VOOR ONZE ZIEKEN. 'yrtÜÜAb 21 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN De gemeenteraad vergaderde onder pre- i sidium van burgemeester van Dobben de Bruijn. De heer Mars was afwezig. Er zijn 4 bezwaarschriften tegen de hondenbelas ting, waarvan de inhoud af en toe tame lijk komisch is. Zoo vraagt een der adres santen aan de heeren of zij misschien een plaatsje voor zijn hond weten. De bezwa ren moesten echter worden afgewezen. Niet veel beter ging het een adres van een 14-tal boeren, aangesloten bij het electrisch net, die aan lange lanen wonen en kabel- huur hebben te betalen. Zij vroegen af schaffing van die huur, maar B. en W., die de zaak zeer eenvoudig vonden en de licht- commissie niet om advies hadden ge vraagd, meenden dat adressanten het be drijf totaal geen winst opleveren. Ze beta len slechts huur voor hun kabel boven 100 Meter,terwijl ze aangesloten zijn op de voorwaarde, dat ze boven 10 M. zouden be talen. Weth. v,. d. Pod rekent voor, dajt de gemeente aan rente en aflossing van die kabels betaalt ƒ540, terwijl adr. slechts 140 terugbetalen. Bovendien verbruiken ze samen slechts voor 490,, zoodat het zonneklaar is dat hun aansluitingen het bedrijf verlies opleveren. Het verzoek wordt afgewezen. Bij de herstemming over het voorstel v. d. Heijden om de Boreft- sche ruiters met hun jubileumconcours een beker aan te bieden, wordt het voorstel thans met 75 stemmen aangenomen. De gemeenterekening wordt aangeboden Die sluit over 1935 met een batig slot van ƒ15159.78. Op de kapitaalsdienst is een batig slot van 11528.64. Het G. E. B. le verde een winst op van 10.000. Dan volgt een voorstel met uitgebreide toelichtingen en berekeningen van B. en W. afkomstig van de Lichtcommissie tot het uitbreiden van het bestaande vastrecht tarief voor de afname van electrischen stroom. Het bestaande tarief met de stroombe- grenzers heeft voldaan. De aangeslotenen hebben een beduidend voordeel gehad, ter wijl het verbruik, dat over het algemeen afnam bij deze aangeslotenen tot 20 pet. is gestegen. Het stelsel leent zich echter door de dure aanschaffingsprijs der stroombe- grenzers niet voor verdere popularisatie. Daarom wordt voorgesteld een vertrekken- tarief. waarbij het vastrecht wordt be paald naar het aantal woonvertrekken, waarboven dan slechts 5 ct. per K. W. U. behoeft te worden betaald. Eveneens wor den de vastrechtbedragen voor de reeds bestaande aansluitingen verhoogd en den stroomprijs verlaagd van 10 op 5 ct. Ten slotte wordt, omdat op deze wijze nog slechts 1/10 der aangeslotenen met voordeel het vastrechttarief zou kunnen toepassen, nog een derde tijdelijk tarief in gesteld naar het stroomverleden. Het vast recht wordt dan vastgesteld op het ver bruik in 1935, terwijl men eveneens slechts een stroomprijs van 5 ct. heeft te betalen. Dit is slechts tijdelijk, omdat het ver bruik over het algemeen zoo laag is. Zelfs blijken talrijke verbruikers niet boven 40 KWU per paar te komen. De heer Lugtenberg betuigt zijn inge nomenheid met de voorstellen, maar heeft bezwaren dat slechts een klein deel der verbruikers voordeel zal hebben, terwijl hij bij het stroomverleden-tarief bezwaar heeft tegen de mogelijkheid tot jaarlijk- sche nieuwe vaststelling van het vast recht. De heer Jongeneel heeft ernstiger be zwaren. Hij acht de goede weg verlaten. Die goede weg was het vasthouden aan beperking van het verbruik in de sper- uren. Nu komen er vastrechtverbruikers, die ook in de spitsuren zooveel kunnen gebruiken'als ze willen met zeker een ver hooging van de spits. De heer Noordhoek heeft bezwaar tegen het meetellen van zol derkamers als bewoonbare vertrekken. Dat treft den middenstand. De heer v. d. Heijden heeft eveneens bezwaren tegen het opvoeren van het verbruik in de sper- uren en wil in ieder geval aangifte laten doen van het in gebruik stellen van elec- trische kachels. Dan kunnen deze adressen extra in het oog worden gehouden en even tueel een stroombegrenzer worden ge plaatst. De voorzitter erkent het bezwaar van de spitsuren, maar verwacht, dat het mee zal vallen. Hiertegenover staat een groot voordeel voor de verbruikers. Weth. v. d. Poll geeft een uitvoerige technische verdediging van het voorstel. Dat slechts zoo weinig verbruikers voor deel kunnen hebben van het tarief is om dat over het algemeen zoo weinig ver bruikt woidt. Toch zit er voordeel in, want de administrateur berekent dat dit tarief de gemeente 1000 zal kosten. Hij bere kent, dat ook bij toenemend verbruik door de verlaging en evenredige verdeeling van dat meerdere ook over de speruren de ba ten tegen de nadeelen zullen opwegen. De heeren Jorg^neel, Lugtenburg en v. d. Heijden handhaven hun bezwaren. De heer Jongeneel blijft de voorkeur geven aan dubbel-tariefmeters, waartegen de voor zitter en de wethouder echter zware be denkingen aanvoeren. Voordeel is dat ze ker niet voor de verbruikers en veel meer last. Bovendien is aanschaffing der meters even duur als de stroombegrenzers. Het past beter bij een opwekkingsbedrijf en minder bij een distributiebedrijf. Ook voor de derde maal voeren de opposante heeren het woord. Daarna wordt het voorstel-v. d. Heijden overgenomen, hoewel de voorzit ter uitdrukkelijk bestrijdt, dat er eenig voordeel in kan zitten. De maandelijksche controle van het bedrijf heeft even groote resultaten. Ook de heer Jongeneel is met deze be langrijke verbetering, naar hij meent, in genomen en besluit, voor het voorstel te stemmen. Dit wordt ten slotte met alge- meene stemmen aangenomen. Aan de agenda wordt vervolgens nog toegevoegd een voorstel van B. en W. om over te gaan lot aanschaffing van een nieuwen autospuit. In de vorige vergade ring was daartoe in .principe besloten, maar de uitvoering was nog niet gereed geko men en stellen B. en W. voor van de firma d. Berg te Heiligerlee aan te schaffen een autospuit, die tegelijk kan dienst doen als sproeiwagen, speelwagen en brandspuit. Daartoe is een tank ingebouwd met een in houd van 22502500 L., waarvan het voor deel is, dat de spuit bij brand onmiddellijk water kan geven, omdat de tank vol staat. Voorts heeft de spuit een capaciteit van 2000 L. per minuut met een opvóerhoogte van 60 M. en gebruik van 6 stralen. De spuit wordt gebouwd op Ford V. 8 of Che vrolet truck. Koopprijs ƒ4850, terwijl ƒ500 wordt terugbetaald voor de oude spuit, waarvoor toch geen emplooi en geen berg plaats beschikbaar is. De heeren Jongeneel en v. d. Marei heb ben tegen een dergelijke snelle beslissing, waarop zij zich niet hebben kunnen voor bereiden. Zij steven uitstel voor. De voorz. ontraadt uitstel, omdat de bevoegde men- schen hebben verklaard, dat de oude spuit niet meer veilig is bij een ernstig ge val. Ook anderen leden spreken in dezen zin, waarna het voorstel v. d. Marei wordt verworpen en met op 2 m stemmen wordt besloten tot van de spuit. Hierna wordt de vergadering gesloten. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Fancy-fair ten bate van het Wit-Gele Kruis. Laatstleden Zaterdag en Zon dagavond is in het R. K. Vereenigingsge- bouw een Kinder-Operette opgevoerd, getiteld „Reepelsteeltje" van Joh. de Veth. De opbrengst van deze avonden was voor het Wit-Gele Kruis. Buitengewoon veel succes hebben de kleine spelers en speel sters met de vertolking van dit sprookje gehad. Ook wat de opkomst van het pu bliek betreft, daar beide avonden de zaal geheel bezet was. In aansluiting op deze uitvoeringen heeft het Wit-Gele Kruis op Zondag, Maandag en Dinsdag a.s. een fancy-fair georganiseerd. De voorbereidingen zijn reeds in vollen gang o.a. de opbouw van de diverse vermakelijkheden, het opzet ten van een tentoonstelling der prijzen, welke verbonden zijn aan de groote ver loting, die gedurende die dagen zal wor den gehouden. Zondagmiddag te 3 uur ne men de feestelijkheden een aanvang. Vooraf zal de R. K. Harmonievereeniging „Gloria in excelsis Deo" met muziek het dorp doortrekken. Afgemarcheerd wordt vanaf de St. Jozefschool, waar de fancy- fair gehouden wordt, naar de Dorpstraat en weef' terug naar de school. Te 3 uur wordt aldaar de feestelijkheid geopend door den zeereerw. heer pastoor, waarna een rondgang door de tentoonstellingsza len wordt gedaan met de genoodigden. Om 6 uur zal het gebouw en het terrein worden gesloten tot 8 uur. Maandagmiddag om 2 uur heeft het kinderfeest van de school plaats en blijft het terrein steeds geopend tot het slui tingsuur. Op Dinsdag heeft de opening plaats om 3 uur. De fancy-fair zal wor den gesloten voor den voorzitter van het Wit-Gele Kruis. NOORDWIJK. Personalia. Te Den Haag slaagden voor het examen coupeuse de dames G. Rietmeyer, Fr. v. d. Berg, A. Hoogervorst en C. Broeders, allen leerlingen van de R.-K. Vakschool J. M. J., Bronckhorststraat 42, Noordwijk Binnen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Excursie van genietroepen. Door een detachement genietroepen uit Utrecht zal vandaag een excursie gemaakt worden naar de N.V. Oosthoek en Zonen alhier. Daarbij zal tegenwoordig zijn de burge meester, de heer P A. Colijn. BODEGRAVEN. Worsten-dief. Bij slager F. in de Kerkstraat, werden een 10-tal worsten en een tong gestolen. Men vermoedt, dat de dief door inklimming naar binnen geko men is. De politie heeft deze zaak in on derzoek. Dieven aangehouden. In April werd achter „Rehoboth" een rijwiel gestolen, bij een ander een 6-tal mondorgels, bij een ander een rijwiel-lantaarn en bij een vier de een tasch met gereedschappen. Het po- litie-onderzoek had tot heden geen resul taat, totdat de politie deze week in ken nis gesteld werd met diefstallen uit Gouda. Na een verhoor bekenden de Goudsche dieven ook bovengenoemde voorwerpen te hebben gestolen. Door twee van hen werd aangewezen, waar zij de tasch met gereed schappen in het water geworpen hadden. De Goudsche „heeren" waren circa 16 jaar oud. Schietwedstrijd. Door „Willem Teil" zal as. Donderdag de jaarlijksche Wilhel- minawedstrijd verschoten worden. Deze keer uitsluitend met buks, in het gebouw in de Wilhelminastraat. Slachthuis. Gedurende de maand Juli zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 73 koeien, 1 paard, 223 varkens, 33 vette kalveren, 632 nuchtere kalveren, 35 schapen en 3 geiten. Geboren: Cornelis Bernardus, zoon van H. J. van Woerden en van H. H. van Vuuren Barbara, dochter van W. van Tol en van T. Hagen. Ondertrouwd: C. E. Grundmann, 25 jaar en J. M. Blijleven, 21 jaar. G e v e st i g d A. van den Hoofdakker en ecjitgenoote, kaashandelaar, van Zwam- merdam. Vertrokken: G. J. van Rijswijk, schilder, naar Haarlem J. L. de Jong en echtgenoote, kaashandelaar, naar Hoofd dorp J. Kleinveld, dienstbode, naar.Rij- senburg L. J. M. Tervooren en gezin, dir. P. T. T. naar Naaldwijk M. Bus, dienstbode naar Naaldwijk. WOERDEN. Het Oudheids-museum geopend. Gistermiddag had in het Oude Stad huis, voorheen Kantongerecht, de opening plaats van het Oudheidsmuseum. De Oud heidskamer, die tot nog toe was gevestigd op den zolder van het Stadhuis, heeft nu een haar waardige plaats gekregen. Bij de opening waren talrijk genoodigden tegen woordig, waarbij op de eerste plaats bur gemeester in wethouders van Woerden, de heer Reyers, burgemeester van Kamerik, de heer Brunt, burgemeester vtn Waar den, Barwoutswaarder en Rietveld, de se cretaris der gemeente Woerden, de direc teur der gemeentebedrijven, pater Hesse O.F.M. en de meeste raadsleden. In de hal, waar een groot aantal brok stukken van destijds opgegraven beelden lagen uitgespreid, sprak de burgemeester de openingsrede uit. Het deed spr. genoe gen de aanwezigen hier te begroeten, in dit oude Stadhuis, waar alles zoo van oud heid spreekt en wat op zichzelf een ju weeltje van architectuur is. Jammer, al dus spr., dat er met de tijd zooveel oud heidkundige kostbaarheden zijn verloren gegaan. Toch roept spr. namen in herin nering van mannen, die alle moeite heb ben gedaan om nog te behouden wat er te behouden was, o.m. de heeren Victor de Stuere, Hofman e.a. De bekende laag Portland, die zooveel fraais bedekte, zal binnen eenige maanden geheel van het oude kasteel verdwenen zijn. Dan richt spr. dankwoorden tot den heer Ha ge, die zijn groote bijstand heeft ver leend bij de tot stand koming van het huren van dit gebouw. Tevens werd dank gebracht aan de heeren v. d. Mey, Gestel en de Zoete, die alle moeite hebben ge daan om te zorgen voor een waardige in richting van het gebouw. Met dankbaar heid herdenkt spr. ook pater Richardus Scheyndel O.F.M., die zoo ontzaglijk veel in Woerden op archeologisch gebied heeft gedaan. De hoop, uitsprekende, dat het aantal voorwerpen met vele moge worden uitgebreid, verklaart spr. het Oudheidsmu seum voor geopend. Nadat een foto was gemaakt werd over gegaan tot een bezichtiging der verschil lende dingen, die zeker de moeite waard BURGERLIJKE STAND Wij weten, dat „De Leldsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend Is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abenné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aten patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan doze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. •Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant LEIDEN. Geboren: Adrianus, z. v. J. v. Ton geren en A. J. Distelvelt. Maria Sophia, d. v. C. Gordijn en A. Fielmon. Antonia, d. v. J. Gonree en J. v. Gulik. Ondertrouwd: J. de Wolf jm 25 j. en M. J. Jager jd 21 j. W. F. v. d. Linden jm 28 j. en Th. H. de Vries jd 24 j. A. Smallenbroek jm 33 j. en S. Fles jd 28 j. O verleden: J.v. Leeuwen wedn. 88 j. T. Splinter-Reitsma vr. 40 j. M. Wendt-Breunis wed.e 81 j. zijn voor alle liefhebbers om gezien te worden. Als slot werd door allen in Con cordia de thee gebruikt. We vermelden ein delijk nog dat gedurende de maand Aug. het museum voor inwoners gratis toegan kelijk is dagelijks van 35 uur ('s Zater dags van 36 uur). Voor belangstellenden van buiten is de toegangsprijs 25 ct. NIEUWKOOP. Winkelweek. Op de j.l. gehouden ge combineerde vergadering van de 3 mid- denstandsvereenlgingen is besloten deel te nemen aan de „Mica"-winkelweek, welke zal gehouden worden in het naarjaar 1936, door de leden dier organisaties. Niet-leden kunnen zich alsnog ten spoe digste opgeven als lid bij de besturen van de middenstandsvereenigingen, om nog in de gelegenheid gesteld te worden deel te nemen aan deze Mica-week 1936. LAATSTE BERICHTEN HET NOODLOTTIG VLIEGONGEVAL BIJ HILVERSUM. Het neerstorten werd uit andere machine waargenomen. Omtrent het noodlottig vliegtuigongeval dat in den voormiddag onder Hilversum heeft plaats gehad, vernemen wjj nader, dat de verongelukte machine een Fokker C 5 is. Behalve deze bevond zich nog een tweede vliegtuig, eveneens een C 5 in de lucht. De inzittenden van laatstgenoemde ma chine zagen tot hun groote ontsteltenis, dat nabij Hollandsche Rading het andere vliegtuig plotseling met groote snelheid omlaag dook en zich met een klap, die tot ver in den omtrek hoorbaar was, in den grond boorde. De inzittenden van het andere vliegtuig hebben daarop onmiddellijk aan Soester- berg kennis gegeven van de ramp. van waaruit auto's naar de onheilsplaatc wer den gezonden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Aug. Vee. Aanvoer totaal: 552 runderen, 169 kalveren, 1003 schapen, 425 varkens, 2 paarden, 33 veulens en 14 bokken of geiten. Prijzen: 54 stieren 110 260, schoon gewicht 4455 cent, handel tamelijk; 214 kalf- en melkkoeien f 120 240, handel iets vlugger; 138 varekoeien e.a. 95160, handel kalm; 146 vette koeien 120230, schoon gewicht 4664 cent, handel vlug; 37 graskalveren 15 50, handel tamelijk; 33 vette kalveren f 28 90, schoon gewicht 4678 cent, handel vlug; 99 nuchtere kalveren f 510, han del goed; 100 vette schapen f 1823, 200 vette lammeren f 1014, 703 weidescha- pen 1218, handel matig; 194 mestvar- kens 1324, handel slecht; 231 biggen 6—9.50, handel slecht; 33 veulens f 70— 135, handel heel goed; 14 bokken of gei ten 28, handel matig. Kaas. Aangevoerd 97 partijen, w.v. 73 partijen Goudsche en 24 partijen Leid sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 2123, 2e soort f 1920, le soort Leidsche 21—23, 2e soort 19 ^-20 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. ALKMAAR, 21 Aug. Kaas. Aangevoerd 67 stapels, zijnde 145.000 kg. Fabrieks- kaas kleine 18, Fabriekskaas commissie 16, Boerenkaas kleine f 18.50 per 50 kg. Handel matig. BOSKOOP, 20 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 48 cent. Hadley 1421 cent, Claudius Pernet 1015 cent, Columbia 48 cent, Butterfly 610 cent, Mac Keiler 68 cent Mme Jules Bouché 611 cent, Rosalandia 610 cent, Florex 2032 cent, Phoebe 814 cent, Wendland 1016 cent, Edith Helen 1016 cent, Aug. Noack 48 cent, Else Poulsen 1019 cent, Gloria Mundi 1016 cent, Rosa Mundi 3045 cent, Pechtold 1018 cent, Ingar Ohlson 1015 cent, Briarcliff 1016 cent, Ellen Poulsen 610 cent, Chrysanten tros 4060 cent, Dahlia's 46 cent, Roode Lelies 4050 cent, Clematis Durandi 1526 cent, Cle matis Prins Hendrik f 1.001.10, Clematis The President 20 cent, Clematis le Coul- tre 60 cent. DELFT, 20 Aug. Vee. Aanvoer 139 run deren, 91 nuchtere kalveren, 344 magere varkens, 564 biggen, 11 schapen of lam meren, 10 geiten of bokken. Prijzen: kalf- koeien f 115235, varekoeien f 75155, nuchtere kalveren 413, magere var kens 1436, biggen 814, alles per stuk rundvleesch 465662 cent per kg. Boter, 1.37.51.47.5 per kg., aan voer 39 achtste en 7 zestiende vaten, we gende samen 750 kg. Handel gewoon. 'S HERTOGENBOSCH, 21 Aug. Boter. Aanvoer 18950 kg. Hoogste prijs f 1.47, laagste prijs 1.34 en middelprijs 1.45 per kg. LEEUWARDEN. 21 Aug. Vee. 75 Enter- stieren 110180, 155 Twenterstieren 180—270, 267 vette koeien 115—220 per stuk, 3856 cent per kg.; 520 melk- en kalfkoeien f 110235; 20 pinken 60120; 35 vette kalveren 2058, 534 Het bergen van de slachtoffers, die ge heel bekneld zaten, en onmiddellijk dood i veren f 18—70; 230 nuchtere kalveren 4 moeten zijn geweest, heeft nog geruimen tijd gevergd. Het waren zooals reeds gemeld de reserve-sergeantvlieger Koeze, en de re serve-sergeant-waarnemer Lemstra. Koe- ze woonde te Middelharnis, Lemstra te Den Haag. TELEGRAMMEN HET PROCES TEGEN DE CONTRA-REVOLUTIONNAIREN. MOSKOU, 21 Aug. (A.N.P.). De behande ling van het proces tegen Zinovjef c.s. is gisteravond voortgezet met het verhoor der beklaagden Smniirnof, Olberg en Berman- Joerin. Smirnof, dien Zinovjef nog gistermorgen als leider der Trotzkistische groep zijner or ganisatie had gedoodverfd, ontkende ook maar indirect in opdracht van Trotzki aan de voorbereiding van terroristische daden te hebben deelgenomen. De beklaagden Ol berg en Berman verklaarden, vroeger actief lid van de Duitsche communistische partij te zijn geweest doch zich enkele jaren geleden achter Trotzki te hebben geschaard. Olberg vertelde o.a. hoe hij in het voorjaar, met medewerking van een groep terroristen uit Gorki (Nisjni-Novgorod), bij de parade, die ter gelegenheid van de 1 Mei-viering op het Roode Plein te Moskou werd gehouden, door het werpen van een bom een aanslag op Stalin had zullen plegen. De zitting is tot hedenmorgen verdaagd. ONTMOETING TUSSCHEN HORTHY EN SCHUSCHNIGG. WEENEN, 21 Aug. (A.N.P.). De Hongaar- sche rijksbestuurder Horthy heeft vanmor gen op de Hor.gaarscne legatie bezoek ont vangen van bondskanselier Schuschnigg, waarna hij per automobiel naar Noord-Tirol is vertrokken, waar hij 2 a 3 dagen lang zal deelnemen aan de gemzen jacht in het ge bied van Karwendel. Horthy zal naar Boedapest terugkeeren via Karinthië, waar bij te Velden een be leefdheidsbezoek zal brengen aan bonds president Miklas. Hij zal ongeveer een week buiten Hongarije blijven. 8; 238 vette schapen f 1323; 162 Weide- schapen 916; 169 lammeren 612; j 452 vette varkens f 25110, 3238 cent i per kg.; 35 magere varkens 1540 cent per kg.; 213 kleine biggen f 712 per stuk; i 27 bokken of geiten; 53 paarden. Totaal j aanvoer 3185 stuks. Kaas. Sleütelkaas f 1016. Aanvoer j 1327. Boter. Mijnboter 1.371.36 en vei- lingboter 1.341.31 per kg. Aanvoer 12 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie f 0.63. NIEUWVEEN, 20 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 1185 stuks, prijs 2.953.50, en 13 eendeneieren 2.45 per 100 stuks, kaas 21 cent per pond, bloemen 10 cent per bos. NOORDWIJKERHOUT, 20 Aug. Veiling „De Eendracht". Blauwe Schokers 85 cent, Raspers 4555 cent, Pronkers 4050 cent dubbele boonen 30-^70 cent, snijboonen 0.301.15, enkele m. dr. 4085 cent, Enk. z. dr. 0.501.30,, stokboonen 0.60 1.10, tuinboonen 1050 cent, alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 20 Aug. Groen- tenveiling. Meloenen 317 cent per stuk; bloemkool 56 cent per stuk, tomaten A 4050 cent, B 4065 cent, C 38 cent per bak van 25 pond, sla 0.501.40 per 100 krop, snijboonen 3075 cent, Prinsseboo- nen 4085 cent, witte pronkboonen 15 cent per 10 kg., fijn 2.402.70, f-nbasterd 80 cent, basterd 2937 cent, grof 23 cent, bommen doorgedraaid, stippel 13 cent per 25 kg. UITHOORN, 20 Aug. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 25 partijen (1225 stuks). Prijs Goudsche kaas le soort r.m. 2022, 2e soort 1719. Handel matig. TER AAR, 20 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 3095 cent, princesseboonen 4590 cent, dubb. stamboonen 3070 cent, witte pronkers 1530 cent, spekboonen 3050 cent, Augurken, fijn f 1.902.20, fijnbasterd 80 cent, basterd 40 cent, grof 25 cent, stippel 13 cent. NOODWEER TE MOSKOU. MOSKOU, 21 Aug. (A. N. P.). Moskou is geteisterd door een zwaar noodweer, ten gevolge waarvan tal van straten onder wa ter werden gezet en verschillende huizen werden beschadigd. De bliksem is ingesla gen in een naphta-raffinaderij, als gevolg waarvan een brand ontstond, die enorme schade heeft aangericht. Vijf arbeiders zijn bij den brand om het leven gekomen. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.221'» Londen 7.40'', 16 New York l-471/4 Parijs 9.697/8 Brussel 24.84 Zwitserland *8. Madrid -— Oslo37.21 Kopenhagen 33.09 Stockholm38.19 Milaan Praag 6.09 Weenen

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3