STADS NIEUWS De wereld in vogelvlucht RECHTZAKEN AGENDA DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER REGENKANS. DE BILT SEINT: Zwakke tob matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind. Zwaar bewolkt tot be trokken, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer, later iets koeler. Hoogste barometerst.: 763.6 te Zürich. Laagste barometerst.: 747.9 te Helsingfors. De depressie in het Westen drong vrij langzaam naar onze omgeving door, doch haar kern bevindt zich nog ten Westen van Ierland. Intusschen heeft zij over de Britsche Eilanden reeds zware regen ge bracht. Blacksod (Ierland) had 26, Holy head (Wales) had 18 m.m. Ook op IJsland viel matige regen. Het weer blijft over de Britsche Eilanden betrokken tot zwaar bewolkt met zwakke tot matige winden int Zuid-Oost tot Zuid-West. Verdere da lingen van den barometer wijzen erop, dat de depressie zich nog steeds naar het Oos ten beweegt. Tengevolge van een secun daire over West-Frankrijk en de Golf van Biscaje, was het weer in ons land heden morgen nog vrij. goed, toch moet verslech tering met toenemende bewolking, kans op regen of onweer en eenige afkoeling intreden. Het doordringen van de de pressie wordt des te meer waarschijnlijk, omdat het hoogedrukgebied over Centraal Europa minder te beteekenen heeft. De 765 kern van gisteren is geheel verdwe nen. Over Zuid-Duitschland, Oostenrijk, Zwitserland en Zuid-Frankrijk is het weer echter nog goed met windstilte op tal van plaatsen en vrij hooge morgentemperatuur De depressie over Finland trekt verder Oostwaarts af. Over Scandinavië waait nog steeds Noordelijke wind met stijgen den baromter en plaatselijk vrij hooge temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 25.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 8.13 uur tot Vrijdagmorgen 5.46 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 4 Sept. voorm. 4.58 en nam. 5.22 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Ofschoon de Spaansche regeering seint, dat haar troepen aan alle fronten successen heeft behaald, schijnt de werkelijke situatie deze te zijn, dat de nationalisten aan onge veer alle fronten met succes voortdringen. Aan het Irun-front wordt nog altijd met groote verwoedheid gestreden; de plaatsjes La Puncha en Spaansch-Behobie en het fort van San Marcial zijn op de roode re- geeringstroepen gisteravond veroverd, zoo dat men verwachten mag, dat Irun weldra zal zijn gevallen. Ook bij Huesca hebben de nationalisten succes gehad, waar zij een colonne Catalanen in de pan hebben ge hakt. Verder schijnt de toestand van Malaga in het Zuiden ook vrijwel onhoudbaar te worden, terwijl de jongste berichten van heden melding maken van een verder voort rukken der nationalisten in de richtng van Madrid. Er schijnt werkelijk schot in te komen. Of zou het maar schijn zijn? Van het overige Europa valt weinig nieuws te vermelden. De nieuwe Roemeensche minister van buitenlandsche zaken, die in de plaats ge treden is van Titoelescoe, heeft aan de pers een verklaring afgelegd, welke hierop neer- komt, dat de buitenlandsche politiek van Roemenië ongewijzigd dezelfde blijft. Waar om moest Titoelescoe dan heengaan? Het blijft een raadsel. HET ENGELSCHE KABINET BESPREEKT DEN TOESTAND IN PALESTINA. LONDEN, 3 September (A.N.P.). Het ka binet heeft zich gisteren vooral bezig ge houden met den toestand in Palestina. Naar de ochtendbladen melden, heeft het kabinet besloten, de „vredesvoorstellen" van den minister van buitenlandsche zaken van Irak, die bepaalde concessies aan de Arabieren behelsden, niet aan te nemen. De „Daily Telegraph" wijst er op, dat het kabinet niet besloten heeft, de Joodsche immigratie te beperken. Het blad meent bovendien te weten, dat de regeering wel licht den staat van beleg in geheel Palesti na zal afkondigen. POGING TOT DOODSLAG. De 43-jarige fruitkoopman A. R. stond heden voor de Haagsche Rechtbank terecht verdacht van zijn echt genoot e, de 40-jari ge mej. W., wonende te Leiden, van wie hij gescheiden leeft, van het leven te heb ben willen berooven. Bij een ruziepartij heeft verdachte geroepen, dat hy haar den kop zou inslaan. Hij nam daarna een stoel en sloeg haar op het hoofd, waarop de vrouw kon vluchten. Verdachte was haar nog achterna gegaan met een mes en stak naar haar. Verdachte ontkende te hebben gestoken, maar een getuige verklaarde, dat ver dachte, een mes latende zien, riep: „Zij gaat er aan". Getuige G., smid te Leiden, woonde in hetzelfde huis als het slachtoffer. Hem had verdachte ook al het "bies laten zien, zeg gende: „Ik zal ze raken". De Officier van Justitie nam het opzet van verdachte aan en eischte wegens po ging tot doodslag een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Uitspraak over 14 dagen. TE LAAG GEVLOGEN. Voor den Haagschen kantonrechter mr. van Haegten was heden gedagvaard de vliegenier J. Th. R., wonende in Badhoe vedorp (gemeente Haarlem), die met een door hem bestuurd vliegtuig op 13 Juli j.l. boven den Stationsweg in Den Haag op een hoogte van ongeveer 200 meter zou hebben gevlogen. De minimum toegestane hoogte bedraagt 400 Meter. Verdachte had verstek laten gaan. De verbalisant zeide, de hoogte vanaf de hui zen op den Stationsweg op 200 Meter te hebben geschat. Het O.M., waargenomen door mr. Lan- gemeijer, achtte het ten laste gelegde wet tig en - overtuigend bewezen. Verdachte is al vele malen voor een zelfde overtreding bekeurd, en dikwijls vrijgesproken, omdat het bewijs zoo moeilijk te leveren is. De eisch leidde ƒ25 boete. WATERSTAATSAMBTENAAR VOOR HET HOF Een jaar wegens verduistering geëischt Het Geredhtishof te Amsterdam onder presidium van mr. J. Jolles, behandelde vandaag de strafzaak tegen den 40-jari gen ex-ambtenaar van de Rijkswaterstaat te Alkmaar, verdacht van verduistering in dienstbetrekking. De man, die een vertrou wenspositie bekleedde, had in 1934 met loonstaten geknoeid. Hij had gefingeerde namen ingeschre ven en op deze wijze bedragen die z.g. waren uitbetaald, aan arbeiders, in eigen zak doen verdwijnen. Op deze wijze had hij de Staat voor ruim 4300 benadeeld. De man legde een voledige bekentenis af, hij had het geld uitgegeven. Uit de rapporten bleek, dat hij ver boven zijn stand had ge leefd. De rechtbank te Alkmaar had hem op 21 Maart tot negen maanden gevangenis straf veroordeeld. Het O.M., dat hooger beroep aanteeken- de, had een jaar gerequireerd. De procu reur-generaal Mr. Versteegh, achtte de verduistering hoogst ernstig. Verd. genoot het vertrouwen van zijn superieuren en hij verdiende een behoorlijk salaris. Spr. was van meening, dat de door de recht bank opgelegde straf te laag was, zoodat hij thans, evenals de officier te Alkmaar, een jaar gevangenisstraf requireerde. De verdediger, mr. de Groot, pleitte clementie. Arrest 17 September. VADER MISHANDELT ZIJN ZOON Een vader zat vanmorgen te Amster dam in het bankje der verdachten; voor het getuigenhekje stond zijn zoon. Klager en aangeklaagde. De man zou den jongen op 17 Juli j.l. in hun woning in de Lindestraat te Amster dam hebben mishandeld door met een broodmes naar hem te gooien, waardoor hij gewond werd aan de rechterzijde. De jongen dit kwam tijdens het on derzoek wel vast te staan was lastig. Hij kwam zelden voor middernacht thuis, kaartte graag, ging naar de bioscoop en aan werken had hij een broertje dood. De huiselijke omstandigheden lietenveel te wenschen over. De vrouw koos de zijde van haar 16-jarigen zoon en trachtte hem steeds in bescherming te nemen. Op den bewusten ochtend verweet de vader zijn ongehoorzamen telg, dat hij weer laat thuis was gekomen. In dollen drift greep hij een broodmes en gooide dit naar den jongen, die hem sarde en uitlachte. De man werd gearresteerd en had zich thans wegens poging tot doodslag subs, poging tot zware mishandeling, te verant woorden. De officier van justitie, mr. Bosch, wilde wel aannemen, dat de jongen lastig en on gehoorzaam was. Dit rechtvaardigt echter geenszins het optreden van verdachte, die driftig is geworden en een mes naar den jongen heeft geworpen, waardoor hij werd gewond. Verdachte zelf is herhaaldelijk veroor deeld; mede in verband met verd.'s ver leden requireerde de officier een gevange nisstraf van zeven maanden wegens po ging tot zware mishandeling. De verdediger, mr. Robert Kokoski, be pleitte op juridische gronden vrijspraak, Subsidiair drong hij aan op clementie, daar z.i. slechts van mishandeling sprake was. Het verzoek van den verdediger tot onmiddellijk invrijheidsstelling van ver dachte werd door de rechtbank na raad kamer ingewilligd. De rechtbank zal 17 Sept. vonnis wijzen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Vergadering te Nieuwkoop. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland hield gistermiddag een open bare vergadering in het Raadhuis te Nieuwkoop. Zooals bekend houdt de Kamer zoo nu en dan vergaderingen in de bui tengemeenten. Reeds eerder waren Sassen- heif en Noordwijk hiervoor uitgekozen, thans was Nieuwkoop aan de beurt. In deze landelijke gemeente was het bij het mooie zomerweer goed vergaderen en daarvoor en daarna hebben de leden der Kamer mitsgaders de pers kunnen genieten van een mooi tochtje door de Rijnstreek. De vergadering werd o.m. bijgewoond door den burgemeester en den gemeente-secre taris van Nieuwkoop, de heeren P. M. M. v. d. Weijden en C. J. Groenendijk. De voorzitter der Kamer, de heer D. ten Cate Brouwer, heette in zijn openingswoord beide heeren hartelijk welkom en hij dankte den burgemeester, dat hij de Ka mer in de gelegenheid had gesteld haar vergadering hier te houden en tevens na der met Nieuwkoop, zijn bedrijven en or ganisaties kennis te maken. Spr. sprak den wensch uit, dat het Nieuwkoop in de toekomst goed moge gaan. Na deze korte inleiding werd met de af werking van de agenda begonnen. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken leverden weinig stof tot bespreking. Van het ministerie van Waterstaat was op een gestelde vraag bericht ingekomen, dat met de vernieuwing van de bruggen te Gouwsluis de grootst mogelijke spoed zal worden betracht. Van de tentoonstellingscommissie van Vee en Bodemproducten „Vebo" was in gekomen een verzoek om een subsidie en een medaille voor deze expositie, welke op 17 September zal worden gehouden. Het bestuur heeft in zijn gehouden ver gadering besloten verschillende medailles ter beschikking te stellen. Het verzoek om een subsidie meende het Bureau te moeten afwijzen, zulks omdat Vebo eenerzijds reeds gesteund wordt en anderzijds de Ka mer te weinig geld hiervoor heeft, De heer de Gooyer, tevens penningmees ter van de „Vebo", wilde gaarne nog een poging doen tot financieelen steun. Wetend echter, dat de Kamer over weinig midde len beschikt, gaf de heer de Gooyer in overweging een bepaald bedraf, b.v. 100 vast te stellen als garantie. De voorz. zeide, dat de „Vebo" thans permanent is en hij is bevreesd, dat men telkenjare met een dergelijk verzoek zal komen. Indien er e.v. een tekort is, kan de commissie altyd nog een beroep op de Ka mer doen. De heer de Gooyer nam van deze mede- deeling gaarne nota. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bureau der Kamer besloten had aan de Kon. Ned. Grofsmederij de gouden eere penning te verleenen ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan. Van verschillende reeders te Katwijk was een klacht ingekomen over de spoorbrug naast de Rhijnzichtbrug. Doordat deze brug onder het ter plaatse liggende rangeerter rein ligt, blijft de spoorbrug somwijlen veel te lang dicht. Naar aanleiding hiervan had het bu reau der Kamer zich tot den stationschef gewend, die hierop antwoordde, dat per dag 95 treinen, locomotieven enz. deze brug passeeren, hetgeen neerkomt op cir ca 5 per uur. Door overleg tusschen de brugwachters is wellicht wel iets te be reiken. De voorz. deelde naar aanleiding hier van mede, dat het bureau nader overleg zal zoeken. Hierna kwam in behandeling een con cept-adres aan den Minister van Handel,- Nijverheid en Scheepvaart inzake ordening in de vleeschconservenindustrië, waarbij de voorz. mededeelde, dat bereids een pro test inzake deze affaire is gezonden aan den Minister van Sociale Zaken. De heer de Gooyer bepleitte een monde linge toelichting op dit adres, terwijl de heer ir. Guljé gaarne wilde zien, dat dit adres ook ter kennis gebracht zou worden van den Minister van Sociale Zaken en den Minister van Landbouw en Visscherij. De heer Bergers meende, dat het hoog noodig was de geheele baconregeling af te schaffen, wijl gebleken is, dat van de ge heele baconbereiding slechts 10 of 11 pro cent naar Engeland gaat, terwijl de groot fabrikanten der bacon millioenen hebben verdiend, welke het rijk onttrokken zijn. Aan de uitgesloten fabrikanten wordt bo vendien 300 400 vergoeding per week uitgekeerd. Na deze besprekingen werd besloten het adres te verzenden. Vervolgens ging de Kamer in huishou delijke vergadering. Causerie van den heer C. J. Groenendijk. De gemeentesecretaris, de heer C. J. Groe nendijk, tevens administrateur voor het Ontginningsbedrijf der gemeente Nieuw koop, hield over dit bedrijf na de huishou delijke zitting der Kamer een causerie, waaraan we hier een en ander ontleenen. Spr. herinnerde er allereerst aan, dat Nieuwkoop de resultaten van het bedrijf voor een groot deel mede te danken heeft aan de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland, omdat dezelfde voorzit ter en dezelfde secretaris, n.l. de heeren Ten Cate Brouwer en Knibbe aan de tot standkoming een zoo werkzaam aandeel hebben gehad. Het was ook onder leiding van diezelf de heeren, dat de leden van de Kamer op Woensdag 3 Augustus 1927, derhalve ruim 9 jaren geleden per motorjacht van den oud-ondervoorzitter, den heer P. Boot Sr., een bezoek brachten aan Nieuwkoop om ter zake en in loco een onderzoek in te stellen. Het was in 1925, dat Minister Ruys de Beerenbrouck aan het Gemeentebestuur van Den Haag verzocht om een voorstel, ingediend bij den Raad voor het stichten van een nieuwe vuilverbrandingsinrichting aan te houden, teneinde gelegenheid te hebben om door een onderzoek te laten uitwijzen of het niet mogelijk zou zijn met het vuil groote uitgestrektheden woesten grond in ontginning te brengen. Weldra zou het blijken, dat hier achter stond de Ned. Heidemaatschappij, die toen reeds het oog gevestigd had op een af voer naar Drente. De Minister verkreeg van Den Haag wat hij vroeg met het gevolg, dat Z.Exc. een commissie in het leven riep ter bestu deering van het vraagstuk met als voorzit ter mr. dr. van Sonsbeek, burgemeester van Breda, thans Gouverneur van Lim burg en met o.m. als lid de heer van Maa- nen, toen adj-directeur van de Heide- Maatschappij. Onmiddellijk wendde Nieuwkoop zich tot deze Commissie om de aandacht te ves tigen op een afvoer van het vuil naai' on ze rietvelden. Dit schryven ging uit, niet van het gemeentebestuur, doch van Dijk graaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop en Noorden, waarvan de dijk graaf dezelfde was als de burgemeester, de heer P. A. Th. van der Weyden, die thans sedert 1932, met zijn vrouw, een welver diende rust geniet te Best in Noord-Bra bant. Intusschen waren op 'n goeden dag hier komen aanwaaien de heeren De Koning, directeur van den Reinigingsdienst te Lei den en ir. Fehmers, adj-directeur van de Lichtfabrieken aldaar op zoek naar een gelegenheid om het vuil van die gemeente kwijt te raken. Het was op 18 Mei 1928. Terstond werden de onderhandelingen geopend. Leiden stelde, evenals Den Haag alreeds gedaan had, de voorwaarde, dat niet met den Polder gecontracteerd zou worden, doch met de gemeente, wat ge schiedde om de meerdere bedrijfszekerheid in den afvoer. Ruim een jaar later werd de overeen komst geteekend en op 18 September 1929 werd de eerste vlet Leidsch vuil alhier aangevoerd. Een jaar later mochten we eveneens een overeenkomst afsluiten met de gemeente Wassenaar. In groote lijn deelde spr. vervolgens me de, hoe deze afvoer geregeld is. De gemeenteraad heeft hiervoor gesticht een afzonderlijk bedrijf, waarvan het be heer berust bij B. en W., by'gestaan door een commissie van advies, bestaande uit 2 leden van den gemeenteraad. De overeenkomst met Leiden en ook met Wassenaar is aangegaan voor den tijd van 20 jaren, terwijl de gemeente Nieuwkoop voor hetzelfde aantal jaren ook een over eenkomst aanging met een particulier, na dat hiervoor een inschrijving was gehou den, die voor den afvoer moest zorg dra gen. Deze persoon moest zorgen voor een sleepboot met vletten (hy heeft er thans 14), kortom voor alle noodige materialen, voor het vervoer, voor de sluis- en brug- rechten, alsmede ook voor het lossen, alles nauwkeurig in een contract omschreven. Leiden en Wassenaar hebben niet an ders te doen, dan het vuil te storten in de vletten en zijn daarna van alle bemoeienis en van elke verantwoordelijkheid af. Lei den betaalde eerst een vergoeding per Meter, doch doet dit thans, krachtens een gewijzigde overeenkomst, per inwoner naar het gemiddeld aantal over elk jaar. Was senaar betaalt per afgevoerde ton van 1000 K.G. Als u nu weet, dat Leiden betaalt 41 ct. per inwoner en dat de vergoeding van Den Haag, te betalen aan de Vuilafvoermaat schappij, kortweg de V. A. M. genoemd, neerkomt op 1.20 per inwoner, dan is daarmede aangetoond, dat het Rijk aan de gemeente Den Haag allerminst een voor- deelige transactie heeft opgedrongen. Het vuil uit Leiden en Wassenaar wordt niet gestort in de plassen alhier, zooais een taaie legende dat wil, doch gestort in een laag van 3 Meter ongeveer, op rietland dat de gemeente hiervoor aankocht. Met in begrip van wat water bezit zij thans ten dienst van het bedrijf, ruim 30 H.A. Zoodra de stortlaa'g de vereischte hoog te heeft, wordt deze afgedekt met een laag je bagger, ter dikte van 4 c.M. Hiermede wordt het onooglijk gezicht weggenomen, men voorkomt het wegwaaien van papier en allerlei lichte stoffen, stankversprei ding, het azen van gevogelte, ratten e.d. en men bevordert tegelijk een gunstige werking van de teeltlaag. De vraag is te stellen of de ophooging en ontginning met stadsvuil ook econo misch beantwoordt aan de gestelde ver wachtingen. Deze verwachtingen waren werkverruiming, bestaans verruiming en bodemcultuur. Wat de werkverruiming aangaat, alleen reeds het' vervoer, het lossen en het af dekken verschaft aan gemiddeld 15 arbei ders in de gemeente een behoorlijk inko men. Omtrent de bestaansverruiming wor den we teleurgesteld, wat een gevolg is van de crisis. Gedacht wa3 aan de mogelijk heid om op de ontginning zelfstandige tuinbedrijven te stichten en dit was tot heden niet uitvoerbaar, niet omdat de bo dem zich hiervoor niet leent, doch omdat voor de producten geen afezet aanwezig is en ter oorzake van de saneering. Thans teelt de gemeente in hoofdzaak elk jaar voederbieten, welke in de maand October in perceelen publiek worden verkocht. LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeiingsvereeniging afd. Leiden. Zitting gebouw der St. Vinc.-Vecreeniging, Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. Zondag, 6 Sept. Louis Davids' revue „Hoe maller hoe mooier", Stadsgehoor zaal, 8 uur. Maandag'. Herhaling opvoering „Boefje", Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Aug. tot en met Zondag 6 Sept. a.s. waar genomen door de apotheken: C. B. Duyster N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Wat aangaat; de verbetering van den bo dem, hier zien wij twee uitersten. Laagge legen, verzuurde velden met wild gras en braamstruiken omgeschapen in vruchtbaar land, waarop het bietengewas telkenjare welig opschiet. Dank zij de poreusheid van den veenachtigen ondergrond is de teeltlaag na eenigen tijd practisch onaf hankelijk van eiken neerslag en wordt een bodem verkregen, welke niet meer met het waterbezwaar te kampen heeft, waarin een zoo sterke groei optreedt, dat men vruchten kweekt van de beste kwaliteit. Ca. 7 H.A. van dit ontgonnen land is thans aanwezig. Sedert een viertal jaren neemt ons be drijf ook af de afvalstoffen van het G. E. B. van Den Haag, bestaande uit vliegasch, sin- -tels, e.d. een quantum van ruim 21000 ton per jaar. Deze afvalstoffen worden van de hand gedaan voor terrein-ophoogingen, demping van slooten en killen, enz., waar door een beteekenende werkverruiming verkregen is. Vervolgens heeft het gemeentebestuur in 1934 in het leven geroepen een bagger- werkverschaffing, welke ook geheel loopt over het bedrijf. In de plassen alhier en ook in het water van de gemeente is veel bagger aanwezig, welke na droging ge schikt is voor teelaarde en welke zich voor al ook voor grondverversching uitstekend leent. In de kweekerijen te Boskoop o.a. wordt het een steeds meer gevraagd artikel. Steuntrekkers die het baggeren eenigszins meester zijn, worden nu in den daarvoor geschikten tijd te werk gesteld, zij verdie nen daarbij een goed loon, de bagger wordt opgeslagen op de nog niet opgehoogde ter reinen van het bedrijf en zoodra zij vol doende is ingedroogd, verkocht en afge voerd tegen kostprijs. Spr. dankte hierna voor de hem verleen de aandacht en sprak den wensch uit, dat de excursie naar het ontginningsbedrijf het inzicht hieromtrent moge completeeren. Na deze causerie heeft de bur gemeester, de heer v. d. Weijclen, zijn vreugde er over uitgesproken, dat de Ka mer zoo groote aandacht aan Nieuwkoop steeds heeft geschonken en nog schenkt. Dankbaar was het gemeentebestuur dat de Kamer ten gemeentehuize wilde verga deren, dat zij den ingezetenen de gelegen heid wilde bieden hun belangen naar vo ren te brengen en dat de leden voorts door eigen aanschouwing den toestand ter plaatse hebben willen opnemen. Spr. heette zijn gasten daarom hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat zij een gunstigen indruk van Nieuwkoop zou den opdoen. Dan zal dit bezoek ongetwij feld veel kunnen bijdragen om de wel vaart van Nieuwkoop op hooger peil te brengen. Nieuwkoop maakt moeilijke tijden door, doch heeft nog vele mogelijkheden in haar schoot verborgen. Met een ondernemend, doch voorzichtig beleid hoopte spr. deze mogelijkheden in werkelijkheid om te zet ten. De voorzitter der Kamer, de heer ten Cate Brouwer, heeft deze toespraak beant woord. Daarna werd de excursie naar de plas sen aangevangen en konden de deelnemers met eigen oogen aanschouwen hoe nuttig werk ter plaatse is verricht. Na afloop van het uitstapje zaten de le den der Kamer met het gemeentebestuur aan een gemeenschappelijken maaltijd aan, in Café-Rest. „In den Vergulden Turk", waarbij nog verschillende toespraken wer den gehouden en waarbij de heer ten Cate Brouwer aan den heer Groenendijk de ver guld zilveren medaille der Kamer aanbood. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6802. N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Spijkenis- se", Voorschoten, Nieuw Voorddrpstraat 18. (Afkomstig uit Amsterdam). Wijziging. .5433. den Heyer van Starkenfourg, Oegstgeest, Oegstgeesterweg 4, bloemenhandel. Vest. fil.: Maastricht, H eerder w eg 33. De 9-jarige A. v. d. K. uit de Rijndijk straat is gisteren in de Burggravenlaan met zyn rijwiel gevallen, waardoor hij den lin ker bovenarm brak Door den E.H.D. werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Op verzoek van den Commissaris van Po litie te Den Helder zijn door de politie hier ter stede gearresteerd J. H. K. en J. v. K„ beiden zonder vaste woon- of verblijf plaats, verdacht van verduistering van een bakfiets te Den Helder. Bij den heer W. Koops Azn., voorzitter van de Commissie, welke namens het Ge meentebestuur hel jaarlijksch kinderfeest op Augustus in de Stadsgehoorzaal orga niseert, is in antwoord op het verzonden telegram van gelukwensch een danktele- gram namens H.M. de Koningin binnenge komen van den adjudant van dienst, de Jonge v. Ellemeet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2