DINSDAG 1 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 Het lokartikel in den winkel. Allerlei mogelijke en onmogelijke mid delen worden te baat genomen om den verbruiker tot koopen in een bepaalde winkel te bewegen. Al die middelen vat men samen onder den naam van „recla me" doch er is een dergelijke oneindige variatie hierin denkbaar, dat bij bespre king van de reclame steeds slechts een heel klein onderdeel onder de loupe ge nomen kan worden. Een korte beschouwing van het „lok- artikel" is hier op zijn plaats. De naam „lok-artikel" zegt reeds veel over den bij zonderen aard van dit arti kel. Echter niet voldoende, zoodat eenige toelichting noodig is. Het is vanzelfspre kend de bedoeling om door een bepaalde eigenschap van het artikel koopers in den winkel te „lokken". Die eigenschap be staat haast uitsluitend in een lageren prijs dan normaal voor dit artikel in dezelfde kwaliteit gevraagd wordt. Het is bekend, dat de verbruiker, en speciaal de Neder- landsche, zeer weinig vakkennis heeft, zoodat men hem als het ware vangen moet door middel van een goed door dachte en logisch-opgezette verkooppro- paganda. Er moet een bepaalde indruk op hem gevestigd worden, waardoor hij ertoe gebracht wordt, in dien winkel zijn in- koopen te gaan doen. En dit spreekt den laatsten tijd hoe langer hoe sterker, want de idee „vaste klanten" is zoo goed als verdwenen. Men kan dit ten rechte of ten onrechte betreuren, een feit blijft het. Daarmede moet men rekening houden en de winkelier zal zich wellicht meer dan vroeger moeten toeleggen op het inciden teel trekken van den kooper naar zijn winkel. Het lokartikel nu heeft de bedoeling, bij den verbruiker den indruk te vestigen, dat men in die winkel goedkoop terecht kan. Men hoopt dan, dat de consument zonder verder nadenken, behalve in zijn behoefte aan het lok-artikel, tevens in zijn behoeften aan andere artikelen zal voorzien. Dat dit een speciaal reclame middel van de warenhuizen is geweest, zal niemand verwonderen. Deze toch moe ten er in het bijzonder op uit zijn, de koopers naar binnen te lokken. Is dit een maal geschiedt, dan biedt het warenhuis een dergelijke keuze van artikelen, dat hij of zij, die er doorwandelt, steeds*"weer de neiging tot koopen voelt .opkomen en dan wellicht niet zoo'n groote aandacht aan het al of niet hoogzijn der prijzen zal schonken. Vele zelfstandige winkeliers hebben dit reclamemiddel overgenomen. Toch komen er dan wel andere factoren in het spel als b.v. het warenhuis. De kleine winke lier heeft uiteraard een veel beperktere keuze dan het warenhuis, en de kans wordt op die wijze groot, dat alleen het lokartikel gekocht wordt, hetgeen na tuurlijk niet de bedoeling is. Veel zal hierbij afhangen van de verkoopcapaci teiten van den winkelier. Hoe minder hij echter te bieden heeft, hoe meer risico hij loopt, dat de kooper zich beperkt tot het lokartikel. Het warenhuis behoeft met deze omstandigheid geen rekening te houden. In dit verband moet bovendien opgemerkt worden, dat zeker de kleinere winkelier het lokartikel niet beneden kostprijs, en in ieder geval niet beneden inkoopsprijs moet gaan verkoopen. Want verlies kan nu eenmaal niemand op den duur dragen, zoodat de winkelier in een dergelijk geval eenvoudig voor de nood zakelijkheid komt te staan, het verlies, dat hij op het lokartikel lijdt, te leggen op den prijs, die hij voor de andere artikelen stelt. Het warenhuis biedt een zeer groot aantal artikelen te koop aan, en heeft dus de gelegenheid een dergelijk verlies meer te verspreiden. En hoe kleiner de omvang van den winkel is, hoe minder deze gele genheid zich voordoet. In die omstandig heid is het dan ook veel verstandiger niet te werken met het reclamemiddel van het lokartikel, doch andere wegen te zoe ken, die kunnen leiden tot omzetvermeer- dering, en die meer passen in het kader van deze speciale winkel. De kleine win kelier loopt steeds de kans, dat het effect van het lokartikel volkomen averechts is aan wat hij er zich van had voorgesteld, n.l. minder geld in plaats van meer in het laadje. Want zou hij ertoe overgaan den prijs van de overige artikelen te verhoo- gen, dan kan hij met wiskundige zeker heid zeggen, dat de omstandigheid, waar op wij reeds de aandacht vestigden, n.l. dat alleen het lokartikel gekocht wordt, zich in versterkte mate zal laten gelden. Verder moet gewezen worden op de mo gelijkheden, dat b.v. in verschillende ma nufacturenwinkels de één kousen, de an der zakdoeken, een derde handdoeken als lokartikel gaat invoeren. Ook dan is er groote kans, dat het lokartikel zijn uit werking volkomen mist. Want de verbrui ker, die maar eenigszins prijzen vergelijkt (en dat zijn er in den tegenwoordigen tijd velen) zal bij den een zijn kousen, bij den ander zijn zakdoeken en bij den derde zijn handdoeken gaan koopen. Het resul taat is, dat iedere winkelier blijft zitten met die artikelen, waarop hij winst kan maken, terwijl hij de artikelen, die hij zonder winst of misschien zelfs met ver lies van de hand doet, zijn deur uit ziet gaan. Willen dus de zelfstandige winkeliers met eenig succes het lokartikel als recla me-middel gebruiken, dan zal op de één of andere wijze onderling raadplegen ab soluut noodzakelijk zijn. Wij kunnen ons heel goed voorstellen, dat de middenstan der er op uit is, in reclamemiddelen niet achter te blijven bij het warenhuis. Dit is zelfs zeer prijzenswaardig, doch hij moet daarbij vooral niet uit het oog verlie zen, dat zijn bedrijf op een geheel andere leest geschoeid is dan het groot-winkel bedrijf, in den vorm van een warenhuis uitgeoefend. Overnemen van reclamemiddelen zon- UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdag' a.s. des namiddags om 7uur (zomertijd). De agenda vermeld:- Voorloopig vaststelling gemeente-rekening, dienst 1935. Voorstel verlenging ontrui- mingstermijn van een vijftal woningen te Oude-Wetering. Voorstel tot continueering tijdelijke aanstelling gemeente-opzichter. Vaststelling suppletoir-kohier straatbelas ting. Reclames straatbelasting. Reclames schoolgeld. Reclames hondenbelasting. Wij ziging begrooting 1936. Arbeidsbeurs. Bij het plaatselijk or gaan der Arbeidsbemiddeling stonden per 29 Augustus 1936 als werkzoekend inge schreven: Steenfabrieksarbeiders 1, Bouw vakarbeiders 19, Metaalbewerkers 8, Touw- fabrieksarbeiders 1, Landarbeiders 57, Win kelbedienden 1, Transportarbeiders 5, Kan toonbedienden 1, Dienstboden 2, Div. arbei ders 5, totaal 100 (vorig jaar 83). Bij de werkverschaffing waren gedurende de af- geloopen week 29 arbeiders tewerkgesteld. Geboren: Jozef Petrus Maria, z. van J. van 't Hart en E. Koek Geerling, z. van H. Reijngoud en C. M. Leendertse Johannes Cornells, z. van A. van Zanten en E. C. van der Klugt. Getrouwd: C. W. van Dijk en J. M. van Zoen P. A. Mollers en C. J. van Haastrecht N. P. van Bohemen en H. J. Opdam. Gevestigd: J. M*. de Jong van Ber- kel-Enschot c.a. J. C. Wesselman van Warmond L. J. Wagenaar van Ouden bosch R. C. Rekeïs van Berkel en Ro denrijs C. W. Verbeij van Leiden C. J. van Berkel van Hillegom J. S. van der Poel van Noord wijk L. J. van der Quast van Stomp wijk. Vertrokken: A. Penning de Vries naar Noordwijk M. Verboon naar Wou- brugge J. C. Wesselman naar Warmond C. J. te Riale naar Hees wijk M. J. van Seggelen naar Sassenheim J. J. Nelj- man naar Overschie J. Th. A. van Die- men naar Noord wij kerhout A. J. Adema naar 's-Gravenhage H. M. A. Geurts naar Vierlingsbeek Wed. P. Koek geb. Bakker naar Noordwijk Chr. A. van der Geest naar Veur J. Th. Koek naar Noordwijk B. Waldo naar Kollumerland c.a. P. A. Mollers naar Haarlemmermeer C. J. van Haastrecht naar Haarlemmer meer Wed. C. P. Leendertse geb. Tam boer, naar Haarlemmermeer A. J. G. Cozijn naar Heemstede H. J. Opdam naar Noordwijk M. van Bohemen naar Noordwijk F. H .Cozijn naar Heemstede. HILLEGOM. Oranjefeest. Op eenvoudige wijze is hier de verjaardag van H. M. de Koningin gevierd. Van som mige scholen werden optochten der kinderen georganiseerd, terwijl de Chr. Oranjevereeniging des avonds een samen komst hield, waar als spreker optrad Ds. Fokkema uit Amsterdam. Zangnumers en orgelspel verhoogden de feeststemming. Er werd druk gevlagd. Belastingplaatjes. Tegen verscheidene personen alhier is proces-verbaal opge maakt wegens het rijden zonder belasting plaatje. Bevorderd. De wegwerker der Ned. Spoorwegen, A. Wagemaker alhier is be- der meer is ten allen tijde onjuist. Vooraf moet nagegaan worden, of hetgeen in het ééne geval bereikt is ook in het andere verwezenlijkt zal worden. Het is toch heel goed denkbaar, dat, wat voor het waren huis een groot succes is geworden, voor den winkelier op den duur een „strop" beteekent. Het lokartikel op zich zelf is zeker niet af te keuren en heeft in geen enkel op zicht een unfair karakter. Het moet een soort sport blijven, om de koopers met allerlei min of meer vernuftig bedachte methoden tot zich te trekken. Met de handen in de schoot gaan zitten en af wachten of er misschien wel eens koo pers komen, is zeker voor den tegen woor digen tijd niet de aangewezen weg. De inkoop-coöperaties van de midden standers zullen in deze kwestie van het lokartikel eën woordje mee moeten spre ken. Want met behulp van deze coöpera ties opent zich in de eerste plaats de mo gelijkheid, dat het lokartikel door de ver schillende winkeliers, die het voeren wil len, zoo goedkoop mogelijk verkregen wordt, terwijl er bovendien sprake kan zijn van eenige systematiek in de toepas sing van dit reclamemiddel. Beide facto ren zijn absoluut vereischt, wil men eenig succes oogsten. Tot slot willen wij er nog op wijzen, dat het lokartikel steeds vernieuwd moet worden, en wel in hoofdzaak hierom, om dat het publiek eigenlijk niet weten mag, dat er sprake is van een lokartikel. Zou de winkelier zich te lang aan één artikel binden, dan wordt dit ongetwijfeld be kend. Alle psychologisch effect is dan ver dwenen en er doet zich weer hetzelfde voor, wat wij reeds meerdere malen ter sprake brachten, en wat nu eenmaal het groote gevaar van het lokartikel is, n.l. dat de koopers dit laatste komen wegha len en de rest links laten liggen. Na een bepaalden tijd. waarvan de duur moeilijk is vast te stellen, en van allerlei bijzon dere omstandigheden zal afhangen, moet de winkelier, er eens over gaan denken, met welk artikel hij nu de aantrekkings kracht van zijn winkel weer eens zal trachten te verhoogen. Want zeker voor het lokartikel geldt, dat alleen een afwisseling in de reclame de belangstelling van het koopend publiek blijvend levendig kan houden. vorderd tot ploegbaas en werkzaam ge steld te Voorhout. Geslaagd. Te Den Haag slaagden voor het examen Coupeuse van den R. K. Schoolraad de dames J. C. van Bougondien en E. C. Kok, alhier. Schaaksport. Donderdag 3 Sept. wordt het nieuwe Schaakseizoen door de Schaak club „De Uil" geopend. Sinds de oprichting thans 4 jaar geleden is de vereeniging uitgegroeid tot een stevige organisatie. De club telt nu 25 leden en zal in het komen de seizoen uitkomen met 2 tientallen in den Noord-Hollandschen Schaakbond. Deze is een der afdeelingen van den Kon. Ttfed. Schaakbond. Het lidmaatschtap van deze Club geeft recht op het officieele or gaan van den Kon. Bond, dat maandelijks verschijnt en voor de leden gratis ver krijgbaar is. De ervaring leert, dat men zijn spelpeil door het schaken in clubver band belangrijk kan opvoeren, omdat men steeds geroutineerde spelers tegenover zich vindt. Ook kunnen jongelui tusschen 14 en 18 jaar als adspirantlid toetreden; hun contribütie is slechts 25 cent per maand. In de vierkamp, welke thans gespeeld wordt, komt eenige teekening. Het merk waardige is, dat de favoriet, de heer Hof- kes geen succes heeft: ook nu weer verloor hij zijn partij tegen Smits op normale wij ze. Worsteling wist van Gogoll in 42 zet ten te winnen. De stand is nu: 1. Smits 4'punten uit 4; 2. Worsteling 2.5 punt uit 4; 3. Gogoll 1.5 punt uit 4; Hofkes 0.5 punt uit 3. OEGSTGEEST. ORANJEFEESTEN. Opgewekt speelde gisteren de vrij straf fe Noord-westen wind met de alom uitge stoken driekleur, ter gelegenheid van den verjaardag van onze geliefde Lands Vor stinne, die reeds 38 jaren aan het hoofd van Neerland's volk staat. De dag werd begonnen met een auba de aan het hoofd der gemeente en reeds vroeg in den morgen kwamen dan ook de schoolkinderen in lichte zomerkleeding en omhangen met oranjesjerp of een ander oranje-symbool dragend tezamen bij het gemeentehuis. Onder leiding van den heer R. van Til werden eenige vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht. Op het bordes van het gemeentehuis had den plaats genomen burgemeester van Gerrevink, secretaris Reitsma, de wethou ders der gemeente, het bestuur der Oran je vereenigingen allen met hun echtgenoo- ten. De voorzitter der Oranjevereeniging maakte van deze gelegenheid gebruik den burgemeester te complimenteeren met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en liet deze felicitatie ver gezeld gaan met de aanbieding van een bloemenmand. De heer van 't Hof, directeur der N. Z. H. T. M-, die de eere-medaille had ontvan gen werd een lauwerkrans aangeboden. Burgemeester van Gerrevink dankte voor deze huldiging en sprak daarna de kinde ren tre, hun vermanend om toch steeds de liefde voor het Oranjehuis te bewaren. In optocht trok men daarna door de ge meente onder de vroolijke tonen der R.-K. Harm. „Triumph" en de Tram-Harmonie. Op het A. S. C.-terrein werden de kin deren onthaald, waarna men ging naar 't Koningin Emma-monument voor het bren gen van een bloemenhulde. Onder het spelen van 't Wilhelmus leg den de kinderen hun bloemen aan den voet van 't monument, wat niet naliet indruk te maken. De leden van het jeugdgilde brachten den vaandelgroet. Van twee tot vier uur vonden eveneens op het A. S. C.-terrein de verschillende kinderspelen plaats, waar van we hieronder den uitslag laten vol gen. Deze spelen werden afgewisseld door vendelzwaaien van leden va» het St. Gangulphus- en St. Laurentiusgilde uit Huissen. Velen die nog nimmer zoo iets zagen, zullen wel verbaasd zijn geweest over de buitengewone behendigheid. Het is dan ook een schoone en edele sport. Huissen en Lobith zijn de beide eenige plaatsen in Nederland waar het vendelzwayaien ge zamenlijk wordt beoefend in het z.g. „corpsvendelen". Dit in tegenstelling met dorpen in Brabant en Limburg, waar de enkele vendelzwaaier zijn acrobatische toe ren verricht. Het was inmiddels vier uur geworden en onder enorme belangstelling ving de tra- ditioneele ringrijderij voor paren aan met versierde tilbury. Nadat de prijzen voor de versiering waren vastgesteld reden spoedig de ver schillende jaren onder de ringlat door. De R.-K. Harmonie Triumph, die had plaats genomen op 't bordes van 't Witte Huis, luisterde dit programmanummer op. Na afloop werden door den voorzitter der Oranjevereeniging de prijzen met een voor toepasselijk woord uitgereikt. De avondfeestviering begon reeds te 7 uur Eerst maakten de beide reeds ge noemde muziekgezelschappen en de Huis- sensche vendelzwaaier een rondgang door 't dorp. Na een rondwandeling van 11/2 uur weder aangekomen op het feestterrein, waarvan de tribunes dicht bezet waren, hield burgemeester van Gerrevink een korte rede, die door middel der aange brachte luidspreker overal zeer goed kon worden gevolgd. Z.Edelachtb. v.as' de Oranjevereeniging dankbaar voor de gelegenheid gegeven om het woord tot de gemeentenaren te rich ten. Allen weten we, dat we leven in een weliswaar belangwekkenden, maar zeer moeilijken en, ernstigen tijd. Dat geldt zoo wel voor de wereld als voor ons land en voor de plaats onzer inwoning. Wij betalen en zullen hebben te betalen, God weet hoelang en hoeveel, voor de over daad, waarin wij lebben geleefd. Wij zullen hebben te betalen voor de nog toenemende verdwazing van vreemde vol ken, die het grondwettig gezag verjagen, om zich daarna over te geven aan de ge nade of ongenade van eigen gerechtigde alleenheerschen, die de uitoefeneing v. d. eeredienst aan het goedvinden van den Staat, dat wil zeggen van zichzelf onder werpen en de verkondigers van het Evan gelie vermoorden. Maar wij hebben nog niet betaald door afstand van onze geestelijke goederen van onze heiligste rechten, van onze staat kundige en burgerlijke vrijheid. En nog hebben wij zelf de keuze tusschen tyran- nie en vrijheid. Dat dit het geval is, heb ben wij in de eerste plaats te danken aan het huis van Oranje. (Applaus). Want, en laten wij dit heden nog eens tot ons door dringen: revolutie, burgeroorlog en dwin gelandij zijn in ons land ondenkbaar, zoo lang onze tegenwoordige Koningin blijft gehandhaafd op de plaats, die Haar blij kens de leiding Gods met ons volk, naar de wil van de overgroote meerderheid van ons volk en krachtens de Grondwet toe komt. Daarom is spreker er van overtuigd, dat geen onzer volksgenooten, die niet door de stoffelijke druk der tijden uit zijn gees telijk evenwicht is geslagen, noch vergif tigd is door theorieën van onverantwoor delijke volksmenners, zal dulden, dat aan de grondwettige rechten van de hoogste ge- zagdraagster wordt getoond. Want boven ieder partijverschil, boven ieder staatkun dig dogma, staat voor ons bij de gratie Gods, het koningschap der Oranjes. Het is wel merkwaardig, dat bij alle veranderingen, die de geschiedenis van ons volksbestaan heeft geboekt, één ver schijnsel zich steeds herhaalt. Dat ver schijnsel is: de roep om Oranje, wanneer ons volk zich in druk bevindt. En deze roep om Oranje ging niet uit althans, niet in de eerste plaats uit, van de hoogere kringen, maar van het volk." Wij behoeven thans niet als in 1672, door middel van relletjes de terugkeer van Orainje is er en heeft nog steeds als richt- niet Oranje te roepen, want Oranje is er, Oranje is eren heeft nog steeds als richt lijn: Nooit kan Oranje genoeg voor 't Nederlandsche volk doen. Maar er is een duidelijke opbloei onder ons volk van de oude liefde voor het Oranjehuis en voor de thans regeerende vorstin uit dat Huis, Die naar de eeuwen oude traditie van het Oranjehuis de vrij heden van ons volk op ieder gebied heeft geëerbiedigd en gehandhaafd, die mede in overeenstemming met de traditie van Haar Huis is geweest en blijft, een Vorstin voor geheele volk (langdurig applaus). Wij hopen en gelooven, dat deze opbloei nu blijvend zal zijn, dat steeds meer onze Koningin, het plichtanker van onze vrij heden zal worden, het symbool, het vaan del van onze volkseenheid. Daarom vol gen wij de oude, goede gewoonte van fees telijke herdenking van Haar geboortedag. Spreker besloot met den wensch, dat deze dag moge zijn voor alle ingezetenen een dag van hooggestemde vreugde en dat God ons volk moge behoeden en het on der de beproefde leiding van Oranje eeuw in eeuw uit moge doen toenemen in gees telijke waarde, in innerlijke degelijkheid, in rustige zelfbewuste kracht. Op deze rede volgde begrijpelijker wijze een langdurig applaus. Bij verlichting van Bengaalsch vuur ver toonden de Huissensche vendelzwaaiers hun kunst, waarop vertooning der klankfilm „Oranje en Nederland" volgde. Een taptoe besloot den avond. De voorzitter der vereeniging dankte al len die tot het slagen dezer feestviering hun medewerking gaven. Het feest is in alle opzichten uitstekend geslaagd en zeer ordelijk verloopen. De uitslagen der wedstrijden luiden: Boegsprietloopen voor jongens van 15 18 jaar: le pr. N. Jansen, 2. per. R. Uitten- bogaard, 3e pr. B. v. d. Horst, 4e pr. D. v. d. Luit, 5e pr. Jan Uittenbogaard, 6e pr. Dirk Tijlstra, 7e pr. T. de Vreede, 8e pr. Sj. Tijlstra, 9e pr. J. Langver. Ringrijden: le pr. Mevr. Busman en de heer T. v. Rooyen, 2e pr. mej. T. v. Reeu- wijk en de heer P. W. Paardekooper, 3e pr. mej. A. Luiten en de heer H. C. Hooimans, 4e pr. mevr. de Heyer en de heer Th. Uit tenbogaard. Versieringen: le pr. de heer Th. Uitten bogaard en mevr. de Heyer, 2e pr. de heer T. J. v. d. Lee en mevr. v. d. Lee, 3e pr. Th. C. Paardekooper en mej. O. Grynraesko, 4de pr. de heer L. v. Veen en mej. M. de Ruiter, 5e pr. de heer P. W. Paardekooper en mej. T. v. Reeuwijk. Tonrollen voor jongens van 68 jaar: le pr. Frans Blonk, 2e pr. Jac. Peters, 3 e pr. Piet Blonk, 4e pr. Piet Heeren, 5e pr. Jan Bogerd, 6e pr. Tinus den Os, 7e pr. E. van Dijk, 8e pr. L. Wilbrink. Balletje loopen voor meisjes van 68 jaar: le pr. Ankie Driessen, 2e Gerrie Mac- daniel, 3e pr. Emmy Naber, 4e pr. Antje Heeren, 5e pr. Corrie van Rijn, 6e pr. Willy Valk, 7e pr. Corrie Siera, 8e pr. Annie de Rijke. Zakloopen voor meisjes van 812 jaar: le pr. A Hil v. d. Mey, 2e pr. A Willy v. d. Mey, 3e pr. A M .Stuifzand. 4e pr. A G. Buiteman. le pr. B.: Rietje Vos, 2e pr. B Anna Macdaniël, 3e pr. B S. Langver, 4e pr. B Gerda Los. Wedstrijd Hardrijden op Rolschaatsen, Meisjes: le pr. Annie Witmans, 2e pr. Riet je Vos, 3e pr. Agnes Avenams. Jongens: le pr. Flip de Graaf, 2e pr. Jan v. d. Burg, 3e pr. Nico Blonk, 4e pr. Jan de Hen, 5e pr. Floris Ravelli. Vliegerwedstrijd: le pr. H. Onderwater, le pr. R. v. d. Ploeg, le pr. H. Mulder, 2e pr. J. Ruigrok, 2e pr. P. v. d. Berg, 2e pr. J. Paardekooper, 2e pr. N. Blonk, 3e pr. B. Brummel, 3e pr. G. Lubbe. Tonknepperen: le pr. W. F. v. d. Sleet, Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117 a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. 2e pr. W. Th. Zandvliet, 3e pr. C. v. Rijn, 4e pr. A. Koppier, 5e pr. J. v. d. Kraan, 6e pr. J. v. Werkhoven. Touwtrekken: le prijzen: Dirk Lubbe, Piet Glasbergen, W. Segaar, Jan Driessen, Jaap Schrijvers, W. Hakker; 2e prijzen: Jan Schippers, Chr. Endeveld, Ger. Rijsdam, Ger. Oudshoorn, D. v. d. Staden, B. v. d. Steen; 3e prijzen: Piet Segaar, P. Graven- kamp, B. Mechelse, B. Boom, K. Driessen, K. Endieveld; 4e prijzen: Chr. Kranenburg, Herm. v. Grol, Herm. Peeters, Bennie den Os, Jan Peetere, Jan Strijk. Hardloopen met Kinderwagens voor meisjes van 1215 jaar: le pr. Corrie Lub be, 2e pr. Dora v. Noort, 3e pr. Barrie Var kevisser, 4e pr. Emma v. Werkhoven, 5e pr. A. v. d. Kwaak, 6e pr. M. Akerboom, 7e pr. Cor de Pree, 8e pr. B. v. Eigen. KATWIJK. Het zomerseizoen een recordjaar. Reeds thans kan worden vastgesteld dat het, althans wat het aantal badgasten be treft, voor Katwijk aan Zee een recordjaar is geweest. Een dezer dagen of om pre cies te zijn op Donderdag 27 dezer 's mid dags is ten bureele van de politie een voorloopige balans opgemaakt waarbij bleek, dat tot op dat oogenblik waren inge leverd 2540 badlijsten vermeldende 13.384 badgasten; het vorige jaar bedroeg het aan tal ingeleverde lijsten 2428 met een totaal van 13.039 gasten. En ook 1935 was reeds een recordjaar. Rotterdam levert steeds een groot contin gent badgasten aan Katwijk. Het zijn vooral de grootere gezinnen die hun. vaoantie alhier doorbrengen; van de gelegenheid tot baden gedurende het' ge heele seizoen is een druk gebruik gemaakt, zoowel in de badgelegenheid „met de koetsjes" als in het luxe zonnebad, waar vaak een gezellige drukte en een mondain vertier heersohte. Bovendien is Katwijk ook dit jaar weer een geliefkoosd oord geweest voor tentbe woners. Katwijk kan dan ook met voldoening op dit seizoen terugzien. Slechts het aantal „dagjesmenschen" vooral uit Leiden heeft dit jaar teleurge steld. Dit was meer het gevolg van het on gunstige weer, dan van de tijdsomstandig heden. „N. R. Crt." KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjefeest. In verband met de vie ring van den verjaardag van H. M. de Ko ningin geeft de Mondorgelclub „Cfescendo" Dinsdagavond a.s. van 78 uur een con cert op de Turfmarkt. Muzikale rondgang. Zaterdagavond maakte de Harmonie een muzikale rond wandeling door het dorp, waarbij een col lecte gehouden werd door de Oranjever eeniging ten bate van de kas. Deze collec te heeft opgebracht de mooie som van 56.58. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier is benoemd mej. A. M. van Anroe, te Rotterdam. Fancyfair. Ten bate der St. Martha Vereeniging zal in het patronaat der St. Victor Parochie, Zondag 27 Sept. een fancy fair gehouden worden, waaraan verbonden een loterij, waarvoor bereids toestemming werd verkregen van burge meester en wethouders alhier. ZILK. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. school van het H. Hart van Jezus al hier, is benoemd mej. Brinkhorst uit Rot terdam. Een regen van bekeuringen. Een ze kere F. uit Heemskerk reed gisteravond in zijn auto op den Zilkerduinweg. Bij het passeeren van een hem tegemoet komen den wielrijder dempte hij zijn lichten niet, waardoor de wielrijder verblind werd en naast den weg raakte. De gemeenteveld wachter alhier hield hem direct aan. Toen het twistgesprek tusschen autobestuurder en wielrijder was geëindigd en de politie van een en ander iets wilde noteeren, trap te de autobestuurder op het gaspedaal en reed met groote snelheid er vandoor. De politie had het nummer reeds genoteerd, zoodat het opsporen van F. niet moeilijk was. Nu kreeg hij een regen van bekeu ringen o.a. voor rijden zonder licht en zon der rood achterlicht, zonder verlicht num merbord, het hinderen van een ambtenaar in functie en nog eenige andere.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11