MAANDAG 24 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 WARM. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Westelijke wind. Licht tot half bewolkt. Droog weer behoudens dauw. Warm overdag. Hoogste barometerst.: 771.8 te le Havre. Laagste barometerst.: 745.0 te Janmayen. De hoogedrukking heeft zich over Mid den-Europa uitgebreid en neemt in het Wes ten weer toe. De depressie bij IJsland ver dwijnt in Noordoostelijke richting; een se cundaire trekt met eenige regen over Oost- Duitschland; een nieuwe daling vertoont zich ver in het Westen. De Britsche eilan den hebben fraai weer behoudens lichte regen in Noord-Ierland, geheel Frankrijk, België, ons land en Zuidwest-Duitschland met Zwitserland hebben fraai zonnig weer met vrij hooge middagtemperatuur, Oost- Duitschland betrokken lucht met eenige regen. Noorwegen heeft Zuidwester storm met regen in het Zuiden. In Zweden en Denemarken is de lucht grootendeels be trokken en valt plaatselijk ook regen. Voor de beide volgende dagen is hier te lande nog fraai weer met hooge middagtem peratuur te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 20.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagavond 8.35 uur tot Dinsdag morgen 5.29 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 25 Aug. voorm. 8.19 uur en nam. 8.49 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. TOESTAND SLAGERSBEDRIJF IS ONGUNSTIG Bonden beleggen een urgentievergadering. De hoofdbesturen van den Ned. Sla gershond en den R.K. Hanzebond van Sla gerspatroons, die overwogen hebben, dat het nuttig en noodig zal zijn een algemee- ne voorlichting te geven omtrent den nood toestand, waarin het slagersbedrijf is ko men te verkeeren, hebben besloten te dien einde een gemeenschappelijke vergadering van de beide hoofdbesturen te beleggen. Deze bijeenkomst, tot welker bijwoning ook verschillende autoriteiten zijn uitge- noodigd, zal worden gehouden Woensdag 2 September te 's Gravenhage, 2 uur n.m., in de Tuinzaal van „De Dierentuin". De besturen der genoemde bonden heb ben voor deze vergadering het navolgen de urgentie-programma voor het slagers- bedrijf opgemaakt: 1. Afschaffing, althans aoo ver mogelijke verlaging der crisisheffingen en verminde ring der crisislasten, die op het slagersbe drijf drukken. 2. Stopzetting van de overheidsdistribu tie van vleeschproducten in geconserveer- den vorm. Zoo noodig vervanging daarvan door distributie van versch vleesch met algeheele inschakeling van het slagersbe drijf. 3. Maatregelen tegen de economisch on ver antwoordde overmatige vestiging in 't slagersbedrijf. 4. Tegengaan van de sloopende concur rentie in het slagersbedrijf, op grondslag van de wet op de ondernemersovereen komsten. 5. Spoedige indiening van het Wetsont werp tot wijziging der Vleeschkeurings- wet, o.m. ter stopzetting der bevoorrechte positie die het grootbedrijf, met de tegen woordige uitvoering der Vleeschkeurings- wet, nog steeds inneemt, en afdoende on derdrukking van de z.g. uitponderij van vleesch, afkomstig van huisslachtingen en verkocht wordende in lokaliteiten, die niet aan de eischen der wet voldoen. Na een openingswoord van den heer G. C. Scholtes, als voorzitter van het overleg der beide bondsbesturen, zal het urgentie program in de volgende inleidingen wor den behandeld: 1. De toestand in het slagersbedrijf in oorzaken en gevolgen, med in het licht van het onderzoek vanwege het Econo misch Instituut voor den Middenstand. Inleider de heer J. G. van Eeden, direc teur van den R.K. Hanzebond van Slagers- patroons, Noordwijk. 2. De invloed van de crisismaatregelen en der crisisheffingen op het slagersbe drijf. Inleider de heer Th. Cuiper. secreta ris van den Ned. Slagershond, Bilthoven. 3. Overbezetting en overconcurrentie in het slagersbedrijf. Inleider mr. F. J. H. Bach, directeur van het bureau van den Ned. R.K. Middenstandsbond, Den Haag. 4. De Vleeschkeuringswet met leemten en onvolkomenheden in de uitvoering een ramp voor het slagersbedrijf. Inleider de heer J. P. Pruiksma, KoÜum, hoofdbe stuurslid van den Ned. Slagershond MINISTERIEEL BESLUIT UIT TE VOEREN. Uitweg is niet gevonden. In het verslag van de Algemeene Re kenkamer over 1936 lezen wij nog, dat een gewestelijke varkensorganisatie uit de opbrengst van oormerken en vergun ningen tot huisslachting sommen tot een gezamenlijk bedrag van 10.000 uitkeer de aan drie vereenigingen van landbou wers, „uit hoofde van de medewerking, verleend bij de uitvoering van crisismaat regelen" en bovendien f 5000 aan een boeren- en tuindersbond „ter vorming van een fonds voor bevordering van de varkenshandel". De Kamer bracht onder de aandacht van den minister van Economische Za ken, dat de heffing voor oormerken ge schiedde uitsluitend ter bestrijding van de kosten der gewestelijke varkensorga nisaties zelf. De minister was het met de Kamer eens, dat de organisatie op onwettige wijze over de bovengenoemde sommen had beschikt. Ook een zevental andere gewestelijke or ganisaties hadden zich aan dergelijke han delingen schuldig gemaakt. Een harer had 18.260.15 afgezonderd „voor de oprich ting van een stichting ter bevordering van de varkenshouderij en varkensfokkerij". In verband hiermede schreef de minister in 1935 reeds aan de Kamer, dat reeds zijn ambtsvoorganger in 1934 aan den re- geeringscommissaris voor de steun aan de varkenshouderij opdracht had gegeven, de bedoelde centrale te bewegen, die fonds vorming ongedaan te maken bij gebreke waarvan het betreffende bestuursbesluit zou worden vernietigd. Tot dit laatste was het inderdaad gekomen, het besluit was door den voorganger van den minister vernietigd en vervangen door een ander, dat het bedrag zou worden overgemaakt aan het Landbouwcrisisfonds. De centrale had echter geweigerd dit besluit uit te voeren. De kamer was na de uiteenzetting van den minister overtuigd geworden, dat de onrechtmatig gebruikte gelden voor het rijk verloren waren en dat optreden in rechten tegen de organisaties of tegen de leden daarvan slechts zou leiden tot hooge kosten zonder nut. Niettemin waren de sommen zoo hoog, dat eenige zekerheid diende te worden verkregen, of er geen middelen waren om het ministerieel ver- nietigingsbesluit practisch effect te doen sorteeren. Doch ook de landsadvocaat zag geen uitweg uit de moeilijkheid. De vooratellen van de Crisisaccountants dienst inzake het beheer van provinciale landbouwcrisisorganisaties, die volgens berekening van de Kamer een bezuiniging van 225.000 konden brengen, zijn niet tot uitvoering gekomen. Waarom niet, is aan de Kamer niet duidelijk geworden. Een zijdelings gevolg van de voorstellen der Kamer in deze is vermoedelijk ge weest het onderzoek naar de werkwijze bij het oormerken van varkens, waarbij bleek, dat een geheele categorie van per sonen daaarbij kon worden gemist. Daar uit vloeit een bezuiniging voort van on geveer 100.000 per jaar. DE WERKLOOSHEID. In de verschillende beroepsklassen einde Juli 1936. Het Centraal Bureau voor de Statistiek verstrekt hieronder, per beroepsklasse, opgave van de aantallen geheel werkloo- zen onder de op het einde van Juli 1936 bij alle organen der openbare arbeidsbe middeling in Nederland ingeschreven werkzoekenden. Opgemerkt zij, dat niet alle werkloozen in Nederland zich als werkzoekenden bij de openbare arbeidsbemiddeling laten in schrijven. Bij eventueele vergelijking met opgaven van vorige perioden houde men er rekening mede, dat de loop der cijfers wordt geïnfluenceerd door den aanwas der bevolking en door maatregelen van administratieven aard, die beoogen de ar beidsbemiddeling te bevorderen. Aant. werkl. op het einde van Juli 1936 Junil936 Mei 1936 Aardewerk, enz. 8,211 8,024 9,402 W.o. steenfabr. 5,779 5,430 0,826 Diamantindusrie 2,342 2,381 2,730 Drukkersbedr., enz. 3,317 3.185 3,195 Bouwbedr., enz. 78,890 76,442 75,685 Houtbew., enz. 12,171 0,298 11,789 11,712 Kleeding, enz. 5,589 4,914 Leder, enz. 3,922 3,803 3,761 Oer, turf 5,238 5,574 4,811 W.o. mijnwerkers 1,700 1,678 1,702 Metaalnijverheid 46.592 47,003 48,134 Papier 1,845 2,076 1,982 Textielnij verheid 11,400 11,269 11,352 Voed. en genotmid. 13,985 13,776 14,242 Landbouw bedr. 32,836 41,534 48,771 Visscherij 1,873 2.148 2.783 Handel 13,453 13,010 13,258 Verkeer 43,988 43,712 45,460 Vrije beroepen (vnl. kantoorbediend.) 14,442 13,538 13,701 Huisel. diensten 9,652 9,356 9,491 Ongeschoolde fabr. e.a. arbeiders 61,693 60,814 63,637 Zonder voorkeur (Geen handarb.) 1,830 1,858 1.886 Ov. beroepsklassen 1,890 1,915 1,917 Totaal 375,674 378,796 392,884 20.000ste INWONER VAN BEVERWIJK. Zaterdagmorgen om elf uur is ten stad- huize aangifte gedaan met de geboorte van de 20.000ste ingezetene van Beverwijk, zoon van P. Vrenegoor en N. C. A. Sibi, wonen de aan den grooten Houtweg 236. Aan de gelukkige ouders werd namens het ge meentebestuur een spaarbankboekje ten name van den geborene overhandigd. R.K. Ver.v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. k =a KATHOLIEKE STUDENTEN. Ter inleiding een enkel woord voor jou, kleine man, die weldra als collega bij ons zult zijn. Als je komt aan het eind van een eindelooze zomervacatie in je Universiteits stad zal het nieuwe over je komen als een lawine van nooit gezien, nooit gehoorde en vooral nooit ondervonden dingen. En je zult niet weten, hoe je je moet roeren. Of je zult ten koste van massa's tijd door er varing wijs worden. In vele opzichten is dat niet noodig. Laat je dan tijdig op de hoogte brengen van je nieuwe woonstad, van je studie, van je mo gelijkheden als student, om dat alles te kun nen gebruiken en productief te maken in zijn vollen omvang en om niet te midden van je studie vele mogelijkheden te ontdek ken, die jij ongebruikt liet voorbijgaan. Nu staan wij voor je klaar om je te hel pen en wegwijs te maken, als vriend, op dat je, als je aankomt, klaar zult zijn om met een plons midden in het studenten bestaan te duiken en te voelen hoe koud het water is, maar ook hoe lekker frisch en koel. En bedenk voor alles, dat in de studen- ten-vereeniglng jou een taak wacht: je schrap te zetten en je eigen weg te gaan op veel gebieden, waarop de universiteit het onverschillig laat of zij een gidse is van twijfelachtige kwaliteit. Daar wachten jou je vrienden. De tijd, die voor je ligt, is zoo'n bij uitstek mooie gelegenheid je Katholicisme en ook je vak en je beschaving harmonisch te passen in je toekomstig leven. Laat je er niet de helft van ontsnappen. Laat de katholieke studentenvereeniging niet op je wachten, je bent haar welkom. En jij kimt haar zeker niet missen in je studententijd. Alle inlichtingen over studie en veree- nigingsleven kan je krijgen bij het secre tariaat van de Unie van R. K. Sfcudenten- Vereenigingen in Nederland, Rapenburg 24. Indien je de toegezonden kaart nog niet ingevuld hebt teruggezonden, doe het dan onmiddellijk en degene, die wij langs verschillende wegen nog niet bereikt heb ben, geve naam en adres op aan het secre tariaat. Verdere inlichtingen kan men verkrijgen bij i de secretarissen der In lichtingen-commissies, die in iedere aca demiestad zetelen en waarvan de adressen hieronder volgen. DICK ORIE, h. t. Uniepraeses. Adressen der Inlichtingen-Commissies: Amsterdam: B. M. I. Delfgaauw, Vale- riusstraat 22 bov., Amsterdam. Breda: Bestuur R. K. Cadetten Ver. S. Ignatius, K. M. A., Breda. Delft: M. F. van Dun, Koningsweg 10, Den Bosch. Groningen: Mej. C. Bodewes, O. Ebbin- gestraat 8a, Groningen. Leiden: F. v. Erckelens, Rapenburg 24, Leiden. Nijmegen: Jhr. A. v. Nispen tot Panner- den, Oranjesingel 42, Nijmegen. Rotterdam: J. Vermaas, Oranjeboom- straat 1, Rotterdam. Tilburg: G. Pastoors, Willem II-straat 45, Tilburg. Utrecht: J. de Leeuw, Kromme Nieuwe Gracht 54, Utrecht. Wageningen: J. Zeguers, Heerenstraat 22, Wageningen. KERKNIEUWS Benoemingen Paters Minderbroeders Op voordracht van den Hoogeerw. Pa ter Provinciaal der Minderbroeders heeft Zijn Hoogw. Excellentie de Bisschop van Haarlem eervol ontslag verleend om ge zondheidsredenen aan Pater S. A. J. Gilis- sen als pastoor te 's Gravenhage H. Pascha- lis Baylon, en in diens plaats benoemd Pa ter J. J. C. Hentzen; heeft Zijn Hoogw. Excellentie de Bis schap van 's Hertogenbosch eervol ontslag verleend aan Pater J. J. C. Hentzen als pastoor te Nijmegen H. FranciscuS van Assisi, en in diens plaats benoemd Pater A. H. J. Frankenmolen, thans rector van het Missiecollege St. Franciscus Solanus te Sittard. Voorts werd benoemd tot Rector van het Missiecollege te Sittard Pater Gerun- tius Wismans, tot Rector van het Gymna sium te Megen Pater Nicolaas Lohuis en tot Gardiaan van het klooster Alverna- Wychen Pater Cletus Bary. Benoeming in het Bosdam Haarlem Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den Weleerw. heer B. A. Emmel- kamp (neom.) benoemd tot assistent te Bennebroek. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. F. van Beukering Sr., architect, te V oorschoten, Valkenburger weg „Hui ze het Visken". Cur. mr. H. Parfumeur, Den Haag. V. G. Cancian, granietwerker te Le i- d e n Bilderdijkstraat 5. Cur. mr. E. L. B. W. van Overeem te Leiden. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN HET AFSPRAAKJE DER BACON-F ABRIKANTEN Het antwoord, door minister Deckers ge geven op de zeer concrete vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer v. d. Weyden, inzake de bacon-inschrijving, moet naar de meening van hét A1 g. Han delsblad als in hooge mate onbevredi gend en onvolledig worden aangemerkt. In de eerste plaats verklaart de mi nister, ,dat het hem bekend was, dat de baconfabrikanten vóór de nieuwe inschrijving onderling overleg hebben gepleegd en dat hem nadien het resul taat van dit overleg is gebleken". De minister deelt echter niet mede: wan neer en door wien hem de geheime afspraak is medegedeeld I Heeft de mi- nieter er kennis van gekregen uit het „Alg. Handelsblad", van het Eerste Kamerlid den heer H. Ruyter of van een anderen buitenstaander, dan wel van zijn Regeeringsoommissaris voor Commercieele Aangelegenheden, den heer S. van Zwanenberg? Dit is de kern der zaak en van de aan den mi nister gesteld schriftelijke vragen, doch.... hierop antwoordt hij juist 'niet! Heeft de heer Van Zwanenburg van de geheime afspraak geweten? Inder daad het kón trouwens wel niet an dera want de minister verklaart: „Aangenomen mag worden, dat de lei ding van 't bedrijf, waarmede de heer Van Zwanenberg is verbonden, hem heeft mededeeld, dat bij de fabrikan ten onderling het plan bestond, om een schadevergoedingsregeling te treffen". De minister zal natuurlijk goede rede nen hebben, om aan te nemen, dat de heer Van Zwanenberg op de hoogte was. Wederom dus de vraag: heeft deze functionaris in zijn kwaliteit van Regeeringscommissaris, zijn plicht gedaan en den minister verwittigd? Verder verklaart de minister, dat hij den Regeeringsecommissaris Van Zwa nenberg nimmer heeft geraadpleegd, als het bacon betrof en wel „in ver band met de bijzondere positie, welke deze in dat bedrijf inneemt". Dit is toch wel een zéér zonderling stand punt! De heer Van Zwanenberg is in dertijd benoemd, omdat hij- een groot en deskundig baconfabrikant is. Dege nen zooals wij die deze combina tie van functies onjuist achtten, omdat zij zoo gemakkelijk leidt tot belangen- verwarring, kregen steeds van de res pectievelijke ministers ten antwoord, dat daarvoor niet de allerminste vrees behoefde te bestaan. Thans komt mi nister Deckers plotseling verklaren, dat hü den heer Van Zwanenberg op het gebied, waar hij deskundig is en krachtens welke deskundigheid hij is benoemd, niet raadpleegt vanwege zijn positie in het baconbedrijf. Moet daar uit dus worden geconcludeerd, dat óók minister Deckers thans tot de overtui ging is gekomen, dat de positie van den heer Van Zwanenberg scheef is? Want waarom raadpleegt hij hem niet als het bacon betreft? En een andere vraag is: waaraan ontleent de functie van dezen baconfabrikant als Regee- ringsadviseur nog haar bestaansrecht, nu hij op bacongebied niet langer om welke reden dan ook geraad pleegd wordt? Verder voegt minister Deckers aan zijn „nadien" bekend werd, helaas niet toe de mededeling, of het „opzetje" toen al of niet zijn goedkeuring heeft verkregen! Het komt ons voor dat, wanneer de „schadevergoedingsregeling" zou stroo- ken met bedoeling van den minister, zij in de eerste plaats' openlijk had moeten zijn tot stand gekomen en niet als geheime inschrijvingsafspraak; en in de tweede plaats had zij den minis ter dan niet „nadien" bekend moeten zijn geworden! SPORT WATERPOLO KIKVORSCHEN WINNEN MET 4—3 VAN WEST-DUITSCHLAND. Het op tournee zijnde Nederlandsohe Polo-zevental de „Kikvorechen" speelde als vierde wedstrijd tegen een West-Duitsch team te Dortmund. Vóór de rust waren de Nederlanders sterk in de meerderheid. Hun opzwemmen en schieten was veel beter verzorgd dan van de Duitschers en drie Ne- derlandsche doelpunten brachten die meer derheid dan duidelijk tot uitdrukking. Na de rust kwamen de Duitschers geducht op zetten en slechts met de grootste moeite konden onze landgenooten tenslotte nog een 43 overwinning uit het vuur sleepen. HULDIGING OLYMPISCHE KAMPIOENEN. Voorloopig uitgesteld. Op verzoek van vele vooraanstaande personen uit de sportwereld, die met vacan- tie zijn en mede met het oog op de afwe zigheid van verschillende autoriteiten, is de huldiging der Olympische kampioenen, die a.s. Donderdag in het Kurhaus te Sche- veningen zou plaats hebben, voorloopig uit gesteld. Wanneer baron Schimmelpen ninck van der Oye, de voorzitter van het Neder- landsch Olympisch comité uit het buiten land is teruggekeerd, zal met hem overleg worden gepleegd, op welk oogenblik deze huldiging die na Los Angeles in 19jC eveneens ia gehouden wel zal plaats hebben. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. Tentoonstellingen „Bloeminst". Met groote voldoening kan de tentoonstelling commissie „Bloemlust" terugzien op de tentoonstellingen, die hert voorbij gegane seizoen zijn gehouden. Meer dan ooiit ble ken deze in een behoefte te voorzien en als steeds was ook nu weer de jaarlijksche Narcissen-show een „evenement" in het tentoonstellingsseizoen. Hierdoor aange moedigd besloot de commissie voor het a.s. seizoen het aantal tentoonstellingen uit te breiden. Werden de laatste jaren speciale Tulpen- en Narcissen-tentoonstellingen ge houden, in het komende seizoen zal ook een Kerstten toonstelling worden gehouden, waar speciaal de Hyacinthen naar voren gebracht worden. Het bestuur wekt daarom alle vakgenoo- ten op deel te nemen, en nu reeds maatre gelen te nemen voor de as. tentoonstellin gen, waarvan hieronder enkele bijzonder heden volgen: 1. De Kerattentoonstelling wordt gehou den op 22, 23, 24 en 26 Dec. Door de ver. „De Hyacinth" is een medaille beschikbaar gesteld voor de beste inzending gebroeide Hyacinthen. Voor zoover ruimte beschik baar, kunnen ook andere bolgewassen wor den ingezonden, in het bizonder gekoelde tulpen. 2. De jaarlijksche tulpententoonstelling wordt gehouden van 19 tot 23 Jan. 1937. Er wordt een fraaie zilveren wisselbeker uit geloofd voor de beste collectie gebroeide tulpen 10 variëteiten, van stuiks van elk, ongeacht welk ras. De tulpen mogen geen extra-voorbehan deling hebben ondergaan; dus niet extra gekoeld en niet geprepareerd worden of in een warenhuis hebben gestaan. De gewone voorbehandelingen, zooals gebruikelijk bij broeitulpen, komen voor deze prijsvraag in aanmerking. De bollen mogen niet worden overgeplant. 3. De groote jaarlijksche Narcissenten- toonstelling zal worden gehouden van 16 tot 20 Febr. 1937. Behalve de prijsvragen om de twee wis- selbekers voor de bekende groepen worden aan deze tentoonstelling twee extra prijs vragen verbonden. Door de N.V. Lissesche Kistenfabriek is beschikbaar gesteld een fraaie zilveren wisselbeker. Deze beker wordt uitgeloofd voor de collectie Narcis sen, waarin de beste nieuwigheden voor handelsdoeleinden, In de volgende rassent Trompetten. Incomparabilis, Bicolor, Bar- rii, Poeticus, Leedsii (en Giant Leedsii), Poetaz en dubbele. Elke inzending voltallig of niet in bovenstaande rassen, komt voor de prijsvraag in aanmerking. Hoogstens één van elk ras in pot of jan of kist met min stens 6 bloemen. Deze beker moet driemaal door denzelfden exposant gewonnen zijn, voor hij definitief eigendom is. Voorts werd door den heer Guldemand, emballage- en houthandelaar te Oegstgeest, een fraai kunstvoorwerp beschikbaar ge steld,dat wordt uitgeloofd voor de 10 beste variëteiten Trompetnarcissen. De Narcissen-tentoonstelling omvat dus viervolgende prijsvragen: Groep I: Beste inzending Narcissen, be staande uit 30 tot 50 variëteiten. Prijs zil veren wisselbeker. Groep H: Beste inzending Narcissen, be staande uit 20 tot 30 variëteiten. Prijs zil veren wisselbeker. Groep IH: Collectie Narcissen, bestaande uit de beste nieuwigheden voor handels doeleinden in de volgende rassen: Trompet ten, Incomparabilis, Bicolor, Barri, Poeti cus. Leergii (en Giant Leedsii), en Poetaz. Prijs zilveren wisselbeker. Groep TV: Beste inzending Trompet Nar cissen, bestaande uit 10 variëteiten. Prijs kunstvoorwerp. Voorwaarden: Van de grove variëteiten 0 bollen en van de fijnere 12 bollen in pot, pan of kist. De commissie meent, dat door de uitbreiding van de prijsvraag, de belang rijkheid der jaarlijksche tentoonstelling aanmerkelijk is vergroot ^en hoopt aller medewerking uit de vakkringen te verkre gen. Eventueele inlichtingen worden gaarne verstrekt bij den secretaris van de tentoon- stellings-commissie: J. Wijntjes, Molen straat, Sassenheim. Zwemfeest. Zaterdagmiddag had in het Gemeentelijk zwembad een zwemfeest plaats, uitgeschreven door de Sassenheim- sche Zwem ver eeniging. De belangstelling hiervoor viel direct niet mee, wat zeer jam mer was voor het comité, dat dezen wed strijd had uitgeschreven. Over de deelna me viel niet te klagen. Begonnen werd met af val wedstrijd voor jongens beneden 10 jaar, waarvon de winnaars zijn: le. J. v. d. Meij, 2e. G. Los, 3e G. v. Diest. Schoolslag dames: 1. L. Clemens in 41,4 sec.; 2. J. Beekman in 42.3 sec.; 3. I. Jansen in 42,8 sec. Rugslag heeren: 1. C. de Bruijn 31 sec.; 2. C. J. v. Lierop 35 sec. Vrije slag junioren: 1. R. Boot in 25.2 sec.; 2. H. de Wreede in 20.2 sec.; 3. P. Hartman in 31.1 sec. Vrije slag heeren: 1. A. Air entshorst in 23.4 sec.; 2. B. D. Kaptein 26 sec.; 3. B. D. Arentshorst in 20.1 sec. Schoolslag heeren: 1. Adrie Arentshorst in 30 sec.; 2. B. D. Kaptein en W. Boekee in 31.3 sec. Door loting is de prijs toege kend aan B. D. Kaptein. Vervolgens werd een estafette gehouden tusschen Poelmeer en de S.Z.V., gewonnen door Poelmeer in 1 m. 42 sec. Ten slotte werd een polo-wed strijd gehouden tusschen Poelmeer en S.Z. V., welke eindigde ^|iet 40 voor Poelmeer.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2