VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT De wielerkampioen schappen te Zürich. Raynaud eerste der stayers De groote kamp om het stayerswereld - kampioenschap te Zürich is echter den rug. Na emotioneelen strijd heeft de Fransch- man Raynaud gewonnen met Lacquehaye als tweede, Ronsse als derde, Met ze werd vierde. Het weer was bijzonder mooi. Het was geheel windstil en niet te warm. De volgorde bij den start was: 1. Severgnini, 2. Lacquehaye, 3. Ronsse, 4. Raynaud, 5. Metze, 6. Lobman. Reeds in de eerste kilometers werd strijd gegeven. Metze kwam uit de vijfde positie opzetten, passeerde Raynaud en daarna Ronsse, zoo dat de Duitscher in de derde positie kwam. Lobman bleef in zesde positie. Daar vlak achter zat de leider Severgnini, die echter groote moeite zou hebben om den Duitscher voorbij te komen. Metze joeg Lacquehaye op, maar moest telkens terug. Dan doen de renners het rustiger aan. Schijnbaar ten minste, want de Italiaan valt plotseling aan en eer Lehman er op verdacht is, wordt hij gepasseerd. Nu lag Lohman dus tusschen Severgnini en Lacquehaye met daarachter Metze. Wat voor den Franschen stayer een alles be halve benijdbare positie was. Als er 100 ronden gereden zijn, komt er een geweldige aanval van Metze op Lacquehaye. Vier randen lang liggen zij naast elkaar. Dan moet de Duitscher te rug, nadat de motoren der gangmakers elkaar net even geraakt hébben. Severg nini blijft aan den kop met Lacquehaye op de tweede plaats. Metze is naar de vijfde afgezakt Het publiek fluit Lehman uit, die er blijkbaar alleen het oog op heeft om zijn landgenoot Metze zooveel mogelijk te be- voordeelen. Het publiek vindt dat weinig sportief en hoont de combinatie. Lacquehaye blijft goed rijden. Het tem po is wat afgezakt, maar als er nog 125 ronden te rijden zijn, komt Metze weer aan zetten. Doch de poging mislukt alweer. Wel komt Metze iets opschieten, maar Lacque haye komt hij niet voorbij. Lohman krijgt een lekken band. 84 ronden voor het einde zaten Ronsse, Losman, Severgnini, Lacquehaye en Metze vlak achter elkaar. Na vier ronden ging Metze plotseling voorbij en drong op Se vergnini, die Lohman voor zich had. Maar deze Duitscher liet den Italiaan voorbij gaan, reeds dacht men, dat Metze den kop zou nemen, toen Lacquehaye drie ronden later opzette en zijn oude tweede plaats achter Severgnini innam Metze werd weer derde. 71 ronden voor het einde ging Rons se voorbij Metze, maar deze gaf zich niet verloren. Hij zette aan en werd derde en ging meteen op Lacquehaye af. Kort voor het einde kwam Metze aan den kop. Raynaud kwam plotseling uit de ach terste positie naar veren en zette zich op de tweede plaats. Het slot was een en al emotie. Raynaud hield den kop. Lacquehaye deed nog een aanval en nog een. Onder die bedrijven is de Italiaan afgezakt en Metze op de derde plaats gekomen. Onder donderend gejuich wint Raynaud de geweldige race. Het eindresultaat werd aldus: 1. Raynaud, 1 uur, 32 min. 29 2/5 sec., zooals men ziet is er dus veel langer over gereden dan in de serie die Metze reed, maar in die serie werd ook niet zoo een ontzettenden strijd gegeven die zoo af matte. Op de tweede plaats kwam Lacque haye met 1 uur 32 min. 29 3/5 sec. 3. Ronsse 1 uur 32 min. 34 1/5 sec. 4. Metze 1 uur 32 min. 34 1/5 sec. 5. Severgnini 1 uur 33 min. 4 sec. 6. Lohman op zeven ronden. SWIFT. Zondag a.s. komt de bekende renners club „Duindorp" uit Scheveningen bij Swift op bezoek, om te trachten de beker, door de Kaveewee-fabrieken geschonken, voor de eerste maal mede te voeren naar Sche veningen. Dat Swift er alles op zal zetten om dit pogen te verijdelen, spreekt van zelf. De wedstrijd vangt te 10.30 uur aan en wordt gehouden op de Swift-baan aan den Wassenaarscheweg. DERDE BLAD - PAG. 10 SCHERENS WINT DEN GROOTEN SPRINTPRIJS VAN EUROPA. PijnenburgSlaats tweede in den koppel omnium wedstrijd. Voor 7000 toeschouwers werden gister avond te Keulen internationale wielerwed strijden verreden. „Poeske" Scherens, de vijfvoudige we reldkampioen der prof-sprinters, won den grooten sprintprija van Europa door den Duitschen kampioen Merk ens gedecideerd te slaan. Scherens behaalde 18 pnt., de Duitscher 12. Verder kreeg Engel (Duitschland) 14 pnt., Richter (Duitschland) 14 pnt., Falck Hansen (Denemarken) 13 pnt., Michard (Frankrijk) 7 pnt De koppelomniumwedstrijd werd gewon nen door de Duitse hers Huertgen en Stef- fes met 23 pnt., terwijl het Nederlandeche koppel PijnenburgSlaats de tweede plaats bezette met 16 pnt. voor de Duitschers Ki- lianVopel met 15 pnt. en OszmellaBuys- se met 14 pnt. LOHMANN BEBOET EN GESCHORST. De Duitscher stayer Lohmaran, die gis teravond in de finale om het wereldkam pioenschap der stayers heeft meegereden, is door de internationale jury beboet met duizend francs en geschorst voor een maand. De Duitsche stayer, die herhaalde malen was gewaarschuwd wegens te hoog rijden, wilde geen gevolg geven aan den eisch van de jury om de baan te verlaten. INT. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Aan het programma van de internatio nale wielerwedstrijden, welke 8 September a.s. in het stadion te Amsterdam zullen worden gehouden, is nog toegevoegd een tandem wedstrijd tusschen het Duitsche Olympisch k ampioe nspaar IhbeLor enz en onze landgenooten OomsLeene, die de zilveren olympische medaille wonnen. De groote Nationale wedstrijd, welke was vastgesteld op 20 September, wordt ge houden op Zondag 13 September, waarvoor bereids verschillende renners gecontrac teerd zijn. De bedoeling zit voor niet meer dan 6 koppels te laten uitkomen, terwijl er, in afwijking met vorige programma's, een achtervolging op het programma prijkt. C. Verburg wist, evenals W. Severijnen en D. Ramp te Nieuwerbrug mooie succes een te behalen bij de ter gelegenheid van de Koninginnefeesten gehouden wieler wedstrijden. In een wedstrijd over 75 ronden wist Verburg met 2 ronden voorsprong als eer ste over den streep te gaan, Ramp en Se verijnen 2 en 3. In de andere nummers bezetten deze 3 renners de 3 eerste plaatsen, zoodat alle prijzen aan dit drietal zijn gekomen. Door het opvallend goede rijden van Ver burg is deze voor Maandag gecontracteerd voor de sterk bezette wedstrijden te Woer den. WATERPOLO L.Z.C.—STAR 2—2. De Leidsche Zwemclub speelde gister avond tegen de Star uit Utrecht haar laat- sten degradatiewedstrijd. Hoewel de pro motie reeds een feit is en er dus van het resultaat van dezen wedstrijd niets meer afhing, werd het toch een vinnige partij, waarbij hard om de punten werd gestreden. Spoedig na den aanvang is de LZC in den aanval, maar Elzinga plaatst met een kalm boogschot op het net. De gasten val len verwoed aan en als de midvoor by een vrijen worp voor de Utrechtenaren geheel vrij ligt krijgt hij den bal goed aangegeven, passeert hij Verberg met een onhoudbaar schot (01). Enkele oogenblikken later maakt Elzinga echter gelijk (11). Vinnig wordt doorgespeeld, de wedstrijd is som tijds wel te hard voor zulk 'n vriendschap pelijk partijtje. Onveranderd komt de rust. In de tweede helft wordt Elzinga spoe dig achter de lijn gezonden wegens opstel len binnen de 2 M. lijn. De Utrechtenaren, numeriek sterker, hebben dan geen moeite opnieuw de leiding te nemen (12), doch wederom brengt Elzinga de partyen op ge lijken stand met (22). De strijd om de overwinning wordt onverminderd voort gezet en de LZC heeft danig pech als goe de schoten van Elzinga en Tegelaar of te gen de doellatten terugketsen of over gaan. Met gelijk spel komt tenslotte het einde. Vooraf werd een wedstrijd gespeeld tus schen een Zijl-combinatie en LZC II, waar bij de gastheeren met 20 wonnen. VOETBAL BILJARTEN BESTUURSVERGADERING NJB.B. Bestuur adviseert aanvaarding standpunt U. L F. A. B. Gisteravond werd in Krasnapolsky te Amsterdam een bestuursvergadering van den Ned. Biljartbond gehouden, waarop de schorsing van Nederland uit den U.I.FA..B. (Int. Biljart Bond) de hoofdschotel van de bespreking vormde. Zooals bekend is, werd door U.I.FAJ3. het besluit genomen, dat, indien de Nèd .Biljart Bond zijn houding tegenover Duitschland niet voor 15 dezer wijzigt, hij op dien datum zou worden ge schorst. Op de gisteravond gehouden be stuursvergadering werd besloten op 10 Oc tober aa. een spoedeischende buitengewone algemeene ledenvergadering uit te schrij ven, waarvan de agende slechts drie punten vermeldt, n.l. de opening, een verslag van de vergadering der U.I.FA..B., te Bern ge houden door de afgevaardigden mr Hey- broek en de Wekker en de bepaling van het standpunt van den N.B.B. Het bestuur heeft gemeend op die ver gadering het volgende bestuursvoorstel te moeten naar voren brengen: „Het algemeen bestuur in over groote meerderheid staat op het standpunt hoe wel ten sterkste blijvend protesteeren dat de verhoudingen met de U.I.FA..B; niet mogen worden verbroken. Gezien de be slissing van de in Bem gehouden vergade ring is slechts dit mogelijk: in de U.I.F.A. B. blijven of uittreden. Het algemeen be stuur oordeelt een blijvend contact met de U.IIAB. gewenscht en stelt daarom voor het standpunt van de U.I.F.A.B. in het al gemeen belang te aanvaarden en mitsdien de besluiten van de algemeene vergadering van Amsterdam en Rotterdam in te trek ken". Het bestuur zal mededeelingen doen aan de U-I-FA..B. dat op 10 October, dus niet voor 15 September, een bijzondere leden vergadering is bijeengeroepen en zal er te vens bij de U.I.F.A.B. op aandringen het wereldkampioenschap cadre 45/2 op 18 Maart te Groningen te organiseeren. Verder is in het dagelij ksch bestuur van den N.B.B. ter vervanging #van het aftre dende lid Bosje de heer Groenemeyer geko zen, terwijl de overige leden zijn herkozen. LEIDSCHE VOETBALBOND. AANVANG COMPETITIE. De Zaterdag- en Zondagoompetitie van den L. V. B. zullen respectievelijk aan vangen op 19 en 20 September. INDEELING OOMPETITIE 1936—1937. Zondagcompetitie. Ie klasse: Alphen 3, Alphia 3, L.D. W.S. 2, L.F.C. 3, Lugdunum 3, Rouwkoop 1, Sportman 1, U.V.S. 3, Zuiderkwartier 1, 2e klasse A: Alphen 4, D.S.O. D.V.S. 2, L.F.C. 4, Lugdunum 4, Rooden- burg 2, Rouwkoop 2, Sportman 2, U.V.S. 4. 2e klasse B: A.S.C. 3, L.D.T.S. 1, L.D.W.S. 3, Leidsche B. 2, Lugdunum 5, Rouwkoop 3, T.O.N.A. 2, U.V.S. 5, Zuider kwartier 2. 3e klasse A: A.S.C. 4, D.V.S. 8, L.D. T.S. 2, L.F.C. 5, Lugdunum 6, Morsch- kwartier 1, Oost 1, Sportman 3, UV.S. 6. 3e klasse B: Alphia 4, A.S.C. 5, D.S.O. 3, L.D.W.S. 4, Leidsche B. 3, Lugdunum 7, Morschkwartier 2, Roodenburg 3, T.O. N.A. 3. 4e klasse A: Alphen 5, A.S.C. 6, L.D. T.S. 3, Lugdunum 8, Rouwkoop 4, Sport man 4, U.V.S. 7, Zuiderkwartier 3. 4 e klasse B: D.S.O. 4, D.V.S. 4, L.D. W.S. 5, Morschkwartier 3, Oost 2, Rooden burg 4, Sportman 5, Zuiderkwartier 4. Juniores: Alphen, A.S.C., Lugdu num (A), Lugdunum (B), Sportman, U.V.S. (A), U.V.S. (B). Adspiranten A: Alphen, A.S.C., L.D.W.S., L.F.C., Lugdunum (a). Rouw koop, Sportman (a), U.V.S. (a), U.V.S. (b). Adspiranten B: D.V.S., Lugdunum (b), Morschkwartier, Roodenburg, Sport man (b), T.O.NA.., U.V.S. (c), U.V.S. (d), Zuiderkwartier. Zaterdagcompetitie. 1 e k 1 a s e: A.R.C. 1, Katwijk 1, L.R.C. 1 Noordwijk 1, Ons Clubje 1, Quick B. 1, Rynsb. B. 1, S.C.O. 1, S.L.F. 1, Ter Leede 1. 2e klasse A: A.R.C. 2, Katwijk 2, Noordwijk 2, Quick B. 2, S.C.O. 2, Sleu tels 1, Ter Leede 2, Weter. B. 1, Wou- brugge 1. 2e klasse B: A.R.C. 3, A.S.C., F. Pac ta, L.R.C. 2, Noordwijk 3, Quick B. 3, Rijnsb. B. 2, S.L.F. 2. 3 e k 1 a s s e: Katwijk 3, L.R.C. 3, M.S.V. Ons Clubje 2, Quick B. 4, S.C.O. 3, Ter Leede 3, Weter. B. 2, Woubrugge 2. 4e klasse: A.R.C. 4, Ons Clubje 3, Quick B. 5, Rijnsb. B. 3, S.C.O. 4, Sleutels 2, Weter. B. 3. Adspiranten: A.R.C. (a), A.R.C. (b), Katwijk, L.R.C., Noordwijk, Quick B., Rouwkoop, Rynsb. B., Ter Leede. DE ZWALUWEN. De Alg. Ned. voetbalvereeniging „De Zwaluwen" hield gisteren in >fTerminus" te Den Haag haar jaarlijksche algemeene vergadering, onder presidium van den heer E, G. Mundt. Deze verheugde zich over de groote opkomst, speciaal wat de provincie betreft. De financieele positie van de Zwaluwen is iets achteruit gegaan, de training heeft ongeveer 5000 gulden gekost. Het ver- eenigingsbezit bedraagt nog f 9.686, welk bedrag noodig is om wedstrijden tegen buitenlanders, waaraan risico verbonden is, te organiseeren en voor de training.1 De aftredende bestuursleden Mundt, Mutters, De Haan, De Haas, Gosschalk en Denis werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de bestaande vacature niet werd voorzien. Ten slotte werd een commissie be noemd, bestaande uit de heeren Gosschalk, Scheen en de Groot, ten einde na te gaan, of wellicht op den grondslag van de be kende junioren-tournooien van de Neder- landsche Corinthians een soortgelijk tour- nooi kan worden gehouden voor jeugd- elftallen van de Erkende Bonden. DE ENGELSCHE LEAGUE. Gisteren werd in de eerste afdeeling van de Engelsche league de wedstrijd Brent fordArsenal gespeeld. De gastheeren zorgden voor een verrassing door Arsenal met 20 te kloppen. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Aanbieding Gemeenterekening 1935. Be noeming gemeenteontvanger. Controle op de inning van tolgelden. De raad dezer gemeente kwam gisteren morgen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige ver gadering worden door den Secretaris voor gelezen en door de vergadering onveran derd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen 3tukken. De voorzitter deelt mede, dat van het bestuur van de Tentoonstelling Vee- en Bodemproducten „Vebo" te Leiden is in gekomen een verzoek om een subsidie be schikbaar te willen stellen van 25. De voorzitter regt, dat dit schrijven niet is behandeld in de vergadering van B. en W. De Raad vindt echter geen termen aanwezig om tot beschikbaarstelling van een subsidie over te gaan. De gemeente rekening. Aangeboden wordt de gemeenterekening dienst 1935. Gewone dienst ontvangsten 77.581.65, Uitgaven 78.249.64. Nadeelig slot f 667.99. Rekening dienst echter gehouden te wor den met de omstandigheid dat de laatste 30 pet. extra-bijdrage in de werkloosheids lasten nog niet zijn ontvangen, zoodat het eigenlijk nadeelig slot nog met 1094.83 vermeerdert dient te worden. Kapitaaldlenst. Inkomsten 16.597.85, Uitgaven f 16.583.04. Batig slot 14.81. De voorzitter verzoekt de heeren 2 H. Heenk, P. Rietdijk en W. Koot zitting te willen nemen in de Commissie belast met het onderzoek der rekening dienst 1935. Genoemde heeren nemen deze benoeming De benoeming van een gemeen te- ontvanger. Van Ged. Staten is een schreven ont vangen, waarin medegedeeld wordt, dat zij zich met de benoeming voor den tijd van een jaar van den heer J. M. Westen tot gemeenteontvanger niet kunnen ver eenigen. Zij verzoeken den Raad het be sluit, waarbij de heer J. M. Westen wordt benoemd tot ontvanger in te willen trek ken. De voorzitter deelt mede, dat de Raad in April besloot om den heer J. M. Westen tijdelijk te benoemen, omdat de ambtenaar ter secretarie A. C. Westen de vereischte leeftijd van 23 jaren nog niet had. Ged. Staten hebben echter geen bezwaar er te gen dat de heer J. W. de Ren tot 1 April a.s. naast het Secretarisambt ook nog dat van ontvanger blijft waarnemen. Voor de benoeming van een gemeente ontvanger in de op 1 April 1937 komende vacature is door B. en W. de navolgende aanbeveling opgemaakt: 1. A. C. Westen, 2. J. W. de Ren. De heer A, C. Westen wordt met algemeene stemmen tot ont vanger der gemeente benoemd. Van de Wed. VisserVisser te Apel doorn zijn een tweetal bezwaarschriften tegen haar aanslagen in de straatbelasting 1936 ingekomen. De Raad besluit afwijzend op deze bezwaarschriften te beschikken. lo. omdat de Vriesekoopschen weg is een openbare weg, voorkomende op den legger van wegen en voetpaden. 2o. omdat de afstand van de haar toe- SCHAKEN HOCKEY Hockeyclub „Zuidwijck". Voor de noodige training zullen a.s. Zondag 6 September door de elftallen van „Zuidwyck" te Delft eenige vriendschap pelijke wedstrijden tegen de Delftsche Hockeyclub „Hudito" worden gespeeld. Vanaf Zaterdag a-s. zal weder geregeld op Woensdag- en Zaterdagmiddagen ge traind worden op de terreinen, gelegen aan de Leidsche Straatweg te Wassenaar, Halte Remise H.T.M. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Dezer dagen werd door het bestuur van den Bond de agenda voor de Algemeene Vergadering aan de besturen der aange sloten clubs toegezonden. Daaraan ontlee- nen wij, dat deze vergadering zal gehou den worden op Zaterdag 26 September a.s. des middags om 3 uur in In den Vergul den Turk aan de Breestraat alhier. De voornaamste punten der agenda zyn: de vaststelling der ontworpen statuten en re glementen en de indeeling der tientallen voor de competitie 1936'37. DE LEIDSCHE ARBEIDERS- SCHAAKCLUB. Door de groote toename van het leden tal is het bestuur dezer club voornemens een tweede speelgelegenheid aan de leden te verschaffen en wel te beginnen met Zondag 9 October des Zondagsmorgens van 10 tot 2 uur in het Volksgebouw aan de Heerengracht. behoorende perceelen tot dezen weg van dien aard is, gezien de aldaar geldende omstandigheden, dat zij belenden aan en in de onmiddellijke omgeving van dien weg liggen. 3o. omdat de Hooge Raad by arrest d.d. 11 Jan. 1928 heeft bepaald, dat er geen aanwijsbaar verband behoeft te bestaan tusschen de belasting drukkende op eenige aan een bepaalden weg gelegen perceelen en de kosten, welke de gemeente juist aan dien weg heeft te besteden. Aan den heer P. H. Muller wordt op diens verzoek een half jaar ontheffing verleend van hondenbelasting. De aanslag in de eerste klasse heeft echter terecht plaats gehad. Vastgesteld worden eenige pensioens grondslagen nl. die van den lsten Ambte naar van den Burgerlijken Stand en van den brugwachter van de brug over de Drecht in het dorp. Naar aanleiding van eenige opmerkin gen van Ged. Staten besluit de Raad een kleine wijziging aan te brengen in ge- meentebegrooting 1934. De bad-oostuums. De voorzitter deelt mede, dat van de Kerkeraden der Ned. Herv. Gemeente, en Ger. Kerk te Oude-Wetering, zoomede van het R. K. Par. Kerkbestuur een schrijven is ingekomen waarin verzocht wordt maat regelen te willen treffen dat het in de toekomst niet meer voorkomt, dat perso nen zich grootendeels ontkleed op jachten varende door de Oude-Wetering bevinden. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt artikel 23c zoodanig gewij zigd dat het komt te luiden als volgt: Het is verboden, zich in of op het open baar water te bevinden, ontkleed of ge kleed met een zwembroek of niet-behoor- lijk zwem- of badpak. B. en W. hebben aan het gemeentebe stuur van Alkemade gevraagd om in een volgend seizoen, wanneer deze verorde ning van kracht zal zijn, door de gemeen tepolitie van Alkemade te doen toezien op de naleving dezer verordening. De Raad besluit nog een artikel 14 X op te nemen in de politie verordening luiden de: Het is verboden: Over den openbaren weg, rywielpad oi voetpad als bestuurder van een rijwiel, daarmede rijdende, een of meer paarden aan leidsels, teugels of aan een touw te geleiden. Van Ged. Staten is ingekomen een schrij ven waarbij er op gewezen wordt, dat de bijzondere steun uit het werkloosheids- subsidiefonds over 1936 is bepaald op 4123.—. In verband met deze beslissing zullen de volgnummers 56 en 57 van de begrooting moeten worden afgevoerd, terwijl de ra mingen op de volgnummers 39 en 40 ver laagd zullen moeten worden. Door deze beslissing zullen alsnog voor een bedrag groot 1089.— dekkingsmiddelen moeten worden gevonden. De voorzitter deelt mede, dat nog enkele andere voorzieningen op de begrooting tot een bedrag van 1779.30 zullen moeten worden getroffen gelukkig zijn voor dit bedrag en ook voor genoemde 1089.— nog dekkingsmiddelen aanwezig. De raad besluit de begrooting 1936 con form het voorstel van B. en W. te wijzigen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om aan de Kroon ontheffing te vragen van de verplichting tot het benoemen van ca- pi tul anten in enkele betrekkingen. Aan de orde komt van de bespreking in zake de controle op de inning der tolgelden door de brugwachters. Na een demonstra tie door den heer A. B. van der Vygh, Hoofdagent van de firma H. A. M. Roe- lants te Schiedam beslui, de raad gedu rende een maand wat de tol in het dorp Leimulden betreft een proef te nemen met The Automaticket Bell Punch system Bij de rondvraag deelt de heer Rietdijk mede dat hij als Commissielid nog mets van de deskundigen inzake de Raadhuis- plannen gehoord heeft. Besloten wordt om de deskundigen te verzoeken zoo spoedig mogelijk hun Pan nen ter kennis van de commissie te willen brengen. De heer Koot wijst er op dat op sommige plaatsen de Dorpsstraat noodig langs de slootkanten met grond moet worden aan gevuld. De voorzitter zegt, dat een en an der reeds de aandacht van het College van B en W heeft en dat heel spoedig de dringend noodige verbetering zal worden aangebracht. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering nadat de raads leden nog de gelegenheid hebben gehad om den nieuwbenoemden ontvanger te ie- liciteeren. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 201. De meneer die Toontje zoo hartelyk had begroet, had een mooien tuin en hij vroeg aan Toontje of hij de zen even wilde omspitten. 202. Toontje ging er met zijn schop op uit toen er juist een werkman van de gemeente aankv/am die een hoop kabaal tegen Toontje begon te maken. Hij moest met eenige andere werklui een tunnel graven waar buizen doorheen gelegd moesten worden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10