STADS Z NIEUWS VOORNAAMSTE NIEUWS UIT DE OMGEVING Leiden viert de ver loving van de Prinses. MARKTBERICHTEN DONDERDAG 10 SEPTEMBER 193b DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BUITENLAND. Volgens een mededeeling van Madrid zou het Alcazar gevallen zijn. (2de blad). De proclamatie van Hitler over Duitsch- lands' eisch tot teruggave zijner koloniën. (2de blad). Een delegatie naar Leon Blum, om de Spaansche regeering te steunen. (2de blad). BINNENLAND. Een adres van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten inzake de wijzigingen in de Steunverleening, (2de blad). Zaterdag a.s. Nationale feestdag. (1ste blad). GEMEENTEL AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat op 16 Septem ber 1936, des voormiddags 11 uur in een der vertrekken van het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van obligaties tot een bedrag van 55.500. in de 4 pet. geldleening van 1923, groot 2.000.000.—. Leiden, 10 Sept. 1936. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. EERSTE KAMER Vergadering van heden. VERLOVING PRINSES JULIANA. Ingekomen is officieele mededeeling der verloving van H. K. H. Prinses Ju liana De voorzitter heeft namens de Ka mer deze koninklijke boodschap beant woord met een schrijven van geluk- wensch Steunverleening en werkverschaffing. Aan de orde is de interpellatie van den heer de la Bella met betrekking tot de wij ziging in de steunverleening. De heer de la Bella (S.D.) wijst op het ernstig karakter der mededeeling van den minister van sociale zaken aan de ge meenten, waardoor meer dan honderddui zend personen worden gedupeerd. Hoe is de minister er toe kunnen komen? De grens der mogelijkheden is overschreden. Spr. keurt het af, dat de maatregel is aangekondigd en ten deele toegepast in de reces-periode der Tweede Kamer. Ook begrijpt spr. niet hoe de minister een al gemeene verlaging der huren zal bereiken door meer toe te geven aan het vrije spel der maatschappelijke krachten. Als men werkelijk huurverlaging wil, zal men met heel andere maatregelen moe ten komen. Spr. beroept zich op voor beelden uit verschillende plaatsen. Het aantal leegstaande woningen is veel te gering voor het beoogde doel. Spr. komt tot negentigduizend gevallen, waarin men geen andere woning zal kunnen krijgen en wat zou men eventueel bouwen? Cri siswoningen, voor dertig of veertig jaar? Spr. schetst het lot van de meeste werk- loozen. Voorts wijst spr. op het gevaar voor de volksgezondheid, nu in Nederland voor een groot aantal gezinnen de voe dingsstand te wenschen overlaat. De woningbouwverenigingen zullen in den regel de annuiteit niet meer kunnen betalen. Slechts een deel der particuliere huiseigenaren zal de huurverlaging kun nen dragen. Men moet algemeen vertrouwd worden gemaakt met het besef, dat de steun niet meer verminderd kan worden. Spr. schetst het algemeen verzet tegen de plannen van den minister. De regeering kome op haar besluit terug en late overijlde toepassing achterwege. Spr. stelt ten slotte een 13-tal vragen. Minister Slingenberg behandelt de richtlijnen der steunverleening, in de eer ste plaats opmerkend, dat de middelen der regeering niet onuitputtelijk zijn en dat er een noodzakelijk minimum is vooo levensonderhoud. Spr. onderschrijft dat het levenspeil niet naar naar beneden kan. De beschikbare gelden moeten zoo recht vaardig mogelijk verdeeld worden. De steun voor groote gezinnen moet meer zijn dan die der kleine. Dat bij daling der loo- nen de steun moet dalen kan niet geheel uit het oog worden verloren, om den prik kel tot werk zoeken niet weg te nemen. De steun aan werkloozen mag voorts de normale economische ontwikkeling niet tegen gaan. Met beschikbaar stellen van 140 millioen is de grens van het mogelijke bereikt. OEGSTGEEST. De verloving van Prinses Juliana. Hedenavond te 8 uur houdt de Oranjever- eeniging voor al haar leden een feeste lijke bijeenkomst in het „Witte Huis", ter gelegenheid van de verloving van Prin ses Juliana. De medewerking hiervoor is verkregen van het Chr. Symphonie-orchest „Sym- phonia". De R. K. Harmonie „Triumph" zal om 8 uur een muzikale rondgang door de gemeente maken. Vanaf het Patronaatsgebouw gaat men eerst naar het Oude dorp en dan langs Wijttenbachweg naar andere deelen der gemeente. Een grandiose optocht. KLANKEN, KLEUREN EN LICHT. Ook Leiden heeft gisteravond op enthou siaste wijze zijn feestvreugde geuit over de verloving van Prinses Juliana. Gistermorgen waren, zooals reeds ge meld, de besturen der verschillende na tionale vereenigingen bijeengekomen met de contactcommissie om door directe on derlinge samenwerking nog denzelfden dag op zoo grootsch mogelijke wijze in een huldebetuiging de vreugde der Leidenaren over deze vorstelijke verloving te manifes teeren. In de vergadering, die 's morgens en 's middags in de Turk was gehouden, was besloten des avonds een grooten optocht te houden door de stao en om alle leden van nationaalgezinde vereenigingen daartoe op te roepen, publiceerden wij een oproep daar toe in de krant, terwijl tevens door ons blad overal in de stad een bulletin werd verspreid, waarop de gegevens voor deze optocht, alsmede de verzamelpunten voor de verschillende vereenigingen stonden ver meld. Het resultaat van deze korte voorberei dingen overtrof alle verwachtingen. Het is een grandioze optocht door de stad gewor den, een optocht, zooals wij ons niet her inneren er nooit een in Leiden te hebben gezien. Zij was zelfs grooter en indruk wekkender dan de bekende taptoe voor 3 October. En vóór alles heeft de massale deelname aan deze optocht en de feestelijke stemming bewezen, dat Leiden grootendeels Koningsgezind is en gehecht aan het huis van Oranje. Reeds voor half negen kwamen de ver eenigingen van het punt waar zij zich ver zameld hadden naar de Kaasmarkt opge marcheerd. Onophoudelijk stroomden de deelnemers aan, velen met lampions, fak kels, vaandels, vlaggen en banieren. Het werd op de Kaasmarkt één deinende massa, maar ondanks de enkele uren van voorbereiding was de organisatie voortref felijk. De commissie, welke hiervoor zorgde, be stond uit de heeren Elsgeest, Brouwer, Boekkooi, Questroo, van Cittert en Würtz. Zij gaven iedere vereeniging hun eigen plaats, zoodat alles, ondanks het massale aantal deelnemers zeer ordelijk verliep. In het midden had men een groote ruimte vrijgehouden voor de muziekcorpsen, die niet minder dan 8 in getal aanwezig waren. En eerst toen de stoet vertrokken was, bleek het, hoe goed het gezien was de stoet zelf te doen vormen door de leden der vereeni gingen, zoodat een groote ordelijke stoet met vlaggen en banieren verkregen werd. Dit zou onmogelijk zijn geweest indien men iedereen had laten meeloopen. Dan zou men een stoet gekregen hebben zooals nu achter de optocht aan liep, wel in juichende feest vreugde, maar ongeordend en door elkaar. Dank zij de goede zorgen en de door tastendheid der commissieleden, maar ook dank zij vooral de hulp der politie, ging alles ordelijk en regelmatig zonder het spontane karakter dezer festiviteit te ver minderen. Toen allen op de Kaasmarkt aanwezig waren lieten de commissieleden de vereeni gingen .een voor een optrekken en als er weer een groote stoet vertrokken was, werd er een muziekcorps aan toegevoegd, waaraan zich weer andere vereenigingen konden aansluiten, zoodat de 8 muziek corpsen prachtig over den kilometerlangen stoet waren verdeeld. Het is moeilijk te schatten hoevelen er aan dezen optocht deel namen, maar hun getal moet zeker wel meer dan 3000 zijn geweest. Aldus had de optocht met de vele fak kels en vlaggen en lampions een feestelijk aanzien. Wij hebben gisteren reeds de ver eenigingen vermeld, die haar leden tot deze optocht hadden opgeroepen en die dan ook alle in grooten getale aanwezig waren. Maar bijzondere lof komt wel toe aan de prachtige groote groep van Gr aalmeisjes, die in haar kleurige kleedij en met haar nog kleuriger vlaggen een zeer voornaam onderdeel van dezen stoet vormden. Ook het collegium van het Leidsch Stu dentencorps was vertegenwoordigd evenals zijn onderafdeelingen met haar vaandels, de Studentenweerbaarheidsvereeniging „Pro Patria" de V.V.S.L., de Landstormers, de Burgerwachters, de Oranjegarde, de Pad vinders, de K.J.C. met de Verkenners en de Kruisvaarders, die Driehoeksmeisjes, een groot aantal gymnastiekvereenigingen en nog een aantal nationale vereenigingen. Al- zoo een indrukwekkende stoet van een for midabele lengte. Deze stoet trok langs de route, die wij gisteren reeds publiceerden en overal waar zij voorbij kwam stonden de toeschouwers rijen en rijen dik langs den weg. Zoo ging het met muziek, vlaggen en vaandels, vroolijke lampioens en vlammen de fakkels naar het Rapenburg, naar het huis van den Burgemeester. Deze en Me vrouw van de Sande Bakhuyzen stonden voor hun woning op het trottoir, om als vertegenwoordiger der Koningin deze spontane hulde in ontvangst te nemen. Bij hen voegden zich de commisisieleden. De stoet trok voorbij. De handen strekten zich, de vlaggen en vanen neigden, het hoofd werd gewend en in flinken pas mar cheerde de lange stoet voorbij. Vandaar ging het langs een omweg naar het Schut tersveld. Hier had de politie eveneens voor een goede regeling gezorgd. Daar het Schutters veld niet was verlicht de magnesium- i fakkels waren al te spoedig uitgebrand had de politie de goede maatregel getrof fen om geen publiek op het Schuttersveld toe te laten. Toen dus de optocht zelf op het Schut tersveld was aangekomen, werden de hek ken gesloten. Voortvaar een zeer goede maatregel, daar anders in het duister on getwijfeld verschillende kinderen onder den voet zouden zijn geloopen. Op het Schuttersveld werden de muziek corpsen in het midden opgesteld en daarom die duizenden deelnemenden aan den op tocht. Daar weerklonk het Wilhelmus, dat enthousiast werd meegezongen en andere Vaderlandsche liederen volgden. Allen zon gen mede en zoo nu en dan kwam aan het gejuich geen einde. Na dit enthousiaste concert werd de stoet tenslotte ontbonden, maar de muziekkorp sen trokken door de verschillende deelen der stad om ieder op eigen gelegenheid nog een muzikale rondgang te maken. Den heelen avond bleef het publiek in feeststemming en heerschte in de stad de grootste druïde. De politie komt voor de goede regeling zeker een woord van lof toe. Het volgend telegram is gisteren nog ver zonden: Aan Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana en Zijne Hoogheid Prins Bernhard, te 's-Gravenhage De Contact-Commissie van de Organisa ties op Nationalen Grondslag te Leiden ver zoekt U hare eerbiedige gelukwenschen te willen aanvaarden Nord Thomson, Voorzitter. Mulder, Secretaris. FATHER VLASVELD. Naar wij vernemen wordt father Vlas veld, Missionaris in het Bisdom Nellore, Britsch-Indië, Secretaris van Mgr Bouter, in het laatste van October of begin Novem ber in Leiden verwacht, teneinde zijn ver loftijd bij zijn familie door te brengen. Father Vlasveld is in 1926 naar Br.-Indië vertrokken, en is daar dus reeds 10 jaar werkzaam geweest. BETALING KRACHTENS DE WARENWET! De Keuringsdienst van Waren in het ge bied HaarlemLeiden schrijft ons: Door de tot stand gekomen wijziging der Warenwet moeten, behoudens enkele uit zonderingen, alle personen, welke eet- of drinkwaren bereiden of verkoopen mee be talen in de kosten van de Keuringsdiensten en dezer dagen zullen in de gemeenten, be- hoorende tot het keuringsgebied Haarlem, de eerste aanslagbiljetten in het bezit zijn van hen, die voor betaling in aanmerking komen. Om het vragen van inlichtingen zooveel mogelijk te vermijden lijkt het ons gewenscht hierbij eenige toelichting te geven. Er is n.l. krachtens de Wet een tarief vastgesteld volgens welk de aanslag plaats vindt. De aanslagen welke nu worden verzon den gelden voor het jaar 1936 en zijn ver schuldigd door hen, die dit jaar of gedeelte van het jaar hun bedrijf uitoefenen. Wordt een zaak opgeheven dan is het ge wenscht hiervan aan den Keuringsdienst kennis te geven. Hierdoor vervalt de ver plichting voor dit jaar te betalen niet, doch vervalt de betaling het volgende jaar. Bij de vaststelling der bedragen wordt in de eerste plaats rekening gehouden met de vraag of de betrokkene ingeschreven is (of op 1 Juli 1935 ingeschreven was) in het Handelsregister. Is hij hierin gerangschikt in de le klasse dan is 5.verschuldigd, voor de 2e klasse 10.3e klasse f 15.—, 4e klasse 20.5e klasse 30.6e en hoogere klasse 40. Niet-ingeschrevenen betalen 3.of in dien z\j zonder eenig personeel werken 1— Hotels, restaurants, café's, enz. moeten, indien zij consumptie-ijs bereiden en/of ver koopen, 3.betalen. Bovendien moet voor ieder filiaal 5. worden betaald. Ieder aanslagbiljet geldt slechts voor één gemeente, zoodat iemand die in verschil lende gemeenten winkels heeft voor iedere gemeente een afzonderlijk biljet ontvangt. Curatoren der Rijksuniversiteit alhier hebben heden ten paleize aan het Noord einde te den Haag hun schriftelijke geluk wenschen doen afgeven naar aanleiding van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana. Het overizcht der Vervoersopbrengsten van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij gedurende Augustus 193635 (ongecontroleerd) geeft de volgende cijfers: totaalopbrengst in 1936: ƒ364.610, in 1935: ƒ383.124. MUZIEK. Tournée Kerkconcerten Jo Vincent en en Anton van der Horst. Het programma van het Kerkconcert door Jo Vincent en Anthon van der Horst te geven op Woensdag 16 September in de Pieterskerk te Leiden, aanvang te 8 ure, opent met de weinig gespeelde Praeludium en fuga in g. kl. terts (Peters Band III no. I) van Joh. Seb. Bach. Mevrouw Vincent zingt .daarna twee aria's (resp. uit Canta te 61 en 72), waarna het eerste gedeelte van het programma wordt afgesloten met liederen uit de Reimann-verzameling en een oorspronkelijk lied van J. W. Franck. De Heer Van der Horst leidt het volgen de programmadeel in met een Adagio (uit de 3e orgel-symphonie) van Louis Vierne den grooten blinden Parijschen organist van de „Notre Dame". Voor ,dit programma-deel schreef Hen drik Andriessen een lied „Cantique spiri- tuel", zoodat hier een Nederlandsche novi teit gebracht wordt. Verder nog liederen van G. Fauré en F. Chausson. Hierna volgt en werk uit de moderne Duitsche orgellitteratuur (voor ons land nog totaal onbekend) namelijk Toccata en Panacaglia (uit op. 15) van Sigfrid Wal- ther Müller. Het slot van het concert brengt een ver rassing. Ten gehoore zullen worden ge bracht vier deelen uit de zoo genoemde „Pathodia Sacra", gecomponeerd door den bekenden Nederlandschen Dichter Constan ten Huygens. Voor bijzonderheden hierom trent leze men het in het programma op genomen artikel van den Heer Jan Schip per (Stud, mus.), aangaande dit zeer in drukwekkende werk. Wij verwijzen de lezers naar een adver tentie, waar „Zomerzorg" voor hedenavond een groot Oranjefeest aankondigt. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 7. LAATSTE BERICHTEN WERKLOOZEN VRIJ VAN STEMPELEN. Op Zaterdag a.s. De mededeeling van den Minister-presi dent betreffende: Zaterdag een dag van nationaal gedenken (1ste blad) is na eer ste publicatie aangevuld met het volgende: alsmede zullen dien dag alle werklooze arbeiders worden vrijgesteld van het stem pelen, terwijl eveneens de werkverschaf fingen gesloten zullen zijn. ZATERDAG ALLE SCHOLEN VRIJ. In verband met het feit, dat Zaterdag a.s. als Nationale feestdag zal worden be schouwd, is het de wensch der regeering, dat dien dag alle scholen in ons land gesloten zullen zijn. DE V. V. S. L. OP AUDIËNTIE. Omtrent het felicitatie-bezoek van de V. V. S. L. aan Prinses Juliana ontleenen wij aan de „Tel." het verslag van een ooggetuige: Nauwelijks hVd sir Henry Deterding, in gezelschap van ir. J. J. F. de Kok, direc teur van de Koninklijke, zich verwijderd, of een bonte autostoet vulde het Voorplein. Wagens van allerlei soort en leeftijd reden voor, alle gevuld met uitgelaten meisjes: de senaat van de Vereeniging van Vrou welijke Studenten in Leiden, die met zeker zestig leden der vereeniging, waarvan de Prinses ook lid was toen zij, in onbezorg- den studietijd een der haren was, het jonge paar kwam gelukwenschen. In een afzon derlijken auto werd triomfantelijk een groot bloemstuk medegevoerd en even later schalde het Io Vivat tegen de oude paleismuren op. Voor een der ramen van den linkerzij vleugel werden Prinses Juliana en Prins Bernhard zichtbaar, die vroolijk naar be neden wuifden. Ook het publiek zag hen: een luid gejuich plantte zich ever de dichte rijen der wachtenden voort en in plots weer oplaaiend enthousiasme trachtte het publiek dichter bij het paleis te komen, welke vredelievende aanval de politie na eenige vergeefsche pogingen met zachten drang toch tot staan wist te brengen. De meisjesstudenten zongen inmiddels haar corpslied en gingen vervolgens het paleis binnen, waar het bloemstuk met eeg door allen onderteekenden gelukwensch werd afgegeven. Even later kwam Prinses Juliana met Haar verloofde naar beneden, waar zij een wijle te midden van de vertegenwoordig sters van de studentenwereld vertoefde. Weer werd het V. V. S. L.-lied gezongen, een hartelijk gejuich en daarmede was deze korte pittige stüdentikooze huldiging geëindigd. De meisjes laadden zich weer in en onder luid tandenknarsen van som mige wagens, waaronder zich merkwaar dige vehikels bevonden, reed de fleurige stoet weer weg, in de richting Wassenaar. DE DRUKTE IN DE OMGEVING VAN HET PALEIS NOORDEINDE. Omstreeks 3 uur was er in de omgeving van het paleis Noordeinde weer een ge weldige menschenmenigte op de been. Duizenden en duizenden stonden op het trottoir aan de overzijde van het paleis en op de trottoirs in Noordeinde en Heul- straat. De politie is thans in vry grooten getale aanwezig. Voortdurend worden de menschen, die voor het paleis blijven staan, tot doorloopen gemaand. Onder de rechter colonnade van het paleis maakt de file queu. Allen willen de felicitatieregis- ters teekenen, maar de politie zorgt er voor, dat dit op ordelijke wijze geschiedt. DOODELIJK VERKEERSONGELUK. Hedenochtend heeft op het 'Zieken te 's-Gravenhage een ernstig ongeluk plaats gehad. De 40-jarige motorrijder E. van D., wonende op het Hildebrandsplein, passeer de links de tram. Bij het passeeren slipte hij en kwam juist voor de tram te vallen. De tram kon nog tijdig stoppen, maar de motorrijder bleek door den val zoo ernstig gewond te zijn, dat hij korten tijd na zijn opneming in het ziekenhuis, is overleden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Frederik Johan z. van F. Meyers en P. de Bode Cornelis Johan nes z. van C. J. Ravensbergen en G. Fi- lippo Cornelia d. van G. Maarssen en E. M. Saarloos Petrus Johannes Maria z. van D. Zirkzee en J. B. Griffioen Margaretha d. van S. Splinter en A. A. Heeren Willi Nicolaas z. van E. W. J. Sauerland en Th. M. Pieck Krijntje d. van L. Westdorp en A. Geers Willem z. van C. Hogewoning en M. de Mooij Bernardus Wilhelmus Maria z. van J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand Maria Photina d. van P. C. v. d. Hoeven en Ph. W. M. Zuijdwijk. Gehuwd: F. P. A. Bredeveld jm. en S. J. v. d. Veer jd. J. M. de Haas jm. en M. Gorree jd. W. Koolstra jm. en B. A v. Rhijn jd. D. Kuipers jm, en L. M. Filippo jd. A. Ouwerkerk jm. en J. Nievaart jd. J. Stouten jm. en J. Mie- remet jd. A. Leemans jm. en E. H. Ta verne jd. P. A. Keijzers jm. en J. W. v. d. Voort jd. J. W. v. Wijnen jm. en M C. v. d. Berg jd N. H. Peeters jm. en E J. M. Beenakker jd. J. v. d. Weijde jm. en M. Harland jd. J. de Wolf jm. en E. F. v. Kooij. Overleden: A. Wensveenv. d. Kroft vr. 69 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. INCIDENT VOOR STEMPELLOKAAL TE AMSTERDAM. Agent door vrouw bloedend verwond. Men meldt ons uit Amsterdam: In en voor het stempellokaal van Maat- schappelijken Steun aan den overkant van het IJ is er vanmorgen eenig rumoer ge weest doordat 'n 44-jarige vrouw, die zeer overstuur was, aanmerking maakte op het bedrag aan steun, dat aan haar gezin wordt uitgekeerd. De vrouw maakte zoo'n tu mult, dat de portier opdracht kreeg haar buiten te brengen. Dit gebeurde dan ook, doch toen de vrouw weer naar binnen wil de gaan, werd zij vastgegrepen door den voor het lokaal geposteerden politie-agent. De vrouw wist zich echter los te rukken, waarna zij met een bos sleutels, die zij in de hand had, den politieman zoo'n hevi- gen kiap op den neus toedoende, dat dit lichaamsdeel bloedend verwond werd. De vrouw werd aangehouden en naar het bu reau Adelaarsweg overgebracht, vanwaar zij, na gekalmeerd te zijn en nadat proces- berbaal was opgemaakt, zich naar haar woning kon begeven. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Donderdag 17 en Vrijdag 18 September, telkens van 10.30 tot 14.30, uur, wegens schietproeven met geschut. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is voor de week van 14 tot 19 September vastgesteld op 58 cent per kg. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen te kwart over elf is de boerderij „de Prinsenburg", gelegen aan den Betonweg SoestdijkBilthoven en bewoond door den heer Hilhorst, door brand vernield. De geheele inboedel ging verloren. Het vee kon worden gered. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het vlam vatten van een pan met vet, welke op een petroleumstel stond. De schade, welke op achtduizend gulden wordt geschat, wordt door verzekering ge dekt. LEIDEN, 9 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5080 cent, kroten 1.001.50, komkommers 1.001.90, bloemkool I f 1.50—11.70, bloemkool II 1.505.80, wittekool 3, roodekool 1.20 —5.60, savoyekool 3.30—4.10, groenekool 1.002.80, meloenen 319, pieterselie 30—50 cent, prei 1.20—1.80, korpsalade 0.50—1.00, selderie 0.30—1.30, bleeksel- selderie 615 cent, knolselderie 1.70 1.80, wortelen 2.004.70, rabarber 20—30 cent, perziken 0.507.00, per 100 kg.: kroten 1.00—1.90, kroten, gekookt 6—7 snijboonen 3—20, stokboonen 3—12, pronkboonen 1.50—3.60, stamboonen 3—12, doperwten 7, peulen 16—18, postelein 24, spinazie 2—10, tomaten A 3—4, B 3.00—4.40, C 3.00—3.40, CC 2.00—2.60, uien 1.30—3.00, worte len 35. Melkveiling. Week van 13 tot 19 Sep tember. Consumptiemelk le klas 6.50, 2e klas 6.25, 3e klas f 6.00, industriemelk van 4.70—4.90 per 100 L. Prijs voor te leveren boven taxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden week van 13 tot 19 September 1936, gelijk aan de door de Regeering vastge stelde prijs. GOUDA, 10 Sept. Vee. Aangevoerd in totaal 574 stuks, waarvan 31 slachtvarkens vette 1919.5 cent en Londensche 1617 cent per pond levend met 2 pet. korting; 146 magere varkens 1826, 321 biggen 914, Geldersche biggen 1114, 5 run deren 140175, 43 nuchtere kalveren 612, 2 graskalveren, 26 bokken of gei ten 15. Handel stug. Kaas. Aanvoer 432 partijen, Prijzen le kwal. 2122 en 2e kwal. 1820, zware tot 24. Handel matig. Boter. Aanvoer 287 ponden. Goeboter 7075 en weiboter 6570 cent per pond. I

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3