Feest in het Westland. FEUILLETON ZIJN LAATSTE AVONTUUR Humoristische Roman van JOH. BRAND. (Nadruk verboden). '6) Ja, daar ben.jk weer. Toevalleg, wat? Je moet zeker denzelfden wegs als ik. Ja, bracht Nebentau moeizaam uit. Dat is ook toevallig, zeg! Waar ga je dan hean? Ik?.... wel, dat is nogal logisch ik ganatuurlijk ga ik èrgens heen! Rolf keek hem glimlachend aan. M'n waarde Nebentau, hoe lang denk Wel, wel, Nebentau, ben je daar al wéér? vroeg Rolf. je jezelf nu nog voor den gek te houden? Zeg nu maar ronduit, dat Kestenberg je heeft opgedragen mijn gangen na te gaan. Nebentau maakte een hulpeloos afwe rende beweging. Mij kun je wel vertrouwen, troostte Rolf. Je behoeft niet bang te zijn, dat ik je zal verraden, maar je maakt het voor jezelf heel wat gemakkelijker door open kaart met me te spelen. Laat hooren dus: heb ik gelijk of niet? Nebentau begreep, dat hij het verstan digste deed zijn tegenstand op te geven. Hij knikte bevestigend. Nu, zie je welt Nebentau verheugde zich als een kind over deze gelukkige oplossing van de nete lige kwestie. Als hij er goed over nadacht, stuitte al dat geheimzinnige gedoe hem toch eigenlijk tegen de borst. Nu stortte hij voor Rolf zijn hart uit en terwijl zij langzaam doorslenterden, vertelde hij deze van zijn Onderhoud met Kestenberg en van de zonderlinge opdracht, waaraan hij ge meend had gevolg te moeten geven. Rolf luisterde geamuseerd. Weet je wat?! zei hij plotseling. Ik zal je helpen. Zet jij alle zorgen nu maar van je af en geniet een paar dagen van je onverwachte vacantie. Om mij behoef je je niet te bekommeren. Ja.maar Wees maar niet bang. Ik beloof je, dat ik geen enkelen gewichtigen stap zal on dernemen, zonder je vooruit te waarschu wen. Nebentau schudde bedenkelijk het hoofd. Het voorstel was te verleidelijk, dan dat hij het maar botweg kon afwijzen. Eiken dag, vervolgde Rolf, zullen wij elkaar ontmoeten en ik zal je van mijn doen en laten nauwkeurig op de hoogte stellen, zoodat je Kestenberg behoorlijk zult kunnen inlichten. Je zult eens zien, hoe hij over je tevreden is! Heeft hij je eigenlijk wel genoeg bedrijfskapitaal gege ven? Voorloopig tien mark, voor de eerste week. Dat is net was voor hem. Rolf lachte. Enfin, daarvoor zullen we hem dan ook behoorlijk in de maling nemen. Laat dat maar aan mij ovér! De zekerheid, waarmee hij optrad, werk te op Nebentau bijzonder geruststellend. En meer en meer ontwaakte in hem een gevoel van vijandschap jegens Kestenberg, die hem jaar in jaar uit aan den ketting hield. Nochtans scheen het hem al te revo- lutionnair, toen Rolf voorstelde een auto te nemen en de daad bij het woord voe gend den chauffeur van een in de nabij heid gestationneerde taxi wenkte. Nebentau protesteerde. Dat kan hij niet verantwoorden. Niet? zei Rolf. Dan ga ik alleen, zoo dat je niets anders overblijft dan ook een taxi te nemen om me te kunnen volgen. Zooals je wilt! Dat moest Nebentau toegeven. Met een bezwaard hart, maar desondanks met een gevoel van behaaglijkheid vlijde hij zich naast Rolf in de kussens van de auto. Het was voor het eerst in zijn leven, dat hij van dit moderne vervoermiddel gebruik maakte en terwijl hij stil genietend in zijn hoekje zat, voelde hij zich meer en meer tot Rolf aangetrokken. Al te gauw naar zijn zin was de rit ten einde. Plotseling stopte de wagen voor een groot hotel. En nu, goedenavond, vriend Neben tau. Morgenochtend om tien uur verwacht ik je bij me thuis. Dan zullen wij voor Kestenberg een rapport opstellen, waar hij van omvalt. Vóór Nebentau een woord had kunnen uitbrengen, was zijn beschermeling ver dwenen. Hij bleef staan en wachtte. Waar op hij eigenlyk wachtte, wist hij zelf niet, maar er was nog iets in hem, dat hem zei, dat dit zijn plicht was. Daarom wachtte hij. Van een nabijen kerktoren sloeg de klok vijf maal. m. Toen Rölf de hall intrad, dacht hij er aan hoe geheel anders dan een paar uur ge leden hij nu tegenover de dingen stond. Nu was hij rijk. Hij behoorde tot de menschen die hier thuis waren. Bij den portier informeerde hij naar miss Wilkins. Zij was niet op haar kamer. Vermoedelijk bevond zij zich met miss Tweedy in het thee-paviljoen. De dame, met wie Rolf haar gezien had, was dus niet haar moeder. Uit de verte drong de muziek van een dansorkest tot hem door. Langzaam slen terde hij in de richting van het paviljoen. Tusschen de vele dansende paren kon hij de gezochte niet ontdekken. Maar hier, in zijn onmiddellijke nabijheid, zat de dame, die hij in haar gezelschap had ge zien. Hij herkende haar direct aan haar toilet, aan haar souvereine minachting voor de eischen van koningin Mode, zoo als sommige oudere dames, die van het leven geen enkele verrassing meer ver wachten, plegen te koesteren. Bij haar tafeltje stonden slechts twee stoelen; de dames waren dus alleen. Zijn kansen stegen! Eén voor één liet hij de dansende paren aan zijn oog voorbijgaan. Nu zag hy haar plotseling. Zyn oogen lieten haar niet meer los. De dans was teneinde. Ongedwongen schetrste zy met haar partner, die haar naar haar plaats bracht. De hem onbe kende heer maakte een lichte buiging en verwijderde zich weer. Merkwaardig, dacht Rolf, dat er menschen zijn, die zoo gemakkelijk van haar kunnen scheiden. Als zij eenmaal haar arm in den zijne ge legd had, zou hij haar niet zoo spoedig meer loslaten. De oudere dame richtte thans het woord tot haar: Wil je geen thee, Mabel? Zij heette dus Mabel. De naam beviel hem; je kon hem teeder uitspreken. Dank je, Caroline; ik heb het ont zettend warm. Zij nam een poederdoos uit haar tasch- je en bette haar neus. Haar stem had, naar Rolf constateerde, een weeken, maar des ondanks zeer beslisten klank. Zoekt u een plaats? Rolf knikte en zocht om zich heen. Doch. alle tafeltjes in Mabel's nabijheid waren bezet, er was zelfs geen stoel vry. Er zat dus niets anders op dan den kellner te vol gen, die hem dwars door de zaal naar den verst verwijderden hoek loodste. Het orkest zette opnieuw een slepende tango in, maar voor hij zich een weg ge baand had door de tientallen paren, zou Mabel zeker reeds lang een partner gevon den hebben. Hij bestelde dus een tweede whjsky soda en stelde .er zich voorloopig mee tevreden de voorpret van zijn toe komstig geluk te genieten, zoo vaak Mabel zijn tafeltje passeerde. Voor den volgenden dans zou hij de zaken wat handiger aan pakken. Langs de tafeltje slenterend, alsof hij een kennis zocht, zou hij zorgen, vlak by haar in de buurt te zyn, wanneer het or kest de melodie inzette. Dan moest er heel wat gebeuren, wilde een ander hem vóór zyn. De ruimte in het midden van de zaal liep weer leeg en overeenkomstig zijn plan stond hij op. Toen hij nog slechts enkele passen van Mabel verwijderd was, namen de musici hun instrumenten weer ter hand. Hij maakte een haastige beweging en stootte daardoor tegen een klaptafeltje, dat pro visorisch tusschen de andere tafels was opgesteld. De inhoud van een melkkanne tje stortte zich uit over het toilet van een dame. (Wordt vervolgd). 3)e £cicbche Soii/^ant De achtste internationale Alpenrit. Een snapshot bij de controle ie Luzern. De motor van een der deelnemende wagens wordt beproefd De bloemen- en fruitfeesten te Poeldijk zijn Donderdag be gonnen met de opening der desbetreffende tentoonstelling. De burgemeester van Poeldijk, de heer G. W. Kampschöer met den .burgemeester" van .Oud-Westland" De aankomst van den maharadja van Mysore op het vliegveld Tempelhof te Berlijn. De maharadjah wordt als de rijkste man van Britsch-lndië beschouwd Te Noordwijk is Donderdag de naam van den Zuid Boulevard met eenige plechtigheid veranderd In .Koningin Astrid Boulevard". De onthulling van het nieuwe naambord geschiedde door den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel De burgeroorlog in Spanje. Het stadhuis van Irun onder strenge be waking. Barricades van zakken zand zijn aangebracht Op de Breestraat te Beverwijk werd Donderdag de jaarlijksche internationale handicap harddraverij gehouden, waarvan hierboven een snapshot JgliÈjl

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5