DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VOETBAL V. S—V. I. O. s. A.s. Zondag speelt U. V. S. I tegen V. I. O. S. I uit Den Haag, de kampioen van het vorige jaar der derde klasse, op het N. B. L. O.-terrein om 2 uur. VOETBAL IN ENGELAND. SchotscheIersche league. 52. Voor 25.000 toeschouwers is gisteren te Glasgow de j aarlij ksche omtmoeting ge speeld tusschen teams van de Schotsche en Iersche league. In de eerste helft namen de Schotten een 41 voorsprong door doelpunten van Harrison, Delaney, Armstrong en Murphy, terwijl Shearer tegenscoorde voor Ierland. In de tweede helft wogen de elftallen be ter tegen elkaar op, aan beide zijden werd nog eenmaal gescoord, n.l. door Walker voor Schotland en Baird voor Ierland. Het einde kwam dus met een 52 zege voor de Schotsche league. De Engelsche league. De resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden voor de Engelsche league wa ren: Eerste afdeeling: ChelseaGrimsby Town 82 Ever tonSheffield Wednesday 31 Hudderfield TownManch. United 31 Manchester CityLeeds United 40 PortsmouthLiverpool 62 SunderlandDerby County 32 West Bromw. AlbionBirmingham 32 Tweede afdeeling: Nottingham ForestAston Villa 11 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK WATERPOLO NEDERLAAGWEDSTRIJD DE ZIJLH.V.GJ5. Morgenavond om 8 uur speelt de Zijl I in de Zweminrichting alhier haar zesden en tevens laatsten nederlaagwedstrijd tegen de Haarlemsche tweede-klasser H.V.G.B. I. Bovenstaande wedstrijd wordt voorafge gaan door de vriendschappelijke ontmoeting De Zijl II tegen H.V.G.B. II. Tot op heden werden de volgende resul taten verkregen: De Zijl I—A.Z.C. I 4—2 De Zijl I—H.C.Z. I 2—2 De Zijl IMaas I 33 De Zijl I—G.Z.C. I 3—1 De Zijl I—D.W.R. I 6—5 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. H. Z. en P. C—Het IJ 0—2. In „De Regentes" te Den Haag, had gis teravond de eerste wedstrijd plaats om het kampioenschap van Nederland. De Hagenaars verloren verdiend met 20 en speelden een zeer slechten wed strijd. LUCHTVAART VLIEGTUIG IN ALTONA NEERGESTORT. Gistermiddag is in Alton a op de visch- markt het vliegtuig D-EGGI, dat voor een oefenvlucht gestart was en in strijd met de voorschriften over de stad draaide, door eigen schuld van den bestuurder neerge stort. De piloot kreeg zware verwondin gen, waaraan hij kort na in het ziekenhuis te zijn opgenomen, overleed. Gelukkig werden geen voorbijgangers getroffen. Het toestel was uiteraard vermeld. NEW YORK—LONDEN EN TERUG. De Amerikaansche acteur Richman en zijn piloot Merrill zijn gisteren om 21 uur 30.7 uur Engelsche tijd, opgestegen voor een poging van New York naar Londen en terug te vliegen in minder dan 33 uur, met een kort oponthoud in Londen. Zij zullen door de stratosfeer trachten te vliegen, teneinde een grootere snelheid te behalen met hun eendekker „Lady of Peace" die voorzien is van een 225 p.k. motor. DE PLAATS VAN SCHIPHOL IN HET FRANSCHE LUCHTVERKEER. De Air France, de groote Fransche lucht vaart maatschappij, met haar uitgebreid net van luchtlijnen over Europa naar het Verre Oosten en via Noord-Afrika over den Atlantischen Oceaan naar Zuid-Ame- rika, heeft regelmatige verbindingen met de belangrijkste luchthavens van Europa. De beteekenis van de Amsterdamsche luchthaven Schiphol in het internationale luchtverkeer wordt daarom wel duidelijk geillustreerd door de jongste statistie ken van de Air France, waaruit blijkt, dat Schiphol ten aanzien van het passagiers-, het post- en het goederenverkeer de derde plaats inneemt, ondanks het feit, dat mede tengevolge van de politieke moeilijkheden in Frankrijk in de eerste helft van dit jaar het personenvervoer tusschen Nederland en Parijs minder intensief is geweest dan men onder normale omstandigheden had mogen verwachten. In de periode 1 Januari30 Juni 1936 vervoerden de Air France en de lijnen, waarmede deze maatschappij op bepaalde routes samenwerkt, op de lijn Parijs Londen 8479 passagiers, waarop onmid dellijk de lijn Parijs—Amsterdam volgt met 5222 passagiers. In dezelfde periode werd op de lijn Pa rijsLonden vervoerd 161.549 kg. vracht, terwijl ook hier de lijn ParijsAmster dam op de tweede plaats komt met 157.223 kg. vracht. Wat het postvervoer betreft, neemt de De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Tegenwoor dig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onver anderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden hier na voor kennisgeving aangenomen, terwijl een schriftelijk voorstel van den heer Lie- verse inzake wijziging van de Algem. Poli tieverordening zal behandeld worden bij de j vaststelling van de nieuwe verordening. In antwoord op een in de vorige verga dering gedane vraag van den heer van Vegten, inzake de mogelijkheid om den Burgemeester een ambtswoning te ver schaffen, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. deze zaak ernstig onder de oogen hebben gezien en meenen thans geen voor stel te moeten doen om tot bouw van een ambtswoning over te gaan met het oog op den financieelen toestand der gemeente. De kosten van een nieuwe woning kunnen niet gedekt worden door de huuropbrengst, daar deze beperkt is tot een vastgesteld percentage van de wedde. Bovendien is het oogeniblik thans ook minder gunstig, daar de Burgemeester juist een andere woning betrokken heeft. De heer van Vegten dankt den voorzitter voor de beantwoording, doch vindt dat de bouw van een ambtswoning in ieder geval weer arbeid zal brengen en waar er hier zoo weinig gebouwd wordt, de gemeente moet voorgaan. De voorzitter acht het in het algemeen gewenscht, en voor den Bur gemeester veel aangenamer, dat er een wo ning aanwezig is. Spreker hoopt, dat men, indien eenigszins mogelijk, voor een opvol ger van hem tot den bouw zou willen over gaan. B. en W. vinden echter het tijdstip op dit oogenblik niet gunstig. De heer Op- pëlaar vestigt er nog de aandacht op, dat door den Burgemeester een vrijwillige bij drage wordt gestort wegens derving van belasting voor de. gemeente. De heer Lie- \rerse vraagt of B. en W. ook overwogen hebben of er niet een bestaande woning is te verkrijgen. De voorzitter zegt, dat dit inderdaad bezien is; doch dat er geen en kele woning nu of in de naaste toekomst voor den burgemeester beschikbaar is. Alsnu komt aan de orde de rekening van het waterleidingbedrijf over 1935, alsmede de balans. Beide zijn deugdelijk verklaard door het Verificatie-bureau der Vereeni- ging van Nederl. gemeenten. Door de com missie belast met het onderzoek zijn geen op- of aanmerkingen gemaakt. De rekening en balans worden hierna onveranderd vast gesteld. De beide wethouders houden zich buiten stemming. Vervolgens komt aan de orde de ge meente-rekening dienst 1935. De commis sie belast met het onderzoek heeft schrif telijk rapport aan B. en W. uitgebracht; zij brengt dank aan B. en W. voor het zuinig beheer en maakt in de eerste plaats de op merking, dat de rekeningen van den uitge ver Samson te onoverzichtelijk zijn en dringt er bij B. en W. op aan bedoelden uitgever hierop te wijzen. De voorzitter antwoordt namens B. en W. dat aan deze opmerking reeds gehoor gegeven is. Tenop- zichte van post No. 191 verzoekt de com missie aan B. en W. in het vervolg een openbare inschrijving voor de levering van grind te houdei), nu er ook door andere per sonen dan de firma Wille grind kan worden geleverd. De voorzitter zegt, dat dit laatste B. en W. niet bekend was, doch dat met deze opmerking rekening zal worden ge houden. Bij volgno. 208 maakt de commis sie de opmerking, dat het waarschijnlijk voordeeliger is, de werkzaamheden aan de brug door de firma Ottens te Alphen aan den Rijn te doen uitvoeren, daar de firma Klootwijk nogal een hoog uurloon berekend heeft. De voorzitter zegt, dat herstellingen meestal door een ingezetene der gemeente zal plaats vinden, doch dat verder met de gemaakte opmerking rekening zal worden gehouden. De voorzitter brengt verder dank aan de commissie voor het gunstig advies en stelt namens B. en W. voor de reke ning voorloopig vast te stellen als volgt: Gewone dienst: Inkomsten ƒ91097.25, de uitgaven 83016.93 en het batig slot alzoo op 8080.32. Kapitaal dienst: Inkomsten 47736.22, uitgaven ƒ46181.91 en het batig slot 1554.31. Aldus wordt z. h. st. besloten. De wethouders houden zich buiten stemming. De voorzitter doet voorlezing van het ter goedkeuring aangeboden besluit van het bestuur van het Burgerlijk Armhuis inzake wijziging van de rekening over 1934. Dit besluit wordt z. h. st. goedgekeurd. Vervolgens worden goedgekeurd de reke ningen van het Burgerlijk Armbestuur en van het Burgerlijk Armhuis over 1935. Zij bedragen achtereenvolgens in ontvangst 1099.86 en in uitgaaf 1105.94, zoodat het nadeelig slot bedragt 6.08 en in ontvangst 7929.5114 en in uitgaaf ƒ7200.71, zoodat het batig saldo 728.80 bedraagt. De voorzitter doet mededeeling van een ingekomen verzoek van de vereeniging tot het houden van tentoonstellingen te Leiden om een subsidie van ƒ25.voor een vee- en zuiveltentoonstelling. B. en W. stellen voor een bedrag van 10.beschikbaar te stellen. Aldus wordt z. h. st. besloten. Ter tafel komt een voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen van 575. voor het aanbrengen van een dakbeschot op het Raadhuis. De voorzitter zegt, dat bij de verbouw van het Raadhuis het aanbren gen van dit beschot is achterwege gelaten uit zuinigheidsoverwegingen en met de hoopt, dat men het zonder dit dakbeschot zou kunnen doen. Op den duur blijkt zulks echter niet mogelijk, omdat er talrijke lek ken zijn. Intusschen beteekent het wachten tot nu geen schade voor de gemeente, om dat de materiaalprijzen intusschen gezakt zijn. De heer de Jong vraagt of het niet mo gelijk is het dak van binnen te betimme ren, omdat dit veel goedkooper zal zijn. De heer van der Sterre zegt, dat deze wijze van behandeling constructief onmogelijk is. De heeren Oppelaar en Lieverse zouden dit werk willen uitstellen. In verband met een opmerking van den heer Lieverse over de hooge onderhoudskosten in 1935 zegt de voorzitter, dat in 1935 het gebouw aan de buitenzijde geheel geschilderd is, terwijl er een geheel nieuw toegangshek is gekomen. Ook deze beide werken zijn bij de verbouw uitgesteld. Van te hooge onderhoudskosten is er dus geen sprake. De heer van der Sterre onderstreept dit laatste en gelooft, dat de gemeente met den aankoop een ver standige zet heeft gedaan, hetgeen door an dere leden mede wordt betoogd. De voorzit ter wil nog gaarne eens in overleg met den heer van der Sterre nagaan of het werk eenigszins eenvoudiger kan worden uitge voerd, doch met het oog op het komend o winterseizoen, wal spreker van geen uitstel weten. Het voorstel wordt hierna aange nomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Oppelaar en Lieverse. De voorzitter zegt thans, dat de meerder heid van B. en W. van oordeel is, dat dit werk door den gemeente-opzichter moet worden uitgevoerd zonder toekenning van extra honorarium, omdat men hier te doen heeft met uitgesteld onderhoudswerk. Oor spronkelijk wilden B. en W. komen met een voorstel om een algemeene grens hiervoor te stellen, doch dit bleek heel moeilijk, om dat ka nvoorkomen, dat b.v. voor een ge bouwtje van ƒ400.veel teekenwerk en toezicht noodig is, zoodat er dan wel reden is hiervoor een extra honorarium toe te kennen. Zij oordeelen het daarom beter deze zaak telkens aan het oordeel van den Raad te onderwerpen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. Hierna worden na toelichting door den voorzitter vastgesteld een tweetal besluiten tot wijziging van de begrooting dienst 1936. Tenslotte worden op verzoek van Ged. Staten eenige onbelangrijke wijzigingen ge bracht in de in de vorige vergadering vast gestelde verordening op de heffing van ver goedingen voor het verstrekken van inlich tingen of opgaven uit de bevolkingsregis ters. Nog deelt de voorzitter mede een zoo juist ingekomen voorstel van de leden Lie verse en Oppelaar inzake de aanschaffing van een motorbrandspuit en de reorganisa tie van de Brandweer. De voorzitter stelt voor dit stuk in handen te stellen van B. en W. om advies. De heer Lieverse merkt nog op, dat waarschijnlijk verzekerings maatschappijen wel bereid zullen worden gevonden een bijdrage in de kosten van aankoop te verleenen. Rondvraag. De heer Oppelaar vestigt de aandacht op het gevaar voor het verkeer bij de Gnephoek. De voorzitter ziegt, dat vroeger reeds ingediende plannen tot al- geheele verbetering om der kosten wille geen doorgan gkonden hebben; immers zou debrug met den weg geheel omgelegd moeten worden naar de Rijnzijde en ook dan zou de verbetering niet afdoende zijn, omdat de brug niet lager dan nu kan wor den gelegd. De toestand zou reeds zeer veel verbeteren indien de gemeente Alphen evenals Koudekerk de weg ter plaatse sterk verbeterde. De heer de Jong vraagt of het niet mogelijk is om de brug des Zondags gedurende de kerkdiensten te sluiten voor de scheepvaart. De voorzitter zegt, dat de heer de Jong zeer goed weet, dat hiervoor de toestemming van Ged. Staten zou noodig zijn en dat deze niet zou worden verkre gen. Spreker kan dus zijn medewerking daaraan niiet verleenen. Evenmin als te land kan men het verkeer Zondags te water verhinderen. De heer van Vegten vraagt of er in samenwerking met andere gemeen tebesturen nog werkverschaffingsobjecten gevonden zijn. De voorzitter kan hierover nog geen definitieve mededeelingen doen, doch kan wel zeggen, dat er pogingen wor den aangewend om tot aanleg van rijwiel paden te geraken. Daarna sluiting. lijn ParijsAmsterdam zelfs de eerste plaats onder de lijnen naar het buitenland in en volgt zij onmiddellijk op twee in terne Fransche lijnen. Op de lijn Tou louseCapablanca werd in het eerste half jaar van 1936 vervoerd 38.709 kg. post, op de lijn Marseille—Tunis 20.834 kg. post en op de lijn Parijs-Amsterdam 19.225 kg. post. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Voorzitter: Burgemeester Brug. Afwe zig: de heer J. Rijnsburger, met kennis geving. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen worden vastgesteld. De voorz. deelt mee, dat de geloofsbrief van den heer W. H. van der Wal, het nieuw-benoemde raadslid, is ontvangen. De vergadering wordt geschorst, omdat een commissie, bestaande uit de heeren Klaver, Groenendijk en De Haas, de geloofsbrief moet onderzoeken. De vergadering wordt heropend. Namens genoemde commissie deelt de heer Klaver mede, dat de geloofsbrief in orde was be vonden. De voorz. zegt, dat aan den heer van der Wal, het nieuw-benoemde lid, bericht van toelating zal worden gezonden. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De Raad betuigt zijn instemming met het voornemen van Ged. Staten om deze ge meente voor de jaarweddenregeling van Burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger in een hoogere klasse te plaat sen. Vervolgens bieden B. en W. de begrooting grondbedrijf en de gemeentebegrooting voor 1937 aan. De voorz. deelt mede, dat, wanneer Ged. St.'zioh kunnen vereenigen met de wijziging in de aflossingsplannen, er geen belastingverhooging noodig zal zijn. Tot leden der oommissie tot onderzoek dezer begrootingen worden benoemd de heeren Groenendijk, Klaver en Rijns burger. De commissie belast met het nazien der rekeningen over 1935, heeft in haar verslag verzocht om nadere inlichtingen omtrent eenige posten. Nadat de voorzitter aan dit verzoek heeft voldaan, wordt de gemeente rekening '35 voorloopig vastgesteld: gewo ne dienst, inkomsten 143.377.40, uitgaven f 128.270.38; batig slot 15,107.02. Kapitaal dienst, ontvangsten 22.776.82, uitgaven £22.574.82, batig slot ƒ202.en de reke ning van het grondbedrijf voor baten en lasten op 6058 en voor kapitaals-ont vangsten en Uitgaven op 119.565.56. Het ..Wit-Gele Kruis" te Zoeterwoude vraagt over 1935 een subsidie. B. en W. stellen voor ƒ10.(dat is ƒ0.50 per lid) te verleenen, hetwelk de heer Klaver een gering bedrag daarvoor vindt. De voorz. zegt, dat het „Groene Kruis" ook niet meer krijgt dan 0.50 per lid. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen, de heer Klaver wenscht aanteeke- ning er tegen te zijn. Het voorstel om een subsidie te verlee nen aan de Bewaarschool van ƒ360 wordt goedgekeurd, evenals de voorstellen om een subsidie aan de Chr. Oranjevereeni- ging voor het kinderfeest en een subsidie toe te kennen aan de Chr. H.B.S. te Leiden, voor 3 leerlingen uit deze gemeente. Het Burg. Armbestuur heeft verzocht om een subsidié van ƒ2000.B. en W. stellen voor 1000.toe te staan, waarmee de heer Groenendijk (voorziter van het B. Armbestuur) het niet 'eens is, omdat hij dit bedrag niet toereikend vindt tot het einde van dit jaar. Na gedachtenwisseling wordt goedgekeurd het toegestane subsi die met 1000 te verhoogen. Aan de orde komt de onderhandsche ver huring van het voetbalterrein. De voorz. deelt mede, dat aan de voetbalver. „Ons Clubje" het terrein is verhuurd voor 250 per jaar en voor het recht, de cantine zelf te houden 25.De Raad gaat met deze verhuring accoord. Voorts stéllen B. W. voor een nieuwe geldleening, groot ƒ41.100 aan te gaan met de Nat. Levens verzekeringsbank N.V. te Rotterdam tegen 4J-S pet. en tevens in te trekken het vori ge raadsbesluit tot aangaan van een geld leening groot ƒ41.100 tegen 4 3/8 pet. Al dus besloten. Hierna worden met algemeene stemmen vastgesteld: lo. de verordening op het be heer van het grondbedrijf; 2o. een voorstel tot wijziging der Alg. Politieverordening, -nopens he vastleggen van vaartuigen enz. aan de oeverbescherming, Ralen, boomen enz. langs den van der Valk Boumansweg, nu deze weg in eigendom, beheer en on derhoud aan deze gemeente is overgegaan; 3o. een voorstel tot wijziging der precario- verordening; 4o. een verordening tot hef fing en invordering van het schoolgeld, in gevolge de gewijzigde bepalingen der La- geronderwijswet 1920; 5o. een verordening op de heffing en invordering van besmet telijke ziektengelden; 6o. een verordening op de heffing en invordering van los- en laadgeld. De voorz. deelt mede, bij de behandeling van het punt: „voorstel in het leven roepen van een sportstichting", dat de elders opge dane ervaring met de exploitatie van ge meentelijke sport- en speelterreinen door de gemeente rechtstreeks, er toe hebben gediend, dat sportstichtingen in het leven zijn geroepen, waaraan worden opgedragen de behartiging van sport en spel en de zorg voor het beheer en een goede exploitaatie der gemeentelijke eigendommen. Mitsdien stéllen B. en W. voor, op te richten de „Sport-stichting Leiderdorp". De heeren Klaver en De Haas zijn zeer ingenomen met dit voorstel. De voorz. deelt verder mede, dat het bestuur der op te richting Stichting zal bestaan uit 7 per sonen, t.w. één lid van het College van B. en W., een lid van den Raad en 5 personen uit de burgerij van Leiderdorp of omstre ken. Zonder stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De rondvraag levert niet veel op. Alleen de heer de Haas vraagt inlichtingen over het plakken in de gemeente en over de nieuwe steunregeling, waarop de voorz. antwoord geeft. Sluiting. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) pass. 1 Sept. Perim. POELAU LAUT (thuisr.) vertr. 2 Sept. van Colombo. SIMALOER (uitr.-) pass. 1 Sept. Perim. TARAKAN (uitr.) pass. 31 Augustus te Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MIJ. BOSKOOP (thuisr.) vertr. 31 Augustus van Corral. BREDA (thuisr.) arr. 31 Aug. te Callao. COSTA RICA vertr. 1 Sept. van Barba dos naar Madeira. DEUCALION arr. 1 Sept. van Rotter dam te Piraeus. EUTERPE arr. 1 Sept. van Amsterdam te Bordeaux. FAUNA vertr. 1 Sept. van Livorno naar Napels; MEROPE vertr. 1 Sept. van Danzig naar Kopenhagen. NEREUS arr. 1 Sept. van Amsterdam te Stettin. OBERON arr. 2 Sept. van Lefkandi te Amorgos Eil. OBERON vertr. 31 Aug. van Lefkandi naar Am. Island. POSEIDON arr. 2 Sept. van Algiers te Amsterdam. POSEIDON van Lissabon te Amsterdam. TIBERIUS arr. 2 Sept. van Genua te Palermo. ULYSSES vertrf. 1 Sept. van Algiers naar Amsterdam. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BEEMSTERDIJK, Philadelphia naar Rotterdam, pass. 1 Sept. Lizard. BLOMMERSDIJK v. Houston naar Lon- den-Rott., 1 Sept. 135 mijl Z. van Valentia DAMSTERDIJK, vertr. 31 Aug. van Bellingham naar Rotterdam. DELFTDIJK, Rotterdam naar de Paci- fickust vertr. 31 Aug. van Guayaqil. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND, (uitr.) vertr. 2 Sept. om 11 uur van Las Palm as naar Rio de Janeiro. WATERLAND, wordt 4 Sept. om 12 uur des middags te IJmuiden verw. ZAANLAND, (thuisr.) vertr. 2 Sept. om 19 uur van Bahia. STOOMVAART MIJ OCEAAN. ASPHALION, Rotterdam-Japan pass. 1 Sept. Perim. EURYMEDON, Java-Amsterdam vertr. 1 Sept. van Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD KOTA BAROE 2 Sept. van Rotterdam naar Batavia via Antw. pass. Vlissingen. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCYONE arr. 2 Sept. van Buenos Aires te Rotterdam. ALDABI arr. 2 Sept van Hamburg te Rotterdam. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (HollandOost Azië lijn). GROOTEKERK (thuisr.) arr. 31 Aug. te Yokohama. (HollandAfrika Lijn.) SPRINGFONTEIN (thuisr.) vertr. 1 Sept. van L. Marques. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 199. Daar hoorde Toontje eensklaps een daverende stem een gedicht opzeggen en toen hij ging kijken zag hij een me neer die in Napoleons-houding naast een juffrouw stond, en vurige gedichten opzei. 200. Toontje keek over de schutting, riep opeens boe, boe en de meneer en de juffrouw, die dachten dat er een stier aankwam, vielen van schrik om.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10