LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT PEKUE BLAD PAG. 11 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Verlovingsfeest. Hedenavond zal ter gelegenheid van de verloving van het Prinselijk paar door de in deze gemeente gevestigde vereeniging een muzikale rond gang worden gehouden, waaraan de ver- eenigingen van Oude- en Nieuwe Wete ring en Roelofarendsveen zullen deelne men. Om 7.30 uur des avonds vertrekt de stoet naar het gemeentehuis, waar aan den Burgemeester dezer gemeente een se renade zal worden gebracht. Vele spre kers zullen het woord voeren om uiting te geven aan hunne vreugde in verband met de verloving van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana met Prins Bern- hard von Lippe Biesterfeld. De vereeni- gingen en de inwoners worden vriende lijk verzocht hunne medewerking in deze zooveel mogelijk te verleenen. Het mee voeren van vaandels, lampions en vlag gen ten einde het geheel een zoo feeste lijk aanzien te geven wordt door de orga nisatoren ten zeerste op prijs gesteld. Geboren: Jacobus Leonardus z. van L. J. van den Broek en A. l'Ami Mar- tinus Hendricus z. van P. Loos en A. M. van der Meer Petronella Adriana d. van G. C. van der Zwet en G. P. Aker- boom Engelina Anthonia Theresia d. van J. N. van Velzen en A. P. Klein Cornelia Clazina d. van P. Th. de Koning en J. A. van der Hoorn Maria Joanna d. van J. P. van Es en J. A. van Dijk. Ondertrouwd: M. de Cloe jm. 25 j. en M. G. Rijnsburger jd. 24 j. Overleden: Barbara Johanna Bak ker 7 j. TER AAR. Gezellen. Op de eerste wekelijksche bijeenkomst van de St. Josephs-gezellen- vereenigingi die zich al in een groote be langstelling mocht verheugen, deed de Vice-Praeses de mededeeling, dat de waar nemend Senior, J. Zwirs, met algemeene stemmen is gekozen als Senior. Na de fe licitatie Vein den Praeses gaven de leden ook blijk van instemming met deze be noeming door een hartelijk applaus. De heer Zwirs dankte allen voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte met de medewerking van ieder gezel, de ver eeniging te brengen op die hoogte^ welke de stichter Adolf Kolping had voorge steld. Voorts werd door den Praeses in groote lijnen het a.s. win ter program uitgestip peld, dat zeker veel leerzaams zal bevat ten. Ook de verzorging van het ontspan ningsgedeelte heeft ten volle de aandacht van de familieraad. Reeds nu kon men zich opgeven voor de diverse wedstrijden, o.m. biljarten, dammen, schieten, jassen, ping-pong, enz. Alles bij elkaar zullen de gezellen me nig mooie avond hebben. Mogelijk trekt het nog jonge mannen die buiten de rijen staan! Dat viel niet tegen. De eerste rond gang van „Arti", vanaf de polder tot aan Pulmot, is dank zij het mooie weer schit terend geslaagd. Het financieele resultaat heeft verre de verwachtingen overtroffen. De opbrengst bedroeg 37.50 K- Een goed begin is het halve werk. Volgende week Vrijdag is het Kerkpad en Jaagpad aan de beurt. Beroepen. De predikant van de Ge reformeerde kerk alhier, ds. D. Warnink, heeft het beroep naar Bolnes aangeno men. Ruim zes jaren heeft hij de bedie ning waargenomen in onze gemeente. LEIDSCHENDAM. R.K. VEREEN. E.H.B.O. „Sint Lucas". Het is zoo van lieverlede gewoonte gewor den, om, wanneer de winter in zicht is, een propaganda-oproep te plaatsen. Weliswaar willen we de zomer nog niet missen, maar toch doet af en toe een gure regenachtige najaarsdag ons er aan herinneren, dat de zomer (ja, is het eigenlijk wel zomer ge weest?) weer zoetjesaan voorbij is. En dan komt de winter. Een tijd by uit stek geschikt voor het volgen van cursussen. „Brengt uw winteravonden nuttig door!", zouden wij u willen toeroepen. En wilt u dan een punt genoemd zien, hoe u aan deze oproep gehoor kunt geven, dan zouden wij u willen noemen: volgt een cursus in het verleenen van Eerste Hulp bij Ongevallen, Zoo ééns per week een avond naar het R.K. Ver.gebouw om daar te luisteren naar een deskundige behandeling over het toe passen van Eerste Hulp bij Ongevallen, om later, wanneer zich de gelegenheid zou voordoen, de juiste hulp te kunnen verlee nen. Dat is één manier om uw winter nuttig door te brengen. Voor vandaag wilden wij dan speciaal uw aandacht vestigen op deze manier. Wij mochten in den korten tijd van ons bestaan, (nog nauwelijks twee jaar) reeds een drie-tal oursussen geven. In de zen winter hopen wij de vierde te organi- seeren. „Hopen te organiseeren", schrij- ven wij, want één voorwaarde is er waar aan moet worden voldaan, ni.: de deelname moet voldoende zijn. Maar het feit ,dat er nog veel personen zijn, die een E.H.B.O.-cursus kunnen vol gen, doet ons optimistisch gestemd zijn ten opzichte van de uitslag der propaganda door ons te voeren. Werd tot voorheen de cursus in één win ter afgewerkt, van nu af aan zal de cursus over twee winters worden verdeeld. De aanvangs-cursus t.w. 18 lessen, zal aan vangen half Oct. '36 t/m Febr. '37; terwijl de diploma-cursus, t.w. 8 lessen, gegeven wordt in de maanden October en Novem ber 1937. Na afloop hiervan kan het eind diploma behaald worden. De contributie bedraagt 0.25 per 1 es- avond. Aan de cursus kunnen zoowel da mes als heeren deelnemen boven den leef tijd van 17 jaar. Het bestuur vertrouwt, dat weer velen zich zullen opgeven als deelnemer aan den nieuwen cursus. Het stelt zich gaarne be reid voor het geven van alle gewenschte in lichtingen. Voor opgave of inlichtingen: Mej. G. C. Knijnenburg, Veurschestr.weg 2, Veur; Jacq. Scholtes, Sluisplein 3, L'dam. KATWIJK AAN DEN RIJN. De verloving. Ter eere van de vorste lijke verloving heeft de Oranjever. gister avond een prachtige lampionoptocht geor ganiseerd. Ondanks den korten tijd van voorberei ding is het een lichtstoet geworden, die den optocht op het Koninginnefeest in de schaduw stelde, en waarover maar één meening is: het was prachtig Door ver schillende vereenigingen we d rdeelgeno- men; de Geref. M. V. met een versierde wa gen. Ook enkele besturen van vereenigin gen reden in landauers in den stoet mee. De verlichte wagen van de gemeentebe drijven was ook nu weer van de partij. De Harmonie versterkt met die van Valken burg en de Mondorgelclub „Crescendo" zorgden voor de muziek. Jong en oud was op de been om van het scholwspel te genie ten. Na de rondgang gaf de versterkte Harmonie een concert op de Turfmarkt, waarvoor ook groote belangstelling was en die met tal van vaderlandsche liede ren en marschen de opgewekte stemming er in hield. Tevergeefs gewacht. Zooals ook in an dere plaatsen reeds is gebeurd, ging hier het gerucht dat de Prinses en Haar ver- lofde voorbij zou komen. Een pracht be- rficht om publiek op straat te krijgen. Op een zeker punt was het al spoedig zwart van de menschen. Er kwamen zelfs al vlag gen te voorschijn. Na lang wachten ging men er ten slotte toch aan twijfelen en wie er ook niet gekomen zijn was de Prin ses en Haar Verloofde! KATWIJK AAN ZEE. Feest. Vandaag, op den Nationalen feestdag ter gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana met Prins Benno, viert Katwijk aan Zee feest. De kinderen van alle scholen ongeveer 3000 brachten hedenmorgen een aubade bij het gemeente huis te Katwijk aan den Rijn. Des namid dags bloemencorso en hedenavond lam pion- en muziekoptocht, waarna gToot vurwerk op den Boulevard. Er was een buitengewone belangstelling, er was een enthousiaste menigte heel den dag. Dit zal hedenavond in nog grooter mate het geval zyn. NIEUWVEEN. Geboren: Theodora Elisabeth Johan- i, d. v. G. v. d. Hoorn en A, H. Verhaar. Elisabeth Apolonia Catharina, d. v. A. J. v. d. Hoorn en M. J Hölscher. Ondertrouw d: P. A. Akerboom te Ter Aar en G. C. Rekelhof, alhier. Gevestigd: G Nieuwenhuizen, van Ter Aar; A P. Vork van Zevenhoven; K. W. Stooker, van Zwijndrecht; B. Kwadijk, van Valburg (G.). Vertrokken: J. G. Bosman, naar Boskoop; J. Freyee. naar Nieuwkoop; J. C. H. v. Rijn, naar Vinkeveen; A. G. de Kuyer, naar Amsterdam; K. N. Knobbe en gez., naar Oostdongeradeel (Fr.). RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het ging den laatsten tyd allesbehalve naar wensch. Groote mas sa's bloemen draaien door, vooral Gladio lussen, Dahlia's, Asters. Zinnia's gingen voor 0.200.35, Anjers 2040 ct., He- lianthus 2550 ct., Asters in diverse kleu ren 2035 ct., HDahlia's 2560 ct., Trito- ma's 3060 ct. Rozen per bos 10—13 ct., Pompon-dahlia's 2025 ct. Gladiolussen 1535 ct. Vermelding verdient dat de prys der Oranjekleurige bloemen de laatste da gen buitengewoon steeg. Sommigen had den hieraan nog een extra winst. Afrika nen, die normaal voor 24 ct. per bos gaan brachten nu van 8-^11 cent op. Montbre- tia's kwamen van 10 op 22 ct. Ook Trito- ma's gingen flink naar boven in prijs. VOORSCHOTEN. Geboren: Cornells Willem z. van KI. Oudshoorn en C. H. M. van Gent Go ve rt z. van G. Stammers en E. S. C. Ra- vensbergen. Ondertrouwd: L. A. Overdevest 21 j. en M. M. W. Duynisveld 24 j. Gevestigd: J. H. J. Bijster van Lei den A. Otter van Amsterdam J. H. Fergusan van den Haag A. Vrolijk van Leiden J. Hol van Leiden J. A. P. Damen van den Haag. Vertrokken: A. Zuyderduin naar Delft K. Abels naar den Haag J. H. Pijnnaken naar Leiden. ZILK. Dief gearresteerd. Werd een dezer da gen melding gemaakt van een fietsendief stal en toebehooren in de duinen, thans kunnen wij mededeelen, dat het de gemeen tepolitie hier ter plaatse gelukt is den da der op te sporen die inmiddels een vol ledige bekentenis heeft afgelegd. Het gestolen rijwiel was reeds besteld, zoodat de diefstal op bestelling plaats had. Door leze aanhouding zijn inmiddels meerdere diefstallen opgehelderd gewor den, eveneens van rijwielen en rijwielon- derdeelen, uit de duinen alhier. Beter wat dan niets. Zekere L. al hier werd te Vogelenzang bekeurd we gens fietsen zonder licht, zonder bel, zon der rem, zonder belastingmerk, zonder re flector en wegens dronkenschap. ZOETERMEER. Ruiterdag. De paardensportdag, georganiseerd door de vereeniging „Hippos" alhier is Donder dag gehouden op de sportterreinen gelegen achter café „de Jonge Prins". Liefhebbers van paardensport hebben zoowel des mid- j dags als des avonds, van de verrichtingen der ruiters kunnen genieten. De belang- i stelling van de zijde van het publiek had, j in 't bijzonder des middags, wel grooter j kunnen zijn, waarmede dan ook de organi- j sator van het sportfeest „Hippos", die zich j alle moeite heeft getroost, om den dag te doen slagen, gewaardeerd had geworden. Een en ander had plaats onder begunstiging van prachtig Septemberweder. Pluvius, die zioh den laatsten tijd nogal had doen gel- j den, had een vrijen dag genomen. Om 1 uur stelden een aantal onderofficie- ren van het 6e Reg. Veld-Art, te Leiden te paard zich op, om voorafgegaan door de muziek van de plaatselijke muziekvereeni- ging, een rondgang door de gemeente te maken. Als altijd heeft een optocht te paard veel bekijks en de kranige houding van de ruiters werkte dan ook mede, dat de optocht indruk maakte. Op het terrein gekomen presenteerden de ruiters zich in W-formatie aan den Burge- meester onder het spelen van ons volks- i lied. Hierna werd door wachtmeester Bever wijk een Hongaarsche post (met 8 paarden) gereden. Mede door de kleeding van den menner viel dit nummer zeer in den smaak van het publiek. Vervolgens car- rousselrijden door 12 onderofficieren, onder leiding van den opperwachtmeester-instruc teur. De verrichtingen met met de meeste accuratesse plaats en werden belangstel lend door het publiek waargenomen, het welk door herhaald applaus werd onder streept. Een succesnummer was o.a. ook paar- dendressuur in een miniatuur-circus, on der leiding van wachtmeester Beverwijk. Spannend was het concours-hippique. De ruiters gaven elkaar niet veel toe. Nadat verschillende malen het parcours, dat zeer uitgebreid was, op lijn en fouten, was ge reden, kon den uitslag tenslotte worden vastgesteld. Ie prijs wachtel. Venneer; 2e pr. wachtel. Beverwijk; 3e pr. waehtm. v. d. Ban; 4e pr. wachtel, van Wed; 5e pr. waehtmGr edel en 6 e pr. waehtmYspe- laer. De prijzen bestonden in kunstvoor werpen, die met een toepasselijk woord door den voorzitter van „Hippos" werden uitgereikt. Alle deelnemers ontvingen een aandenken. Des avonds demonstreerde het burge- lijke element zijn kunnen op het gebied van paardensport. De landelijke rijvereeni- gingen „Palenstein" en „Maasland" ver leenden hare medewerking. Na een korte rondgang door de gemeente met muziek, werd het programma afgewerkt op het electrisch verlichte terrein. Begonnen werd met het presenteeren der ruiters, onder de tonen van het „Wilhelmus", waarna car- roussel werd gereden onder leiding van den instructeur van „Maasland". Behen digheidswedstrijden, als stoelendans en het opzadelen had een groot succes en verwek te veel hilariteit. Onder leiding van wacht meester Beverwijk had het springconcours plaats. Gelet op het feit, dat werkpaar den werden gebruikt, in boerenbedrijven werkzaam en gezien den toestand van het terrein met de aangebrachte verlichting, warende prestaties schitterend te noemen. Er werd kranig gereden en de verrichtin gen werd endoor het publiek zeer gewaar deerd. Na herhaald overspringen was den uit slag van het springconcours als volgt: le prijs van Leeuwen, 2e pr. Ohardon, 3e pr. Mosterd en 4e pr. Dijkshoorn, alle leden van de landelijke rijvereeniging „Maas land". Na afloop van de sportfeesten heerschte tot 12 uur 's nachts een gezelli ge, drukke stemming in de gemeente, me de naar aanleiding van de verloving van Prinses Juliana en Prins Barnhard. De vereeniging „Hippos" met haar ijve rig bestuur verdient een woord van lof voor de organisatie var dezen dag. Meer waardeering voor haar werk op dezen dag had men kunnen doen blijken, door nog meerdere belangstelling, waar een derge lijk gebeuren door een ieder kan worden bezocht. Fakkeloptocht Door de „Oranjegar de" alhier werd naar aanleiding van de ver loving van Prinses Juliana en Prins Bern- hard von Lippe gisteravond een fakkel optocht met muziek door de gemeente ge houden. De Oranjevereeniging „Wilihelmina" be reidt plannen voor om op Zaterdag 13 dezer een feestdag te organiseeren, die bij het verschijnen van dit nummer, gedeeltelijk tot uitvoering zijn gebracht. Des middags 2 uur optocht van schoolkinderen en kinder spelen op het terrein van den heer Veelen- turf, muziek, openluchtfilm en vuurwerk. Opgewekt wordt door het uitsteken van vlaggen en het dragen van oranje of de vaderlandsche kleuren de gemeente een feestelijk aanzien te geven. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. De Bodegraafsche Middenstand. Aan de plannen voor de komende Mica 1936 wordt nog steeds hard gewerkt. Dezer da gen heeft het comité alle middenstanders een circulaire doen toekomen waarin d« plannen duidelijk worden uiteen,gezet. Reeds nu is te zien dat de Mica '36 iets an ders zal worden dan die van het vorige jaar. Na het lezen van genoemde circulaire zullen eventueele bezwaren dan ook wel verdwenen zijn. Ongetwijfeld zal het comité tijdig alle inschrijvingen ontvangen, temeer daar er op gewezen werd, dat alleen bij algemeene deelname een dergelijk opzet kan slagen. Zooals reeds eerder is gemeld, zullen er dit jaar naast de landelijke hoofdprijzen zooals landhuizen, ameublementen, auto's enz. honderden plaatselijke prijzen worden uitgeloofd, die alleen bij de klanten van de deelnemers uit Bodegraven en Zwammer- dam kunnen vallen. Ook hier zullen be langrijke hoofdprijzen bij zijn, als haarden, fietsen enz. zoodat dit net als bij de vroe gere plaatselijke winkelweken een geduch te attractie belooft te worden. Naast de al eerder aangekondigden etalage-wedstrijd en linten-wedstrijd zijn nog andere plannen gemaakt. Deze plannen houden in, een muzikale opening, voorts op andere avonden telkens weer wat anders b.v. een reclame-optocht, een lichtstoet, een kinder-optocht met lampions, nog meer mu ziek wellicht, terwyl zelfs reeds gesproken is over een feestverlichting. Al deze plannen zijn echter nog in voor- loopigen vorm. Worden zij echter verwe zenlijkt, dan kan en zal de Middenstands campagne 1936 slagen. Schaakclub „Bodegraven". De schaak club „Bodegraven" hield deze week een al gemeene ledenvergadering tot opening van seizoen 1936—'37. De wnd. voorzitter, de heer P. J. v Dobben de Bruyn, deelde mede dat de heer A. C. de Meyere wegens drukke bezigheden voor het voorzitterschap der schaakclub heeft moeten bedanken. Op voorstel van het bestuur wordt deze met algemeene stemmen tot eere-voorzitter ge kozen. Bij de volgende stemming werd de heer K. Veerman in het bestuur gekozen. Bij monde van de heeren P. J. v. Dob ben de Bruyn en F. Scheer werd den af getreden voorzitter groote lof en dank ge bracht voor zijn activiteit, welke de schaak club „Bodegraven" tot groote bloei heeft gebracht. Verschillende besluiten werden nog genomen o.a. werd vastgesteld dat de clubavond in den vervolge op Dinsdag zal worden gehouden. Na afloop van de leden vergadering verdeelde het bestuur de func ties als volgt: P. J. v. Dobben de Bruijn, voorzitter; T. Scheer, secretaris; P. G. J. IJdo, 2de secretaris; J. G. Breekveldt, pen ningmeester; K. Veerman, wedstrijd-leider. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij den secretaris den heer T. Scheer, Vijver. De speelavond van de jeugdafd. der schaak club is ook vastgesteld op Dinsdag en wel van 79 uur. Geboren: Wilhelmina, d. v. J. H. Rut ten en Th. F. de Munk. Jan, z. v. C. Wols- wijk en G. Hagen. Ondertrouwd: P, Brouwer, 26 j. en J. Verheul, 23 j. R. M. de Groot, 25 j. en Th. Fortuin, 23 j. Getrouwd: W van der Vecht, 27 j. en T. A. Verboom, 26 j. N. Kranenburg, 27 j. en P. Hensen, 21 j. Overleden: Nellie Oosterom, 12 j. Gevestigd: J van den Berg en ge zin, van Waddinxveen. Eerst naar LINKS, dan naar RECHTC uitkijken vóór u oversteekt, en.... even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., dè auto van den „Eerste Hulp dienst".) WEEK-END LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. GORILLA. Wat geeft een gorilla de kracht van tien mannen? Zoo las ik in mijn lijfblad, dat ook zóó hardroerend over de verloving van de Prinses kan schrijven, dat de tra nen over je wangen en de koude rillingen over je rug loopen. En daartusschen stond deze „sensatio- neele brochure" aangekondigd. „Wat geeft een gorilla de kracht van 10 mannen?" De vergelijking is wat onvriendelijk. Wij moeten worden als gorilla's, 't Is te begrij pen. Mijn lijfblad kweekt geen geest. Het kent alleen maar sensatie en in plaats van geest verschaft het nu de natuurkracht van een gorilla, 't Is iets. En daarom moeten de lezers die bro chure lezen. Dan zal him borst centime ters worden verwijd, hun rug sterk worden gemaakt, dan zullen zij spieren krijgen als kabeltouwen. Dat moet, althans volgens mijn lijfblad, geweldig zijn. Wij hadden tot nu toe van rustige lezing slechts ont wikkeling van den geest verwacht, maar hier zouden door lezing slapende natuur krachten tot plotselinge ontploffing komen. De meneer, die dit aanbiedt, staat er zelf ook bij. Een knappe man in een tijgervel, zooals zij in onze jonge jaren als boeien- koningen te zien waren. En aan den anderen kant een klein plaatje van een opgezwollen bicips, een dikke arm met een aardappel. Nog andere foto's sieren deze aanbeveling. Naast elkaar staan een magere, mieserige jongeman en daarnaast een soort Camera, met allerlei geheimzinnige en angstwek kende bobbels op borst, armen en beenen. Dit is u misschien niet heelemaal duide lijk. Maar als u zich indenkt, dat daar on der zou staan resp: Vóór het gebruik en Nfe het gebruik, kunt u zich de ijselijke re sultaten van deze brochure eenigszins. in denken. Ik heb de proef of de som genomen. Ik wilde weten of het enkele lezen van dit ge heimzinnige boek niet de geest maar wel de spieren ontwikkelde. Er daarom liet ik deze pakkende advertentie lezen aan iemand in wien ik blijkens zijn liefde voor het landelijke leven sluimerende natuurkrachten vermoedde; Het re sultaat was verbluffend. Nauwelijks had hij dit gelezen of zijn gelaat, de tanden ont bloot, vertoonde de grijns der gorilla, die boven de advertentie stond afgebeeld.. Twee grijphanden sloten zich om de hals van een aanwezigen vriend die het dichtst bij hem zat. Het eerste slachtoffer van mijn lijfblad. En terwijl deze daar nog zat, paars en met uitpuilende oogen, volgden andere explo sies. De natuurkracht ontbrandde. Bloem vazen en aschbakken vlogen door de ruim te. De eerste leerling had zijn eerste les gehad. Een proefles nog maar. En met schrik zie ik zijn spieren naar boven ko men, als hij de brochure zelf eenmaal in handen zal hebben. Intusschen bepeins ik dat alleen mijn lijf blad op den juisten weg is. Het taxeert zijn meer d%n 100000 lezers op de juiste wijze. Geest is ballast, vandaag zyn er slechts spieren noodig. Leest daarom mijn lijf blad. DANIEL. EEN SPROOKJE. Dit blij bericht is als een schok Door heel het land gegaan, Wij hadden reeds een kroonprinses Ons aller Juliaan. Nu komt er nog een Prins daarbij, Sportief en jong en kwiek, En heel het volk geniet nu van Een sprookjes-romantiek. 't Is als een sprookje dit verhaal Van liefde en van min, De liefde van een kroonprinses Eens onze Koningin. De liefde van een sprookjesprins Tot onze Juliaan, En eensklaps blijkt die sprookjesprins Ook werk'lijk te bestaan. Es ist ein Marchen, jonge Prins Van liefde, bloemen, zon, Es ist ein Marchen, dat u kwam, En zag en overwon. Ein Marchen is de liefde steeds Voor ieder menschenpaar, Dat straalt van liefde en geluk In 't bijzijn van elkaar. Heel ver van huis is stil en zacht Dit sprookje opgebloeid. Zoo stil en zoo geheimnisvol Is 't tot iets moois gegroeid. Nu staat die liefde in 't volle licht En 't vorstelijke paar Staat in den gloed van 't juichend land Gelukkig naast elkaar. Es ist ein Marchen, jonge Prins Een sprookje, Kroonprinses Bewaar dit sprookje en geef ons Een schoone liefdeles. Zoovelen reeds, zoo schoon gestart, Verlieten weer elkaar, Weest Gij tot heil van volk en land Een a 11 ij d minnend paar. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11