Koninginnedagviering Een kinderhulde aan H. M. de Koningin. Een bloemenhulde voor H. M. de Koningin op Haar verjaardag ter gelegenheid van de aubade en Een groot aantal kinderen bracht Maandag op het paleis 't Loo een aubade aan H. M, de Koningin en défileerde het défilé der kinderen, dat Maandag voor de vorstin op het palels 't Loo plaats had daarna voor de vorstin. Het défilé der kleinen Het troepen défilé, dat Maandag op het Malieveld te den Haag ter gelegenheid van Koninginnedag plaats had, werd door vele autoriteiten bijgewoond. De autoriteiten slaan het voorbijtrekken der troepen gade Voor het stadhuis op den Cooisingel te Rotterdam had Maandag ter gelegenheid van Koninginnedag de traditioneele aubade plaats. Een overzicht De opstijging van den ballon -Le Rève" in het stadion te Amsterdam tijdens de feestelijkheden op Koninginnedag Op de Sonsbeekweide te Arnhem hielden het 8ste en 19de regiment infanterie en het korps Rijdende Artillerie een garnizoensparade ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. De hoorn blazers in actie FEUILLETOH ZIJN LAATSTE AVONTUUR Humoristische Roman van JOH. BRAND. J (Nadruk verboden). '15) Het lag niet in mijn bedoeling je te 'krenken. Caroline. Ik vind het alleen niet prettig, dat je den heelen dag met zoo'n izuur gezicht rondloopt en daardoor mijn gcede stemming bederft. Vertel me dus (eens, wat er eigenlijk aan scheelt! Mrs. Tweedy dacht een oogenblik na, ;Toen begon ze aarzelend: Ik ben met je van Amerika naar hier gekomen, omdat ik dacht, dat je me noo- dig zou hebben. Net als daar. Maar ik heb je toch noodig, Caro line. Jij bent ten slotte toch de eenige.... .Die zich alles van jou laat welge vallen, viel mrs. Tweedy haar in de rede. Jij sleept me naar hier in die eenzaam heid. Nu moest Mabel toch werkelijk lachen: Vind je het hier in deze villa dan niet veel gezelliger dan in dat akelige hotel, waar we ons nooit thuis voelden en steeds honderden menschen om ons heen liepen? Maar daar waren ten minste men schen bij, die een behoorlijke taal konden spreken. Hier verstaat geen mensch, wat ik zeg. Vroeger heb je je tenminste nog cm me bekommerd; toen deed je geet. stap zonder mij. Tegenwoordig ben ik steeds alleen, E. gf. dood van verveling. Waarom blijf je dan altijd thuis, als je zin hebt om uit te gaan? Als je wilt kun je toch steeds met me meegaan. Je wilt alleen maar niet. Wat, wil ik niet? viel Caroline, nu werkelijk boos, uit. Niet meegaan, neen! Denk je, dat ik zin heb mijn leven in de waagschaal te stellen. Die kerel, die Josef, rijde immers als een idioot! Dank je wel! Ik blijf liever gezond! Hij mag dan hard rijden, protesteerde Mabel en in haar stem lag nauw verholen geestdrift, gevaarlijk rijdt hij in ieder ge val niet. Hij is buitengewoon zeker van zijn zaak. Sinds ik hem heb, weet ik eerst wat autorijden is. Dat begrijp jij niet, Ca roline. Jammer! Mrs. Tweedy kreeg geen gelegenheid haar bedenkingen nader toe te lichten, want op dit oogenblik werd er geklopt. Het was Mabel's kamenier. De chaufeur is er. Mabel verzocht hem binnen te laten, tot groote woede van Caroline, wie deze sto ring van haar gesprek allerminst welkom scheen. De kamenier hield de deur voor Rolf open. Toen hij aan haar voorbij ging, wierp zij hem een smachtende blik toe. Hij be merkte het echter niet, bleef bij de deur staan en groette beleefd. Zonder een vraag van een der beide dames af te wachten, zei hij: Ik heb de fout al gevonden, miss. Het was maar een kleinigheid aan den carbura teur. Hij zei het op een toon van rechtmatigen trots, bijna als een kleine jongen, die een goed rapport meen ar huis brengt. Daar bij lette hij nauwkeurig op de uitdrukking van- Mabel's gelaat. Was zij nog boos? Zij had hem gisteren en, naar hij meende, niet geheel ten onrechte een flinken uit brander gegeven. Mabel scheen dit incident echter reeds lang -te hebber vergeten. Zij lachte hem waardeerend toe. Dat was gauw. zei ze tevreden. Ik was al bang, dat we vandaag niet zouden kunnen rijden. Daarop wendde zij zich tot mrs. Tweedy. Zie je wel, Caroline, dat onze chauf feur ook technisch goed op de hoogte is? Rolf beet zich op de lippen en een don kere blos kleurde zijn gelaat. Hoewel zij zoo zeker niet bedoeld waren, troffen hem deze woorden als een beleediging. Hij was haar chauffeur en als zoodanig werd hij gewaardeerd. Meer behoefde hij niet te ver wachten. Maar het gevoel slechts als een minderwaardig lid van het personeel te worden beschouwd, deed hem pijn. Mabel wierp een blik op de pendule. Tien over tien, klopt dat? Rolf keek op zijn armbandhorloge, dat hij, als behoorende tot zijn uitrusting, van haar gekregen had en knikte bevestigend. Precies! zei hij. Om zijn mond lag een harde trek. Hij kon zijn slechfte stem ming niet verbergen Stram in de houding stond hij bij de deur Mabel ergerde zich. Zijn humeurigheid werd steeds onverdraaglijker. Maar daar zou zij zich toch aan moeten wennen, als zij er prijs op stelde den bekwamen chauf feur en instructeur, in welke kwaliteiten zij hem ten, zeerste waardeerde, te behou den. Zij negeerde hem dus volkomen en on derhield zich verder met Caroline, alsof zij zich van zijn aanwezigheid niet bewust was. Zij wist, dat zij hem daardoor het ge voeligst kon straffen. Reeds meermalen had zij zichzelf voorge houden zich van zijn kuren niets aan te trekken. Maar zelfs haar geduld was daar niet altijd tegen bestand. Dan gaf zij hem een geducht standje, zei hem eens onom wonden haar meening en dreigde met ont slag. Dan stond hij schuldbewust voor haar als een kleine jongen en steeds weer slaagde hij er in door een bijzondere atten tie, een of andere beleeefdheid, vaak ook slechts door zijn wanhopig ongelukkig ge zicht, haar ontstemming weg te nemen. Zoo ook nu. Nu was het weer zoo ver. In zijn oogen lag een stille bede om vergeving, waar aan zij geen weerstand kon bieden. Josef! Tot uw dienst, miss! Rolf blaakte reeds weer van dienstijver. Maak den wagen klaar, het is heerlijk weer. Zij wendde zich weer tot mrs. Tweedy: Heb je lust om mee te gaan, Caroline? IkDenk je, dat ik zin heb stof te slikken? Dank je wel! En dan zeker rijden met een vaart, waarin je elk oogenblik kans loopt je nek te breken! Ik voel daar niets voor! Mabel lachte haar uit. Maar Caroline trok er zich niets van aan. De blik, dien ze Rolf toewierp, was bepaald vernieti gend. Dan zullen we wel alleen moeten gaan, Josef, zei-Mabel. Zorg er dus voor, dat je ons zij keerde zich nog eens naar de pendule en overlegde ons. Het rinkelen van de telefoon onderbrak haar ten tweede male. Zij begaf zich naar het toestel. Hallo! Plotseling gleed er een trek van blijde verrassing over haar gelaat. Henry! Ben jij 't heusch? En zich tot mrs. Tweede wendend: Caroline, daar is Henry! Maar beste jongen, dat is prachtig! riep Mabel door de telefoon. Sinds wanneer ben je dan hier? Wat, al twéé uur? Maar dan had je toch allang hier behooren te zijn! Natuurlijk, ik vind het vTeeselijk ge zellig je weer eens te zien! En Caroline beeft van verlangen. Zij kan niet eens meer rustig op haar stoel blijven zitten. Wei neen, old boy, 't is toch een geweldige verrassing voor me. In dezen toon ging het nog eenige mi nuten door, tot ze eindelijk na een harte lijk afsevheid en een daarmee niet geheel overeenstemmend „tot straks dan" den hoorn op den haak legde en mrs. Tweedy's nieuwsgierigheid althans ten deele bevre digde met de mededeeling: Hij komt direct hier met zijn wagen. Wij gaan samen rijden. Nu hield Rolf het niet langer uit. Dan ben ik zeker overbodig, zei hij, op zoo'n onhebbelijken toon, dat Mabel hem verbaasd aanstaarde. Zonder nog een woord af te wachten maakte hij rechtsomkeert en wilde de ka mer verlaten. Josef! Scherp en snijdend trof hem haar stem Rolf keerde zich slechts half tot haar om Alles in hem verzette zich ook maar eeni ge toegeeflijkheid te toonen. Wenscht u nog iets? Het kostte hem moeite zich te beheer- schen, doch hij slaagde er in. Wordt vormotai).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5