 M. en een breedte van 7 M. een proefvak van rechtopgeplaatste rondhoutklosjes worden aangebracht. Het resultaat van deze proef kan van groot be lang zijn voor het houtbedrijf en den boschbouw in ons land, zoo meldt de K. N. A. C. Het proefvlak zal als volgt worden ge maakt: a. Vlijlaag van klinkers, welke plat worden gelegd ter dikte van pl.m. 6 c.M.; b. 4/7 c.M. geklopt puin (brik). De lagen a en b worden iwgewasschen met water en zand, terwijl het profiel van den weg er in wordt gewalst, Pl.m. 2 c.M. zand wordt hiervoor gebruikt. Deze wegen worden gewalst. Hierop worden de hout blokjes ter lengte van 12 c.M. en met een doorsnede van 11/13 c.M. zonder schorst geplaatst. Deze blokjes worden in him ver band gehouden door twee houtlagen, waar van de blokken 25 c.M. lang en 20 c.M. doorsnede meten. Bedoelde blokjes worden over het hart gekloofd en met den ronden •kant naar binnen geplaatst. Ook deze blok ken staan op een vlijlaag. De blokjes worden geïmpregneerd met creosootolie, waarin zij 5 minuten zijn ge drenkt. De opening tusschen de blokjes, welke zoo sluitend mogelijk tegen elkaar worden gezet, worden opgevuld met fijn grint, grintzand of split. Daarna wordt de weg wederom gewalst en de nog aanwezige ruimten opgevuld met fijn grint. Daarna wordt de weg afgedekt met teer. ÜIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. jnoHeum Pastoor Megens. Zooals we reeds mededeelden viert onze Pastoor op 3 October zijn gouden kloos- terfeest. Na zijn ruim 20-jarig pastoraat alhier, zal het den jubilaris op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. In onze parochiekerk zullen we de Fran- ciscaansche plechtigheid, o. a. die van het opzetten der kroon niet medemaken, daar dit zal geschieden te Maastricht, waar nog vier medebroeders gehuldigd worden. Op de Zondag hierna zal het jubileum alhier op kerkelijke wijze plechtig gevierd wor den. Op dien dag zal ook de aanbieding plaats vinden van een huldeblijk der pa rochianen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Wij ziging Begrafenisrechtverordening. 3. Grond verkoop Dahliastraat en Van der Valk Boumanlaan. 4. Beschikbaarstelling van gelden ex. art. 72 der L. O. wet voor de R. K. Jongensscshool. 5. Aankoop van een strookje grond aan de Singel. 6. Wij ziging instructie Keuringsveearts, plaats- verv. hoofd van Dienst. 7. Invoering van het decimaal registratuurstelsel. 8. Eervol ontslag aan M. P. Leeuwrik als ambtenaar v. d. Burgerlijken Stand, pl. verv. Ont vanger en pl. verv. lid Stembureau. 9. Wijziging van de algemeene politieveror dening. 10. Overdracht van de bevoegd heid om grond te verkoopen aan B. en W. 11. Aangaan van een leening met de Staat der Nederlanden (Werkfonds). 12. Aankoop van een rekenmachine ten behoe ve van het kantoor van den Gemeente- Ontvanger. 13. Oninbare posten. 14. Classi ficatie salarisregeling Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger. 15. Wijziging leges- verordening. 16. Benoeming van een on derwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school. 17. Wijziging der begrooting 1936. 18. Beschikbaarstelling subsidie voor de Kaasdag. 19. Wijziging Keurloonverordening en vaststelliing nieu we verordening. 20. Reclames hondenbe lasting. 21. Reclames schoolgeldbelasting. Missiewedstrijd. De Zondag gehou den missiewedstrijd op het V. E. P.-terrein heeft opgebracht ruim 81. Aanrijding. Op de Utrechtsche Straatweg had in een bocht een ongeluk plaats, toen een motorrijtuig te veel links hield en daardoor een auto raakte. De motor sloeg over den kop. De bestuurder en de duo-rijdster kwamen te vallen en werden naar het R. K. Ziekenhuis ver voerd. Later konden zij per auto naar Rot terdam worden vervoerd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6