DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gevonden voorwerpen in de maand Augustus 1936. Sleutels, een Bewijs van Nederlandschap, een zwart kinderschoentje, een vlet, porte- monnaies, eenige stukjes ijzer, onderdeeltje van een motorrijwiel, een zilveren schakel armband, rozenkransen, een bankbiljet, een rood kindertaschje, een vulpenhouder, een korte bontmantel, een koffer, inh. goed en schrijfbenoodigdheden* een motorzeiltje, een gouden gladden ring, een zilveren arm band met steentje, een radiateurdop, een gasaansteker, een blauw kindertaschje, een loopborstel voor een jachtgeweer, een vul potlood, een koperen armband, een blauwe overall, een bruin kindersandaaltje, een gouden ringetje met steentje, een eend, een bruin dekzeil, een bruine muts, een auto- step, een pakje boterbonnen, een pakje, inh. een pantalon, een colbertjas, een witte gym nastiekschoen, een doosje inh. een zilveren ringetje, R.W.B. merken, een blauwe col bertjas, een rose kindermutsje, een paar nieuwe heerenhandschoenen, een pakje, inh. vermoedelijk cartonnage, een R. K. kerk boekje, een bruine aotetasch, een badpak, een badhanddoek, een gouden broche met steentjes, een damesarmbandhorloge, een ■rood ceintuur, een beige ceintuur. Gevonden in de Electrische Tram (stads- lijn)4 paar handschoenen, een rozenkrans, een kinderparapluie, een parapluie, een schoentje", een portemonnaie. Gevonden in het Postkantoor: een paar dameshandschoenen, een heerenparapluie, een vulpenhouder, een damesarmband, een vulpenhouder, een paar dameshandschoenen en een Fransch leesboek. Terug te bekomen gn inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag, behalve Donderdags en Vrijdags van 13 uur nam. ten Politie- bureele alhier. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Naar de Missie. De weleerw. pater Claudianus van Veldhuizen O.F.M. zal 9 October te Genua met het s.s. „Serooskerk" van de Holland-Oost-Azië lijn, vertrekken naar Shanghai, en vandaar naar Peking, alwaar Z.Eerw. een één-jarige Chineesche taalstudie volgen zal, om daarna de zielzorg op zich te nemen. Op 4 October vindt het officieele afscheid plaats in het Missiehuis te Sittard. Kloosterjubilea. De Eerw. Zuster Lucia (in de wereld Mej. Christina van Veldhui zen) viert dezer dagen te Den Hoorn bij Delft haar 50-jarig kloosterjubilé. Zij is •thans overste aan de Mariaschool te Den Hoorn. De Eerw. Zuster Ewaldina (in de we reld mej. Cornelia Maria Veelenturf) over ste aan het St. Leonardus Internaat te Brielle, viert dezer dagen te Brielle haar 25-jarig kloosterjubilé. De Kaasdag nadert! Dinsdag 8 Sep tember a.s. zal in hèt Beursgebouw een kaasdag gehouden worden, georganiseerd door de Holl. Mij van Landbouw, de R.K. L.T.B. en de C.B.T.B. De officieele opening zal te 9 uur geschieden door den voorzitter van het Kaasdagcomité, den heer C. v. Dam. Secretaris-penningmeester is de heer Andr. Veelenturf, voorts de commissieleden: de heeren D. v. Donk, M. G. Stolwijk, G. v. Veldhuizen en C. v. d. Wel. As. Maandagmorgen worden de kazen opgehaald en het bestuur verzoekt bij deze nog eens, de kazen met de invulbiljetten ge reed te leggen, opdat allés op tijd geschieden kan, aangezien er niet minder dan 108 deel nemers zijn. Maandagmiddag zal de beoordeeling plaats hebben door de heer Ir. W. Huis man, rijkszuivelconsulent te Gouda, zijn assistenten Mej. v. d. Linden, de heer K. Adema, technisch ambtenaar van het Kaas- controlestation en de heeren J. v. d. Giesen en J. Beijen als deskundige kaashandelaren. De navolgende uren is de Kaasdag ge opend: Van 9 tot 1 uur en van 2.30 tot 6 uur. Des avonds te half acht zal de heer Ir. Huisman een bespreking houden over de gehouden beoordeelingen en bereidingswijze. Verder dient nog te worden vermeld, dat alle in zendingen plaatselijk zijn. Ingezonden wor den kazen, welke gemaakt zijn op 21, 22 of 23 Mei 1936, uitsluitend Goudsche kaas met Rijksmerk. Vele officieele instanties heb ben bij voorbaat reeds hunne medewerking toegezegd. Zoo'n dag, zóó georganiseerd, móét slagen! KOUDEKERK. De restauratie van den toren voltooid. De restauratie van onzen fraaien ouden dorpstoren is thans geheel gereed geko men, nadat daarop deze week door de lei dekkers de nieuw vergulde haan met to renbal werden aangebracht. Vooraf werd door den Burgemeester dezer gemeente in tegenwoordigheid der beide wethouders, een lid van den Raad en den Predikant der Ned. Herv. Gemeente ds Odé en den heer Rollema, een door het Gemeentebestuur op gemaakte oorkonde, deze restauratie betref fende, ingesloten in een flesch ter deponee ring in den bal van den toren. De heer Rollema, wien alles wat Koude kerk en Koudekerk's historie belangt, zeer ter harte gaat, bracht hierbij in de eerste plaats den Burgemeester, den heer Kwint, alsook B. en W. en Raad zijn hartelijken dank en dien van heel de Gemeente voor het initiatief tot deze torenrestauratie en den moed daartoe, daarbij wijzende op de niet te onderschatten beteekenis in dezen ontwrichten tijd een stuk historie en oude cultuur van een gewissen ondergang te kunnen redden. Voorts sprak de heer Rollema daarbij de .hoop uit, dat deze fraaie toren, zoo schoon gerestaureerd, door de goede zorgen van den architect, den heer van der Kloot Meijburg, alsook door de toewijding van aannemer, opzichter en werklieden, nog tot in verre tijden mag blijven spreken de sprake van lang vervolgen eeuwen, en nog lang getuige mag zijn van Koudekerk's welwezen in elk opzicht. Wappere, aldus de heer Rollema, onze vroolijke driekleur in den komenden tijd nog lang en dikwijls vanaf deze torentrans voor ons Oranjehuis en klinke uit dezen ouden toren nog lang de klank zijner klok over de lage landen van Koudekerk en om geving, hetzij hij daarover de uren telt, hetzij hij vreugd of droefenis luidt, en wende deze blinkende haan nog mam: lang en veel zijn wakend ook naar 't zoele zui den en richte boven alles, de fijne toren spits den blik van ons Koudekerkers maar veel en vaak naar Boven! Nadat de Burgemeester den heer Rolle ma gedankt had voor het gesprokene, werd den leidekker haan en bal ter hand gesteld voor het nu komende en door allen met spanning gevolgde moeilijke transport naar het kruis van den toren. WOERDEN. De Oranjefeesten. Maandagavond is hier de viering van Ko ninginnedag ingezet. 's Avonds om 8 uur werd in de verlichte muziektent van het plantsoen een concert gegeven door een kinderkoor onder leiding van den heer Jan van Beek en door het fluitistencorps „De Vriendschap", onder lei- 1 ding van den heer van de Laan uit Utrecht. Het was een mooie avond en er was heel veel publiek in het plantsoen bijeen. Niette min waren rust en orde van dien aard, dat er werkelijk van het door beide groepen van uitvoerenden gepresteerd, kon worden genoten. Niettegenstaande de tijd van voorberei ding wat kort en de opkomst op de repeti ties mede door invloed van de vacanties niet al te trouw was, klonk de kinderzang toch verrassend goed en vrij zuiver. Natuur lijk liet ook het fluitistencorps zich van zijn allerbeste zijde hooren. Het uit te voeren programma was met zorg samengesteld en de uitvoering was zoo, dat er met genot naar werd geluisterd. Geen wonder dat „De Vriendschap" bij het Woerdensche publiek goed staat aangeschreven. Dinsdagochtend zeven uur trokken twee herauten te paard er op uit om in de nog stille stad den volke kond te doen, dat de feestdag stond te beginnen. Om acht uur volgde het concert op de torentrans door het Fanfarecorps „Excelsior" en om negen uur had de zanghulde der schoolkinderen plaats, aangeboden aan den Burgemeester der Gemeente, onder leiding van den heer J. A. Appeldoorn te Woerden. Frisch en vlot werden de liederen ten gehoore ge bracht. De Burgemeester bracht dan ook in z'n dankwoord alle lof aan den heer Appeldoorn en na de kinderen een prettigen dag toegewenscht te hebben, bracht hij een driewerf hoera uit op onze Koningin. Om half tien vond daarna de afmarsch plaats naar feest- en wedstrijdterrein al waar de verschillende scholen en klassen spoedig om de prachtige prijzen aan het strijden waren. Vooral het potlepelloopen bij de kleintjes en 't zakloopen en hardloo- pen met hindernissen bij de grooteren viel zeer in den smaak van het publiek. Nadat alle kinderen onthaald waren op limonade, krentenbollen en chocolade, marcheerde reeds om twaalf uur de prijswinnaars en winnaressen naar de R. K. Jongensschool alwaar de prijsuitreiking plaats vond. Een woord van hulde moet hier zeker ge bracht worden aan het onderwijzend per soneel, dat met veel pleizier en voortva rendheid alles tot een goed einde bracht. Voorwaar geen kleinigheid met plm. 1000 kinderen in „feeststemming". Mochten de kinderfeesten geslaagd ge noemd worden, met het verdrere program ma van den dag was dat ook zeker het ge val. 's Middags half twee was 't afmar- cheerëïi van het Hotel „De Dubbele Sleu tel" naar het feestterrein van de deelnemers aan de rijwielbehendigheidswe&strijden en de Landelijlke Ruitervereen. „Gouda Voor uit" en de „Tournooi Ruiters" van Woerden, begeleid door de beide muziekkorpsen. Te circa 2 uur namen de rij wiel wedstrij den een aanvang, om geldprijzen. De hin dernissen waren een wipplank, schutting, dominésteen uitzoeken, touwrek en zand bak. Dat deze wedstrijden bij 't publiek in den smagk vielen, bewees telkens de hila riteit bij een of andere hindernis, waarbij dan 'n wielrijder in 't zand moest bijten. Hierna vond de grootsche demonstratie plaats van de beide reeds genoemde Lan delijke Rij véreen i gin gen onder leiding van den Instructeur den heer A. van Waard te Leiden. Wat de heer de Waard ons liet zien wat met landbouwpaarden bereikt kan worden, was ongelooflijk. Vooral met 't rij de a la fleche-caroussel en springen, had de Instructeur groot succes en het talrijke publiek genoot er volop van, wat het ap plaus wat na ieder nummer opklaterde wel bewees. De clou van den avond was natuurlijk de opvoering van het openluchtspel „Een Vroo- lijk „Kampfeest", onder leiding van den kampmeester, den heer G. A. Goossens, voor koren en orkest. Wat de heer Goos sens ons heeft laten zien en hooren was werkelijk de moeite waard, de wegblijvers hadden dan ook dezen keer groot ongelijk. Niettemin was de opkomst van het publiek enorm. De heer; Groen, hier ter stede, had voor puike versterking zorg gedragen en alles was dan ook tot in de uiterste hoeken van 't veld, goed verstaanbaar. Na afloop van het openluchtspel had de heer Goossens een ware ovatie in ontvangst te nemen en de voorzitter van Koninginne dag, de heer van Nes, riep hem dan ook in z'n dankwoord zeer terecht een tot weer ziens toe. Direct daarop werden de lichten gedoofd en nam 't vuurwerk, het gebruikelijke slot van dezen schitterenden dag, een aanvang en na de groote slot-decoratie „Leve de Ko ningin", behoorde deze dag weer tot het verleden. Aan het bestuur van Koninginnedag alle hulde voor het opstellen van zoo'n program ma; zij kunnen met veel genoegdoening op dezen dag terugzien. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare raadsvergadering bijeen op Vrijdag 4 September a.s., des na middags 7 uur ten Gemeentehuize. De agenda luidt als volgt: Ingekomen stukken. Voorloopige vast stelling gemeente-rekening 1935 en reke ning waterleidingbedrijf 1935. Bespreking plannen tot vernieuwing der Geerbrug. Be noeming van 3 leden der Waterleidingcom missie, wegens periodieke aftreding van de heeren A. C. Paardekooper. P. Meijdam en Th. C. Berg. Voorstel van Burgemeester en Wethouders met betrekking tot het uitbrei dingsplan Vrouwenweg-Vlietweg. Als voren tot wijziging der gemeente-begroot in g 1936. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. WILT U IETS WETEN' Vraag: inzake het afgeven van een ongezegelde kwitantie door een curator in een faillissement. Antwoord: Kwitanties, door een curator afgegeven, zijn vrij van zegel. Vraag: Kan ik mijn fiets verzekeren, zoo ja, waar? (tegen diefstal). Hoeveel kost dat dan per jaar? Antwoord: Ja. Bij iedere verzeke ring maatschappij. Ongeveer 4.— per 100.—. LAATSTE BERICHTEN INSTRUCTIE-RECHTERS. Aantal wordt niet uitgebreid. Naar aanleiding van een mededeeling in één der bladen aldus de „Avondpost" dat de justitioneele autoriteiten in de Residentie besloten zouden hebben het aan tal rechters van instructie bij de Haagsche Rechtbank van twee op drie te brengen, vernamen wij uit de. meest bevoegde bron, dat daarvan geen sprake is. Bovendien zijn in het Huis van Bewa ring slechts twee kamers van instructie. In dezen tijd van bezuiniging kan er niet aan gedacht worden aan eenigerlei uit breiding. Het vermoeden werd uitgesproken, dat een dergelijke onjuiste mededeeling noodig werd geacht, teneinde een zaak op te rake len, waarvan de instructie nog steeds niet gesloten is. ZOND AGS ARBEID IN DRUKKERIJEN. Request van het R. K. Werkliedenverbond. Het R. K. Werkliedenverbond in Neder land heeft in een schrijven aan den Raad van Ministers bezwaren geuit tegen de ver gunning aan een ongeorganiseerden druk ker voor overwerk en Zondagsarbeid. Het verbond acht deze vergunning be treurenswaardig uit sociaal en godsdienstig oogpunt. Het acht een Zondagavondblad overbodig. De vergunning randt de gods dienstige overtuiging van een groot deel der bevolking aan. Het verbond stelt de vraag of het niet dringend gewenscht ware geweest, dat, voor de Minister van Sociale Zaken zijn beslissing, die afweek van de op vatting van den directeur-generaal van den arbeid, nam, de door de regeering ingestel de bedrijfsraad voor de typografie was ge hoord. Het Verbond verzoekt den Raad van Ministers de genomen beslissing ongedaan te maken. JEUGDIGE BEZOEKERS VAN SPEEL TUIN SLAAN BEWAKER BEWUSTELOOS. Gisteravond is in een speeltuin in het Ondiep te Utrecht een 25-jarige speeltuin bewaker bewusteloos in zijn wachthuisje gevonden. Het is verboden, in den tuin, na sluitings tijd te spelen. Aangezien het evenwel meer malen voorkwam, dat de jeugd zich toch toegang tot den tuin verschafte, had men twee bewakers aangesteld. Gisteravond hebben twee jongens van 16 en 17 jaar, op het oogenblik, dat een der bewakers zich even verwijderd had, zich toegang tot den tuin verschaft. Zij weiger den te voldoen aan het bevel den speeltuin te verlaten. Een van de jongens heeft daar bij den bewaker met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, tengevolge waarvan BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Eva, d. van L. Rombaut en A. M. Ouwerkerk Helena Johanna, d. van J. Th. Dijkstra en E. Turenhout An- thonius Cornelis Christina, z. van A. v. Hartevelt en F. C. A. Piërlöt Gijsje, d. van A. Hoogendoorn en H. M. v. Gemeren Petronella Cornelia, d. van E. H. G. Wouters en N. v. d. Bent Cornelia Jaco- ba, d. van C. L. Mooten en J. H. Rodenburg Johanna Margaretha Alida, d. van W. C. v. Roode en P. C. v. Bezu Pieter Corne lis, z. van P. C. Griekspoor en S. J. Schreu- ders Wilhelmina Petronella Maria, d. van H. Hóvig en J. v. d. Vis Adrianus Petrus, z. van Th. W. Pannebakker en J. M. Binken. Ondertrouwd: H. J. P. M. Pierrot jm. 30 j. en A. M. Janssen jd. 25 j. Gehuwd: P. G. v .d. Kraan jm. en C. P. Beurze jd. W. Hoogstra jm. en A. E. J. v. Hal jd. H. G. v. d. Hoeven jm. en H. M. M. v. Velzen jd. A Bekooij jm. en A. M. A. Gemen jd. F. J. de Haas jm. en H. S. A. Haasbeek jd. Th. W. Heems kerk jm. en P. J. de Groot jd. J. L. Klom jm. en M. C. v. Houten jd. D. M. Kpivenhoven jm. en M. Seriier jd. G. Logeman jm. en H. v. Oosten jd. J. de Wolf jm. en M. J. Jager jd. J. P. v. d. Laaken jm. en M. M. Muilwijk jd. A. v. d. Nagel jm. en M. v. Varick jd. W. F. v. d. Linden jm. en Th. H. de Vries jd. Overleden: H. Philippo zn. 11 dg. -*~ J. B. Meijnen wedn. 78 j. deze een lichte hersenschudding bekwam. Het slachtoffer wist nog naar zijn wacht huisje te strompelen, alwaar hij later door zijn collega werd gevonden. De toestand van den bewaker was he denmorgen van dien aard, dat hij nog van tijd tot tijd het bewustzijn verloor. POGING TOT DOODSLAG. In het huis van bewaring te Zutphen is ingesloten een 35-jarige koopman uit Ermelo, verdacht van poging tot doodslag gepleegd in den nacht van 1 op 2 Sept. Hij had dien nacht met een auto onder Hoog-Soeren gereden. Twee rijksveldwach ters gaven hem een stopteeken, doch de verdachte reed door met een snelheid van ongeveer 70 km. Door op het laatste oogen blik op zijde te springegn konden de twee veldwachters hun leven redden. EEN KASSIER, DIE VAN WANTEN WIST. Amersfoorter te Halfweg gearresteerd. De politie te Halfweg heeft gistermiddag aldaar in een café aangehouden den 40- jarigen kassier T. E. uit Amersfoort. De man, die den laatsten tijd in Amsterdam verbleef, werd te Halfweg aangehouden op aanwijzing van een aldaar wonenden ge neesheer. De kassier had den dokter voor geslagen om bij slechte betalers de kwade posten te gaan innen. De dokter was op dat voorstel ingegaan, maar later bleek, dat de man het geld niet volgens de gemaakte afspraak aan den dokter had afgedragen, maar het, althans voor een gedeelte, ten eigen bate had aangewend. Daar ook in Haarlem vele klachten over den Amersfoor ter waren binnengekomen, werd de man gisteravond naar Haarlem overgebracht. Hij bekende gedurende het laatste half jaar, op de genoemde manier niet minder dan 1100 ten nadeele van een -8-tal Haarlemsche dok ters te hebben ontvreemd. Verder heeft hij bekend, dat hij de laatste paar jaren op de zelfde wijze met veel succes in Friesland en in andere provincies heeft geopereerd. Bui ten Haarlem had hij volgens zijn zeggen een bedrag van 2000 buit gemaakt. TELEGRAMMEN FRANSCHMAN TE TETOEAN GEFUSILLEERD. RABAT, 3 Sept. (A. N. P.). Naar verno men wordt is een Fransch man, die voor het uitbreken van den militairen opstand in de Spaansche zone gevestigd was, te Tetoean gefusilleerd. Door de diplomatie ke autoriteiten is een onderzoek ingesteld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5080 cent, kroten 1.001.30, komkommers f 1.003.10, bloemkool I 1.507.90, bloemkool II 1.503.10, wittekool 1.80, roodekool 1.204.60, savoyekool 1.703.30, groe- nekool 1.001.40, meloenen f 316, pie terselie 30 cent, prei 0.801.10, radijs 0.501.20, kropsalade 0.501.30, sel derie 30—80 cent, bleekselderie 1821 cent uien 4060 cent. wortelen 2.005.70, rabarber 2040 cent, perziken f 5—8. per 100 kg.: kroten f 1.00—1.50, kroten gekookt 3, snijboonen 312, stokboonen f 312 pronkboonen f 24, sctamboonen f 310, doperwten 11, postelein 2—4 spinazie 26, tomaten A 3.004.40, B 3.00 4.60, C 3.00—3.20, CC 2.—, uien 1.00— 3.20, wortelen f 24, aardappelen f 1.80 tot 2.20 Melkveiling. Week van 6 tot en met 12 September. Consumptimelk le klas 6.50, 2e klas 6.25, 3e klas 6.industriemelk 4.70—4.90. Prijs voor te leveren boven taxe-melk, in georganiseerd overleg voor het district Leiden week 6 tot 12 September 1936, ge lijk aan de door de Regeering vastgestelde prijs. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Gesloten. BODEGRAVEN, 2 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 11125 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.903.40, bruin 3.303.60, eenden eieren 2.703.00 per 100 stuks, kippen 2540 cent per stuk. BOSKOOP, 2 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 58 cent, Marcel Rouyer 610 cent, Hadley 1020 cent, Claudius Pernet 15 26 cent, Columbia 814 cent, Butterfly 815 cent, Mac Keiler 10 cent, Mme Jules Bouché 1015 cent, Rosalandia 10 17 cent, Florex 1022 cent, Phoebe 20 34 cent, Wendland 2033 cent, Chas. P. Kilham 712 cent, Edith Helen 1015 cent, Aug. Noack 713 cent, Else Poulsen 1023 cent, Gloria Mundi 1018 cent, Byou 33 cent, Paul Grampel 1521 cent, Pechtold 1226 cent, Briarcliff 814 cent Str. van Nes 816 cent, Ingar Ohlson 15 29 cent, Chrysanten, grootbloemig 60100 cent, idem tros 2540 cent, Asparagus 6 10 cent, Gladiolen 25 cent, Physalis Franchetti 49 cent, Clematis Durandi 2041 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.00 1.20, Clematis The President 43 cent, Clematis l'Azurstum 57 cent, Acerblad 19 cent, Ligustrum 68 cent, Rozen in pot per stuk 10 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Sept. Groen tenveiling. Per kist van 25 kg.: Eigenhei mers 6575 cent, Drielingen 3040 cent, bos peen 4.005.20, bloemkool I f 6.60 10.80, peen per kist 7080 cent, uien per kg. 1.90—2.20. LOOSDUINEN, 2 Sept. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 104 aanvoerders verkocht om in de week van 7 tot 14 September dagelijks te leve ren 20.000 liter melk. Prijs af boerderij 6.50, melk vpor industrie 4,70 per 100 liter. GOUDA, 3 Sept. Vee. Aangevoerd in to taal 860 stuks waarvan: 74 slachtvarkens vette 18.519 cent per pond en Londen- sche 1617 cent per pond levend met 2 pet. korting; 237 magere varkens f 1816, 439 biggen 1013, Geldersche biggen 1316, 7 runderen f 150200, 68 nuch tere kalveren, 2 graskalveren, 14 schapen 1012, 19 bokken of geiten 14 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 456 partijen le kwal. met rijksmerk van f 2122, 2e kwal. f 19 20, zware tot f 23, Handel matig. Boter. Aanvoer 328 ponden. Goebo- ter 7075 cent, weiboter 6570 cent. Han del vlug. NOORDWIJKERHOUT, 2 Sept. Veiling „De Eendracht". Pronkers 2540 cent, en kele z. dr. 0.701.30, stokboonen f 1.10 1.25, enkele met dr. 0.551.05, snijboo nen 0.311.30, dubb. boonen 3595 cent alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 2 Sept. Groen tenveiling. Druiven 8—12 cent per pond, meloenen 311 cent per stuk, sla f 0.50 1.50 per 100 krop, snijboonen f 0.351.20, Princesseboonen 0.701.10, witte pïonk- boonen 15 cent per 10 kg., fijn f 0.902.90, fijnbasterd 0.80—1.00. basterd 40 cent, grof 25 cent, bommen doorgedraaid, stip pel 12.5 cent per 25 kg. TER AAR. 2 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 10—21 cent, andijvie 7—16 cent, peulen 1.001.40, snijboonen 3080 cent, kassnijboonen 0.901.35, spekboonen 30 45 cent, princesseboonen f 0.501.10, wtite pronkers 1535 cent, dubb. stamboo- nen 6070 cent, postelein f 2.002.50, uien 3.90, groene savoyekool 3.303.50, sla 0.501.40, bloemkool 1.58 cent, me loenen 915 cent, komkommers f 1.00 3.20, tomaten f 1.00—1.90, druiven per pond 12 cent, peen 26 cent. VEUR, -2 Sept. Groentenveiling, Eng. komkommers le soort 1.502.20, 2e soort i.oo1,20, 3e soort f 1.—gele komkom mers le soort 2.503.80, 2e soort 1.20 2.10, 3e soort f 1.kropsla le soort f 0.50 1.20, 2e soort 50 cent, peen f 2.805.50, bloemkool le soort f 3.006.50, 2e soort 1.502.50, tomaten midd. 1.501.80, gr. ronden 1.502.2e soort f- 1.50, 3e soort 1.00, bonken 1.00, andijvie per 100 0.50—1.20, spinazie per 4 kg. 1232 cent, postelein f 2.00—3.20, rabarber per 100 bos 1.00—1.40(, snijboonen 4—12 cent spercieboonep 516 cent. selderie f 0.30 1.20, meloenen 326 cent, druiven f 11.50 tot 14.20. VINKEVEEN, 2 Sept. Groentenveiling. Spercieboonen f 39, snijboonen 38, pronkboonen 1.50—3.00. spekboonen f 4, stamspercieboonen 38, tomaten A en B 3.00—3.60, C 3.00—3.20 per 100 kg.; groene komkommers 1.001.50, gele id. kropsla 0,50—3.00 per 100 stuks; rabar ber 1—3 per bos, spinazie f 2—6 en pos telein 2—3 per kg., bleekselderie f 24 per struik, peen f 25 per bos, andijvie 0.501.60 per stronk. VOORSCHOTEN, 2 Sept. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 3.804.20 per 100 stuks, druiven 20 cent per stuk. ZOETERMEER, 2 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 4000 ^tuks. Prijzen kippen eieren f 3.254.00 en eendeneieren 3.00 3.20 per 100 stuks. WISSELNOTEERÏNGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.22 Londen 7.41'/l6 New York 1.471/., Parijs 9.69">/s Brussel 24.85l/o Zwitserland 48.00l/3 Madrid Oslo37.23:1/ j Kopenhagen 33. II1/, Stockholm38.211/., Milaan Praag 6.U8' Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3