ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. T GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Donderdagavond om half negen kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester G. Bulten. Nadat de verga dering met gebed was geopend, werd tot eerste stemmer aangewezen het lid De Groot. De voorzitter deed allereerst mededee- ling van de ingekomen berichten van ver hindering van de leden H. J. Vester en G. K. Spierenburg; alle overige leden waren aanwezig. De notulen der vorige vergade ring worden hierna zonder eenige discus sie ongewijzigd vastgesteld. De begrootingswijzigingen van het wa terbedrijf over 1935 en 1936 alsmede de be- grootingswijziging der gemeentebegrootin- gen 1935 en 1936, waarvan mededeeling der goedkeuring van Gedeputeerde Staten werd ontvangen, werden z. h. st. aangenomen. Subsidie Christelijke H.B.S. te Leiden. I Door de Chr. H. B. S. te Leiden was een verzoek ingekomen om subsidie over 1933 voor 1 leerling uit deze gemeente, waarop B. en W. afwijzend adviseeren. Het lid Kruithof vraagt den voorzitter waarom af wijzend wordt geadviseerd, omdat, zegt de voorzitter, geen post op de begrooting staat uitgetrokken, welke motiveering door het lid Kruithof niet voldoende volledig wordt geacht. De voorzitter zegt verder, dat van Rijkswege deze school ook niet wordt ge subsidieerd, bovendien is de gemeente niet verplicht in de kosten van dit bijzonder onderwijs bij te dragen, en waar elke uit gave eerst gewikt en gewogen dient te wor den, meenen B. en W. dat in casu geen ter men tot subsidieverleening aanwezig zijn, waartoe dan ook met algemeene stemmen wordt besloten. Verhuur bouwland aan N. van Steijn. Ten vorige jare werd een perceel bouw land door de gemeente aangekocht, het welk bestemd zou worden tot vuilnisbelt. Aangezien momenteel slechts een gedeelte voor dit doel wordt gebruikt, stellen B. en W. voor om het overige overgroote deel van het onderwerpelijke stuk grond te ver buren aan N. van Steijn, die reeds <Jit per ceel in huur heeft, en wel voor den tijd van 5 jaren, waartoe zonder discussie wordt be sloten. Verhuur bloembollenland. De vooriztter leest eerstens alle ingeko men inschrijvingsbiljetten voor, waaruit blijkt, dat P. van den Berg (Boekhorstlaan) alhier, heeft ingeschreven als hoogste in schrijver voor: ƒ0.40 per R.R.; H. Bakker, eveneens alhier, heeft daags na de inschrij ving nog ingeschreven voor 0.45 per R.K. B. en W. meenen, dat aan de hoogste in schrijver, die tot de tijdige inschrijvers ge rekend moet worden, dit perceel van pl.m. 300 R.R. moet worden gegund. Het lid Kruithof zegt in het belang der gemeente, dat, indien het perceel voor 0.45 wordt verhuurd, de gemeente 15.— per jaar voordeel van deze transactie heeft; bovendien hebben B. en W. schriftelijk aan oudere huurders van gemeente-eigendom men mededeeling gedaan, dat vermoedelijk tusschen 10 en 12 Aug. in de plaatselijke bladen een advertentie zou worden ge plaatst, waarbij inschrijving zou worden mogelijk gemaakt. De naar spr.'s meening eigenlijke hoogste inschrijver, heeft op grond vam dezen brief ingeschreven op 11 Aug., terwijl de inschrijvingsdatum was gesteld op 10 Augustus j.l. Op billijkheids- gronden en op grond van een hoogere in- komste voor de gemeente, bepleit spr. ver huur aan den allerhoogsten inschrijver. Het lid Van den Nouland, bestrijdt de meening van voorgaande spr., omdat het usance is, dat de datum van inschrijving, welke in de advertentie staat genoemd, ook wordt aan gehouden; die datum is officieel en maat gevend. Het lid Witteman is het hiermede eens. Het lid Kruithof repliceert en vindt 15.voor de gemeente toch wel de moeite waard. Hierna wordt met alleen de stem van het lid Kruithof tegen, het perceel tuinland verhuurd aan P. van den Berg. 1 Verhuur vischwater. B. en W. stellen den raad voor, om het vischwater van de „Dinsdagsche Wetering" te verpachten aan G. Starkenburg te Lei den, voor de somma van 10.per jaar voor den tijd van 5 jaren. Het lid Kruithof zegt zich erover te hebben bevreemdt, dat aan deze verhuring geen publiciteit is ge geven geworden, temeer daar zich in deze gemeente een visscher van beroep woon achtig is, die tegen dezelfde voorwaarden het vischwater zou willen pachten. B. en W. zijn nu eenmaal zoover gegaan, waarom spr. voorstelt aan G. Starkenburg slechts voor 1 jaar te verhuren. De voorzitter is dan bevreesd, dat Star kenburg dit vischwater niet zal willen hu ren, indien het slechts voor 1 jaar geldt. Het voorstel-Kruithof wordt door het lid Van den Nouland ondersteund. In stemming gebracht wordt het verworpen met 3 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de leden: Co- lijn, Van der Hulst, Van Reijsen, Van der Geer, Wittemane Nijssen, zoodat het voor stel van B. en W. is aangenomen. Schoolgeldverordening naar nieuwe grondslagen. Het lid Kruithof heeft geconstateerd, dat tot grondslag van de schoolgeldheffing o.a. is genomen de personeele belasting. Spr. had liever het meubilair hierbij uitgescha keld willen zien. Na repliek van den voor zitter kan spr. zich wel hiermede vereeni gen, zoodat de heffings- zoowel als de in vorderingsverordening op het schoolgeld, welke eerst met 1 Januari 1937 van kracht worden, zonder hoofdelijke stemming wor den goedgekeurd. De hierna aan de orde gekomen begro tingswijziging-193 6 wordt z. h. st. na een enkele toelichting vastgesteld. Gemeenterekening 1935. De door B. en W. aangeboden gemeente rekening-1935, alsmede de aangeboden re kening en verslag van het waterbedrijf over 1935, heeft tot gevolg, dat een commissie van onderzoek wordt benoemd. Tot eerste lid tevens voorzitter wordt be noemd: het lid G. K. Spierenburg, in twee de vrije stemming, met 5 stemmen, de ove rige 4 stemmen verkreeg het lid Van der Heer, die in eerste vrije stemming met 5 stemmen wordt benoemd tot lid der com missie; de leden Witteman en Van den Nou land verkregen resp. 3 en 1 stem. Tot twee de lid werd daarna gekozen het lid Witte man met 5 stemmen, terwijl de leden Van den Nouland, De Groot, en Kruithof res pectievelijk ieder 2, 1 en 1 stem op zich zagien vereenigd. Rondvraag. Hetlid Kruithof is wederom aan het woord om B. en W. te vragen of zij heb ben kennis genomen van de circulaire van den Minister van Sociale Zaken, tot verla ging van de steurmannen, en zoo ja, of B. en W. bereid zijn een schrijven te richten tot den Minister, waarin zij er op aandrin gen, dat de circulaire wordt ingetrokken. In dezen geest dient spr. een motie in. Ver volgens bespreekt hij in dit verband de ver laging van de woninghurpn der Bouwver- eeniging, door te trachten van regeerings- wege een rentelooze leening te bekomen van bijv. 2 of 3000' gulden. De voorzitter zegt, dat B. en W. de be wuste circulaire reeds hebben behandeld. Zij hebben gezien hoe de verschillende grootere gemeenten reeds op onderling overleg hebben aangedrongen, en tevens hebben zij geconstateerd, dat de vereeni- ging waarvan ook de "gemeente Voorhout lid is, de Ver. van Nederl. Gemeenten, in de richting als door het lid Kruithof be doeld werkzaam is, althans zij heeft deze materie in studie, zoodat B. en W. momen teel meenen een afwachtende houding te moeten aannemen. Over de kwestie huur verlaging wil spr. in comité-generaal eeni ge mededeelingen doen. De gemeente, B. en W. althans, zijn nog steeds bezig met de huurverlaging, ook in de richting als apel- lant thans aangeeft. Een motie als door appellant bedoeld vindt spr. overbodig, en kan eerder schade aanbrengen aan de ar beiders, dan goed doen. Het lid Van den Nouland vindt een motie buiten de Ver. van Ned. Gem. onorganisatorisch. Het lid Kruit hof verheugd zich over het feit, dat B. en W. inzake huurverlaging dilligent zijn en bestrijdt de meening als zou een motie in dit geval onorganisatorisch zijn, omdat naar zijn meening haar zelfstandigheid nooit moet prijsgeven. Meerdere leden mengen zich in dit debat, hetgeen tot resultaat heeft, dat de motie niet wordt gesteund, en derhalven niet in behandeling wordt genomen. Tenslotte vraagt het lid Kruithof een ré sumé van den voorzitter te mogen verne men inzake de openbare vergadering voor Gedeputeerde Staten, waarbij de onbe woonbaarverklaring van eenige woningen werd behandeld, terwijl hij informeert in hoeverre zijn naam in dit verband is ge- of misbruikt. De voorzitter zegt, dat hij, bijgestaan door den gemeente-opzichter, ter vergadering is verschenen, dat de ver tegenwoordiger der Ned. Herv. Diaconie en der Ned. Herv. Kerkgemeente, eigena resse der onbewoonbaar verklaarde wo- ingen o.m. het volgende verklaard heeft: Bij zijn vertrek per trein naar den Haag, toen deze afgevaardigde naar deze verga dering ging, zou het Soc.-Dem. raadslid Kruithof hebben gezegd, dat eenige der on bewoonbaar verklaarde woningen nog goed zijn, welke uitlating den raadsvoorzitter dezer gemeente vreemd voorkwam. Het lid Kruithof gevoelt er behoefte aan thans in het openbaar te verklaren, dat hij den afgevaardigde wel gesproken heeft en gezegd: „dat van de pl.m. 20 afgekeurde woningen er nog wel 2 in behoorlijk be woonbaren toestand te maken zouden zijn". Hetgeen door den bedoelden afgevaardigde is gezegd ter vergadering van Gedeputeer de Staten, betreurt spr. temeer, omdat z__"c. persoon en zijn naam in het openbaar is misbruikt geworden. Hij dankt den voor zitter voor de hem geboden gelegenheid deze kwestie irn het openbaar te behande len, en vopr diens korte résumé. Na nog eenige minder belangrijke pun ten wordt de vergadering gesloten, en gaat men over in geheime vergadering. UH levw.. van üw remmen af! Hun leven en het uwe evenzeer! kan misschien morgen al behouden blij ven dank zij uw remmen! GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Donderdagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter, mr. E. P. Verkerk. De voorz. opende de vergadering en deelde mede, dat als eerste voor stemming en rondvraag was aangewezen de heer A. Brand. De notulen der vergadering van 27 Juli 1936 werden onveranderd vastgesteld. De belasting op biljarts Bij de ingekomen stukken bevindt zich o.m. een schrijven van den heer F. Jans sen e.a. caféhouders, houdende verzoek om afschaffing c.q. sterke verlaging van de belasting op biljarts. B. en W. stellen den Raad voor, gezien hetgeen reeds is gedaan in het belang der caféhouders, afwijzend op dit adres te be schikken. De heer Brand vindt de belasting vrij hoog, vooral nu de inkomsten voor derge lijke bedrijven zoo sterk verminderd zijn, en stelt voor het bedrag te halveeren en terug te brengen op 25. De heeren Noest en van Kleef vinden eveneens de belasting te hoog en stemmen in met een halveering. De voorz. zegt, dat er reeds wat gedaan is in het belang der caféhouders o.a. de verlaging der vergunningsrechten. Na nog eenige discussie werd tenslotte besloten de hoofdsom voor de begrooting 1937 vast te stellen op 15, zoodat de be lasting zal bedragen f 37.50. De steun Voorts is er een mededeeling van B. en W. inzake steunverleening. De huurtoeslag wordt o.a. met ingang van 9 Mei 1937 in getrokken en met ingang van 30 Aug. a.s. wordt deze toeslag, die thans in deze ge meente 2/3 bedraagt, van hetgeen de huur meer dan ƒ2.50 bedraagt, tot 1/3 van dat meerdere teruggebracht, terwijl voorts het maximum van deze huurbijislag, zoolang hij niet geheel is vervallen, voor deze ge meente is bepaald op 1.25. De heer Noest zegt, dat er niets meer van den steun af kan en dat, indien deze weer lager wordt, de toestand onhoudbaar zal worden. Spr. stelt dan ook voor een motie in te dienen bij den minister, waarin de Raad den minister verzoekt deze nieuwe verlaging niet te doen ingaan. De heer 't Hart stemt ten volle in met de motie van den heer Noest, en is even eens van meening, dat de steun onmogelijk verminderd kan worden. De heer v. d. Staak voelt heel weinig voor moties en ziet liever daden. Spr. zag liever, dat B. en W. met den minister in onderhandeling traden, en er op aandron gen deze steunregeling ongedaan te ma ken. B. en W. weten zelf, dat vermindering onznogelijk is, daar de werkloozen toch al niet zooveel krijgen en spr. meent, dat er dan misschien meer kans op succes is, dan wanneer er een motie wordt inediend. De voorz. antwoordt, dat er brieven zijn binnengekomen van den R.K. Volksbond en van het N.V.V., maar dat deze beide niet slaan op den Boskoopschen toestand, maar meer in het algemeen bedoeld zijn. Spr. zegt, dat de huurtoeslag in Boskoop wel tot de hoogste behoort, terwijl deze huurtoeslag niet alle menschen raakt. Spr. zegt dat B. en W. in principe heb ben besloten om te vragen Boskoop te plaatsen in de 6e klas en persoonlijk in den Haag hiervoor te gaan pleiten. In tweede instantie voerden nog ver schillende heeren hierover het woord. De heer Noest vraagt o.a. of B. en W. de ze kerheid hebben, dat, indien Boskoop in de 6e klas ingedeeld wordt, 'er geen verlaging zal zijn. De heer Boekraad meent verder te ko men met het voorstel van B. en W. dan met de motie van den heer Noest, die maar oppervlakkig is. Spr. geeft echter in overweging de huurtoeslag te handhaven. De heer Brand meent eerst deze regeling ongedaan te moeten maken', en dan nog te trachten in de 6e klas te komen. De heer v. d. Staak steunt het voorstel om met den minister te onderhandelen en deze regeling ongedaan te maken, en meent, dat er nog wel middelen gevonden kunnen worden om dit mogelijk te maken De heer v. Kleef vindt het standpunt van M. en W. reëeler dan van de sprekers in eerste instantie. Spr. is het er mee eens dat de steunverleening niet overdadig is, maar is het niet eens met de motie van den heer Noest, waar hij dan ook tegen zal stemmen. Wethouder Guldemond antwoordt de verschillende sprekers nog, dat een terug keer naar de 6e klas nog geen verslech tering is, misschien zelfs wel een verbete ring. Spr. wil echter eerst de nieuwe schalen van maximum-uitkeering afwach ten en verzoekt den heer Noest zijn motie in te trekken. De heer Noest handhaaft echter zijn motie. In stemming gebracht werd deze motie vervolgens met 9 tegen 3 st. verworpen, waarbij B. en W. machti ging ontvingen te doen wat hun het beste lijkt. Benoeminget Vervolgens kwamen er een aantal be noemingen aan de orde. Als gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie werden herbenoemd de heeren W. de Ruyter en A. Brand. Als gedelegeerde in het bestuur der bouwvereeniging „Onze Woning" werden herbenoemd de heeren W. de Ruyter en C. Grootend'orst. In het bestuur der bouwver. „St. Jo seph" de heer W. Kranenburg, terwijl in de plaats van den heer P. D. Noest werd benoemd de heer 't Hart. In het bestuur van Patrimonium's Wo ningstichting werden herbenoemd de hee- den P. Loef en H. Haring. Tot leden van de commissie van toezicht op den tuinbouwcursus werden herbe noemd de heeren P. Loef en C. Grooten- dorst. In de commissie tot wering van school verzuim werden herbenoemd de heeren Jac. M. Nieuwsteeg, H. Boer, P. D. Noest, W. Eelderink, F. van der Mast, C. J. A. van Koppen, A. E. Stijkel en K. Vermey en in de plaats van den heer D. Veerman Sr. de heer D. van Wijk. De heer J. Kreling werd met algem. st. herkozen als lid van het Burg. Armbestuur Alh leden van de commissie voor onder zoek van begrootingen en rekeningen wer den herkozen de heeren W. C. van Kleef, C. Grootendorst en H. A. Boekraad en als plaatsvervangend lid wegens bedanken van den heer P. D. Noest de heer Kranen burg. Besloten werd een crediet te verleenen van ƒ254.40 voor de uitbreiding van de centrale verwarmings-installatie der Rijks tuinbouwschool. Centrale verwarming in het Raadhuis. Aan de orde kwam thans het voorstel tot ombouw van de installatie voor cen trale verwarming in het Raadhuis. B. en W. stellen oor dit werk op te dragen aan de N.V. Metaalbewerking J. van den Broek en Zn. alhier voor de som van 2700 gld. Hierover ontspon zich een heele discus sie. De heer de Ruyter is van meening, dat wij met deze verwarming, die maar 5 jaar dienst heeft gedaan, beet genomen zijn. Spr. zou gaarne een advies hierover zien van een deskundige, niet concurrent. DVheer Noest zegt, dat zijn fractie bij den bouw herhaalde malen in de oppositie was, maar met een kluitje in het riet ge stuurd werd. En thans hebben wij weer iets, dat niet in orde is. Tevens zegt spr. een schrijven ontvangen te hebben van iemand die eveneens zijn vak uitstekend verstaat en dit werk meer dan 50 pet. la ger kan uitvoeren. Spr. verlangt dan ook een onderzoek of dit werkelijk voor dien prijs solide gemaakt kan worden, zoodat er weer niet teveel wordt uitgegeven. De heer Haring meent, dat een werk van ƒ5000, door een vertrouwde firma uitge voerd, toch wel goed mag zijn, daar zulk een firma toch ook een reputatie te ver liezen heeft. Spr. wenscht eerst de lever anciers op de hoogte te stellen en meent bij die firma het goedkoopst terecht te kunnen. Spr. heeft bezwaar om zoo maar f 2700 te betalen en wil eerst advies van het Technisch Bureau. De heer Brand siuit zich aan bij den heer Haring en wenscht ook advies van het Technisch Bureau. De voorz. antwoordt, dat bij onderzoek Is gebleken, dat de isolatie niet eerste klas was, en er een te klein oppervlak aan ra diatoren was voor de gebouwen. Daar het stoomverwarming is, staan de buizen 's zomers leeg, waardoor roestvor- ming ontstaat, zoodat het voortdurend er ger werd. Wij hebben ons in verbinding gesteld met de betrokken firma, waarop als antwoord kwam, dat het onderzocht zou worden op onze kosten. De firma was echter zoo onzakelijk, dat B. en W. meenden hier maar niet op te moeten ingaan. Wethouder Guldemond zegt nog, dat van het begin af er al iets aan gehaperd heeft. De betrokken firma heeft echter aan haar opdracht voldaan en kan niet tot verant woording geroepen worden. De zaak is aanvaard en de garantie af- geloopen. Verschillende brieven werden betref fende deze zaak voorgelezen, waarna men besloot in geheime zitting te gaan tenein de deze zaak verder toe te lichten. Na heropening deelt de voorz. mede dat dit punt wordt aangehouden. Over de nota inzake afkoop van ge- bruiksvergoedingen, als bedoeld in art. 205 ter. der Lager Onderwijswet 1920, ont staat nog eenige discussie. Met 8 tegen 4 stemmen van de heeren 't Hart, Noest ,van Kleef en de Ruyter wordt aan het voorstel van B. en W. om voorbereidende stappen te nemen om t.z.t. de voor den afkoop benoodigde gelden te verkrijgen, goedkeuring verleend. Geldleening Hierop doet de voorz. mededeeling van een aanbieding eener geldleening ad 16.7000 a 4 1/4 pet. tegen parikoers met 1/4 pet. provisie, hetgeen zeer billijk is te noemen. Met algem. stemmen wordt besloten op deze aanbieding in te gaan. Het voorstel tot verlaging der rente van voorschotten, verleend aan woningbouw corporaties wordt aangenomen, hetgeen eenige huurverlaging mogelijk zal maken. Besloten werd tot verkoop van een ge deelte van het gemeentelijk terrein aan den Hoogeveenschen weg aan de provincie met beding van recht van overpad over de geheele breedte en plaatsing van een hek. Het voorstel tot wijziging van de ge- meente-begrooting, dienst 1936 werd aan genomen. De heeren Boekraad en v. d. Staak ver klaarden zich hiertegen. Na de rondvraag die niets bijzonders op leverde sloot de voorz. de vergadering. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw geopend vanaf 7 uur nam, Maandag: Geen Rechtskundig Advies bureau. Zijn er absoluut dringende zaken te behandelen, dan moet daarvan schrifte lijk kennis gegeven worden aan het Cen traal Adviesbureau, Berkenstraat 57, Haarlem (N.). Dinsdag: Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Dinsdag: Repetitie Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur. Woensdag: Kringveragadering voor Be sturen van Volksbonden en Vakafdeelin- gen, 8 uur. Woensdag: De Poedelaars. Donderdag: 8 uur, Damclub „Gezellig Samenzijn." Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. N.B. De aandacht wordt speciaal ge vestigd op de Kringvergadering van Woensdagavond a.s. Aller opkomst wordt verwacht. INTERPAROCHIEELE SINT JOSIPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen Sden Maandag van 'den maand des avonds te half 9 in de Presi dentskamer van het Gezel Ijnhuis, Rapen burg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: H. Klein en F. van Hal; Maandag: J. van Steen en G. Bot; Dinsdag: C. v. d. Meel en H. Brasker; Donderdag: C. Bilderbeek en G. Cambier; Zaterdag: Th. van Schaik en A. Uphoff. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.0010.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Ge'.-n zitting St. Joseph's Spaarkas. 8.30 uur Kegelwedstrijd. Heden begint de lotenverkoop ten bate van de Retraiteclub „St. Clemens Maria- Hof'oouwer'. Maandag Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Tooneelclub jongeren. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liederta fel „Sebastian Schaffier". Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping", Vrijdag, 8.15 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor dt leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Zondag 6 Sep tember begint er een onderlinge kegel wedstrijd voor de Gezellen; deze wordt gehouden 6, 13 en 27 September, inleg- geld voor de geheele wedstrijd 20 cents. Prachtige prijzen o.a. een polshorloge. Men kan zich hietrvoor opgeven bij C. v. d. Meel en W. Boogers. Zondag: 20 September Groote Propa- ganda-avond voor nieuwe leden. De eerst volgende recollectie-oefening heeft plaats op Donderdag 17 September te 8.45 uur. Houdt deze avond, dus vrij!!! KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Maandag 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders St. Jozef-parochie. 8.30 uur Aloysius-Tarcisius-ban. Dinsdag 8.15 uur: Groepbij eenkomst. Woensdag 7.15 uur Godfriedban. Vrijdag 7.15 üur: Lodewijk- en Don Boscoban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor St. Petrus Parochie. 2 uur Sloyd. 5 uur Contributie betalen. Sparen. Jon ge Wacht. ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemclv. en St. Joseph) Burcht: Maria Gijzensteeg. Met ingang van volgende week zijn alle bijeenkomsten in onzen nieuwen burcht aan de Anna Paulownastraat. Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. Allen 2orgen weer hierbij aanwezig te zijn. Ook onze adspiranten! 7.30 uur Vendel St. Adelbertus. Dinsdag, 7.45 uur Vendel St. Joris. Woensdag, 7.30 uur. Aspirantenbans I en II. Donderdag 7.30 uur: Vendel St. Lodewijk Vijdag 7.00 uur Adspirantenban 3. Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen 3 centsfonds. Kampspaarbank. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zondag 4 uur ontspanning. Inschrijving van aspirant kruistochters. Maandag, 7.30 uur Maria-Vendel, Con tributie betalen. Foto's. Dinsdag 7 uur Zaagclub. Woensdag 7.30 uur Martinus, Servatius en Pascalisban. Donderdag, 7 uur Postzegelclub. 8 uur Esperanto-Missieclub.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7