MARKT-AANBIEDINGEN VROOM DREESMANN - LEIDEN SPECIAAL VOOR DEN ZATERDAG VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 8 RECHTZAKEN POGING TOT DOODSLAG TE IJMUIDEN. Op Zondagmorgen 7 Juni werd het stil le gedeelte van IJmuiden in rep en roer gebracht door een schietpartij, die bijna twee menschenlevens had gevraagd. De 50- jarige de R. stond voor zijn woning in de la Reystraat met de dochter van zijn over leden tweede vrouw te praten, toen een tante van het meisje zich in het gesprek mengde en het meisje afried om met haar stiefvader het huis binnen te gaan. De man wondt zich hierover vreeselijk op en snelde zijn woning binnen om enkele oogenblikken later terug te keeren met een revolver in de hand. In dolle woede loste hij een schot op de vrouw, dat haar rakelings langs de slapen vloog, zoodat zy slechts een geringe ontvelling opliep. Gil lend spoedde de vrouw zich tusschen de huizen door naar haar woning aan de Pres. Krugerstraat. Ook de R. ging zijn huis wederom binnen, waar hij een schot loste op zijn hond, aan wien hij zeer ge hecht was. De man voelde, dat hij na zijn daad zijn vrijheid zou verliezen en wilde het dier niet onverzorgd achterlaten. Weer beneden gekomen snelde de R. naar het huis van de tante. Een buurman, die hem zag aankomen, trok echter bij tijds de keukendeur dicht. De R. sommeer de den buurman de deur te openen en richtte toen deze aan zijn verzoek niet wilde voldoen ook op hem zijn vuurwa pen. Als door een wonder ketste de revol ver, zoodat het schot niet afging. Hierop gooide de buurman de deur open en wist geholpen door enkele anderen, die waren toegeloopen, den wlideman te overmees teren. Gistermiddag diende de zaak voor de Haarlemsche Rechtbank. Er waren niet minder dan tien getuigen gedagvaard, van - wie drie als deskundigen. De tante, die op den gedenkwaardigen Zondag bijna het slachtoffer van verdach te geworden, vertelde een en ander over de voorgeschiedenis, welke de president van de rechtbank als de aanleiding van het voorgevallene wilde zien. De verhou ding van de familie ten opzichte van ver- dachie was vooral den laatsten tijd niet bij zonder vriendschappelijk, om niet te zeg gen vijandig geweest. De echtgenoote van verdachte, die zich korten tijd geleden tegelijk met haar jongste kind van het le ven heeft beroofd, was verleden jaar ern stig door haar man mishandeld. Daarbij kwam, dat verdachte zich dikwijls te bui ten ging aan het gebruik van sterken drank. Uit het verdere getuigenverhoor bleek wel, dat het treurig einde van verdachte's vrouw volgens de loopende praatjes geheel aan de schuld van haar man te wijten zou zijn geweest. De dochter van de overleden vrouw, die nog wel eens bij haar stiefvader kwam, verklaarde, dat het huwelijk tusschen haar moeder en verdachte niet bepaald onge lukkig was geweest, al vielen er dan ook wel eens woorden. Verdachte had zich den dood van zijn echtgenoote zoo sterk aan getrokken, dat hij eerst daarna zoo erg was gaan drinken. Verdachte gaf toe, dat hij met zijn re volver op de vrouw van zijn zwager had geschoten. Hij had reeds langen tijd gele den onder het „roddelen", waardoor zijn familie geheel zijn omgeving tegen hem had opgezet en waardoor zelfs zijn stief kinderen aan hem waren vervreemd. De president vroeg verdachte, of hij al langer met het plan had rondgeloopen op zulk een wijze aan dezen toestand een einde te maken. De gedachte om zijn revolver te nemen v/as plotseling als in razernij in hem op gekomen, antwoordde verdachte. Op de vraag, of hij dan nooit eerder met de re volver geschoten had, antwoordde verdach te, dat hij enkele weken tevoren wat met het vuurwapen in de duinen geoefend had, zoo maar, uit tijdverdrijf. De revolver had hij al bijna twee jaren in zijn bezit. Verdachte ontkende, dat hij bij de ach terdeur van de woning van zijn zwager op den buurman zou hebben willen schie ten. Een getuige had dit echter waargeno men en ook de getuigen-deskundigen ver klaarden, dat zij bij onderzoek van het vuurwapen hadden vastgesteld, dat de re volver geketst moest zijn. Het slaghoedje van het patroon, dat zich in de houder be vond, vertoonde duidelijke teekenen, dat het geraakt was door de slagpen. Hierop verklaarde verdachte, dat hij zich van het voorgevallene niets meer kon herinneren. De Officier van Justitie noemde het ge beurde in zijn requisitoir een ernstig dra ma, waarvan de gevolgen gelukkig achter wege gebleven zijn. De dubbele poging tot doodslag, zoowel op de vrouw als op den buurman, achtte hij bewezen. Hij schil derde verdachte als een woesteling, een karakter, dat uit zichzelve geen enkele remmende kracht meer bezit. Zijn eerste echtgenoote heeft hij reeds eenmaal zoo ernstig mishandeld, dat dit feit een straf vervolging ten gevolge had Het verleden van verdachte in aanmerking genomen, meende spr., dat de opinie, welke de IJmui den aren zich over verdachte hadden ge vormd, niet ongegrond behoeft genoemd te worden. De ernst van het misdrijf in aanmerking nemend, eischte de Officier van Justitie te gen verdachte een gevangenisstraf van vier en een half jaar. De verdediger, mr. B. W. Stomps, pleit te de grootst mogelijke clementie. De president bepaalde de uitspraak in deze zaak op Dinsdag 1 September a.s. KASSIER STAAT TERECHT. Een tekort van 20 mille. Voor de rechtbank te Breda bad zich te verantwoorden de 30-jarige gewezen kas sier J. M. J. V. uit Tilburg thans gedeti neerd. Verd. werd ten laste geiegd in het tijdvak van 1 October 1932 tot begin Maart 1936 als kassier van het bijkantoor Tilburg der N.V. Incassobank een aanzienlijk be drag in geld verduisterd te hebben. Verd. bekende volledig. In 1930 was hij op voornoemde instelling werkzaam als chef van de binnenlandsche wisselafdeeling. Vervolgens werd hij kas sier. Het salaris was 1500 per jaar, waar van de storting voor pensioen af moest. Het huishouden kostte veel geld, daar verd. een grooten staat voerde. Zoo kwam hij er toe, geld uit de kas te nemen. Jaren kon dit on gemerkt plaatsvinden, dank zy de gebrek kige controle. Eerst in Maart 1936 werden de frauduleuze handelingen van verd. ont dekt. Toen was er een tekort van 20.000. Ten einde de kas kloppend te maken, schreef verd. postchèques op eigen naam uit. Volgens de boeken zou de Federatie van Postduivenbonden die niet bestond een omzet 'hebben van 400.000! Als getuige werd gehoord de kassier G. J. C. van Es, die vroeger op verd. controle moest uitoefenen. Bij de controle zag get. de postchèques, beschouwde deze als „baar geld" en reken de er op, dat verd. deze den volgenden dag ten postkantore zou verzilveren. Wat betreft het zilvergeld dat zich in de safe bevond, dit werd bij het sluiten van het kantoor nimmer nageteld. De officier van Justitie, mr. F. R. Deelen, was van oordeel, dat wat hier gebeurd was, ongelooflijk was. De wijze waarop de con trole geschiedde of liever gezegd niet ge schiedde doet iemand de haren te berge rijzen. Een federatie d'ie niet bestond, had een omzet van 400.000 volgens de boeken. Als een bank relaties onderhoudt met een instelling die voor 400.000 te boek staat, dient zij toch te weten, wat voor een instel ling dit is! Met dit geld zou men alle post duiven van Nederland kunnen koopen. Ten slotte eischte hij een gevangenisstraf van zes maanden. Als verdediger trad op mr. A. W. Rassers uit Breda. Deze wees er op, dat de schuld niet zoozeer bij verd. lag, als wel bij zijn chefs, die niet zorgden voor een doelmatige controle. Het salaris was gering voor de po sitie, welke verd. bekleedde. Pleiter drong aan op een gecombineerde straf met aftrek van preventief. Op 1 September zal de rechtbank uit spraak doen. „Tel." UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. R.-K. WandelsportZondag 23 Aug a.s. zal de R.-K. wandelsportvereeniging te VeurLeidschendam een trainingsmarsch houden. Aanvang der marsch te 12 uur. Een groote en trouwe opkomst van allen wordt verwacht. STOMP WIJK. Aanrijding. Gisterenavond had aan den Westvlietweg bij park Leeuwenbergh te Stompwijk een aanrijding plaats. Een zwaar beladen auto H 45246 van A. v. d. L. uit Oegstgeest passeerde met groote snel heid eenige v/ielrijders met het gevolg, dat mej. K. uit Den Haag werd aangereden en tegen den grond geslingerd, waarbij zij een ernstige schaafwond opliep aan den rechterarm In de woning van O. werd de arm verbonden, doch deze zette zoodanig op, dat het meisje zich te Voorburg onder dokters behandeling moest stellen. De chauffeur reed zonder naar het slachtof fer om te zien door, doch de auto werd door een wielrijder achterhaald; men is toen overeengekomen, dat de kosten voor herstel van het rijwiel, dat gedeeltelijk werd vernield, zouden worden vergoed. Paard verdronken. Gisteren geraakte aan den Oostvlietweg te Stompwyk een paard en wagen van Knijnenburg, aldaar in de Vliet. Terwijl Kn. even afwezig was en een meisje op het paard lette, is het dier door een of andere oorzaak waar schijnlijk achteruitgereden met het gevolg, dat paard en wagen in de Vliet terecht kwamen. Ofschoon spoedig hulp aanwezig was en men alle moeite deed,, het paard op het droge te brengen, gelukte dit niet, zoodat het paard jammerlijk verdronk. NIEUWVEEN. HET RAADHUIS AANBESTEED En gegund. In de gisteren gehouden Raadsvergade ring is besloten tot den bouw van een nieuw Raadhuis. Uitslag der aanbesteding: W. v. d. Breggen en Boere en v. Winger den, Nieuwveen 9887; P. Egberts, Nieuw- veen 10.513; G. Bodegraven en A. C. de Pater, Nieuwkoop 9775; Gebr. v. Wijk, Alphen aan den Rijn 10.075; A. v. Varik Haarlem 12 000; W. v. d. Louw, Alphen aan den Rijn 9788; M. Hoek, Alphen aan den Rijn 9980; A J. Sijsner, Hillegom 10.484; Nic. Vink en C. Veenman, Noor den 9895; W. J. Bergshoef, Alphen aan den Rijn f 10084; C. v. Dijk, Nieuwveen 9946. Het werk is aan Bodegraven en Pater ge gund. Voetbalsport. A.s. Zondag viert de R. K. Sportvereeniging „Nic. Boys" haar 2-jarig bestaan. Voor de gelegenheid staan twee belangrijke wedstrijden op het pro gramma. Half 2 Nic. Boys IMajella I om een fraai sportfiguur; half 4 St. Martinus I en The Unity I, beiden uit Amsterdam. Voor dezen wedstrijd wordt een beker uitgeloofd. SASSENHEIM. Afscheidsavond Kapelaan K. J. Wester kamp. Gisterenavond had in het K. S. A. gebouw een afscheidsavond plaats, welke was georganiseerd door het plaatselijk co mité voor de K. S. A. Hiervoor waren uit- genoodigd alle vereenigingsbesturen en vele parochianen, die in groote getale wa- opgekomen. Toen de scheidende kapelaan, vergezeld van den pastoor en kapelaan Re- deker binnenkwamen, werd hij met hand geklap verwelkomd. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter den heer A. J. Verkleij, die allen welkom heette, en in korte bewoor dingen de taak van het K. S. A.-bestuur schetste. Om aan de vereeniging gelegen heid te geven hun dank op deze avond uit te spreken voor alles wat de scheidende kapelaan in het belang van allen heeft ge daan. De belooninè welke hem hiervoor toekomt kunnen wij -hem in dit leven niet geven. Wat op geen vergadering ontbreekt, kwam ook hier aan de orde n.l. de inge komen stukken. Het lid van het Kerkbe stuur, de heer A. J. v. d. Voort gaf bericht van verhindering dezen avond. Hierna werd de gelegenheid gegeven om persoonlijk een woord te richten tot den ka pelaan. De pastoor maakte het begin, en spr. schetste den kapelaan als een prettig en opgeruimd mensch, zijn schaterlach zal men niet meer hooren. Ook zal de gezellige huiselijke sfeer minder zijn, evenals de te lefoonrekening en het gebruik van de spreekkamer. De pastoor sprak woorden van dank voor alles wat kapelaan Wester kamp gedurende deze 5 jaar heeft gedaan voor onze parochie. Vooral het jeugdwerk heeft hij door zijn energie en vindingrijk heid tot grooter bloei gebracht. Spreker hoopt dat kapelaan Westerkamp met de zelfde geest moge doorwerken in zijn nieu we parochie. Namens de kleine en de groote Kruis vaart sprak een tweetal jongens in dicht vorm een afscheids- en dankwoord, waar in zij lieten uitkomen het vele werk van hun Directeur met den wensch, dat zijn werk onder het parool van Christus Ko ningsschap gedurende zijn verdere priester leven eveneens moge gezegend worden. Hierna was het woord aan den Districts- Senior, den heer Menken uit Leiden, die na mens de St. Joseph's Gezellen een extra dankwoord uitsprak aan den Gezellenva- der voor den aangenamen cursus welke kapelaan Westerkamp heeft gegeven, voor de St. Josep's Gezellen in het district Lei den. Als parochiaan en vertegenwoordiger van diverse instellingen sprak Dr. Zeijer- veld den scheidenden kapelaan toe, en dankte hem voor de aangename medewer king, waartoe deze altijd bereid was. Namens den Vrouwenbond dankte de presidente mevr. v. Reisen den Geestelijk Adviseur voor de ondervonden hartelijke medewerking voor elke instelling en on derafdeel ing, o.a. bij de oprichting van het kleedingmagazijn, waarvan hij de groote stuwkracht is geweest. Als blijk van waar deering werd hem een courantenhanger, een tafeltje en een kleed aangeboden, daar de dames was opgevallen dat op de kamer van den kapelaan de couranten steeds ver spreid lagen. De heer N. Rotteveel als oud-voorzitter van „Teylingen" sprak waardeerende woor den aan den Adviseur en beschouwde het voor Teylingen als een teleurstelling dat hij vertrekt. Spr. roept hem een hartelijk vaarwel toe namens alle Teylingers. De heer J. Kortekaas als voorzitter van de arbeidersbeweging, dankte voor de ge legenheid welke nu wordt verleend, om eens de revue te laten passeeren alles wat kapelaan Weterkamp aan de gezinnen van de arbeidersklasse heeft gedaan. Spr. memoreert het vele werk, waarvan de ka pelaan steeds de stuwkracht is geweest en wat ten goede komt aan de gezinnen. Wat veel werk is niet door hem gedaan in de jeugdbeweging, om de jongens te vormen tot stoere werkers voor Kerk en Maatschap pij. Het werk van den Vrouwenbond voor de arme en groote gezinnen is steeds zijde lings van hem uitgegaan. Daarom moeten wij dezen priester danken. Namens het W.-G. Kruis sprak de- heer Bisschops woorden van waardeering en dank. Namens de Arka sprak de heer Lijklema woorden van dank. Spr. uitte zyn spijt over het vertrek van den Geest. Adviseer, die bij eiken vergadering steeds aanwezig was, en altijd een aangename stemming bracht. Als blijk van waardeering bood spr. een boekwerk aan. Namens „Credo Pugno" dankte de heer J. Vugts den scheidenden adviseur voor zyn goede leiding en voor den goeden geest, welke hij onder de leden heeft gebracht. De heer Post sprak namens de R.K. Too- neelvereeniging, van welke kapelaan Wes- terkam censor was, voor de noodige raad gevingen en voor het groote medeleven der vereeniging, waarna een stoffelijk blijk van waardeering werd aangeboden. Als collega, sprak kap Redeker, die een geestig woord tot hem sprak, waarna de heer Bader als wethouder, en namens de kiesvereeniging sprak met waardeering over het vele werk door kapelaan Wester kamp in de gemeente verricht, vooral voor den geest die hij heeft gevormd in de jeugd. Van deze jongens mag en zal niet verwacht worden, dat zij later him priesters beroo- ven en uitmoorden gelijk elders. Tot slot dankte de heer Verkleij alle sprekers van dezen avond en bood namens onbekende gevers den kapelaan een couvert met in houd aan. Alsnu was het woord aan kapelaan Wes terkamp om voor de laatste maal zyn dank te betuigen aan allen, die hem hebben toe gesproken. Dank bracht hij aan pastoor en alle bestuurders van wie hij steeds de groot ste medewerking van heeft ondervonden. Met een handdruk kwam ieder ten slotte van kapelaan Westerkamp afscheid nemen. Geen plezierreisje. Gisteren is het zoontje van B., die met een motorboot naar Katwijk zou gaan varen, met zijn hoofd op een ijzeren pen gevallen. De verwondingen bleken van zoodanigen aard te zijn, dat hij naa.r het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. TER AAR. Huldiging van een oud-gezel. Woensdagavond was er een buitenge wone vergadering belegd van de St. Jo- sephs-Gezellenver. om in deze bijeen komst den oud-gezel, den weleerw. pater Akerboom, te huldigen. Voor deze gele genheid was de zaal stemmig versierd. Achter de bestuurstafel hingen enkele Kolpingsvlaggen en op de verschillende tafeltjes prijkten bloemen. Wanneer de waarn. Senior, J. Zwirs, ruim kwart over negen de bijeenkomst opent is het hem een groot genoegen te verwelkomen den Neomyst met zijn moe der, den vice-praeses Groen, kap. G. J. Hoogervorst, den Raad van Bestuur, vele oud-gezellen en bijna alle leden. In het kort wordt nog even het doel uiteen gezet van deze vergadering, waarop dan uit volle borst wordt gezongen het Kolpings- lied. Een uit de gezellen gevormd koortje is het eerst aan de beurt, om den priester een zanghulde te brengen. Zij voerden uit „Benedicamus Domino". Na dit zangnummer werd de pas ge wijde priester op hartelijke wijze toege sproken door den Vice-Praeses. (De pas toor kon niet aanwezig zijn). Het is voor onze vereen, wel een groote eer, aldus spr., nu een van z'n leden te zien verhe ven tot het H. Priesterschap. Heel even wordt nog stil gestaan bij den tijd, waarin pater Akerboom de wekelijksche bijeen komsten niet alleen trouw volgde doch ook medewerking gaf bij het houden van le zingen. Was het doel van de stichter, Adolf Kolping, om hier de mannen te vormen tot degelijke huisvaders, thans hebben wij een geestelijke vader afgele verd. De vreugde, welke omgaat in de harten van de oud-gezellen vooral, is deze avond niet te peilen. Zij zien in u een priester naar het hart van Christus, bran dend van ziele-ijver. De Praeses hoopt, dat deze intieme huldiging nog lang in het geheugen zal blijven bij den Neomyst, en vraagt tot slot een gebed voor deze mannen opdat zij toch degelijke vaders mogen worden. Onder applaus werd hierna besloten den jeugdigen priester een mooi boek, n.l. „Het Priesterschap" aan te bieden. Op voortreffelijke wijze bracht een trio, gevormd door de Gebr. A. en C. van Dam en J. Hoogervorst, bestaande uit piano, trombone en viool, het bekende muziek stuk van Fr. van Suppé „Dichter und Bauer" ten gehoore. Namens de gezellen wordt thans de Neomyst toegesproken door Senior Zwirs. Vanavond zijn we hier gekomen, aldus ving spr. aan, om u als priester te eeren en onze dankbaarheid uit te spreken nu O. L. Heer bij deze vereeniging een pries ter uit haar midden heeft willen kiezen. Wij bieden onze gelukwenschen. aan bij de hooge uitverkiezing, die door Gods ge nade u ten deel. is gevallen en beloven ons gebed om van God genaden af te smeeken voor uw priesterleven en werk, dat weldra zal gaan beginnen. Wij willen u ook dank brengen voor alles wat u tij dens uw gezel zijn voor de vereeniging in het algemeen en, voor ieder persoonlijk bent- geweest. Dagelijks staat ge nu ahn het altaar om offeraar te zijn, d.w.z. mid delaar tusschen God en de wereld. Welnu wil dan, wij vragen het u, wil dan in die oogenblikken voor de ver. een voorspre ker zijn opdat in de toekomst, zooals in het verleden, zij de zegen van God moge verwerven, opdat alle gezellen de kracht mogen krijgen het rijke Kolpingsprogram te beleven en uit te dragen; opdat de vier deviezen van Godsdienstzin* arbeidzaam heid, vreugde en bijzonder ook die van eensgezindheid voor niemand enkel maar mooie woorden zullen blijven, maar een stempel van echtheid en waarheid zullen verkrijgen. Adolf Kolping gaf aan zijn beweging den priester, volledig, als Gezellenvader. Dus de priester als hoofd van de vereeni ging waaruit volgt de gezellen als één achter den priester staande. De priester als centrum, zoodat wie aan hem meent te mogen en te moeten raken eerst de ge zellen zal treffen. Hierop volgde een korte pauze, gevuld met populaire muziek. De aanwezigen werden vergast op een- fijne sigaar. Vooraleer de Neomyst aan het woord kwam, mochten wij nog enkele mooie nummers beluisteren van het trio, wat de feeststemming aanmerkelijk verhoogde. Voor al de hulde hem dezen avoyd ge bracht kon de Neomyst het niet nalaten thans zijn dank te betuigen. Een wijle te vertoeven in zoo'n gezellige sfeer deed hem terug denken aan vroeger jaren, toen hij deel uitmaakte van de gezellen- vereeniging. Spr. betoogde van welk groot nut de verschillende jeugdorganisa ties zijn, die immers met haar doel en streven de jeugd dichter brengen bij Chris tus. Op een fijne manier ontvouwde de eerwaarde pater de vier mooie deviezen en spoorde tot slot de leden aan de echte Kolpingsstemming erin te houden. Van zijn kant zal de Neomyst de gezellen ge denken in z'n gebeden. Als besluit van deze mooie avond speel de de muziek de Alte Kamer ad en-marsch met een spontaan „Lang zal hij leven". De waarn. Senior dankte allen voor hun medewerking en sloot de bijeenkomst met het Kolpingsgebed. INTERLOCK HEEREN PANTALONS EN BORST ROKKEN, lang model50 NACHTHEMDEN voor dames, pofmouwen, aar dige garn., div. e lingerie-kleuren 07 BADDOEKEN, Jacquard weefsel in diverse kleuren, 50x 100 35 c JARRETELLESGORDELS van rose brocaatstof en 2 paar jarre- c telles. ZD HOSPITAALLINNEN, 95 cM. breed, in y rose, bruin en wit 27^ DAMESKOUSEN, ge- platteerd, zeer stevig, in mode grijs en zwart 29 c DAMESKOUSEN, mat- zijde Ie keus, goede kwa liteit, verst, voet in dezelfde kleur 59 c OVERHEMDEN met los sen boord, in mod. streepdessins jOO 12 BOORDENKNOOPJES op kaart, zeer so- lide afwerking 1 2 'c' LINGERIE-WOL, prima kwaliteit, knotten 100 gram, rose, wit, en zalm 25 e ZIJDEN SHAWLS, lang model, in diverse frissche ruitdes- sins49 c IMITATIE HANDWEEF TAFELKLEEDJES, 90x90, frissche c kleuren OD IMITATIE HANDWEEF- STOF, 120 cM. breed, div. leuke stree- c pen, per el 1 5 c KEUKENTAFELS, blank, bladmaat 45x65, stevige uitvoe- VULMATERIAAL, speci aal voor fantasie kussens, theewarmers etc. _u per pondzak 1 i c WEKKERS met 2 bellen, prima uurwerk, in diverse kleuren 95 c 1 doos vlokkenzeep, 250 gram 1 staal huishoudzeep, 430 gram 3 deelig en 3 prima nagelborstels OC e te zamen voor PRESENTEERBLADEN, flinke maat, met fraaie Italiaansche dé- 7C« cors ZEEPPOEDER, prima kwaliteit, hoog vetge halte, 2 pakken voorIV BONBONDOOZEN. prima plateel, in diverse modellen en uit- voeringen PORCELEINEN VLEESCHSCHOTELS, in crème of wit, ^Ce groote maat theewarmers etc Pr|ma u"'werk' OK c ,3 f""9 'V c llaliaansche' dé- -TC' halte, 2 pakken Aft modellen en uit- CfV crème ol wit, OCc perponTak 17 In diverse kleuren 95 25° cors'O voor'U voeringen 3U groote maat ZD

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8