UIT DE OMGEVING MAANDAG 24 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 8 PAARDENSPORT LUIT. GRETER WINT TE AKEN Te Aken is Zaterdag een internationaal concours hippique aangevangen, waaraan ruiters van zestien verschillende landen deelnemen. Het mag wel als vanzelfspre kend worden genoemd, dat talrijke offi cieren en verder ook burgers, die op de Olympische ruiterwedstrijden te Berlijn zijn uitgekomen, hier aanwezig zijn. In het middelpunt der belangstelling stond Zaterdag een springconcours klasse M., waarin niet minder dan 100 ruiters uit kwamen. Dertig hunner kwamen zonder fouten over de hindernissen, die 12 in ge tal met een maximum hoogte van 1.30 M. over een parcours ter lengte van 1000 M. waren opgesteld. Vijf hindernissen wer den vervolgens verhoogd en thans reden 20 deelnemers een foutloos parcours. Nu echter besliste de tijd. Onze landgenoot luit. Greter bezette met Ernica tezamen met den Italiaanschen kapitein Confotti op Saba de eerste plaats met een tijd van 33 sec. Vervolgens kwamen luit. Zahei (Roe menië) met Troitzka, kapitein Raguse met Dakota resp. met 33.1 en 33.1 sec. Als vijf de werd geklasseerd luit. Brinkmann met behaalde met Carina nog den achtsten behoalde met Carina nog den achtsten prijs. Onze landgenooten ritmeester Sirte- ma van Grovestins met Godard en Arkan sas, ritmeester Heuffr met Jimmy en de heer D. H. Pasman met Duenenbank en Jagdheid konden zich voor de prijzen klas seeren. In het sprinconcours voor beroepsrijders, dat vrijwel in het donker werd gereden, bezette het paard van D. H. Pasman, Prins Igor, gereden door den heer Dietrich, den tweeden prijs, terwijl Lotka van denzelf den eigenaar en eveneens door den heer Dietrich gereden, als vijfde geklasseerd werd. Gisteren op de tweede plaats Een nieuw succes behaalde luitenant Greter gisteren met zijn paard „Ernica" in het zware springconcours te Aken. 78 Deelnemers kwamen uit en hiervan kwamen slechts 7 ruiters zonder fouten over het parcours, waaronder luitenant Greter met „Ernica". De hindernissen wer den bij het overspringen verhoogd en nu slaagde alleen ritmeester Brandt met „Al- crimist" erin het parcours met 8 hinder nissen zonder fouten over te komen. Luite nant Greter maakte nu 4 fouten doch had verreweg den besten tijd. Zoo won ditmaal onze landgenoot een tweeden prijs. Niet minder dan 18.000 toeschouwers wooncen de wedstrijden bij.. DRAVERIJEN OP DUINDIGT. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Pietje Bos, Zwanenbur- gerdijk 497 Wilhelmus C. Beers, Kruis weg 1077 Francijntje Bakker, IJweg 56 Josephus P. Annard, Badhoevelaan 77 Gijsbertha F. Franck, Fort weg 20 Tjeerd Pietersma, Friedalaan 27 Johannes H. Plasmeijer, Aalsmeerderdijk 287 Johan nes A. Prins, Nieuwemeerdijk 282 Jan S. H. van Putten, Wilgenlaan 92 Piet L. van der Roest, Akerdijk 123 Jan van Rosma len, Marialaan 55 Jan Ruiter, IJweg 52 Johannes de Rijbel, Friedalaan 8 Pieter H. A. Sandbergen, Burg. Amers- foordtlaan 29 Cornelis A. Schermer, Venneperweg 448 Willem C. Schimmel, Nieuwemeerdijk 102 Dirk van Schoone- veld, Nieuwemeerdijk 367. Vertrokken: Geertruida Kort naar Schiedam Johanna M. Maas naar Hil- legom Wilehlmina H. van Zwieten naar Amsterdam Johan H. A. Kuiper naar Haarlem Cornelia M. Zoet naar Bloe- mendaal Vincentius Luke naar Haar lem Maria A. J. Assendelft naar Haar lem Neegitje Kooiman naar Amster dam Helena C. Laan naa. Hillegom Cornelis J. Franken naar Haarlem Jo hannes A. Koop naar Alkmaar Johanna van Dijk naar Zijpe (N.-H.) Christiaan P. Kwaak naar Amsterdam Roelof Krale naar Ouder-Amstel. Geboren: Tijmen Josephus Johann, z. van J. D. M. Bechger en C. Vingerhoed Margaretha, d. van C. Kamerman en L. de Vries Hendrikus Hubertus Maria, z. van F. Jonker en B. E. Blokker Pieternella Ariana, d. van L. Bram en A. Cervaart Hendrik Maria, z. van J. A. Schoonder- woerd en A. Jansen Maarten, z. van J. Kamer en N. Noordam Gottfried Theo- dor, z. van K. Wagner en J. T. E. Smit Janny Cornelia, d. van P. Wesdorp en J. S. Ooke Catharina, d. van H. A. den Braber en C. Koster Ina, d. van A. van Damme en IJMulder Adriaan Willem, z. van W. A. van 't Hof en J. van Uffelen Bruno Anto- nius, z. van J. de Boer en G. Tol Petrus Adrianus, z. van H. Bokhorst en A. van Nieuwkoop. Ondertrouwd: G. J. H. Gerber 26 j. en S. de Waal 24 j. J. Spruitenburg 28 j. en A. van der Blom 24 j. M. Vermeulen 26 j. en P. A. Groen 25 j.H. van Leeu wen 37 j. en E. D. Koopman 29 j. Gehuwd: W. A. Huiskens 27 j. en M. A. Bouwinkelman P. Markus 30 j. en C. M. Goulooze 30 j. J. B. Nienhuis 30 j. en W. Diemer 28 j. Overleden: Arie Kouw wed. van A. van Vliet Gerarda van Peursen 83 j. wed. van W. de Gropt Alida Kemp 81 j., onge huwd. R.K. Sportver. „O.DJ." Gisteren was 't voor de supporters van ODI een tegenvaller. Majella moest spelen tegen St. H. II. Majella was op onsportieve wijze zonder kennisgeving niet verschenen, zoodat de wedstrijd niet doorging. Van de Alph. Boys kwamen slechts 7 spelers op 't appèl, zóodat met medewerking van 3 ODI- leden een vriendschappelijken wedstrijd werd gespeeld tégen St. H. I. Geen won der, dat de Alph. Boys 't niet konden bol werken en met 14 verloren. Ruststand 21 voor St. H. Toch werd er pleizierig ge speeld en de toeschouwers konden nog eens lachen om de schitterende momenten. 't Veteranen-elftal van ODI speelde, dank zij de linkshalf, gelijk tegen 't Veteranen- elftal van Majella. R.K. Sportver. „V.VX." Het 4de werd jammerlijk teleurgesteld door SNA verstek liet gaan. Het 2de had als gastheer KRV I. Al spoedig ontspint zich een goede partij, daar KRV een zware te genstander blijkt te zijn. Met de rust is de stand 12. Na de rust zet zoowel WL als KRV alles op alles, maar het eindigde in een gelijk spel 33, zoodat de beker aan de bezoekende vereeniging werd uitgereikt. Daarna komt VVL ICeler I in 't veld. VVL kan zich bij het spel niet best aan passen. Al spoedig moet de VVL-keeper voor een mooi schot visschen. Met de rust is het 20. Na de thee komt WL er beter in en weet ook haar kansen te benutten en als scheidsrechter de Geer het einde aan kondigt heeft WL een gelijk spel behou den nJ. 33. Dit is voor WL een leerzame wedstrijd geweest voor de a.s. competitie in de I.V.C.B. Denken de senioren zoowel als junioren aan hun pasfoto's voor a.s. Woensdag 26 Aug., daar zij anders geen deel kunnen nemen in de a.s. competitie? R.K. Sportver. „D.O.S." Onder tamelijke belangstelling kwam DOS I nog weer eens in actie en er werd flink aangepakt ook. De Leonidas-menschen waren zeker niet de minderen in het veld, doch de kunst van doelpunten maken ver stonden ze niet te best. In de eerste helft scoorde DOS 2 maal. De eerste maal bij een fraai genomen corner en de tweede met een verrassend schot van verren afstand, wat de Leonidas:doelman was gepasseerd voor hij 't bemerkte. Met een 20 voor sprong voor DOS werd de tweede helft aan gevangen en hierin presteerde ook Leoni- das wat meer. We krijgen dan een meer gelijk opgaande strijd te zien. Toch komt weer succes voor DOS als de Leonidas-kee- per tevergeefs door uitloopen tracht te red den (30). Met een penalty redden ze de eer (3—1), maar even later ligt No. 4 al weer in het Rotterdamsche doel (41). Toch weet Leonidas even voor het einde den achterstand nog te verkleinen (42), waarmee het einde komt. Het bestuur maakt bekend, dat de le denvergadering niet is op Woensdag 26, maar Dinsdag 25 Augustus 's avonds 9 uur in het clublokaal. Seriewedstrijden P. C. en L. De Donderdag j.l. gespeelde wedstrijd L.D.Tramboys is door L.D. gewonnen met 5—2. Het resultaat van de wedstrijden van Za terdagmiddag luidt* N.R.M.Fabrieksar beiders, N.R.M. niet opgekomen. Tramboys P. C. en L. door laatstgenoemde met 72 gewonnen. Rust 52. POSTDUIVEN „De Witpen" (Nieuwveen). „De Witpen" te Nieuwveen hield een wedvlucht vanaf Noyen, afstand 320 K.M. De duiven werden 7 uur 25 min. in vrij heid gesteld. 1. W. v. Leeuwen Pz. 12.58; 2. id. 1.14; 3. id. 1.10; 4. C. v. Leeuwen Abr. z 1.20; 5. W. v. Leeuwen Pz. 1.22; 6. id. 1.23; 7. C. v. Leeuwen Abr.z. 1.25; 8. L. P. Becker 1.28; 9. Fr. Vermeulen 1.30. Duivensport „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Noyon. In concours 79 duiven die om 7.25 uur werden gelost. Uit slag J. Vernes 17, 24; G. Stapper 2, 25; H. W. Martens 3, 5, 8, 10, 11; H. Rooda 4 23, 26; A. J. Lagerweij, 6, 9, 15, 22; R. K W. Kuipers 12, 16, 18, 19, H. v. Keulen 13; W. v. Eijk 14, 17, 21; W. Kruiswijk 20; De eerste duif werd geconstataerd om 12.3718 uur; laatste om 1.13.41. H. W. Martens be haalde het le kampioenschap en A J. La gerweij het 2e kampioenschap. Derby kam pioen J. Vernes. liet Oosten (Leiden). Wedvlucht vanaf Tilburg op 22 Augus tus. Afstand der iesp. hokken 77—80 K.M. In concours 130 vogels welke in vrijheid werden ges:eld om 1.30 uur met N.W. wind. De uitslag is als vo'gt: Versteeg i, 3. 6. 7 10, 11, 13, 14, 17; Geel 2. 16, 18; Da Romijn, 4, 5, 8; N. N. 9; Bree- dijk 12, 21; v. Gennip 15; Schroder 19, 22, Christiaanse en v. Doorn 20. De eerste vogel vloog met een gemid. Gisteren werden op Duindigt draverijen gehouden, waarvan het hoofdnummer was de race om den toekomstprijs voor 2-jarige Nederlandsche paarden. „Bonni Scott, eig. Van der Veen, liep een k.m.-tijd van 1 min. 35 sec., hetgeen een nieuw record voor twee jarige paarden beteekende. De uitslagen luiden: Pr ij zendraverij vierde klasse om den Ju- melleprijs, afstand 1740 M.: 1. Anselor (1740 M.) eig. stal Vakeveen, tijd over 1 K.M. 1 min. 33,2 sec.; 2. Aura V (1740 M.) eig. J. de Vlieger, tijd over 1 K.M. 1 min. 33,3 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, eereden door dames, om den Isabelleprijs, afstand 1350 M.: 1. Kenya, eig. luit. G. F. Immink, totaaltijd 1 min. 31 sec.; 2. Fusée de Nuit, eig. W. M. Habraken, op een halve lengte. Prij zendraverij eerste klasse om den acht sten heerrijdersprijs afstand 2060 M.: 1. Dreamer's Star (2060 M.) eig. G. J. van der Elshout, tijd over 1 K.M., 1 min. 29.2 sec.; 2. Olympia (2060 M.) eig. Th. L. van der Sande ,tijd over 1 K.M. 1 min. 32.4 sec. Prij zendraverij tweede en derde klasse, om den Jocondaprijs, afstand 2040 M.: 1. Zora (2020 M.) eig. stal Valkeveen, tijd over 1 K.M. 1 min. 32.5 sec.; 2. Xenia G (2060 M.) eig. stal Birkhoven) tijd over 1 K.M. 1 min. 32.8 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerrij ders en jockeys om den Indria-prijs afstand 1700 M.: 1. Rosevine, eig. It. G. L. Kepper, totaaltijd 1 min. 51.8 sec.; 2. Mephistopheles, eig. the Balfour Farm, op een halve leng te. Draverij van meet voor tweejarige Ne derlandsche paarden om den Toekomstprijs, afstand 1000 M.: 1. Bonni Scott (eig. A. B. van der Veen) tijd over 1 K.M. 1 min. 35 sec. (nieuw baanrecord voor tweejarige paarden)2. Breakaway Scott, eig. mevr. de wed. Oosting. Tijd over 1 K.M. 1 min. 39.4 sec. Prijzendraverij eerste klasse om den Jupi- terprijs, afstand 2560 M.: 1. Ulpia (2580 M.) eig. M. France, tijd over 1 K.M. 1 min. 29.9 sec.; 2. Voivi (2500 M.) eig. J. L. van der Knoop. snelheid van 806,55 meter p. min. en werd geconstateerd om 3 uur 9 min. 52 sec. De laatste punten tellen. De vogel om 3 uur 24 min. 56 sec. Met een snelheid van 637.09 meter per minuut. A.s. Vrijdag inkorven voor Eindhoven. P. V. de „Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht van Noyon (Frankrijk) met jonge duiven. Afstand van den eersten prijswinnenden vogel 302 K.M. en 770 Me ter. In vrijheid gesteld 7 uur 25 min. Noord westen wind, de eerste duif werd gecon stateerd om 12 uur 51 min. en 1 sec. en maakte een snelheid van 928 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd om 1 uur 3 min. 34 sec. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Klaveren 1, 3, 8, 11. G. J. Zwaan 2, 5. 12, 13. J. Verhoeven 4. A. v. Adri- chem 6', 7, F. le Mair 9. J. v. d. Burg 10. HILLEGOM. Gouden jubileum. Zondag was het 50 jaar geleden, dat de arbeider S. van der Hulst, wonende aan de Ambachtstraat alhier, in dienst trad bij de fa. R. A. van der Schoot alhier. Bij de splitsing dezer zaak ging van der Hulst over naar de N.V. A. C. van der Schoot. Het jubileum is op eenvoudige, doch sympathieke wijze gevierd. Te half 11 werd in de St. M^artinuskerk de Hoogmis opgedragen als dankbaar heidsuiting van den feesteling jegens God. Te 1 uur werd de heer van der Hulst met een auto der firma met zijn echtge- noote van zijn woning gehaald, om op „Bloemenheuvel", de woning van de moe der der directeuren, te worden gehuldigd. Ook de familieleden van den jubilaris waren hierbij uitgenoodigd. Nadat de gouden feesteling met diens echtgenoote op de voor hen bestemde ze tels hadden plaats genomen nam de heer A. C. van der Schoot Jr., in tegenwoor digheid der mededirecteuren en van hun moeder het woord. Hij feliciteerde den jubilaris met dit zeldzaam feit en roemde zijn ijver en plichtsbetrachting, die aan elk ten voorbeeld mochten worden ge steld. Hij dankte hem hartelijk voor al wat hij gedaan had voor den opbloei der zaak en hoopte, dat God hem nog mocht sparen voor de zaak en zijn gezin. Als blyk van waardeering bood hij heni een enveloppe met inhoud aan. Daarna werd de eerewijn aangeboden en bleef men nog eenigen tijd gezellig in het gastvrije huis. De jubilaris dankte voor de onver diende hulde hem bereid, mede namens zijn echtgenoote en kinderen en getuigde, nog met opgewektheid zijn arbeid te ver richten; hij hoopte, dat weldra voor de bloemistenwereld een betere tijd mocht aanbreken. Ook de oudste zoon van den gouden jubilaris dankte voor de eer, zijn ouders en daarmede aan de geheele fa milie bewezen. Nadat nog een straatje was- omgeautood, werd de verdere viering thuis voortgezet. Vermelden we nog, dat namens de werklieden der firma met goedgekozen woorden een gouden horloge met inscriptie werd aangeboden, dat vele bloemstukken de woning sierden, dat legio schriftelijke bewijzen van belangstelling inkwamen en dat het feest besloten werd met een serenade van de muziek. Het was voor den krassen 74-jarigen feesteling en de zijnen een onvergetelijke dag. Ook wij bieden hemgaarne onze gelukwen- schen aan. Personalia. Voor het examen Linge rie slaagde te den Haag mej. Katy van Egmond alhier; voor dat van leerares mo devakschool eveneens te den Haag mej. C. G. Taat alhier. Trambaan. Men deelt ons mede, dat ter voorkoming van slippen op de Leid- schestraat in den a.s. winter de trambaan naar den kant van den weg zal worden verlegd. De rijweg zal dam meer vlak ko men te liggen. Zwemfeest. Zaterdagmiddag organi seerde de H.Z.V. in de Gemeentelijke Zweminrichting een zwemfeest, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. Er was vrij veel en enthousiast publiek, dat zijn favorieten in de verschillende num mers luide aanmoedigde, zij het dam met meer of minder succes. De voorzitter, de heer Brauckmamn, opende met een kort welkomstwoord en.... met een sierlijke duiksprong van den toren tot groot ver maak der aanwezigen. Het aantal inschrij vingen was bevredigend, terwijl voor het hoofdnummer: 5 x 50 M. estafette voor dames- en heerenploegen van Hillegom- sche sportvereenigingen 2 dames- en 6 heerenploegen aan den start verschenen. De hiervoor uitgeloofde wisselbekers moe ten 3 maal achtereen of 5 maal in totaal gewonnen worden. Er werd zeer sportief en met groote animo gekampt om de vele door de winkeliers beschikbaar gestelde prijzen, die na afloop met een hartelijk speech je door den voorzitter werden uit gereikt. De uitslagen waren als vólgt: 50 M. vrije slag dames boven 16 jaar: 1. Nelly van Houten 42 2/5 sec.; 2. Ali Lommerse 44 sec. 50 M. vrije slag heeren boven 16 jaar: 1. Jan Muller 34 sec.; 2. A. Meskers 37 2/5 sec. 5 x 50 M. estafette dames: de beker werd gewonnen door de Korfbalver. „de Zwaluwen" in 4 min. 8 sec. Idem heeren: Ook hier werd dezelfde ver. nummer 1 in 3 min. 8 sec. 25 M. vrije slag meisjes beneden 16 jr.: 1. Jans Kruyff 26 2/5 sec.; 2. Jopie Lom merse 27 2/5 sec. Idem jongens: 1. W. F. Laman 25 3/5 sec.; 2. P. Scholte 27 3/5 sec. Waterpolo: Dames H.Z.V. 1—H.P.C. 24; Heeren: H.Z.V. adsp.H.P.C. adsp. 4—4; H.Z.V. 1—H.V.G.B. 3—2. Door leden der H.Z.V. werden nog de verschillende zwemslagen gedemonstreerd alsook het schoonspringen, hetgeen zeer in den smaak viel. Het feest was af. LISSE. AFSCHEID VAN PASTOOR THOMANN. Gisteren is door de parochianen van de parochie van St. Agatha op waardige wijze afscheid genomen van hun her der, den zeereerw. heer H. J. Ph. Tho- mann. In de vroegmissen naderden zeer vele parochianen tot de H. Tafel. Te half elf werd een plechtige Hoogmis opgedra gen door den scheidenden pastoor, waar bij zijneerw. werd geassisteerd door den zeereerw. pater Th. Lefeber als diaken en door den weleerw. heer J. B. Scholten, kapelaan der parochie, als subdiaken, terwijl als ceremoniarius fungeerde de theologant Fr. van Kesteren alhier; de plaatselijke priester-studenten vervulden de gewone Misbediening. De weleerw. heer H. Tabink, als oudste kapelaan der parochie, hield de afscheids-predikatie, en wel naar aanleiding van den tekst van het Evangelie van dezen Zondag: „Gij zult den Heer uwen God liefhebben met geheel uw ziel, met geheel uw hart, met al uw krachten en uw naasten als uw zei ven". Zijneerw. wees er daarbij op welke groote plicht van dankbaarheid wij heb ben God boven alles te beminnen, uit dank voor al de genaden welke wij dage lijks van Hem ontvangen. Vervolgens deed Zijneerw. uitkomen hoe pastoor Thomann God steeds heeft bemind en hoe hij daarin zijn parochianen is voor gegaan. Dankbaar zijn wij dan ook ten opzichte van onze goeden ouden pastoor gestemd en het scheiden valt zwaar. In schoone taal deed zijneerw. uitkomen hoe de priester de middelaar is tusschen God en de menschen. Dankbaar zijn wij voor de genaden, welke pastoor van God voor zijn parochianen heeft afgesmeekt. Deze dankbaarheid willen wij toonen door God te bidden, dat Hij onzen scheidenden her der, de eeuwige glorie moge binnenleiden en dat God hem bij zijn verscheiden uit dit korte vruchtbare leven de troostrijke woorden moge toespreken: „Welaan, goe den en getrouwe dienstknecht, omdat gij over weinig zijt getrouw geweest, zal ik u over veel stellen, treedt binnen in de vreugde uws Heeren". 'Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze onder lei ding van den heer W. Mizee uit Leiden de Mis „Lauda Sion" van Jos. Cuijpers uit, terwijl de plechtigheid werd besloten met de lofzang „Te Deum Laudanus". Des namiddags van 3 tot 4 uur had in de R. K. Jongensschool de afscheidsreceptie plaats waarbij velen pastoor Thomann de hand tot afscheid kwamen drukken! Fiets verdwenen. Terwijl de werk man P. H. alhier zich Zaterdag tusschen 12 en 1 uur even bij den kapper G. liet scheren en zijn rijwiel voor de zaak had geplaatst, kwam hij bij zijn terugkomst tot de minder aangename ontdekking, dat zijn fiets intusschen was verdwenen. Hinderwet. Ter gemeente-secretaris ligt ter inzage een verzoek van de N.V. Vleeschwaren- en conservenfabiek „De Eendracht" alhier, om vergunning, inge volge de Hinderwet, tot het plaatstn van een electrische motor van 25 P.K. en een dieselmotor van 30 P.K, als reserve, op het perceel kadastraal bekend gemeente Lis- se in Sectie D. 3341, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 235. Op Zaterdag, 5 September a.s. des voor middags om 11 uur bestaat ter gemeente secretarie de gelegenheid tot het inbren gen van bezwaren hiertegen. Verlof B. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan den heer J. van Ga meren, alhier een verlof B. verleend, in gevolge de Drankwet, voor het perceel plaatselijk gemerkt van der Veldstraat no. 15. KATWIJK. Personalia. Met ingang van 1 Sept. is tot politieagent te Wassenaar benoemd de heer C. Lugthart alhier. Duurdere melk. Met ingang van 1 Sept. zal de Ned. Zuivelcentrale in Kat wijk in werking treden. De melk, die tot heden op 9 cent per Liter stond, zal met ingang van dien datum dan 10 cent wor den. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koninginnefeest. Het Koninginnefeest zal hier gevierd worden op Dinsdag 1 September met het geven van kinder- en volksspelen. Het programma is thans de finitief door het bestuur der Oranjever- eeniging vastgesteld. In het kort ziet het er ongeveer als volgt uit: Des morgens om 7 uur is er muziek op den toren der Herv. Kerk door de Har monie. Om 8 uur zal een beoordeeling plaats hebben der versierde rijwielen. Om 8 uur zullen de kinderen aantreden op het Kerkplein. Allen voorzien van een vlag. In optocht gaat het door het dorp Kerk straat, Commandeurspad, Commandeurs laan, Wassenaarsche weg, Molentuinweg, Voorstraat, Achterkerkweg naar het feest terrein. Daar zullen de kinderen door den edelachtb. heer burgemeester worden toe gesproken. Dan zullen verschillende kin derspelen plaats hebben als houtjes ra pen, vlagsteken, muiltje loopen, wasch- ophangen, lepel in de flesch, ballendra- gen, bloempotloopen, ezelstaartsteken, naar den trein, hardloopen met bedien- blad, stoelendans, tonrollen, hindernis- baan, koekhappen, blaastrappen, kellner- race, zakloopen, popdragen, turfrapen, tonrijden, enz. Na afloop hiervan weer in optocht door het dorp langs een andere weg dan men gekomen is. Ontbinding der stoet aan de Bruggestraat. De spelleiders zullen dan de prijzen uitreiken. Tijdens de spelen worden de kinderen op het feestterrein bij den Callaoweg getracteerd. In den namiddag te ongeveer 2 uur be ginnen de volksspelen. Verzamelen op het veilingsterrein van Katwijk en om streken. Ook dan in optocht naar het feest terrein langs Sandtlaan, O verrijn, v. Eg- mondstraat, Kerkstraat, Zeeweg. De volks spelen zullen ongeveer bestaan uit: wed strijd met bedienblad, ringsteken per rij wiel voor heeren, idem voor dames, ring steken op het losse paard, boegsprietloo- pen, stoelendans. Zoowel des morgens als des middags zal de Harmonie Katwijk muzikale me dewerking verleen en. Des avonds te 8 uur is er groote Lichtstoet. Te beginnen om 8 uur op het Kerkplein. Des avonds zal ook de Mondorgelclub hare gewaardeerde medewerking verleenen. Alle inwoners zullen zeker de vlag dien dag uitsteken. Het zal een grootsch feest worden. Het gaat alleen nog maar om mooi weer. En aangezien we nog heel wat mooi weer te goed hebben, rekent het bestuur erop, dat de feestvierenden het dien dag zullen krijgen. NOORDWIJK. Verkooping. De gehouden verkooping onder notaris mr. Punt in het „Hof van Holland" had tot uits'ag dat de Bouwmans woning „Groenoord" in de Klei, ingezet op 3200 werd gekocht door J. Verloop Wzn., alhier voor 4600. De perceelen 28 wei- en teelland ter giGotte van 13 H.A. ingezet op ƒ21950, werden gekocht door A. J. Ouwehand te Katwijk aan Zee voor 22600. Huis en erf met schuren en land aan de Douzastraat groot 32.16 A. ingezet op 4100 gekocht door W. Steenvoorden, alhier voor ƒ4500. Botsing. Op de hoek Vinkelaan Beeklaan had gistermiddag weer een auto botsing plaats, waarbij van de auto, ko mende uit de Vinkelaan, het voorwiel en band geheel werd vernield, terwijl een in zittende dame een bloedende hoofdwonde opliep. De andere auto verspeelde zijn bumper, zoodat deze botsing wonderlijk goed afliep. Het wordt ons inziens noodig tijd, dat de bijna dagelijks voorkomende aanrijdingen op deze gevaarlijke kruising voorkomen worden door het plaatsen van grootere waarschuwingsborden. Geboren: Alfred z. van F. J. Kuiper en S. A. R. Kest. Martinus Johannes Maria z. van J. Th. v. Deursen en A. C. C. Blokker. Ondertrouwd: Th. J. Naarstig en A. M. Steenvoorden. A. A M. Runderkamp Eerbee en Th. M. de Vreede. F. Vink en A. Th. Getrouwd: F. v. d. Vliet en J. v. d. Niet. STOMPWIJK. Verkooping. Ten overstaan van nota ris Mr. M. R. Beguin te voorburg had in hotel „De Zwaan" te Leidschendam in 't openbaar deverkooping plaats van het perceel tuingrond met tuinschuur, waren huis, serre, etc. gelegen in den Tedinger- broekpolder te Stomp wijk. Een en ander was ingezet door den heer A. v. d. Hoek uit Den Haag op 16.000.door denzelf den werd thans afgemijnd op 17.900. Teruggevonden. In aansluiting aan ons bericht omtrent den diefstal bij den heer P. van E. aan den Stompwijkschen- weg te Stomp wijk, deelde de heer van E. ons mede, dat van de gestolen 30.een briefje van 25.achter het huis is te ruggevonden. Blijkbaar hebben de dieven bij hun vertrek bij het overklimmen van een heining dit bankbiljet verloren, zoo dat zij niet lang plezier hebben gehad van hun buit. Thans wordt dus alleen nog een gouden vijfje vermist. Verlof Burgemeester. Burgemeester W. Keijzer van Stomp wijk en Veur zal met verlof afwezig zijn van 24 Augustus tot en met 6 September a.s. Waarnemend of loco-burgemeester is de heer J. C. M. van Wijk, Tel. 20 en voor de Gemeente de heer L. C. de Koning, tel. 15. Ned. Hengelaarsbond. Door den Cen- tralen Ned. Hengelaarsbond is een request gericht aan den Burgemeester van Stomp- wijk, waarin hem wordt verzocht zijn be middeling te willen verleenen bij het be stuur van den Tedingerbroekpolder te Stompwijk om te voorkomen, dat het wa ter in den polder vergiftigd en veront reinigd wordt door de Voorburgsche Gas fabriek.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8