Klompenbeurs te St. Oedenrode. 3)e £öid6cHe öou^cmt Zijn ze me niet te groot? Een aardig snapshot van de bekende Brabantsche klompenbeurs, welke jaarlijks te St Oedenrode gehouden wordt De mijnramp ie Bochum. Op de schacht hangt de vlag halfstok In het lyceum aan het Stokroosplein te den Haag is Woensdag een luchtvaarttentoon stelling, georgani seerd door de ver- eeniging .Stok- roos-Aviatlek" ge opend. Nek aan nek tijdens de paardenrennen, welke deze week te Lewes (Eng.) gehouden werden Een door kogels zwaar beschadigd huis werd door nationalisten in allerijl tot geïmproviseerd fort ingericht, vanwaar in den Guadarrama-sector de Spaansche regeeringstroepen onder vuur werden genomen Een zevenmijlsklomp op de bekende Brabantsche klompen beurs, welke jaarlijks te St Oedenrode gehouden wordt FEUILLETON ZIJN LAATSTE AVONTUUR Humoristische Roman van JOH. BRAND. (Nadruk verboden). Jk-- 17) Ik had het je al eerder willen zeggen, Mabel, begon Caroline, toen hij weg was, maar ik vind het toch niet erg verstandig van je, dat je Josef zoo maar hebt ontsla gen. Nu bemerk je pas, wat je aan zoo'n man hebt! Mabel wierp haar slechts een half geër- gerden, half spottenden blik toe en wend de zich daarna met een licht schouderopha len van haar af. De zoo goed begonnen rit scheen een ongezellig einde te zullen nemen. Even later kwam Henry hard loopend van den straatweg terug. Hij denkte hen reeds van verre toe. Ik heb een taxi gevonden, hijgde hij, geheel buiten adem. Hij wacht hier aan het einde van den weg. Doe me een pleizier en bel onderweg even den garagehouder op, bij wien ik dezen wagen gehuurd heb. Hij zal er dan wel verder voor zorgen. De dames lieten Henry bij de defecte auto achter en keerden zonder hem naar huis terug. Zwijgend en in niet te beste stemming. Het, voor een kwartier nog zoo levendige discours, was plotseling afgebro- ken. Toen Rolf zijn kamer verliet, kwam Me- bel's kamenier juist de gang in. Wat gaat er gebeuren, Josef? Je hebt je zoo netjes gemaakt. Heb je voor van daag vrij gekregen? Niet alleen voor vandaag, antwoord de Rolf met een wrang lachje. Ik ga er voor goed vandoor. Neen toch?! Er lag onmiskenbaar hevige schrik en te leurstelling in haar stem. Op hetzelfde oogenblik echter scheen het tot haar door te dringen, dat Rolf's besluit vaststond, want haar gedachten den vrijen loop la tend, vervolgde zij: Dat is natuurlijk weer de schuld van dat ouwe mensch. Ze heeft nooit een haar goed aan je gelaten. Nu heeft ze de juf frouw eindelijk zoover gekregen. Maar laat ze maar oppassen. Als ze nog één woord zegt, zal ik haar eens vertellen hoe ik over haar denk. Eigenlijk heb ik allang meer dan genoeg van haar. En als jij weg gaat, Josef Zij aarzelde even, vond het blijkbaar toch tegen haar natuur om zóó openhartig te zijn, maar vervolgde, spoedig tot een be sluit komend, op denzelfden heftigen toon: Als je weggaat, dan ga ik ook. Weet je wat, Josef? Een man als jij zal toch ze ker niet lang zonder werk blijven. En als je dan ook een betrekking voor mij kunt krijgen, zij keek hem met smachtende oogen aan, ik zal graag daarheen gaan, waar jij bent. Rolf staarde haar zwijgend aan; de lust ontbrak hem naar een zijn rol passend antwoord te zoeken. Dus reikte hij haar slechts de hand ten afscheid. Wij zullen zien, wat de toekomst brenfit. iufrouw Rosy. Laten we dan hopen tot ziens, Josef! Rolf trad den salon binnen. Het was zijn laatste gang in dit huis. Hij legde het vijfmarkstuk op tafel. Daar zou zij het wel vinden. Al zou zij er dan geen idee van heb ben waar dat geld vandaan kwam, hij had tenminste het rustige gevoel, dat hij eon- tenminste het rustige gevoel, dat hij zon- Nog eenmaal liet hij zijn blik door het vertrek dwalen, als om afscheid te nemen van alles, waarmee hjj zoo vertrouwd was geraakt. In één der hoeken stond een vleu gel, gesloten, zooals meestal. Slechts één keer had Mabel er op gespeeld. Gruwelijk slecht. Weliswaar niet valsch, maar zake lijk, zonder het minste gevoel voor het in nerlijke rhythme der muziek. Rolf ging naar het instrument en opende het deksel. Hoelang had hijzelf al wel niet gespeeld? Of hij het nog zou kunnen? Zijn vingers gleden zoekend over de toetsen. Het klonk nog niet eens zoo slecht als men na een pauze van jaren zou mogen verwachten. Een Nocturne van Chopin ging hem door het hoofd. Hij draaide de kruk was lager en begon te spelen. Toen het stuk uit was en hij zich omkeer de, zag hij Mabel bij de deur staan. Verrast sprong hij op. Het bloed steeg hem naar het gelaat. Hij voelde zich als een misda diger, die op heeterdaad betrapt wordt. Wat zou Mabel nu doen! Zou ze hem een terechtwijzing toedienen of uitlachen?. Maar ze bleek noch boos, noch ironisch. Ik wist niet, dat je piano kon spelen, Josef, zei ze eenvoudig. Neemt u mij niet kwalijk! stamelde Rolf. Als ik geweten had. O, dat hindert niet, antwoordde zij vriendelijk. Zii keek Rolf peinzend aan en verbaasde zich er over, dat ze nooit eerder op de ge dachte gekomen was, dat deze merkwaar dige chauffeur uit een ander milieu moest stammen dan de meesten zijner collega's. Onwillekeurig sloeg zij een conversatie toon aan: Als je er pleizier in hebt, mag je wel vaker spelen. Rolf staarde haar verbluft aan. Maar u hebt mij tochontslagen! het laatste woord kwam slechts fluisterend en aarzelend over zijn lippen. Nu werd Mabel verlegen. Zij betreurde het misschien, w.t al te heftig geweest te zijn tegen iemand, wien waarschijnlijk slechts treurige omstandigheden hadden genoodzaakt deze betrekking te aanvaar den. Haar goed hart kreeg de overhand. Dat.... begon zij onzeker, ach, dat was niet zoo gemeend.als je misschien liever wilt blijven.... Of ik wil? riep Rolf. Miss Wilkins, ik.... ik.... Hij zweeg plotseling om niet meer te ver raden dan hij mocht. Hij was in staat ge weest aan haar voeten te vallen en een hartstochtelijke liefdesverklaring af te ste ken. Mabel zag zijn van vreugde schitterende oogen. Impulsief stak zij hem de hand toe. Toen kon Rolf zich niet langer beheer- schen. Hij greep haar hand en overdekte die met kussen. Mabel was zeldzaam bewo gen. Dat was niet alleen dankbaarheid van zijn kant; duidelijk voelde zij het on toelaatbare van de situatie. De dame en haar chauffeur! Zij had met een bruusk gebaar haar hand terug moeten trekken en hem nu eerst recht de deur moeten wijzen. Maar zij kon het eenvoudig niet. Zachtjes probeerde zij haar hand vrij te maken en toen het niet onmiddellijk ging, gaf zij de poging op. Eindelijk kwam Rolf tot bezinning en met schrik liet hij haar hand los. Met een vuurrood gezicht richtte hij zich op. Hij durfde haar niet aanzien. Om zijn mond hoeken trok het nersveus, zijn keel was hem als dichtgeschroefd. Miss Wilkins, bracht hij er eindelijk met moeite uit.... ik moet.... de banden oppompen.... ik heb namelijk vergeten.. Verder kwam hij niet. Met een haastige buiging verliet hij het vertrek. Mobel keek hem na. Geen twijfel moge lijk, de man was op haar verliefd, tot over zijn ooren verliefd. Min of meer radeloos stond zij voor deze erkenning. Onaange naam was het niet direct. Integendeel. De onverwachte huldiging streelde haar als vrouw. Maar nochtans mocht zooiets niet meer voorkomen. Enfin, waarschijnlijk zou hij het zelf wel geen tweeden keer probee- ren. IX. Kestenberg had, r.a het gedenkwaardige onderhoud met den heer Emil Krause, zijn vrees, dat Rolf's rente hem ontgaan zou, langzamerhand overwonnen en, voor zoo ver zijn wispelturigheid dat toeliet, leidde hij nu een rustig en tevreden leven. De bank had hem, toen hij de onderteekende kwitantie presenteerde, het maandgeld zon der verder voorbehoud uitbetaald en hij was niet sentimenteel genoeg om zich ver der over den toestand, waarin de werkelij ke graaf Godau zich zou kunnen bevinden, ongerust te maken. {Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5