STADS NIEUWS ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VIERING KONINGIN NE-VERJAARD AG Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal Leiden Maandag ter gelegenheid van de herdenking van Koninginne-ver jaardag in feeststemming zijn. De dag wordt al vroeg ingezet met de feestviering van de Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Te 8 uur zal de kinder zang van het zangkoor „Eensgezindheid" een aanvang nemen. Deze uitvoering vindt plaats onder leiding van den heer G. Mul der op den hoek van Oosterstraat en Trompstraat. (De kinderspelen worden dit jaar 5 September gehouden). Daarna volgt te half tien het kinderfeest in de tSadsgehoorzaal, voorafgegaan door een optocht der deelnemende schoolkin deren vanaf de Kaasmarkt. Te half elf zal door het garnizoen Leiden de traditioneele parade op het Schutters veld worden gehouden. De muziek van het 0e Reg. Veld-Artil lerie zjal deze plechtigheid opluisteren. Zooals wij reeds uitvoerig hebben mede gedeeld, zal Maandag a.s. het feest van Ko- ninginnev er jaardag door de vereeniging „Koninginnedag" met een uitgelezen pro gramma worden gevierd. De komst van een auto-giro, komische openlucht-acrobatiek en padvinders-demon straties waarborgen een interessant pro-, gramma. Vooraf zal er nog een optocht worden ge houden. Met de 400 deelnemende padvinders zullen de bestuursleden, gezeten in rij tuigen en begeleid door muziek, een korte tocht vanaf de Kaasmarkt door de stad maken, voorafgegaan door den vaandel drager te paard. Om 1.30 uur zal de stoet vanaf de Kaas markt naar het Schuttersveld vertrekken. Wij vestigen er nog even de aandacht op, dat programma's aan verschillende adres sen in de,stad gratis verkrijgbaar zijn. De toegang tot het Schuttersveld be draagt voor dit zeer interessante program ma slechts 30 cent. Wij verwijzen overigens naar de adver tentie in dit blad. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zullen op Maandag 31 Augustus op twee plaatsen concert gege ven worden. De Muziekvereeniging ..6 R. V. A.",'directeur de heer M. Bolderdijk zal 't concert verzorgen op de Lammermarkt, waar 's avons vanaf 8 uur precies het vol gende programma gegeven zal worden. 1. Wilhelmus van Nassouwe, bewerking kapt. C. J. Walther Boer. 2. Ouverture La Petite Fée, J. Werkman. 3. Marsch Ani- mato, C. J. N. Cori. 4. Valse de Concert Esmeralda, M. J. H. Kessels. 5. Jub ileum- marsch „R. V. A.", M. Bolderdijk. 6. Fan- taisie „En Familie", J. Martin. Pauze. 7. Charles Smits Feestmarsch, A. van Til burg. 8. Ouverture L'Etoile du Bonheur, P. N. Labole. 9. Marsch Homme Contre Hom- me, J. Knegtel. 10. Lied uit de film „Het Meisje met .het blauwe hoedje". 11. Koning Voetbalmarsch, Willy Schootemeyer. 12. Fantaisie „En Garnison, N. A. Bouman. De R.-K. Muziekvereeniging „Perosi", directeur de heer J. Noordanus zal vanaf 8 uur precies concert geven in het Plant soen (Musis Sacrum). Programma: 1. Wilhelmus, 2. Zum De- filé, marsch, W. Lemke. 3. Ouverture „Vestale", J. G. Kastner. 4. Wein, Weib und Gesang, wals, Joh. Shrauss. 5. Colonel Bo gey, marsch, J. Alford. 6. Potpourri Popu laire No. 3, F. Renaud. 7. Marsch. Pauze. 8. Solennel, marsch, J. Noordanus, 9. Theoludo, ouverture, J. Langlois. 10. Roses du Midi, wals, Joh. Strauss, 11. Marsch, In Naam van Oranje, 12. Wien Neer- landsch Bloed. Het publiek wordt beleefd verzocht bij beide concerten de noodige stilte te be trachten. Gedurende de uitvoering is het ver.boden te loopen; DE P. T. T.-DIENST OP 31 AUGUSTUS. Het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Leiden zal op 31 Augustus a.s. in ver band met den verjaardag van H. M. de Koningin, voor den postdienst om 13 uur worden gesloten. Busrechthouders zullen na 13 uur hun correspondentie tot het voor andere werk dagen geldende sluitingsuur in ontvangst kunnen nemen langs den ingang door de poort aan de Boommarkt. Op 31 Augustus vindt, ook vóór 13 uur, geen behandeling plaats van postwissels (met uitzondering van telegrafische), postbewijzen, quitanties, belastingbetalin gen en giro-aangelegenheden (met uitzon dering van spoedbehandelingen). Ook de postagentschappen, Haven, Hoo- gewoerd, Stationsweg, Heerenstraat, Morsch weg en Cobetstraat zullen op 31 Augustus na 13 uur voor den postdienst gesloten zijn, terwijl vóór 13 uur op de agentschappen de bovengenoemde geldzaken niet worden behandeld. Er zullen twee briefpostbestellingen wor den uitgevoerd, aanvangende te 7 uur en te 18 uur en één pakketpostbestelling, aanvan gende te 8.45 uur. ZILVEREN JUBILEUM Gisteren herdacht de heer C. Gorree den dag, waarop hij voor 25 jaar als portier in dienst trad bij het gesticht Endegeest. De jubilaris ontving van de Commissie van Beheer uit handen van den directeur-ge- neesheer een bloemenmand en van het personeel een enveloppe met inhoud. Hij bracht den dag in huiselijken kring door. KIPPENDIEFSTAL Ten nadeele van.den heer W. V. in den Boschhuizerpolder zijn 40 kippen gestolen. R.K. COMMISSIE VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Werkkamp te Egmond. Het eerste lange kamp te Egmond zal aanvangen half September. De mogelijk heid is groot, dat aan dit eerste kamp de Leidenaars zullen deelnemen. Daarom deze raad: geeft u spoedig op, be- slistvóórl September. De gelegenheid daartoe bestaat nog en wel heden, Zaterdagavond, alsmede Maan dagavond van 8.30 tot 9.30 in het Gezellen- huis, Rapenburg 52. - De deelnemers mogen, als zij dat wen- echen, Zaterdags naar huis om den Zondag bij de familie door te brengen. Bovendien is er gelegenheid, om den Zondag daar nut tig en aangenaam door te brengen. Alzoo wordt het naar ieders zin geregeld. Gaarna geven wij alle inlichtingen; ook in verband met steun-uitkeering enz. Nu niet meer aarzelen! Doch vol goede moed meegaan! Voor de subcomm, v. d. werkkampen, STEPH. MENKEN, secr. DE GEBOUWEN DER LEIDSCHE KATOENMAATSCHAPPIJ. Onderhandelingen met de gemeente over aankoop van een gedeelte door de firma Wijtenburg. Naar wij vernemen worden momenteel door de firma Wijtenburg, sigarenfabri kanten alhier, onderhandelingen gevoerd met de gemeente tot aankoop van een deel der voormalige Leidsche Katoen maatschappij, welke, zooals bekend, on langs door de gemeente in openbare vei ling werden aangekocht ten behoeve van stadsverbetering en verfraaiing. De onder handelingen gaan over een tamelijk groot gedeelte der genoemde fabrieken en grond, waar genoemde fabrikanten hun fabrie ken, die reeds op verschillende plaatsen in de stad gevestigd zijn, nog belangrijk willen uitbreiden. Zooals gezegd, zijn de onderhandelin gen nog niet ten einde, maar naar het schijnt, zullen deze toch tot het gewensch- te resultaat leiden. VEE- EN ZUTVELTENTOONSTELLING 1935. Onder voorzitterschap van den heer J. W. Bonda is gisteravond in restaurant „Zo- merzorg" de slotvergadering gehouden van de groote vee- en zuiveltentoonstelling, die van 18—21 Sept. 1935 ter gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe vee markt gehouden is De secretaris, de heer Is. I/eman gaf een uitvoerig overzicht dezer tentoonstelling, die ondanks grooten tegen slag van het zeer ongunstige weer toch nog goed geslaagd is. Het grootste succes is wel, dat uit deze tentoonstelling een nieuwe Ver eeniging, de „V.E.B O." is geboren. De penningmeester, de heer J. H. v. d. Kloot, gaf hierna het financieele verslag. Dank zij de medewerking van velen, vooral van het gemeentebestuur is het aanvanke lijk groot nadeelig saldo kunnen worden gedekt. Mede namens een aantal leden van het eere-comité sprak hierna de heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rijnland. Spr. hul digde bestuurs- en commissieleden voor het geen zij in 1935 tot stand hebben gebracht. In het bijzonder richtte spr. zich daarbij tot den heer L. A. Mennes, zonder wiens groote medewerking het thans behaalde re sultaat zeker niet had kunnen worden be reikt. Namens het bestuur en eenige leden van het eere-comité bood spr. den heer Mennes aan een groot portret in lijst, voorstellende het bezoek aan de tentoonstelling van H.M. de Koningin onder leiding van den heer Mennes en de overige leden van de regelings commissie. De heer Mennes dankte met enkele woor den voor dit geschenk, daarbij tevens den heer Bonda als voorzitter huldigend. Na de officieele sluiting der vergadering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. WINKELLADE GEPLUNDERD Door de fa. B. en N. alhier is bij de po litie aangifte gedaan, dat uit de winkel lade een bedrag van 400 is ontvreemd. Vermoedelijk is dit geschied door inslui ping. Het ongeluk op de Constructie werkplaatsen. Omtrent het ernstig ongeluk op de Holl. Constructiewerkplaatsen vernamen wij na der, dat het slachtoffer hedenmorgen bij kennis is gekomen. Zijn toestand is nog steeds zorgelijk. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 223-1 B. J. M. Kortmann v.h. J. P. M. Kok, Oegstgeest, Dorpstraat 104. Handel in zout. Overl. E.: B. J M. Kortmann, d.d. 15 Aug. 1936 De eerste ploeg voorgeoefenden der lich ting 1936, van het 4e regiment infanterie, zal 2 September met groot verlof ver trekken De navolgende kornetten van het 6e Re giment Veld-Artillerie alhier zijn heden 29 Augustus met groot verlof vertrokken: Kramer, Teilegen, Eendenburgh, Werker, Otto en Heshusius. BIOSCOPEN. Casino. Als hoofdfilms heeft Casino deze week „Paddy op een na de beste" en „De Matro- zenbruid". In eerstgenoemde film maken we kennis met Majoor Adair (Walter Com- molly), die om zijn schulden te dekken een van zijn dochters Eileen (Margaret Lind say) wil uithuwelijken aan den schatrijken Lawrence Blake (Warner Baxter). Zijn an dere dochter Paddy (Janet Gaynor) veroor deelt de handelwijze van haar vader, vooral ook, omdat Eileen houdt van Jack Breen (Harvey Stevens) en stelt alles in 't werk om een verloving te verhinderen. Toch gaat deze door. Maar dan sterft Majoor Adair plotseling en ontstaan er allerlei verwik kelingen, waarvan het slot is, dat er twee huwelijken gesloten worden, maar tusschen andere personen, dan men misschien zou verwacht hebben. Deze film houdt de aan dacht van 't publiek steeds gaande, maar nog boeiender is „De Matrozenbruid", een echt Amerikaansch filmwerk, waarin drie matrozen van de Amerikaansche marine in een Oostersche stad gaan passagieren. Deze drie spelen hierin een groote rol en vooral Larry Wilson, die een zangeresje, Jean Le- goi, ontmoet met wie hij na heel wat ver wikkelingen later in 't huwelijksbootje stapt. Met de voorafgaande journaals en wat klein goed hebben we hier weer een goed programma voor volwassenen. Lido Wie deze week eens hartelijk lachen wil, ga naar Lido. De directie heeft een kostelijk programma samengesteld, dat in staat is den grooten pessimist te metamorphoseeren in een uitbundigen optimist. Het zijn weer de beide onnavolgbare komieken Stan Laurel en Oliver Hardy, de „koningen" van den lach, die het leeuwenaandeel hebben in dit succes. Zij zitten natuurlijk weer „In de penarie", ie'v waar zij altijd inzitten en waar zij nimmer uit zullen komen, zoolang hun komische facies op het witte doek zullen blijven verschijnen. In alle mogelijke situaties en in alle mogelijke beroepen halen zij de gekste streken uit. Als winkeliers in electrische artikelen geraken zij als van zelf in conflict met hun buurman, terwijl een handig ventje intusschen hun heele voorraad uit den winkel sleept. Als politie agenten helpen zij een inbreker een handje en arresteeren hun eigen chef. Als schepe lingen-ronselaars slagen zij wonderwel, maar zij belanden op een „spook-schip" en tenslotte wordt hun de nek omgedraaid. Dat noemen wij nog eens „in de penarie zit ten". Het nummer, dat vóór de pauze gaat, is van eenigszins anderen aard. De humor is hier minder dol, doch van een zeer fijnen soort. „In de schaduw der wolkenkrab bers" ontbloeit n.l. een romance, zoo gaaf en zoo uitstekend gespeeld, dat men deze film rekenen kan tot een der besten van haar genre. Natuurlijk ontbreekt de teekenfilm niet, evenmin het journaal van de gewichtigste gebeurtenissen en evenementen van de laat ste dagen. Een buitengewoon aardig programma, dat wij gaarne een aanbeveling meegeven. Luxor. Een sterke speelfilm van Loretta Young draait deze week in het Luxor Theater, waar Liefde in Uniform de hoofdschotel van het programma vormt. Deze Fox-film brengt Loretta Young als het verpleegstertje June Arden, dat haar kamergenoot© Zita Scofield (Dorothy Wil son) vertelt, dat zij verloofd is met Ronald Hall III, een schatrijken jongeman, die niets anders te doen heeft dan polo te spelen. Als deze jongeman plotseling in de stad komt, moet zij doen alsof en als zij bij hem in de auto is geslopen is hij (John Boles) niet tevreden met dit korte bezoek. Hij weet haar in te palmen, smeekt haar hem te trou wen en als huwelijksreis een reis om de wereld te maken, maar Loretta voelt haar roeping aLs verpleegster hooger en tenslotte ziet haar minnaar in wat het is, dat haar en al die meisjes bindt: „de wil, om het lijden van den medemensch te verlichten". „Liefde in Uniform" is een film met vroo- lijke en aandoenlijke tafereelen, waarin op offerende naastenliefde, groote plichtsbe trachting en vastberadenheid het motto zijn van de leerling-verpleegsters. Deze film doet zien hoe eentonig en afmattend het leven dezer meisjes is, hoe zij voor ont spanning en liefde geen tijd hebben doch hoe zij tevens als mensch bevattelijk blij ven voor menschelijke gevoelens. Loretta Young geeft in deze film buiten gewoon weldoordacht en sterk spel te be wonderen, zooals de strijd tusschen „liefde voor het vak" en „liefde voor den minnaar" wel doet verwachten. Als tweede hoofdfilm wordit deze week vertoond: „Dollarprinsessen" met Bette Davis in de hoofdrol, een film van de War ner Brothers onder regie van Alfred E. Green. In het voorprogramma o.m. nog de offi cieele opening van de Olympische Spelen te Berlijn, benevens nieuws van het Spaan- sche oorlogsfront. Een programma voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en..., even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de .auto van den „Eerste Hulp dienst".) FELLE BRAND TE HELMOND Familie kon zich ter nauwernood in veiligheid brengen Vanmorgen in alle vroegte heeft op den Mierloschen weg te Helmond een zeer felle brand gewoed in het woonhuis van den heer de Greef. Omstreeks half vier in den morgen hoorde de heer de Greef, die met zijn vrouw in een opkamertje aan de achterzijde van het huis sliep, eenig ge luid. Toen hij deur, welke op de trap uit kwam, opende, sloegen de vlammen hem tegemoet. De geheele trap bleek reeds te branden. Door het raam van zijn kamer heeft de heer de Greef zich toen naar bui ten gewerkt, waarbij hij op de binnen plaats kwam te vallen. Met behulp van eenige toegeschoten buren, is zijn vrouw langs denzelfden weg in veiligheid ge bracht. De kinderen van het echtpaar, drie zoons en een dochter, die boven sliepen, zijn door het dakraam naar buiten geklommen waarna zij via een boom weer op den be- ganen grond terecht kwamen. Allen waren m nachtgewaad, daar zij bij hun overijlde vlucht geen kleedingstukken meer had kunnen aantrekken. De brand had zich inmiddels over de geheele woning uitgebreid en vooral het houten kamertje op zolder brandde fel. De Helmondsche brandweer tastte het vuur met twee stralen op den motorspuit aan, doch slaagde er niet in het huis te redden. Van het geheele gebouw bleven slechts twee kamers over, die echter zeer zware waterschade hadden geleden. De boe ken en brieven van den eigenaar waren in een oude brandkast opgeborgen. De ope ning hiervan zal nog moeten uitmaken in hoeverre deze papieren gespaard zijn ge bleven. De schade, die op ongeveer 7500. wordt geschat, is door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is nog onbe kend. AANRANDING IN DE SCHEVENINGSCHE DUINEN. Gisternamiddag omstreeks kwart voor drie werd in de duinen aan den Pompsta- tionsweg te Scheveningen ter hoogte van de Spoorlaan een dame uit Delft door een onbekend gebleven man mishandeld. Terwijl de dame zat te lezen, heeft deze man, zonder dat zij eenige oorzaak kon op geven, op het hoofd geslagen. De mishan delde had verscheidene verwondingen en werd door een toevallig passeerenden automobilist naar het nabijzijnde zieken huis aan den Tapijtweg gebracht. TELEGRAMMEN TYPHOON EISCHT OP KOREA HONDERDEN SLACHTOFFERS. SEOEL, 29 Aug. (A.N.P.) Officieel wordt medegedeeld, dat tengevolge van de ty phoon, die gisteren Zuid-Korea heeft ge teisterd, 379 personen gedood zyn. Voorts woden nog 88 personen vermist, terwijl 45 personen gewond zijn. Bovendien is enor me materieele schade aangericht ONTPLOFFING EISCHT BIJNA 200 SLACHTOFFERS. SJANGHAI, 29 Aug. (A.NP.) Een ont ploffing, die gisteren heeft plaats gehad in een benzine-opslagplaats nabij Loengtan, in het district Tsjoengking, heeft den dood tengevolge gehad van 178 arbeiders, werk zaam bij den aanleg van den weg, die de provincies Szeetsjoean en Hoenan met el kaar moet verbinden. BIOSCOPEN. Casino: ^Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd, Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Gesloten. GROOTE ANTI-COMMUNISTISCHE BETOOGING TE LISSABON. LISSABON, 29 Aug. (A.N.P.) Gister avond is te Lissabon een groote anti-com-' munistische betooging gehouden, waaraan door 30.000 personen werd deelgenomen. De betooging werd o.a. bijgewoond door Italiaansche, Duitsche, en Spaansche dele gaties, die luide werden toegejuicht. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Andries Johannes Jacobus z. van H. van der Meij en M. de Beer Margaretha Pietertje d. van A. Zaalberg en A. Biesbroek Jakoba, d. van J. G. van 't Hoofd en J. Bijland Johanna Ca- tharina d. van M. Selier en R. C. Gras man Geertruida, d. v. M. Selier en R. C. Grasman Elfrida Bertha, d. van J. Gu- lay en E. G. van den Heuvel Bruno Jo hannes z. van A. J. Kluts en G. M. Wijnen Theodora d. van N. Bink en M. Pet Johannes Simon z. van J. S. Breedijk en J. van Zundert Martinus Gerard Nicolaas z. van N. C. de Pree en M. de Leeuw Christoffelina Ivonne d. van P. Gude en C. J. C. Haverkorn Johanna Catharina d. van W. Peet en J. M. van Dreunen. Ondertrouwd: J. de Wolf jm. 25 j. en E. F. van Kooij jd. 20 j. P. A Keij- zers jm 23 j. en J. W. van der Voort jd. 24 jaar. Overleden: P. L. Blangé z. 15 j. C. de Jongvan der Zweep wed. 75 j. E. S. Offringa m. 60 j. H. Langejans z. 6 w. H. B. van der Loo d. 12 j. C. L. de Graaff wed. 72 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Aug. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5070 cent, kroten 1.001.10, komkommers 1.002.20, bloemkool I 1.506.60, bloemkool II 1.502.70, roodekool 1.703.70, savoye- kool 3.70, groenekool 1.101.70, meloe nen 321, pieterselie 30 cent, prei 0.80 1.10, radijs 0.502.10, kropsalade f 0.50 —1.20, selderie 3090 cent, bleekselderie 11 cent, uien 0.701.10, wortelen f 2.00 6.10, rabarber 2030 cent, perziken 0.50 12.00 per 100 kg.: kroten 1.001.70, kroten, gekookt f 24, snijboonen 311, stokboonen f 312, pronkboonen 25, stamboonen f 39, doperwten 1417, postelein 2—3, spinazie 25, tomaten A 3—4, B 3—4.40, C 3—3.20, CC 2, uien 1.6Ó2.50, wortelen f 45, aard appelen 1.302.20. 29 Aug. Boter. Aanvoer 1470 kg. prima fabrieksboter 1.51, prima boerenboter 1.351.39 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 24 tot en met 29 Aug. Aanvoer lange turf 70.000 stuks, prijzen: 67 per 1000 stuks. BOSKOOP, 28 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 48 cent, Marcel Rouyer 510 cent, Hadley 1523 cent, Claudius Pernet 10 18 cent, Columbia 8—15 cent, Butterfly 6— 12 cent, Mac Keiler 6—10 cent, Wilh. Kor- des 612 cent, Mme Jules Bouché 510 cent, Rosalandia 8—15 cent, Florex 13—20 cent, Phoebe 1524 cent, Wendland 20 35 cent, Kraus 15—28 cenC Edith Helen 1018 cent, Aug. Noack 6—9 cent, Else Poulsen 15—26 cent, Gloria Mundi 15—29 cent, Paul Grampel 10—15 cent, Briarcliff 815 cent, Juliana 1015 cent, Str. van Nes 1016 cent, Pechtold 1731 cent, In gar Ohlson 1527 cent, Chrysanten groot- bloemig 40—80 cent, ide mtros 30—50 cent Dahlia's 47 cent, Asparagus 49 cent, Gladiolen 24 cent, Witte lelies 35 cent, Physalis Franchetti 5—10 cent, Gerbera 1221 cent, Clematis Durandi 1626 cent Clematis Prins Hendrik 1.08, Clematis The President 40 cent, Clematis l'Azurstem 60 cent, Acerblad 1520 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Aug. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eigenheimers 5075 cent, drielingen 2540 cent, bos peen 3.10—4.60, bloemkool I f 4.50—7.70, peen per kist 4070 cent, uien perk kg. 2.20—2.60. VINKEVEEN, 28 Aug. Groentenveiling. Spercieboonen 3.008.00, snijboonen 3.007.00, pronkboonen 1.50—3.00, spek- boonen 3.00, stamspercieboonen 3.Ö07.00, tomaten A 3.004.00, idem B 3.004.00, idem C 3.00, per 100 K.G.; groene kom kommers 1.001.50, gele komkommers 1.002.50, bloemkool 1.506.00, kropsla 0.503.00, per 100 stuks; rabarber 1.00 3.00,, per 100 bos; spinazie 3.008.00, pos telein 2.00—3.00, per 100 K.G.; bleeksel derij 2.004.00 per 100 struik; peen 2.00 6.00, per 100 bos; andijvie 0.501.50 per 100 stronk. NOOTDORP, 28 Aug. Eierenveiling. 4999 kippeneieren 3.403.80, eenden eieren 2.10—2.55, per 100 stuks; hanen 2760 ct., kippen 4060 ct., per stuk; kaas 2026 ct. NOORDWIJKERHOUT, 28 Aug. Veiling „De Eendracht". Tuinboonen 10—45 cent, dubbele 3068 cent, snijboonen 0.30 1.05, enkele zonder draad 5095 cent, en kele m. dr. 5585 cent, stok z. dr. 0.60 1.05 alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 28 Aug. Groen tenveiling. Druiven 1314 cent per pond, meloenen 317 cent per stuk, tomaten A 4045 cent, B 4550 cent, C 38 cent per bak van 25 pond, sla 0.50—1.40 per 100 krop, snijboonen 3690 cent, princesse- boonen 8595 cent per 10 kg., Fijn 0.60 2.10, fynbasterd 70 cent, basterd 25 cent, bommen doorgedraaid. Grof 25 cent, stip pel 12.5 cent per 25 kg. TER AAR, 28 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 12—15 cent, andijvie 7—13 cent, slavellen 9—12 cent, peulen 1.20—1.60, snijboonen 0.30—1.00, kas-snijboonen 1.201.35, princesseboonen 0.501.05, dubb. stamboonen 3060 cent, witte pron kers 1530 cent, spekboonen 3050 cent, postelein 2.00—2.20, uien 3.20, kroten 70 cent, selderie 50 cent, rabarber 1.00, peen 2—5 cent, sla 0.50—1.70, bloemkool 1.5—6 cent, meloenen 11—13 cent, kom kommers 1.00—2.90, tomaten f 1.00—2.10. augurken fijn f 1.70—1.90, fijnbasterd 80 90 cent, basterd 45—50 cent, stippel 12.5 cent, grof 25 cent. Volgende week Maan dag, Woensdag en Vrijdag veiling. Dins dag en Vrijdag Augurkenveiling. VEUR, 28 Aug. Groentenveiling. Eng. komkomers le soort 1.00—1.50, 2e soort 1.001.10. gele komkommers le soort 2.00—2.50, 2e soort 1.00—1.50. 3e soort f 1.00, kropsla le soort 0.501.50, peen 2.303.60. blyoemkool le soort 2.00 3.90. 2e soort f 1.50, Tomaten midd. 1.50 1.60, gr. ronden 1.501.60, 2e soort 1.501.60, 3e soort 1.00, bonken 1. andijvie per 100 5080 cent, spinazie per 4 kg. 8—21, postelein 2.00—2.50, rabar ber per 10 Obos f 1—3, snijboonen 5—9 cent, spercieboonen 510 cent, prei per kg. 7—8 cent, selderie 5060 cent, tuin boonen 6 cent. doperwten 59 cent, appe len 3.50—9.30. peren 2.10—6.70. prui men 0.501.30, meloenen 619 cent en druiven 10—12 cent.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3