UIT DE OMGEVING DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 DE KWAKEt. De Chrysanthemumtentoonstelling. De voorbereidingen voor de chrysanthe mumtentoonstelling, welke van 29 Octo ber tot en met 1 November 1936 te De Kwakel, gemeente Uithoorn, zal worden gehouden, verkeeren reeds in een gevor derd stadium. Zooals reeds eerder werd medegedeeld verklaarde de minister van Landbouw en Visscherij zich bereid de tentoonstelling te openen. Uit de medewerking welke de tentoon stellingscommissie van alle zijden onder vindt, blijkt nu reeds dat deze expositie een groot succes zal worden. Naast ver scheidene aanvragen om plaatsruimte zijn reeds vele medailles beschikbaar gesteld. Men kan er van overtuigd zijn dat vele en zeer mooie chrysanthemums ter keuring zullen worden gebracht, zoodat de ten toonstelling een volledig beeld zal geven van hetgeen op dit gebied door de kwee kers gepresteerd wordt. KATWIJK AAN ZEE. BRAND IN EEN PAKHUIS. Scheepslantaarn werkte als brandglas. Gisterenmiddag brak brand uit in een pakhuis op de reederij Meerburg aan het Prins Hendrikkanaal te Katwijk aan Zee. Er was hier olie, katoen en zeilwerk in groote hoeveelheid opgeslagen. Die brand bare materiaal deed het vuur snel uitbrei den, terwijl ook een geweldige rookont wikkeling ontstond. Door de brandweer onder leiding van den opperbrandmeester H. Parlevliet werd met vier stralen op het water uit het kanaal den brand vrij spoe dig gebluscht. Als oorzaak wordt vermoedelijk opgege ven, dat zonnestralen op het geslepen glas van een scheepslantaarn die in een étalage stond, zijn gevallen, waardoor het glas als brandglas werkte. LISSE. De Burgemeester. De Burgemeester dezer gemeente, de Edelachtb. Heer Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, is van af 16 tot en met 30 September 1936 afwe zig. Waarnemend Burgemeester is Wethou der Tromp. Samenstelling Oranje-comité. Het Be stuur van het alhier gevormde oranje-co mité is in een vergadering van dit comité samengesteld als volgt: Voorzitter, de heer C. Strik; vice-voor- zitter, de heer J. Montagne; Secretaris, de heer J. A. M. Pinxteren; 2e secretaris: de heer J. ten Hage en Penningmeester: de heer J. Zaneveld. Adres aan den Raad. Aan den Ge meenteraad is een adres gezonden door de Katholieke Standorganisaties, waarin wordt aangedrongen bij de vaststelling der gas tar ieven. meer rekening te houden met de ■groote gezinnen, Requestranten verzekeren den raad met aandrang, in afwachting van de mogelijk heid van een algemeen gezinstarief, reeds thans te willen besluiten tot invoering van de navolgende reducties: Gezin met 4 min derjarige kinden 5 pet., met 5 10 pet., met 6 15 pet en met 7 of meer 20 pet. NOORDWUKERHOUT. Geboren: Laurentius Petrus Hendrik, z. van A. Augustinus-Heemskerk Krijna Cornelia, d. van M. van der Togt-van Gijls wijk Maria, d. van W. van der Niet- Haasnoot Petrus Theodorus, z. van P. A. Beelen-van Bourgondiën Maria Ja- ooba, d. van N. J. Schouten-de Groot He lena Cornelia, d. van N. J. Schouten-de Groot Cornelis, z. van L. P. van Maris- Kleverlaan Petronella Johanna, d. van C. Jansen-Meijer Johanna Jacoba Appo- lonia, d. van M. C. Kokkelkoren-Rijnbeek Antonius Maria, z. van R. P. W. de Groot-Ruigrok Karin, d. van J. W. Fran- sen-Trestorff Wilhelmus Bavo, z. van J. van Eik-Hoogkamer Johannes Wilhel mus Maria, z. van M. J. Warmerdam-Lan ge veld Johannes Teeodora Maria, z. van A. M. M. van der Meij-Duivenvoorden Geertruida Maria, d. van J. H. van Kam- pen-Clemens Cornelis Philippus, z. van A. Chr. Flipphi-van den Berg Eduard Huibertus Maria, z. van C. H. J. Colijn- Buschman Antoon, z. van B. C. C. Wös- ten-Manse Cornelia Huberta, d. van A. J. Berg-van der Voort Petrus Johannes, z. van H. Ph. Mooij ekind-Spreeuw Adrianus Cornelia, z. van C. van den Berg- van Gijlswijk Johanna Clasina Maria, d. van W. de Groot-Heemskerk Johannes Bartholomew, z. van J. C. van Gij lswij k- Kaptijn. Ondertrouwd: A. J. Westgeest 23 j. jm. en C. E. van Berkel 27 j. jd. E. P. Ruigrok 27 j. jm. en C. A. van der Drift 23 j. jd. J. P. J. Caspers 39 j. jm. en M. A. van Gijlswijk 28 j. jd. Gehuwd: P. J. Warmerdam 37 j. en J. A. van Eeden 32 j. J. W. van der Ploeg 25 j. en S. A. Doeswijk 23 j. Overleden: Menderiekje Drost 50 j. C. J. G. M. Kuijt 39 j. K. Silvius j., wedr. van E. Faber G. F. van Andel 71 j. Hendrikus Th. Marneth 15 d. Maria van den Berg 11 mnd. Thomas E. van den Berg 13 mnd. Maria G. E. Lan- geveld 3 j. W. M. Th. van Munster 4 maanden. NOORDWIJK. De Burgemeester. Men deelt ons mede iat de Burgemeester dezer gemeente tot 28 September a.s. met verlof afwezig is. loco-burgemeester treedt op wethouder ie Witt. NIEUWVEEN. BIJ DE VAL VAN HET OUDE RAADHUIS. Waar de Raad voordien „huisde." Nu doffe mokerslagen het oude raad huis beuken, is het goed eenige woorden aan zijn nagedachtenis te wijden, temeer waar ons nieuwe magistraatsgebouw op dezelfde plek zal verrijzen, waar het oude pand na een glorierijke opkomst thans zoo roemloos valt. Ja, glorieus is zijn opkomst geweest: van boerderij tot gemeentehuis. En toch, zou den de steenen spreken, hun taal zou bit ter klinken, want na de geweldige promo tie werd er geen goed woord meer over hen gesproken. Het zal nu omstreeks een eeuw geleden wezen, dat de heer Joh. Rekelhof een klein boerderijtje liet bouwen, dat in 1866 over ging op den heer L. van Leeuwen Dzn., wiens zoon Willem het in 1892 verkocht aan Burgemeester F. M. Baud, die in dat jaar de gemeente Leimuiden verwisselde voor Nieuwveen en Zevenhoven. Voor 4.000 werd deze eigenaar van de kleine hoeve met aangrenzend woonhuis en 23 aren land. De boerderij liet hij ombouwen tot raadhuis met burgemeesterswoning. Het achterhuis met kaasmakerij werd tot raadkamer ingericht, de koestal met koets huis tot secretarie en de hooizolder bergde voortaan gemeentelijke archiefstukken! Waar hielden de Nieuwveensche vroede vaderen dan voordien hun bijeenkomsten? Gaan we terug tot het jaar 1851, toen Bur gemeester Van Driel het bewind voerde, vinden we het gemeente-secretarie met het hulppostkantoor samen ondergebracht in het nog bestaande bijgebouwtje aan de woning van kapper Keizer. Voor de raads zittingen was daar blijkbaar geen ruimte, want die vonden plaats in een ander per ceel, n.l. bq den caféhouder P. Charisius op de bovenverdieping, waar thans de wo ning van het hoofd der Chr. School staat. Toen in 1878 een groot gedeelte van Nieuw veen in vlammen opging, waaronder ook de raadzaal -en vele archiefstukken, zoch ten de gemeentevaderen een ander café voor hun beraadslagingen (wat zullen die lang geduurd hebben!) en wel dat van mej. de weduwe F. J. van Vliet. (Later werd dit perceel door de bekende familie Sasse aangekocht en gesloopt om de tuin rond het buiten te vergrooten). Slechts korten tijd hebben de heeren daar verga derd, wijl ze in strijd kwamen met de drankwet, d.w.z. voor zoover het de loca- liteit betrof. Van de erven C. Janmaat kocht de gemeente toen een pand, thans bewoond door den heer S. Sohetters, en waar deze zijn zadelmakerij heeft, werd toen gemeentepolitiek bedreven. Dat duur de zoo tot 1892, toen raadzaal en secretarie in een echt raadhuis ondergebracht konden worden, t.w. in voormelde boerenhoeve. De Burgemeester ontving van de gemeente jaarlijks pl.m 100 huur. Zoo bleef het tot omstreeks 1920, toen de heer Baud, zijn pensioengerechtigde leeftijd naderend, aan de vroedschap voor stelde van hem het raadhuis met burge meesterswoning over te nemen voor 12.000, terwijl hij 600 per jaar aan huur zou betalen. Met vier van de zeven stem men werd het voorstel aangenomen en Nieuwveen was nu werkelijk een raadhuis met ambtswoning rijk Zoolang zijn oude meester er nog in woonde, tot 1927, hield het huis zich goed, want de Burgemeester had ongetwijfeld heel wat kosten gemaakt, o.a. de woonhuis- verdieping vergroot. Onder zyn opvolger, den heer J. W. Geesink, die slechts kort 12 huur per week betaalde, kwamen de gebreken gauw voor de dag. De eerste on- derhoudkosten bedroegen rond 1000 en vóór er twee jaren verstreken waren, wis ten de nieuwe raadsleden, dat hun voor gangers een zorgenkindje gekocht hadden. Steevast jammerde de Raad bij de ge meenterekening of-begrooting over de hooge onderhoudskosten voor raadhuis en woning. Van een krotwoning of barak sprak de heer Geesink de laatste jaren en de vroede heeren moesten het beamen. De huur ad 350, 15 pet. van het salaris, werd onredelijk hoog geacht, zoodat in de zit ting van 21 September 1934 een herziening plaats vond, waarbij 10 pet. ruim voldoen de genoemd werd. En dan praten we niet over de plannen tot nieuwbouw. Er was geen denken aan, vonden de heeren en de heer Geesink berustte; dat zou een agenda punt voor zijn opvolger kunnen worden. Hij had gelijk: Burgemeester Bakhuizen brak alle-tegenkanting; 't moest immers. Harde taal is over de oude hoeve ge sproken en zelf kreunt ze nu onder de mo- kerslagen:De vaderen hadden gelijk. Ik was niet meer dan een krotwoning en zeker niet waardig tot raadhuis op te klimmen. Ik deugde er niet voor, maar mijn oordeel werd niet gevraagd. De Raad van toen was mans genoeg. En ik, ik heb me uiterlijk van de beste kant laten zien. Met een dik klimopkleed heb ik mijn schamele leden bedekt, zoodat een buitenstaander mis schien nog een beetje gunstig over me dacht Nu moet ik wijken voor een ander, een nieuw raadhuis, 't Werd ook hoog tijd en ik betreur het niet, want ik stond op instorten. Ik wensch mijn opvolger een bloeiender bestaan toe; dat het de trots wordt van Nieuwveen. De eerste jaren zullen ze nog wel aan mij denken; 4.000 schrijft men zoo niet af. Doch, laten de burgers voor oogen houden, dat de schuld niet bij mij ligt, maar bij het raadscollege van toen. SASSENHEIM. Gouden bruiloft. Gisteren was het den dag, dat het echtpaar J. v. Ginhoven- v. Deursen voor 50 jaar in het huwelijks bootje stapten. Het heeft in de laatste da gen niet aan belangstelling ontbroken. De familie van wijlen Baron v. Heemstra heeft eveneens blijk gegeven, daar de bruide gom vele jaren bij deze familie in dienst betrekking is geweest. Des avonds bracht het fanfarecorps het gouden paar een serenade. Bouwen. Aan den aannemer C. J. Kiebert is vergunning verleend voor het bouwen van 6 woningen aan de Berken laan. Paling-avond. Het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht organiseert Zaterdagavond een echte palingavond. De plaatselijke kas van deze instelling vraagt om aanvulling, want groote bedragen wor den tegenwoordig gevraagd voor huisver- pleging. Deze verpleging, welke in hoofd zaak bestaat in het verstrekken van ver sterkende middelen, kan niet worden ont beerd. Het comité verzoekt daarom allen die zich het lot van patiënten aantrekken, dezen avond, welke in het K. S. A.-gebouw wordt gehouden, te bezoeken en ook een kans te wagen met het rad van avontuur. ZOETERMEER. COMMISSIE VOOR WERKVERSCHAF FING EN WERKVERRUIMING. Dezer dagen werd alhier in een daartoe belegde vergadering opgericht een inter communale commissie voor werkverschaf fing en werkverruiming. Leden der com missie zijn de burgemeesters der gemeen ten Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek, Benthuizen, Bleiswijk, Moercappele, Noot dorp, Pijnacker en Zoetermeer en voorts de heeren F. C. van der Burg te Berkel en Ro denrijs. M. van den Berg W.C.zn. te Berg schenhoek, J. v. d. Berg te Benthuizen, J. Vreugdenhil te Bleiswijk, C. A. Brouwer te Moercappele, W. van den Ende te Noot dorp, E. Huijsman te Pijnacker en A. van Straalen te Bleiswijk. Tot voorzitter is ge kozen de heer L. R. Middelberg, burge meester van Zoetermeer en tot secretaris de heer C. P. Blaauwhof, gemeente-secre taris van Zoetermeer. Deze commissie is in het leven geroepen op aandrang van de Rijkscommissie van Advies voor Werkverschaffing en Werk verruiming in de provincie Zuid-Holland. De taak der commissie zal in het bijzon der bestaan in het opsporen van objecten voor werkverschaffing en werkverruiming, het voorbereiden van vakcursussen enz. Ook met de bestrijding der werkloosheid onder de jeugd zal de commissie of een subcommissie daarvan zich eventueel bezig houden. Het is de bedoeling, dat de commissie in de gemeenten het orgaan wordt, waar ieder plannen of denkbeelden voor werkver schaffing en werkverruiming kan indienen. Vertrouwd wordt, dat door de totstand koming dezer organisatie een activiteit zal kunnen worden ontplooid, waardoor het mogelijk moet zijn meer arbeiders dan tot dusverre te werk te stellen, hetgeen niet slechts ter beperking van de verderflijke zedelijke en maatschappelijke gevolgen van het geregeld geldelijken steun ontvangen zonder daarvoor te arbeiden ten zeerste wenschelijk is, doch ook met het oog op de eischen van het bedrijfsleven noodzakelijk moet worden geacht. Het is in het belang van het bedrijfsle ven èn van de betrokken werkloozen niet de bedoeling, dat slechts eenvoudige werk verschaffingsobjecten voor ongeschoolden worden gezocht, doch technisch minder eenvoudige objecten, welke vakarbeiders in de eerste plaats de jongeren onder hen in staat stellen hun eenmaal ver worven vakbekwaamheid zooveel moge lijk te behouden en waar het kan, verder te ontwikkelen. Voorts kan bij een organisatie, als hier wordt bedoeld, wellicht worden bereikt, dat de overheid de beschikking krijgt over werkverschaffingen, waarbij van haar niet al de kosten worden gevergd, doch ook be langhebbenden bij de totstandkoming van het werk een gedeelte van de kosten dra gen. Uiteraard zal intusschen ook van deze soort van werkverschaffingen slechts spra ke kunnen zijn bij werkzaamheden, die niet geheel ten laste van particulieren ko men, maar die inderdaad als werkverschaf fing gedeeltelijk met hulp uit de publieke kas mogen worden uitgevoerd Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen der commissie een circulaire te doen uitgaan aan alle polder- en waterschaps besturen, corporaties, welke werk hebben te doen verrichten, groote particuliere werkgevers enz. enz., met het verzoek om te willen overwegen of zij objecten voor werkverschaffing en werkverruiming heb ben en zoo ja, om deze dan bij de commis sie in te dienen, opdat in onderling over leg kan worden nagegaan of en op welke wijze deze plannen tot daadwerkelijke uit voering kunnen worden gebracht. Wij bevelen het werk dezer commissie in aller belangstelling aan en hopen, dat het moge strekken tot verlichting van den geesel der werkloosheid. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE J.l. Woensdag om half tien kwam de Raad der gemeente Woubrugge in open bare vergadering bijeen ten gemeentehuize onder voorzitterschap van den Burgemees ter H. B. N. Mumsen. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De heer Boot deelt mede, dat hem ter oore is gekomen, dat de kosten van de ge meentelijke los- en laadplaats belangrijk hooger zijn dan hetgeen de Raad beschik baar wenschte te stellen. Hij verzoekt B. en W. in het vervolg meer met de beslissingen van den Raad rekening te houden. De heer Anker vraagt op welke wijze nu eigenlijk het tarief voor het G. E. B. wordt berekend voor z.g. buitenlampen. Voor bui tenlampen, welke dienen voor huisgebruik wordt het vasttarief der woningen genomen en voor lampen ten behoeve van het be drijf wordt 20 M2. per lamp in rekening gebracht. Spr. acht dit onbillijk. Wethouder v. d. Nagel zegt, dat dit toch niet onbillijk genoemd moet worden. Er zijn vele particulieren, die een schuur heb ben, waar geen licht brandt en waarvoor wel een vastrecht berekend wordt. Bij be drijven kan de schuur, indien er geen licht brandt, buiten beschouwing worden gela ten. Een aantal ingekomen mededeelingen worden hierna voor kennisgeving aange nomen. Een verzoek van de plaatselijke sla gers, om intrekking van de verordening op de heffing van rechten voor ingevoerd vleesch, ontlokt eenige discussie. De heer Boot zegt, dat de verordening nimmer zijn stem gehad heeft. Het slach ten in de gemeente is slechts voor één slager mogelijk; de andere slagers zijn van dezen slager afhankelijk. Spr. steunt het verzoek en is voor intrekking der verorde ning. De heer Donker vindt het wel wat te vlug om reeds nu een oordeel te vormen over een verordening, welke slechts enkele maanden werkt. Liever zou spr. eerst eens willen afwachten hoe het verloop der in komsten zal zijn in 1936. Eerst dan kan men overwegen om de verordening te wijzigen of te doen intrekken. Het voorstel-Boot wordt voldoende on dersteund en, in stemming gebracht, wordt het met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Van het hoofd der o. 1. school is een ver zoek ingekomen om ontheffing van het be wonen van het aan de gemeente in eigen dom toebehoorende woning, B. 138. B. en W. hebben tegen inwilliging van dit ver zoek geen bezwaar. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Z. h. st. wordt besloten afwijzend te be schikken op het verzoek van den ontsmet- tingsdienst van het Groene Kruis om een subsidie. Aan de Vebo te Leiden wordt, behoudens hoogere goedkeuring, een subsidie voor het jaar 1936 verleend van 10. Besloten wordt enkele aanslagen hon denbelasting oninbaar te verklaren en aan enkele reclamanten gedeeltelijk^ onthef fing te verleen en van den aanslag. Reclames zijn ingekomen tegen de door B. en W. vastgestelde huurwaarde t.b.v. het waterleidingtarief. De heer Ruiten vraagt zich af of er nog een bedrijvencommissie is en zoo ja, waar om deze niet gehoord in in deze zaak. De heer Zwetsloot vraagt waarom de pr ;oneele belastingaanslag niet tot grond- si. j is genomen bij de vaststelling van het verschuldigde bedrag. Spr. meent zelfs, dat hiertoe besloten is. De voorzitter zegt, dat hier een vargis sing in het spel is aan de zijde van het publiek. In de circulaires, welke zijn uit gereikt, wordt duidelijk gesproken, dat de P. B. richtlijngevend zal zijn. De P.B.-ad- ministratie taxeert niet alles, hetgeen het bedrijf wel doet. Verschillende leden zijn het met den heer Zwetsloot eens, terwijl ook wethouder Lie- verse opmerkt, dat hij steeds is geweest voor het aanhouden van de personeele be lasting. De reclames worden hierna door den se cretaris voorgelezen, die tevens een verge lijking geeft tusschen ouden en nieuwen aanslag. Met algemeene stemmen wordt het voorstel, ten aanzien van deze aansla gen, aangenomen. Aan den heer de Boer wordt, wegens ver trek uit de gemeente, eervol ontslag ver leend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en als lid van de com missie van toezicht op het 1. o. De voorzitter deelt mede, dat de wet op de verlaging van uitgaven op het onder wijs de mogelijkheid opent de commissiën van toezicht op het 1. o. op te heffen, waar toe B. en W. een voorstel doen. Z. h. st. wordt hiertoe besloten, terwijl aan de zit ting hebbende leden eervol ontslag wordt verleend. Ten aanzien van een aantal reclames te gen den schoolgeld aanslag 193637 wordt, overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslist. De rekening over 1935 en de begrooting voor 1937 worden hierna den Raad aan geboden. Tot leden van de commissie tot het nazien der rekening worden benoemd de heeren Boot, Anker en van Ruiten. In de commissie voor he tnazien der begroo ting 1937 worden benoemd de heeren Boot, Zwetsloot en Donker. De in 1935 gekozen leden der bedrij ven en bouwcommissie worden met algem,eene stemmen herkozen. Voor de bedrijvetneom- missie werden benoemd de heeren van Rui ten, L. Donker en J. Zwetsloot .terwijl in de bouwcommissie zitting nemen de hee ren Anker, Donker en Zwetsloot. Als voor zitter fungeert wethouder v. d. Nagel. De gekozenen verklaren hun benoeming aan te nemen. De begrooting van den dienst 1936 wordt hierna gewijzigd overeenkomstig het ont werp van B. en W. De voorzitter deelt mede, dat van het be stuur van de school voor christelijk natio naal schoolonderwijs een verzoek is inge komen om gelden te verkrijgen ex art. 72 der 1. o.-wet 1920 ten behoeev van de aan schaffing van meubelen en verandering van de rookgeleidingen. Burgemeester en Wethouders hebben deze zaak met den in specteur van het 1. o. besproken en het be stuur der vereeniging neemt er genoegen mede, dat enkele wijzigingen worden aan gebracht in de rookgeleidingen, waardoor een goedkoopere oplossing wordt verkre gen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. tot inwilliging van het verzoek, aangenomen. De middelen voor deze uitgave zullen gevonden worden uit de eigen middelen der gemeente, die in vier jaren jaarlijks aan den kapitaaldienst een bijdrage zal verleenen van den gewo nen dienst. Een suppletoir-kohier hondenbelasting 1936 wordt hierna vastgesteld. De woningen van „Nieuw Leven". B. en W. deelen mede, dat door hen thans een oplossing is gegeven kunnen worden aan de kwestie „Nieuw Leven". Deze ver eeniging heeft de exploitatie niet sluitend kunnen maken, terwijl aan een behoorlij ke bewoning niet steeds de noodige aan dacht is geschonken. De inning van huren vond zeer slecht plaats, zoodat de gemeen te, die uiteindelijk voor de annuiteit der vereeniging tegenover het rijk verant woordelijk was, het wenschelijker oordeel de de bezittingen der vereeniging over te nemen deze zeif te exploiteeren. Om hiertoe te komen behooren de eigen dommen eerst door de gemeente te worden overgenomen. De Raad besluit hiertoe met algemeene stemmen. Teneinde de exploitatie te vergemakke lijken stellen B. en W. voor het beheer en de exploitatie over te dragen aan een in het leven te roepen stichting, waarvan B. en W. het bestuur zullen vormen. Met dit voorstel kan de Raad zich even eens vereenigen. De voorzitter zegt, dat de mogelijkheid geschapen wordt om, in verband met de verplichting tot vaststelling van een capi- tulantenreglement, vap deze verplichting ontheffing te verleenen. B. en W. meenen, dat deze gemeente niet in aanmerking komt voor aanwijzing van ambten, welke door vrijwillig dienenden kunnen worden be kleed. Met algemeene stemmen wordt besloten de Kroon ontheffing te vragen voor het vaststellen van zulk een verordening. Z. h. st. worden enkele redactioneele wij zigingen aangebracht in de woningbouw verordening, terwijl breedvoerig, aan de hand van aanwezige kaarten, gesproken wordt over de z.g. met rood en blauw om lijnde gebieden. Voor de inning van leges voor rechten in gevolge het vuurwapenreglement, wordt een verordening voorgesteld ex. art. 122 der gemeentewet, waartoe z. h. st. wordt besloten. Hierna wordt overgegaan in geheime zit ting. Na heropening der vergadering wordt ge legenheid voor de rondvraag gegeven. De heer Anker informeert naar de beta ling der watergelden, welke blijkbaar bij vooruitbetaling moeten plaats hebben. De voorzitter zegt, dat dit steeds zoo geweest is, zoodat hierin geen verandering is ge komen. Niets meer aan de orde zijde, sluit de voorzitter de vergadering. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 223. Woedend keek hij den matroos aan, want hij dacht, dat die de teer over het dek had gemorst. 224. Juist kwam er een andere matroos aangestapt die een groote zak met veeren droeg. Toontje keek met belangstel ling wat of er verder zou gebeuren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11