Opening vliegveld Ypenburg. BINNENLAND UIT DE OMGEVING ft 4lün ievm.. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 CHINA. GEVECHTEN IN ZUID-WEST KWANTOENG. Het agentschap Domei meldt uit Can ton, dat op het oogenblik hevige gevech ten zouden worden geleverd tusschen de Kwantoengtroepen en die van Kwangsi, die Zuidwest Kwantoeng zijn binnenge rukt. Regeeringsvliegtuigen zouden Nan king, de hoofdstad van Kwangsi, hebben gebombardeerd. BUITEHLANDSCHE BERICHTEN ZUID-KOREA DOOR EEN TYPHOON GETEISTERD. Men vreest, dat Zuid-Korea in ernstige mate is geteisterd door een typhoon. Bijzonderheden zijn nog niet bekend, aangezien de verbindingen zijn verbroken, doch volgens een telefonisch bericht uit Foesan zijn 8 personen omgekomen en 60 gewond. 250 huizen zijn vernield, 1500 staan on der water en 70 schepen zijn vergaan of vernield. De materieele schade wordt geschat op 20 millioen yen. DRIE WERKLIEDEN IN EEN RIOOL OMGEKOMEN. In een voorstad van Cairo zijn drie ar beiders door verstikking om het leven ge komen bij werkzaamheden in een riool. Drie andere werklieden konden de lij ken van hun kameraden uit het riool ha len, doch daarna moesten zijzelf met ver giftigingsverschijnselen n<aar het zieken huis worden gebracht. I ONGENOODE HOTELGASTEN. Te Springlake (V. S.) zijn vier bandie ten in den afgeloopen nacht een hotel bin nengedrongen, waar zij het personeel hebben gekneveld, de brandkast hebben geplunderd en de gasten leeggeschud. Zij konden ontkomen. DE OPENINGSREDEVOERINGEN. Hedenmiddag heeft onder Rijswijk de officieele opening van het vliegveld Ypen burg" plaats gehad. Namens het werk-comité, dat zich voor de totstandkoming van het vliegveld ge vormd had, heeft mr E. E. Menten de ope ningsrede uitgesproken. „Het oogenblik, waarnaar de Nederland- sche vliegwereld met ongeduld heeft uit gezien, aldus spr., is aangebroken. Het vliegveld „Ypenburg", het eigen tehuis van de Nationale Luchtvaartschool, het eigen tehuis van het Nederlandsch Zweefinsti- tuut, het eigen tehuis van al diegenen, wier voelen en denken uitgaan naar dat land van die nog grenzenlooze toekomst, gaat zijn poorten openen". Zich tot den minister van Waterstaat richtende, zeide spreker: „Nu is het oogenblik daar voor mij, als woordvoerder voor al diegenen, die vóór en met mij aan de verwezenlijking van dit vliegveld hebben bijgedragen, onzen dank te betuigen aan allen, aan wie wij dank verplicht zijn en dan, Excellentie, richt ik mij in de eerste plaats tot u, die het vlieg veld „Ypenburg" steeds de hand boven het hoofd hebt gehouden". Voorts toonde mr Menten zich zeer er kentelijk voor de medewerking van de mi nisteries van Defensie en Sociale Zaken ondervonden en voor den door den Rijs- wijkschen burgemeester verleenden steun. Ook bracht spreker dank aan allen, die gedurende drie dagen hun medewerking aan de vliegfeesten toezegden. Het verheugde hem, dat de K1.M. en de A.N.W.B. (vertegenwoordiger voor het luchttourisme) op „Ypenburg" een bureau zullen openen en dat de weerberichten- dienst van het ministerie van Waterstaat zich op dit terrein gaat vestigen. Spreker eindigt met den wensch, dat de Haagsche en Rotterdamsche Aeroclub veel geluk op dit vliegveld beschoren moge zijn en dat de Nederlandsche vlieg- en zweef- sport een tijdperk van grooten bloei tege moet moge gaan. Rede van den minister. Hierna sprak de minister van Water staat, jhr ir O. C. A. van Lidth de Jeude, die zich bereid had verklaard het nieuwe vliegveld te openen. „Uit de talrijke opkomst van belangstel lenden, zelfs van over de landsgrenzen, blijkt wel, hoezeer de openstelling van het vliegveld Ypenburg algemeen als een ge beurtenis van groote beteekenis in de vlieg wereld wordt beschouwd en hieraan moge reeds dadelijk de wensch worden vastge knoopt, dat dit vliegveld vele hoogtijdagen moge beleven in de feestelijke, opgewekte stemming, welke heden valt waar te ne men", zoo ving de minister zijn rede aan. „Daar waar korten tijd geleden de koeien nog rustig graasden, onbewust van het feit dat een grasveld ook voor andere doelein den kan dienen dan alleen om hun voed sel te verschaffen, vervolgde de minister, is een luchthaven up-to-date ingericht en deze snelle metamorphose is te danken aan de doortastendheid van hen, die het tijd stip aangebroken achtten om de vliegsport een waardige pleisterplaats te verzekeren. Reeds tijdens de uitvoering heeft dit ini tiatief vruchten afgeworpen door het te werk stellen van 'n groot aantal werkloozen de eenige steun, die de oprichters hebben ontvangen en gehoopt mag worden, dat ook na de voltooiing veel handen hier nut tig werk mogen vinden". De minister wees er op, dat Ypenburg de eerste luchthaven in Nederland is, waar sportvliegers heer en meester zijn, hetgeen echter niet uitsluit, dat dit vliegveld als uitwijkhaven of als noodlandingsterrein, ja zelfs voor militaire doeleinden benut zou kunnen worden. „Ypenburg is een sportvliegveld bij uit nemendheid, gelegen aan een grooten ver keersweg, onder den rook van een twee tal belangrijke bevolkingscentra, hetgeen niet zal nalaten tot een veelvuldig en ge regeld bezoek uit te noodigen". Zijne Excellentie betoogde, dat uit die gunstige ligging niet mag worden afgeleid, dat „Ypenburg" is voorbestemd als ver- keersvliegveld voor het Westen des lands dienst te doen. „Want", zoo merkte hij op, „dit ligt noch in de bedoeling van de oprichting van dit vliegveld, noch in de lijn van hen, die mee- nen, dat den Haag en Rotterdam aanspraak mogen maken op een gemeenschappelijke luchthaven, die in de plaats zal treden van Waalhaven. Als vaststaand mag wel worden aange nomen, dat voor afzienbaren tijd Schiphol het aangewezen knooppunt voor de inter nationale luchtverbindingen zal blijven. Afgescheiden hiervan rijst de vraag, of re delijkerwijze aan de grootste steden van het land, na onze hoofdstad, een verkeersvlieg- veld zou. mogen worden onthouden, uit on bestemde vrees, dat dit zich op den duur zou ontwikkelen tot een rivale". Voorts merkte de minister op, dat voor de ontwikkeling van het luchtverkeer, voor alles noodig is: het vertrouwen van het pu bliek. „En dat de veiligheid in de lucht de bij zondere aandacht van de regeering heeft, blijkt wel uit de maatregelen, welke ha rerzijds zijn en worden getroffen, onder meer uit het thans aanhangige wetsvoorstel tot instelling van een raad voor de lucht- voort". Tenslotte bood spreker den besturen van de grondmaatschappij en de maat schappij tot exploitatie van het vliegveld „Ypenburg", van de Haagsche en Rotter damsche Aeroclub en van de Nationale Luchtvaartschool zijn hartelijke gelukwen- schen aan met de totstandkoming van dit vliegveld, waarna hij het nieuwe vliegveld voor geopend verklaarde. DE ONTSLAGKWESTIE TE UITHOORN Werkgelegenheid bij baconfabriek thans behouden Het gemeentebestuur van Uithoorn deelt mede, dat het, na vele moeilijkheden over wonnen te hebben, er in geslaagd is, de N.V. Zwanenberg's fabrieken te Oss be reid te vinden, een kwantum baconvarkens af te staan aan de N.V. Uithoornsche ba confabriek te Uithoorn. Door deze welwil lende houding is het mogelijk de bacon- afdeeling, welke aanvankelijk geheel dreigde te worden stopgezet, alsnog voort gang te doen vinden. De varkens zullen van Maandag a.s. af te Uithoorn worden geslacht, waardoor de werkgelegenheid voor velen behouden blijft. DE SPELLING-KWESTIE Meening van leeraren bij het middelbaar onderwijs De vereeniging van leeraren bij het mid delbaar onderwijs heeft een motie aange nomen inzake de spelling, van den vol genden inhoud. „De 70e algemeene vergadering van de Algemeene vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwijs (A.V.M.O.), ge houden op 27 en 28 Augustus te 'sGra- venhage, kennis genomen hebbende van het Kon. besluit van 18 Juli 1936 betref fende de spelling; van, oordeel, dat door de daarin gege ven voorschriften de sinds 1 September 1934 bestaande eenheid in de schrijfwijze der Nederlandsche taal bij het onderwijs wordt verbroken; van meening, dat het de taak van de regeering is, de bij het onderwijs verkre gen eenheid niet alleen te handhaven, maar ook in de maatschappij door te voeren; dringt er met kracht bij de regeering op aan, te willen bevorderen, dat het boven genoemde Kon. besluit wordt teruggeno men en voorgeschreven wordt, dat in re geer in gsstukken en bij het onderwijs een zelfde spelling wordt gevolgd". VERBETERING NOORDZEE-KANAAL. De hoofd-ingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Haarlem heeft gisteren aanbesteed de uitvoering van den grond, oeververdedigings- en en verdere werken tusschen de kilometer-raaien 15.900 en 19.085 van het Noordzee-kanaal, behooren- de tot de werken voor de verbetering van dit kanaal. De hoogste inschrijver was J. de Vries te Heemstede voor ƒ342.800, de laagste G. Hulsebosch te Bloemendaal voor 228.255. DE WIJZIGING DER STEUN MAATREGELEN. HOOGER STAND AARDLOON VOOR DE GROOTE STEDEN. Verlaging woninghuren en maatregelen tegen onredelijke uitzetting. Gisteren had te Zwolle het reeds aan gekondigde onderhoud plaats van den mi nister van Sociale Zaken met de wethou ders van de steden boven 100.000 inwo ners. Daarbij kwamen ter sprake de voor stellen tot wijziging der steunregeling voor werkloozen met betrekking tot den huurbijslag en het standaardloon. De mi nister stelde op den voorgrond dat de wij zigingen een geheel vormen en zij niet gedeeltelijk gehandhaafd en gedeeltelijk ingetrokken konden worden, alsmede dat de datum van invoering, 13 September, blijft gehandhaafd. Met betrekking tot den huurbijslag (voorloopige halveering) herhaalde de minister zijn bereidverklaring, reeds uit eengezet in de circulaire van 31 Juli be treffende woninghuren, dat de regeering bereid is mede te werken tot verlaging dan wel verdere verlaging van de huren door het verleenen van bijdragen subsi diair extra bijdragen ingevolge de wo ningwet, een en ander op den tot dusver geldenden voet, en dat, voor zoover zich in de gemeenten de wenschelijkheid van huurverlaging gepaard met rijkssteun als hiervoren bedoeld mocht doen gevoelen, de minister gaarne voorstellen tot huur verlaging tegemoet zag. De minister voegde hieraan toe dat der gelijke voorstellen tot huurverlaging van woningwetwoningen met groote snelheid in behandeling zullen worden genomen. Voorts deelde de minister mede dat naar het oordeel van de regeering ook de verhuurders van particuliere arbeiders woningen, voor zoover bewoond door steuntrekkenden, redelijke verlaging van deze huren zullen moeten toepassen, op dat niet alleen de steuntrekkenden de na- deelen van de wijziging van den huurbij slag zullen ondervinden. Hij voegde hieraan toe dat, zooals reeds in de circulaire is uiteengezet, hier een taak ligt voor de gemeentebesturen, om met de huiseigenaren overleg te plegen en dat de gemeentebesturen de naar hun nen meening redelijk verlaagde huur in haar geheel aan de huiseigenaren zullen kunnen afdragen. Hieromtrent werd medegedeeld, dat, indien en voor zooverre de huiseigenaren niet bereid zouden zijn een redelijke huurverlaging te geven, de minister zou bevorderen dat een wetsontwerp zou wor den ingediend, dat onredelijke uitzetting zal verhinderen. Voor de gesteunde werkloozen, die als gevolg van den maatregel zullen moeten verhuizen, zal, voor zoover noodig, een bijdrage in de verhuiskosten worden ge geven. De minister zegde voorts toe, met hand having van het beginsel, het standaard- loon van de grootere gemeenten voors hands op een hooger bedrag vast te zul len stellen, dan in de circulaire van 31 Juli is aangegeven. Ten slotte verklaarde de minister zich bereid tijdig voor het invoeren van de tweede etappe aan de hand van de aan wezig zijnde omstandigheden de gevol gen hiervan met de desbetreffende in stanties nader onder de oogen te zien. DE UITWIJZIND DER VIER NEDERLANDERS. Het oordeel van „Volk en Vaderland". Het jongste nummer van „Volk en Va derland", het orgaan van de N.S.B. kan blijkbaar met geen mogelijkheid woorden vinden om de Nederlandsche regeering te steunen in haar waardige houding tegen over de intimideeringspoging van Berlijn inzake de bekende uitwijzingskwestie. Ziehier wat het N.S.B.-orgaan schrijft: Leer om leer. Nederlanders moeten Duitschland verlaten. De Duitsche regeering heeft een vier tal te goeder naam en faam bekende Nederlanders aangezegd, binnen tien dagen Berlijn te verlaten. Zij hadden allen daar hun werk en moeten alles in den steek laten, wat zij in jarenlan- gen arbeid hadden opgebouwd. De Duitsche regeering heeft, naar de Nederlandsche regeeringspersdienst meldt, hierbij medegedeeld, dat deze maatregel als repressaille bedoeld is wegens de uitzetting van vier Duitsche onderdanen uit Limburg. Sinds langen tijd oefent mgr dr Poels pressie uit op minister Van Schaik om Duitsche onderdanen, wier aanwezigheid hier hem, dr Poels, onge- wenscht voorkomt, uit te wijzen. Minis ter Van Schaik heeft verleden jaar zelfs in het openbaar terechtwijzingen van dr Poels moeten aanhooren, om dat hij zich niet voldoende naar diens aanwijzen gedroeg. Het schijnt, dat dr Poels thans zijn zin heeft weten door te zetten. De Ne derlanders, die uit Duitschland zijn ge zet weten dus, wien zij daarvoor kun nen gaan bedanken. Het Handelsblad merkt hierbij op: „Dat is alles. De fout wordt bij Neder land gezocht, Nederland, dat wel overleg met Berlijn wilde plegen, maar niet onder onhebbelijke dreigementen Aan Duitschland mag niet geraakt worden, zelfs niet wan neer er Nederlandsche belangen te verde digen vallen. Zoo beslist de leider, die voor zijn partij het vaderlanderschap opeischt; op een oogenblik, dat de onderhandelingen nog gaande zijn en men verwachten mag, dat iedere Nederlander zich achter onze reso lute Regeering schaart. Wij laten aan de volgelingen van den lei der, onder wie natuurlijk tal van oprecht nationaal voelenden zijn, maar het oordeel omtrent deze beslissingen over". Wat onze regeering voor hen wil doen. De Nederlandsche gezant te Berlijn, graaf van Limburg Stirum, heeft in verband met de uitwijzing van de vier Nederlanders zijn vacantie onderbroken en is Dinsdagavond te Berlijn teruggekeerd. Woensdagnamid dag om vijf uur heeft onze gezant drie der vier uitgewezenen ontvangen; de heer Hes was door ziekte verhinderd. Zijn zenuwen zijn door de gebeurtenissen der laatste da gen te veel op de proef gesteld. De gezant gaf den uitgewezenen de ver zekering, dat de Nederlandsche regeering al het mogelijke voor hen zou doen. Dit was ook reeds door het Nederlandsche ministe rie van buitenlandsche zaken aan de ver eeniging Hollandia te Berlijn medegedeeld. De heer Van Limburg Stirum wilde de hoop, dat de landgenooten in Berlijn zul len mogen blijven, nog niet opgeven. Wan neer echter toch de uitwijzing zou plaats vinden, zou de Nederlandsche regeering den uitgewezenen een billijke schadevergoeding betalen. Te dien einde verzocht de gezant den heetren den stand van him vermogen, hun inkomens enz, te doen vaststellen, waarbij belastingbiljetten als bewijsmateriaal zou den kunnen worden overgelegd. De heer Van Limburg Stirum gaf te verstaan, dat desgewenscht ook de verhuiskosten voor rekening van de regeering zouden komen. Voorts was het het standpunt van den ge zant, dat Duitschland onder deze omstan digheden niet bevoegd is, den uitgewezen Nederlanders te beletten hun volle vermo gen mee naar Nederland te nemen. Bij het onderhoud waren ook de waarn. consul-generaal, de heer Van Houten en de gezantschapsraad baron Van Boetze- laer aanwezig. Namens de uitgewezenen voerde de heer De Heer het woord. Deze wees er op, dat alle vier uitgewezenen lid van Hollandia zijn. Het dagelijksch bestuur dier vereeniging heeft niet stil gezeten. Met verschillende Duitsche autoriteiten heeft het voeling genomen en het heeft den in druk gekregen, dat langs den weg der on derhandelingen het conflict zou kunnen worden bijgelegd. Onze gezant werd op het ministerie van buitenlandsche zaken ontvangen. Graaf van Limburg Stirum sprak aldaar met den staatssecretaris; onze gezant gaf den uit gewezenen een kort verslag van den stand van het conflict. Er is weliswaar nog niets positiefs bereikt, maar toch, aldus de heer Van Stirum, is er iets belangrijks vastge steld: aan beide zijden bestaat na melijk veel goeden wil om het conflict tot een oplossing te brengen. De gezant noodigde de heeren uit, hem Vrijdag opnieuw te bezoeken. Hij hoopte dan in staat te zijn hun iets naders te kun nen meedeelen. Tot nog toe heeft de Duitsche pers over het conflict gezwegen. Men kan aannemen, dat zij een wenk van de regeering heeft gehad, om het stilzwijgen te bewaren. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN In de week van 24 tot 29 Aug. 1936 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 700.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 90545—91015. j Het totale bedrag van de op het Son- j derkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 7,2 millióen. De Sonderkonto-posten waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. Aan Treuhaenderkonto-posten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelf de periode in totaal een bedrag van on geveer R.M. 500.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volg ordenummer was 28090. Het totale bedrag van de op het Treu- liaenderkonto Niederland uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M. 8,3 millioen. De Treuhaender- verkregen, zijn hieronder begrepen. KATWIJK AAN DEN RUN. Oranjefeest. Op verzoek der politie is de route van den Lampionoptocht eenigs- zins gewijzigd. De ontbinding zal niet plaats hebben in de Bruggestraat maar op het Kerkplein. Ook wijst het bestuur der Oranjevereeni- ging er op, dat geen standplaats wordt ver strekt bij het feestterrein op 1 Sept, a.s., ook niet 's avonds in het dorp, wanneer niet van te voren tegen betaling een ver gunning is gehaald op het politiebureau te Katwijk aan Zee. Gelegenheid daarvoor wordt gegeven Maandag 31 Aug. n.m. tus schen 3 en 4 uur. Nieuwe zaak. In de advertentierubriek van dit blad maakt de heer Tom Willemse bekend de heropening van de Kapsalon, Voorstr. 21, alhier. Deze zaak heeft de heer Willemse een grootsche verandering doen ondergaan. Niet alleen dat het interieur er in alle op zichten keurig en net uitziet, doch de heer Willemse, bekend uit Katwijk Zee als 1ste klasse vakkundig, heeft er, wat tot heden niet het geval was, een keurig dameskap salon aan verbonden. De heer Willemse zal de zaak officieel openen op a.s. Donderdag. Wij durven de lezers uit Katwijk met deze verbetering feliciteeren ij wenschen den energiéken heer Willemse veel succes. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Maandag 31 Augustus: Societeitsavond. Dinsdag 1 September te uur Maria-Congregatie. Donderdag 3 September: Schaakavond. St. Josephsgezellen. Zondag 30 Aug. te half 12 en te half 8 bijeenkomsten. Te 12 uur installatie van den nieuwen Viice- Praeses, kapelaan A. A. M. Wentholt, waarbij alle gezellen worden verwacht. Dinsdag 1 September te 8 uur Maria- Congregatie, waarna ontspanning. Donderdag te half acht Tooneelclub Adolf Kolping" en te 8 uur Biljartclub A.D.O. Zaterdag na het Lof ontspanning. Aanrijding. Gisteren werd een jon getje B. J. O. uit Veur, dat in de Veene- straat met de fiets aan de hand op het trottoir bij de opengebroken straat stond, ondanks signalen van den chauffeur, aan gereden door een auto, bestuurd door B., waardoor het jongetje kwam te vallen en behalve een gescheurde broek en sport hemd, enkele bloedende verwondingen aan hoofd en been en opliep. VEUR. Een kloppartij om een jacht. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd de hulp van de gemeenteveldwachter van Veur en van den rijksveldwachter inge roepen, daar een zekere B., wonende te Den Haag, die bij den scheepsbouwer van R. die te Voorburg woont en te Veux een werkplaats heeft, een 9 meter-kruiser- jacht had besteld in het laatst van 1935 en nu het jacht, dat nog niet geheel gereed was, trachtte weg te halen. B. had een zeker bedrag als waarborg gestort, maar zooals meer gebeurt, de aflevering liet naar den zin van B. en volgens overeen komst te lang op zich wachten. B., die met een viertal personen uit den Haag naar hier gekomen was, heeft het onafgewerk te jacht uit de werkplaats gehaald en in de Vliet te water gebracht. Van R., die lucht van het geval had gekregen, kwam spoedig met zijn zoon en ging op zoek naar het jacht. Langs den Oostvlietweg troffen zij een persoon uit Veur aan met het jacht, hetwelk hij naar den Haag wil de brengen. Op het verzoek het jacht af te geven, weigerde deze, waarop een for meels vechtpartij ontstond, waarbij ge voelige klappen werden uitgedeeld. De politie heeft het drietal medegenomen naar het Gemeentehuis (de anderen waren inmiddels spoorloos verdwenen) en hun een verhoor afgenomen, dat grootendeels door loco-burgemeester van Wijk werd bijgewoond. Na verhoor zijn allen in den vroegen ochtend op vrije voeten gelaten, nadat tegen hen procesverbaal was opge maakt. OUDEWTERING. Sport op Koninginnedag. Op Konin ginnedag zullen in de gemeentelijke zwem inrichting en op het daarbij gelegen terrein verschillende sportwedstrijden worden ge houden. In het zwembad zullen zwemwed strijden worden gehouden, zooals hinder- niszwemmen, onder water zwemmen en spriet!oopen. Bovendien zullen in de ver schillende zwemslagen nog wedstrijden worden gehouden, waarbij de deelnemers en deelneemsters naar hun leeftijd zullen worden ingedeeld. De inschrijvingen gaan naar den leeftijd van 912 jaar, 1416 jaar, 1620 jaar en daarboven. Voor den 30sten moet men zich opgeven. Zoowel des middags als des avonds zal muziek op het terrein aanwezig zijn, zooals de The Ras- calls Band, The Mickey Mouse Players en het Fanfare-corps van Nieuw-Wetering. Bovendien zullen nog athletiek-wedstrij den worden gehouden, waaraan door ver schillende clubs uit de omgeving zal wor den deelgenomen. ROELOFARJENDSVEEN. Bond voor Groote Gezinnen. Tot stij ving van de kas zal op Zondag 30 Augus tus een groote propagandadag worden ge houden. Op het DOS-terrein zal een ge- costumeerde voetbalwedstrijd plaats vin den, welke ongetwijfeld veel belangstelling zal trekken, terwijl des avonds nog een vroolijke uitvoering in de Pancratiuszaal wordt gegeven. VOORSCHOTEN. Auto-botsing. Gisteravond om 10 uur had nabij de Terwaddingbrug onder Voor schoten een autobotsing plaats tusschen twee luxe auto's. Een van deze werd be stuurd door den heer D. uit Leiden en reed in de richting Leiden, de andere auto werd bestuurd door den heer K. uit den Haag en reed in de richting De Vink. Bij de botsing werd de wagen van den heer K. omver geworpen en kwam op het rij wielpad terecht. De auto werd zwaar be schadigd evenals die van den heer D., welke van voren in elkaar werd gedrukt. De bestuurders kwamen er heelhuids af. Het verkeer ondervond langdurige stag natie. hangt van uw remmen af! Hun leven en het uwe evenzeerl kan misschien morgen al behouden blij ven dank zij uw remmen I

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6