UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 15 l L1SSE Pastoor v. Zuijlen. Zonder veel uiter- lenk vertoon heeft gisteravond de zeereer- waarde heer pastoor v. Zuijlen, zijn intre de gedaan in de parochie van de St. Aga tha. Door kapelaan J. B. Schotten, was zijneerw. per auto gehaald, waarna hij te 7 uur aan de kerk arriveerde. Hier werd de nieuwe Pastoor opgewacht door Kerk en Armbestuur, terwijl hij door een haag vam buidjes, onder leiding der Eerw. Zus ters, het kerkgebouw betrad. Hier werd door den pastoor een kort Lof gecelebreerd, waarbij hij werd geassisteerd door den weleerw. kapelaan Schotten en kapelaan Tabink. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Vrydag aa. des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: Benoeming van een ambtenaar van den burgelijken stand. Gewijzigd besluit tot wijziging en aanvul ling van de Algemeene Politie-verordening. Wijziging van de verordening, houdende de tarieven met bepalingen, waarop water door het Gas- en Waterleidingbedrijf der gemeente wordt geleverd. Vaststelling v£Zi verordeningen op de heffing en invordering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevol kingsregister. Vaststelling van een veror dening tot wering van besmettelijke ziekten op scholen. Straatnamen. Aankoop van grond ten behoeve van het gasbedrijf. Ver zoek van de Vereeniging voor Chr. Mid delbaar Onderwijs te Leiden, om een bij drage in de kosten per leerling uit deze gemeente over 1933. Voorloopige vaststel ling van de bedrijfsrekeningen over 1935. Grondaankoop. Burg. en Weth. stel len den Raad dezer gemeente voor, om be houdens goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den heer W. Buschman, slager, alhier, voor de stichting van een regulateurshuisje ten behoeve van de gaslevering aan de gemeente Sassen heim een perceeltje grond te koopen, ter grootte van ongeveer 36 M2., deel uitma kende van het perceel Lisse, kadastraal be ken din sectie B, no. 1717, zulks tegen een prijs van 8.per M2., vrij van hypotheek en lasten, komende de kosten van over dracht voor rekening van koopster. Ambtenaar van den Burgelijken Stanti. Ten behoeve van een vlugge afwerking van de werkzaamheden van den burger lijken stand, is het wenschelijk gebleken, dat ten minste twee ambtenaren der ge meente-secretarie de betrekking van amb tenaar van den Burgerlijken Stand beklee- den, wat eveneens wenschelijk is bij afwe zigheid van den betrokken ambtenaar. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente daarom voor om eveneens tot Ambtenaar van den Burgelijken Stand te benoemen, den heer J. A. M. Pinxteren, ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente. NOORD WIJKERHOUT. R.K. Middenstandsver eeniging. De R.K. Middenstandsvereeniging alhier hield een vergadering ter bespreking van de „Mica" 1936. Het werkcomité werd als volgt samengesteld: A. J. Seysener en A. Balk, Th. Heemskerk, C. Th. Willemse, Nic. de Jong, Jac. van Parera en A. de Winter. Als voorzitter werd benoemd'de heer C. Th. Willemse, secretaris-penningmeester A. J. Seysener. NOOTDORP. Feestelijke intocht van het Burgemees terlijk echtpaar. Op 8 September a.s. zal het de dag zijn, dat de Burgemeester en mevrouw Schölvinck weder in de ge meente zullen arriveeren. De Nootdorpers wilden dezen dag niet ongemerkt voorbij laten gaan en onder leiding van het bestuur der Oranjevereni ging, bijgestaan door 'een Eerecomiité, waarin zitting hebben de zeereerwaarde heer pastoor G. Th. van der Meer en de weleerwaarde heer ds. J. P. Ph. Loeff, zijn eenige feestelijkheden georganiseerd. Aan de grens der. gemeente zal door den pastoor een kort welkomstwoord wor den gesproken, waarna te ongeveer half 2 de aankomst in het dorp plaats heeft, alwaar op het Raadhuisplein door de schoolkinderen onder leiding van den heer Joh. J. van Leeuwen, hoofd der School met den Bijbel, een zanghulde aan het echtpaar zal worden gebracht. Hierna zullen onder de vroolyke too- nen van Nootdorps muziekcorpsen: de Christelijke Harmonie „Concordia" en de R. K. Harmonie „Gloria in Excelsis Deo" de leden van vele Nootdorpsche vereeni- gingen defileeren, gevolgd door gezamen lijke zang van de Graal, de Chr. Zangver- eeniging „Soli Deo Gloria" en de Gem. Zangvereeniging „Zanglust", gedirigeerd door mej. Nellen. De schoolkinderen zullen dan op ver snaperingen onthaald worden, voor welk doel de burgemeester een belangrijk be drag beschikbaar heeft gesteld. Om half zes wordt er gelegenheid ge geven voor ringrijden op de fiets in de Dorpsstraat, waarmede fraaie kunstvoor werpen als prijzen zijn te veroveren. De duur hiervan is afhankelijk van de deel neming, waarvoor men op groote belang stelling rekent. Om half acht zal de burgemeester en mevrouw door verschillende zangvereeni- gingen een serenade voor hun woning ge bracht worden, waarna men als besluit der feestelijkheden van dezen dag een lampionnenoptocht heeft georganiseerd. Verwacht wordt, dat de Nootdorpers de zen dag nog eens zullen laten zien op hoe echte gemoedelijke wijze mer. hier de kunst van feestvieren verstaat. De inwoners worden verzocht op 8 Sep tember allen de vlag-uit te steken, het geen het feestelijk aanzien van onze ge meente zeer zal verhoogen. SASSENHEIM. Verkeersstremming. Gistermiddag had in de Hoofdstraat een totale verkeersop stopping plaats, welke werd veroorzaakt door een hijschkraan, welke een zoodanige breedte van den weg noodig had, dat een auto langs het smalle gedeelte van den weg dat overbleef, onmogelijk kon passeeren. Natuurlijk ontstond er aan beide kanten een opstopping van auto's en er moest een parkeergelegenheid worden gemaakt om vandaar uit voorbij te komen. Het gevaar te ging echter te langzaam en het duurde een langen tijd voordat alles weer gere geld was. Op last van de politie is de kraan voorbij het Westeind neergezet en tot den nacht opgehouden, omdat het verkeer dan niet zoo druk meer is. De reis ging naar de Warmonderdam, waar hij dienst moet doen om grond te scheppen ten dienst van den viaductbouw. Aan den viaductbouw aan den Meneweg is men druk bezig met het verwijderen van opgeperste klei. Reeds eenige weken is men bezig met aanvoeren van zand; ruim 150 vrachtauto's zand wor den dagelijks in de put geworpen, dat al les zinkt meters diep weg en werkt daar door de klei naar boven. Dat alles dient om hierdoor een harden bodem te krijgen, waarop men dan pas kan gaan heien. Personalia. De heer I. de Bruijne, candidaat te Zwolle, is tot predikant be noemd van de Chr. Ger. Gem. alhier. VOORHOUT K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer P. L. J. Prins, vah wie dezen avond als voorzitter afscheid zou worden genomen, kwam de afd. Voorhout der K. J. M. V. in de voorzaal van het parochie huis bijeen. In zijn openingswoord sprak de voorz. woorden van welkom tot op 1 of 2 na alle leden, en last not least tot den Eerw. Moderator, Kapelaan J. W. Kragt- wijk. Nadat door den tweeden secretaris, den heer P. van der Geer, de notulen der laatste 3 gehouden vergaderingen waren voorge lezen en onveranderd vastgesteld, nam de voorzitter het woord, om met een enkel woord afscheid te nemen van het bestuurs lid den heer P. v. d. Geer, die statuair geen lid der K.J.M.V. meer kan zijn. Het heeft spr. steeds verwonderd, hoe dit lid een voorbeeld is geweest voor zijn medeleden, hoe hij met volle energie heeft gewerkt in het belang der vereeniging, waarvoor spr. hem namens de K.J.M.V. van harte dank brengt. Spr. hoopt tenslotte, dat de heer Van der Geer het genoegen zal mogen sma ken eens te aanschouwen, dat de K.J.M. V., waarvan hij eens mede de fundamenten heeft mogen leggen, een krachtige vereeni ging in deze Parochie is geworden. Met den wensch van meer persoonlijken aard, dat het hem in zijn nieuwe leven goed moge gaan, besluit de voorzitter dit afscheids woord, onder hartelijk applaus der verga dering. Nadat nog door een ander de ver diensten van het scheidende bestuurslid waren naar voren gebracht, dankte de heer Van der Geer op de allereerste plaats den Moderator voor diens werk in het bestuur en in de vergadering der K.J.M.V., alsmede zijn medebestuursleden voor de prettige sa menwerking, hetgeen in de vergadering steeds tot uiting kwam. Hiervoor dankt spr. en offereert den le den een rookertje. Hierna werden eenige punten van meer internen aard behandeld, waarna tot voorzitter in de plaats van den heer Prins werd benoemd den heer M. P. A. Meissen, gemeente-secretaris van Voorhout, met algemeene stemmen der ver gadering. Met een enkel woord wilde praeses Prins als voorzitter en als bestuurslid doch niet als werkend lid afscheid van de vergade ring nemen, als niet Moderator Kragtwijk op zijn „qui vive" was, om meer plechtsta tig zijn waardeering te uiten over hetgeen de heer Prins als voorzitter der K.J.M.V. heeft weten tot stand te brengen. Spr. heeft steeds zijn volle bewondering gehad voor zijn geestdrift, bewondering ook voor zijn leiding en prettige omgangsvorm in bestuurs- zoowel als ledenvergaderingen. Daarvoor is spr. hem zeker dankbaar voor. Bovendien staat spr. ook'voor de taak om afscheid te nemen van de heer Van der Geer, wiens rustigheid, en eenvoud, ge paard aan een gezand oordeel, wanneer het noodig is, spr. op bijzondere wijze weet te waardeeren, en hem daarvoor zijn dank brengt. Spr. hoopt van heeler harte, dat het beiden leden goed mogen gaan en dat zij in het leven dat nu volgen gaat voldoening zullen mogen smaken van den arbeid, eens als bestuursleden der Voorhoutsche K.J.M. V. verricht. Voorts werd nog door een der aanwezi gen hulde gebracht aan praeses Prins voor diens benijdienswaardigen ijver, doorzet tingsvermogen, tact om met zijn volgelin gen om te gaan. Spr. hoopt, dat het dank baarste bewijs dat zij den scheidenden voorzitter kunnen aanbieden dit zal zijn: „Dat zij hem in zooveel mogelijke opzich ten als hun voorbeeld mogen navolgen". Ook de waarnemend voorzitter, de heer L. P. H. Vester, dankt den scheidenden voor zitter voor alles wat hen voor de K.J.M.V. deed, en voor de aangename samenwerking in het bestuur ondervonden. Hierna werd gesloten met den K.J.M.V.-groet. Aanrijding. Van de laan van de wed L. Belt, kwam gisteravond omstreeks half zes, een luxe Chevrolet-auto aanrijden, om den Jacoba van Bei er en weg op te draaien in de richting Noord wij kerhout. Terzelfdertijd kwam van de richting van het z.g. Soldaatje een vrachtauto van en bestuurd door den vrachtrijder v. E. al hier. Doordat de spoorboomen voor den overweg juist gesloten waren, reed de vrachtrijder in een gematigden gang. Het uitzicht van de laan der wed. Belt op den Jac. van Beierenweg in de richting, waar heen de luxe auto moest was uiterst slecht, met het gevolg, dat de luxe auto aan de voorzijde geramd werd met mid denstuk en achterwiel van •den vrachtwa gen. Danig gehavend met gebroken bum pers, vernielde spatborden, koplampen, in gedrukte en ontzette carburateur, kwam de luxe auto uit deai strijd, terwijl aan de vrachtauto minder schade viel waar te nemen. De in de luxe auto, welke was ge merkt: H 92096, zittende jongen werd licht aan het hoofd gewond. Het geheel is won der boven wonder goed afgeloopen. De chauffeur bekwam geen letseL Aan de justitie zal de schuldvraag ter oplossing worden voorgelegd. VOORSCHOTEN Koningin Wilhelmina Vereeniging. De verjaardag van H.M. Koningin Wilhel mina wordt alhoier gevierd op Dinsdag, 1 September a.s. De feestdag zal worden in gezet met een optocht der schoolkinderen, die te 9 uur voorm. zich zullen opstellen op de laan bij Nieuw Voordorp, daarna kinderzang, tractatie en kinderspelen. Des namiddags te 1.30 uur demonstratie van een rij-vereeniging en hittenrace op een terrein aan den Leidschewegweg en des avonds te 8 uur concert op en illuminatie van de Voorstraat. Tevens zal een groot schietconcours plaats hebben, aanvangende te 10 uur en eindigende te 3 uur nam. op een terrein achter het Raadhuis. Concert. Het harmoniegezelschap „Benvenuto" zal Maandagavond een con cert geven in de Voorstraat te 8 uur nam. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 190 personen ingeschreven. 21 timmerlieden, 15 metse laars, 13 opperlieden, 8 grondwerkers, 4 schilders, 1 taludwerke.', 2 betonwerkers, 1 stratmaker, 1 bouwkundigopzichter, 66 land- en tuinarbeiders, 13 los-arbeiders, 2 loodgieters, 1 instrumentmaker, 1 rietdek ker, 8 chauffeurs, 4 monteurs, 1 houtbe werker, 1 elesctricien, 1 smid, 5 kantoor bedienden, 2 winkelbedienden, 1 loop knecht, 1 schipper, 4 scheepmakers, 1 meu belstoffeerder, 1 bakker, 1 spinmeester, 4 fabrieksarbeiders, 1 zadelmaker, 2 radio- technikers, 2 huishoudsters, 1 dienstmeis je. Door den agent der arbeidsbemidde ling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werkgevers en werknemers zitting gehou den van des voormiddags 10 tot des na middags 1 uur. Ingekomen: H. J. van der Klift, uit Utrecht. J. Kwakkel, uit Haarlem. W. L. J. Sparenburg en gezin, uit Den Haag. M. J. Smit, uit Asterdam. N. Ro- zendaal, uit Ottoland. - J. P. Versteegen, uit Den Haag. J. C. van Gastel, uit Was senaar. I. M. van Zeist, uit Rotterdam. B. PhillipCadenbach, uit den Haag. S. E. Brinks, uit Leiden. W. van Hat- tem en gezin, uit Barendrecht. G. W. d. Klift, uit DriebergenRijsenburg. R, H. van der Helden, uit Vlaardingen, Vertrokken: T. Rijnsburge, naar Noord wijk. C. G. Tol, naar Amsterdam (C.). J. L. van den Akker, naar Zoeter- woude. S. de'Lange en gezin, naar Was senaar. P. C. SeegelaarHellemon, n. Apeldoorn. J. C. W. F. de Groot, naar Den Helder. E. V. Craig, naar Schie dam. H. C. M. Sanders, naar Nijmegen. J. W. Koenders, naar Wagening^n. H. E. Molkenboer, naar Oldenzaal. L. Plezier, naar Den Haag. Getrouwd: A. K. Duijzers 27 j. en J. Besuijen 28 j. J. A. Vink 29 j. en B. Rijshouwer 29 j. Geboren: Cornelis Jan z. van W. Karstkarel en D. Filippo. Antonius Hen drik z. v. J. T. van Haastregt en E. C. M. Schelderman. Hugo z. van J. van Stee nis en A. M. Koppenschaar. Willem z. van C. G. J. Bos. Paulus z. van H. Nap en G. H. van Vliet. WARMOND. Verjaardag H. M. de Koningin. Ter gelegenheid van de viering van den ver jaardag van H. M. de Koningin zullen de beide muziekkorpsen dezer gemeente Maan dagavond 8.30 uur op de gemeentelijke mu ziektent een concert geven. Na afloop zal een rondgang door het dorp worden ge maakt met fakkels en lampions, waarna men te samenkomt op het plein voor ho tel de Stad Rome, waar een serenade enz. gebracht zal worden aan de Oranje-com missie. Wij twijfelen niet of vele inwoners van Warmond zullen aan den optocht deel nemen. Bouwvergunning. Aan den heer A. C. de Vroomen alhier is vergunning verleend voor het bouwen van een dubbel woon huis en verbouwen vain zijn eigen perceel langs den Heerenweg. ALPHEN AAN DEN RUN Tweede M.I.C.A. Van 10 tot 24 Oc tober a.s. zal de tweede M.I.C.A. gehouden worden d.w.z. dat de Middenstand, niet al leen ter plaatse, maar ook door 't geheele land in die dagen zal toonen wat zij wil en wat zij kan. M.I.CA 1935 is tot leering geweest in 1936 en er zal met de gemaakte opmerkin gen rekening gehouden worden. De M.I.C.A.-commissie uit de drie mid- denstandsvereenigingen is Maandag 24 Augustus 1.1. geinstalleerd in tegenwoor digheid van de voorzitters der vereenigin- gen met als voorzitter de heer G. J. v. d. Kolk, secretaris J. Kanis, penningmeester C. M. Deerenberg. Deze week kan de circulaire, opwek kend tot deelname en waarin bevestigd een aainvraag daartoe, verwacht worden bij alle middenstanders. Wacht dus niet tot het laatste oogenblik maar zendt uw bericht van deelname aan den secretaris Julianastraat 83. Aanbesteding. Door den architect G. W. Vis te Alphen aan den Rijn werd in Hotel „Zomerzorg" te Leiden, voor de N.V. Han del- en Industrie Mij „Rhenia" v/h J. R. Schouten, aanbesteed het bouwen van een kantoor-, baaswoning-, garage-, fabriek en loodsen aan den Warmondscheweg te Sas- senheim. De inschrijvingen waren als volgt: N.V. Erica v/h W. P. de Vreede, Noordwijk 38.980 P. Kort-Sr. en E. v. d. Wiel, Rijnsburg 38.100 G. B. van Hoek, Delft 37.600 A. Bergshoeff, Alphen a/d Rijn 37.450 Gebrs. A. en P. Kleerenbesem, Amsterdam 37.442 Gebrs. Oosterom, Warmond 37.300 Gebrs. H. P. E. v. Luiing, Haarlemmermeer 36.917 W. Mulder, Oegstgeest 36.850 J. C. van Oers en Co, Haarlem 36.690 J. Gesman, H. Turkenburg en H. Oudenes, Alphen a/d Rijn 36.652 A. v. Dam, Alphen a/d Rijn 36.558 H. v. Iterson J. v. Iterson Jr., Rijnsburg 35.898 Th. Reeuwijk, Sassenheim 35.750 J. P. Oudshoorn en Zonen, Sassenheim 35.450 W. v. d. Helm, Alphen a/d Rijn 35.280 W. v. d. Breggen en Boeree, Nieuwveen 35.000 G. Gesman en C. Zoetemeijer, Alphen a/d Rijn 34.990 C. v. Dijk, Nieuwveen 34.895 B. Imthorn Zoon. Hillegom 33.700 Fa. Van Duin en Vink, Noordwijk 33520 A. Voordouw, Zoeterwoude 32.800 J. Vonk en C. Koppen, Alphen a/d Rijn 32.489 Gebrs. J. P. J. v. Wijk en Gebrs. J.J.A. Bons, Alphen a/d Rijn 31.799 B. J. Meeuwissen, Lisse 31.450 A. D. Zwanenburg, N. v. Beelen Katwijk 29.980 De gunning werd aangehouden. Verbouwing. Aan de aannemers J. en P. van Wijk alhier, is opgedragen het ver bouwen der darmwasscherij en het maken der rioleering van het openbaar slachthuis te Leiden voor de som van 7878. Wielrenner gevallen. Door het losra ken van de rem heeft gisterenmiddag een Haagsch wielrenner in de Prins Hendrik straat een ernstige val gemaakt. De man, die over het trottoir werd geslingerd, be kwam ernstige verwondingen aan het hoofd. Hij werd bij den heer R. binnengebracht en aldaar door de E.H B.O. de eerste hulp ver leend. Per trein kon hij later naar Den Haag terug. BOSKOOP. Koninginnefeest. Woensdag 2 Septem ber zal alhier het Koninginnefeest gevierd worden. 's Morgens om 7.15 uur begint de reveille met bazuingeschal vanaf den toren; van 7.30 tot 7.45 klokgelui, waarna van 88.45 uur Koraalmuziek door de Chr. Muziekver. Harmonie „Concordia" in de muziektent. Om 9.15 uur zal er door de schoolkinde ren een aubade gebracht worden voor het Gemeentehuis, waarna een feestelijke op tocht door de kinderen gehouden zal wor den. 's Middags om twee uur zullen er kinder spelen worden gehouden op het terrein naast het Flora-gebouw. Voorts zal er des middags van 4.305.30 uur een gecostu- meerden voetbalwedstrijd worden gehou den op bovengenoemd terrein, terwyl er des avonds van 6.308.30 uur sportdemonstra- ties zullen worden gegeven. Tot slot wordt er een concert gegeven door de Chr. Muziekver. Harmonie „Con cordia" in de muziektent naast het Raad huis. Gemengde Zangvereeniging. Woens dagavond is men tot oprichting gekomen van een R. K. Gemengde Zangvereeniging onder den naam van „Amicitia". Directeur is de heer v. d. Bos uit Gouda. Een voorloopig bestuur werd gekozen be staande uit de dames A. Brand en W. Stra- ver en de heeren Jongmans, J. Laurier en W. Pannebakker. Personalia. Op het op 24, 25 en 26 Aug. te Den Haag gehouden coupeuse-examen be haalden het diploma voor coupeuse mej. N. Nederhof en A. van Vliet, beide leerlingen van de R. K. Modevakschool alhier. KOUDEKERK Koninginnefeest. Op Maandag 31 Augustus zal ter gelegenheid van Ko- ninginneverjaardag des avonds in de mu ziektent voor het Gemeentehuis door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier, een concert gegeven worden, terwijl tevens dienzelfden avond vanwege de samenwer kende Chr. vereenigingen in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk een oranje-avond zal worden gehouden. Overleden: Jacobus Kraan 70 j. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De heer W. H. v. d. Wal heeft zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad aangenomen (vacature M. Huysman). Leiderdorpsche Damclub. Woensdag 2 Sept. zal de heer Docel een blindpartij en een simultaan-seance geven in het ge bouw B. Ramaker, Bruggestraat 1 alhier. Aanvragen om te spelen kan men richten tot den secretaris G. v. d. Voort, Hoofd straat 6 alhier, ook voor de leden. WOERDEN Gediplomeerd. Voor het diploma red dend zwemmen slaagden in het zwembad aan den Nieuwendijk voor diploma A,: mej. B. Benschop en de heer J. Heilker. Voor diploma B: de heeren J. v. d. Horst en B. Helmond. V.E.P.M.S.V. Zondag over een week zal op het V.E.P.-terrein een voetbalwed strijd worden gehouden tusschen V.E.P. I en M.S.V. I (Montfoort). De baten hier van komen ten goede aan de Missie van onzen stadgenoot, den weleerw. Pater Flo- rianus Groen O.F.M., die over eenigen tijd weer naar Brazilië zal vertrekken. ZOETERWOUDE. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Er sprong een band. Vrijdagmiddag heeft op den Ommendijk- schenweg, even over 't spoor een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer V. uit Rotterdam reed al daar met zijn vierwielig motorrij tuig, een nieuwe V.8, tengevolge van het springen van een achterband tegen een ter plaatse staanden boom, tengevolge waar van het motorrijtuig zoo goed als geheel vernield werd. De inzittenden, de heer V. en mej. K. werden beiden ernstig ge wond aan het gelaat, terwijl beiden te vens een beenbreuk bekomen hadden. Mej. Dorrepaal en den heer van Velsen ver leenden de eerste hulp, terwijl dokter Per sant Snoep gewaarschuwd werd, die spoe dig op de plaats van het ongeval verscheen. Door den geneeskundigen idenst te Lei den zy'n beiden naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. Het wrak van den auto werd weggesleept door de ga rage van Ulden te Leiden. De gemeente politie was eveneens spoedig aanwezig en maakte van een en ander procesverbaal op. Collecte. De in deze gemeente gehou den collecte ten bate van het Fonds voor den Gewapenden Dienst heeft dit jaar 29.25 opgebracht. ZOETERWOUDE (Dorp). Wilhelminavereeniging. In verband met de feestelijkheden op Dinsdag a.s. is door de respectievelijke schoolbesturen de kinderen vrij van school gegeven; deze worden evenwel verwacht des morgens te 9 uur op het feestterrein bij het dorp, om deel te nemen aan het défilé. Na afloop hiervan nemen direot de kinderspelen een aanvang. De ringrijders met paard en met paard en tilbury worden om half twee verwacht, de verdere volksspelen worden over den middag verdeeld. Des avonds te 7 uur zal door de Chr. gemeengde Zang vereeniging en door de St. Jansfanfare een concert worden gegeven op de mu ziektent van het feestterrein. Om tien uur neemt den fakkeloptocht een aanvang. Door het bestuur is voor fakkels en lam pions gezorgd; deze worden voor een ieder tegen kostenden prijs beschikbaar gesteld. Het bestuur verzoekt tevens be leefd dien dag allen de vlag uit te steken. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 191. Dit hoorde de meneer van het huis waarin de inbre ker wilde stelen. Hij kwam naar buiten en bedankte Toontje hartelijk voor zijn groot en moed. 192. Hij wandelde verder over den boschweg toen hij tw~e mannen zag staan, waarvan de een den ander met een knup pel te lijf wilde gaan.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15