Het komende 3 Octoherfeest. jPrins en Prinses in Warmond en Leiden -H ;rZ^ Hte^weg na^ Meerrust". waar het hooge gezelschap uitsteeg. I gekomem bleek het gezelschap zich ver- Ei"AeteaÜto'sedraaiden terug, reden weder- ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT Een jubileum-revue onder leiding van Henri ter Hall. 'n Historische optocht uit zeven tien voorgaande jaren. Kort bezoek der Koninklijke Familie aan „Meerrust". 't Is wonderlijk zooals sommige gebeur tenissen den mensch plotseling geheel in beslag kunnen nemen. De verloving van Prinses Juliana en al de feestelijkheden daar omheen hebben plotseling alle aandacht afgeleid van het jaarlijksche feest dat de Sleutelstad in Sep tember en begin October pleegt te interes- eeeren. Het 3 OctoberfeestWeinigen zullen daar deze week aan gedacht hebben en tochde organisatoren van dit groot ste Leidsche feest zitten niet stil, want het jubileumjaar moet een der meest mar kante feestvieringen opleveren welke de 3 Octobervereeniging tot nu toe heeft kun nen bereiden. We willen op deze feestviering hier in 't kort de aandacht vestigen door in groote trekken te vermelden wat te gebeuren staat. De feestelijkheden beginnen dit jaar ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan der 3 Octobervereeniging vroeger dan gewoonlijk. Op Woensdag 30 September en Donder dag 1 October zal in de Stadsgehoorzaal on der leiding van den heer Henri ter Hall een revue worden opgevoerd, welke op Zater dag 3 October nog eens herhaald wordt. Deze revue zal Leeten: ,,'t Is alles huts pot" De bekende revue-koning Henri ter Hall is de ontwerper dezer origineele re vue, waarvoor Gerrit van Weezei ook al 'n oude bekende de nuziek compo neerde of arrangeerde. De revue wordt uitgevoerd door Leid sche Dilettanten met medewerking van de Dames Gymnast iekvereeniging „Brunhil- de" en de Leidsche Orkest vereen iging „Mu- sica". Het bestuur der 3 Octobervereeniging is tot deze revue-gedachte gekomen, omdat de cabaretavonden de laatste jaren minder in trek waren. In déze revue zal o.m. een uitbeelding worden gegeven van: Leiden als Uuniver- siteitsstad, Boerhaave, omliggende dor pen, Leiden als woonstad in aansluiting met de daarvoor van gemeentewege ge maakte reclame. Dit voor zoover betreft de revue. Daarna volgt op 9 October 's avonds de traditioneele taptoe, waarvoor in verband met het jubileeren meer belangstelling dan ooit verwacht wordt. De 3 Octoberdag vermeldt het kan na tuurlijk niet anders tal van ieder jaar terugkeerende programma-punten. Te 7 uur begint de reveille door het Lendsch Politie Muziekgezelschap op het balcon der Stadsgehoorzaal. De koraalmuziek zal dit jaar een bijzon der cachet dragen, wijl behalve het ge wone koor van zangers en zangeressen de zen keer niet minder dan 1200 kinderen hun medewerking zullen verleenen. Openbare lessen aan de Ambachtsschool. Woensdag 16 September as. zullen de ouders van de leerlingen, schoolhoofden en verdere belangstellenden weder in de ge legenheid worden gesteld het onderwijs in de practijk en de teekenvakken aan de Ambachtsschool alhier in oogenschouw te komen nemen en de prijzen voor de ver loting te bezichtigen. Aangezien dat voor velen, die overdag werkzaam zijn, in de gewone lesuren niet gelegen zou komen, zullen deze z.g. open bare lessen, behalve des middags van 2 tot 4.30 uur, ook des avonds worden gehou den en wel van 7 tot 9 uur. De lessen aan deze school hebben, naar men weet, ten doel om jonge menschen na het doorloopen van de lagere school, voor te bereiden voor een loopbaan als aanko mend vakman: machinebankwerken en smeden, timmeren, meubelmaken, schilde ren, electrotechnische montage, instrument- maken en auto- en motorherstellen. BIOSCOPEN. Luxor. „Al Jolson", de groote Amerikaansche ra dio-zanger in de groote Showfilm „The Singing Kid", dat is de attractie van het Luxor-program ma van deze week. Op ge vaar te vermoeiend te worden geeft deze film een goeden indruk van de groote zorg, welke de Amerikanen aan hun groo te revue's besteden. Al Jolson is de drager daarvan, maar hy is niet alleen als revue zang-ster het middel punt van deze film, ook het verhaal, dat door deze film is ge weven, draait om hem. Hij wordt de dupe van zijn ontrouwen advocaat zoowel als van zijn verloofde. Zijn finantieel verlies is daardoor wel even groot als zijn hart zeer en de groote zanger moet rust hou den om zijn geschokte zenuwen en stem banden weer tot rust te brengen. Hetgeen natuurlijk gelukt, waardoor ten slotte zijn heroptreden een nog grooter succes wordt. Een groote muziek- zangfilm waarin o.m. nog optreden Cab Calloway met zijn Band, the Yacht Club-Boys, Sybel Jason, Edward Everett Horton, Allen Jenkins, Lyle Tal bot, Claire Dood, enz. In de „Fabrieksbaas", de hoofdfilm vóór de pauze, speelt Mac Lane zijn eerste Star- rol en op uitstekende wijze. Hij speelt hier de rol van 'n uitstekenden werkman, die door den president van de staalindustrie, waar hij werkzaam is, eerst tot directeur, daarna tot vice-president wordt benoemd. Door intrige wordt de anders om zijn hu maniteit geliefde werkbaas door het per soneel gehaat, maar tenslotte wint zijn oude liefde voor den werkman toch het pleit. Intusschen is natuurlijk in het Waagge bouw bereids de uitdeeling van haring en witte brood aangevangen, hetgeen dit jaar nog een bijzonder tintje zal hebben wijl ook de Watergeuzen met „platbodem-vaar tuigen" hun intocht in stad zullen doen om de hongerige Leidenaars te verzadigen. Aan het Waaggebouw zal de feestgave ge deeltelijk vanaf een schuit worden ver strekt. Een bijzondere attractie voor de ochtend feestviering is de intocht omstreeks 9 uur in de stad van het Dordtsche muziekkorps Jubal, bestaande uit honderd pijpers en tamboers. In optocht zal deze muziek naar het voormalig Invalidenhuis aan den Hoo- ge Rijndijk trekken. Dan hebben de verschilende stertochten voor automobilisten, motorrijders, wielrij ders en wandelaars plaats, waarover men reeds herhaaldelijk heeft kunnen lezen. Des middags zal de groote Jubileumop tocht plaats vinden. Deze optocht zal ter gelegenheid van het gouden jubileum voorstellen 17 fragmen ten uit de optochten der laatste 17 jaren, zijnde de voornaamste deelen uit dit op tochten. Het bestuur der 3 Oct.-vereeniging be sloot ditmaal den optocht zoo* luisterrijk mogelijk te doen lijn en door dezen optocht te overtreffen alles wat tot heden op dit gebied gepresteerd is. De optocht zal bestaan uit 600 a 700 per sonen, waarvan 200 te paard. Acht groote praalwagens en vijf karossen zullen in den stoet meerijden, w.o. de herboren gouden koets. Herboven, omdat deze staatsiekaros geheel gerestaureerd is en als het ware een nieuw aanzien heeft gekregen. De artistieke verzorging van dezen veel- belovenden optocht is weer in handen van den heer Jan de Quack. Naar de optocht-voorzitter, de heer B. de Koning ons mededeelde, zyn alle pogin gen aangewend om alle deze optocht-frag menten tot een nieuw mooi geheel te arran- geeren. Ter verduidelijking zullen boven dien alle afdeelingen worden voorafgegaan door 'n cartouche-drager met twee pages, waarbij zal worden aangegeven wat de komende groep voorstelt en uit welk jaar zij is genomen. Het geheel zal worden begeleid door ze ven muziekcorpsen, w.o. dat der Pijpers en Tamboers „Jubal". Ten slotte kunnen we nog mededeelen, dat het Lunapark op het Schuttersveld des Vrijdagsmiddags te 3 uur voor het publiek zal worden geopend tot 's avonds 12 uur. Op Zaterdag is het Lunapark geopend tot 1 uur 'a nachts zulks in verband met het feit, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag 3 en 4 October de zomertijd zal eindigen en de klokken dus weer een uur blijven stilstaan. Casino. In „De opzienbarende hotelmoord" vin den we de bekende filmspelers Mac Laglen en Edmund Lowe in de hoofdrollen, de eer ste als hotel-detective, de laatste als schrij ver van detective-verhalen. Als er in een groot Amerikaansch hotel op een morgen een desr gasten dood op zijn bed gevonden wordt, waarschijnlijk vergiftigd, nemen bo vengenoemde twee, die juist in dat hotel vertoeven, elk voor zich het besluit den misdadiger op te sporen. Ze tasten her haaldelijk mis, maar ten slotte slagen zij er in den moordenaar te vinden in een voor naam bankier, dien niemand ooit verdacht zou hebben. Het is een zeer goede en span nende detective-film vol afwisseling door de verrassende wendingen en de humoris tische avonturen, die ze te zien geeft. „Broadway humor", na de pauze, is een echte Amerikaansche showfilm, doch de show is hier niet bepaald hoofdzaak en ze bevat dan ook nog een liefdesromannetje. De inhoud van deze film is zóó ingewik keld, dat we dien niet kunnen weergeven, doch we willen nog wel zeggen, dat de film fraaie shows, uitstekende dansen en grap pige intermezzo's vertoont. Een paar revue- scènes nopen ons ze toelaatbaar te achten uitsluitend voor volwassenen. Ten slotte zij vermeld, dat het een première voor Lei den is. Lido. Het is een vreemde wereld, waarin het programma dat Lido ons deze week brengt, het publiek binnenleidt. De eerste groote film er zijn twee groote films, welke ieder het hoofdmoment van een geheel pro gramma zou hebben kunnen uitmaken voert ons in het gebied der wetenschap, d.w.z. van die wetenschap welke haar tijd eenige eeuwen vooruit is. De bekende ac teur Boris Karloff is in „De onzichtbare macht" de geleerde, die erin slaagt een soort radium te ontdekken, dat vele méden actiever is dan het tot nu toe bekende ra dium. Door onvoorzichtigheid raak* hij er door vergiftigd; zijn lichaam forforiseert in de duisternis en alles wat hij aanraakt sterft. Weliswaar slaagt een andere geleer de erin een tegengif te bereiden, doch dat helpt slechts voor korten tijd. Het radium wordt nu een gevaarlijk wapen in de han den van den door krankzinnigheid aange taste geleerde en hij zou een heele serde moorden op zijn geweten gekregen heb ben, als zijn moeder hem niet het tegengif ontnomen had. Haar zoon geeft zij daarmee prijs aan den ondergang, maar zij redde de menschheid. Een buitengewoon spannende en fascineerende film, zooals elke film, waarin Karloff optreedt. Na de pauze is er opnieuw spanning, Door weinigen opgemerkt. De talrijke belangstelen die °ok gisteren in de omgeving van het Paleis Noordeinde bijeen waren, waren tegen hiSfie» getuige van het uitrijden van het verlooide Vorstelijke Pagenvanje Kg nigin, de Prinses von Lippe—Biesterieio enpS!Tl£nhharf' chauffeerde zelf en sr MS- het' /e«lsThapantotddeHgiL ^gemeente b Ond«destormachtige toejuichingen ver- joumaUsVen' erT^otogr^a^in^ eh^^door ^het°Hggsche Bosri^ n^ar bet j viaduct aan den Leidschen straatweg. Door Oegstgeest naar Warmond. Geen tolgeld betaald! den^spóorwegovergang waxen fig ^a^ten^de achtervolgende fotografen gebru'k om het gezelschap even op de plaat te brengen. geopend Toen de spoorboomen weer b h heide auto s in kalm tem- Bezoek aan „Meerrust nu bezoek kwam voor „Meerrust" ge- verwelkomen. Het gezelschap wandelde door den tuin naar de Leede Vooral de Koningin uitte haar bewonde- ring voor het prachtige po der- landschap. Blijkbaai was het be- «n het water te begeven. feet was reeds tegen half zeven ge£ardn£ even - het bezoek duurde niet langer dan 6 minuten aan den waterkant vertoefd te hebben, keerde het gezelschap naar de auto's terug. Koningin was gekle«JIto wit. De moeder van™et zwarten hoed. Si" gekieed in grijzen Warmanderhek" en vandaar langs de Leidsche Vaart naar Leiden. Een rit door Leiden. In de stad werd gereden langsi de Haar- ss/si p™. «SS1'»:."™:; V,°'f ehdet W"an^fotografen. 'eVn hit begin van de Haarlemmerstraat nen dooif Morikhstraat'em Morschweg uit de stad. Langs den geheelne weg door de stad had het gezelschap ongestoord gereden. Nie mand had eenig vermoeden, dat de ko ninklijke familie door Leiden zou komen. Terugkomst in Den Haag. Intusschen was het te Den Haag velen duidelijk geworden, dat het gezelschap langs denzelfden weg zou terugkeeren, zoodat in tegenstelling met den heenrit vele auto's op den terugweg aan weerszij den van den Leidschen straatweg waren geparkeerd. Het gezelschap werd luide toegejuicht en het jonge paar dankte hier voor telkens door met de hand te wuiven. Bij het viaduct was een groote menigte samengestroomd, die bij het naderen van de beide auto's den weg vrijwel geheel versperde. Hier voegde de Haagsche motor politie zich weer bij het gezelschap en met dit escorte keerde men stadswaarts. Na een rit welke ongeveer anderhalf uur duurde, kwam het hooge gezelschap aan het paleis aan, in welks omgeving het opnieuw zwart van de menschen zag. Het publiek werd echter door de politie op be hoorlijken afstand van het paleis gehou den. Met luid gejubel werd het gezelschap ontvangen. Op het bordes bleven de Prin ses en Haar Verloofde geruimen tijd wui ven. Daarna trok het gezelschap zich in het paleis terug, hetgeen voor de meesten der aanwezigen een teeken was, huiswaarts te keeren. Gisteravond waren weer duizenden in de naaste omgeving van het Paleis Noordein de op de been. PRINS BERNHARDLAAN De gemeenteraad van Vlaardingeram- bacht heeft, op voorstel van burgemeester Luyerink, besloten een laan in de Oranje- wijk naar Prins Bernhard te noemen. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM Défilé en feestedijkheden in het Stadion Het Centraal Comité van Oranje en Na tionale Organisaties te Amsterdam deelt mede, dat op Donderdag 17 September a.s. in het stadion om drie uur des mid dags een feestelijke bijeenkomst gehouden zal worden in de hooge tegenwoordigheid van H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Julian en Z.K.H. Prins Bernhard. Een défilé zal plaats vinden in het sta dion, waaraan zullen deelnemen alle Oranjegezinde organisaties, zang- en gym nastiek en sportvereenigingen, verpleeg sters, leerlingen van middelbare scholen enz. enz, van Amsterdam en omgeving. Uitgesloten zijn politieke vereenigingèn lagere scholen en kinder-organisaties. Iedere deelnemende vereeniging wordt toegelaten op vertoon van een groeps- kaart, welke uitsluitend schriftelijk aan gevraagd kan worden bij het secretariaat, voor Woensdagmiddag 12 uur. Nadere inlichtingen, uitsluitend telefo nisch, worden gaarne verstrekt door het secretariaat, mr. J. H. P. v. Haitsma Mu iier, Argonautenstraat 65, telefoon 90539 (van 9—11, 2—4 en 8—10 uur). AANBIEDING VAN EEN NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK Opgericht is een comité, dat zich voor stelt namens het geheele Nederlandsche volk een geschenk aan te bieden ter gele genheid van het a.s. huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld. Voorzitter is mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, oud-gouverneur van Suriname te Oosterbeek. PRINS ASCHWIN WEER IN DE CINEAC Ook Ministers zien de verlovingsfilm Prins Aschwin van Lippe heeft gister avond nogmaals een bezoek gebracht aan de Cineac op het Buitenhof te 'sGraven- hage. De Prins wilde het programma dat hy Donderdag zag, nog eens zien; hy aan schouwde nu o.m. tevens de opnamen van het bezoek van Prinses Juliana, Prins Bernhard, zijn moeder en hemzelven dien dag aan de Cineac. Hem werd een foto van het bezoek van het gezelschap aange boden. Ook de Ministers Gelissen en Deckers hebben gisteravond de Cineac bezocht om de opnamen in verband met de verloving van de Prinses te zien. Ook hun werden foto's van gemeld bezoek aangeboden. EERSTE BLAD - PAG. 3 BIOSCOPEN. Casino: Toelaatbaar voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. i a BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerhard Année, x. van E. A. J. Reijntjes en J. E. Zanstra Max Theodoor Johannes, z. van Th. J. de Bruijn en W. B. v. Reenen Boudewjjn, z. van P. Mieloo en J. Kramer Alfons, z. van D. Bakker en J. M. Rememsrwaal Adria- na, d. van A. v. Wijk en P. v. d. Oever Anna, d. van J. Ruwaard en H. Kerkman Maria Cornelia, d. van A. C. Schalk en C. M. Faas Adrianus Johannes, z. van J. G. J. v. Zeist en M. Wétrmerdam Ge rard us Johannes, z. van J. C. v. d. Helm en J. G. de Konink Gerritje Geertruida, d. van G. N. Vonk en A. v. Egmond Jan, z. van S. v. Erkel en R. Corba Geer trui Catharina, d. van S. Rins en C. v. Egmond. Ondertrouwd: A. v. d. Blom jm. 30 J. en G. C. Lieshout jd. 20 j. F. Kors jm. 26 j. en S. A. Taverne jd. 24 j. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. Een extra-uitkeering aan alle gesteunde werkloozen Ter gelegenheid van de» verloving van Prinses Juliana Aan het slot van de vergadering der Eerste Kamer heeft Minister Slingenberg medegedeeld, dat de Regeering heeft beslo ten, naar aanleiding van de heugelijke ge beurtenis der vorstelijke verloving in de a.s. week aan alle gesteunde werklooxen een extra-uitkeering te doen van 2.50. UIT DE OMGEVING VOORHOUT Onbewoonbaar-verklaringen vernietigd Beslissende op de beroepen van de kerk voogdij en den kerkeraad der Ned. Her vormde gemeente alhier tegen het besluit van den Raad dier gemeente van 6 Maart 1936, no. 20, tot onbewoonbaarverklaring van 10 woningen aan de Heerenlaan al hier, hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, met gegrondverklaring van de desbetreffende beroepen vernietigd het besluit van den gemeenteraad alhier, voor zoover dat strekt tot onbewoonbaarverkla ring met last tot ontruiming van de in die gemeente gelegen woningen, Heerenlaan nos. 30, 32, 48 en 50. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 11 Sept. Groen- tenveiling. Per kist van 25 kg.: Eigenhei mers 60—75 cent, Drielingen 35—40 cent, bos peen f 2.00, bloemkool I f 9.10—12.70, peen per kist 2035 cent, uien per kg. 1.70—1.90. TER AAR, 11 Sept. Centrale Veiling. Andijvie 6—12 cent, peulen 0.55—1.50, snijboonen 3095 cent, kas-snyboonen 1.351.95, kas-stek 0.901.20, spek- boonen 3050 cent, princesseboonen 0.30 1.00, dubb. stamboonen 0.801.05, witte pronkers 1532 cent, postelein 2.00 2.80, breekpeen 13 cent. bospeen 25 cent, uien 2.002.30, roodekool 3.30— 6.20, savoyekool 1.40—4.30, witte kool 3.904.80, selderie 30 cent, druiven per pond 10 cent, kroten f 1.20, sla 50—70 cent, bloemkool 1.5—8 cent, meloenen 6—11 cent, komkommers 1.00—3.30, tomaten 1.00—2.40, koolrapen 90 cent, Augurken: fijn 1.30, fijnbasterd 50 cent, basterd 25 cent, grof 25 cent, stippel 12.5 cent, kom kommers 13 cent. Volgende week Maandag, Woensdag en Vrydag veiling. Augurken-veiling Woens dag. BOSKOOP, 11 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 814 cent, Marcel Rouyer 510 cent, Hadley 1522 cent, Claudius Pernet 25 35 cent, Columbia 614 cent, Butterfly 1017 cent, Mac Keiler 612 cent, Wilh. Kordes 1016 cent, Mme. Jules Bouché 1016 cent, Rosalandia 816 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 2036 cent, Wendland 2031 cent, Chas. P. Kilham 713 cent, Edith Helen 1530 cent, Aug. Noack 713 cent, Else Poulsen 1525 cent, Gloria Mun- di 1533 cent, Paul Grampel i526 cent, Str. van Nes 714 cent, Pechtold 4073 cent, lngar Ohlson 1624 cent Briarcliff 1018 cent, Juliana 1017 cent, Chrysan ten, grootbloemig 0.80— 1 40, idem tros 2560 cent, Asparagus 1013 cent. Tritoma 7—9 cent, Physalis FrantxUi 714 cent, Clematis Duiandi 1525 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.21, Clematis The President 35 cent, Clematis le Coultre 1.50 Clematis l'Azurstem 6090 cent, Acerblad 1824 cent, Ligustrum 1224 cent. rozen per stuk 12 cent ROELOF ARENDSVEEN 11 Sept. Groen- tenveiling. Druiven 7II cent per pond, meloenen 412 cent pe«* stuk, hlr-emkool 25 cent per stuk, sla 5030 cent per 100 I krop, tomaten A 4050 cent, B 5060 I cent. C 38 cent CC 25 een1; per bak van 25 pond, snijboonen 0 50—1 90, princes- se lx enen 0 751.10, dubb. stamboonen 5ü tent per 10 kg. Tweede oponthoud voor spoorboomen. Aan den spoorweg-overgang Hooge Morschweg had het gezelschap weder om oponthoud voor de gesloten spoor boomen. Hoewel het oponthoud slechts 3 mi nuten duurde, waren in een ommezien vele personen bijeen, die de vorste lijke gasten toejuichten. maar nu doorspekt met de kostelijke humor van Victor McLaglen, dien wij in Lido reeds eerder bewonderden in de grootsche film „Het verraad". McLaglen blijft revolutio nair, ook in deze film „De Huurling". Hij krijgt opdracht den koning te ontvoeren en de koning blijkt een kleine jongen te zyn, die al aanstonds de beste maatjes wordt met den 'ontvoerder. Het slot van de film, waarin McLaglen met een machi ne-geweer in fn arm een heel leger be dwingt, is werkelijk grotesk. Het geheel is een buitengewoon goed programma. Voor volwassenen. DE BELANGSTELLING BIJ HET PALEIS Hoewel de uitingen van enthousiasme ter gelegenheid van het voor de Koninklijke Familie zoo blijde gebeuren op hoogen prys. worden gesteld, is verzocht, aan het publiek mede te deelen, dat gisteravond na 6 uur de vorstelijke verloofden niet meer op het balkon of voor een der ven sters van het Paleis zouden verschijnen. Hiertoe werd besloten, omdat de toe stand in de nauwe toegangswegen tot 't Paleis, van dien aarde dreigde te worden, dat ongelukken niet te vermijden zouden zijn. LAATSTE BERICHTEN KIND VERDRONKEN. Gisternamiddag is het tweejarig dochter tje van den heer J. Tuinman te Genemui- den in een onbewaakt oogenbdik in een sloot geraakt en verdronken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3